i rie weken gevangenis na tweemaal rijden met drank RAADSELS Raad Westkapelle akkoord met aanpassing van leges FNV: belastingaftrek voor de grensarbeiders De onbekende grafsteen in Oranjezon Raad Goes achter gebaar naar 'minima' IRIJDAG 28 OKTOBER 1983 )UTIER ECHTER MIDDELBURG Prijs Bergen op Zoom musicus Hans Smout College van gs loet aan wreaucratie' PZC/provincie 17 opgevoerde bromfiets in de zin van de één week voorwaardelijke gevange- wet een motor is geworden. Boven- nisstraf en een boete van honderd dien had hij bij zijn aanhouding nog gulden, een boete van vijftig gulden verzet tegen de politie gepleegd. Con- voor rijden zonder rijbewijs, een boete form de eis werd hij veroordeeld tot van vijftig gulden voor onverzekerd IIDDELBURG Officier van justitie mr Nijmeijer had donderdagmiddag op de zitting van e politierechter in Middelburg geen goed woord over voor een man uit Poortvliet, die in ktober vorig jaar met zijn auto onder invloed had gereden en dat in juni van dit jaar nog tns had gedaan met een landbouwtractor. In beide gevallen had J. K. de bloedproef eweigerd. De officier benadrukte weer eens een keer waar het de justitie om gaat: „Dat u rinkt is uw eigen zaak, maar als u dan de weg opgaat brengt u andere mensen in gevaar en at wordt u kwalijk genomen". Politierechter mr G. H. Nomes dacht er hetzelfde over en eroordeelde K. conform de eis tot zes weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk net twee jaar proeftijd en daarboven nog één jaar rij-ontzegging, geheel onvoorwaardelijk. #er het weigeren van de bloedproef »rde men de politierechter nog op- 2rken: „U bent zo'n flinke man. nu iat u me toch met vertellen dat u bent voor een prik?". De man uit oortvliet had in dat opzicht een ■.dere visie, omdat hij bij een vorige inhouding door een arts met een einlg gelukkige hand zowat zou zijn ilshandeld ,.Die dokter heeft er in Iten te mollen vorige keer en dat ;oet ik niet meer". levrouw A. A. uit Terneuzen die met m bloedalcoholpromillage van 1,74 haar woonplaats augustus vorig ir in de Nieuwstraat wat luchthar- z tegen een lichtmast parkeerde erd veroordéeld tot een boete van "50 en vier maanden rij-ontzegging. was in deze zaak duizend gulden jete geeist en zes maanden niet den. Het was gebeurd na een etentje zt een vriend, die zich. toen men zou •grijden. minder goed voelde. Me- rouw A. wilde toen gaan rijden, maar ond al gauw de lantaarn op haar De politierechter. „Ik denk dat it meer kwam door een teveel aan Ik had maar een taxi geno- Advocaat mr F. K. Wieland racht voor zijn cliënte naar voren, at het gebeurde uit bezorgdheid voor aar vriend. Het was incidenteel en de ans op recidive is nihil, aldus de ivocaat. tn inwoner van Sluiskil, H. van G voor rij den met een auto met een loedalcoholpromillage van 2.05 ver- xdeeld tot twee weken voorwaarde- jte gevangenisstraf met twee jaar meftijd. een boete van zeshonderd alden en negen maanden rij-ontzeg- waarvan zes maanden voorwaar- iljjk. rijden en voorts werd de ïnbeslagge- nomen bromfiets verbeurd verklaard. ..Het is de achtste keer' moest de politierechter verzuchten in de zaak van de Middelburger A. V die met zijn auto had gereden na drankge bruik ipromillage 1.03). Conform de eis van de officier van justitie werd hij veroordeeld tot een boete van 1200 en zes maanden niet rijden, waarbij men de officier nog hoorde oproer ken ..Wij als mede-weggebruikers hebben het recht te vinden dat dergelijke mensen in die toestand niet meer op de weg mogen komen" Gecompliceerd ien gecompliceerde straf kreeg de inge Middelburger M. van H., die lovember vorig jaar in zijn woon- laats een stopteken had genegeerd an een politieman, die hem op een lotor achterna zat. Van H. reed met en opgevoerde bromfiets en reed loep op stoep af om de politieman ui zich af te schudden. Hij kwam dfs driemaal ten val, maar zag leeds weer kans met de snelle brom- ler weg te komen. Bij die dollemans- ll 'verloor' hij nog een broer die bij em achterop de bromfiets zat. Ie jongeman werd