oop Zoetemelk >elangrijkste zege Portisch kan naast winnaar Karpov komen Sijbrands etaleert fabelachtig geheugen tijdens de dam-tweekamp loofdklasser Ceasar pponent Breskens WIERSMA TELEURGESTELD NA DE VIERDE DAMREMISE PZC/sport YINST IN PARUS IN HOGER BEROEP Langlaufclub Zeeland traint in Schouwen Amstel Goldrace op 21 april Campomanes zoekt nog YDERDAG 27 OKTOBER 1983 RIJS (ANP) Joop Zoetemelk heeft woensdag in Parijs de belangrijkste overwinning uit wielerseizoen 1983 behaald. In hoger beroep heeft hij zijn procedure tegen de pingcontroleurs uit de Ronde van Frankrijk gewonnen. De president van de veertiende ner van het gerechtshof in Parijs kwam tegemoet aan de eis van de advocaat van de jerlandse wielrenner. Zij gelastte de aanstelling van drie onafhankelijke experts, die gaan lalen of Zoetemelk tijdens de laatste Ronde van Frankrijk al of niet terecht voor het iruik van stimulerende middelen werd bestraft. Zoetemelk werd gecontroleerd kanshebber op de eindzege kreeg der- een figurant Tijdens de laatste tour- het einde van de tweede etappe, tien minuten straf m het klassement, week. na verschillende gesprekken ;le dagen later werd hij gelnfor- verloor zijn moreel en beeindigde de met experts en afgevaardigde Ver- rd over een positieve uitslag. De tour voor het eerst in dertien jaar als brugge, kwam Zoetemelk tot de con clusie dat hem onrecht was aange- daan. Hij nam een advocaat in de arm V REPLA Y 1-0 ZEGE OP DESK ?m de vennootschap Tour de France te procederen. Die zaak werd 21 PSV had weer grote moeite met Cambuur: 3-2 verloren, omdat niet de Tourdirectie, maar de internationale wielrenunie UCI, in dit verband de Franse wieler bond. verantwoordelijk is voor de dopingcontroles en de daaropvolgen de sancties. 'Door Fnts Bakker) De Limburgse hoofdklasser sar is de volgende tegenstander Breskens in het landelijke be- ioernooi. Gisteravond werd in fc de beslissende wedstrijd ge lid tussen Caesar en DESK om plaats in de tweede ronde. De e zuidelijke hoofdklassers had- in de eerste confrontatie met 3-3 ,jk gespeeld. Caesar zette op eigen 1 de tweede ontmoeting in winst Jack Linders, de spits die van V komt, stond aan de basis van de ibare treffer na een kwartier in de (de helft. En met die 1-0 voor- ing haalde Caesar het einde van volkomen gelijk opgaande strijd, vedstrijd bood Breskens de gele id heid om de komende tegenstander si» beoordelen. De Zeeuwse tweede- ;r, die trainer Piet de Winde op (enning had gestuurd, verzekerde cl>! i enkele weken geleden al van de ronde. Breskens versloeg t" 5 uit Amsterdam met 2-0 en kreeg •et de loting de winnaar van Caesar- "K toegewezen. Het werd aanvan- k niet als gunstig ervaren: Bres- had gehoopt op een spectaculai- tgenstander uit het betaalde voet- sar is de huidige leider in de 'dklas C na zes wedstrijden. De irt iburgers bleven daarin ongeslagen il» waren voor het duel met DESK 'w giet, gezien het verschil op de ?Hjst. De kleine duizend toeschou- Beek inspireerden de thuis- echter niet tot een boeiende IR! strijd. h tegenstander van Breskens bleek over enkele uitstekende voetbal- Bcj te beschikken. De technisch be- Je Joop Titaley is bij Caesar jwel wekelijks de uitblinker op middenveld en hij was ook tegen SK de architect van het elftal. 