'Oprichting servicebureau is waanzinnige constructie' Hoop op terugvinden van kapel Ons Vrou op Zeebij Haamstede Film Reimerswaal loopt alsnog 2000 gulden mis Rampenplan gemeente Kapelle vastgesteld Van der Slraaten B.V. WISSEL SCHOUWEN FELLE KRITIEK BUURTWERK GOES-ZUID: f Openbare bekendmaking WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 PZC/streek 16 GOES Het algemeen bestuur van de stichting Buurtwerk Goes-Zuid heeft dinsdagavond instellingen, zoals de stichting jeugd- felle kritiek geuit op het plan van burgemeester en wethouders van Goes om het jeugd- en vISmLkK«rderduidelijk buurtwerk in de gemeente vanuit één centraal servicebureau te coördineren. Als de plannen dat er inmiddels informele gesprek- van het college doorgang vinden, bestaat een grote kans dat het bestuur van de stichting lken ^ün geweest tussen de stichting. het Sociaal Centrum en de Protes- opstapt, bleek dinsdag. tants Interkerkelijke* Stichting voor Maatschappelijke dienstverlening in De gevolgen voor het buurtwerk in met de belangen van het buurtwerk Volgens het bestuur zal de animo voor Zuid-en Noord-Beveland iPMD) over Goes-Zuid zijn niet gering. Niet alleen wordt omgesprongen door het dage- het vrijwilligerswerk met de nieuwe de mogelijke stichting van een sociaal zal de beroepskracht van de stichting lijks bestuur van Goes. Hij sprak van voorgenomen aanpak volledig weg- en medisch informatiecentrum in het veld moeten ruimen voor het een waanzinnige constructie' ..De vallen Buurtwerker Leen de Waal Goes-Zuid. Het gaat om een laag- servicebureau. ook financieel vallen ontwikkelingen die nu voor de deur onderstreepte dat zonder professione- drempelige voorziening, waar mensen er harde klappen. Volgens berekenin- staan, baren ons grote zorgen be- le begeleiding het vrijwilligerswerk met allerlei vragen naar toe kunnen, gen van de stichting blijft er voor 1984 toogde de voorzitter .Aanvaarding weinig kans van slagen heeft. Boven- 2,390 gulden over voor afschrijvings-. van dit voorstel door de gemeente- dien kost na de oprichting van het in beginsel stonden de verscheidene organisatie- en activiteitenkosten. raad. betekent het eind van ons ge- servicebureau elk bezoek aan buurt- instellingen hier positief tegenover. Ongeveer tien procent van het be- subsidieerd stichtingswerk. Ik weiger huis De Pit de bezoeker gemiddeld De praktjsche kant van de zaak ver drag. dat in het oorspronkelijke jaar programma welzijn hiervoor was uit getrokken. Voorzitter Henk Moorman stelde sa men met de overige bestuursleden vast dat er op onrechtvaardige wijze Judotoernooi voor meisjes en dames in Tholen daar aan mee te werken" Drainage begonnen Klaphoekspolder in Poortvliet POORTVLIET Binnenkort wordt begonnen met de drainage van 12 ha. landbouwgrond in de Klapshoekspol- 'Tolrust' werd met meerderheid van stemmen (23 voor en 1 tegen) besloten a,gl THOLEN zal een Engels meisjes'damesteam ju do tijdens een toernooi uitkomen te gen een aantal Nederlandse en Belgi sche meisjes en dames Zij zullen uitkomen in verschillende ge- vereni<dno- een aanpassing wichtsklassen De Eerste Judo Club omei, Tholen houdt dit toernooi in de oude gymzaal aan de Zoekweg in Tholen De wedstrijden beginnen om 14 00 uur en duren tot omstreeks 16 30 uur Naast een teamontmoeting zijn er individuele wedstrijden volgens tien verschillende categorieën der te Poortvliet. Deze oppervlakte is kind. Stappen 5 gulden, heeft de stichting uitgere- langt evenwel nog nadere uitwerking, kend Verder zetten de bestuursleden De instellingen zullen binnenkort grote vraagtekens bij het functione- officieel - rond de tafel gaan