roestemming nieuwbouw poor LHNO Oostkapelle Geïnspireerde uitvoering van Die Schöpfung Excelsior Kloetinge blonk uit tijdens muziekconcours Valse start Vogeltentoonstelling in IJzendijke succesvol WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN ER VANGING PAND TORENSTRAAT agenda AANDAG 31 OKTOBER 1983 _[PZC/ streek O OMBURG - De minister van onderwijs heeft het bestuur van dé christelijke school voor ig-er huishoudelijk en nijverheidsonderwijs (LNHO) toestemming gegeven om te starten met e bouw van een nieuwe school in Oostkapelle. Op het ogenblik is de school nog aan de örenstraat gevestigd, de nieuwe wordt gebouwd in het bestemmingsplan Halve Maan II in ostkapelle. Dit blijkt uit de voorstellen voor de vergadering van de Domburgse gemeentc- aad die dinsdag 8 november wordt gehouden, aanvang 19.30 uur. grond waarop het schoolgebouw il verrijzen, was april dit jaar door de ad al verkocht aan de Zuidelijke andbouwmaatschappij (ZLM), die school bestuurt. Het perceel is hter nog niet bouwrijp gemaakt en en w stellen de raad voor om larvoor nu een krediet van 75.360 ülden beschikbaar te stellen. Voor- ssteld wordt daarbij ook om uitvoe- ing van het karwei te gunnen aan fa Ie Voogd in Grijpskerke die als laag te inschrijver uit de bus kwam bij de lannenvereniging estond 70 jaar IINT-ANN ALAND - In een zeer druk ezochte extra kerkdienst in de Nc- trlands hervormde kerk in Sint- nnaland herdacht de manncnver- niging 'De Heere is mijn banier' uil lnt-Annaland haar 70-jarig bestaan, oorganger in deze dienst was ds G. van Kooten uit Delft, die sprak ver het leven van Maarten Luther.a la de dienst was er in het hervormd erenigingsgebouw gelegenheid om iet bestuur en de leden van de ver- niging geluk te wensen. Er was veel elangstelling, vooral van bestuurs- eden van zusterverenigingen en -ge- leenten. kuto in brand in Haamstede HAAMSTEDE De brandweer van Renesse en Haamstede is zondagmor gen rond 10.00 uur in actie geweest r het blussen van een brandende auto. Deze auto stond in de Grcvelin- genstraat te Haamstede. Het vuur ontstond toen de bestuurder G. uit Haamstede zijn auto, wilde starten. Dat lukte echter niet en na enkele pogingen vloog de wagen plot seling in brand. De brandweer heeft het vuur met poeder geblust. Daarna bleek dat het hele motor-comparti ment was vernield. onderhandse aanbesteding. De in schrijving lag nog 2850 gulden onder de raming voor het karwei. B en w vragen de raad om dat bedrag te bestemmen voor het vergroten van de Inbraakpoging in watersportcentrum KORTGENE Door een raam uit de sponningen te lichten in een gebouw van het watersportcentrum Delta Ma nna te Kortgene is in de nacht van donderdag op vrijdag een inbraakpo ging gedaan. Doordat het alarmsys teem in werking trad is het bij een poging gebleven en zijn de daders zonder buit vertrokken. GOES ziekenhuis De Bevelanden. 5.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG Gasthuis, 20-21 30 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN Bethesda Sint Jo- iseph-ziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa. Open Hof. 20 uur: lezing 'Biologische geneeswijze' door J A. C. Brons en S. Wisse. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actu- eel I. 20 uur: Return of the Jedi. a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Yab-Yum op stelten, 18 jr.: Cinem'Actueel III, 20.30 uur: Sisters (filmliga). GOES Grand, 20 uur. Blue Thun der, 12 jr. HULST De Koning van Engeland. !4 30 uur: The sound of love. 18 jr.; 20 uur: Return of the Jedi. a.l.; 20 uur Brandende liefde. 