2) iley speelde kort achter een voor met drie aanvallers, waarin meeste gevaar kwam van Jack 21 ders. sar slaagde er maar zelden in om 5K te overklassen. De Brabanders iden echter ook in Beek de inzin- in aanvallend opzicht, die nu al iïenlang duurt. DESK staat welis- in de middenmoot van de rang- ikking, maar heeft zelfs nog geen ele wedstrijd gewonnen. Merman en maakte achterin geen betrouwbare, indruk Ron Heuts. de lange voorstop-" per, die tegen Breskens ongetwijfeld ook Bram van de Broecke zal spelen, was één van die zwakke schakels. „Hij is al wekenlang een van onze beste spelers", verzekerde de Limburgse trainer Harrie van Wylick niettemin. De thuisclub zette DESK in de twee de helft af en toe wel meer onder druk Veel scoringskansen leverde dat niet op, maar na een kwartier kwam Cae sar fortuinlijk op voorsprong Jack Linders kopte een voorzet in die van richting werd veranderd door Ad Ver- steine (1-0). Piet de Winde leek overigens niet geïmponeerd door het peil van de wedstrijd. „Ik vond Caesar niet ge weldig", moest de trainer van Bres kens bekennen. „Ze hebben het geluk gehad dat DESK voor de rust niet kon scoren. En wat onze kansen be treft: ik denk dat we vooral moeite zullen hebben om het tempo te vol gen. Vooral in het begin van de wedstrijd schijnt Caesar altijd snel van start te gaan. Het is belangrijk voor Breskens om dat te overleven". Ook de eerste procedure tegen de UCI leverde een negatief resultaat voor Zoetemelk en zijn advocaat op. De rechter weigerde onafhankelijke ex perts aan te wijzen. Zoetemelk gaf zijn raadsman opdracht hoger beroep aan te tekenen Dat leverde wel het ge wenste succes op Zoetemelk begon woensdagavond met veel zelfvertrou wen aan de zesdaagse van Grenoble ..Eindelijk hebben we gelijk gekregen Van mijn advocaat heb ik begrepen, dat we op dit moment zo goed als de hele zaak hebben gewonnen Aan die verloren Tour de France valt niets meer te doen. maar ik wilde wel mijn naam gezuiverd hebben. Daar ziet het nu naar uit". De niet verwachte uitspraak van de rechter in hoger beroep kwam enkele dagen nadat Tourbaas Felix Levitan bij de voorstelling van het routesche ma voor de Ronde van Frankrijk van 1984 pleitte voor kwantitatieve do pingcontrole. Hij vindt dat de UCI alleen moest straffen als renners meer dan een toegestane hoeveelheid stimulantia gebruiken en niet, zoals nu nog, bij het geringste spoor van doping. EINDHOVEN (ANP) Net als in Leeuwarden heeft ecrste-divisieclub SC Cambuur het PSV heel moeilijk gemaakt. Op routine haalde de kam pioenskandidaat uiteindelijk op ei gen veld de tweede ronde. Thoresen was de matchwinner. Voor de rust had Cambuur PSV op achterstand gezet. Na de vroege ope ningstreffer van Koolhof scoorde Ane- ma bij Fnese counters twee keer. Cambuur speelde in Eindhoven pre cies hetzelfde tactische spelletje als PSV kort geleden in Leeuwarden. PSV was fortuinlijk dat het nog voor rust door een goede actie van Lokhoff gelijk werd. Cambuur moest daardoor ook in de tweede helft af en toe in de aanval gaan. Thoresen benutte de ruimte en zorgde voor de toch wel verdiende 3-2 De uitslagen van de woensdag ge speelde replay s uit de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker zijn: Caesar - Desk 1-0. IJsselmeervogels - De Treffers 3-2. PSV - SC Cambuur 3-2: Haar lem - Helmond Sport 2-1, n v.. RBC - TOP 2-2. n v RBC wint na strafschoppen. Karpov aan het begin van zijn laatste partij, legen Ljubojevic. Hij speelde remise en ivon het toernooi in Tilburg. TILBURG Door een remise tegen Door remise tegen Karpov kwam Lju- Ljubojevic heeft wereldkampioen bojevie een half punt te kort voor de Karpov het schaaktoernooi van Til- gedeelde eindzege. De 32-jarige Joego- burg gewonnen. De Rus bleef de slaaf deed zijn reputatie als scherp Joegoslaaf een half puntje voor. Kar- aanvalsspeler in dit toernooi alle eer pov kan op de eerste plaats nog aan en speelde, in tegenstelling tot gezelschap krijgen van de Hongaar het gros van de deelnemers voortdu- Portisch, die tot twe partij tegen Vaganii :maal toe zijn rend op de winst. Ljubojevic behoort afbrak. Als dan ook met onder anderen Kasparov Portisch van de jonge Rus wint komt en Timman tot de nieuwe lichting hij gelijk met Karpov. vechtschakers. Joop Zoetemelk WESTENSCHOUWEN De lang laufclub Zeeland i.o. houdt elke zon dagochtend een training in de domei nen te Westenschouwen. Onder leiding van Cor Muller uit Haamslede en Edward de Leng uit Koudekerke kunnen langlaufers oefe nen in het duingebied van Schouwen- Duiveland. De trainingen beginnen PARIJS (AFP) elke zondagochtend om 10.00 uur. Er van de grote w worden demonstraties rolskieen gege- ben tijdens een bespreking in Parijs De enige Nederlandse klassieker Am- ven en verder is het de bedoeling dat de profkalender voor volgend seizoen stel Goldrace, die vanaf 1984 elk jaar men (op oude ski's) een parkoers zal samengesteld. Deze kalender heeft als wedstrijd'buiten categorie'wordt y£in Rrpillzp|p|| lopen op dennenaalden De trainm- alleen nog de goedkeuring van de ingedeeld, wordt gehouden op zater- gen zijn gratis. internationale wielrenunie nodig, WIELERKALENDER De organisatoren ielerwedstrijden heb- maar zal niet of nauwelijks verande ring ondergaan. Door remise tegen Andersson in de laatste ronde eindigde Sosonko op de vierde plaats met zes uit elf, waardoor hij tien elo-punten won Minder florissant verliep het toernooi voor Jan Timman en John van der Wiel. Beide grootmeesters kenden een uitstekende start en vielen daarna door inzinkingen ver terug. Sosonko (Ned) - Andersson (Zwei 0.5-0.5; Hubner (WDl) - Seiraw-an iVS) 1-0, Van der Wiel iNedi - Timman iNedi 0-1. Karpov iSow i - Ljubojevic (Joe) 0.5-0 5. Poloegajevs- ki iSow i - Spassla (Sowi 0 5-0.5. Portisch iHom - Vaganian iSowi afgebroken De stand Is 1 Karpov (Sow) 7 punten. 2 Ljubojevic 6.5; 3. Portisch 6 plus 1 afgebro ken partij. 4 Sosonko 6: 5 Vaganian 5.5 plus 16 Hubner. Poloegajevski en Spasski 5.5, 9. Andersson en Timman 5; 11 Selra- wan 4. 12 Van der Wiel 3 5 BOEDAPEST (DPA) De Engelse Boedapest toebracht. Het doelpunt bondscoach Bobby Robson zal Hon- van Sandor Kiss in de 55e minuut garije op de knieen danken voor de betekende uiteindelijk dat Engeland. 