Herenteam van MZ met één been in eredivisie tafeltennis Q$€erjst5öfiaté- Sandra Begijn succesvc Topsporters praten en sportei met de Zeeuwse voetbaljeugd Tour de France '83 gaat op herhaling PZC/sport HARM WIERSMA STOPT MET DAMMEN OP WERELDNIVEAU PETER BOON: 'DEZE COMPETITIE LIJKT VOOR ONS GEMAAKT' Van der Wiel naast Karpov piet klcrkx 01FHIOI Zeeuws zaalvoetbalteam uitstekend op dreef TIJDENS VOETBALKAMP IN KERSTVAKANTIE DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 PUTTEN (GPD) Voor Harm Wiersma is de tweekamp tegen Jannes van der Wal, die vrijdag van start gaat in Dordrecht, mogelijk de laatste grote damwedstrijd in zijn glorieuze carrière. „Ik stop voorlopig met dammen op wereldniveau", aldus de 30-jarige Fries, „maar of dat direct na deze match gebeurt, hangt van de verdere afwikkeling van deze WK-cyclus af. Als ik bij winst nóg een tweekamp moet spelen, dan zal ik die wel afwerken. Zeker is, dat ik eind volgend jaar niet meer deelneem aan het grote WK-toernooi". De onduidelijkheid rond de status van deze tweekamp, die eigenlijk alleen door de Koninklijke Nederlandse Dam- bond en de algemene ledenvergadering van de wereld- dambond als strijd om de mondiale titel wordt erkend, speelt geen rol in Wiersma's beslissing ,.Het heeft met mijn tanende ambitie te maken, maar ik wil me eigenlijk ook in wat anders bekwamen naast het dammen", aldus de door Jannes van der Wal in Brazilië onttroonde wereldkampioen. „Ik heb studieplannen Dat wil niet zeggen dat ik het dammen er helemaal aan geef. want ik wil heus nog wel eens aan een invitatietoernooi of zo meedoen". De tweekamp tussen Wiersma en Van der Wal duurt twintig partijen. De winnaar ontvangt 25 000 gulden, de verliezer krijgt 20.000 gulden Beide spelers ontvangen daarnaast nog een niet genoemd startgeld als onkosten vergoeding Het totale budget ligt rond de 150 000 gulden Koen de Vries belangrijkste wedstrijd m de belangrijkste competitie. MIDDELBURG Bij de aanvang van de nationale tafeltenniscompetitie sprak uitgerekend Koen de Vries van Middelburg-Zuid de verwachting uit dat er wel degelijk een mogelijkheid was op het bereiken van de eredivisie. Een gewaagde uitspraak omdat net de beste speler van MZ, Wim Wegman, was vertrokken. De aanleiding voor dat vertrek was Koen de Vries, die volgens Wegman te weinig trainde. Daarom ook was het opvallend dat juist De Vries zich zo positief durfde uit te laten over de kansen van zijn team. Halverwege de competitie echter ziet het er naar uit dat hij wél gelijk gaat krijgen. MZ staat drie punten los en De Vries heeft het hoogste scoringspercentage achter zijn naam staan: ruim 90. „Een revanche op uitlatingen van Wim Wegman", noemt hij zijn sterke optreden in de eerste divisie. ..Want hij had wel gelijk toen hij zei dat ik vorig seizoen weinig trainde, maar dat had een oorzaak en hy wist er van Toen kwam ik tot een percentage van zestig, nu dus van negentig" Hij had zich gedwongen door omstandighe den voorgenomen om freewheelend naar de eerste divisie te gaan en daar de zaken serieus aan te pakken. Het resultaat is meteen zichtbaar. Trainer Peter Boon: „Nu hij vier keer zo veel traint blijkt wat hij echt kan". Overigens is Boon wel een tikje ver rast door het succes in de eerste helft van de competitie. „We wisten na tuurlijk wel dat de krachtsverhou dingen niet zo ver uit elkaar lagen, maar dat wil nog niet zeggen dat je daarom ook meteen hoog van de toren moet gaan blazen. Dan kan je namelijk ook flink op je bek gaan. Bovendien gaat het tot nu toe uitzon derlijk goed en het lijkt er