prijs met lof voor leugdige Sandra de Smit Geïnspireerde uitvoering van Die Schopfung Excelsior Kloetinge blonk uit tijdens muziekconcours Vogeltentoonstelling in IJzendijke succesvol Wissel Zeeuws-Vlaanderen ^vallend optreden op concours nw-namen Schippersklas wil verhuizen naar 'Welpjes' R 1ANDAG 31 OKTOBER 1983 (BIJ W-NAMEN een tot laatste piaats bezette grote zaal van het gemeenschapscen- ,Im 'De Kauter' in Nieuw-Namen zorgde de jeugdige Sandra de Smit uit Hulst zondagmid- istf voor een opvallende prestatie tijdens een groot federatief solisten- en ensemblescon- irs. In de ere-afdeling bracht de jeugdige uit Hulst het werkstuk 'Concerto in D Major' van istcomponist L. Boccherini op haar dwarsfluit ten gehore. Niet alleen de vele aanwezigen in zaal, maar ook de juryleden, de heren J. Claessens uit Tilburg en W. Laseroms uit werden er stil van. Het resultaat was er dan ook naar. Bij de prijsuitreiking ischreef voorzitter E. van Dommelen de uitvoering als zeer bekwaam. "^jury honoreerde haar optreden diploma met bijbehorende puntenlijst gemeester P. J. G. Moltholï van Hulst. LEI een totaal van 109 punten, goed en een herinneringsvaantje. Het con- 1° zijn toespraak toonde hij zich bij- [JT.fr een eerste prijs met lof van de cours was op touw gezet' door de zonder verheugd over het feit dat er Behalve een beker ontving Sand- muziekvereniging 'De Scheldezonen' binnen de muziekverenigingen in uit Nieuw-Namen. in nauwe samen- Hulst nog zoveel klasse en talent werking met de Zeeuwse en West- aanwezig is. ^venals alle deelnemersisters). e Brabantse muziekbond. Voorzitter G. Indien nodig werden de solisten en Weemaes van de fanfare uit Nieuw- ensembles door de heer P Veldmans Namen toonde zich zondagmiddag op de piano begeleid De presentatie bijzonder tevreden. ,,Met zo'n negen- was in handen van lady-speaker me- tig solisten en ensembles was het vrouw Rose-Marie de Burger-van eigenlijk al een succes bij voorbaat. Dorsselaar. Als je dan ook nog die punten hoort De ivoornaamste) uitslagen derde afde- dan kan het helemaal niet meer op", hng l Luc Vermeerssen Clinge. cornet 96 Bijna uitsluitend solisten en ensem- pnt 1 Man0 Hemeiaar. Hulst, kleine trom hu Haagse gerechlshof heeft een bles op ere-mveau teamen zondae- 5° te van duizend gulden boete avond t.ro.^nn "6. 1 J M M. de Letter. Sintr Jansteen, ;t tegen de 70-jarige H. R. s duizend gulden egens veroorzaken Hn aanrijding N HAAG - Ue procureur generaal Kwartet de Verenigde Vrienden. Sas van Gent. 4 x klannet 102: 1 Lucien de Beule, Sinl-Jansteen, bariton 99; 1 J vanovermee- ren, Sinl-Jansteen. slagwerk 80: 1 Martin van Langevelde. Terneuzen. trommel 82, 2 Femke de Meester, Westdofpe. klarinet 103, 1 Maddy Ransehaert. Sas van Gent. klari net 98. 1 Jens Hoftnan Martin van Lange velde. Terneuzen. trommel 89. eredivisie 3 met lof van de Jry Sandra de Smit. Hulst, dwarsfluit 109; l Sngitte de Vet. Cllnge. bugel 104: l Peter Eekman, Terneuzen. trommel 85, 1 Edwin Coone, Terneuzen. trommel 82:1J A Weemaes, Clinge. bas 96. 1 A van der Kelen. Clinge, bariton 98; 1 Jens Hofman. Terneuzen, trommel 86. 