J en w Borsele vooralsnog >een voorstander van DGD Jeugdteam Sint Jansteen wint EHBO-wedstrijden }EVOLGEN TOETREDING ONDUIDELIJK PZC/streek agenda Vogelvereniging huldigde aantal kampioenen in Arnemuiden TENTOONSTELLINGEN andré oosthoek keramiek wandkleden graffiti iANDAG 24 OKTOBER 1983 EINKENSZAND Het dagelijks bestuur van de gemeente Borsele wil vooralsnog niet bednjt'sgezondheid door de DGD linemen aan de gemeenschapelijke regeling Distriet Gezondheidsdienst Zeeland (DGD). Er Ie weinig inzicht in de gevolgen van toetreding, menen burgemeester en wethouders. In gebogen. Dit. vanwege tijdgebrek De inciDe staan de bestuurders positief tegenover de dienst, zowel beleidsmatig als beslissing om niet toe te treden tot de i - - -i dienst wordt dinsdag 1 november be- houdelijk. Het college acht de dienst evenwel met onontbeerlijk als voorziening. Daarnaast sproken door de Borseise gemeente- njfelt het dagelijks bestuur aan een eventueel door het rijk opgelegde verplichte deelname, raad Dat gebeurt in Jiet gemeente- i wet voorzieningen gezondheidszorg wordt herzien en vereenvoudigd, hetgeen het schaffen van de voornomen verplichting tot gevolg kan hebben. Ibatste is niet de sterkste bewee- wikkeling van uitgaven en inkomsten meente een bijdrage van het rijk van jen om van deelname af te zien. toch vrij onzeker is", stellen b en w. zeven gulden per inwoner misloopt, order telt de finaciele onzeker- Het college beseft dat. wanneer Borse- Verder maken de bestuurders duide- b die de deelnemende gemeenten le niet vóór november 1983 tot de lijk dat ze zich nader willen beraden "In het hoofd hangt. "Wij staan dienst besluit toe te treden, de ge- op het al of niet laten uitvoeren van de huiverig tegenover het aangaan verplichtingen wanneer de ont- ilpoep vrouwencafé Ii in Middelburg DDELBURG - In vrouwencafé Trui de Kerksteeg in Middelburg kun- vrouwen en kinderen donderdag iitober een maaltijd nuttigen. Het e begint om zes uur Belangstel- jen moeten zich vooraf opgeven. «RAKEN IN iCHTEN IN (IDDELBURG DDELBURG - Uit twee in de jacht ten van Middelburg afgemeerde (Men is het afgelopen weekeinde aanzienlijk bedrag aan ap- iiatuur gestolen. De onbekende in fers verschaften zich toegang tot ücheepjes door de toegangsluiken de kajuiten te forceren. lieten zich daarbij niet tegenhou- sdoor een inbraakalarm dat op eén ide boten in werking trad. De Belg L J. uit Brussel deed zondagmor- aangifte bij de gemeentepolitie in idelburg van vermissing van een Sonavigator ter waarde van 90.000 (5000 gulden). Het doorzochte at.de Jonathan H. is eigendom van r. op Geurnsey gevestigde maat- bappij. terdagavond al was de inbraak tod op het schip Laurence van de ilg T M. A. D. uit Ter Rixensaert. nstreeks zeven uur hoorde de ha- ineester een alarm afgaan. Hij dde de eigenaar en de politie in snis, maar by aankomst bleken de ders al gevlogen. D. mist een porto- Ij Eter waarde van 1300 gulden, een (■stel*van 400 gulden, tbraakschade bedraagt ongeveer kulden. Veroorzaker van ernstig ongeluk krijgt boete van duizend gulden De rechtbank achtte echter het ten- lastegelegde niet wettig en overtui gend bewezen en sprak de Clingenaar MIDDELBURG De Middelburgse rechtbank veroordeelde vrijdag de heer F. van D. uit Lokeren (Belgie) tol een geldboete van duizend gulden, vrij. twee maanden gevangenisstraf (voorwaardelijk) en negen maanden T prlpn (TflpH WonPfl rijontzegging op Nederlands grond- LA-UC1I VJUCU VIICIl gebied. Wat de boete betreft week de rechtbank af van de officier want deze had twee weken geleden 2500 gulden geëist. Van D. werd veroor deeld voor het veroorzaken van een ernstig ongeluk februari dit jaar. beslissen over samenwerking Dat gebeurde op