'We moeten niet blij zijn dat dit werk nodig is' Drie basisscholen in Wolphaartsdijk Burgemeester van opende SALAMANDER WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN AMNESTY GOES HERDENKT 15-JARIG BESTAAN Voorbereiding acties politie TENTOONSTELLINGEN andré oosthoek VRIJDAG 28 OKTOBER 1983 PZC/provincie GOES De werkgroep Goes en omstreken van Amnesty International bestaat 15 jaar. Niet iets waar de leden van de werkgroep echt blij mee zijn. Het is dan ook niet de bedoeling dat 15-jarig bestaan te vieren, maar eerder te herdenken. „Want", zo legt Rob Westerink uit, „we moeten eigenlijk niet blij zijn dat dit werk nodig is". In de afgelopen 15 jaar is er voor de leden van de werkgroep heel wat veranderd, vooral als het gaat om de mentaliteit ten opzichte van Amnesty International. Daar weet bijvoorbeeld Coby Vegtcr over mee te praten. In 1970 sloot ze zich aan bij de werkgroep die toen uit een man of vijf bestond. In die periode leed de werkgroep eigenlijk een kwijnend bestaan en wérd er zelfs gedacht aan opheffen. ..We hebben ons kapotgewerkt om er en naar autoriteiten van het land natuurlijk nooit of het direct komt bovenop te komen en aan de weg te waarin die persoon gevangen zat. Dat door de brieven, maar er zijn wel timmeren en dat is redelijk gelukt. Er werk gaat nog steeds door en met aanwijzingen". Zo is bijvoorbeeld het zijn nu verschillende activiteiten en zonder resultaat Al verkeren veel ook het aantal vaste medewerkers mensen in de veronderstelling dat het heeft zich uitgebreid tot zo'n 20", schrijven van die brieven en kaarten vertelt ze geen enkele zin heeft, omdat, ze bij Amnesty International had, en heeft wijze van spreken ongelezen in de verhaal bekend van een gevangene in een Afrikaans land die werd vrijgela ten omdat de autoriteiten zich eerst niet realiseerden dat die persoon zo veel vrienden had in Europa. Volgens bij veel mensen nog steeds, het aan- prullenbak verdwijnen, de realiteit Westerink heeft dat te maken met het zien een linkse organisatie te zijn. leert anders. Er zijn talrijke voorbeel- Daarom wordt er nadrukkelijk op den uit de praktijk bekend van gevan gewezen dat de organisatie ageert genen die zijn vrijgelaten na aandrang tegen wantoestanden zowel in com- van de Amnesty-activiteiten. munistische landen als in kapitalisti- Rob Westerink: „Eén op de vier ge- sche landen. Overigens is de organisa- vangenen waar we onze activiteiten feit dat in dergelijke landen vaak van de ene op de andere dag een ander staatshoofd is en die zijn niet altijd even goed op de hoogte van de activi teiten van Amnesty International. tie in 1973 door veel mensen aan vaard, toen de Nederlandse kerken hun steun gaven aan Amnesty. In 1974 kon de werkgroep in Goes een adoptiegroep werden. Dat betekende dat de Goesenaren zich in konden zetten voor het lot van één bepaalde politieke gevangene. Dat gebeurde bijvoorbeeld door het schrijven van brieven naar de gevangenisdirectie. op richten wordt vrijgelaten. Je weet Toch moet ook bij het schrijven van VLISSINGEN - Bij de Vlissingsc ge meentepolitie zal in de periode van 7 tot 17 november actie worden ge ren Volgende week wordt door de beide bonden een actiecomité samen gesteld, dat de acties zal voorberei- Inspraak over nota soa aal-cultureel werk in Goes GOES De komende maand hebben verenigingen, instellincn en belan- stellenden die zich betrokken voelen bij het sociaal-cultureel werk in de gemeente Goes de gelegenheid om hun mening te geven over de plannen die burgemeester en wethouders op dit gebied hebben. Zoals gemeld wil het dagelijks bestuur van de gemeen te het beslaande aantal beroeps krachten in het opbouwwerk, club- en buurthuiswerk, jeugd- en jonge renwerk en het vrijwilligerswerk herverdelen. Hoe dat naar het oordeel van b. en w. het beste kan gebeuren, staat in de nota 