1 Angelo Sandrmi. Terneuzen. trommel 82, 1 Adn Platteeuw. Hoek. trommel 80.1 C. van der Hoyden. Smt-Nikiaas iBi. euphonium 96, 1 Edwin Coone Peter Eekman. Terneu zen. trommel 81 I Nancy Sarneel. Sas van Gent, dwarlluit 105: 1 Angelo Sandnnt Peter Eekman Terneuzen. trommel 81.5. 1 M Steketee, Nieuw-Namen, bariton 99. 1 P J Acke. Clinge. tuba 96; 1 met lof van de jury Roger Neyt. Sas van Gent, klarinet 110,2 met lof van de Jury C. Pollllet. Sas van Gent, cornet UI punten. A tburg, die in hoger beroep was aan tegen een vonnis van de poli- echter in Middelburg. irbij was hij veroordeeld tot dui- d gulden boete en vier maanden ekking van het rijbewijs. Verdach- /ïlde graag zijn rijbewijs behouden, procureur generaal vond. mede dat verdachte nog nooit eerder een irijding had veroorzaakt het feit 'arvoor hij terecht stond) dat een ;te als straf volstond. Verdachte in Oostburg op het kruispunt landweg-Molenweg een aanrijding 'foorzaakt. waarbij een gewond e Het arrest wordt gewezen op 11 member. ngebroken in aravans 't' i Cadzand-Bad DZAND Vrijdag hebben onbe- nden ingebroken in acht caravans camping Welgelegen aan de Vla- ngpolderweg te Cadzand-bad. Uit caravans werden televisietoestel- ontvreemd. Van de kantine werd raam geforceerd. Hier werd niets rmist. Sisters Grand, 20 uur: Blue Thun 12 jr. 1ULST De Koning van Engeland. .30 uur: The sound of love. 18 jr.; 20 Return of the Jedi. a l.: 20 uur: indende liefde. 16 jr.; 20 uur. Ator. 20 uur: High road to China. a.l. ÏSTBURG Ledel. 20 uur Sex jlociety18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Spa- lehunter, 12 jr.; 20 uur; Het huis bij liet kerkhof, 16 jr. jTLISSINGEN Alhambra I. 20 uur; Porky II. 12 jr.: (Uhambra II. 20 uur Return of the ledi. a 1. f TE: ^'TOONSTELLINGEN aan bod De prijzen werden sia^e^ 84 5 i Marianne Pauwels. Kloos- laat op de avond uitgereikt door bur- terzande, kleine trom 80; l Alain Vermeu len. Terhole. kleine trom 81, 1 Yvette de Klerk Axel, trompet 100, tweede afdeling: 1 Sonja Sleyaert'S Sponselee kleine trom 81. 1 Linda PUaet. Clinge, bugel 96 1 Frank Vermast Kloosterzande, trompet 97. 1 me vrouw Schelfliout-Pilael, Cllnge. cor96.1 A en E Burm. Nieuw-Namen, trompet cornet 96.1 Mario Willaert. Heikant, drumstel 82. 1 Peter Kerckhaert. Hulst, klarinet 96. 1 E Burm, Nieuw-Namen. cornet 96. 1 Bennie Silenen, Clinge, bariton 98, eerste afdeling 1 Leo Boeding, Terhole, tuba 100, 1 Alaln Vermeulen, Terhole. bugel 101,1 Tommy en OUiello Schelfhout Clinge, bugel/trompet 96. 1 L Geus, Vogelwaarde, es-bas 104. Uitslagen zondag derde afdeling 3 Alex Hamelink, Terneuzen, trom 80 1 A Rob- breclilM. van Hecke. Nieuw-Namen. schulftrombone.'cornet 96. tweede afdeling 1 slagwerkgroep, Cllnge 85. 1 Manna de Vet, Clinge, bugel 97,5; 1 Sandy Schelfhout, Clinge, bugel 96.5. 1 Aida Schelfhout, Clin ge, bugel 98.5; 1 Hans de Doelder/Robby Roose Terneuzen. trommel 80: 1 A. de Snul, Hoofdplaat, tuba 98. 1 Ewald Segers, Philippine, cornet 96. eerste afdeling 1 TDES ziekenhuis De Bevelanden. '£{30-16.30 uur: uitzending Nomen iscio. IDDELBURG Gasthuis. 