Zeeuwse surfers komen in actie als snelheidsduivels Vredesdemonstratie gaat niet ongemerkt aan de sport voorbij Toernooi Zeeland 84 met internationale topclubs Toppers vooraf Breskens' spelbepaler De Muynck verwacht een defensief Sluiskil Ron Abuys loopt niet in de 22e Singelloop SCHWEERTMAN, SMET EN KOPPEJAN: KANSLOZEN Speedtrials op Grevelingen t z 11 VOETBAL ATLETIEK P"rt£chtwe«ie Wiersma slaat aanval af: remise Nederlandse VLISSINGSE KORFBALTEAMS VROEGEN EN KREGEN UITSTEL turndames negentiende Titel voor Chinezen 198 IIJDAG 28 OKTOBER 1983 PZC/sp°rt 21 COMMISSIE GESTART MET VOORBEREIDING VLISSÏNGEN Volgend jaar juli wordt in Vlissingcn het sterk bezette voetbaltoernooi Zeeland 84 gehouden. FC Groningen en Bevercn Waas. huidige koploper in de Belgische competitie, hebben al toegezegd op 24 en 25 juli mee tc doen aan het toernooi. Daarnaast zijn de onder handelingen met Nottingham Forest (de club van Hans van Breukelen) al in een vergevorderd stadium. De vierde ploeg is het Zeeuws elftal, dat zich kan opmaken voor een uiterst zware wedslrijdenreeks. De initiatiefnemer voor het Zeeland 84 toernooi is Kees Blomaard uit Goes, die al vaker gerenommeerde ploegen naar Zeeland 'lokte'. Enkele weken geleden was het. Nederlands elftal bijvoorbeeld nog drie dagen te gast in Zeeland. Blomaard liep al enige tijd met het idee om een toernooi te organiseren met het Zeeuwse elftal omringd doe' orofehibs Inmiddels heeft hij een organisatie-com- i Kees Blomaard: initiatief voor een spectaculair toernooi. missie in het leven geroepen, die zorg moet dragen voor het toernooi. Naast Blomaard hebben ook Wim Jagt (KNVBi. Piet de Jong. Paul Hermsen en Frits Bakker zitting in het organisatie-comité. De onderhandelingen met het Belgische Beveren zijn inmiddels afgerond Bovendien heeft ook FC Groningen al toegezegd De ploeg van trainer Han Berger komt in juli volgend jaar maar liefst acht dagen naar Zeeland Kees Blomaard is nog op zoek naar amateurclubs waartegen Groningen twee oefenduels wil spelen. In Zeist hebben Kees Blomaard en Piet de Jong vorige week contacten gelegd met Brian Clough. de manager van Nottingham Forest, die zich welwillend opstelde tegenover de plannen van Zeeuwse organisatie. Mocht Nottingham Forest met komen, dan is het vrijwel zeker dat Europa Cup Il-houder Aberdeen uit Schotland naar Vlissingen komt Rserve is ook het Poolse Legia Warschau, dat in juli volgend jaar in België verblijft iOUDEKERKE Met z'n drieën zitten ze te wachten op 'beestachtig' slecht weer. Het gieren 'k z*e ze. n®e" cn weer gaan door de an de wind klinkt als muziek in hun oren. Maar de laatste tijd is het stil geweest. Te stil t^ergeren, wan" d^n hadüt wei graag igenlijk, want John Schweertman. Karei Smet en Willem Koppejan komen pas goed tot °P water willen zitten". Door •ven als het water dikke schuimkoppen vertoont. Het trio heeft namelijk maar een doel voor saiiï^n^Tipha^t^Uk kwïï/het jen: windsurfen met een snelheid, die binnen de bebouwde kom een forse boete op zou drietal ai snel tot het fabriceren van tveren. „Je krijgt er een kick van", zegt Willem Koppejan resoluut. Schweertman (29). Smet eenclKen P|ank Get'n computer werk, maar puur gevoelsmatig, want 28) en Koppejan (27) doen van 1 tot en met 6 november mee aan de speedtrials op de de planken worden als een paar irevelingen bij de Brouwersdam. Een bont gezelschap 'snelheidsduivels' uit alle delen van maatschoenen aangemeten. Koppe jan: „We hebben onze informatie overal vandaan gehaald. Wij blijven gewoon amateurs, het is alleen een hobby die een beetje uit de hand !lijk gevaren op zelfgefabriceerde bij de spoorwegen is). ..Een jaar lang ,\ls ik die spoorbomen opendraai en gelopen is In tegenstelling tot veel ne IilCl VLISSINGEN De Pall Mall-speedtrials (van 1 tot en met 6 november) worden dit jaar voor het eeitt