Drie weken gevangenis na tweemaal rijden met drank RAADSELS FNV: belastingaftrek voor de grensarbeiders NCRV maakte programma met lokale omroep Hulst De onbekende grafsteen in Oranjezon Raad Goes achter gebaar naar 'minima9 POLITIERECHTER MIDDELBURG Twee maanden gevangenis )oor in brand steken huis Prijs Bergen op Zoom musicus Hans Smout Inspectie maakt eind aan overwerk bij Hercules v - tx- z. -■ 8 SIJDAG 28 OKTOBER 1983 17 1IDDELBURG Officier van justitie mr Nijmeijer had donderdagmiddag op de zitting van e politierechter in Middelburg geen goed woord over voor een man uit Poortvliet, die in ktober vorig jaar met zijn auto onder invloed had gereden en dat in juni van dit jaar nog ens had gedaan met een landbouwtractor. In beide gevallen had J. K. de bloedproef eweigerd. De officier benadrukte weer eens een keer waar het de justitie om gaat: „Dat u rinkt is uw eigen zaak, maar als u dan de weg opgaat brengt u andere mensen in gevaar en at wordt u kwalijk genomen". Politierechter mr G. H. Nomes dacht er hetzelfde over en eroordeelde K. conform de eis tot zes weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk iet twee jaar proeftijd en daarboven nog één jaar rij-ontzegging, geheel onvoorwaardelijk. iver het weigeren van de bloedproef sorde men de politierechter nog op- lerken: „U bent zo'n flinke man, nu jat u me toch niet vertellen dat u jng bent voor een prik?". De man uit oortvliet had in dat opzicht een idere visie, omdat hij bij een vorige inhouding door een arts met een tinig gelukkige hand zowat zou zijn lishandeld. ,,Die dokter heeft er in tten te mollen vorige keer en dat loet ik niet meer". [evrouw A. A. uit Terneuzen die met en bloedalcoholpromillage van 1,74 haar woonplaats augustus vorig r in de Nieuwstraat wat luchthar- i tegen een lichtmast parkeerde erd veroordeeld tot een boete van 50 en vier maanden rij-ontzegging was in deze zaak duizend gulden oete geëist en zes maanden niet iden. Het was gebeurd na een etentje iet een vriend, die zich, toen men zou legrijden, minder goed voelde. Me- rouw A. wilde toen gaan rijden, maar ond al gauw de lantaarn op haar ceg De politierechter: „Ik denk dat et meer kwam door een teveel aan rank. Ik had maar een taxi geno- :en". Advocaat mr F K. Wieland jacht voor zijn cliënte naar voren, jt het gebeurde uit bezorgdheid voor lar vriend. Het was incidenteel en de ans op recidive is nihil, aldus de dvocaat. Een inwoner van Sluiskil, H. van G werd voor rijden met een auto met een bloedalcoholpromillage van 2.05 ver oordeeld tot twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd, een boete van zeshonderd gulden en negen maanden rij-ontzeg ging, waarvan zes maanden voorwaar delijk. Gecompliceerd Een gecompliceerde straf kreeg de jonge Middelburger M. van H„ die november vorig jaar in zijn woon plaats een stopteken had genegeerd van een politieman, die hem op een motor achterna zat. Van H. reed met een opgevoerde bromfiets en reed stoep op stoep af om de politieman van zich af te schudden. Hij kwam zelfs driemaal ten val. maar zag steeds weer kans met de snelle brom mer weg te komen. Bij die dollemans- rit 'verloor' hij nog een broer die bij hem achterop de bromfiets zat. De jongeman werd toch aangehou den, bleek onverzekerd te rijden en reed ook zonder rijbewijs, omdat een opgevoerde bromfiets in de zin van de wet een motor is geworden. Boven dien had hij bij zijn aanhouding nog verzet tegen de politie gepleegd Con form de eis werd hij veroordeeld tot één week voorwaardelijke gevange nisstraf en een boete van honderd gulden, een boete van vijftig gulden voor rijden zonder rijbewijs, een boete van vijftig gulden voor onverzekerd rijden en voorts werd de ïnbeslagge- nomen bromfiets verbeurd verklaard. „Het is de achtste keer", moest de politierechter verzuchten in de zaak van de Middelburger A. V., die met zijn auto had gereden na drankge bruik (promillage 1.03) Conform de eis van dé officier van justitie werd hij