de weg vanaf het veerplein bij Breskens in de richting Schoondijke. Van D. was op een on overzichtelijk weggedeelte gaan inha len en botste op een tegenligger. De vrouwelijke inzittende van deze auto liep zwaar lichamelijk letsel op. Tij dens de zitting kwam twee weken geleden vast te staan dat .de Vlaming sinds het ongeluk niet meer de moeite had genomen om naar de gezond heidstoestand van het slachtoffer to informeren. Excuses heeft hij even min aangeboden in de penode februa ri tot oktober. Van D werd overigens niet alleen veroordeeld vanwege het veroorzaken van het ongeval maar ook wegens rijden onder onvloed. De bloedproef wees na het ongeluk name lijk een alcoholpromillage van 0,85 uit. Het resultaat van het nuttigen van acht flesjes bier, verspreid over een hele dag. De rechtbank sprak vrijdag J. F. uit Clinge vrij. Tegen hem eiste de officier eerder een geldboete van 1500 gulden en zes maanden rijontzegging (waar van twee voorwaardelijk) wegens het veroorzaken van een ongeval, mei dit jaar in Hulst Collecte MELISKERKE - De collecte ten bate van Unie. School en Evangelie" bracht in Meliskerke 665,70 op. VLISSINGEN- De leden van de Vh singse woningbouwvereniging Goed Wonen beslissen woensdag 9 novem ber definitief over de opheffing van hun vereniging om samen met de woningbouwverenigingen Gemeen schappelijk Belang en Sint Willi- brord op te gaan in een Beheer en Administratieve Samenwerkende Corporatie, de vereniging Basco. De verenigingen werken al geruime tijd samen in de stichting Basco. maar nu de zelfstandigheid definitief wordt opgegeven, bezit een verenigings- vorm het meest open karakter om samen te werken. De vergadering wordt gehouden in de kantine van de stichting Basco en begint om 19.30 uur. Ook de woningstichting Vlissingen 1952 is al in de stichting Basco opge nomen. maar neemt (nog) geen deel aan de vereniging omdat ze Rijkssub sidie krijgt voor woningbouw op het Fort. Als .de stichting zou worden ondergebracht in de vereniging zou deze subsidie komen te vervallen. De andere verenigingen hebben zich in een eerder stadium al akkoord ver klaard met de ontwerpstatuten van de nieuwe vereging en de fusie Tijdens de vergadering zullen leden gekozen worden voor het overgangs- bestuur en de Raad van Commissaris sen Verder wordt voorgesteld dat iedereen boven de achttien jaar in Vlissingen in 1984 voor 2,50 gulden lid kan worden van de nieuwe vereniging. Iintopcn Hp» huis in Heinkeriszand Devergadenng begint om 19 uur De raad bespreekt voorts nog voor stellen over de aankoop van grond oor de aanleg van een fietspad langs de Heinkenszandseweg en het ver plaatsen van de wisselwoningen naar Nieuwdorp. Dit in verband met renovatiewerkzaamheden in het dorp. ARNEMUIDEN De vogelvereni ging 'Zanglust' in Arnemuiden hul digde zaterdagavond de kampioenen van de internationale vogeltentoon stelling die in verenigingsgebouw 'De Arne' werd gehouden. Daar wer den van donderdag tot en met zater dag 848 vogels geëxposeerd. De twin tig kampioenen, van wie de namen al eerder zijn gepubliceerd, werden za terdagavond op het podium van 'De Arne' toegesproken door vereni gingsvoorzitter G. dc Rijke. Hij overhandigde hen een beker Ze ventien van de kampioenen ontvin gen daarbij ook de speciale medaille, die is uitgegeven ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers C J de Kraker uit Vlissingen kreeg het bondskruis. Gehuldigd werden ook de kampioenen bij de stammen en de jeugdkampioen Vervolgens ging een huldeblijk naar de twee Belgische deelnemers en naar de vereniging die de meeste vogels had afgevaardigd De Vogelvrienden uit Ossondrecht. Ongeveer zevenhonderd mensen woonden, volgens opgave van de heer De Rijke, de huldigingsceremonie in 'De Arne' bij. Vergadering van CDA Middelburg MIDDELBURG De afdeling Middel burg van het CDA komt donderdag 27 oktober bijeen in het dorpshuis in Nieuw- en Sint-Joosland. Wethouders en gemeenteraadsleden van het CDA willen vanaf acht uur met belangstel lenden van gedachten wisselen over allerlei en algemene actuele zaken. Ziekenhuis De Bevelanden, #1630 uur- uitzending Nomen IDDELBURG Gasthuis. 