op de Grevelingen bij de Kahhclaarsbank (tegen de Brouwersdam aan) gehouden. De voorgaande jaren werd dit evenement op het Veerse Meer gehouden. „Maar op de Grevelingen hebben we de mogelijkheid om op vlak water een baan uil tc leggen", verklaart Trudy van Rooyen namens de organisatie. Tal van illustere 'surftoppers' geven op de Grevelingen acte de presence. Onder hen de huidige wereldkampioen John Haywood uit. Engeland en de oud-wereldkampioen Pascal Maka uit Frankrijk. Voor een nauwkeuri ge snelheidsmeting wordt opnieuw gebruik gemaakt van video-appara- tuur. Apparatuur, die overigens in Weymouth (waar Haywood tot ruim 56 km/uur kwam) ontbrak. Bij een gunstige wind kunnen de deelnemers dagelijks van 10 00 uur-12.30 uur en van 13 30 uur-16 00 uur een poging ondernemen om het huidige record te verbeteren Ie wereld probeert elkaar daar de loef af te steken. ;nd is voor het Walcherse drietal ..Ik zat een jaar in de WW", zegt zat ik praktisch elke dag op het ssoluut onontbeerlijk. Er wordt na- Willem Koppejan (die nu rangeerder water. Ja. dat is nu wat moeilijker. «lijk gevaren op zelfgefabricee peedboards', die nauwelijks enig njfvermogen hebben De 'zinkertjes'. ze in het surf-jargon' wel ge- oemd worden, ontlenen hun eigen- jiappen (vooral snelheid) aan harde Voor de 110 kilo zware John chweertman uit Koudekerke is een kse bries noodzakelijk, want zonder :nd zinkt een plank (met beman ing) als een baksteen. Dat geldt ook cor de minder fors gebouwde Willem oppejan uit Vlissingen en Karei met uit Middelburg. Als de strijd set stormachtige windvlagen los- irst, dan betekent een flink gewicht tak voordeel. De Engelsman Fred aywood bracht onlangs voor de kust in het Engelse Weymouth het we- Idrecord op 56.45 kilometer per uur. iywood weegt 100 kilo Zeeuwse drietal (niet de enige „juwen trouwens, die meedoen aan (speedtrials) gaat overigens zonder nenkele illusie de strijd aan met de temationale concurrentie, omdat zoveel goede anderen zijn". Ze tbben ook geen persoonlijk record, lillem Koppejan: „We hebben geen (fidele tijden staan, maar we meten el eens ongeveer. Het moet logelijk zijn om 60 kilometer per aren". Met behulp van een ito, die op de Veerse dam meereed, ebben ze wel eens 'metingen' gc- lan terwijl ze op het Veerse Meer ig waren. „Die meter in de auto s 55 kilometer aan", klinkt het. lillem Koppejan: „Maar op de Gre- dingen maken we totaal geen let de snelheid, die ze nu op het ater bereiken, heeft het drietal de erste beginselen van de surfsport inder de knie gekregen. Dat dateert mg maar van enkele jaren terug Chweertman en Koppejan waren fe- ;ente motorrijders, maar een ongeluk laatstgenoemde maakte daar een le aan. „Toen zijn we begonnen iet surfen en dat hadden we eigenlijk auw in de peiling", zegt Koppe en Karei Smet werd een keer door menden meegesleept ,,en dat sloeg tlgenlijk wel aan". De achterstand in n, die het drietal had, werd ingelo- irmeeTzu'hu^ni^we^porfbedre- VLISSINGEN - Woensdagavond 9 november vindt in Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportcen- „We hebben eigenlijk een fase sP°*lhal 'Krayestein' in Burgh-Haamstede de tafelten- lrum jn Schouwen-Duïveland heeft de stichting sportcen- rgeslagen' zegt John Schweert- nis-interland plaats tussen Nederland en Belgie. De ;njm Krayestem in samenwerking met de Zierikzeese doelend op het feu dat ze al in ontmoelmg wordt gespeeld in het kader van dc Europa- pnnis.memo Snldma de oreanisatie toegewezen vrij vroeg stadium in aanraking competitie eerste divisie, waarin Nederland na twee 1 aieitenmsveremgmg bcaiöma ae organisatie toegewezen mpn mpt r)p vnupnaomrip snopri. wedstrijden ongeslagen Vlnr: John Schweertman. Karei Smet en Willem Koppejan anderen doet het drietal niet gehei zinnig over eigen ontwerpen. .