veroordeeld tot een boete van 1200 en zes maanden niet rijden, waarbij men de officier nog hoorde opmerken „Wij als mede-weggebruikers hebben het recht te vinden dat dergelijke mensen in die toestand niet meer op de weg mogen komen" Jratoriumvereniging Joes geeft concert JOES De christelijke oratorium- •reniging Goes geeft vrijdag 18 no- ember een concert in de Maria Mag- lalenakerk in Goes. Op het program- ia staan werken van Brahms. Men- lelssohn, Reger en Durufié. Else Kura "sopraan). Stoffel Gunst (orgel), Han ;ekman (viool), Gisella Bergman iltviool) en Rinus Hillebrand (cello) erlenen medewerking. De aanvang is Ö.00 uur. MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdagmid dag een 23-jarige jongeman voor op- «ttelijke brandstichting in zijn Goe ie woning voor twee maanden naar ie gevangenis verwezen. De jonge man, die 19 oktober vorig jaar in zijn woning aan het Colijhof brand sticht- le, werd veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Er was eveneens vier maanden geëist, waarvan echter éën maand voorwaardelijk. Motief was. dat J. K. verzekeringspen- ningen wilde innen: hij had de inboe del van het pand voor 70.000 gulden rerzekerd. Achtergrond was een schrijnende geldnood en heimwee: de ongeman wilde met zijn gezin terug naar Gelderland, waar zij altijd had den gewoond, maar op de vlucht waren gegaan - naar Goes - toen door echtscheidingsperikelen de voormali ge echtgenoot van mevrouw K. in Renkum kans zag het gezin het leven keer op keer zuur te maken. Toch wilde het gezin, dat niet in Goes ion aarden, door heimwee gedreven lenig naar Renkum. Maar het lukte niet daar een woning te krijgen. Al leen als K. over enig geld kon beschik ken waren er perspectieven en zo besloot hij de brandstichting. Op de zolderverdieping van zijn Goese wo ning, een pand van negen in één rij, drenkte hij doeken in terpentine en zette die met een brandende kaars onder een houten bed. Zo veroorzaak te hij ook groot gevaar voor de huizen ernaast en de mensen die daarin woonden en mogelijk sliepen, zoals officier van justitie mr Nijmeijer in zijn requisitoir-zei Gelukkig zagen omwonenden al vrij snel een enorme zwarte rookkolom uit het dak van het van K. komen. De Goese brand weer had het vuur binnen twintig minuten gedoofd en de huizen ernaast liepen geen schade op. Door de mand De schade aan het huis van K., eigen dom van een woningbouwcorporatie, beliep overigens wel 48.000. De jon geman gaf de schade aan zijn inboe del op aan de verzekering en viel toen snel door de mand. „Dat was nu niet bepaald de methode om de proble men op te lossen", vond de officier van justitie, die daarin zelfs werd bijgevallen door de advocaat van K., mr J. A. M. Dietvorst, die het 'een trieste en kwalijke zaak' noemde. Maar de raadsman vroeg ook aan dacht voor de omstandigheden, waar onder het delict gepleegd was. Zowel de jongeman als zijn vrouw kampten met psychische en psychosomatische verschijnselen met daarbij nog allerlei spanningen door een schuldenlast. ,Toen begon mijn cliënt naar een oplossing te zoeken", aldus de advo caat, „maar hij beseft dat hij fout is geweest en heeft veel spijt van zijn DIRIGENT KOOR PAVANE' BERGEN OP ZOOM De musicus Hans Smout uit Bergen op Zoom heeft de jaarlijkse Sakko-waarde- ringsprijs voor Kunsten en Lette ren gekregen. De prijs, bestaande uit een bronzen replica van de windvaan op de toren van het Markiezaathof en een bedrag van duizend gulden, wordt hem zater dag 12 november tijdens een bij eenkomst in de Hofzaal van het Markiezenhof in Bergen op Zoom uitgereikt. Hans Smout is sinds 1977 onder meer dirigent van het kamerkoor 'Pavane' in Goes. Hans Smout krijgt de prijs, omdat hij 'als bezielend leider van de vocale en instrumentale koren 'Hortus Musicus Religiosus' een hoogwaardige bijdrage heeft gele verd aan de muzikale opluistering van de kerkelijke eredienst. Zijn artistieke kwaliteiten, gepaard aan een tomeloze inzet, hebben 'Hortus Musicus