16 jr.; 20 uur: Ator. 12 jr 20 uur: High road to China, a.l. I OOSTBURG Ledel, 20 uur: Sex Society. 18 jr. i TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Spa- cehunter, 12 jr., 20 uur: Het huis bij liet kerkhof. 16 jr. i VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Porky II. 12 jr.: Alhambra II. 20 uur: Return of the Jedi. a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL Kinderigalerie Belleman, 10-18 uur: tekeningen van Edwin Ken- lie (t/m 31/10). BRUINISSE Hal Gemeentehuis. 9-12 en 14-17 uur 'Stille getuigen uit een koud verleden'. DOMBURG Biologisch Museum. 10-17 uur 'De Natuur in Zeeland' en 'Bloemdijken in Zeeland'. HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HEINKENSZAND De Stenge. 10-12 en 14-17 uur: 'Kijken naai- landschap' MVm 211i. MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: foto's van Paul Citroen d m 4/11). I Demerary, 9-17 uur: diverse ambach- ten en exposities. Abdijcomplex. 10-17 uur: Forum: Vier Skulpturen (t'm 20/11). Galerie Roelant, 13.30-17.30 uur: werken Fred Schimmel itm 2011). VLISSINGEN Reptielenzoo 'Igua 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieèn en insekten. IJZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe I stijl'. Z1ERIKZEE Het Gravensteen. 10- 12 en 14-17 uur. werken van Willem Dolphijn (t'm 5/11). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. OUOO-14444 (ook voor milleuklaclUem. Zeeuwsch-Vlaandercn Alarmnummer i 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 0! 180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van ni'n lijf Zeeland, lel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614. Tc bereiken op kantoorda.cren van 9-17 uur Familie De Jonge studeert al 400 jaar in Leiden LEIDEN - De uit Zicrikzee af komstige familie De Jonge her denkt morgen, dinsdag het unie ke feit, dat het op 26 oktober 1583 400 jaar geleden was dat voor de eerste maal een lid van de familie als student aan de Leidse universiteit werd inge schreven. Dit voorbeeld is door alle volgende generaties zonder onderbreking gevolgd, zodat tot dit moment in totaal 67 zonen en dochters van de familie De Jonge in Leiden hebben gestu deerd. Dit jubileum wordt morgen ge vierd in het academiegebouw in Leiden. De voorzitter van het college van bestuur van de uni versiteit. mr K J. Cath, zal om 16.00 uur het gezelschap ontvan gen, waarna de Leidse hoogle raar in de wijsbegeerte prof dr R. A. V. Baron van Haersolte een lezing houdt over 'Zeeland en de Leidse universiteit' Hierna volgt een rondleiding door het acade misch Historisch Museum en een officiële ontvangst door het universiteitsbestuur in het aca demiegebouw De eerste Leidse student De Jonge was Bonifa- cius Junius,. 16, Zircksceensis. Hij werd onder deze latijnse be naming ingeschreven aan de li teraire faculteit van de in 1583 8 jaar bestaande Leidse academie. bergingscapaciteit van de riolering in het plan Inmiddels heeft de ZLM bij het gemeentebestuur een bouwver gunning ingediend. Verder worden de voorstellen be sproken om aan de Dorpsstraat in Oostkapelle en in het gebouw van dc gereformeerde kerk in dezelfde kern in totaal 24 woningen te bouwen. Inwoner Zierikzee ernstig gewond bij val met bromfiets ZIERIKZEE Een 17-jarige inwoner van Zierikzee, A. B., is in de nacht van zaterdag op zondag ernstig ge wond geraakt. Dat gebeurde toen B. door nog onbekende oorzaak met zijn brommer ten val kwam en tegen de grond smakte. Dit gebeurde omstreeks 2 15 uur in de Hoofdpoortstraat B. werd aanvanke lijk met hoofdletsel overgebracht naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee en is vandaar latei- vervoerd naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam Bloemschikiniddag St. Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De kring Tholen-Sint-Philipsland hield een bloemschikmiddag in 'Haestinge'. Mevrouw J. Versluijs- van Dalen uit Scherpenisse leidde de bijeenkomst als lid van de provinciale tuincomnus- sie. Er waren dertig aanwezigen Zoals gemeld zijn deze voorstellen eerder al in de commissie financien behandeld. De 24 woningen zullen overigens niet gelijktijdig gebouwd worden. Het contingent woningen dat de gemeente jaarlijks toegewezen krijgt van de rijksoverheid is daar voor namelijk niet toereikend. Dit jaar kan nog wel- begonnen wor den met de eerste fase. Die behelst de verbouwing van de panden Dorp straat 58 en 60 tot zeven wooneenhe den en de nieuwbouw van vier kleine eensgezinswoningen en gestapelde flatwoningen De tweede fase is de verbouwing van de gereformeerde kerk en de consistorie tot negen wooneenheden en een grote eenge zinswoning. Daarmee wordt op z'n vroegst eind 1984 begonnen. NCVB-bijeenkonist in YVenieldinge WEMELDINGE - De afdeling Wemel- dinge van de NCVB hield haar maan delijkse bijeenkomst. Mevrouw L. van Herk uit Kruiningen gaf een uiteen zetting over het batikken van stof in oosterse landen en de symboliek daar van. De vergadering stond onder lei ding van de presidente, mevrouw J. J de Neef-Bras De volgende bijeen komst is op donderdag 24 novembei in het kerkelijk centrum. De heer A. van der Ploeg uit Goes zal dan spre ken over spiritisme. NCVB-vergadering in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - Onder lei ding van de presidente, mevrouw Van de Ree-Hoyer hield de NCVB-afdeling Hoedekenskerke haar maandelijkse vergadering in de consistorie van de Nederlands hervormde kerk Spreker was de heer De Jonge uit Zierikzee. Hij belichtte het onderwerp 'De toe komst van de christen en zijn ver wachtingen' BASILIEK. HULST Die Schopfung-Haydn. Toonkunstkoor Breda. Vokale solisten Hilary Reynolds. Hein Meens. Wout Oosterkamp Gewestelijk Orkest. Tijn van Eyk-clavecimbel. leiding Jo Ivens Hij Schöpfung' zijn premiere beleefde in Wenen. Haydn was tijdens zijn verblijf in Engeland diep onder de indruk gekomen van de uitvoerin gen van Handels oratoria in de West-minster Abbey. Dit heeft hem geïnspireerd ook Oratoria te gaan schrijven. En daarmee heeft hij zijn grote voorbeeld Handel mijns inziens ver overtroffen. Bescheiden als hij was, heeft Haydn vele malen gezegd dat hij Mozart als de groot ste componist beschouwde, en dat zal wat betreft zijn instrumentale muziek wel enige waarheid bevat ten, maar ik durf toch te stellen dat 'de Schepping' van Haydn het vo kale oevre van Mozart overtreft. Haydn's 'Schöpfung' bevat drie de len, waarvan de eerste twee de scheppingsdagen beschrijven en het derde deel handelt over de eerste mensen. Adam en Eva. In de basiliek van Hulst konden we zaterdagavond Haydn's visie op de schepping ten volle meebeleven, toen daar onder leidmg van Jo Ivens een zeer diepzinnige uitvoe ring plaatsvond Een interpretatie die zo overtuigend was en de luiste raars dermate in beslag nam. dat kleine oneffenheden geen enkel mo ment afbreuk deden aan het luister genot. Ivens had zaterdag de be schikking over een prachtig solis- ten-tno Zo was er Wout Ooster kamp. die beschikt over een prach tige, grote basstem, een perfekte techniek over het gehele bereik en vooral uitzonderlijk muzikaal in de aria 'Rollend in schaumenden Wel len' en zeer illustratief in het recita tief 'Gleich öflhet sich der Erde Schosz'. Ook de tenor Hein Meens. over wie ik mij tot nu toe alleen lovend