„Maar bij die speedtrials", verklaart Karei Smet (in het dagelijks leven analist bij de keuringdienst van waren), „zie je vaak planken, die in zakken zitten. Dat slaat natuurlijk nergens op. Dat zijn vaak bekende merken en als die planken in de praktijk slecht blijken te zijn. dan weel niemand welk merk dat nou was en op die manier kunnen ze er niet mee afgaan". Afgaan kunnen Schweertman, Kop pejan en Smet op de Grevelingen evenmin. Het drietal doet mee voor de lol, maar ook om zeiltjes te testen voor hun sponsor, die zorgdroeg voor het inschrijfgeld (300 gulden per mam Bovendien willen ze hun ogen nog eens goed de kost geven. Maar succes sen oogsten na het vele werk dat ze al ln het surfen gestoken hebben, is er nog niet bij Want dat er veel energie in hun hobby gaat zitten staat als een paal boven water Op het Veerse Meer en voor de Walcherse kust stoeit het drietal vaak urenlang met de wind Slopend werk", zegt Willem Koppe jan „Vooral op zee kan je je plank vaak maar moeilijk op het water houden' Bovendien is het geen_pretje om met de snelheid van een gemiddel de bromfiets op het water onderuit te gaan „Het is redelijk gevaarlijk op zee", verzekert Karei Smet „Een ge kneusde voet heb je zo, omdat je met je voeten op de plank vast zit" „Voor mij is hel een drijfveer", ver klaart John Schweertman. „dat we concurrentie aan elkaar hebben". Willem Koppejan: „Je moet elkaar opnaaien, want in je eentje is er niets aan". Schweertman: „Wat dat betreft zijn we lekker kinderachtig bezig. Als we op het Veerse Meer zijn en we -zien dat er iemand met een nieuw zeiltje komt. dan proberen we toch altijd sneller te varen....". Robbie de Muynck BRESKENS Voor Robbie de Muynck is een vurige wens in vervulling gegaan: sinds Jimmy Pietersz vorig seizoen met de voetbalsport stopte dirigeert De Munck als enige op liet middenveld tweede klasser Breskens naar opvallende prestaties. De 23-jarige declarant bij het plaatselijke transportbedrijf Vooruit doet hel voortreffelijk. Bovendien neemt Robbie de Munck regelmatig deel aan de productie van de ploeg uit het vissersstadje. Zo scoorde hij onder meer in de kunnen doen naae het kampioen wedstrijd tegen NOAD met een SChap in de tweede klas' fraai schot, tegen Virtus uit Zeven- andere 7eeuws-Vla- bergen maakte de centrummidden- Evenalb vel? anaere velder een treller uit een schitteren- mmgen heeft Robbie de Muynck de vrije trap en teBen MlddelburB ecn aanbieding iehad een Bel- jongstleden zondag zette hij Wim Dekker op het verkeerde been en soleerde .m de slotminuten naar de gelijkmaker Hel gaat inderdaad uitstekend", constateert Robbie de Muynck. „ondanks het feit, dat we een klas hoger spelen. Ik had wel gedacht, dat het in de tweede klas moeilijker zou zijn". Hij voegt er aan toe: ..Alleen Dosko was een moeilijke tegenstander, maar die ploeg had zich vooraf op de hoogte gesteld waar de belang rijkste spelers in ons team ston den Dat weet Sluiskil, de tegen stander van aanstaande zondag, on getwijfeld ook. Robbie de Muynck herinnert aan het toernooi van Breskens in de voorbereidingsperio de van. de nieuwe competitie, waar in Sluiskil ook meespeelde „Sluis- gische club. in zijn geval Ertvelde. een eerste klasser. „Ik ben er niet op ingegaan", zegt Robbie, „want de verdiensten zijn niet hoog. maar vooral zijn de velden m Belgié erg slecht en dat is fnuikend voor een technische speler zoals ik" Hij blijft dus bij Breskens en bij de goede velden in Brabant en Zeeland „En kan ik eventueel proberen een plaatsje te verdienen in het Zeeuws elftal. Als ik zo blijf spelen als nu. zit het er wellicht wel in". kil won toen met 1-0 van ons, vooral doordat de ploeg het accent op de verdediging legde. Trainer Van der Hooft van Sluiskil zei toen. dat hij wist hoe hij zijn ploeg tegen Bres kens zou laten spelen Robbie ver wacht zondag opnieuw een verdedi gend Sluiskil zodat de doelpunten