zitten en ren van een servicebureau in de ge- de mogelijkheden bekijken. meente. De financiële onderbouw van dit nieuw apparaat kost de gemeente bijzonder veel geld. meenden ze. De Waal benadrukte dat de huidige structuur, die b. en w. hebben geko zen, wél te verwezenlijken is. De finan ciële invulling maakt het naar zijn mening evenwel een doodgeboren Frans Beekman wijst het gebied in de Haamsteedse Verklikkerduinen aan, waar het ondergestoven kapelletjei moeten liggen AMATEUR ARCHEOLOOG FRANS BEEKMAN: in gebruik bij de landarbeidersvereni- Op zaterdag 29 oktober Tljdens een ledenvergadering in om met deze werkzaamheden te be ginnen. Voor de 40 leden tellende mis schien dat de zaai- en groeiperiode nu probleemloos verloopt i bestuur besloot dins dagavond deze week nog stappen te ondernemen tegen de plannen van het college. Ze.zullen met name de inhoudelijke punten, zoals b. en w. die hebben verwoord, aanvechten. Recreatievolleybal in Zierikzee Operaconcert in Scherpenisse ZIERIKZEE In poule A van de recreatieve volleybalcompetitie in Zierikzee verloor koploper Wik I met 2-1 van de als derde geklasseerde SCHERPENISSE In het 'Holland Casanova. Beide teams staan nu bo- Huis' aan de Laban Deurloostraat venaan met 10 punten uit wordt zaterdag 29 oktober een opera- den. Van Oeveren Reizen won slechts concert gehouden. Er zijn onder ande- met 2-1 tegen hekkcsluiter PJZ. re werken te horen van Mozart. Verdi In poule B bleef Rijksscholengemeen- en Donizetti Medewerking verlenen schap ongeslagen Ook Wik 3 bleek Zung(ll€l1St I nOldl HelmaLaroisopraan). RinusvanGor- niet m staat te zijn een set hiervan te sel (bas bariton) en Lenny Vis (piano), winnen. Rijksscholengemeenschap ter getegetllieia VÜH zijn mening uit dat de fundamenten Frans Beekman, docent aan de rijks- is ook regelmatig te zien op het strand Voorts werd besloten dit onder meer op Zee', eeuwen geleden verdwenen gezocht moeten worden in een gebied scholengemeenschap in Zierikzee. is bij dumafslag. Beekman: te doen in samenwerking met andere onder stuivend zand in de Schouwse met een straal van enige honderden vooral deskundig op het gebied van Schouwen, waar nu de Banjaard ligt duinen, zal haar geheimen wellicht meters, gelegen binnen de twee bui- de historische geografie en landschap- heeft misschien het in de 9e eeus binnen niet al te lange tijd toch nog tenste duinennjen. zuidwestelijk van secologie van de binnenduinen in het genoemde Scaltheim gelegen, mam moeten prijsgeven. Er bestaat al ja- en op zo n 200 meter voor de strand- zuidwesten: onderwerpen ook van zijn het is in zee verdwenen doordat d« ren onduidelijkheid over de preciese overgang aan het einde van het zoge- scriptie voor het behalen van de eer- kustlijn er kilometers achteruit is plaats waar de kapel in het begin van naamde middenpad in de Verklikker- ste graads bevoegdheid (MO 2 aard- gegaan", de 17c eeuw onder het zand bedolven duinen. Daarmee lijkt voorlopig al- rijkskunde) afgelopen zomer aan de erden thans dan ook wel alles gezegd om-- katholieke leergangen in Tilburg Ji psjpv/J(lf't oor het eerst gezien in 1907. toen de trent de meest waarschijnlijke locatie Daarin maakte hij onder meer duide- wind ze bloot waaide. Dat was op een van de - naar Beekman aanneemt - in lijk dat zich onder de jonge Schouwse Archivaris P. D. de Vos verhaalt in plaats in de Verklikkerduinen, bin- de jaren 1100-1200 gestichte kapel, die duinen op vele plaatsen ook oude Schouwens Badcourant van 30 au- i'edstrij- }ancl een toernooi. De wedstrijden in „en de buitenste duinenrij en noorde- Ons Lief Vrouw op Zee heette, maar duinen bevinden die