20-21.30 uitzending Rawa. JSSINGEN Bethesda-St.-Jo- a ^ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen- Tawa. VOORSTELLINGEN 1EN OP ZOOM Roxy 1.20 uur: urn of the Jedi. a.l. ay n, 20 uur Breathless. 16 jaar. am'Actueel I. 20 uur De kanonnen iNavarone. a.l zm'Actueel II, 20 uur: Gejaagd or de wind, a.l. Jtm'Actueel III, 20.30 uur: :Beth, (Filmliga). OES Grand, 20 uur: Brandende We. 12 jr. HST De koning van Engeland, "1 uur: Schule der Lust, 18 jr; 20 Brandende liefde, 16 jr; 20 uur (turn of the Jedi, a.l.; 20 uur: Nena. ur Psycho (II). 16 jr. KNEUZEN Luxor. 20 uur: Bad uur: Merry Christmas. JSSINGEN Alhambra I. 20 uur: am of the Jedi. a.l. ^uibra II, 20 uur. De illusionist, a.l. Piek, 21 uur: Otto e mezzo. «TOONSTELLINGEN - (Kinder)-Galerie Belleman. •18 uur tekeningen van Edwin Ken- tm 31/10). IUINISSE Hal Gemeentehuis, •I2en 14-17 uur. "Stille getuigen uit koud verleden". HMBURG Biologisch Museum. r: 'De natuur in Zeeland' «oemdijken in Zeeland. EII.LE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur Oude landbouwwerktui- HXKENSZAND De Stenge. 10-12 •4-17 uur 'Kijken naar landschap' 211) DDELBURG Zeeuws Museum, "uur foto's van Paul Citroen (tm TDemerarv, 9-17 uur: diverse am- öiten en exposities: Abdijcomplex, •li uur Vier skulpturen i t m 20 11 KNEUZEN Bibliotheek. 13.30-20 fotoprojekt 'Kwaliteit' (t'm 28 Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 Twerken van Odilon Redon (Lm 110) USSIN'GEN Reptielenzoo 'Igua- 14-17.30 uur: exposities levende Melen, amfibieën en insekten. iZENDIJKE Museum. 10-12 en 38-17 uur 'Radio in de oude en we stijl'. ÖHKZEE Het Gravensteen. 10- jn 14-17 uur- werken van Willem fchijn <t/m 5/11). HULPCENTRA on Midden-Zeeland Goes, tel ,4444 >ook voor milieuklachteni **sch-Vlaandcren Alarmnummer ->3-12200 (brandweer en ambulance) fonische hulpdienst Zeeland, tel 35-15551, dae en nacht bereikbaar hulpdienst Zeeland voor mensen in Itel 01180-36251, van 10 00-24 00 uur 'kends van 20.00-24.00 uur «hling Blijf van m'n lijr Zeeland, tel. 184-14645. dag en nacht bereikbaar tolandse Hartstichting, tel. 070-614614 toeiken op kantoordagen van 9-17 uur. VALCKE-TROFEE UITGEREIKT SINT JANSTEEN Het tweede jeugdteam uit de A-grocp van de EHBO- afdeling Sint-Jansteen, bestaande uit Saskia van Looy. Robbert Rottier en Helmuth Celie. is zaterdagmiddag winnaar geworden van de voor de eerste keer gehouden districtswedstrijden voor jeugd EHBO-tcams. De jury, bestaande uit kaderleden van de EHBO-afdeling Hulst, honoreerde hun optreden en kennis met een totaal van 145 punten, en dal was net voldoende om het eerste jeugdteam uit dc B-groep van de afdeling Sint-Jansteen met 144 punten naar de tweede plaats te verwijzen. Plaats van handeling zaterdagmid dag was het gemeenschapscentrum 'De Warande' in Sint-Jansteen waar 27 jeugdteams uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen in actie kwamen. Inzet was een blijvende trofee, beschikbaar gesteld door de afdeling Sint-Jan steen ter nagedachtenis aan mevrouw A. Valcke-van Zwietenng Saskia van Looy mocht die na afloop uit handen van de heer C. Valcke in ontvangst nemen. De algemene leiding van de wedstrijden was in handen van voor zitter Leon van Campenhout van de EHBO-afdeling Sint-Jansteen en die toonde zich na afloop