Nabouwen VOC-schepen in amenwerking met Japan RPZC staat in het teken van de stabilisering Voorkom uitstel van bouw compartimenteringsdammen 'Duidelijke taak provincie in kwestie veilig Zaamslag' DE KRANT IN BEDRIJF PZC/ provincie TREVEN NAAR BOUW OP WALCHEREN Vogelwacht wil plukverbod van bloeiende lamsoren Oponthoud voor de scheepvaart BEROEP OP KAMERCOMMISSIE: fERDAG 29 OKTOBER 1983 MIDDELBURG- Initiatiefnemers in Japan en in Zeeland met afzonderlijke plannen rond het :n" bouwen van een zeventiende eeuwse Oostindië-vaarder hebben het principe-besluit nomen te gaan samenwerken. Het is de bedoeling dat er twee VOC-schepen zullen worden gebouwd van het type, zoals die ten tijde van het bestaan van de Verenigde Oost-Indische nnpagnie werden ingezet om handelsbetrekkingen met verre landen te onderhouden, or de bouw gebundeld aan te pak- 400 jaar geleden maakte naar De kon worden afgesloten werd door i hoopt men kosten besparend te Oost. Het eerste schriftelijke han- vele andere gevolgd. De ontwikkelin- nnen werken. Met de bouw van één delscontract dat bij die gelegenheid gen leidden lot oprichting van de )C-schip is een bedrag van om en en bij de acht miljoen gulden gemoeid, la t tweede schip zal voor een aan- olijk lager bedrag van de helling nnen komen. Met ministeries in n Haag zijn de eerste contacten iegd om mogelijkheden te onder- idi [ken de bouw tot een werkgelegen- jdsproject te maken, wordt naar gestreefd de bouw van ■de schepen op Walcheren te doen tg lats vinden. Daarbij wordt gedacht n de zogenaamde Zeehondenwerf jde Nieuwendijk in Vlissingen Vlis- iiei igen. Aisamenwerking tussen de Japan- rs en de Zeeuwen vloeit voort uit de ;rS ids een aantal jaren bestaande cul- iri rele contacten tussen Middelburg Nagasaki. Tijdens een recente ont- jeting werd duidelijk dat er zowel in R igasaki als op Walcheren plannen taan om een VOC-schip na te uwen. Er bestaan historische ban- met Japan sinds de tijd van de Oostindische Compagnie, en tplannen bleken zo identiek te zijn besloten werd tot een nadere nfrontatie tussen beide partijen, it vond dezer dagen plaats door ini middeling van kabinetschef Van iven van de gemeente Middelburg, bracht een vertegenwoordiging - de initiatiefnemers uit Nagasaki 06 contact met de begin van dit jaar gerichte Zeeuwse stichting "Het va- id VOC-schip'. Tijdens dat contact a am men tot het besluit dat de euwse stichting tot de zomer vol- ■nd jaar de tijd krijgt om een offerte maken en ander voorwerk te ver- hten. In juni 1984 komen de ïnitia- Biemers uit Japan dan naar Mid- Iburg om het definitieve contract af sluiten.' de komende maanden zal de euwse stichting ook koortsachtig an zoeken om de plannen financieel nd te krijgen. Ook wordt er gezocht ar handige vrijwilligers. ZIERIKZEE De natuur- en vogel wacht Schouwen-Duiveland vindt dat er een eind moet komen aan het plukken van bloeiende lamsoren, (schorrebloemen). Dat gebeurde afge lopen bloeimaand augustus in Zie rikzee veelvuldig door kinderen. En volgens de Schouwse natuurbescher mers niet zozeer voor particulier ge bruik, maar voor verkoop op toeris- lendagen. Het plukken gebeurde ove rigens niet alleen door kinderen, maar ook door volwassenen, aldus de natuur- en vogelwacht in een 'brand brief aan de gemeenteraad van Zie- rikzee. Het schrijven van de natuurbescher mingsorganisatie behelst dan ook met name het verzoek om voor lamso ren (Limonium Vulgare) een plukver bod in te stellen. „Want het in de commerciële sfeer brengen van de pluk van deze schorrebloemen is naar onze mening een slechte zaak en een aantasting van de natuurlijke waarde van bepaalde delen van het buitenge bied'' De natuur- en vogelwacht houdt de raad voor dat de lamsoor afgelopen zomer veel geplukt werd op het zoge naamde Stelletje: het enige binnen de gemeente Zierikzee