in deze Zeeuws-Vlaamse derby schaars zullen zijn Laatste partij In de wedstrijd tegen Sluiskil speelt spits en topscorer Bram van de Broeeke een van zijn laatste wedstrijden voor Breskens. voor dat hij gaat varen. Hoe moet Bres kens zonder de uit de onmogelijk ste situaties scorende Bram van de Brocckc verder. Hoe vangt het team het vertrek van deze schutter op. Robbie de Munck oordeelt, dat er verschillende mogelijkheden zijn: „Een aanvaller er bij, bijvoor beeld Rudy Snauwaert. die erg sterk aan de bal is. althans op de training, maar in de wedstrijden nog niet zo. of een middenvelder er bij. We zullen ook onze tactiek moeten veranderen, we zullen vooral goed de bal in de ploeg moeten houden. Maar wat trainer Piet de Winde ook bedenkt, feit is, dat het vertrek van Bram ons toch wel vijftien tot twintig doelpunten per seizoen scheelt", bedenkt de technisch zeer begaafde midden velder van Breskens. Robbie de Muynck is er echter van overtuigd, dat zijn ploeg ondanks het vertrek van Bram van de Broee ke zijn plaats in de tweede klas zal behouden. Met een beetje weemoed kijkt, hij terug naar het Breskens mét Bram van de Broeeke, Jimmy Pietersz en voorstopper Willy de Jager, die wegens een knieblessure tot geruime tijd in het nieuwe jaar is uitgeschakeld „Met die spelers er bij hadden we misschien een gooi ATLEET LIEP NEW YORK-MARA THON MIDDELBURG Eén vertrouwd gezicht zal zaterdag op de deelnemers lijst van de 22e Singelloop in Middelburg in ieder geval ontbreken. Ron Abuys, de 43-jarige veteraan van het organiserende Dynamo'70 zag vorige week namelijk een droomwens in vervulling gaan: hij nam deel aan de marathon van New York. „Ik heb gelopen als een kip zonder kop, maar ik vond het een fantastische ervaring", zegt Abuys. die voorlopig nog even rust neemt na de inspanningen in New York. De svmoathieke atleet uit Middel- groepje laten gaan en finishte ulc burg kwam als 450e van de bijna eindelijk als 450e deelnemer, als 37e zeventienduizend gestarte deelne- veteraan en als vijfde Nederlander mers binnen in 2.41.55 „De slecht- „Het was koud. het regende, er ste tijd die ik ooit gelopen heb. stond wind en het wegdek was maar daar geef ik niets om Ik was slecht' klinkt het nog uit zijn totaal bevangen door emoties", ver- mond. maar ondanks dat heeft hij klaart Abuys. die al eens 2.32.07 liep de 42.195 meter als een 'feest' erva- op de marathon. „Het was een car- ren „Ik weet niet of ik dit nog een naval waar je doorheen moest knal- keer doe. De eerstvolgende mara- len, echt ongelooflijk" De Middel- thon is die van Rotterdam volgend burger startte in het gezelschap van jaar". onder andere de winnares bij de De andere Zeeuwse atleet in New dames de Noorse wereldkampioene York. de 55-jarige Omer Verheije uit Grete Waitz. „Zij werd vanaf het Vlissingen realiseerde een tijd van begin helemaal omringd door 3.41 02 en daarmee was hij 6 705e. De 22e Singelloop in Middelburg begint om half twee met de wed strijden voor de allerjongste atle ten Om drie uur zijn de dames en de meisjes A aan de beurt voor een wedstrijd over 3300 meter Voor knechten die waterbusjes voor haar naamste kanshebster is Trijnie aanpakten, het dekseltje eraf deden Smeenge van het organiserende Dy- en dat aangaven Ze behoefde ver- namo'70. Voorts komen onder ande der alleen maar te lopen. Ze werd re Jopie Daane i Marathon i. Elly volledig in de watten gelegd" Zantman (AV'56) en enkele Belgi- Abuys verkeerde voorts enige tijd ln Sche atletes aan de start. Het ver- het gezelschap van de oud-wereld- trek van de heren en veteranen kampioen boksen Joe Frasier, die staat om kwart over drie gepland door dc meeste Amerikanen nog Deze 6600 meter lange wedstrijd steeds als een afgod wordt be- levert ongetwijfeld weer een interes- schouwd sant gevacht op tussen John Ver- Ik heb in New York