heb uitgelaten, kon de gehele avond boeien met zijn prachtige stem. zij het dat zijn Uriel partij wat minder mogelijkheden biedt tot een wat diepere expressie De sopraan Hila ry Reynolds had in de aria 'Nun beut die Flur' wat moeite met de coloraturen, met name in het mezzo register, daarentegen was zij in de aria lAuf starkem Fittige' erg mooi. Mijn kritische kanttekmngen gel den dan ook uitsluitend technische facetten, die echter door haar prachtige fijnzinnige expressie hele maal naar de achtergrond worden gedrongen. Bovendien heeft zij een fraai timbre. Het orkest was in deze aria subliem prachti van balans, licht en doorzichtig en duidelijk van accentuering. Ook in het recitatief 'Seid fruchtbar alle' klonk een prachtig sonoor strijkorkest, Ook samen klonken de solisten goed in het Terzett: 'in Holder Anmut'. Al leen vind ik het glijden naar een toon bij de sopraan niet op zijn plaats bij Haydn. en muzikaal hoogtepunt was ongetwijfeld het Duet 'Holde E Gattin' tussen Adam en Eva. Een toppunt van muzikale bewogen heid, perfekt samenspel en soms zelfs vertederend. Het koor was na een wat moeizame inleiding goed op dreef, met name in het derde deel. Slagvaardig en met een stevi ge koorkiank. Clavecinist Tijn van Eyk speelde een kleurrijke clave- cimbelpartij. Resumerend kan ik alleen maar zeggen dat deze Schöp fung bij mij een diepe indruk heeft achtergelaten. Ik heb nu enkele uitvoeringen van dit werk gehoord onder Jo Ivens en het is verheu gend dat deze dirigent, ondanks zijn grote routine steeds weer diep er tot de essentie van l«et werk doordringt. Het was treffend dat deze uitvoe ring plaats vond op een dag waarop vele mensen demonstreren tegen allerlei tuig dat onze schepping be dreigt. Misschien was het deze emo tionele betrokkenheid van de musi ci. die deze uitvoering zo indringend maakte, of waren het de anti-kem- wapen-buttons die door de solisten en vele orkestleden gedragen wer den als uiting van hun zorg voor onze schepping. We weten het niet. Wat we wel weten is, dat in Hulst een duidelijke geprofileerde en vooral geïnspireerde uitvoering van 'Die Schöpfung' heeft plaatsge vonden. Arie Karréman Turkse feestdag in Kloetinge trok ruim 400 bezoekers KLOETINGE De Turkse Kulturele Vereniging Bevelanden kijkt terug op een geslaagde viering van bet 60-jarig bestaan van de Turkse Repu bliek. Er kwamen zaterdagavond in zaal Amicitia in Kloetinge weliswaar minder bezoekers dan de organisatie verwachtte (400 in plaats van 1000), maar voorzitter M. Devrim sprak na afloop toch van een gezellige en wel bestede avond. De gasten kregen een gratis kopje Turkse thee gepresenteerd en de rest van de avond verliep volgens pro gramma; met enkele optredens van de Turkse muziekgroep Kenan Kaya uit Bergen op Zoom en folklorevoor- drachten van 14 Turkse kinderen Ook was er veel belangstelling voor een uiteenzetting over de nationale feestdag en een terugblik op 60 jaar Turkse Republiek. Een speciaal op Turkije gerichte tentoonstelling gaf de bezoekers een beeld van onder andere de nationale handwerkkunst. Tevens waren er films, dia's en video beelden over het land van Kemal Attaturk HOOG MUZIKAAL PEIL IN MIDDELBURG De vlucht van een heteluchtballon in Clinge werd in de kiem gesmoord door een heg. Gedenkplaat bij windorgel wordt aangebracht VLISSINGEN - Woensdag 9 no vember wordt de bronzen ge denkplaat bij het ivindorgel op de Nolledijk in Vltssingen ge plaatst Deze gedenkplaat is ge goten in hei atelier van Bert Ghysels in AalsKBi en heeft de volgende tekst 'Wereldwmdor- gel Vltssingen 24 juni 1983 Mass and Individual Moving' Een