gelegen schor. In het verzoekschrift aan de raad van het Oosterscheldestadje worden de Zeeuwse schorren vergeleken met de heidevelden in oostelijk Nederland. „Eind augustus zyn beide landschap pen op z'n mooist. Dan bloeit op de heide de paarse struikheide en paars van bloeiende lamsoren zijn dan ook de schorren". De natuur- en vogelwacht stelt met het gewenste plukverbod voor lam soor alleen de droogbloem op het oog te hebben. Niet bedoeld worden de bladen van de zee-aster (Aster Tripo- liumi die vroeg in het vooijaar ge plukt worden 'en in Zeeland ook wel lamsoor worden genoemd' Een aantal planten en dieren zijn beschermd verklaard in de natuurbe schermingswet van 1973. De verbods bepalingen staan in artikel 23 van deze wet. Artikel 33 van de natuurbe schermingswet geeft het college van b en w een zogenaamde aanvullings bevoegdheid. En in de algemene poli ticverordening van de gemeente kun nen in verband met plaatselijke om standigheden nog andere plant- en diersoorten worden opgenomen, al dus de natuur- en vogelwacht. B en w van Zierikzee hebben de raad inmid dels laten weten het verzoek van de natuurbeschermingsorganisatie na der te zullen bekijken. Verenigde Oostindische Compagnie, een 'concern' met op het hoogtepunt van de activiteiten 30.000 mensen in dienst. Grooi was de verbazing toen bekend werd dat in de Middelburgse zuster stad Nagasaki een club zetelt met precies dezelfde plannen rond de bouw van een VOC-schip Voor reali sering van het project is daar zelfs een speciale vereniging opgericht met in middels zo'n elfhonderd leden, voor namelijk zakenlieden en overheids- mensen. die te maken hebben met de betrekkingen tussen ons land en Ja pan. Het plan leeft in Nagasaki zo sterk, dat gemeente en provincie waartoe Nagasaki behoort hebben be sloten het schip straks een gratis grond voor een afmeerplaats te geven Gemeente en provincie participeren verder in een speciale stichting wat daar in Japan het voordeel oplevert dat de plannenmakers straks bij de uitvoering allerlei belastingen niet hoeven te betalen De Zeeuwen voelden zich door de plannen van die club van elfhonderd beduidend meer aangesproken dan door het commerciëler getinte voor nemen van een andere groep Japan ners om voor de verdere inrichting van een Hollands dorp. veertig km ten noorden van Nagasaki ook een gere construeerd VOC-schip te exposeren. Omdat de bouw van zo'n schip moet passen binnen de tijd van uitvoering van een nieuwe fase in de uitbreiding van het Hollandse dorp, wilde men graag alle mogelijke concessies doen ten aanzien van de oorspronkelijk heid Al wordt het een stalen schip met een houten bekleding het zou allemaal niets uitmaken Als het schip er maar over een half jaar kan liggen En daar is het de leden van de Zeeuw se stichting nou net niet om begon nen. Zfj streven naar de vervaardiging van een zo natuurgetrouw mogelijke kopie. (Zie pagina ook 21) Sagasaki-dream n een VOC-schip het plan om 1989 wanneer het moderne Nagasa- honderd jaar bestaal, zo'n nostal- ;ch voertuig de baai waaraan deze panse provinciestad ligt. te kun- n binnen varen, it schip dat zowel de Japanners als initiatiefnemers uit Zeeland zo H iag gereconstrueerd zouden willen is de 'Prins Willem'. Herman etting, restaurateur van het rijks- ïseum in Amsterdam en allesweter er de bouw van Oost Indié-vaarders eft er een boek over geschreven, dat kele jaren geleden verscheen bij De eer Maritiem. 