FAT MAN ZEEWIND Buitenlandse hard rock in Middelburg PZC/ kunst/cultuur TRANCE' EN 'SA TAN' CPJ-toumee brengt Nits in Souburg Mini en Maxi Concerten Films De Bontjas Yupanki Henk van Ulsen Die Schöpfung Theater Kamerkoor Richard III Jj ONDERDAG 27 OKTOBER 1983 T Fans heeft hij inmiddels al in drie generaties. Toch lijkt de tijd nog altijd niet te knagen aan de onbetwiste koning van de Rhythm-&- JBlues. Fats Domino. 55 Jaar al weer. maar zowel geestelijk als Ilichamelijk nog altijd in topconditie. Samen met zijn tienmansorkest 1 streek de Amerikaan eind vorige week in Europa neer voor de zoveelste 1 tournee Evenals twee jaar geleden vergeet Domino daarbij ook jSederland niet. Van vandaag tot en met zondag is hij achtereenvolgens aanschouwen in Den Haag HoutrusthalleniAmsterdam Jaap tdenhal), Eindhoven <POC> en Groningen tMartinihall (Door Dick Versteeg) ret willen praten met Fats Domino loopt die middag vooral uit op geduldig wachten. I Tjallie Huizinga, de man die de publiciteit rond de Nederlandse concerten regelt, heeft (rvoor gezorgd dat ik samen met een collega omstreeks het middaguur ben afgeleverd in het plton-hotel te Düsseldorf. Daar is het de bedoeling tijdens de lunch een babbeltje met „The it Man" te maken. Voor de avonduren vermeldt het programma een bezoek aan het eerste incert van deze tournee in Essen. twee uur wachten zijn we niet veel Ier gekomen dan een glaasje bron- iter. Dan mogen we eindelijk naar L presidentiële suite, alwaar een de Westduitse Rundfunk orbereidingen treft voor televisie- Na die opnamen zal Domi- beschikbaar zijn voor een gesprek- Zonder lunch. Men kan niet alles ibben in deze wereld. 5 ik Tjallie meedeel, dat ik zo ngzamerhand scheel zie van de hon- reageert hij nonchalant met een feet je zeker dat dat niet van die fisielampen komt?". Tjallie deelt s wel wat gewend te zijn op dit rrein: „Ik eet soms twee dagen Intussen worstelt Fats Domino et een tekst die men hem wil laten ;oreunen. Hij moet eerst een mopje ielen en vervolgens meedelen dat hij heerlijk vindt om weer in Duits ;d tussen zijn fans te zijn. Vervol- ss wordt Domino in onze richting siirigeerd. Kerst vriendelijk verstrekt hij zijn te antwoorden. Het meest interes- iris de mededeling dat er op niet al ilange termijn weer eens wat nieuw iteriaal op de plaat zal worden zet. Domino: „Het is inderdaad al el lang geleden dat ik nieuwe pum- ersheb uitgebracht. Dat komt voor- raelijk door problemen met allerlei itenmaatschappijen. Ik heb er in- rdaad heel wat versleten. Ooit zat vrij lang bij een en dezelfde platen- ma. Toen de man met wie ik daar jja samenwerkte met pensioen ig, wilde ik daar ook weg. Ik wilde ken maar met hem werken. Maar ik loof dat ik nu weer op het goede oor zit". it is ook al heel lang geleden dat lts Domino een hit had. Valt dat nog lerwachten? Echt nodig heb je het Siurlijk niet mino: „Of je het nu nodig hebt of 1 een artiest vindt het altijd leuk ;een hit te hebben. En zeker nu ik str een goede platenmaatschappij nk te hebben, gaan we dat zeker fer proberen. Ja, ik denk dat ik er het goede materiaal voor heb aarliggen". Ie grote hobby is koken. Kook je nog steeds tijdens de tournees'' Ktestal kook ik inderdaad zelf. Het móet wel, want anders verlies ik te veel gewicht".iDornino buldert van het lachen en zal later verklappen