Religiosus' op het niveau van eèn van de beste - in kerkmu ziek gespecialiseerde - koren van Zuid-Nederland gebracht', is het oordeel van de jury. De Sakkoprijs is destijds ingesteld ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van dit Bergse bedrijf, dat gelden had ingezameld om de aan bieding van de Zeeridderwindvaan op de gerestaureerde toren van het Markiezenhof aan het stadsbestuur mogelijk te maken De prijs is bedoeld als aanmoediging van en waardering voor met name die per sonen of instellingen, die zich op het gebied van kunsten en letteren verdienstelijk hebben gemaakt voor het gebied van het voormalige Markiezaat in het algemeen of voor de stad Bergen op Zoom in het bijzonder. Actief Hans Smout is op muziekgebied op vele terreinen actief. Hij is onder meer docent aan het Brabantse Conservatorium in Tilburg, leraar aan de Dirigentenopleiding en in dit verband ook cursusleider voor de regio Zuidwest-Nederland. Wat zijn omvangrijke praktische werkzaamheden op muziekgebied betreft, beslaat het dirigentschap van 'Hortus Musicus Religiosus' de langste periode Al voordat deze naam in 1964 aan de betreffende koren werd verbonden, werkte Hans Smout al vanaf 1962 als kerk musicus met deze groep in de toen malige Sint Josephkerk in Bergen op Zoom, Sinds 1968 treedt Hans Smout ook regelmatig op als vo caal solist oratorium, cantate en kamermuziek. MIDDELBURG Een controleur van de arbeidsinspectie in Zeeland heeft donderdagavond een eind ge maakt aan werkzaamheden bij Her cules in Middelburg. Dit (over)werk werd namelijk verricht zonder de vereiste overwerk-vergunning. Twee heftruck-chauffeurs van het bedrijf waren bezig met het laden van vrachtwagens met Hercules-produk- ten. Volgens districtsbestuurder Hans Vegting van de Industriebond FNV, gebeurde dit met het oog op de verwachte stakingacties volgende week. Zoals bekend hebben de FNV-leden onder de Herculeswerknemers de di rectie een ultimatum gesteld om aan de onderhandelingstafel te gaan zit ten. Het ultimatum loopt maandag morgen om tien uur af De FNV wil arbeidstijdverkorting en behoud van de prijscompensatie in tegenstelling tot de directie van Hercules, die de prijscompensatie wil afschaffen en het personeel drie procent salarisverho ging a aanbieden. Vegting: „De directie wilde nu zoveel mogelijk produkten de poort uit heb ben om de klanten nog te kunnen voorzien De vrachtwagens die de produkten moesten vervoeren kwa men zelfs uit Loenen. Het is triest voor de chauffeurs, die voor niks zijn geko men. Het gaat ons verder ook niet om de twee werkwillige heftruck-chauf feurs van Hercules. Maar wij hebben geen goed woord over voor hun activi teiten". aldus de districtsbestuurder De controleur van de arbeidsinspectie was donderdagavond niet bereikbaar voor commentaar. EERSTE PROEVE VAN BEKWAAMHEID HULST De commissie Lokale Om roep Hulst heeft donderdagmiddag haar eerste proef van bekwaamheid afgelegd. Dat gebeurde in het NCRV- radioprogramma 'Van Stad en Land' dat in samenwerking met de Hulster lokale omroep tot stand was geko men. Commissielid Cor van Leuven toonde zich donderdagmiddag na de uitzending van zo'n twintig minuten bijzonder enthousiast. „Lokale televisieprogramma's via het Hulster kabelnet zitten er voorlopig wegens de hoge kosten nog niet in. Maar radio-uitzendingen via de kabel moet een haalbare kaart zijn. Vooral omdat op de Hulster-kabel ook drie zogenaamde 'vrije radio's' zitten. Het is verder ook een stukje promotie voor Huist", aldus Van Leuven. Verder wilde hij wel kwijt dat over een lokale omroep al was gesproken met radio 'Reynaert', die haar uitzendin gen verzorgt vanuit De Klinge „Het is alleen jammer", aldus Van Leuven, „dat het interview met voorzitter Jan van der Eisen van 'Reynaert' door tijdgebrek niet kon worden uitgezon den. De luisteraars hadden daardoor een meer vertrouwd beeld gekregen van het begrip 'vnje radio Het radioprogramma 'Van Stad en Land' stond geheel in het teken van