'Sociaal-cultureel werk: een toe komstbeeld'. Het is de bedoeling dat een servicebureau wordt gevormd, waar verenigingen, clubs en dergelij ke. hulp. raad en advies kunnen krij gen van een buurt- en opbouwwerker, een jeugdwerker, een deeltijdbureau medewerker voor de vrijwilligersvaca- turebank en een administratieve kracht. Een en ander betekent dat de stichting Buurtwerk Goes-Zuid haar beroepskracht en de stichting Jeugd- en jongerenwerk Goes (SJJG) één van de beroepskrachten (de formatie be draagt thans 2,5) zullen verliezen. Voor de SJJG blijft m deze opzet dat in Wolphaartsdijk drie basisscho- voerd tegen het regeringsbeleid, den De acties zouden in de tweede Hiertoe besloten de leden van de week van november kunnen begin- afdeling Vlissingen van de Neder- - landse Politie Bond donderdag rij nen Er wordt zoals gemeld gedacht aan stiptheidsacties bij de recherche, dens een door veertig leden bezochte het lokale verkeer en de verbalen vergadering. De aanwezigen slemden administratie Verder wordt gedacht unaniem voor het voeren van acties, aan een korte werkonderbreking. De actie zal worden gevoerd volgens Vooruitlopend op de stiptheidsacties de richtlijnen van de NPB. zo ver- bij de Nederlandse politie gaat de klaarde woordvoerder J. Stuut van de politie met ingang van vandaag but- Vlissingse afdeling, en valt in drie cons draeen met de tekt tekst Ik pik fasen uiteen. De laatste fase eindigt het niet' op 1 december Het karakter van de protestacties zal in elk stadium schei - 9 'rlg„^.°° dpe it Pt per worden, aldus de heer Stuul. d.e - donderdag unaniem besloten alle ac- e hVze bond daadwerkelijk te zullen steunen en eraan deel te nemen Ook de beide bonden van het Middel- als het overleg met minister Rietkerk burgse politiekorps (ACP en NPBi hebben tijdens een ledenvergadering besloten stiptheidsacties te gaan voe- november mislukt. Enkele comi té s zijn al bezig met de voorbereidin gen van acties GOESE WETHOUDER G. ESHUIS: GOES Voor wethouder G. Eshuis minister Deetman met de vi (CDA, onderwijs, sport cn recreatie) ducatle heeft staat het als een paal boven water D. van de Merwe (D'66) trok zijn motie - - - - k drie basisscho- in over fractie-assistenten die als ver orden gevormd: tegenwooi'digers van de verschillende _en protestants groeperingen m de raadscommissies kunnen 'schriReUlke* reacties^'p "de christelijke en een reformatorische, kunnen optreden Hij deed dat op kunnen schriftelijke reacties op de Een knelpunt Ran a„een de huisves. aanraden van burgemeester W Blan- bricvcn de nodige voorzichtigheid betracht worden, onulat op gevange nen of hun familie represailles uitge voerd kunnen worden. Daarom wor den de gevangenen zorgvuldig uitge zocht door het Amnesly-hoofdkwar- tier in Londen en er wordt ook bij gezegd naar welke adressen geschre ven kan worden. Dat schrijven van brieven kan op verschillende manieren gebeuren, al lereerst op de schrijfavonden die ie dere Amnesty International regelma tig organiseert. In Goes is dat iedere vierde dinsdag van de maand in het informatiecentrum van Amnesty aan de Joachimikade 5 in Goes. Maar ook in andere Bevelandse dorpen zijn schrijfgroepen. Verder houdt de Goese werkgroep zich bezig met voorlichting gan scho len. met acties waarvan er momenteel weer twee lopen, en met voorlichting via bijvoorbeeld stands op de Markt In Hemkenszand wordt ook nog aan RAN-werk gedaan, dat is Regionaal Actie Netwerk Dit betekent dat die groep ingeschakeld kan worden bij erg dringende acties, als er bijvoor beeld binnen korte tijd veel brieven geschreven moeten worden omdat be paalde mensen plotseling vermist zijn. De twee acties die momenteel lopen heten 'Om niet te zwijgen' een actie van ongeveer een jaar in het kader van de politieke moorden. Daarbij kreeg iedere provincie een bepaald gebied toegewezen Zo zetten de