1-0 nederlaag die het thuisspelcnde met alleen nog de uitwedstrijd tegen land Denemarken woensdagavond in Luxemburg in het vooruitzicht, weer ex-Temeuzenaar Rinus Polder- i deelt een beetje in die malaise, linkerspits van DESK, die vorig met 14 treffers topscorer was, in de eerste zes wedstrijden zijn illteiten nauwelijks kunnen de- Bstreren. „Ik heb nog niet ge- erd en ik speel ook met zo best". ^Polderman na de wedstrijd tegen sar toe. „Het is eigenlijk beneden peil wat we tot nu toe hebben iresteerd DESK heeft in de compe- nog maar drie doelpunten ge lakt, waarvan zelfs nog twee uit een uéafschop. Dat heb ik hier in zeven nooit eerder meegemaakt", is Polderman is overigens meer waarschijnlijk aan zijn laatste iocn bezig. De 30-jarige aanvaller uit het na zeven jaar bij DESK aan eind van deze competitie voor en. „Ik denk niet dat ik van die Z slissing nog zal afwijken. Volgend wil ik alleen af en toe nog in de voetballen. Voor de rest ga ik andere dingen de voorkeur ge- >ral ook in deze wedstrijd tegen iJ^sar werd de zwakte van DESK itgelegd. De opbouw oogt wel aar- en af en toe waren er ook wel V nsen om te scoren, maar de afwer- zijn volledig uit vorm. Voor de A it kreeg Gerard Korthout bijvoor- en (ld twee keer een ideale mogelijk- 'J t offensief van DESK was verras- p: Caesar kwam er in die eerste ft eigenlijk nauwelijks aan te pas dag 21 april. De Ronde van Spanje op dat moment al gestart. De profron de van Nederland is vastgesteld van 20 tot 25 augustus. De proftour komt na de Ronde van West-Duitsland en de Ronde van Belgié. die dit jaar wegens financiële problemen niet wer den gehouden, maar toch opnieuw een plaats op de kalender kregen De organisatoren van de ronde van Ame- kansen heeft op kwalificatie voor de De Westduitse voetbalploeg heeft rika. die graag in augustus hun twee- eindronden volgend jaar in Frank- woensdag in West-Berhjn in de kwali- de editie wilden laten zien. moesten rijk. ficatiewedstrijd in groep zes voor het uitwijken naar oktober als na de Denemarken moet immers nog naar toernooi om het Europees kampioen- ronde van Lombardije een negen- Griekenland. waar kwalificatie via schap met 5-1 gewonnen van Turkije, daagse etappewedstrijd wordt gehou- winst afgedwongen moet worden. Op Bij de rust leidden de Westduitsers den. 16 november wordt op één avond met 1-0. Door dit resultaat heeft West- De belangrijkste data op de internationale beslist welk team uit groep 3 naar Duitsland in groep zes de leiding wlelerkalender van 1984 zijn. 3 maart. Om- Frankrijk gaat Bij een gelijke stand is genomen en het is meteen de grootste >°0P het Volk 17 maart Milaan - San Engeland in het voordeel door een - kanshebber voor plaatsine voor de oeMP ïnl Paros - eindronden. - veel - beter doelsaldo. Denemarken verzuimde ook maar eén kans van de vele die ze zich in de eerste helft schiepen te benutten. Ler- by. Laudrup en Simonsen hadden de beste mogelijkheden Roubaix. 12 april: Waalse Pijl. 15 apni Luik Bastenaken - Luik: 17 april - 6 mei' kwahficat ewedstnjd Ronde va„ SparlJe. 21 april Amstel Goldra- 141 61 Toren. 6 kampioenschap van Zurich. 8-13 mei 'lerdaagse van Duinkerken en ronde De stand ln groep 3 i Denemarken Engeland Hongarije Griekenland Luxemburg groep zes 45 Voller 1-0. 61 Rummenigge 2-0. 65 Voller 3-0. 66 Stielike 4-0. 68 Hassan 4-!. 75 Rummenigge 5 1 rstrafschopi SChe"i™'''7- ,S?"ÏC f",: ï°"cl,ou- RÖmmdk. (jitó -'"rj^TRoiiï wers 35 000 Gele kaart: Rasll (Turi - - - 1 11 15- 5 De stand in groep zes is 1 1 9 13- 3 1 2 9 14- 7 6 0 0 1 10 19- 3 West-Duitsland 4 6 16-15 Oostenrijk 2 5 5- 6 Noord-Ierland 6 0 5-31 Turkije Albanië 2 9 2 1 4 5 5-15 De volgende wedstrijden worden speeld 16 november: Griekenland - Dene- Resterend programma 16 marken en Luxemburg - Engeland, 3 de cember: Griekenland - Hongarije. 