toch aangehou- !en, bleek onverzekerd te rijden en eed ook zonder rijbewijs, omdat een DIRIGENT KOOR PAVANE BERGEN OP ZOOM De musicus Hans Smout uit Bergen op Zoom heeft de jaarlijkse Sakko-waarde- ringsprijs voor Kunsten en Lette ren gekregen. De prijs, bestaande uit een bronzen replica van de windvaan op de toren van het Markiezaathof en een bedrag van duizend gulden, wordt hem zater dag 12 november tijdens een bij eenkomst in de Hofzaal van het Markiezenhof in Bergen op Zoom uitgereikt. Hans Smout is sinds 1977 onder meer dirigent van het kamerkoor 'Pavane' in Goes. Hans Smout krijgt de prijs, omdat hij 'als bezielend leider van de vocale en instrumentale koren 'Hortus Musicus Religiosus' een hoogwaardige bijdrage heeft gele verd aan de muzikale opluistering van de kerkelijke eredienst. Zijn artistieke kwaliteiten, gepaard aan een tomeloze inzet, hebben 'Hortus Musicus Religiosus' op het niveau van éen van de beste - in kerkmu ziek gespecialiseerde - koren van Zuid-Nederland gebracht', is het oordeel van de Jury. De Sakkoprijs is destijds ingesteld ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van dit Bergse bedrijf, dat gelden had ingezameld om de aan bieding van de Zeeridderwindvaan op de gerestaureerde toren van het Markiezenhof aan het stadsbestuur mogelijk te maken. De prijs is bedoeld als aanmoediging van en waardering voor met name die per sonen of instellingen, die zich op het gebied van kunsten en letteren verdienstelijk hebben gemaakt voor het gebied van het voormalige Markiezaat in het algemeen of voor de stad Bergen op Zoom in het bijzonder Actief Hans Smout is op muziekgebied op vele terreinen actief'. Hij is onder meer docent aan het Brabantse Conservatorium in Tilburg, leraar aan de Dirigentenopleiding en in dit verband ook cursusleider voor de regio Zuidwest-Nederland. Wat zijn omvangrijke praktische werkzaamheden op muziekgebied betreft, beslaat het dirigentschap van 'Hortus Musicus Religiosus' de langste periode Al voordat deze naam in 1964 aan de betreffende koren werd verbonden, werkte Hans Smout al vanaf 1962 als kerk musicus met deze groep in de toen malige Sint Josephkerk in Bergen op Zoom Sinds 1968 treedt Hans Smout ook regelmatig op als vo caal solist: oratorium, cantate en kamermuziek Inspectie maakt eind aan overwerk bij Hercules MIDDELBURG Een controleur van de arbeidsinspectie in Zeeland heeft donderdagavond een eind ge maakt aan werkzaamheden bij Her cules in Middelburg. Dit (over)werk werd namelijk verricht zonder de vereiste overwerk-vergunning. Twee heftruck-chauffeurs van het bedrijf waren bezig met hel laden van vrachtwagens met Hereules-produk- ten. Volgens districtsbestuurder Hans Vegting van de Industriebond FNV, gebeurde dit met hel oog op de verwachte stakingacties volgende week. Zoals bekend hebben de FNV-leden onder de Herculeswerknemers de di rectie een ultimatum gesteld om aan de onderhandelingstafel te gaan zit ten. Het ultimatum loopt maandag morgen om tien uur af. De FNV wil arbeidstijdverkorting en behoud van de prijscompensatie in tegenstelling tot de directie van Hercules, die de prijscompensatie wil afschaffen en het personeel drie procent salarisverho ging a aanbieden. Vegting ..De directie wilde nu zoveel mogelijk produkten de poort uit heb ben om de klanten nog te kunnen voorzien. De vrachtwagens die de produkten moesten vervoeren kwa men zelfs uit Loenen Het is triest voor de chauffeurs, die voor niks zijn geko men. Het gaat ons verder ook niet om de twee werkwillige heftruck-chauf feurs van Hercules. Maar wij hebben geen goed woord over voor hun activi teiten". aldus de districtsbestuurder. De controleur van de arbeidsinspectie was donderdagavond niet bereikbaar voor commentaar OMITE DOMBURG: DOMBURG - Het bewonerscomité slop de rondweg Domburg' beschul- llgt het college van gedeputeerde Halen van Zeeland van bureaucratie. In een boze brief' aan het college ichrijft het comité dat gs zich hebben iediend van een mentaliteit die een Khljn-democratie in stand houdt en He de afstand tussen de burger en de nerheid alleen maar vergroot. 