steeds bewoond gustus 1934 dat de kapel 'Onze Lieve 'De Wimpel' beginnen om 10.00 uur. üjk van de vuurtoren bij Haamstede, op oude kaarten staat vermeld als zijn geweest. Het bewoningsniveau Vrouwe op Zee'voor het eerst wordt De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Maar rond 1910 verdwenen de grond- Ons Vrou op Zee. Want twee nog van de oude duinen wordt aangetrof- vermeld in het oudste Waarheidboek resten van de kapel opnieuw onder onlangs ondernomen zoekacties heb- fen onderin duinpannen, waar vond- van Zierikzee (een crimineel register] hel zand van het in die jaren nog ben niet de vondsten opgeleverd die sten zijn gedaan van Neolithicum tot °P 26 mei 1508. „Bij vonnis van dien olop stuivende duinterrein. aantonen dat Beekman en zijn medes- middeleeuwen. Het bewoningsniveau datum werden acht personen die s HAAMSTEDE De kapel 'Ons Vri Badmintontoernooi in Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND De badmin- js Keraakt. De fundamenten tonclub 'De Sjuttelaars' in Smt-Phi- lipsland houdt zaterdag 29 oktober samen met Zoef'69 uit Nieuw-Lekker- Het concert begint Badmintontoernooi 20.00 uur. denkt nu al aan promotie naar poule Uprvnr,„;„„v/In(, A. De strijd om de tweede promotie- F1 triorIfll/lgStlug pjaats is nog geheel open. Voorlopig THOLEN Op zaterdag 29 oktober ricus sprekende 'Overzande'-kapel in denken te vinden zullen we zeker de Sindsdien zijn alle zoekacties naar de peurders op de goede weg zitten. ook tegenwoordig nog zeer tot de ..Maar zodra we over de concrete verbeelding van archeoloog en histo- aanwijzigingen beschikken die we AvOlld OVeF THOLEN Op 22 oktober hield B C zVn B B Wansink en Renesse 1 hier- wordt in de hervormde kerk van Tho- de Schouwse duinen zonder resultaat provinciaal archeoloog Tnmpe Bur- Batho uit Tholen het eerste recrean- tentoernooi Hieraan werd deelgeno men door 8 teams die allen in de loop Het Rammegors SINT-PHILIPSLAND De thema- er bedevaart naar Onze Vrouwe op nachts jonge boomen in den boom gaard van het klooster Sion onder Noordgouwe hadden afgehakt en me degenomen, veroordeelt tot een zeke re boete, viervoudige vergoeding der toegebrachte schade en het doen -oor de beste kandidaten met 11 len een zangdienst ter gelegenheid gebleven Maar de laatste maanden ger in kennis stellen", verzekert Beek punten uit 5 wedstrijden. Renesse 1 van Hervormingsdag gehouden Aan worden opnieuw daadwerkelijk stap- man. bereikte de gedeelde tweede plaats deze avond werken mee Fliplands pen ondernomen om wat er van Ons De vegetatie op de vermoedelijke avond Het Rammegors bedreigd cue Zee m de duinen op verbeurte van de dag in sporthalMeulvliet door met 3-0 van Wik 2 te winnen. Mannenkoor onder leiding van C den Vrou op Zee is overgebleven terug te vindplaats vormt een grote belemme- m SL-Philipsland door de Natuur- het voorste lid van hun tuin", tfxrpn elkaar uitkwamen Het toernooi Cluzona schoof naar de middenmoot Braber, Soli Deo Gloria, eveneens vinden, in kaart te brengen en zo ring bij het zoeken naar de grondsla- vrienden St.-Philipsland gehouden hippf zodoende lot het emde toe SDan- door drie punten te veroveren op ZWN geleid door C den Braber. Verder het mogelijk te conserveren. De huidige gen van de kapel, want het terrein is 5rer^. ^ee wat de Natuurvrienden Tot gelijke bedevaart werden op IS 1 Nederlands Hervormd Zangkoor lm- speurders naar het verleden lijken voor zover het oog reikt overwoekerd St.-Philipsland en de Natuurverem- september 544 emge Zienkzeese bia .