groe pen in Zeeland zich in voor politieke gevangenen in Guatemala. Verder loopt nog tot het eind van dit jaar een DDR-actie. Hierbij gaat het er om de autoriteiten van de DDR er op te wijzen dat ze zich niet houden aan de algemene rephten van de mens. I nformatiecentrum De mensen die mee willen helpen met de activiteiten van Amnesty Interna tional kunnen lid worden van die organisatie. Ze krijgen dan onder meer het blad 'Wordt vervolgd' waar in ook steeds een 'gevangene van de maand' staat die ondersteuning no dig heeft. Verder kunnen ze een schrijfavond bezoeken in hel infor matiecentrum waar ze zich ook als lid op kunnen geven en ze kunnen brieven vertalen voor mensen die willen schrijven. Hel informatiecen trum in Goes is op dinsdag geopend tussen 9.30 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur cn 10.00 uur. op donderdag tussen 19.00 uur en 21.00 uur cn op vrijdag tussen 14.30 uur en 17.00 uur. In het centrum kunnen ook allerlei artikelen van Amnesty International gekocht worden. alleen het open jongerenwerk over Tot de laatste week van november plannen bij de gemeente worden inge diend. Mondelinge op- en aanmerkin gen kunnen worden gemaakt op dins dag 15 november, tijdens een bijeen komst om 19.30 uur in het stadhuis. ting zijn, want in twee van de drie gevallen zal nieuwbouw noodzakc lijk zijn. Het ministerie van ondci ken die toezegde dat b. en w zich zullen beraden over mogelijkheden om het functioneren van het indivi- >vijs is in deze tijd van bezuinigingen duele raadslid te verbeteren. Oven- Wethouder De Leeuw niet meer het langst van stof GOES Na jarenlang zonder enige serieuze concurrentie de titel van breedvoerigste spreker in de Goese gemeenteraad in de wacht te hebben gesleept, is wethouder L. de Leeuw woens dag en donderdag voorbij ge streefd door zijn collega J. Dijk graaf. Deze had tijdens de mara- thonbegrolingsbchandeling in totaal 105 minuten nodig voor zijn antwoord en dupliek op de vanuit de raad gestelde vragen en gemaakte opmerkingen. De Leeuw, die woensdag nog af leek te gaan op een onbedreigde prolongatie van zijn titel, was 12 minuten korter van stof. De fciegrotingsbehandeling verg de gedurende de twee dagen bijna 10 uren Dit ondanks het feit dat verscheidene raadsleden in navolging van burgemeester W. Blanken in hun betogen be spiegelingen verwerkten over Bomans' stelling dat de waarde van het zwijgen in het algemeen te weinig wordt ingezien. Zelf bleek de burgemeester deze waarde pas de tweede dag te erkennen Hij had donderdag voor zijn dupliek slechts 6 minu ten nodig, hetgeen hem uiteinde lijk toch de bondigste spreker van het dagelijks bestuur van de gemeente maakte. De lange duur van de vergade ring was er de oorzaak van dat de aandacht af en toe verslapte. Zo moest De Leeuw op een gege ven moment bitter vaststellen. „Het is jammer dat mijn betoog niet steeds de attentie krijgt die het verdient" Wethouder J. de Graaf had met zijn opmerkingen over emancipatie in de eerste ronde nogal wat losgemaakt. Hij trachtte dat te vergoelijken met: „Wy als mannen willen wel eens erg leuk zijn tegenover de vrouw tjes". En dat was helemaal tegen het zere been. Zijn partijgenoot mevrouw L. Mol-de Jager liet bits weten dat ze vooral het verkleinwoord vrouwtjes zeer ernstig vond. niet erg scheutig met het geven van toestemming daarvoor. De wethouder vertelde dit donderdag tijdens de tweede dag van de begro tingsbehandeling door de Goese ge- gens leek er geen meerderheid voor de motie te zijn. Een motie van PvdA. PPR en D'66 waarin de stimulering van de vesti ging en het voortbestaan van klein schalige bedrijven werd bepleit (onder meenteraad. Omdat verscheidene meer door vereenvoudiging van ver fracties lieten blijken weinig gelukkig te zijn met de ouderbijdrage van een gulden per week voor het school- mers zwemmen