dat hij momenteel 105 kilo weegt. „Het is jammer dat er in deze suite geen gelegenheid voor is, anders had ik iets voor jullie kunnen koken. Dan hadden jullie wat kunnen proeven. Nee, echte favoriete gerechten heb ik niet. Ik maak in principe alles. Ik werk graag met veel kruiderijen". Na een voorprogramma waarin een groepje muziek van bedenkelijk al looi de zaal heeft ingeslingerd, begin nen de bandleden van Domino aan de traditionele warming-up. Geen over bodige luxe, want de 4000 toeschou wers zitten er opvallend rustig bij. Na een halfuurtje komt Fats uit zijn kleedkamer te voorschijn. Zoals te doen gebruikelijk ziet hij eruit om door een ringetje te halen. Aan zijn vingers draagt hij fraaie sieraden. Zijn persoonlijke lijfwacht Rip heeft in de gang naast de kleedkamers zijn oog laten vallen op een dame. Volgens kenners zijn fraai ogende vrouwen het enige echte gevaar dat Fats Domino omringt Rip is dol op de vrouwtjes en wil zijn baas nogal eens uit het oog verliezen. Het verhaal gaat dat Rip ooit in horizontale houding werd be trapt. terwijl hij tussen de geluidsap- MIDDELBURG Twee hard roek-groepen geven in de maand november concerten in de nieuwe Middelburgse discotheek 'Cavern' de Duitse formatie Trance en het Engelse Satan. De concerten zijn een initiatief van de Middelburger Kees Petiet, die de bedoeling heeft in de komende tijd regelmatig muzikale evenementen in de 'C'avern' (voorheen Myrael en genoemd naar de gelijknamige club in Liverpool waar de Beatles hun carrière begonnen) te organiseren. Het zullen niet alleen hard rock-concerten zijn, ook andere genres- komen aan bod, aldus Petiet. Het Engelse gezelschap Satan speelt zondag 6 november om halfnegen ln de 'Cavern'. Satan maakt harde heavy metal-muziek die te vergelijken is met Iron Maiden en Judas Priest. De groep is met twee nummers vertegenwoordigd op het verzamelalbum 'Roxcalibur'. Begin 1984 'tourt' Satan in Frankrijk. West-Duitsland en België. Op zondag 13 november, eveneens vanaf halfnegen is in de 'Cavern' de Duitse groep Trance te zien en te horen. Trance bracht totnutoe twee Ip's uit 'Break Out' en Power Infusion'. paratuur op het podium aan zijn gerief kwam. Onvoorstelbaar Concerten van Fats Domino kenmer ken zich door de volstrekte onvoor spelbaarheid waarin het repertoire wordt afgewerkt. Vanuit de zaal wor den altijd titels van bekende num mers geroepen. Fats kiest er iets uit, mompelt wat tegen zijn bandleden en gaat aan de slag. Zo ook in Essen, waar de stemming onder het publiek pas na een dikke drie kwartier enigs zins begint te lijken op het gebruike lijke beeld. Nadat de Fat Man eén aaneenschake ling van hits heeft laten horen pau zeert hij om handtekeningen te plaat sen op elpees, foto's, posters en in plakboeken. Het podium is op dat moment al bezaaid met bloemen Op vallend is het grote aantal kinderen dat zich verdringt om in Fats' nabij heid te geraken In het contract van Domino staat dat-ie een uur moet spelen, maar het eerste concert van die lengte moet hij nog altijd geven. Ook in Essen loopt het uit op een dikke twee uur En aan het slot zijn zelfs de meest nuchtere toeschouwers uit hun stoelen geklom men. Zichtbaar tevreden neemt Fats na afloop achter de schermen de felicitaties van zijn directe omgeving in ontvangst De transpiratie is tot in elke vezel