|hi, inni-in. i Fivmp Mevo 4, koploper 111 poule C maakte manuel onder leiding van I. Riedijk, meer kansen van slagen te hebben met duindoorn. Daarom worden eerst ging Tholen betreft een goed resultaat dragers veroordeeld die de justitie shuttles'uit Rerepn on zoom shirtu- nu Seen fout en won mel van het kinderkoor De Goeder Herder dan hun voorgangers. En met name de kale plekken in ogenschouw geno- opgeleverd. Spreker was P. van de niet behulpzaam waren geweest bij de meppers Poortvliet, 3. Hebad Heerle 4 Renesse 2 Ook Opel Team blijft Mevo onder leiding van Giel Cornelisse. Hel de Zienkzeese aardrijkskundeleraar men. 'Want', zegt Beekman, "het is Reest uit Scherpenisse die een sterke executie van twee misdadigers, ft b.b v Bergen op Zoom. 5 Batho i Tholen. 4 goed volgen door eveneens met 3-0 orgel bespelen Rmus Pannekoek en archeoloog en natuurbeschermer natuurlijk onbegonnen werk om op de betrokkenheid met dit jonge natuur- vos tekent aan dat uit een en ander 6. Shuttelaars Sint-Philipsland. 7 Batho li te winnen van CPJ Het tweede zie- Henk Geluk en begeleiding op trom- Frans Beekman is daarover voorzich- bonnefooi te gaan graven of onder gebied heeft. In 1981 schreef hij een wel blijkt dat de tocht naar de kapel, Tholen en laatste Rillandia uit Rilland kenhuisteam was aanvankelijk opper- pet wordt verzorgd door Huib Don- tig optimistisch op grond van nieuwe elke duindoorn te kijken". dissertatie over Het Rammegors. Hij wegens de verre en afgelegen ligging machtig tegen Fiscus 2 De eerste set ken. De algehele leiding zal in handen berekeningen, aan de hand van oude vertelde aan de hand van een diale- 'gelijk aan een boete kon worden won dit team met 15-3. maar kwam ?ijn van ds. H Verheul en ds. M. A. gegevens. Janssens. Aanvang 19.30 uur De uitkomsten daarvan wijzen naar Bingo-dansant in Tholen daarna in grote moeilijkheden moest de tweede set afstaan. In de derde set herstelde het ziekenhuis- THOLEN - De fanclub van Radio team zich en won met 2-1. Pinocchio houdt zaterdag 29 oktober i„ pouie c boekte DFS voor de zesde in Meulvliel in Tholen een bingo- keer drie wedstrijdpunten. Nu was dansant. Hieraan wordt medewerking hekkesluiter Brandweer Zierikzee het verleend door Bobbie Prins en zijn slachtoffer DZS 2 won met 3-0 van orkest The Sound Express. De avond ZWN 2 en Rabobank-PTT eindigde in begint om 20.00 uur een 21 stand. Evenals in poule B zal de strijd nu nog om de tweede en A atlllirveremguig mede promotieplaats gaan. —j In de damespoule Dl heeft Cluzona 1 I hOletl maakte één set moeten afstaan - de eerste in de competitie - aan Zweedse Rode eeil excursie Kruisziekenhuis 4-3. In deze poule THOLEN De Natuurvereniging staat nu DFS alleen ongeslagen aan Tholen maakte een paddestoelenex- kop met 15 punten uit 5 wedstrijden. Zeehaven cursie naar Zoomland te Bergen op Renesse 3 won met 3-0 van hoger penpl. Zoom, Er waren zo'n 20 deelnemers, geklasseerde Wik D2 en Wik Dl liet de die met de paddestoelengids in de onderste plaats over aan Zw. Rode hand trachtten de diverse soorten te Kruisziekenhuis 4 door met 2-1 hier- herkennen en te determineren. De van te winnen Natuurvereniging zal deze winter nog uitslagen poule D2 Kwiek 2 - Zeeiandia enkele malen een vogelexcursie hou- 3-0. DZS - Cluzona 2 0-3 Koploper is Brouw den. tevens worden cursussen voorbe- met 11 punten uit 4 wedstrijden, gevolgd door Kwiek 2 die op 10 punten staat uit 4 wedstrijden Junioren. Kwiek J1 - Brouw 2-1 Wik Jl - Kw:ek 32: Renesse J - Mevo J 0-3 Mevo J is koploper met 17 p uit G wedstrijden, ge volgd door CSG en Kwiek J2. mei een rendement van 13 p uit 5 wedstrijden. Programma voor 28 okt 18 30 u Brogum - Zeelandia 2. Cluzona - Onderdak. Mevo D2 -Kwiek 3. Kwiek J2 - Mevo J 19 20 u Zw R