14 de cember: Griekenland - Luxemburg 7 0 2 5 2 ember: West- Duitsland Noord-Ierland en Turkije - Oostenrijk, 2(1 november: West-Duitsland - Albanië. De Deen Simonsen ilinksi schiet de bal net langs het Hongaarse doel, terwijl de Hongaarse doelman Kovacs al verslagen op de grond ligt Rechts de Hongaarse speler Kardos. Italië. 26 of 27 mei Bordeaux - Parijs 'opent 28 mei - 4 junr Dauphme Libéré (open), 13-17 juni: Midi Libre (opem. 13-22 juni Ronde van Zwitserland: 18-21 juni Ronde van de Audeiopem, 24 juni: nationa le le kampioenschappen. 29 juni - 22 juli: 6 Ronde van Frankrijk (opem, 4-11 augustus: Ronde van West-Duitsland, 14-19 augustus. Ronde van België. 20-25 augustus: Ronde van Nederland. 2 september wereldkam pioenschap op de weg. 5-12 september Ronde van Catalomè. 19 september Parijs - Brussel. 23 september grote landenprijs (opem. 25-30 september' Ster der beloften lopeni 7 oktober Blois - Chaville. 13 okto ber Ronde van Lombardije. 19-28 oktober: Ronde van Amerika opem. 20 oktober Trofeo Baracchi. urnsters Israël erden bedreigd IDAPEST (DPA) - Het hotel 'Sta- waar dc deelnemende ploegen de wereldkampioenschappen 1(0 men in Boedapest zijn onderge- ir icht, staat sinds het weekeinde r der permanente bewaking. (igementen aan het adres van de lU aèlische turners en turnsters waren ar aanleiding toe. Zij noopten de {anisatoren in Boedapest tot een ihoogde paraatheid. Zo werden mi- A Uren en veiligheidsbeambten inge- om de Israëliërs te beschermen. »de Hongaarse hoofdstad protes- »de Israel overigens bij de 'Magyar- Sevisie* tegen de „te korte opnamen a de ploeg ten opzichte van andere Kien" bij de openingsceremonie. BUNNIK (GPÜ) Mits gemotiveerd, zou het oor Ton Sijbrands een koud kunstje moeten zijn om het telcToonbock uil zijn hoold te leren. „Deze variant brengt niets nieuws onder de zon; hij stond al op het bord in 1978 in de partij Pippel-Bakhuvs om het clubkampioenschap van IJmuiden". mogen? Een jaar terug speelde hij tien blindpartijen tegen gerenom- Wiersma doet Bunmk aan. Zoals meerde clubdammers. De tegenstan- tijdens zestien van de twintig partij- ders met het bord voor de neus, het en tussefi de wereldkampioen en zijn fenomeen afgesloten in een kleine uitdager (alleen zaterdags is Sij- ruimte zonder speelveld ol'schijf. De brands verhinderd, dan schuift hij Amsterdammer scoorde 90 procent, zelf achter het bord voor zijn club) verbaasd de nog altijd met midde leeuwse pijpenkrullen gelooide schillende posities moet hebben damanalyticus zijn gehoor. onthouden". Voor een man of vijftig demonstreert Sijbrands met alleen het partijver- loop van de twee strijders, maar ook zijn bovenmenselijke geheugen. Als het publiek via de monitor kennis neemt van Wiersma's dertiende zet. doet Sijbrands er nog een schepje bovenop. „H m. ik meen dat Roozcn- burg met een dergelijke combinatie Post versloeg, eens kijken, dat moet in 1948 zijn geweest. Ja, dat weet ik .wel zeker". „Het is een fenomeen", zegt toernooi- leider Wim Lekkerkerker „Maar het nadeel is dat geen mens in de zaal zijn vinger opsteekt. Wim de Jong. de oud-Nederlands kampioen, staat za terdags op het podium