van zijn kleding doorge drongen Op weg naar zijn kleedkamer zegt Domino: „Dat was een prima avond. Zeker als je bedenkt dat dit het eerste concert van de tournee was. Meestal gaat het dan nog niet zo vlot. Ik ben zeer tevreden. En hoe vond je die jongens van de band? Zijn ze niet geweldig? Ja. als het straks in Neder land ook zo gaat, kan het publiek daar tevreden zijn. Ik hoop je daar weer te zien. Misschien kan ik dan wat voor je koken". Vrijdag 28 oktober In het Veronica-schip in Middel- is een optreden van Bram Schrier en zijn begeleidings band SFWAAL. De groep brengt nummers van onder meer Nor maal, AC DC. Polle Eduard Band. Toontje Lager en Hans de Booy. Bovendien wordt de eer- ,31e single van Bram 'Ik ben iBram Schrier' ten gehore ge bracht. SFWAAL zal ook een 'aantal eigen nummers spelen. Het concert begint omstreeks 22.00 uur. Bezetting Bram Schrier: zang; Marcel Koole: bas; Gerrit van Damme: gitaar: Peter Heyt: drums, Albert de Leeuw: geluid en techniek Zaterdag 29 oktober t In de veilinghal in Middelburg speelt zich een groot hard roek- gebeuren af met twee groepen: Horizon en Raven. Het populaire Britse heavy me- tal-trio Raven staat aangekon digd als het hoogtepunt van de avond die onder de noemer 'Hea vy Metal 1983' wordt georgani seerd door de Stichting Jeugd en Popgebeuren Zeeland. Raven 'de broers John en Mark Gallag her en Rob Hunter) werd in 1982 uitgeroepen tot de populairste heavy metalformatie in de Ver enigde Staten In juni verscheen van de groep de derde lp 'All for One'. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de Nederlandse groep Horizon die is geformeerd rond de ex-zanger van Picture Schmoullk AvigaL Aanvang 18.30 uur. Woensdag 2 november In het Vlissingse café 'Hoppit' treedt de groep Tekenburg op. Aanvang 15.00 uur. De groep The Nits. onlangs onder scheiden met een Edison voor de lp 'Omsk', maakt in de maanden november, december en januari een 'CJP promotietournee' in het kader waarvan de groep op 6 januari de sporthal in Oost-Souburg aandoet. Op dit moment zijn al zo'n twintig concerten van The Nits voor de pro motietour gepland. Eind oktober ver schijnt nieuw plaatwerk van The Nits een mini-lp die 'Kilo' gaat heten. Du. leidde tot de kreet 'Kuituur per Kilo' die dan ook' op de aankondigingsaffi- ches staat. Een van de CJP-concerten wordt dooi de VARA opgenomen en later op de radio uitgezonden Er zijn eveneens contacten met een aantal tv-program- ma's Betrekkelijk kort na het verschij nen van de succesvolle 'Night and day'-lp is Joe Jackson erin ge slaagd weer voldoende materiaal te schrijven voor een nieuwe lp. Het betreft de soundtrack voor de film 'Mike's murder' van James Bridges. Met deze filmmuziek bewijst Jackson dat hij in hoog tempo kwaliteit kan blijven leveren zonder dat het 'eigen' karakter van zijn muziek in gevaar komt. Mel 'Mike's murder' heeft hij zelfs zijn blikveld wat verruimd. Natuurlijk is bij het schrijven van de acht nummers terdege rekening ge houden met de beelden. In de meeste nummers met tekst is de tekst toch beperkt gehouden om te voorkomen dat mensen naar een film gaan kijken om de muziek te horen Ook zonder beelden en zelfs zonder tekst houdt de muziek echter voldoende zeggings kracht Het bekende cynisme is logischerwij ze slechts sporadisch aanwezig, maar dat 'gemis' wordt