'Prins Willem' is waarschijnlijk het ootste spiegelschip dat in de 17e iw voor de VOC werd gebouwd. Het •rd in Middelburg op stapel gezet. In t jaar 1649. De 'Prins Willem' ver- ik twee jaar later voor een eerste naar Indie jdens de Eerste Engelse Oorlog erd het schip omgebouwd tot oor- gsvaartuig, in welke hoedanigheid it heeft gediend als admiraalschip m Witte de With. Na de slag bij uins werd het weer tot retourschip ngebouwd met behoud van de be- apening van 40 stukken Met een ngte van 57 meter is de 'Prins Wil- m' het grootste bekende schip uit ize periode. De laatste reis werd imaakt in 1661. In het rijksmuseum Amsterdam staat het zeventiende luwse model opgesteld van de 'Prins1 illem'. Het kwam een aantal jaren ■leden in zwaar gehavende staat in ezit van het rijksmuseum. fyoor terug hun achterhoofd de weten- Khap dat de Verenigde Oost Indische Compagnie destijds in Veere. Vlissin- (tn en Middelburg belangrijke ne erzettingen had, rijpte vorig jaar al ij een aantal Zeeuwen met een warm kloppend hart voor de maritie- nc historie van Nederland het plan om ter herinnering aan het tijdperk de VOC een replica op ware rootte te (doen) bouwen. Doel: met lo'n gereconstrueerd vaartuig tij lens een zeiltocht het spoor terug te rolgen dat een kleine vloot schepen TERNEUZEN Provinciale staten van Zeeland mogen hun verant woordelijkheden niet uit de weg gaan en moeten zich serieus buigen over de verkeersproblematiek in Zaamslag. „Het zou onjuist zijn wanneer de provincie die verant woordelijkheden voor de volle honderd proeent afschuift op de gemeente. Dat mag niet, want het gaat om een provinciale weg", zei wethouder drs A. Doorduyn (open bare werken) van Terneuzen vrij dagavond na afloop van een bijeen komst met de werkgroep 'Veilig Zaamslag'. Volgens Doorduyn ligt er, wat Zaamslag betreft, een taak voor de provincie. „De staten mogen - en ik geeft toe. er zijn wat vragen gesteld, mede naar aanleiding van de verwezenlij king van de vermenging van de Traktaatweg - niet blijven zwijgen. Doen ze dat tóch. dan zou mij dat zeer teleurstellen k vind dat de provincie zich maar eens op de hele zaak moet beraden en zich. als het gaat om overleg met rijkswater staat. zeker met mag beperken tot de oplossing van de problemen rond de grondaankopen voor de weg Dncwcgen-Tcrhole die nu op losse schroeven staal. Zo simpel ligt het niet", aldus Doorduyn. Het gesprek, vrijdagmiddag in het stadhuis, vond plaats op uitdrukke lijk verzoek van de werkgroep 'Vei lig Zaamslag' Die was bijster onte vreden over het contact van de laatste tijd met de plaatselijke over heid. Een hoorzitting, twee weken geleden, gehouden op initiatief van Leden van de werkgroep Veilig Zaamslag rand de tafel met wethouder Doorduyn (1) de werkgroep, werd niet bezocht door vertegenwoordigers van b en w De werkgroep wilde wel eens weten hoe dal nu precies zat. van daar het overleg van vrijdag Teleurgesteld Na afloop loonde woordvoerder Ton Veraart van de werkgroep zich erg teleurgesteld. 11ij had meer van het overleg verwacht en herhaalde nog eens dat de maatregel, zoals die de afgelopen weken door de gemeente in de dorpskom van Zaamslag zijn getroffen, (in over leg overigens met deskundigen van de provincie) volgens de mensen in Zaamslag ontoereikend zijn. Veraart gaf toe „De hele houding van de overheid heeft ons wal murw gemaaktDat wil echter nog niet zeggen dat de werkgroep het moede hoofd in de schoot legt. Volgende week gaat men zich bezinnen op nieuwe acties. En die zouden wei eens een harder karakter kunnen dragen dan tot nu toe het geval was. Wethouder Doorduyn gaf na afloop toe dat de maatregelen van de afgelopen weken beperkt waren en verder hadden kunnen gaan Door duyn zelf bijvoorbeeld was voor stander van een daadwerkelijke wegversmalling bij de grens van de dorpskom De meerderheid van b en w van Terneuzen vond dat echter een te gevaarlijke maatregel en voelde er niets voor Doorduyn her haalde nog eens dat de maatregelen die nu getroffen zijn (het plaatsen van extra borden, schnkhekken en extra markeringen op het wegdek) over een half jaar zullen worden getoetst. Hij ontkende overigens dat er de afgelopen tijd te weinig contact is