eerste poging van de Belgi sche bronsgieter, om de plaat te gieten bij de in gebruik neming van het windorgel ter plaatse, mislukte door de sterk wisselen de temperatuur. De gietvorm raakte daarbij beschadigd Mo menteel ivordt de mogelijkheid onderzocht om een meer infor matieve tekst aan te brengen bij de opgang naar de Nolledijk. Deze zal met name bedoeld zijn om de boulevard-wandelaars m te lichten over het windorgel. waarbij ook de steun van bevol king. bedrijfsleven en gemeente bij de oprichting van hel project wordt ebnadrukt. De plechtig heid begint om 15 00 uur CLINGE - Het oplaten van hetelucht ballons is zaterdag in Clinge minder voorspoedig verlopen dan dc organi satoren hadden voorzien. Hel oplaten diende als attractie tijdens de touw- trekwedstrijrien in het kader van de Wapenkermis. De eerste ballon, die vanaf het parkeerterrein van Clitcx de lucht in moest gaan, was nog maar nauwelijks los van de grond, toen de wind er vat op kreeg en de ballon in dc richting van de woning van de familie Everaert dreef. Met enig kunst en vliegwerk wist men een botsing met dc muur te voorkomen. Het mandje met de inzittenden, on der wie de zoon van organisator Marcel Smet, kwam tot stilstand in de heg die de tuin van de woning omzoomt. Een tegen die heg geparkeerde fiets liep daarbij schade op, maar de bal- lonvaarders konden ongedeerd uil het mandje stappen Een tweede hete luchtballon ging vervolgens vlekke loos de lucht in. Later op de dag werd de 'verongelukte' ballon alsnog opge laten. De finale van de touwtrekwedstrijd ging tussen de ploeg van Smulders, die in de A-poule zegevierde, en de ploeg van Cabrmus. die in de B-poule het sterkste was De uiteindelijke overwinning ging naar Cabrinus Er namen negen herenploegen aan de wedstrijden deel. De twee damesploe- gen traden tweemaal tegen elkaar aan en beide kei'en moest het. team van Het Zeegat zijn meedere erkennen in de dames van Cabrinus. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in café De Gouden Kroon' MIDDELBURG - De brassband Ex celsior uit Kloetinge leverde zater dag in de concert en gehoorzaal in Middelburg de beste muzikale pres tatie tijdens het 'Nationaal Federa tief Muziekconcours' van de 'Zeeuw se Bond' KNF. Verleden jaar was Excelsior als tweede geëindigd. Het dertig leden tellende gezelschap be haalde 324.5 punten en sleepte daar door een eerste prijs in de wacht, inclusief een wimpel en een onder scheiding van de jury wegens het leveren van een bijzondere prestatie. Volgens voorzitter en concourscorn- missaris C. J. Schout stond het gebeu ren zaterdag op hoog niveau. Dat bleek met name uit het feit dat van de 14 deelnemende muziekgezelschap pen er niet minder dan elf een eerste prijs behaalden De overige drie moes ten met een tweede prijs naar huis. ..We bevinden ons in een stijgende lijn'' aldus Schout. Hij bedankte de jury en de deelne mers voor de inzet. De voorzitter vond dat de musici door hun inzet op een opvallende wijze gestalte hadden ge geven aan het streven van de KNF. namelijk het bevorderen van de ama teuristische muziekbeoefening. De belangstelling in de morgenuren Opmars olie en olieprodukten in de Kanaalzone TERNEUZEN Aardolie en aardo lieproducten zijn sterk in opmars in de havens van de Kanaalzone. Tussen januari en (eind) september werd er 1.391.515 ton omgezel, 608.689 méér dan het voorgaande jaar. Dit blijkt uit cijfers van het Haven schap Terneuzen. Dc kolensector zette de dalende lijn voort. Er werd 1.147 279 ton af- en aangevoerd, 321.318 ton minder dan in dezelfde periode van '82. Chemische producten lieten eveneens een