trouwens met meule en Kim Reynierse (beiden gemikt op een goede tijd. Dat kon Dynamo'70). Van de organiserende ook met Een marathon moet je vereniging komen verder ook Frank geconcentreerd lopen en ik werd Kooman en ivermoedelijk) Johan voortdurend afgeleid Als iemand Antheunisse aan de start. Van Ma- riep „we love you Holland" dan rathon start voorts Johan de keek ik om om te zien wie dat had vlieger, terwijl ook Leon van de geroepen. Dat moet je natuurlijk Velden en Jan de Bart (beiden met doen Dat kost seconden en AV'561 op een goede klassering mo- later minuten" verzekert de Mid- gen rekenen. Bii de veteranen zijn delburgse atleet, die na een kilome- Frans Krijnsen en Kees Weststrate ter of 30 behoorlijk in de problemen de favorieten kwam Toen kwam ik eigenlijk tot Om kwart voor vier is de start van de ontdekking dat ik veel te snel de prestatieloop over respectieve- gestart was' lijk 1, 2. 3 of 4 ronden (van ongeveer De Dynamo-atleet moest 'zijn' 1700 meter). wedstrijden ongeslagen aan de leiding gaat. gekregen. TILBURG (ANP) Lajos Portisch heeft Anatoli Karpov niet kunnen achterhalen in het schaaktoernooi van Tilburg. Donderdag, in de derde zitting eindigde de afgebroken partij tussen Portisch en Vaganian in remi se. De eindstand van hel toernooi te Tilburg is: 1. Karpov iSowi 7 pnl.. 2 Ljubojevic <ioe' en Portisch (Hon) 6.5 pnl.. 4 Sosonko <Ned) en Vaganian >Sov. 1 6 pnt 6 Hubner 1WDI1. Poloegaievski (Sowi en Spasski iSowi 55 pnt 9 Andersson 7.w c 1 en Timman 1 Ned 15 pnt. 11. Seirawan 1VS1 4 pnt 12 Van der Wiel iNedi 3.5 pnt BUN'NIK (ANP) Ook de vijfde partij van de tweekamp om de we reldtitel dammen tussen titelhouder Jannes van der Wal en Harm Wiers ma is in remise geëindigd. Na een partij waarin Van der Wal dichtbij de winst was. werd donderdag in Bun- nik na drie uur en drie kwartier spelen op de 43ste zet tot remise besloten. De tweekamp omvat in to taal twintig partijen. Opnieuw kwam de wereldkampioen met een goed voorbereide opening, zodat hij voor de eerste zetten weinig bedenktijd nodig had Secpndant Hans Jansen lichtte toe dat zij zich op het tegenspel van Wiersma op de 32-28 opening „wel hadden geprepa reerd. maar dat ze deze voortzetting eigenlijk in deze fase van de match nog niet hadden verwacht" De posi tie ontwikkelde zich zeer gunstig voor de titelverdediger en in tegenstelling to^ Wiersma's vroegere uitspraken kon nu gesteld worden dat Van der 10EDAPEST (ANP)De N'ederland- dames turnploeg is bij de wereld kampioenschappen in Boedapest in te landenwedstrijd op de negentien de plaats geëindigd. Een verlies van ric plaatsen ten opzichte van de tclstrijd van twee jaar geleden in oskou. De Nederlandse dames be- Ktton na de verplichte oefenstof al de negentiende positie. Van het Nederlandse vijftal behaalde Üierese Wilmink de hoogste score in (te keuzestof Carrianne Berrevoets naaide een totaal van 72.45. De per- wonlijke score, van de Nederlandse eelneemsters is (achtereenvolgens: irong. brug ongelijk, balk. vrije oefe ngen, totaal keuzestof en totaal over zowel het verplichte gedeelte als ie keuzestof): Therese Wilmink 145 9.60 9 00 8 80 37 20 74.05 Caiola Eenkhoorn 145 9.50 9.00 8 90 36 75 73.60 Carianne Berrevoets 125 9.20 8.50 9 15 36 35 72 45 Miriam Eigenhuysen '60 8.85 8.55 9.00 36.40 72.40 Miriam van Cleef »,20 9.20 8.20 8.85 34.80 70.25 Toch speelde de faalangst Van der Wal in het verdere verloop van de partij weer parten. Zijn 32ste zet werd onder andere door de voor het publiek demonstrerende oud-wereldkam- pioen Ton Sljbrands met enige scep sis bekeken, omdat er twijfel was of Van der Wal met de opstoot naar het centrum wel de sterkste voortzetting had gekozen. Dat bleek bij nadere analyses niet het geval en Wiersma kreeg vanaf dat moment het betere van het spel. Echter met voldoende voor winst. VLISSINGEN De grote