geweest met de bevolking van Zaamslag. GROEDE „Hel zijn eigenlijk onbeschofte bieten", zegt Willem Boeije als hij zijn kanjers van voederbieten laat zien. Vijf exem plaren, met een totaalgewicht van 73 kilo, is bepaald niet alledaags. Volgens de gepensioneerde land man (73) weegt een normale voe derbiet 5 tot 6 kilo. Een echte verklaring voor zijn bui tengewone oogst kan hij niet geven. Flink wat kunstmest en een portie geluk, daar komt het ongeveer op neer. De bieten werden geteeld op een stukje land van een halve hecta re. dat de Groedenaar sinds 1970 pacht Omdat de eigenaar de'laat ste jaren geprobeerd heeft om hem de huur op te zeggen, is Boeije extra trots „Kunnen ze eens zien wat ik met dat stukje grond kan". De nadelige invloed van het natte en koude voorjaar valt bij hem dus wel mee „Daar moet wel bijgezegd dat ik vee! aan verbetering van de grondstructuur heb gedaan", aldus Boeije De bieten zullen gretig aftrek vin den bij de tien dwerggeiten die hij rond zijn huis heeft lopen. Ook op het gebied van de veehouderij heeft Boeije de laatste jaren opmerkelijke successen geboekt. Niet iedereen presteert het om vier jaar achtereen met zijn geiten prijzen weg te s]epen op veetentoonstellingen. JAARVERSLAG '82/'83 MIDDELBURG - Na een periode van opbouw en groei bij het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) heeft de afgelopen anderhalf jaar in het teken gestaan van de stabilisering. Dit blijkt uil het vrij dag gepubliceerde jaarverslag dat de periode januari 1982 tot augustus 1983 bestrijkt. t Voorheen besloegen deze verslagen kalenderjaren, nu is gekozen voor schooljaren waardoor hel nieuwe ver slag 1.5 jaar beloopt. De belangrijkste factoren voor de stabilisering waren de groter wordende fmanciele druk vanuit de rijksoverheid en de overhe veling van projectsubsidies naar regu liere subsidies door het rijk Blijkens hel verslag zijn contracten afgesloten met in totaal 516 scholen. Daaronder zijn 241 kleuterscholen. 261 lagere scholen en 14 LOM- en MLK-schoIen. Vijeniwintig kleuter en 30 lagere scholen hebben geen contract Dat betreft scholen van re- Studie Zoomweg begin volgend jaar gereed 1 Van onze Haagse redacteurt DEN HAAG Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat verwacht dat de tracestudie naar hel zuidelijk deel van de Zoomweg begin volgend jaar klaar zal zijn. Dan kan de Raad voor de Waterstaat om advies ge vraagd worden over de meest wense lijke 'loop' van deze rijksweg. Het gaat om het deel tussen Bergen op Zoom en de Belgische grens. Mevrouw Smit zegt in antwoorden op vragen die naar aanleiding van haar begroting zijn gesteld dat het deel tussen Bergen op Zoom en de grens prioriteit heeft. Die prioriteit geldt nog onverkort, aldus de minister, en zal er toe leiden dat begin 1984 een nota voor dit weggedeelte aan de Raad voor de Waterstaat zal kunnen worden aangeboden, Datzelfde geldt niet voor het noorde lijke deel van de Zoomweg, dat tussen Dinteloord en de Belgische grens In de op Prinsjesdag gepubliceerde be groting werd de mdruk gewekt dat ook voor dit deel een tracestudie in '84 gereed zou komen. Volgens de minis ter dat ten onrechte geschiedt, het noordelijk deel zal. nu alle aandacht zich op de zuidelijke kant van de weg richt, nog wel even op zich laten wachten. fonnatorische signatuur of die be hoorden tot de richting van de vrije schojen die bij een eigen zogenaamde landelijke scholenbegeleidingsdienst zijn aangesloten. In het schooljaar 1982-1983 hebben 11 scholen jaarplanbegeleiding ge- kregen. Dat is 60.3 procent van het 'Lialaantal. Daarnaast vond dan VLISSINGEN Op zaterdag 5 en vrijdag 11 november zal in verband met werkzaamheden bij de Konink lijke Maatschappij 'de Schelde* de waterstand in het bmnenhavenge- liied te Vlissingen circa NAP - 1.30 m li -dragen. Op vrijdag 4 