Hulst en omgeving. De onderwerpen die daarin aan bod kwamen waren door de vrijwilligers van de lokale omroep zelf verzorgd. In de uitzending werd een korte karakterschets gegeven van Hulst, zijn inwoners en kwamen verder de middenstanders en het winkelende publiek aan het woord. Centraal daarbij stond de winkelopening op de zondag. Winkelier George d'Haens noemde dat een historisch feit maar Cor van Leuven daarnaast ook een economische noodzaak. „Je weet dat je daardoor 's zondags gebonden bent. maar de omzet en de daaruit voortvloeiende verdienste maaken dat goed. Het gebonden zijn is daardoor niet zo belangrijk meer". Winkelier en wethouder Willy Kayser wees erop dat het beleid van de gemeente Hulst erop gericht is de winkels open te houden. „De midden stand is voor een groot deel afhanke lijk van de Belgen die elke zondag naar Hulst komen. Hulst kent nu al een duidelijke overbewinkeling. Als de winkels op zondag gesloten zouden worden, dan zou de overbewinkeling nog duidelijker merkbaar zijn", aldus zijn commentaar Mr P de Kerf noemde het identiteits bewijs voor de Provinciale Stoom bootdiensten over de Westerschelde een soort bewijs van afscheiding van de rest van Nederland. „Er wordt vaak gedacht, horen we er nu wel of niet bij". G. Lernout sprak over de historie van Hulst en een toerist uit Antwerpen: „Mijnheer, ik kom hier al twintig jaar", noemde Hulst een gezel lig stadje De commissie van de lokale omroep Hulst heeft besloten om de oorspron kelijke band op te vragen. Daarmee wil men een op Hulst gericht pro gramma gaan samenstellen. t -VI v De heer De Ru bij hel raadselachtige graf in Oranjezon Vanaf de ingang van het waterwingebied Oranjezon bij Oostkapelle is het nog altijd een kwartiertje flink doorstappen om op die plaats te geraken. En wie in het gebied zelf niet goed de w eg weet, blijft mogelijk vergeefs speuren of loopt op z'n minst het risico langdurig rond te dw alen voor de plek is gevonden, waar - op een van de lagere bulten in het duinterrein - die merkwaardige ontdekking is te doen. Een grafsteen, midden in het heuvelend landschap. Ver verwijderd van de door het natuurgebied - het mooiste stukje Walcheren - uitgezette wandelroutes. Slechts weinigen zullen van het matig bezoeker van Oranjezon, was bestaan afweten. Een druk belopen het, die attendeerde op het feit dat terrein is Oranjezon namelijk niet. die begrafenis precies honderd jaar Slechts mondjesmaat worden er geleden plaats vond, in 1883. Een dagkaarten verstrekt voor het be- goede gelegenheid, zo redeneerde treden van dit stukje Middelburgs hij, om eens na te gaan. hoe dat grai grondgebied, een drinkwaterbron daar op die eenzame plek is ont- waaraan de Middelburgers met z'n staan Want daar wil iedereen, die allen nog maar nauwelijks hun de verweerde steen heeft zien staan dorst kunnen lessen Want ook al op dwaaltocht door het gebied, toch 3 het zijne van weten. wordt er per jaar zo'n 990 000 kubie ke meter water aan de duingrond onttrokken, de hoeveelheid is niet voldoende om aan de behoefte van de bevolking te voldoen. De beperkte toegang voor het pu- al eens een poging gedaan om de bliek geeft aan het gebied een apar- raadsels rond die zerk op die onge- te bekoring De wandelaar waant woon afgelegen plek op te lossen, zich op een maagdelijk terrein Ove- Zo kon er een proces-verbaal (van rigens is dat ongerepte van het 27 juli 1883) worden opgespoord, landschap maar ogenschijnlijk Er waarin gewag wordt gemaakt van geldt een beheersplan voor het 400 de ontdekking - door strandvonder hectare gTOte Oranjezon-gebied, waarvan 65 hectare uit bos bestaat Naaldbos en loofbos, Een apart pro bleem wordt er gevormd door de Amerikaanse vogelkers, een struik die in deze tijd van het jaar de herfst fraai helpt inkleuren, maar die zo welig tiei t dat zonder ingrijpen van de mens grote oppervlakten duinge bied zouden worden ingenomen Wandelend door dat gebied, met stroken bos. duingrasland en een struweel van