20-21.30 jir uitzending Rawa. Bethesda Sint Jo- ïph-ziekenhuis, 20-21.30 uur- uitzen- Rawa. n (pen Hof, 20 uur: lezing 'Biologische eneeswijze' door J. A. C. Brons en S. !JLM VOORSTELLINGEN IERGEN OP ZOOM Cinem'Actu- el I, 20 uur. Return of the Jedi. a.l.; Ilnem'Actueel II, 20 uur: Yab-Yum n(p stelten, 18 jr ïinem'Actueel m, 20.30 IJDmliga). TERNEUZEN De schip- perskleuterklas De Groene Zwaan in Terneuzen wil verhui zen naar de christelijke kleuter school De Welpjes aan tie Leeu wenlaan. Voorwaarde is echter, dat de gemeente een schoolbus- je regelt. Dat zegt secretaris- penningmeester A. Barrel van de AMW, die De Groene Zwaan beheert. Het besluit van de srhippersou- ders om voor De Welpjes te kiezen is vorige week genomen. Daarbij gaf de ruimte de door slag. Volgens Barrèl zou huisvesting in de openbare lagere school voor schipperskinderen De Loopplank de voorkeur verdie nen. omdat het gebouw dichter bij de haven ligt. De AMW en de ouders vinden het lokaal dat De Groene Zwaan is toegewezen te klein en voelen er niets voor, om hel zonder dat er grondig is verbouwd te betrekken. De schippersklas zit op dit mo ment tijdelijk in gebouw Pro Rege aan de De Jongestraat. Barrèl heelt over het besluit om voor De Welpjes te kiezen inmid dels een brief gestuurd aan b en w van Terneuzen en de onder wijsinspectie. Cantorij uit Hulst zong in Antwerpen ANTWERPEN De Cantorij der Ba siliek uit Hulst verleende zondag zijn medewerking aan de zogenaamde 'ar- tiestenmis' in de Sint-C'aroluskerk in Antwerpen. Vanaf 1953 wordt in deze kerk iedere zondag om half twaalf een kerkdienst gehouden waarin een belangrijke plaats is toebedeeld aan muziek. De Cantorij uit Hulst zong enkele jaren geleden al eens in deze articstenmis. Zondag zong het Hulster koor onder leiding van dirigent A. de Kort on dermeer delen uit een mis van Franz Schubert en a capella-werk van Pilo- ni en Rosselli. Het koor werd daarbij begeleid door een koperkwartet on der leiding van A. Brouwer. Dit kwartet, bestaande uit beroeps krachten en vergevorderde ama teurs. verzorgde tijdens de dienst ook enkele muzikale intermezzi. (Kinder)galerie Belleman, —10-18 uur: tekeningen van Edwin Ken- Ie (Urn 31/10). IRUINISSE Hal Gemeentehuis, en 14-17 uur: 'Stille getuigen uit koud verleden'. 10.MBURG Biologisch Museum, 0-17 uur 'De Natuur in Zeeland' en Bloemdijken in Zeeland' lEILLE Landbouwmuseum. 10-12 'n 13-17 uur: oude landbouwwerktui- IEINKENSZAND De Stenge, 10-12 n 14-17 uur: 'Kijken naar landschap' n' l/m 2 11). IIDDELBL'RG Zeeuws Museum. 10-17 uur: foto's van Paul Citroen (Urn 111). Demerary, 9-17 uur: diverse ambach ten en exposities Abdijcomplex, 10-17 uur: Forum: Vier IjlSkulpturen (Urn 2011). I Galerie Roelant, 13.30-17.30 uur: werken Fred Schimmel tUm 20 11). VLISS1NGEN Reptielenzoo Tgua- 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe II stijl' ZIERIKZEE Het Gravensteen. 10- 12 en 14-17 uur; werken .van Willem Dolphijn (Um 5/11). HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 look voor milieuklachteni Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Clir. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251van 10.00-24 00 uur Weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordaeen van 9-17 uur Teleurstellende deelname derde Reinaerttocht HULST De derde 'Reinaerl-wan- deltochten' van de Hulster buurtver eniging 'Den Dullaert' zijn zaterdag niet het succes geworden dat de organisatoren ervan verwacht had den. Lieten zich vorig jaar nog meer dan 350 wandelaars inschrijven, za terdagmiddag waren dat er zo'n 250. Voor de organisatoren was dat een duidelijke teleurstelling. De wandelaars konden zoals gebrui kelijk kiezen uit de afstanden 5. 