3e brief is een reactie op een schrijven an gs van 24 mei van dit jaar. waarin iide argumenten op een rijtje zetten Hl goedkeuring voor de aanleg van weg te geven. Het comité legt uit raarom er nu pas op die argumenten rordt gereageerd: „Wij doen dit nu pas, nu de omstreden dr Mezgerweg Is jerealiseerd. Wij voorkomen hiermee dat ons antwoord gezien-zou kunnen torden als een (laatste) poging de aanleg van deze weg te beletten of te nertragen. Het enige dat we willen is dat onze argumenten serieus worden momen" let comité schrijft verder dat haar terwachting dat het college van gs in Raat zou zijn deze zaak in de juiste lerhoudingen terug te brengen, niet is Sgelost. „In tegendeel. Uw antwoord bevestigt juist de reeds geschetste mentaliteit. U gaat in uw antwoord Ren goed schuil achter bureaucratie ts de meerderheid van de Domburg- se raad", alddus het comité Het enige argument dat gs. volgens de bewoners, noemen om de wegaanleg door te laten gaan, is niet steekhou dend, De bewoners vinden de finan ciële onderbouwing van het project «er gebrekkig en gs wijzen dat af. Het comité: „U verwijst daarbij naar infor matie die u van b en w van Domburg bebt gekregen dat het voornemen bestaat het Hof Domburg te verkopen tn daarmee zou dan de financiële onderbouwing gezond zijn". .U gaat er dan blijkbaar vanuit dat bet 'Hof Domburg' vrij verkocht zal «■orden, zonder condities van de ko per. U baseert uw mening daardoor op Iets dat nog aan de orde moet komen In de verschillende gemeentelijke commissies en uiteindelijk in de ge meenteraad". Het comité besluit de brief met; „Wij hebben een beroep gedaan op de morele verplichting van de raad om ten eerder genomen besluit (het niet doorgaan van de weg red.) tot uitvoe ring te brengen en dat werd niet Ithonoreerd. L' doet een beroep op etn voornemen dat mogelijk niet tot «n besluit leidt en u honoreert dat self om als fundament voor uw be- ilissing te dienen". VERHOGING MET DRIE PROCENT WESTKAPELLE - De gemeenteraad van Westkapelle is donderdag ak koord gegaan met een verhoging van de leges en retributies van drie pro cent. Het collegevoorstel ontmoette nauwelijks tegenstand, al werd het op enkele punten naar aan leiding van opmerkingen vanuit de raad bij gesteld. Daar waar het de precario rechten voor het innemen van een standplaats voor markten en een circus betrof' liepen de meningen uit een. Het collegevoorstel werd uitein delijk op dat punt met de vier stem men van de CDA- en PvdA-fractie voor aangenomen. In tegenstelling tot hetgeen in de oude verordening het geval was. is in de nieuwe onderscheid gemaakt in de tarieven voor markten en het circus en gelijksoortige activiteiten Met na me net raadslid J Houmes sgpi maakte daartegen bezwaar „Ik zie de noodzaak van splitsing niet in, beide zijn commerciële activiteiten", zo zei hij. De heer Houmes wilde in beide gevallen het hoogste tarief hanteren. Dit tussenvoorstel kreeg de steun van de heer K. Huiszoon (vvd) die betoog de dat in beide gevallen gebruik wordt gemaakt van hetzelfde terrein en dus eenzelfde tarief gehanteerd dient te worden. Stemming op dit punt had echter als resultaat dat het collegevoorstel bleef gehandhaafd De heer J M Reijnhoudt icdai wees op enkele verschillen in tarieven in de legesverordening Zo ?ajn de kosten van publikatle van een aanvraag van een hinderwetvergunning gesteld op 453,20 en in het geval van' de aan vraag van een vergunning in het ka der van de geluidhinderverordening ƒ440,-. Ook de verschuldigde leges voor het verlengen of verlenen van een tijdelijke vergunning verschillen in beide gevallen. Naar aanleiding van de opmerkingen van de heer Reijn houdt werden de taneven in beide gevallen gelijk gesteld. Een voorstel van PvdA-raadslia A. Toutenhoofd om de abonnementsprij zen voor raadsagenda's niet te verho gen omdat dat een belemmering zou kunnen zijn voor belangstellenden om een abonnement te nemen leek aan vankelijk te worden