november Ti 00 uur vangt het verhogen van de waterstand aan. Het terugbrengen int een normaal peil. vangt aan op 5 november omstreeks 16.00 uur. Op 11 november is de aanvang tot verhoging 16.00 uur. de reductie be gint omstreeks 22.00 uur rn vfirband hiermee zal de binnen- keersluis te Vlissingen. met een maxi male schutlengle van 110 m. vanaf 4 november 22.00 uur tot en met 5 november circa 16.00 uur en op 11 november van 16.00 tot en met circa 22 00 uur in werking worden gesteld. De scheepvaart komende van of gaan- Ie naar het Kanaal door Walcheren n de scheepvaart als bestemming oi vertrekpunt het binnenhavengebied le Vlisisngen dient met oponthoud rekening te houden, aldus de scheep vaartdienst Oosterschelde nog op 125 scholen incidentele bege leidingplaats, wat neerkomt op 24,2. procent. Met name de begeleiding bij het opstellen van de jaarplannen is een tijdrovende zaak. Minimaal zijn daarvoor per school acht besprekin gen in een schooljaar nodig, maar het kan ook goed het dubbele zijn. Het werk van het RPCZ gebeurt van uit de drie rayonkantoren die respec tievelijk m Middelburg i rayon Wal cheren). Terneuzen irayon Zeeuwsch- Vlaanderem en Goes (rest van Zee land) gevestigd zijn De rayontemas bestaan behalve een coördinator uit schoolbegeleiders. een psycholoog, een orthopedagoog, een orthodidacti- sche schoolbegeleider. psychologi sche assistenten en een administratief nieder medewerker. Nico Scheepmaker en Arie Kuiper voor Amnesty Terneuzen TERNEUZEN - PZC-medewcrker Ni-' co Scheepmaker en hoofdredacteur Ane Kuiper van het weekblad De Tijd spreken vrijdagavond 4 november over het onderwerp 'Journalisten ert mensenrechten' op een bijeenkomst van Amnesty International in de scholengemeenschap voor nijver heidsonderwijs "De Leeuwtjes' in Ter neuzen. De avond waarop ook in andere zin aandacht voor het werk van Amnesty zal worden gevraagd begint om 19.30 uur. ADVERTENTIE i Mjudant Lenselink groepscommandant lolitie op Schouwen ZIERIKZEE Plaatsvervangend- commandant adjudant M. P. Lense- ink van de rijkspolitie groep West Zeeuwsch-Vlaanderen is met ingang ran 1 december benoemd tot com- nandant van de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland. Hij volgt Jroepscommandant adjudant .1. Boekman in Zierikzee op, die de dienst op eigen verzoek zal verlaten met gebruikmaking van een afbouw- tegeling. Lenselink (37). geboren in Middel- 'Wg, begon zijn politionele loopbaan P 1 oktober 1963 als agent van de gemeentepolitie m Vlissingen In 1975 stapte hij over naar de rijkspolitie Randplaats Axel. Een jaar later werd tij benoemd tot rayoncommandant in Cadzand In 1979 volgde zijn benoe- ming t,ot commandant van de groep Aardenburg. Tot plaatsvervangend- commandant van de groep West Zeeuwsch-Vlaanderen werd adjudant Lenselink aangesteld per 1 januari GOES Het Zeeuws courdinaticor- gaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming, de Brabantse milieufederatie en de stichting Na tuur en Milieu doen een klemmend beroep op de leden van de vaste commissie voor verkeer en water staat van de Tweede Kamer om uit stel van de bouw van de comparti menteringsdammen in de Ooster schelde te voorkomen. De organisa ties vinden dat de plannen van minis ter N. Smit-Kroes leiden tot onaan vaardbare risico's voor het milieu. In een brief aan de kamercommissie (die volgende week praat over de voortgang van de Deltawerken) ma ken de milieu-organisaties duidelijk dat er verkeerde dingen te gebeuren staan. De Zeeuwse. Brabantse en nationale milieu-organisaties vestigen er de aandacht op dat ieder uitstel van afbouw van de compartimenterings dammen (Oesterdam en Phihpsdami nadelen en ellende met zich brengt. Herinnerd wordt aan het advies van de Raad van de Waterstaat (hoogste adviescollege van de minister), waarin uitstel van de dammenbouw ten sterktste ontraden wordt. Aan het wél aanleggen van de pijlerdam in de monding van de Oosterschelde en het met afbouwen van Oester- en Philips- dam. kleven volgens de milieube schermers véél meer problemen dan algemeen beseft wordt „Voor een belangrijk deel hangen de risico's samen met de kans dal een extra nat najaar optreedt in de situa tie dat de stormvloedkering wel en de Phihpsdam niet is afgebouwd'aldus de milieugroeperingen De kamer commissie wordt voorgehouden dat minister Smit-Kroes aan deze gevaar volle biocilijkiicucu vooroij go.