10 en 25 kilometer. Om het. aantrekkelijk te maken hadden de organisatoren alle tochten uitgestippeld door de mooiste stukjes natuurschoon in Hulst en om streken. Daar was een gedeelte van de Hulster stadswallen In opgenomen De deelnemers kregen in de oude molen op de wallen warme erwten soep aangeboden. De tocht over 25 kilometer ging reeds in de voormid dag van start. Daarvoor lieten zich 58 wandelaars inschrijven. Op de 5 kilo meter ging het grootste aantal vap start: dat waren er een kleine hon derd. Voor alle deelnemersisters) was er na afloop een hennneringsmedaille. De groepsherinneringen konden we gens ontbreken van de deelnemers ingepakt blijven. De medische behan deling tijdens alle tochten was in handen van de EHBO, afdeling Hulst. Jo tvens Het is al weer 185 jaar geleden dat Havdn's meesterwerk 'Die Schopfung' zijn premiere beleefde in Wenen. Haydn was tijdens zijn verblijf in Engeland diep onder de indruk gekomen van de uitvoerin gen van Handels oratoria in de West-minster Abbey. Dit heeft hem geïnspireerd ook Oratoria te gaan schrijven. En daarmee heeft hij zijn grote voorbeeld Handel mijns inziens ver overtroffen. Bescheiden als hij was, heeft Havdn vele malen gezegd dat hij Mozart als de groot ste componist beschouwde, en dat zal wat betreft zijn instrumentale muziek wel enige waarheid bevat ten, maar ik durf toch te stellen dal 'de Schepping' van Haydn het vo- kale oevre van Mozart overtreft. Havdn's 'Schopfung' bevat drie de len, waarvan de eerste twee de scheppingsdagen beschrijven en het derde deel handelt over de eerste mensen. Adam en Eva. In de basiliek van Hulst konden we zaterdagavond Havdn's visie op de schepping ten volle meebeleven toen daar onder leiding van Jo Ivens een zeer diepzinnige uitvoe ring plaatsvond. Een interpretatie die zo overtuigend was en de luiste raars dermate in beslag nam, dat kleine oneffenheden geen enkel mo ment afbreuk deden aan het luister genot Ivens had zaterdag de be schikking over een prachtig solis- ten-tno Zo was er Wout Ooster kamp. die beschikt over een prach- BASILIEK, HULST Die Schopfung Hay dn. Toonkunstkoor Breda Vokate solisten: Hilary Reynolds. Hein Meens. Wout Oosterkamp Gewestelijk Orkest. Tijn van Eyk-clavecimbel. leiding Jo Ivens tige. grote basstem, een perfekte techniek over het gehele bereik en vooral uitzonderlijk muzikaal in de ana 'Rollend in schaumenden Wel len' en zeer illustratief in het recita tief 'Gleich öffnet sich der Erde Schosz'. Ook de tenor Hein Meens, over wie- ik mij tot nu toe alleen lovend heb uitgelaten, kon de gehele avond boeien met zrjn prachtige stem. zij het dat zijn Uriel partij wat minder mogelijkheden biedt tot een wat diepere expressie De sopraan Hila ry Reynolds had in de aria 'Nun beut die Flur' wat moeite met de coloraturen, met name in het mezzo register, daarentegen was zij m de ana 'Auf slarkem Fittige' erg mooi. Mijn kritische kanttekningen gel den dan ook uitsluitend technische facetten, die echter door