Krz.huis 1 Mevo 2. VCS - ZWN 2 Cluzona 1 - Renesse 3. CSG - Kwiek Jl KAPELLE De ge- tenaspect dat de jaar- dure die wel geld kgsten meentcraad van Kapel- lijkse verplichte oefemn- kan een zogenaamde pa- Ie heeft dinsdagavond gen met zich mee zullen pieren oefening opgezet het gemeentelijk ram- brengen. Burgemeester worden Op een vraag Ons Vrou op Zee is een letterlijke vertelde aan de hand van een diale- 'gelijk aan een boete kon words zing over de meest actuele zaken gesteld'. Verder deelt hij mee dat in betreffende het natuurgebied Vooral 1531 0f 1532 Willem Cornelisz van De kapel Ons Vrou op Zee stond beleidsmatig zal er nogal wat aan te Burgh tot geestelijke van de kapd eertijds ten westen van het Pal inxgat pas moeten komen wil het een be- werd aangesteld. Deze volgde mr Ja waarvan het tegenwoordige Water- schermd natuurgebied worden. Er cob Danielszn De Beer op die df gat het restant is Volgens J. L. Braber ontstond een discussie die opleverde functie, aldus De Vos. vrijwillig had en W. 1'. de Vrieze, de samenstellers dat de besturen van beide natuurver- neergelegd. Uit zijn bijdrage in Schot van het fotoboekje Schouwens' West- enigingen te zamen met de heren v. d. wens Badcourant blijkt dat het muur hoek zoals het was', werd in de kapel, Reest en waarschijnlijk ook Vene- werk van de kapel 54 tot 60 centime n voordal de zeelieden de Noordzee kamp een brier zullen opstellen die ter dik is Dit werd vastgesteld door® opvoeren, de bescherming van moe- gestuurd zal worden aan Rijkswater- architect Joh. Hoogenboom uit Rr der Maria ingeroepen. Het Palinxgat staat en Staatsbosbeheer. Deze in- nesse in juni 1907. toen de gronds! was namelijk niet alleen een grote stantie komt namelijk aan de orde. gen van het gebouwtje juist wan inham door de Schouwse duinen, wanneer Rijkswaterstaat er vanaf zou blootgewaaid' De afmetingen van t maar tevens zeehaven. Daarop wij- zien Het Rammegors te laten schieten koorafsluiting van Ons Vrou op Ti zen tientallen muntvondsten uit de als speciedepot, zoals thans de bedoe- wezen op een inwendige breedte vm 9e tot 17e eeuw, gedaan in de omge- ling is. 6.25 meter. ,,Er werden profielsterea an het Palinxgat. gevonden, stukjes daklei en vloene- Disco-avond gels. Maar het steenformaat wees tóe' A vastgesteld. G Huitsmg was van me- van de VVD'er C'Jeb- vertaling van de naam Nehalennia. op bijzonder hoge ouderdom" mng dat de raadsleden bink of de verbindingen En volgens genoemde auteurs is Ons OUD-VOSSEMEER De Oudvosse- Dc Vos wijst er nog op dat al op deir. Het plan, een bundel ter het wat te somber inza- ln de gemeente in geval Vrou op Zee op Schouwen evenals meerse jeugdvereniging Jong Vos- 1655 door N. Visscher in negen bladen dikte van een telfoon- gen, De hantering van van een ramp wel vol- Vrouwenpolder op Walcheren welicht maer houdt vrijdagavond een disco- uitgegeven kaart van Zeeland, d( boek, is een leidraad het plan is na enig oefe- doende zijn, antwoordde een 'gekerstende' plaats waar voor- avond (die om halfacht begint) in de ligging van Ons Vrou op Zee is aangt- oor de te volgen proce- nen wel te doen. stelde de burgemeester dat al- dien ook de godin Nehalennia werd Gankelhoeven van de heer B. van geven met het bijschrift dat de kapd vereerd. Westen, Gankelweg, Oud-Vossemeer. door het zand overstovcn is. reid «microscopie, determineren l Ver der wil men een jeugdafdeling opneh- Postduiven vereniging Oud-Vossemeer hield najaars vergadering OUD-VOSSEMEER De Oud-Vosse- meerse postduivenvereniging De 20 10 u Wiiiibrordus-Opel Team; Brouw - Zwaluw hield haar najaarsvergade- DFS 3: DFS - Kwiek J3 21 00 u. Zeelandia