aangenomen. Zijn fractiegenoot wethouder J. Lous gooide echter roet in het eten met de opmerking ..Zo is er bij elke verho ging wel een argument te vinden om het niet te doen" Samenwonen Een voorstel tot wijziging van de IZ A-regeling Zeeland (Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtena ren) stuitte op onoverkomelijke be zwaren bij de heer Houmes. Door de wijziging wordt het mogelijk dat partners van ongehuwd samenwo nende ambtenaren in de regeling worden opgenomen. „De wijziging lijkt slechts een formali teit", aldus de heer Houmes, „Dat is niet zo Een dergelijk besluit betekent een gelijkschakeling van het huweüjk en alternatieve samenlevingsvor men". De heer Houmes verklaarde daar op principiële gronden niet meer akkoord te kunnen gaan Op de op merking van burgemeester H A. van Maldegem dat hiermee wordt inge speeld op de huidige situatie en geen voorkeur wordt uit gesproken voor een van beide samenlevingsvormen antwoordde de heer Houmes: „De vormen worden wel geleijkgesteld. Het IZA legt de verantwoordelijkheid van de keuze bij de gemeente". De heer Huiszoon wees op het feit dat de rijksoverheid gezien de aangekondig de belastingmaatregelen voor twee verdieners de gemeente op dat vlak al is voorgegaan. Dan moeten wij niet achterblijven zo zei hij. „Dat is juist, maar we hebben de wettelijke moge lijkheid om af te wijken en daar willen we gebruik van maken". De heer Retfnhoudt liep in de rond vraag vooruit op de begrotingsbehan deling. „In andere gemeenten in Zee land wordt volop bezuinigd", zo zei hij. „Ik wil het college vast meegeven dat bezuinigingsmaatregelen iets om het lijf moeten hebben Het moet geen gerommel in de marge zijn". De heer De Ru btj het raadselachtige graf tn Oranjezon. Vanaf de ingang van het waterwingebied Oranjezon bij Oostkapelle is het nog altijd een kwartiertje flink doorstappen om op die plaats te geraken. En wie in het gebied zelf niet goed de weg weet. blijft mogelijk vergeefs speuren of loopt op z'n minst het risico langdurig rond te dwalen voor de plek is gevonden, waar - op een van de lagere bulten in het duinterrein - die merkw aardige ontdekking is te doen. Een grafsteen, midden in het heuvelend landschap. Ver verwijderd van de door het natuurgebied - het mooiste stukje Walcheren - uitgezette wandelroutes. Slechts weinigen zullen van het matig bezoeker van Oranjezon, was bestaan afweten Een druk belopen het die attendeerde op het feit dat terrein is Oranjezon namelijk met. die begrafenis precies honderd jaar Slechts mondjesmaat worden er geleden plaats vond, in 1883. Een dagkaarten verstrekt voor net be- goede gelegenheid, zo redeneerde treden van dit stukje Middelburgs hij. om eens na te gaan. hoe dat graf grondgebied, een drinkwaterbron, daar op die eenzame plek is ont- waaraan de Middelburgers met z'n staan. Want daar wil iedereen, die allen nog maar nauwelijks hun de verweerde steen heeft zier. staan dorst kunnen lessen. Want ook al op dwaaltocht door het gebied, toch wordt er per jaar zo'n 990.000 kubie- wel eens het zijne van weten, ke meter water aan de duingrond onttrokken, de hoeveelheid is niet voldoende om aan de behoefte van de bevolking te voldoen. Uren heeft in een eerder stadium De beperkte toegang voor het pu- al eens een poging gedaan om de bliek geeft aan het gebied een apar- raadsels rond die zerk op die onge le bekoring. De wandelaar waant w oon afgelegen plek op te lossen, zich op een maagdelijk terrein. Ove- Zo kon er een proces-verbaal i van rigens is dat ongerepte van het 27 juli 1883) worden opgespoord, landschap maar ogenschijnlijk. Er waarin gewag wordt gemaakt van geldt een beheersplan voor het 400 de ontdekking - door strandvonder hectare grote Oranjezon-gebied, Willem Walraven - van een lijk aan waarvan 65 hectare uit bos bestaat. Naaldbos en loofbos. Een apart pro bleem wordt er gevormd door de Amerikaanse vogelkers, een struik die in deze tijd van het jaar de herfst fraai helpt inkleuren, maar die zo welig tiert dat zonder ingrijpen van de