en de manier waarop dit men. geld wordt geincasseerd. zegde Eshuis hierover een notitie toe De PPR'er A van Oosten vroeg hem daarbij na te gaan of het niet zinvoller is de klassen 1 en 2 van de lagere scholen te laten zwemmen m plaats van de klassen 3 en 4, omdat juist in de laagste klassen de meeste kinderen zitten die de zwemkunst nog niet machtig ziin M. van Toom-Loerakker (CDAi en M. Ehrens (PvdA.i drongen er bij b en w op aan de vaste kamercommissie voor onderwijs uit te nodigen voor een bezoek aan het Regionaal Educatief Cenbtrum voor volwassenen op de Bevelanden Dit in verband met het feit dat het Open School-werk. dat sinds 1977 m de zes gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland wordt uitge voerd in zijn voortbestaan dreigt te worden aangetast door de plannen die gunnmgsprocedures en advisering en begeleiding van beginnende ondeme- haalde het met algemene stem- G. J Eshuis Diamiddag ouderen in Heinkenszand HEINKENSZAND - De ouderen-"en Sociëteiten bond in Heinkenszand houdt woensdagmiddag. 9 november, een diamiddag voor ouderen in het verenigingsgebouw van de gerefor meerde kerk. Er worden dia's ver toond over Zeeland De aanvang is 14.00 uur. Statenfractie CDA wil herkenbaarheid landbouwtrekkers in het donker MIDDELBURG - De CDA-statenfrac- tie vraagt in een brief aan het college van gs, bij het ministerie van verkeer en waterstaat aan de bel te trekken. Het gaat om een wijziging van het wegenverkeersregelement naar aan leiding van de vele ongevallen die zich. met name dc afgelopen weken in Zeeuw sch-Vlaandercn hebben voorgedaan tussen personenauto's en landbouwtrekkers. De fractie vraagt het college of dat ook van mening is dat de herkenbaar heid van menig landbouwmotorvoer- tuig vooral in het donker, onvoldoen de is De CDA-fractie schrijft verder: „Het Landbouwschap dringt al jaren aan op een aanpassing van het wegen verkeersregelement waarin een duide- luke markering aan de achterzijde van landbouwmoiorvoertuigen voor geschreven wordt, zodat ze voor de overige weggebruikers beter als lang zaam rijdende voertuigen herkenbaar aldus de Statenfractie van het CDA VLISSINGEN- Dc Vlissingsc burge meester Th J Westerhout heeft don derdagavond de nationale vogclten- toonslelling geopend in de bovenzaal van sporthaal Baskejiburg. De ten toonstelling wordt georganiseerd door de Vlissingse vereniging 'Dc Vogelliefhebbers' en telt 330 vogels van 45 inzenders. Het gebeuren is een onderdeel van de nationale kam pioenschappen van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. De Vlissingse burgemeester prees de energie en de inzet van de organisato ren en de voorzitter van de organise rende vereniging, de heer H de Heer, noemde de goede conditie van de vogels en de grote verscheidenheid. Districtsvoorzitter van het rayon Zee land van de Bond. de heer J van de Welle hoopte dat de tentoonstelling een succes wordt ondanks een enigs zins teleurstellend aantal vogels. Des gevraagd bleek dat de afdeling Arne- muiden van de Bond vorige week een internationale open vogel tentoonstel ling heeft gehouden waarbij veel pro minenten aanwezig zijn geweest. Oud- voorzitter van de 'Vogelliefheb bers, de heer W. Jansen reikt zater dagmiddag om 17 00 uur de prijzen uil. Algemeen prijswinnaar is de heer J. Jaspers uit Vlissingen met een pruimkopparkiet. Bij de beoordeling van de kampioenen is gelet op de kleur, vorm, conditie, bevedering. po ten en snavel. De kampioenen zijn Kleurkananes pig ment zonder rood. M F Meijer uit Oost- Souburg. kleurkananes: pigment met rood. A Kaspers uit Heinkenszand. kleurkana nes vetstof zonder rood C de LoofT uit Kuitaart. kleurkananes phaeo's. satinet, enz C. T de Kraker uit Vlissingen. kuif. vorm en postuurkanaries J F L Duinhou wer uil, Vlissingen, wildzang en bastaarden J F L Duinhouwer uit Vlissingen. Zebra- vinken 1 en 2. F S Polderman uit Middel burg, Jap Meeuwtjes J H Dekkers uit Oost-Souburg, Tropen 1 A. Keersemaker uit Oost-Souburg, Tropen 2 P. Bostelaar uit Oost Souburg, Grasparkieten P Sey mour uit Arnemuiden. agapormden. mevr. W de Pagter uit Ritlicm. grote parkieten. J. Jaspers uil Vlissingen. duiljes en kwartels D Wagenaar uit Vlissingen. stammen ka naries J E M. Wagenaar uit Vlissingen, stammen tropen, A Keersemaker uit Oost- Souburg, Het Bondskruls ging naar J Jaspers uit Vlissingen. 