op of deze competitie voor ons gemaakt is". Toch waarschuwt hij er voor te veel TILBURG (ANP) John van der Wiel heeft zich woensdag naast de Russen Karpov en Poloegajevski aan de kop genesteld in het zevende internatio nale schaaktoernooi in Tilburg. De debuterende Leidenaar won op de tweede rustdag zijn afgebroken par tij uit de vierde ronde tegen de Zweed Ulf Andersson. Door de zege heeft Van der Wiel, die met 2515 de laagste Elo-rating van het dozijn grootmeesters achter zijn naam heeft, drie en een halve punt uit zes ronden. De uitslagen van de afgebroken partijen ztjn: 4e ronde Van der Wiel iNedi-Anders- sor. (Zwe) 1-0, Tlmman iNedi-Ljubojevlc (Joe) 0-1, Seirawan (VSti-Vaganian (Sowi 1-0. 5e ronde Vaganlan-Spasski (Sow) af gebr., Andersson-Tlmman remise. 6e ronde' Hübner (WDl)-Karpov (Sow) remise, Seira- wan-Andersson remise, Vaganlan-Ljuboje- vic afgebr Stand na 6 ronden 1 Karpov, Poloegajevs ki. Van der Wiel 3,5: 4 Ljubojevlc 3 1 afgebr5. Portisch, Seirawan 3. 7 Spasski 2.5 1 afgeb8 Timman, Andersson. Hubner. sosonko 2,5. 12 Vaganian 2 -• 2 waarde te hechten aan de grote uit- Boer. Hij verloor de eerste game en slagen (6-1 tegen belangrijkste oppo- kwam in de tweede met 17-10 achter nonent Odion bijvoorbeeld en de 6-4 Die zette hij toch nog om in winst en zege na een 4-2 achterstand tegen won vervolgens de partij. Maar als Shot). De factor geluk heeft volgens zon eerste partij meteen verloren hem zeker een rol gespeeld. wordt gaat het met de anderen mis- ..Neem nu de wedstrijd tegen Odion schien ook wel minder goed", aldus Koen de Vries speelde tegen Hans de Boon Toch bewijst het terugkomen 'ADVERTENTIEi Meubelen kijken en kopen van van 10 tot 10 uur met prettige achtergrondmuziek door befaamde musici. Bovendien maakt u kans om een echt Farfisa elektronisch orgel tewinnen of zo n fijne Casio muziekcomputer 04160-30225 04160-36942 van een achterstand zoals Koen de Vries dat deed tegen Odion. dat er vechtlust voldoende is Ook bij Jan Henk Bomhof (scorings percentage van 81 procent) en nieuw komer Fred van der Zeeuw (72 pro- centi. Dat de van Avanti uit Leiden afkomstige Van der Zeeuw tot nu toe het laagst heeft gescoord wil overi gens niet zeggen dat zijn verrichtin gen tegen zouden vallen. Integendeel, zelfs. „Dat heeft natuurlijk ook te maken met een opstelling van een team Als je iemand, zoals Fred, dik wijls tegen de eerste man van een tegenstander laat spelen is de kans dat hij een partij verlies altijd groter", aldus Peter Boon over de opvolger van Wim Wegman Van der Helm Koen de Vries over zijn teamgenoot: „Hij heeft in de thuiswedstrijden nog al onder druk moeten spelen van het publiek. Want de toeschouwers den ken dikwijls als er een nieuwe speler komt dat het de „Bert van der Helm" van de ploeg zal worden. Ik heb datzelfde gevoel gehad toen ik bij Quick ging spelen". Ondanks die druk won hij nog altijd acht van de elf partijen, die hij deze competitie speelde voor MZ. MZ staat nu aan de leiding van de eerste divisie en kan aanstaande zaterdag al een beslissing forceren als in Gaanderen (achter Doetmchem) van Odion wordt gewonnen Het belang van die wed strijd is ook de supporters duidelijk. Er gaat een bus vol fans („een bewijs dat het ping pong leeft in Middel burg". vindt De Vries i mee om het herenteam aan te moedigen „We re kenen daar op een punt. maar als we winnen is er voor ons geen twijfel meer dat we de eredivisie zullen ha len". betoogt Peter Boon Ook hij is blij met de steun van het publiek. „De belangstelling bij de thuiswedstrijden is wel groot, maar het