mens grote oppervlakten duinge bied zouden worden ingenomen. Wandelend door dat gebied, met stroken bos. duingrasland en een struweel van meidoorn, vlier. berk. hondsroos en egelantier, heeft de het strand van Vrouwenpolder. Het argeloze bezoeker, ergens op de betrof hier volgens gissing het stof- grens van waterwingebied en bos. fel ijk overschot van een man van plotseling uitzicht op een zerk. Een vijftig tot zestig jaar. met totaal door de ujd en de elementen - en ongemerkte kleren, mogelijk ook door het oorlogsge- De inhoud van de broekzak leverde weid - het heeft er bij het beèidigen al evenmin veel houvast op: twee van de tweede wereldoorlog nogal sleuteltjes, een knipmes en een gespookt- gedeeltelijk afgebrokkel- draadnagel. Een signalement viel de grafsteen, op de achterkant inge- niet meer op te nemen. Daarvoor pakt door een deken van mos. Op die eenvoudige grafsteen staat te lezen, wie er op die plek begraven zou zijn: een Deens stuurman, ge naamd Ch A H Nisfen. Geboren in 1850 en op dertigjarige leeftijd ge storven en in de duingrond bij Oost kapelle ter aarde besteld. De heer was het stoffelijk overschot al te zeer in staat van ontbinding. Spo ren van een gewelddadige dood waren niet waargenomen, zodat werd aangenomen dat het hier ging om een geval van verdrinking. Op last van de burgemeester van Vrou wenpolder is het slachtoffer toen in Dat was proces-verbaal nummer een. Er werd er namelijk nóg een gevonden in de oude archieven. Dat repte eveneens van de vondst van een drenkeling in 1883 bij Vrouwenpolder. De vinder was deze keer een inwo ner van Oostkapelle. strandjutter Joos Joosse. Het betrof hier het lichaam van een wat jongere man - 40 tot 50 jaar werd er geschat - en ook hier was het gezicht onherken baar. Volgens het proces-verbaal werd dit stoffelijk overschot even eens in het nabij gelegen duin begraven. Aangenomen wordt nu. dat een van de twee personen die Deen Nisfen moet zijn geweest. Maar wie van de twee was nu Nisfen, waar is de ander begraven, is men er later achtergekomen, wie de Deense stuurman was of heeft men zomaar bij een van de twee graven een steen geplaatst? Wie zou die steen overi gens hebben betaald? Waarom heeft het andere graf geen steen, ol geen steen meer. Bovendien, waar om zo n laatste rustplaats gezocht dik een kilometer landinwaarts? Het zijn vragen, die enkele jaren geleden al zijn gesteld in het mede delingenblad 'De Wete' van de heemkundige knng Walcheren Dat heeft overigens nauwelijks reacties opgeleverd. Alleen kwam de heer J. Mol uit Veere aandragen met een verhaal, dat hij jaren geleden weer doorverteld had gekregen door een oude man. Dat verhaal kwam er op neer. dat sommige Scandinavische schepen in de vorige eeuw nog wel eens stiekem de kaapvaart bedre ven. Een scheepsjongen, die op een van deze schepen daarover zijn mond voorbij praatte, werd over boord gesmeten. De verteller moet toen zijn verhaal hebben afgesloten met de opmer king 'en die ligt nou onder deze steen'. Maar een bewijs is het niet. Gemeentearchivaris Sijnke van Middelburg liet later nog weten dat Nisfen een oude spelling is voor Nisse Wie helpt de puzzel oplossen? G. de Ru uit Middelburg, een regel- het nabijgelegen duin begraven. Jacques Cats SAS VAN GENT FNV-districtsbe- stuurder Tjeu Strous wil dat de inko menspositie van grensarbeiders op korte termijn wordt verbeterd door de invoering van een speciale belas tingaftrek. De hoogte van die 'grens arbeidersaftrek' zou jaarlijks moeten worden vastgesteld aan de hand van de koerswisselingen. Strous zei dat donderdagavond in Sas van Gent op een vergadering van de plaatselijke FN'V-afdeling. Strous stelde vast dat als gevolg van de reeks devaluaties van de Belgische GOES - Een ruime meerderheid van de Goesc gemeenteraad staal ach ter het idee om inwoners met een minimaal inkomen vrij te stellen van betaling van reinigingsrechten. Alleen de VVD en PPR hebben met zo'n plan moeite, zo bleek donder dag in de raadsvergadering. De CDA-er J. Laport noemde het voor