zeker gecompen seerd Het gros van de nummers heeft op zich zelf staand genoeg om te boeien, maar met elkaar vormen de nummers weer een eenheid Met grotendeels dezelfde muzikanten als op 'Night and day' te horen waren, beweegt Joe Jackson zich door een veelheid aan stijlen. Naast de latm- ntmes en dromerige passages zijn bijvoorbeeld ook stuwende Booker T-achtige klanken te horen in 'Mem phis' Door het overwegend instru mentale karakter van de plaat, duurt het misschien wat langer voor deze soundtrack zijn kracht volledig ont plooit, maar dan blijkt dat 'Mike's murder' een intrigerende rust uit straalt Ook al trekt het toetsen en saxofoonspel van Jackson zelf bij vla gen nadrukkelijk de aandacht, de jachtige sfeer van vroegere lp's is in feite alleen in Cosmopolitan' terug te vinden Dat ook de tweede, geheel instrumen tale kant blijft boeien, is voor een artiest bij wie altijd vooral op de teksten werd gelet, zeker een presta tie. Het enige dat weinig verrassend is, is dat het 'Moonlight'-thema (op de eerste kant le horen met tekst) 'Mi ke's murder' ook weer besluit. Maar, ja, het is tenslotte een soundtrack. ƒ-ƒ. J K Je haalt hem er zo uil met zijn wat neuzelende stem, Jonathan Rich- nan. Alsof hij altijd verkouden is. En Jonathan Richman dan toch lead-zanger worden in een popgroep. Terecht, dat hij dat gedaan heeft, want de platen die Richman tot nu toe met zijn band op de markt heeft gebracht zijn stuk voor stuk verdienstelijk. Het is jammer dat zijn naam vooral geassocieerd wordt met liet single-succes 'Egyptian Reggae', want erg representatief voor zijn werk was dat nummer niet. De muziek van Richman is naïef en toch swingend. Dat naïeve komt door zijn stem en dat dwingende door zijn band. Van de oude groep Modem Lovers (zijn begeleidingsband) is ove rigens alleen Greg Keranen nog maar over, De rest, is nieuw. Jonathan Rich man heeft nog meer vernieuwingen doorgevoerd. Op zijn nieuwste elpee, de eerste sinds 5 jaar. heeft hij meer nog dan in het verleden gekozen voor de oude rock-and-roli uit de jaren vijftig en begin zestig. Op eerdere platen maakte hij vaak een duidelijke knipoog in de richting van die muziek, maar zijn keus op de elpee Jonathan sings' laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Dat komt voor een be langrijk deel ook door de twee zange ressen Beth Harrington en Ellie Mar schalk die hun stem vaak als een extra muziekinstrument gebruiken. 'Jonathan sings' is een plaat voor oude-rockers die wel eens wat anders willen, zonder concessies te doen aan 'hun' muziek. Voor de popmuziek van tegenwoordig is de plaat van Rich man een welkome afwisseling, die bestaat uit lekkere muziek. R.S. Jonathan Richman and the Modern Lovers - Jonathan Sings' (Sire 93-3939-1) Het bekende duo Mini en Maxi treedt vrijdagavond op in cultureel centrum De Halle te Axel met de clowneske revue 'Sprakeloos'. (20.00 uur) Deze thea tervoorstelling vormt tevens de opening van het programma dat De Halle dit seizoen zal brengen. Karei de Rooy en Peter de Jong, beter bekend als Mini en Maxi staan al jaren op de planken. Het afgelopen jaar maakten zij meer dan twintig gastoptredens voor de televisie in veie landen van Europa en hadden een eigen Duitse TV-show. De vele indrukken verwerkten zij in 'Sprakeloos'. Ans Bosveld, danseres uit vele André