vredesdemonstratie van zaterdag in Den Haag zal niet ongemerkt aan de Zeeuwse sportwereld voorbij gaan. Weliswaar worden er geen competities ernstig ontwricht omdat sportmensen zich massaal hebben afgemeld teneinde naar de Residentie te kunnen gaan. er is wel degelijk sprake van een verhoogde afwezigheid bij de clubs. Overigens gebeurt dat actievoeren vrijwel altijd individueel. Besturen cn competitie- leiders hebben zich derhalve niet hoeven buigen over dc vraag of men voor deze demonstratie een uitzonderingsregel zou moeten creëren. Voor zover bekend hebben slechts B1.1 andere bonden zijn dergelijke ver twee teams een aanvraag ingediend zoeken niet binnengekomen, hoewel tot uitstel van een wedstrijd Het gaat in de voetbalsport één scheidsrechter om Seolto 2 en Seolto 4 uit Vlissingen. zich geruime tijd geleden schriftelijk die allebei uitkomend in de lagere heeft afgemeld omdat hij gaat demon- klassen van het Zeeuwse veldkorfbal. stieren Wim Jagt van de KNVB alde- „Dat uitstel is aldus Erik Buizer van ling Zeeland liet deze week weten dat het districtsbureau van het KNKV 111 eventuele verzoeken om uitstel van Roosendaal, „zonder meer verleend, een wedstrijd „zeer welwillend" zullen Wij hebben er geen punt van ge- worden bekeken Inwilliging van een maakt". dergelijk verzoek hangt overigens af van een aantal factoren, zoals de stand' op de ranglijst, en de vraag of het elftal al meer wedstrijden heeft verzuimd waardoor er een scheve situatie zou ontstaan die het verloop van de competitie zou kunnen beïn vloeden Geen toestemming Kunnen de voetballers nog op begrip rekenen, potentiële actievoerders uit de basketbalsport zullen tevergeefs aankloppen bij Ernst Barendsen uit Trrncuzgn. dc Zeeuwse competitie- leider van de NBB. „Ik zal ze geen toestemming geven. Demonstreren doen ze maar in hun vrije tijd. Als ik daar aan moet beginnen. Deze weck is het een vredesdemonstratie, vol gende keer weer iets anders. Wat iemand individueel doet moet ie zelf weten. Als ie daarvoor zijn vereni ging in de steek wil laten, moet hij dat maar tegenover die club verant woorden". aldus Barendsen. die er aan toevoegt onlangs nog wel een jeugdwedstrijd tc hebben uitgesteld, omdat als gevolg van de herfstvakan tie een team niet volledig kon zijn. De opvattingen van Barendsen wor den'echter niet gesteund door alle leden van het rayónbestuur Secreta ris Tom Joziasse uit S burg laat weten dat de zaak onlangs aan de orde is geweest ln een vergadering „De Brabantse competitieleider zei dat hij geen uitstel wilde geven, maar ik heb toen gezegd dat mensen die er problemen over zouden krijgen dan maar naar het ravonbestuur zouden moeten komen. Wij zullen de zaak zeer serieus bekijken Meteen regle mentair straffen zou ik onacceptabel vinden al vraag ik me af of een meerderheid van het bestuur er net zo over denkt", zegt Joziasse. Het gaat overigens om „papieren ge vechten". omdat de situatie zich in de praktijk niet voor lijkt te gaart doen. Wel leert een rondgang langs een aantal sportverenigingen dat heel wat teamleiders geconfronteerd zijn met afmeldingen in verband met de vre desdemonstratie. maar tot problemen met de samenstelling van teams leid de dat niet BOEDAPEST (ANP) De heren turn ploeg an China is slechts met een verschil van een-tiende punt vóór de Sowjet-unie wereldkampioen bij de heren landenteams geworden. De Russen dienden na afloop van de wedstrijd van woensdagavond een protest in tegen de waardering voor Dimitri Belozertsjev bij het paard voltigeren. De Jury d'appel wijzigden na het zien van de video-opnamen van de oefe ning. de waardering van 9.95 in de maximale score van 10 punten. Het totaal van de Russische ploeg kwam daarmee ook vijf-honderdste hoger en werd 591.35. De Chinezen verzamel den 591,45 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21