bijzonder tevre den over het verloop. Naast de teams werden de comman danten gejureerd De overwinning daarbij ging naar M. de Potter van het eerste team van de B-groep van de afdeling Sint-Jansteen en R du Pont van het tweede team uit de A-groep van de afdeling IJzendijke De jury honoreerde hun optreden met 48 pun ten. Dat werd beloond met een beker van 'De Warande die werd uitgereikt door voorzitter G Ingels van de stich ting 'De Waranda'. Tot slot was er na afloop voor alle jeugdige EHBO-ers een herinneringsvaantje De uitslag l Sim-Jansteen 2-A met 145 punten commandant 47 punten. 2 Sint- Jansteen 1-B met 144,48 punten, 3 IJzendij ke 2-A met 131: 48 punten. 4 Sint-Jansteen 4-B met 125; 45 punten, 5 Graauw 5-B met 123 40 punten; 6 Graauw 2-B met 123, 37 punten, 7 Sint-Jansteen 1-A 113,37 punten, 8 Graauw 5-A met 116 23 punten 9 Sint- Jansteen 4-A met lil 34 punten. 10 Sint- Jansteen 5-A met 110. 26 punten 11 Sint- Jansicen 2-B met 106, 29 punten, 12 Sint- Jansteen 5-B met 105, 30 punten 13 Sint- Jansleen 3-A met 105 32 punten 14 Graauw 3-A met 104 25 punten. 15 Sint- Jansleen 6-A met 104. 27 punten. 16 IJzen dijke 1-A mei 104. 25 punten 17 Graauw 6-A met 102.25 punten. 18 Graauw 2-A met 101 20 punten. 19 Graauw 1-A met 98. 22 punten, 21 Graauw 4-B met 98. 29 punten. 22 Graauw 3-B met 98 28 punten. 23 Sint-Jansteen 3-B met 97. 23 punten. 24 Graauw i-B met 95 25 punten 24 Sint- Jansteen 4-A met 92 22 punten, 25 Graauw 4-A met 89. 29 punten 26 Hulst 1-A met 89. 25 punten. 27 Hulst 1-B met 64. 16 punten De heer C. Valcke (derde van linksi overhandigt Saskia van Looy de EHBO-trofee Rechts op de foto de andere jeugdige winnaars Robert Rottier en Helmuth Celie imet trofee). Het fotoportret van Wilma Jeuken, tweede echtgenote van Albert Caret Willink. Paul Citroen. 1932 De belangstelling voor veelsoortige uitingen van kunst uit de jaren twintig en dertig, heeft de laatste tijd die kunst ook gemeten naar de Europese maat. Ze mondde uit in over het continent verspreide tentoonstellingen die. bij alle officiële gepraat over eenwording, een zeker eenzijn benadrukten. Tussen de verschillende grote centra Moskou/Parijs/Amsterdam/Berlijn werden verbindingslijnen getrok ken met op de snijlijnen een vaak verbluffende hoeveelheid tentoonstellingsmateriaal. Er schijnt bij zulke gelegenheden vaak een wat scherper licht over zaken die slechts vaag bekend wa ren. Een van die extra-spotjes geldt ook het 'internationalisme' van Ne derlandse kunstenaars, dal vaak overdreven. soms onderschat wordt. Een voorbeeld Het heeft Paul Citroen (1896-1983) in zijn lan ge leven nooit aan roemrandjes ont broken Men kent hem als een vaar dig portrettist, hij hoorde en hoort nog tot veler geliefde schil ders en men heeft zijn naam als man van het Bauhaus en Dadaïst tot faam verheven. Brengen we dat terug Lot proporties die de werkelijkheid minder ver ontlopen, dan zien we dat hij twee niet zeer opzienbarende Bauhausjaren onder Itten meemaakte en dat hij even lang meedeed aan de. overwegend Berlijns gevoede, laaglandse versie van het Dadaïsme Het lijkt een wat smalle basis voor beklijvende roem. Bauhaus immers kende échte groten en in de voort- ste rijen van de Nederlandse Da daïsten zagen we krachtiger man nen als de Rinsema s Werkman. Van Doesburg. Van Rees en Schwit- ters. De beste tijd van Citroen ligt later, als hij in 1933 de Nieuwe Kunst school opricht en daarvan een cen trum maakt wa'ar werkelijke in vloed vanuit gaat. Daarna gaat hij zijn naam. die van de tekenaar, verbinden aan de be kendheden die hij portretteert. Foto 's Paul Citroen heeft, experimente rend en zoekend, veel terreinen verkend. Een daarvan is de foto grafie. Hij heeft op dat gebied