van Duin-revues, zal hen in enkele nummers bijstaan. De muzikale begeleiding is van het combo onder leiding van Krijn van Driel. Toneelgroep Theater geeft vrijdagavond in de Con certzaal te Zierikzee een voorstelling van 'De Bont jas'. een komedie van Gerhart Hauptmann. (20.00 uur) De Bontjas van Nobelprijswinnaar Gerhart Haupt mann wordt naast Moliere's 'De Vrek Kleist's 'De gebroken kruik" en Gogol's 'Revisor' tot de grote karakterkomedies van de toneelliteratuur gerekend Het verhaal speelt zich af aan het eind van de vorige eeuw. Hoofdpersoon in deze schelmenkomedie is de even resolute als 'zakelijke' wasvrouw Wolffen: een vitaal mens met een wat gebrekkig ontwikkeld respect voor het burgerlijk eigendomsbegrip Thuis heeft ze de touwtjes stevig in handen sinds haar man werkloos is. Met diefstal en kleine criminaliteit tracht ze het hoofd boven water te houden. Met een ontembare energie komt ze op voor haai- gezin, ondertussen van de prins geen kwaad wetend.. De regie is in handen van Jochen Neuhaus. Spelers zijn Arthur Boni. Peter Bolhuis, Bernhard Droog. Piet Ekel. Paul Gieske, Hiske van der Linden. Anita Menist. Sylvia Mlllecam, Margreet de Ruiter, Robert Sobels. Bob van Tol en Jan Verhoeven. 'De Bontjas' werd vertaald door Theo Duwuesnoy. In het kader van de pianoserie Het Derde Pedaal treedt vrijdag de Engelse jazzpianist Steve Beresford op in het Vlissingse Vestzak theater. Beresford bespeelt een scala van instrumenten, van piano, trompet en (basigitaar tot allerlei kleinere muziek- en klankvoortbrengers, in hoofdzaak speel goedinstrumenten. Hij is vooral geïnteresseerd in allerlei omgevingsgeluiden die hij als pianist graag in zijn spel opneemt. Beresford noemt zich eerder 'vrije improvisator' dan 'jazzmusicus' omdat hij in zijn spel geen schema's of thema's opneemt maar luistert en reageert. Om de veertien dagen zal in het seizoen '83'84 een pianorecital plaatsvinden. Elke maand één jazzconcert geïmproviseerde muziek en één historisch actueel concert-programma. Aanvang '20.30 uur In de Oostkerk te Middelburg wordt vrijdagavond een uitvoering gegeven van 'Curlew River", een kerk- opera van Benjamin Britten. (20.00 uur) Uitvoerenden zijn James McLean (tenor). Jaap Diele- man (bariton), James Tucker (bariton). Lodewijk Meeuwsen (bas) en het Curlew River Church Choir. De algehele muzikale leiding is in handen van Bert van Dijk. de regie is van Jeroen Lopes Cardozo. Het oude stijljazzensemble The Marktown Syncopa- tors geeft zaterdagavond in de Middelburgse Schouw burg een concert van dixielandmuziek. (21.00 uur) Het orkest bestaat uit Ton van Kampen trompeti. Hans Snaa.v van Oosten (klannet. zang). Jan van Rijthoven (trombone, zang). Luud Melis ibanjo. gitaar, zang). Bert van Tast ibasi en Jan Sterk (drums). Het duo Donna Metz fluit i en Marlies van Gent (piano) speelt zondagmiddag in de Kapel van Hooge- lande (14 30 uur) werken van Verhey, Bonsel. Andries- sen. Enesco en Marttnu. Vrijdagavond geeft de folkgroep Yupanki in De Piek te Vlissingen een concert van indiaanse volksmuziek uit het Andes-gebied. (20.30 uur) De groep, die zijn naam ontleent aan de laatste Inca (Zonnegodi bestaat uit Peter Biesboer (quena. panfluit, accordeon). Peter Dirkson (quena. panfluit). Eelke van Kleffens icharango. gitaar). Teresa Bulnes (gitaar, zang) en