meidoom. vlier. berk. hondsroos en egelantier, heeft de argeloze bezoeker, ergens op de grens van waterwingebied en bos. plotseling uitzicht op een zerk. Een door de tijd en de elementen - en mogelijk ook door het oorlogsge weld - het heeft er bij het beëidigen van de tweede wereldoorlog nogal gespookt- gedeeltelijk afgebrokkel de grafsteen, "op de achterkant inge pakt door een deken van mos Op die eenvoudige grafsteen staat te lezen, wie er op die plek begraven zou zijn: een Deens stuurman, ge naamd Ch A. H. Nisfen Geboren m 1850 en op dertigjarige leeftijd ge storven en in de duingrond bij Oost kapelle ter aarde besteld. De heer G de Ru uit Middelburg, een regel- Willem Walraven - van een lijk aan het strand van Vrouwenpolder. Het betrof hier volgens gissing het stof felijk overschot van een man van vijftig tot zestig jaar. met totaal ongemerkte kleren. De inhoud van de broekzak leverde al evenmin veel houvast op: twee sleuteltjes, een knipmes en een draadnagel Een signalement viel met meer op te nemen Daarvoor was het stoffelijk overschot al te zeer in staat van ontbinding. Spo ren van een gewelddadige dood waren met waargenomen, zodat werd aangenomen dat het hier ging om een geval van verdrinking Op last van de burgemeester van Vrou wenpolder is het slachtoffer toen in het nabijgelegen duin begraven. Dat was proces-verbaal nummer een. Er werd er namelijk nög een gevonden in de oude archieven. Dat repte eveneens van de vondst van een drenkeling in 1883 bij Vrouwenpolder. De vinder was deze keer een inwo ner van Oostkapelle, strandjutter Joos Joosse. Het betrof hier het lichaam van een wat jongere man - 40 tot 50 jaar werd er geschat - en ook hier was het gezicht onherken baar. Volgens het proces-verbaal werd dit stoffelijk overschot even eens in het nabij gelegen duin begraven. Aangenomen wordt nu. dat een van de twee personen die Deen Nisfen moet zijn geweest Maar wie van de twee was nq Nisfen, waar is de ander begraven, is men er later achtergekomen, wie de Deense stuurman was of heeft men zomaar bij een van de twee graven een steen geplaatst? Wie zou die steen overi gens hebben betaald? Waarom heeR het andere graf geen steen, ol geen steen meer Bovendien, waar om zo'n laatste rustplaats gezocht dik een kilometer landinwaarts? Het zijn vragen, die enkele jaren geleden al zijn gesteld in het mede delingenblad 'De Wete' van de heemkundige kring Walcheren Dat heeft overigens nauwelijks reacties opgeleverd Alleen kwam de heer J. Mol uit Veere aandragen met een verhaal, dat. hij jaren geleden weer doorverteld had gekregen door een oude man. Dat verhaal kwam er op neer, dat sommige Scandinavische schepen in de vorige eeuw nog wel eens stiekem de kaapvaart bedre ven. Een scheepsjongen, die op een van deze schepen daarover zijn mond voorbij praatte, werd over boord gesmeten. De verteller moet toen zijn verhaal hebben afgesloten met de opmer king 'en die ligt nou onder deze steen' Maar een bewijs is het niet. Gemeentearchivaris Sijnke van Middelburg liet later nog weten dat Nisfen een oude spelling is voor Nisse Wie helpt de puzzel oplossen? Jacques Cats SAS VAN GENT FNV-districtsbe- stuurdcr Tjeu Strous wil dat de inko menspositie van grensarbeiders op korte termijn wordt verbeterd door de invoering van een speciale belas tingaftrek. I)e hoogte van die 'grens arbeidersaftrek' zou jaarlijks moeten worden vastgesteld aan de hand van de koerswisselingen. Strous zei dat donderdagavond in Sas van Gent op een vergadering van de plaatselijke FNV-afdeling. Strous stelde vast dat als gevolg van de reeks devaluaties van de Belgische GOES - Een ruime meerderheid van de Goese gemeenteraad staat ach ter het idee om inwoners met een minimaal inkomen vrij te stellen van betaling van reinigingsrechten. Alleen de VVD en PPR hebben met zo'n plan moeite, zo bleek donder dag in de raadsvergadering. De CDA-er J. Laport noemde het voor stel van het college van burgemees ter en wethouders (1 ton