haar prachtige fijnzinnige expressie hele maal naar de achtergrond worden gedrongen. Bovendien heeft zij een fraai timbre Het orkest was in deze aria subliem, prachti van balans, licht en doorzichtig en duidelijk van accentuering Ook in het recitatief 'Seid früchtbar alle' klonk een prachtig sonoor strijkorkest. Ook samen klonken de solisten goed in het Terzett 'in Holder Anmut'. Al leen vind ik het glijden naar een toon bij de sopraan niet op zijn plaats bij Haydn. Een muzikaal hoogtepunt was ongetwijfeld hel Duet 'Holde Gattin' tussen Adam en Eva. Een toppunt van muzikale bewogen heid, perfekt samenspel en soms zelfs vertederend. Het koor was na een wat moeizame inleiding goed op dreef, met name in het derde deel. Slagvaardig en met een stevi ge koorklank. Clavecinist Tijn van Eyk speelde een kleurrijke clave- cimbelpartij. Resumerend kan ik alleen maar zeggen dat deze Schop fung bij mij een diepe indruk heeft achtergelaten. Ik heb nu enkele uitvoeringen van dit werk gehoord onder Jo Ivens en het is verheu gend dat deze dirigent, ondanks zijn grote routine steeds weer diep er tot de essentie van het werk doordringt. Het was treffend dat deze uitvoe ring plaats vond op een dag waarop vele mensen demonstreren tegen allerlei tuig dat onze schepping be dreigt. Misschien was het deze emo tionele betrokkenheid van de musi ci. die deze uitvoering zo indringend maakte, of waren het de anti-kem- wapen-buttons die door de solisten en vele orkestleden gedragen wer den als uiting van hun zorg voor onze schepping We weten het niet Wat we wel welen is, dat in Hulst een duidelijke geprofileerde en vooral geïnspireerde uitvoering van 'Die Schopfung' heeft plaatsgc- Arie Karreman HOOG MUZIKAAL PEIL IN MIDDELBURG De vlucht van een heteluchtballon in Clinge werd in de kiem gesmoord door een heg Sasse dansgroep beet spits af van culturele week in Belle SAS VAN GENT Volksdansgroep De Grutmoole heeft zaterdag de ope ning verzorgd van de Sasse inbreng in de culturele week die tot en met zondag 6 november in het Franse Belle wordt gehouden. Een aantal verenigingen uit de drie zusterge- mcenten van Belle. Harwick in Schotland. Sas van Gent en het Duit se Werne doen mee aan het program ma dat als thema 'Groet aan Europa' heeft. Op zaterdag 5 november verzorgt het gemengd rooms katholiek parochie kerkkoor uit Westdorpe een concert om 15.30 uur; om 17.00 uur is er een optreden van harmonie De Vereenig- de Vrienden, die na afloop ontvangen zal worden door het gemeentebestuur van Belle. Een dag later geven de leden van de gymnastiekgroep Thor een demonstratie in de sporthal van Belle. CLINGE - Het oplaten van hetelucht ballons is zaterdag in Clinge minder voorspoedig verlopen dan de organi satoren hadden voorzien. Het oplaten diende als attractie tijdens de touw trekwedstrijden in het kader van de Wapenkennis. De eerste ballon, die vanaf het parkeerterrein van Clitex de lucht in moest gaan, was nog maar nauwelijks los van de grond, toen de wind er vat op kreeg en de ballon in de richting van de woning van de familie Everaert dreef. Met enig kunst en vliegwerk wist men een botsing met de muur te voorkomen. Het mandje met de inzittenden, on der wie de zoon van organisator