krunpende omzet zien: 298.335 ton minder maar altijd nog goed voor 1.444.275 ton De totale goederenbalans voor de zeevaart kwam uit op 5.711.480 ton, 44.045 ton minder dan vorig jaar. Het aantal zeeschepen dat. de Kanaalzone en de rede van Terneuzen aandeed daalde van 1579 tot 1459. De binnenvaart boekte een stijging in de omzet van chemische producten 1114 960 ton méér dan vorig jaar), aardolie en aardolieproducten 55.221 ton meer) en meststoffen (67.325 ton meer). In deze sector daalde de totale goederenomzet met 424.129 ton tot 3 960 289 ton. Het aantal schepen steeg van 4648 tot 4759 was redelijk. Vanaf 's middags begon de stroom bezoekers echter toe te nemen waarbij de concertzaal vrijwel steeds volledig was gevuld met toehoorders. De einduitslag zag er als volgt uit; Excelsior (Kloetingei. 324,5 pt. Ie prijs met wimpel en onderscheiding; Vlijt en Volhar ding IOost-Souburg) 318.5 pt. eerste prijs met wimpel. Harmonie (Slikkerveeri. 312 5 pt. Ie prijs met wimpel: De Vereenigde Vrienden (Sas van Gent). 298 289.5 pt le prijs: Euphoma (Goes). 291.5 pt le prijs. Crescendo (Dreischor), 296.5 pt. le prys. Ons Genoegen (Rockanjei, 306 pt. le prijs er. promotic naar ere-afdelmg: Veere's Ge- Brandwonden bij keukenbrandje in Kortgene KORTGENE Zaterdag ontstond brand in de woning van J. C. in de Julianastraat te Kortgene, doordat de vlam in een frituurpan sloeg. Het gevolg was dat de omgeving in de keuken vlam vatte. De bewoner, die geprobeerd had de brand in het pand te blussen, liep daarbij aan beide handen derde graads verbrandingen op Met een waterstraal uit een tuinslang en hulp van de Kortgeense brandweer werd de brand geblust. De schade bedraagt ongeveer 10.000 gulden. J C. moest in het ziekenhuis verzorgd worden voor de opgelopen brandwonden. Me/ding UFO in Middelburg MIDDELBURG - In de Middel burgse wijk Dauwendaele is vo rige week donderdag omstreeks 17.40 uur een onbekend vliegend voorwerp waargenomen. Dit meldt liet l'fologiseh studiecen trum Midden-Zeeland. Degene die het geval waarnam omschreef het als een opstaande staaf met in het midden een bol die langzaam in het rond draai de Het object zou daarbij een goudachtig licht uitgestraald hebben. De waarnemer heeft het object gedurende 10 minuten ge zien en afgaande op de grootte neemt het ufologisch studiecen trum aan dat nog meer mensen het object is opgevallen. Deze worden verzocht contact op te nemen met het centrum op het adres Welzingestraat 4 i tel 01180-155801 IJZENDIJKE Honderden het afgelopen weekeinde een kijkje in hel IJzendijkse jeugdgebouw. waar dc vogelvereniging Vogel vreugd '79 haar jaarlijkse tentoon stelling hield. In totaal konden in het jeugdgebouw ruim 800 vogels wor den bewonderd. De jeugd kon tijdens de tentoonstel ling deelnemen aan een gratis raad- wedstryd: men diende het totale ge wicht van het vijf leden tellende be stuur te bepalen. De bestuursleden van Vogelvi'-ugd '79 wogen tesamen 391.5 kilo. zo bleek zondagmiddag na weging. Laura de Jager Daniël Scher- beijn en Jean-Pierre Martens waren de prijswinnaars. Uitslagen Kampioenen Pigm z rood EK plus BM: M Carisin; plgm. z rood OK J Platteeuw plgm m rood. W. de Dal ie- pigm. m rood OK A M N van de Bunder vetstof z rood EK en BM mevrouw A Maltheijssen. vetstof z rood OK: P C de Roo; vetstof z roodOEK F. Mattheijssen; vetstof m rood EK en lim mevrouw E. dc Wever-Hubregt- se;. vetstof m rood OEK A Slokkerman. posturen EK en BM A J de Vriend, posturen OK M van de Velde. Satlnel- Phao s EK en BM. A Slokkerman. bastaar den EK en BM C A. Herwegh. zebr Jap m EK en BM V ,1 Herwegh-Van Rljsbergen Zeb Jap. m. OK I, de Reu; Zebr Jap. m. OEK I. de Reu; tropische vogels EK en BM J C 1' van Landschoot, tropische vogels OK t" A Herwegh: grasparkieten EK en BM M A Boidin Agapor Gr.park EK cn BM A J van de Broeke Agapor Gr.park. OK J. C. Scherbeijn Agapor .