Met hem ontstaat er sneller een discussie. Tegen Sijbrands kijkt iedereen to renhoog op. die man staat echt op een voetstuk". Een voorbeeldje van Sijbrands ver- Het is dan ook geen wonder, dat alleen de secondanten van Van der Wal en Wiersma zich met de analyses van de ex-wereldkampioen be moeien Hans Jansen oppert af en toe een ideetje. Bouke Bies roert zich alleen tegen het slot van de partij. Ruim twee uur eerder verleende de omstreden wereldtitelhouder Van der Wal aan het eten van een uitsmij ter voorrang boven het tijdig aanwe zig zijn in de speelzaal De 27-jarige Fries, die in december van het vorig jaar in het Braziliaanse Sao Paulo de kroon in de schoot kreeg geworpen bij absentie van de Russen, is nu eenmaal een eigenzinnige Hij kreeg hei voor elkaar dat zijn tweede liefhebberij naast het dam men dezer dagen met le lijden zal hebben onder de tweekamp. De or ganisatie sleepte een piano naar zijn hotelkamer, een toegeeflijk gebaar, waarvoor Jannes al zijn overredings kracht aansprak Het instrument zal Van der Wal graag verplaatst zien naar Deventer en Heerenveen, waar in november de beslissing zal vallen. „We hebben voor deze opzet gekozen", legt Lek- kerkerker uit. „omdat de tweekamp Wiersma-Gantwarg in 1981 op nogal wat bezwaren stuitte. De spelers deden toen dertien plaatsen aan. Op maandag speelden ze in Waddinx- vecn. de volgende dag in Valken burg. Dat was organisatorisch nau welijks bij te benen, terwijl zo'n tocht voor de deelnemers slopend is. Nu hebben we drie dagen Dordrecht achter de rug, tol en met zondag wordt er hier in Bunnink gespeeld, van 2 tot en met 6 november in Deventer en de laatste zeven partij en volgend in Heerenveen. Tussen deze vier blokken zitten steeds twee rustdagen". De lange zit mag beide topdammers niet in de kouwe kleren gaan zitten, daar staat wel een leuke som tegen over Het prijzengeld bedraagt 45 000 gulden (25 mille voor de winnaar, vijf minder voor de verliezen, terwijl de heren ieder al 12.500 gulden startgeld in de broekzak staken BUNNIK iANI') - l)c vierde partij in de damtweekamp om de wereldtitel lussen titelverdediger Jannes van der Wal en uildager Harm Wiersma is woensdag na bijna elf kwartier in remise geëindigd. Ook dit keer kwam het vredesvoorstel van de met wil spelende uitdager, waar door de stand 4-4 werd. Voor de wereldkampioen verloopt deze tweekamp alleszins naar wens. maar Harm Wiersma is allesbehalve tevreden Hij moet tenslotte tenmin ste één partij in zijn voordeel zien te beslissen om de titel op zijn vier jaar longere streekgenoot te veroveren. In deze vierde partij was hij volgens Van der Wal met echt op winst uit ..Anders zou hij op de vijfde zet een scherpere voorzetting hebben geko zen meent de wereldkampioen in zijn toelichting voor het in groten getale opgekomen publiek Hij ver ontschuldigde zich ook voor de te korte duur van de partij. ,.U bent misschien van ver gekomen om een leuke dnmmiddag te beleven. Het. spijt mij dat u na zo'n korte tijd alweer naar huis mag. maar als Wiersma mij remise aanbiedt, bete kent dal dat ik weer een stapje dichter bij mijn doel kom. namelijk mijn titel te behouden" Dit keer zag Wiersma na zijn 33ste zet van verder spelen af. „Er viel verder mets meer te beleven'zei de zeer teleurgestel de Fries Fooi