dures in geval van om- hij „Het trefwoordenre- tijd een beroep gedaan vangrijke rampen zoals gister brengt de gebrui- kan worden op de com- vliegtuigongelukken, ker snel naar de gewen- mandowagen van de re- trcinongevallen en ste pagina waar alle in- gionale brandweer, die aardbevingen. Het ram- formatie staat", stelde voorzien is van alle be- pcnplan is nog niet he- Huitsing. nodigde verbmdingsmo- lemaal klaar: verschil- gelijkheden, lende onderdelen moe- Over de financiering van De Zeeuwse Beroepen- ten nog worden uitge- eventuele oefeningen zei manifestatie krijgt van werkt. Voor de meeste de raadsvoorzitter dat de gemeente Kapelle fracties was het echter de kosten hiervan be- een bijdrage van 339,50 niet duidelijk hoe er perkt zullen zijn. omdat gulden, zo is dinsdag met zo'n omvangrijk de eigen gemeentelijke avond besloten. Verder boekwerk in tijd van organisaties zoals de werden nog enkele - ver- COLLEGE B EN W GRIJPT IN: 1 - pjz 1 dts - Renesse 2 dfs l - Mevo nood sne' en adequaat brandweer en het Rode grondtransacties, ring onder leiding van voorzitter Jan Dl Renesse 1 - wik 3 21.V0 u. Kwiek 1 - gewerkt kan worden. Kruis ingezet kunnen keersmaatregelen i Egberts. Er werd onder meer besloten BB wansmk; saz - pjz 2 Wik d3 - Vanuit de fracties rezen worden en voor die on- derwijsvoorstellen dat men op vrijdag 4 en zaterdag 5 zeelandia. Sehouwenoord ptt ook vragen over het kos- derdclen van de proce- handeld. november de eigen clubtentoonstel- ling zal houden in het clublokaal waarbij ook de bekers van het afgelo pen vliegseizoen worden uitgereikt. Keurmeester zal zijn Antoon van Daa- len die ook zal keuren tijdens de grote tentoonstelling die op 18 en 19 novem ber in het dorpshuis De Vossenkuil zal worden gehouden en waarbij ook de heer Van Es uit Yerseke zal keuren Hervormde vrouwengroep Scherpenisse vergadert SCHERPENISSE De hervormde vrouwengroep 'Bidt en Werkt 111 Scherpenisse houdt woensdag 2 no vember in 'Ons Huis' in Scherpenisse de jaarvergadering. Na de opening door presidente A Duine-Geuze volgt een overdenking over het jaarthema 'Normen en waarden op de weeg schaal'. Na de pauze volgt een diapre sentatie door mevrouw Schot-Tam- minga uit Maastricht over het gevan genispastoraat. Voor dit werk wordt ook een verloting gehouden. De ver gadering begint om 19.30 uur. Extra kerkdienst Sint-Annaland SINT-ANNALAND In de hervorm de kerk in Sint-Annaland wordt dins dag 1 november een extra kerkdienst gehouden. Voorganger is predikant M. D. Geuze. De aanvang is 19 30 uur be- KRUIMNGEN Film Heimerswaal (FRi loopt alsnog een subsidie van '2.000 gulden mis. die de werkgroep culturele evenementen Reimerswaal begin deze maand voor filmvoorstel lingen in de gemeente uittrok. Het dagelijks bestuur van Reimerswaal heeft - nadat het voornemen om een garantiesubsidie te verstrekken be kend werd gemaakt - de werkgroep op de vingers getikt en verzocht alsnog de subsidie in te trekken. Burgemeester en wethouders meen den dit te moeten doen. omdat de werkgroep aan de uitgangspunten van het college, vastgesteld door de raad. was voorbijgegaan. De Reimerswaalse raad besloot eer der géén bedrag uit te trekken voor de vertoning van volwassenfilms in de gemeente Met de beslissing van de werkgroep om 2 000 gulden le geven aan het Zeeuwse Filmcircuit in Mid delburg. zou FR toch - zij he indirect - een bedrag ontvangen uit de gemeen tekas. Het college stoorde zich hier aan en wendde zich tot de werkgroep. De werkgroep stak de koppen bij elkaar en kwam tot de slotsom dat zij het bedrag niet kon uitkeren op basis vande voorschriften Ze was buiten haar boekje gegaan. Het geld dat de werkgroep beschikbaar heeft. 