maar een korte periode gewerkt met het idee dat er kunst uil zijn camera diende te komen. Die penode wordt belicht in de tentoonstelling 'Paul Citroen foto- graajeen presentatie van foto's uit de jaren 1929 tot 1935 in het Zeeuws Museum te Middelburg (tot 5 no- vemberi. Deze expositie ligt in het verlengde van de opmerkelijke overzichten die het Haags Gemeentemuseum in 1979 aan de Fotografie in Neder land' wijdde en afgeleid daarvan de tentoonstellingen die gewijd werden aan fotograferende schil ders als Breitner en Willem Witsen. Ook nu moet vanwege de zuiver heid van het beeld eerst iets worden weggewerkt Al enkele jaren voordat Citroen tot zijn nu gepre senteerde fotoreeks kwam. was hij druk bezig met experimenten bin nen de fotografie. Hij maakte Kle- bebilder, de collages met stadsbeel den rMetropolis) en zelfportretten die hem zijn roem als fotograaf hebben gegeven In feite stond deze activiteit zo ver verwijderd van het directe medium fotografie dat die roem misplaatst is De fotograaf manifesteerde zich pas later op een tijdstip dat ook in Nederland de Nieuwe Zakelijkheid er toe leidde dat de pure fotografie weer mócht en men foefjes als letterlijk 'niet ter zake doende afwees Daar mee won de fotografie ook en vooral in technisch opzicht het van de knipselkunst, de negatieven- bewerkers en de door overwegingen van vaak schilderkunstige aard be paalde uitschieters van mes en pen seel. Namen als Zwart en Schuite- ma staan in dit verband voor een nieuwe vorm van denken en doen, een ander oeuvre. Portretten Ook Citroen vond aansluiting bij die 'beweging' en de resultaten zijn te zien op deze expositie die het experiment, met uitzondering van wat hel wal griezelige 'Allanah' uit 1924, laat liggen. De foto als direct medium dus. Men komt het legen m een reeks portret ten die Citroen maakte voor zijn schildersoverzicht 'Palet' dat in 1931 verscheen, Veel van die por tretten zyn in het boek afgedrukt, enkele niet. Men kan ze nu^- alsnog zien Het portret, af en toe méér naar de romantiek zwemend dan naar de zakelijke mededeling, staat centraal; de andere opnamen ko men in de sfeer van het binnenhuis, het stilleven. De geportretteerden hebben te maken met de 'kring' van Paul Citroen schilders, beeldhou wers. bouwmeesters, mensen van toneel en cabaret, vertegenwoordi gers van de Duitse emigranteneul- tuur en zeer en vogue in die tijd Het portret van De Arbeider Paul Citroen als fotograaf verte genwoordigt niet een nieuwe, spraakmakende visie. Er is weinig gedaan dal nieuwe w aarden of' mo gelijkheden aan het medium toe voegt en dat maakt Citroen een 'minor photographer' temidden van de mensen die in precies de zelfde tijd intensiever bezig zijn en daarvan hun werk de sporen laten dragen. Zwart en Schuitema noemde ik al en ik dacht daarbij dat het niet juist zou zijn Kiljan te vergeten, en sprekend over '30 Berssenbrugge. Kamman. Blazer. Besnyo. Oor- thuys, Guermonprez idie een sterk portret van Citroen maaktei, Fem- hout. Elffers. De Haas. Brusse. Van Moerkerken en de 'Paryzenaars Domela en Storm Het is een rijtje dat alleen als verwijzing naar een tijd wordt gegeven en dat (dus) aanvulling verdraagt. Die verwijzing naar een tijd. de kentering van de jaren twintig en dertig, vindt men in sfeer en beeld óok bij Citroen. Alleen al daarom is deze tentoon stelling interessant, af en toe boeiend Het is bovendien niet zo ri geringe verdienste om als foto graaf— een tijdsbeeld achter te laten. Het kan een nieuwere zake lijkheid de kijk van dit moment dienen. Zeeuws Museum. Abdijplein. Mid delburg tot 5 november Foto's Paul Citroen ■met enkele originele drukken i en documentatiei. In liet Zeeuws Kunstenaarscentrum (Molstraat