> gen van kamerleden om een toelich ting op dit stuk van zaken, laat minis ter Smit-Kroes onbeantwoord. De ge zamenlijke milieuorganisaties vrezen dat het ministeriële voornemen om afbouw van de Phihpsdam met. slechts één jaar te vertragen, een langer leven zal gaan leiden. Mevrouw Smit overweegt namelijk de compar timenteringsdammen slechts in zoverre aan te leggen, dat zij aan hun fractie (scheiding zout zoet i kunnen voldoen. Pas in een later stadium kan dan afwerking volgen De milieuorga nisaties stellen vast dat mevrouw Smit-Kroes verder uitstel van de com partimenteringsdammen niet uitsluit De drie organisaties vragen zich overigens af of het nog zinvol is dat de kamerleden zich komende week bui gen over de Oosterschelde-voortgang. Herinnerd wordt aan mededelingen van rijkswaterstaat Deltadienst, in het bijzonder met betrekking tot de Phiiipsdam. De parlementsleden wordt voorgehouden dat mevrouw Smit "naar uiistelplan voor de Philips dam inmiddels zóver heeft doorge voerd. dat van een weg terug (sluiting compartimenteringsdammen in 1986) technisch geen sprake ifieer kan zijn. De milieu-organisaties hopen dal do kamercommissie tenminste m staat zal zijn meerjarig uitstel van de com partimenteringsdammen te vermn den. „Bij meerjarig uitstel is het slechts een kwestie van tijd dat voo: het milieu zowel als dc visserij werkelijk desastreuze schade op treedt. Deze schade zal des te groter zijn. nu in het kader van eenjarig uitstel besloten is gee- geen voorzie ning voor rondstronnng aan te bren gen in het Bathse Spuikanaal". BINNENKORT VERSCHIJNT: De bekende communicatiedeskundige Joan Hemels schreef een verhelderend boek over de dagbladpers in Nederland in de twintigste eeuw. Aanleiding voor deze sludie vormde bet jubileum van de vereniging De Nederlandse Dagbladpers, de organisatie van krantenuit gevers die thans 75 |aar bestaat Dit boek is meer dan de historie van een bedri|fstak. het is een cultuurgeschiedenis in optima forma. Hemels onder zoekt de spanningen die het leven van kranten begeleiden alsook de invloeden van maatschappeli|ke ontwikkelingen op de dagbladpers. Enerzijds vormen dagbladen een geestelijk goed. anderzijds worden zij als commercieel produkt vervaar digd een boeiend spanningsveld, over de ontwikkeling waarvan Hemels opmerkelijke feiten weet te melden Een uitmuntend gedocumenteerd en geïllustreerd boek werk, dat de rol van het dagbladwezen in het maatschap pelijk bestel van Nederland toelicht 336 pagina's, groot formaat 18x25 cm, ca. 200 afbeeldin gen, gebonden in stevige band De winkelprijs van het boek wordt 49,50. Lezers van onze krant worden in de gelegenheid gesteld het boek te bestellen tegen de speciale voorintekenprijs van 30.- plus 6,75 verzendkosten Wilt u van dit aanbod gebruik maken? Vult u dan een girokaart of bankoverschnjvmg in ten bedrage van f 36.75 voo- rekeningnummer 359300. ten name van uitg PZC 8 V Middelburg, met de vermelding exemplaar De krant in bedrijf Het boek wordt u dan bij verschijnen, begin december, zonder verdere kosten toegestuurd U kunt, om u de verzendkosten te besparen, ook f 30,- overmaken en het boek vanaf 8 december a.s. afhalen bij de balie van onze kantoren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7