Marcel Smet, kwam tot stilstand in de heg die de tuin van de woning omzoomt. Een tegen die heg geparkeerde fiets liep daarbij schade op. maar de bal- lonvaarders konden ongedeerd uit het mandje stappen. Een tweede hete luchtballon ging vervolgens vlekke loos de lucht in Later op de dag werd de 'verongelukte' ballon alsnog opge laten. De finale van de touwtrekwedstrijd ging tussen de ploeg van Smulders, die in de A-poule zegevierde, en de ploeg van Cabrinus. die in de B-poule het sterkste was De uiteindelijke overwinning ging naar Cabrinus. Er namen negen herenploegen aan de wedstrijden deel. De twee damesploe- gen traden tweemaal tegen elkaar aan en beide keren moest het team van Het Zeegat zijn meedere erkennen in de dames van Cabrinus. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in café De Gouden Kroon' MIDDELBURG - De brassband Ex celsior uit Kloetinge leverde zater dag in de concert en gehoorzaal in Middelburg de beste muzikale pres tatie tijdens het 'Nationaal Federa tief' Muziekconcours' van de 'Zeeuw se Bond' KNF. Verleden jaar was Excelsior als tweede geëindigd. Het dertig leden tellende gezelschap be haalde 324.5 punten en sleepte daar door een eerste prijs in de wacht, inclusief een wimpel en een onder scheiding van de jury wegens het leveren van een bijzondere prestatie. Volgens voorzitter en concourscom missaris C. J Schout stond het gebeu ren zaterdag op hoog niveau Dat bleek met name uit het feit dat van de 14 deelnemende muziekgezelschap pen er niet minder dan elf een eerste pnjs behaalden. De overige dne moes- Opmars olie en olieprodukten in de Kanaalzone TERNEUZEN Aardolie en aardo lieproducten zijn sterk in opmars in de havens van de Kanaalzone. Tussen januari en (eind) september werd er 1.391.515 ton omgezet. 608.689 meer dan het voorgaande jaar. Dit blijkt uit cijfers van het Haven schap Terneuzen. De kolensector zette de dalende lijn voort. Er werd 1 147.279 ton af- en aangevoerd, 321.318 ton mmder dan in dezelfde periode van '82 Chemische producten lieten eveneens een krimpende omzet zien; 298 335 ton minder, maar altijd nog goed voor 1.444.275 ton De totale goederenbalans voor de zeevaart kwam uit op 5.711.480 ton, 44.045 ton minder dan vorig jaar. Het aantal zeeschepen dat de Kanaalzone en de rede van Tei'neuzen aandeed daalde van 1579 tot 1459 De binnenvaart boekte een stijgtng in de omzet van chemische producten (114 960 ton meer dan vorig jaar), aardolie en aardolieproducten (55.221 ton meeri en meststoffen (67.325 ton meer). In deze sector daalde de totale goederenomzet met 424.129 ton tot 3 960.289 ton Het aantal schepen steeg van 4648 tot 4759. Bazaar in Hoek HOEK Woensdag wordt in het bejaardencentrum V'remdieke in Hoek een bazaar gehouden. Om 10.00 uur zal een verkoping van handwerk- artikelen van start gaan. Ook zijn er die dag wafels verkrijgbaar. Er draait een rad van avontuur en er is een speciale attractie voor de kinderen. ten met een tweede prijs naar huis. ..We bevinden ons in een stijgende lijn" aldus Schout. Hij bedankte de jury en de deelne mers voor de inzet. De voorzitter vond dat de musici door hun inzet op een opvallende wijze gestalte hadden ge geven aan het streven van de KNF. namelijk