Maggie Stevens (bombo). De muziek die Yupanki speelt, is ontstaan binnen de oude indiaanse culturen, waarbij de invloed van de Spaanse muziek onmiskenbaar is. Deze volksmuziek ontwikkelt zich nog steeds in Zuid-Amerika. bijvoor beeld het 'nieuwe Chileense lied', dat z'n wortels duidelijk heeft in deze volksmuziek. Zaterdagavond treedt Henk van Ulsen op in het Dorpshuis te Kruiningen met zijn soloprogramma 'Moeder geef me de zon'. (20.15 uur) 'Moeder geef me de zon' ls een programma bestaande uit liedjes en smartlappen, gedichten en proza, brief fragmenten en krantenknipsels, waarbij de figuur van de moeder centraal staat en in haar veelzijdigheid zowel 'een lach' als 'een traan' oproept Het programma is in drie delen opgebouwd vanuit de thema's geboorte, volwassenheid en dood. Jeroen Lopes Cardozo was tekstsamenstelleren tevens regisseur van 'Moeder geef me de zon'. De muzikale begeleiding op geluidsband is van Toon Oomen (slag werk) en Bert Stoots (piano). Zaterdagavond wordt in de Basiliek van Hulst een uitvoering gegeven van 'Die Schöpfung' van J. F. Heydn onder leiding van dirigent Jo Ivens. (20.00 uur) Aan het concert wordt meegewerkt door het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland, het Toonkunstkoor uit Breda. Hilary Reynolds isopraan). Hem Meens (tenor). Wout Oosterkamp fbasi en Tijn van Eyk (orgel). Het oratorium 'Die Schöpfung' werd rond het eind van de 18e eeuw gecomponeerd en wordt samen met 'Die Jahreszeiten' gerekend tot de meesterwerken van Hay dn. Hein Meens studeerde piano en schoolmuziek aan het Maastrichts Conservatorium en zang bij Mya Besse- link. Wout Oosterkamp, die zang en piano studeerde aan het Conservatorium van Maastricht, legt zich speciaal toe op het concertrepertoire en op hederenre- citals. Oosterkamp voltooide zijn zangstudie aLs leer ling van Bodi Rapp in Amsterdam, bij Pierre Bemac in Panjs en bij Herman Woltman in Utrecht. De Engelse sopraan Hilary Reynolds ontving haar opleiding aan de Royal Academy of Music in Londen waar zij zich specialiseerde in het concert- en opera repertoire. Vanavond, donderdag is in het Zuidlandtheater te Terneuzen de film 'II Bidone' van F Fellini te zien. (20.00 uuri De hoofdrollen in deze film uit 1955 worden vertolkt door Brodenck Crawford en Fiuletta Massini Het Zeeuws Filmcircuit vertoont deze week 'The Draugtsman's Contract van Peter Greenaway met onder anderen Anthony Higgins en Janet Suzman. De film is te zien vrijdagavond in Cultureel Centrum Krabbendijke (20.00 uur); zondagmiddag in 't Beest te Goes (15.00 uur); zondagavond in Midgard te Middel burg (20.30 uur): maandagavond in De Piek te Vlissin gen (21.00 uur). Woensdagmiddag draait in het Zuidlandtheater te Terneuzen de film 'Shishok de huisgeest' van Boris Buneyev Dit moderne sprookje is bedoeld voor kinde ren van 8 tot 10 jaar (15.00 uuri Het Alhambratheater te Vlissingen vertoont woens dagavond de film Le Chotx des Armes' van Alain Corneau met in de hoofdrollen Catherine Deneuve. Y'ves Montand en Gérard Depardieu (20.00 uur) Peter Faber geeft vanavond, donderdag in de Prins van Oranje te Goes een voorstelling van zijn solopro gramma 'Een Optimist' (20.00 uuri Faber treedt vrijdagavond met dit programma op in Britannia te Vlissingen (20.30 uur) en zaterdagavond In het Dorpshuis Kortgene ('20.00 uuri. De