-t j van de Broeke; duiven EK cn BM F Delnad: kwartels EK en BM. F Doens. kwartels OK E de Smit. wild zang EK cn BM Joh. Torbijn. stammen EK cn BM: G Christiaafts jeugd EK J. C. P van Landschoot, jeugd OK Ingeborg Scherbeijn. jeugd OEK F Mattheijssen. Clubkampioen dames. J de Lijzcr-Pladdet; clubkampioen jeugd: J C P van Land schoot; clubkampioen senioren- A. van de Broeke. kampioen derby en BM G van Grol. bondskruis F Lammens, poedelprijs M de Coussemaker. wissel beker J C P van Landschoot. Er waren 262 eerste prij zen. noegen (Veerei. 302 pt. le prijs; Euterpe (Sint-Maartensdijki 282,5 pt. 2e pnjs. Sint Caecilia Cs Heercnhoeki.290 pt. le prijs en promotie naar 2e afdeling; De Echo iWilhel- minadorp. 290.5 pt. le prijs en promotie naar tweede afdeling Vooruit (Waardei 273,5 pt. 2e prijs: Concordia (Tholen) 276.5 pi en plaatsing ln tweede afdeling, Deter minate iKlundert). 288 pt en plaatsing in tweede afdeling Inbraken in de gemeente Goes GOES Bij de Goese politie kwam zaterdag een melding binnen van een inbraak in een zomerwoning aan de Kaaidijk te Wolphaartsdijk. Men kwam binnen door het forceren van een deur aan de achterkant van de woning. Vermist worden een draag bare radio, een verrekijker, een peil kompas, een eleetrische klok en enke le Hessen wijn. Eigenaar hiervan is E. S. S. uit bel Duitse Essen. Een poging tot inbraak is gedaan in een groothandel in kachels, electroni- sche- en huishoudelijke apparatuur aan de Edisonweg te Goes Hier werd met een steen een gat in een ruitje gegooid, waarna een sluiting van een raam open gemaakt kon worden. Er is echter geen spoor te vinden dat men is binnengeweest. Er wordt ook niets vermist. De schade aan het raam bedraagt 150.-. Dit moet gebeurd zijn in de nacht van vrijdag op zater dag. Vrijdag is er verdér ingebroken in een woning aan de Schalklaan te Kloetin ge Ook hier is toegang verschaft via een klapraam aan de achterzijde van de woning. De hele woning bleek te zijn doorzocht Ontvreemd werden een boekenbon. Zweeds en Noors geld ter waarde van ongeveer 400, en 4500 Belgische francs. J C.S. deed aangifte van de inbraak C. B F. uit de Van Goghstraat deed zondag aangifte van diefstal van kle ding die aan een waslijn op het balkon hing Het gaat om een spijkerbroek, een shirt en een trui Dit moet in de nacht van zaterdag op zondag zijn gebeurd. De Goese gemeentepolitie is zaterdag ook in actie gekomen om een illegale zender uit de lucht le halen. Dat betrof radio Ganzestad. De politie viel op hel moment van de uitzen ding een woning aan de Eikenlaan binnen, waar mevrouw N. H. P. W. (40) werd aangetroffen. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt en de ap paratuur is in beslag genomen. Streekvergadering NCVB in Krabbendijke KRABBENDIJKE - In de Nederlands hervormde kerk in Krabbendijke hield de Nederlandse Christen Vrou wen Bond een streekvergadering. De presidente van de afdeling Krabbenij- ke. mevrouw Kryger-Hoogerheide. heette zo n 200 dames welkom uit de afdelingen Krabbendijke. Oostdijk. Waarde, Yerseke. Poortvliet, St. An- naland, St. Maartensdijk en Tholen. Ds Korevaer uit Middelburg hield een lezing over verdraagzaamheid Na de pauze gaven de dames van de afdeling Wissenkerke een klederdrachten show. Mevrouw Nagelkerke-Van Ran den sprak het slotwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25