het bevorderen van de ama teuristische muziekbeoefening De belangstelling in de morgenuren Wafelactie werd succes LAMSWAARDE De wafelactie van de muziekvereniging 'Vrijheid Een dracht' uit Lamswaarde die zaterdag in Lamswaarde. de omliggende kern en en Vogelwaarde werd gehouden, is eeu succes geworden. In totaal wer den zo'n 1300 wafels aan de man gebracht en dat waren er ongeveer 300 meer dan vorig jaar. Van negen uur 's morgens tot laat in de middag was een groot aantal leden met echtgenoten druk in de weer in een grote ruimte van voorzitter J van Driessen. De dames maakten het deeg klaar, terwijl anderen de wafelijzers hanteerden. Vervolgens werden de lekkernijen ingepakt en door de leden aan huis bezorgd. Daar middel van inschrijfformulieren vooraf kon dat aantal worden afgewerkt Maar zater dagmiddag kwamen daar nog heel wat nieuwe bestellingen bij. De wafel verkoop moet de verenigingskas weer wat op peil brengen. was redelijk. Vanaf 's middags begon de stroom bezoekers echter toe te nemen waarbij de concertzaal vrijwel steeds volledig was gevuld met toehoorders. De einduitslag zag er als volgt uit: Excelsior (Kloetingei, 324.5 pt. le prijs met wimpel en onderscheiding. Vlijt en Volhar ding i Oost-Souburg i 318 5 pt. eerste prijs met wimpel. Harmonie (Slikkerveer). 312.5 pt. le prijs met wimpel. De Vereenlgde Vrienden (Sas van Genu. 293 289.5 pt, le prijs. Euphonia iGoesi, 291,5 pt, le prijs; Crescendo (Drelschori, 296,5 pt, le prijs. Ons Genoegen (Rockanjo, 306 pt, le prijs en promotie naar ere-afdeling; Veere's Ge noegen (Veerei. 302 pt. le prijs: Euterpe (Sint-Maartensdijki 282.5 pt. 2e prijs. Sint Caecilia s Heerenhoeki.290 pt. Ie prijs en promotie naar 2e afdeling De Echo Wilhel- minadorp. 290.5 pt. le pnjs en promotie naar tweede afdeling Vooruit (Waarde: 273.5 pt, 2e prijs; Concordia iTholen) 276,5 pt en plaatsing in tweede afdeling; Deter minate iKlundert), 288 pt en plaatsing In tweede afdeling Melding UFO in Middelburg MIDDELBURG - In de Middel burgse wijk Dauwendaele is vo rige week donderdag omstreeks 17.40 uur een onbekend vliegend voorwerp waargenomen. Dit meldt het Ufologisch studiecen trum Midden-Zeeland. Degene die het geval waarnam omschreef het als een opstaande staaf met in het midden een bol die langzaam in het rond draai de. Het object zou daarbij een goudachtig licht uitgestraald hebben. De waarnemer heeft het object gedurende 10 minuten ge zien en afgaande op de grootte neemt het ufologisch studiecen trum aan dat nog meer mensen het object is opgevallen. Deze worden verzocht contact op te nemen met het centrum op het adres Welzingestraat 4 i tel. 01180-15580). V redesgebedsdienst in ziekenhuiskapel HULST In de kapel van het Sint- Liduinaziekcnhuis in Hulst werd za terdagmiddag een gebedsdienst voor de vrede gehouden. De diens; werd opgeluisterd door het combo en het jongerenkoor uit Hulst. De gebeds dienst was speciaal bedoeld voor wie niet naar de vredesdemonstratie in Den Haag kon, maar wel een steentje wilde bijdragen aan de goede zaak. De organisatie van' de gebedsdienst was in handen van de werkgroep voor liturgie en de werkgroep voor gemeen schapsdiensten van de Sint-Willibror- dusparochie in Hulst Voor de