zou nog meer kunnen zijn. Misschien komt het wel omdat het allemaal een beetje te gemakkelijk gaat". Nu MZ echter op het punt staat geschiedenis te schrijven door als eerste herenteam de hoogste nationa le klas te halen (bij de dames slaagde Sint Aloysius uit Graauw daar in het verleden al eens in) laten de toeschou wers merken wel degelijk achter het trio te staan. „Naar de belangrijkste wedstrijd van de belangrijkste compe titie". beseft De Vries, „want we wis ten allemaal dat het nu of nooit zou zyn". WEL MET MONSTERRIT VAN 339 KM (Door Peter de Jonge PARIJS (GPD) De trucendoos van Felix Levitan en Jacques God- det is leeg. Jaren achtcreecn zorg den de bejaarde directeuren van de Tour de France voor een nieuwe stunt in de opzet van hun Ronde, maar voor 1984 bleken zij geen grote verrassingen meer te kunnen verzinnen. De Tour gaat derhalve op herhaling. Kennelijk gesteund door de wetenschap dat de laatste aflevering één van de spannendste uil de na-oorlogse geschiedenis werd, tekenden zij op hun schets- blokjes een routeschema uit dat vrijwel identiek is aan dat van de vorige editie. Maar of het handha ven van het parkoers ook werkelijk een waarborg zal zijn voor een nieuwe thriller valt te betwijfelen, omdat de factoren die dat dit jaar veroorzaakten geen gevolg van de gekozen route wa ren. Het opvallendst in het gisteren in Parijs gepresenteerde routeboek is dat nu al één hoofdstuk is ge schrapt dat de laatste jaren werd geacht een extra dimensie aan het spektakelstuk te geven: de kas- seienrit door de Hel van het Noor den. Een ingTeep die alle ploeglei ders van harte toejuichten Naast het schrappen van de kas- seienrit valt in de nieuwe Tour de France op dat het accent nog ster ker dan voorheen op de bergen zal liggen. Een Pyreneeénrit, vier Alpe netappes en één klimtijdrit. Verder zijn er vier aankomsten op een bergtop: Guzet Neige (Pyreneeen), Alpe d'Huez. La Plagne en Crans- Montana in Zwitserland, het enige buitenlandse uitstapje in deze Tour Een duidelijk voordeel voor de klimmers, dat Levitan hoopt af te toppen door meer en hogere bonificaties te geven in de vlakke ritten. Dat laatste was niet naar de zin van Hinault, die tijdens bijeenkomst in Parijs vroeg of voor bergetappes dan geen ti^ vergoeding kon worden gegeven Het antwooi'd luidde ontkennend Overigens was het oordeel vandt wielerelite na de bekendmakiu van de route dat Bernard Hinanh (mits in goede doem niemand hort te vrezen en zich dus ook gt*, zorgen hoeft te maken om 1»; secondenspel. Laurent Fignon.^ laatste Tour-winnaar, stelde: Ji acht mezelf met dit parkoers,dj; bijna hetzelfde is als dit jaar.zefo niet kansloos. Maar als je deuü nuchter bekijkt kun je er m(; onderuit dat Hinault de favoriw Schrikbeeld De Tour, die vrijdag 29 juni startii het Parijse voorstadje Saint Denk en zondag 22 juli eindigt op Champs Elysees, -telt 23 etappes Vijf bergritten, een ploegentijdr,; van 50 km en vier individuele työ- ritten, waaronder de proloog vanl zes kilometer Opnieuw heeft Ler. tan slechts één grote verplaataa in zijn schema opgenomen Hr gevolg daarvan is echter dat n etappes in de ook volgend jaar*® „open" Ronde vaak lang zuils zijn. Er wordt zelfs een naooi record gevestigd: 339 km tuss - Nantes en Bordeaux. Een nieui schrikbeeld voor menig renner Wereldkampioen Greg Lemond kwam daar bijvoorbeeld rond voor uit: „Ik kan deze Ronde nul met andere vergelijken, omdathd mijn eerste zal worden. Het wordl dus een groot avontuur. Allee weet ik nu wel dat ik kan klim- men, tijdrijden en sprinten. Di onzekerste factor