'De Vogelliefhebbers' bestaal inmid dels 28 jaar en telt 150 leden De vereniging heeft twee keer een wereld kampioen voortgebracht De tentoon stelling is nog te zien op vrijdag vandaag van 10.00 uur tot 22 00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot- 17 00 uur In het Bergen op Zooms museum Markiezenhof woedt tot 15 november 'Peinture, Peinture' een uitbarsting in verf van zes Vlaamse schilders. Ze hebben hun werk geschaard rond het triptiek 'De Martelgang' van Jan Cox met als opzet deze Nederlandse Vlaming eer te betonen. In zijn korte inleiding deelt de ge meenschapsminister voor cultuur Karei Poma mede dat het zijn hui dig beeld is van Vlaanderen. Dat de schilderkunst hier een belangrijk aspect is. hoeft geen betoog Afgaande op deze tentoonstelling moet zijn gevolgtrekking zijn dat er iets onaangenaams aan de hand is met het huidig beeld van Vlaande ren Noemt men de schilderkunst die hier gepresenteerd wordt er het gezicht van. dan doemt het schrik- verhaal op van rijk met lichamelijk schoon bedeelde jongelingen die op een kwade ochtend in de spiegel hun schoonheid verschrompeld zien tot een kwarrige aangelaatsvlek. Een stukje gezicht dan? Ja, maar net niet dat stukje met de begeerde tache de beauté. Dit kan toch - zelfs bij benadering - niet het beeld zijn van de hedendaagse Vlaamse schil derkunst? Vlaanderen, door de eeuwen, een land van schilders. Ook in de laatste decennia hebben experi menten van velerlei aard het uit zicht op de schilderkunst nimmer ontnomen. Er werd doorgeschil derd, wijd en zijd. in den brede, groot als de zee, het land, dc kust en - de wereld ontstegen - hoog als de wolken. De verschijnsel heeft niét met bevlogenheden-van-het-mo- ment te maken: er zit vanuit de traditie lijn in. Deze eeuw levert Belgie onder meer een krachtige beweging als het Ex pressionisme 'op. het Surrealisme kan er bloeien en later wordt ook aansluiting gevonden bij de geest en daden van CoBrA. Al deze stro mingen kennen grote successen en op dat spoor vindt men - tot op de .dag van vandaag - de post- em neo-expressionisten, 'realisten' van allerlei duiding en slag en een vrij forse nasleep van CoBrA Intussen blijft het 'bazarisme' dat zoveel verdoekte jongetjes met stearinetranen en zigeunerdames met tenminste één ontblote borst langs de kustateliers jaagt, verf clai men en tracht o.ok het Nieuwe Schilderen van het Vlaanderenland een cöte sauvage te maken De Vlaamse Schilderkunst - de top ervan - blijft boeien en daarom is temeer jammer dat met met enkele hootdzakelijk dicht- en doodge- schilderde vierkante meters pro beert een beeld op te hangen dat representatief zou zijn voor het beeld van heden. Het begint al met het volstrekt oninteressante en slapjes ge schilderde centrale deel. de trip tiek van Jan Cox. Men kan er over discussiëren of men dergelijk zwak vertoon zo nadruk kelijk moet omgeven met homma ges. Men moet zich vervolgens af vragen of dat dan uitgerekend moet gebeuren met verflappen en kleurklappen van zulk een sleets idioom dat men even vergeet in 1983 te leven. Er wordt nog eens gewaagd van 'onvermengd schil- derstemperament', van rasartiesten die 'de kwetsbaarheid van de mens tonen' of 'het sentiment der dingen', van de lyrische abstractie als 'nieu we taal' nog wel van 'kunstenaars als kroongetuigen'. Ach. kom (nog) eens met