Zeeuwse Komedie zet zaterdagavond in het Vestzaktheater te Vlissingen 'Stuur me geen bloemen' op de planken. Dit blijspel van Norman Bar ash en Carrol Moore is geregisseerd door Willem Huybreghs. (20 30 uur) Het volksdanstheater 'Vranje treedt zaterdagavond op in het Scheldekwartier te Vlissingen. (20.00 uuri De Stichting Toneelgroep 'Maastricht '46' geeft zaterdagavond iri het Kuiperspoorttheater te Middel burg een voorstelling van 'De poéet en de poes' van Wilton Manhoff (20.00 uuri Willem Nijholt en Linda van Dijck zijn zzterdag- avond in het Zuidlandtheater te Terneuzen te zien in 'Sukses'. een black comedy' van Norman Beun Dinsdag vindt in de Prins van Oranje te Goes van 11.00 tot 23.00 uur een 'uit-verkoop plaats van kaarten voor alle Goese evenementen in het nieuwe theatersei zoen 1983 1984 In het kader van deze 'uit-verkoop speelt Theater Dodd vanaf 16.00 uur voor kinderen vanaf 6 jaar 'Karius en Baktus'. Van 18.00 tot 20.00 uur treedt in het theatercafé de jazzband The New Orleans Read Beans op. Het Krisis Kabaret uit Belgié treedt vanaf 20 30 uur op Daarnaast zijn er dinsdag de gehele dag doorlpende video's te zien en is er een Heijermanstentoonsteiling Het poppentheater Willem Parcival geeft woensdag middag m Parcival te Middelburg een voorstelling van 'De Chinese keizer en de nachtegaal' naai- een oor spronkelijk sprookje van Hans Christiaan Andersen. (14.30 uur) De sopraan Hilary Reynolds. Het Nederlands Kamerkoor geeft dinsdagavond in De Hoogte te Goes een concert onder leiding van Ruud Bos. (20.00 uur) Harry Emmery geeft muzikale onder steuning op contrabas. Onder de titel 'Badinerie Close Harmony' wordt een selectie van diverse stijlen, opvattingen en badinerieén van Rossini tot Milhaud en van Singers Unlimited tot Manhattan Transfer anno 1983 ten gehore gebracht, waarbij jazz, pop en lyrische close harmony ruim schoots aan bod komen Op het programma staan werken van G Rossini. E. Toch. Ray Henderson. C Alkar.. D. Miihaud. F Poulenc. A Templeton. R Bos. Z Fibich. B Bacha- rach. Al Hoffman Norman Gimbel. W. Donaldson. N Cleobury. G Hendricks. B Zimmerman en L. Bern stein. Zuidelijk Toneel Globe geeft dinsdag in de Schouw burg te Middelburg en woensdag in de Prins van Oranje te Goes een voorstelling van 'Richard III' van William Shakespeare. (20.00 uuri Richard III is de eerste grote zaalproduktie voor dit seizoen van Globe. Het stuk is een koningsdrama een dramatisering van een stukje Engelse geschiedenis. Shakespeare schreef Richard III' vermoedelijk in 1590-1591. 27 jaar oud en vroeg in zijn carrière als toneelschrijver. Het stuk gaat over politieke macht in een onstabiele tijd. Shakespeare laat er geen twijfel over bestaan dat deze Richard een ramp voor zijn land was die dood en verderf zaaide waar hij verscheen, maar tegelijkertijd toont hij dat deze duivel wel degelijk een gevallen engel is. want hij rust hem toe met een aantrekkings kracht intelligentie en humor die moeilijk te weer staan zijn Spelers zijn Nettie Blanken Theo de Groot. Guus Hoes. Hans Kerckhoffs. Nora Kretz. Gijs de Lange, Diane Lensink. Lieneke Leroux. Huib Rooijmans. Ton Selter en Laus Steenbeeke. De regie is in handen van Peter de Baan. De Nederlandse vertaling van 'Richard III' is van Gerrit Komrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9