Spui straat Middelburg) exposeren van 29 oktober tot 18 november Ben Peterman keramisch werk en Myrna Joy Hofman grafische textiel. Peterman is leraar aan de academie van Enschede en exposeerde in Europa en de Verenigde Staten Hofman zegt over haar werk „Ik denk vanuit ervaring in textiele materialen, technieken, plastische en emotio nele waarden van textiel. Ik gebruik eenvoudige materialen binnen een structuur om daarvan de beeldende mogelijkheden te toetsen, om daarna een bepaalde inhoud zichbaar te maken soms overlappen raken de etsen meer aan gevoelige plaatsen. Ze zyn vaak lyrischer en ernstiger van aard Wal lieflijk lijkt, kan in ander context tragisch zijn. Gebeurtenissen dicht om mij heen, binnen het huislyk leven, zinnen uit een gedicht, zijn vaak de aanleiding om een tekening te gaan maken Misschien weinig engagement met het wereldgebeuren ik probeer een eigen (veilige? i wereld te etsen en wee degene die 'het vredige landschap verstoort' De tentoonstelling wordt gehouden in de 'Etcetera- hallen van het museum Markiezenhof. Bergen op Zoom Bij de Bergen op Zoomse stichting Etcetera exposeert van 30 oktober tot 5 december Marijke Raaymakers Weber wandkleden en grafiek Marijke Raaymakers Terugkerend thema in mijn werk is een mij-wezensvreemde-omgeving. Het feit dat er een interieur bestaat waarvan het tapyt een rozen perk kan zijn. de wand een tropische tuin. de banken een veilige plaats voor glimzijden kussens, pluche, fluweel, dat is zo ongeveer wat mij bezighoudt Daarbij de verbazing over een vitrage-cultuur, waarbij de vervaging van de lage tule fascineert, maar ook de sfeer, die de verschillende vitrages oproepen en de overvloed aan stof waarmee geplooid werd. Hoewel er ironie aan te pas komt. komt die niet van bovenaf, eerder uit een soort bewonderende verwondering De pluche is mooi. de patronen in de tot op de draad versleten dekens verrukken me. Ik hoefde maar mijn borduursel toe te voegen want de motieven in de dekens gaven de onderwerpen al aan Soms is het lelijke zodanig dat het weer prachtig wordt, ik denk dat ik op die scherpte van de snede probeer mijn wandkleden te maken, verwarring scheppend over wat 'mooi' nu eigenlijk is" ,,Pas later ben ik grafiek gaan doen en de etsen zijn van een ander verhaal. Hoewel de onderwerpen elkaar Hoe een verschijnsel dal wel als vandalisme geken merkt wordt een 'kunstvorm' kan aannemen.ziet men in het Rotterdamse museum Boymans-van Beunin- gen. Daar is zaterdag de tentoonstelling „Graffiti" geopend, die tot 4 december zal duren. Tien New vork- se kunstenaars tonen voor het eerst hun werk in e museum. Sommigen hebben het daar wat moeilijk mee, want zij zien het met de spuitbus schilderen v metrotreinen als de zuiverste vorm van graffiti. In hel bedrijven van die kunst, is in Amerika een mooie ontwikkeling ontstaan Het simpele schrijven van de eigen naam is slechts hel begin van wat kan uitgroeien tot monumentale kunst. De graffiti-schrijvers werken soms in groepen en vijzelen eikaars werk op door kritiek op elkaar met te sparen. Met welke gedreven heid Blade Crash. Dondi. Futura 2000, Lee, Noe 167. Quik. Rannelzee. Seen en Zephyr op de rangeerterrei nen van de ondergrondse en op liet canvas werken, kan men niet alleen zien door de ongeveer tachtig schilde rijen te bekijken maar wordt ook getoond door middel van videobeelden van interviews met de kunstenaars. Directeur Wim Beeren van museum Boymans zegt voor de tentoonstelling te hebben gekozen uit Neder landse collecties. Om financiële redenen, voegt hij daar aan toe. en ook vanwege het enthousiasme waarmee de collectioneurs zich op de kunstwerken gestort hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7