verhalen en vraag je af of de tijd soms stil heeft gestaan? Waar is de toege voegde waarde van nu9 Het zijn vragen die men bij wezenlijke uitin gen - manifestaties die met met tijd hoeven rekenen - met zal stellen De vragen komen naar voren als men. drijvend op krachten die eens modisch waren, het beeld van een andere, nieuwere Tijd wil meebepa- len Er is niets échts meer te bele ven: men heeft de kiekjes gekiekt, de geluiden gehoord en verwerkt en er komt mets eigens uit de bus. Die bus - de buitenkant - kan Interes sant. zijn. getooid met een bonte pracht van kleuren als een reizigers- staal voor de verffabnek. Maar het gaal om de inhoud. Wie de pretentie van deze ten toonstelling kent. zou moeten con cluderen dat Vlaanderen aanslui tingen heeft gemist en dat de sterke kanten van de Europese traditie cn progressie er naar het campo santo zijn verwezen. Dat nu is bedrieglijk. Er wordt in Vlaanderen nog met meesterschap geschilderd en dat staat voor au thenticiteit. Men kan dat ook vin den in ander werk van enkele expo santen. Er Is hier evenwel een keuze gemaakt die. naar het voorwoord zegt, weliswaar 'met gevoel voor humor' tot stand is gebracht, maar die een al te flauwe afspiegeling geeft van het beeld van Vlaanderen nü. Van lang naar kort: in het Hof der Bergse Markiezen exposeren Mau rice Wyckaert, Jan Bursscns, God fried Vervisch, Yvan Theys, Fred Bervoets en Philippe Vandenberg- he, alle zes lidmaten van het dui zendkoppig Genootschap der Grootste Schilders van deze eeuw. Ik heb ze - toen ze zover nog niet waren - stuk voor stuk sterker, interessanter en boeiender gezien. Dat moge het huidige gevoel t niet geringe teleurstelling verkla- iIllustratie' twee luiken uit de Trip tiek van Jan Cox, 'De Martelgang'). Plan voor horeca en evenementenruimte in oude vdïng Goes GOES- Bij het dagelijks bestuur van Goes is een plan ingediend voor vestiging van een horecabedrijf en evenementenruimte in de oude vei ling aan de Goese Wulfaertstraat. In hel oostelijk deel van de Voormalige veilinghal moet een ruimte komen voor uiteenlopende horeca- en re creatieve functies, bijeenkomsten en vergadering. Het westelijk deel moet als open hal dienstbaar zijn aan activiteiten die meer in de evene mentensfeer liggen. De gedachten gaan hierbij uit naar sportactivitei ten cn andere evenementen die een vrij grootschalig onderkomen ver gen. zoals exposities, overdekte marktevenementen en cultureel ge richte evenementen van uiteenlopen de aard. Het gemeentebestuur wil medewer king aan het plan verlenen. Aangege ven wordt onder meer. dat het gebied waar de oude veiling goed bereikbaar is. zeker als de zuidwestelijke binnen- stadsontsluitingsweg klaar is. Er is parkeerruimte en de hal ligt vlak bij openbaar vervoer (station, busseni. Om de plannen te kunnen verwezen lijken is herziening van het geldende bestemmingsplan nodig Het plan komt woensdag.2 november in een openbare vergadering van de commis sie voor ruimtelijke ordening, volks huisvesting en milieu (aanvang 19.30 uur) in het stadhuis. Verkoping grond in Wemeldinge KAPELLE Notaris J. Gmelich Mey- ling verkocht donderdagmiddag in het dorpshuis in Wemeldinge. op ver zoek van de hervormde gemeente van Wemeldinge. een perceel bouwland gelegen aan de Ruisweg, groot 67 are, 20 centiare. Het perceel ligt in het ruilvcrkavelingsgebied Kapcllc/We- meldingc. Hoogste inschrijver was de heer F Dekker voor een bedrag van 46.500.- per hectare. Koper werd de heer W. van Overbeeke uit Kapelle voor een bedrag van 46 600- per hectare Voor de verkoping bestond grote be langstelling i ADVERTENTIE i V.D. REEPE, Goes FREYSER, Hulst SCHONIS, Middelburg DE SPLENTER, Oostburg LUXY, Sluis KIK, Souburg V.D. SLOOT, Terneuzen MEEUSE, Yerseke V. OEVEREN, Zierikzee Kwaliteit heeft een naam..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 34