stel van het college van burgemees ter en wethouders (1 ton opzij zet ten voor kwijtschelding van de rei nigingsrechten aan de minimal „méér dan wij durfden voorstel len". De I'vdA-cr P. Duinkerke wees; erop dat zijn fractie al enkele jaren had aangedrongen op actie is deze. „We zijn blij met de reactie van het college", zei hij. Instemming kwam ook van SGP en D'66. L.Mol-de Jager van de VVD daaren tegen vond een gemeentelijk gebaar voor de mensen die recht hebben op een éénmalige uitkering een beden kelijke zaak Ze gewaagde van een uiivoiurageii gedachte' van het col lege Het raadslid achtte het onjuist dat de gemeente aan inkomstenpoli- tiek gaat doen. Mevrouw stelde dat ei' daardoor in de gemeente twee soorten burgers gecreeerd worden. Wat de een niet betaalt, moet de buurman direct aanzuiveren via ho gere tarievenaldus de VVD-frac- tieleider. Ze vond het beter voor alle burgers verhoging van de onroerend goedbelasting achterwege kan blij ven A. van Oosten i PPR i liet zich m soortgelijke bewoordingen uit. Hij zei zich uiteindelijk met tegen kwijt schelding te zuilen keren. Wethouder J Dijkgraaf <CDA. finan ciën) was blij met de positieve reac tie van de de raadsmeerderheid Hij was het met eens met de bezwaren van de VVD. Dijkgraaf zag geen juridische bezwaren en vond met dat de gemeente met het plan op oneigenlijke wijze inkomenspolitiek bedrijft. franc in het afgelopen jaar grensarbei ders en uitkeringsgerechtigden die m dat land hun inkomen ontvangen er bijna twintig procent in salaris op achteruit zijn gegaan. Hoewel er op politiek niveau al jaren naar een op lossing voor de inkomenspositie van grensarbeiders wordt gezocht, is er echter nog nauwelijks resultaat ge boekt. De districtsbestuurder „Hoezeer ook de FNV uiteindelijk een definitieve oplossing in internationaal verband voorstaat, vinden wij toch dat er op korte termijn iets moet gebeuren. In de eerste plaats denken we aan een grensarbeidersaftrek Dat idee schijnt ook in de tweede kamer gunstig te zijn ontvangen: CDA en WD hebben ai laten weten de mogelijkheden te zul len bestuderen". Strous vindt daarbij ook dat Neder landers die in Belgie een uitkering ontvangen, een belastingvoordeel moeten krijgen 'gelijk aan die in Bel gie geldt". „De bruto-uitkeringen in Belgie". aldus de FN Ver. „liggen dan wel lager dan in ons land. maar daar staat tegenover dat over een groot deel geen belasting moet worden be taald. In Nederland wordt op de volle hap belast. Wij vinden dat daar veran dering in moet komen". Hij laakte overigens de nota van staatssecretaris De Graaf van sociale zaken over de positie van grensarbei ders .Die heeft vooral betrekking op hun sociale verzekeringspositie, ter wijl de voornaamste problemen toch liggen op het vlak van inkomensvor ming en belastingen" Op zijn beurt bekritiseerde FNV- hoofdbestuurder Herman Bode de uitlatingen van minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat dat zij de acties van de ambtenaren niet zou tolereren. Bode: „De minister zal de ambtenaren populair gezegd wel 'ns om de oren komen slaan. Als dat de reactie van Den Haag is. ziet het er uitermate slecht uit. Het beleid van deze overheid helpt ons alleen maar verder in de problemen. Daarom voe ren wij actie". Bode riep actievoerders op standvas tig te zijn .De komende weken wordt het er op of er onder Als we ons als vakbond nu laten wegvegen, wordt dat een klap die we in jaren niet te boven zullen komen en waarvan de werknemers de gevolgen zullen onder vinden". De hoofdbestuurder waar schuwde ook staatssecretaris Van der Reijden van volksgezondheid zijn plannen voor de eigen bijdrage bij ziekenhuisopname in te trekken „Als de staatssecretaris het in zijn hoofd haalt de gezondheidszorg in gevaar te brengen, dan zal de FNV verzet organiseren die door anderen als burgerlijke ongehoorzaamheid zal worden omschreven. We zullen knok ken om albraak te voorkomen van datgene waar vroeger keihard voor is gevochten'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17