dienst bestond zeer veel belangstelling, waarbij het grote gevaar voor een atoomoorlog nog eens werd bena drukt. Tiroleravond in Hulst drukbezocht HULST De Hulster blaaskapel 'Die Hulsterhackerbub'n hield zaterdag avond in nauwe samenwerking met de blaaskapel 'De Lamsoren' uit Lamswaarde een Tiroleravond' in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert" in Hulst. De bedoeling van beide blaaskapellen was zich op die manier aan hel pu bliek presenteren en de mensen van nabij van hun muziek te laten genie ten Op hel programma die avond stond Egerlander en Beierse muziek. Zowel de Hulster blaaskapel als 'De Lamsoren die na de pauze voor het voetlicht traden, kregen na afloop een langdurige ovatie Voor deze avond bestond veel belangsteling. Première IJZENDIJKE Honderden namen het afgelopen weekeinde een kijkje in het Uzendijksc jeugdgchouw. waar de vogelvereniging Vogel- vreugd '79 haar jaarlijkse tentoon stelling hield. In totaal konden in liet jcugdgebouw ruim 800 vogels wor den bewonderd. De jeugd kon tijdens de tentoonstel ling deelnemen aan een gratis raad- wedsinjd men diende het totale ge wicht van het vijf leden tellende be stuur te bepalen De bestuursleden van Vogelvreugd '79 wogen tesamen 391 5 kilo. zo bleek zondagmiddag na wegmg. Laura de Jager. Daniel Scher- beijn en Jean-Pierre Martens waren de prijswinnaars Uitslagen Kampioenen: Pigm z rood EK plus BM. M Carisin. pigm z rood OK: J Platteeuw pigm m rood' W de Dalièi pigm in rood OK A. M N. van'de Bunder, vetstof zrood EK en BM mevrouw A Mattheijssen vetstof z rood OK P C de Roo: vetstof z rood OEK: F Mattheijssen. vetstof m rood EK cn bm mevrouw E de Wever-Hubregt- se. vetstof m rood OEK A Slokkerman. posturen EK en BM A J de Vnend. posturen OK M van de Velde. Satinel- Phao's EK en BM A Slokkerman: bastaar den EK en BMC A. Herwegh. zebr. Jap m EK en BM V J HerweghVan Rijsbergen; Zeb. Jap. m OK. I de Reu. Zebr Jap m. OEK I de Reu, tropische vogels EK en BM J C 1' van Landschoot; tropische vogels OK C A Herwegh. grasparkieten EK en BM M A Boidin; Agapor Gr.park EK en BM A J van de Broeke Agapor Gr park OK J C Scherbeijn: Agapor a J van de Broeke. duiven FK en BM F Deinad. kwartels EK en BM F Doens. kwartels OK E. de Smit. wild zang EK en BM Joh Torbtjm: stammen EK en BM: G Chrisüaans. jeugd EK. J C. P van Landschoot, jeugd OK Ingeborg Scherbeijn: leugd OEK F Mattheijssen Clubkampioen dames J. de Lijzer-Pladdet; clubkampioen Jeugd J C P van Land schoot: clubkampioen senioren A van de Broeke: kampioen derby en BM G van Grol bondskruis F Lammens: poedelprijs M de Coussemaker. wrsseibeker J C P van Landschoot Er waren 262 eerste prij- SINT-JANSTEEN De toneelvereni ging Camera van Rhetorica "Sint Jan ten Steene' uit Sint-Jansteen bracht zaterdagavond de première van het jubileumstuk 'Reist u mee met Ro meo de Julia' in de grote zaal van het gemeenteschapscentrum 'De Waran de' in Sint-Jansteen Dat gebeurde in het kader van het 65-jang bestaan De belangstelling was matig. De spelers werden na afloop beloond met een langdurige ovatie. Zondagavond was er meer belangstelling voor de opvoe ring. De regie is in handen van Piet Verwe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27