Van der Wal heeft zich al laten ontvallen dat hij „van 2ijn leven nog niet zo'n bedrag heeft gehad". Wiers ma daarentegen doet de prijzenpot af als een fooi De 30-jange onttroon de titelhouder neemt het de Neder landse dambond nóg kwalijk dat deze zich heeft laten afschepen met de relatief geringe afkoopsom van de oorspronkelijke sponsor van het eve nement betert erg snel UTRECHT (GPD) Hans van Breu- kelen hoopt over twee of drie weken de training bij zijn club Nottingham Forest te hervatten. De Nederlandse doelman, die zaterdag in de competi tiewedstrijd tegen Arsenal zijn kuit been brak. zal door middel van een fysiotherapeutische behandeling zo snel mogelijk speelklaar worden ge maakt. „Er is geen operatie noodzakelijk, ik hoef zelfs het gips met in", reageert een opgewekte Van Breukelen, die uitgebreid werd onderzocht in het ziekenhuis. „De breuk is gunstig, het bot is niet van elkaar. Ik moet probe ren zo gewoon mogelijk te lopen. Misschien kan ik maandag alweer met een licht looptraining beginnen". Van Breukelen. die het vorige seizoen geopereerd moest worden aan een meniscus, waakt overigens voor een te groot optimisme. „Met die menis cus zeiden ze ook dat het wel snel gepiept zou zijn. Dat pakte achteraf heel anders uit. die genezing duurde ruim drie maanden Maar toch ben ik deze week opgelucht uit het zieken huis gekomen LUZERN (ANPi - De voorzitter van de internationale schaakfederatie (FIDE1, Florencio Campomanes, heeft nog steeds geen beslissing geno men over de vraag waar de halve finales van hel kandidatentoernooi zullen plaatsvinden. Het gaat om de matches Kortsjndi - Kasparov en Ribli - Smislov. die hij oorspronkelijk had toegewezen aan Pasadena en Aboe Dhabi Dat ging niet door, omdat de schakers uit de Sowjet-Unie niet opkwamen. Bij het onlangs gehouden congres in Manila stelden Rotterdam en Graz zich kandidaat- De beslissing werd aangehouden, omdat Campomanes nog met andere gegadigden wilde praten Afgelopen vrijdag zou de Phi- lippijn een definitief besluit nemen Dat werd uitgesteld tot dinsdag avond, ais hij met de vier betrokken schakers zou hebben gesproker- Woensdagmorgen meldde secretaris generaal Lim Kok Ann vanuit Luzem. dat Campomanes nog steeds doende is offertes te bekijken van andere gegadigden. Valse kaartjes UTRECHT (GPD) De Utrechtse politic heeft op de automarkt (Vee marktterrein) dertig valse kaartje* voor de voetbalwedstrijd Neder landSpanje, op 16 november in Rot terdam, onderschept De falsificaten zijn nauwelijks van de originele toegangsbewijzen te onder schelden. De professionaliteit van de nadrukken doet volgens de politie vermoeden dat cr nog veel meer valse kaartjes in omloop zijn. Surveillerende agenten was het opge vallen dat de verdachte kaartjesver koper. een 27-jarige inwoner van Schiedam, zoveel toegangsbewijzen in zijn bezit had Navraag bij de directie van hel Feyenoordstadion in Rotterdam leerde dal er nog geen kaartjes in de verkoop waren. Die lagen nog in de kluis. De verdachte Schiedammer verklaar de tegenover de politie dat hij de kaartjes bij een vriend had gekocht. De politie denkt dat de verdachte te goeder trouw is en zelf het slachtoffer is geworden van een hoogstwaar schijnlijk omvangrijke zwendel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21