opzij zet ten voor kwijtschelding van de rei nigingsrechten aan de minima) „méér dan wij durfden voorstel len". De PvdA-cr P. Duinkerke wees erop dat zijn fractie al enkele jaren had aangedrongen op actie is deze. „We zijn blij met de reactie van het college", zei hij. Instemming kwam ook van SGP en D'66. L Mol-de Jager van de VVD daaren tegen vond een gemeentelijk gebaar voor de mensen die recht hebben op een éénmalige uitkering een beden kelijke zaak. Ze gewaagde van een onvoldragen gedachte' van het col lege. Het raadslid achtte het onjuist dat de gemeente aan Inkomstenpoll tiék gaat doen. Mevrouw stelde dat er daardoor in de gemeente twee soorten burgers gecreéerd worden „Wat de een niet betaalt, moet de buurman direct aanzuiveren via ho gere tarieven" aldus de WD-frac- tieleider Ze vond het beter voor alle burgers verhoging van de onroerend goedbelasting achterwege kan blij ven. A. van Oosten (PPR) liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. Hij zei zich uiteindelijk niet tegen kwijt schelding te zullen keren Wethouder J Dijkgraaf (CDA finan ciën» was blij met de positieve reac tie van de de raadsmeerderheid Hij was het met eens met de bezwaren van de VVD Dijkgraaf zag geen juridische bezwaren en vond met dat de gemeente met het plan op oneigenlijke wijze inkomenspolitiek bedrijft. franc in het afgelopen jaar grensarbei ders en uitkeringsgerechtigden die in dat land hun inkomen ontvangen er bijna twintig procent in salaris op achteruit zijn gegaan. Hoewel er op fjolitiek niveau al jaren naar een op- ossing voor de inkomenspositie van grensarbeiders wordt gezocht, is er echter nog nauwelijks resultaat ge boekt. De districtsbestuurder: „Hoezeer ook de FNV uiteindelijk een definitieve oplossing in internationaal verband voorstaat, vinden wij toch dat er op korte termijn iets moet gebeuren In de eerste plaats denken we aan een grensarbeidersaftrek. Dat idee schijnt ook in de tweede kamer gunstig te zijn ontvangen CDA en VVD hebben al laten weten de mogelijkheden te zul len bestuderen" Strous vindt daarbij ook dat Neder landers die in Belgie een uitkering ontvangen, een belastingvoordeel moeten krijgen 'gelijk aan die in Bel gie geldt". „De bruto-uitkerihgen in Belgie" aldus de FNV'er. „liggen dan wel lager dan in ons land. maar daar staat tegenover dat over een groot deel geen belasting moet worden be taald In Nederland wordt op de volle hap belast. Wij vinden dat daar veran dering in moet komen' Hij laakte overigens de nota van staatssecretaris De Graaf van sociale zaken over de positie van grensarbei ders. „Die heeft vooral betrekking op hun sociale verzekeringspositie, ter wijl de voornaamste problemen toch liggen op het vlak van inkomensvor ming en belastingen Op zijn beurt bekritiseerde FNV- hoofdbestuurdcr Herman Bode de uitlatingen van minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat dat zij de acties van de ambtenaren niet zou tolereren. Bode: „De minister zal de ambtenaren populair gezegd wel 'ns om de oren komen slaan. Als dat dé reactie van Den Haag is, ziet het er uitermate slecht uit. Het beleid van deze overheid helpt ons alleen maaj- verder in de problemen. Daarom voe ren wij actie". Bode nep actievoerders op standvas tig te zijn „De komende weken wordt het er op of er onder. Als we ons alis vakbond nu laten wegvegen, wordt dat een klap die we in jaren niet te boven zullen komen en waarvan de werknemers de gevolgen zullen onder vinden". De hoofdbestuurder waar schuwde ook staatssecretaris Van der Reijden van volksgezondheid zijn plannen voor de eigen bijdrage bij ziekenhuisopname in te trekken „Als de staatssecretaris het in zyn hoofd haalt de gezondheidszorg in gevaar te brengen, dan zal de FNV verzet organiseren die door anderen als burgerlijke ongehoorzaamheid zal worden omschreven. We zullen knok ken om afbraak te voorkomen van datgene waar vroeger keihard voor is gevochten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37