15.000 gulden, is bedoeld voor professionele podiumkunsten en niet voor filmvoor stellingen Het is overigens verwonderlijk dat pas in zo'n laat stadium de subsidie aan de neus van hel filmhuis voorbij gaat. Het ging namelijk om een una niem besluit van de werkgroep, waar in onder meer zitting hebben twee leden van de gemeenteraad en een ambtelijk adviseur van de gemeente Raadslid T, I. J Moerland van de werkgroep erkent dal de leden van de werkgroep onopgemerkt aan de uit gangspunten van het college voorbij zijn gegaan. „We vonden het wel een goed initia tief', zegt hij. ..Om de filmkunst in Reimerswaal wat meer bekendheid te geven. Vooral nu Film Reimers waal financieel min of meer mislukt Gevraagd: vletten- schipper wonende in omg. Hans- weert Moet in bezit zijn van vaarbewij's Werfdijk 6, 4417 AN Hansweert. Onteigeningswet De burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat. ter voldoening aan artikel 15 der onteigeningswet, een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 22 augustus 1983. nr 161. gepubliceerde koninklijk besluit van 1 augustus 1983. nr. 39. houdende aanwij zing van een perceelsgedeelte tot onteigening ten algemene nutte ten behoeve van de verbete ring van een gedeelte van de weg Goes-'s-Heer- Arendskerke (secundair wegenplan voor Zee land 1978. nr. 11 ged.) ter plaatse van de te reconstrueren aansluiting van de weg Goes- Wolphaartsdijk (tertiair wegenplan voor Zee land 1978. nr. 22 ged.). met bijbehorende werken, in de gemeente Goes van 27 oktober 1983 tot en met 16 november 1983 ter Inzage van een ieder is nedergelegd in het stadskantoor, Oostwal 31 te Goes, op de afdeling administra tieve, juridische en financiële zaken (kamer, 114). Goes, 26 oktober 1983. GEMEENTE GOES 1 inaiira r^nu GEMEENTE BORSELE Burgemeester en wethouders brengen ter open bare kennis, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 der wet op de ruimtelij ke ordening en artikel 50. lid 8 van de woningwet bouwvergunning te verlenen aan de heer H. Kuckelkorn te 's-Heerenhoek voor het vestigen van een cafefaria friturebedrijf in het pand Kuij- persdijk 18 te 's-Heerenhoek. kadastraal bekend gemeente Borsele. sectie AC. nummers 240, 507 en 305 gedeeltelijk. Het perceel waarop het verzoek betrekking heeft is gelegen in het geldende bestemmingsplan 's-Heerenhoek-Oost I, waarin daaraan de be stemming 'ééngezinshuizen in gesloten bebou wing met bijbehorende erven (E.G.)' is toege kend. De vestiging van een cafetaria/friturebedi'ijf in het pand Kuijpersdijk 18 te 's-Heerenhoek is in strijd met dit bestemmingsplan. Door de ge meenteraad is op 2 augustus 1983 verklaard, dat voor het onderhavige perceel een bestemmings plan wordt voorbereid Het ingediende bouwplan is hiermee met in strijd. In het kader van de procedure om vooruitlopen de op het rechtsgeldig worden van dit bestem mingsplan nu reeds bouwvergunning te verlenen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld ingaan de 27 oktober 1983 gedurende 14 dagen eventuele bezwaren tegen de voorgenomen vergunningver lening schriftelijk in te dienen bij burgemeester en wethouders van Borsele. Postbus 1. 4450 AA Hemkenszand. Gedurende deze termijn liggen de daarop betrek king hebbende stukken voor een ieder ter ge meentesecretarie. bureau ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu. Stenevate 10 te Hem kenszand, ter inzage. Heinkenszand. 26 oktober 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. G. C. G. van den Heuvel, burgemeester. J. L. M. van Put. secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28