is dan zo'n rei schrikkelijk lange rit. Want daarn kunnen dingen gebeuren die g« mens in de hand heeft". GOES Na in 1981 de hoofdprijs de categorie t/m 9 jaar in de wacht gesleept te hebben, was er gisteren in Sportcentrum Schelde International te Goes een nieuw succes weggelegd voor Zeeuws kampioene Sandra Be gijn. De representante van Hulster Ambacht, en landelijk bezien de gro te troef van districtstennisleraar Jan Willem Visser, schreef rond het mid daguur namelijk de finale t m 11 van de sterk bezette vierde editie van het TSI herfsttennistoernooi op haar naam Een fraaie presentatie, die echter niet als een verrassing ervaren werd. De talentvolle Zeeuws-Vlaamse was ZK veelzijdigheid paarden en pony's VLISSINGEN Zaterdag houdt de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Walcheren op het recreatieterrein De Piet. bij Arnemuiden, traditiegetrouw weer de provinciale kampioen schappen veelzijdigheid. Deze wedstrijd zal worden verreden over vier onderdelen: dressuur, wegparcours. cross country en springen. Via een berekenings formule wordt hieruit een eind winnaar geselecteerd. De klasse zwaar kent dit jaar niet zoveel deelnemers, maar telt wel gerenommeerde combi naties zoals Chris Boone met Rialto, Cees de Visser met Tho- ran en Gilles Quist met Narfi. Voor hen is de strijd om de provinciale titel geheel open om dat de winnares van het vorige jaar. Augusta Lantsheer haar paard door een ongeluk heeft verloren. Deze ruiters beginnen om 9 00 uur met hun dressuur- proeven. gevolgd door het weg parcours om 10.30 uur. de cross is om 11.00 uur en het springen om 13 00 uur De klasse zwaar bij de pony's kent een groot deelnemersveld van zo'n twintig combinaties van drie verenigingen. De grote re rubrieken worden gevormd door de lichte en beginnersklas sen. zowel by de paarden als de pony's zodat in het totaal ruim negentig combinaties aan de start zullen verschijnen. Het ein de van de wedstrijd staat om 16.30 uur gepland, waarna men in de rekenkamer nog een half uur nodig heeft voordat de defi nitieve plaatsing bekend kan worden gemaakt. VLISSINGEN Na de tweede ronde in de hoofdklas voor clubteams heeft Het Witte Paard II de leiding geno men, terwijl Landau uit Axel de rij sluit. In de promolieklas bezet Sou burg de eerste plaats. Landau II staat hier onderaan. In de eerste klas Noord leidt Goes II. terwijl De Zwarte Dame II uit Krui- ningen de onderste plaats bezet In de eerste klas Zuid gaat Hulst aan de leiding en hier sluiten Landau III en Terneuzen III de rij. In de tweede klas Noord tenslotte staat Scheldeschaker uit Wemeldinge bovenaan en de on derste plaats is hier voor Vlissingen IV Uitslagen en standen HOOFDKLAS: HWP li-Middelburg n 8.5- 1.5, Landau-VUssingen 2,5-7.5, Goes-Ter neuzen 4.5-5.5 Stand 1 HWP 4-16, 2 Ter- neuzen 4-13.3 Goes 2-12.5.4 Vlissingen 2-11 5 Middelburg 112-8. HWP III en Zierikzee moeten nog eer. inhaalwedstn d spelen; 8 Landau 0-5. Goes-Terneuzen 4,5-5,5: 1 M Verburg M Janssens remise 2 J de Lange- W Vleeskens 1-0. 3 E Facee SchaelTer-A Dubbeldam 0-1 4 E Voogd-E JanseO-1.5 P Duvekot-J Dees remise 6 B. Burkunk- P Neele remise 7 A Verwijs-J de Kraker 0-1.8 J Thielen-M Dubbeldam remise. 9 L Verkerk-M Martens remise. 10 E Clans- sc-C Toorenaar 1-0 l.andau-Vlissingen 2.5-7.5: 1 R Belleman-M Wisse .0-1:2 A Kok-R de Smit remise, 3 E Bolleman-H Massink remise. 4 A Arendse-R van Oor- schot0-1.5 H Lankreijer-M deSmit0-l 6 A. van Kesteren-F Diepcrink remise; 7. R Schoot-A. Bil 0-1. 8 T. de Putter-P van Rooijen 0-1: 9 Oegema-P de Poorter remise, 10. J Destombes-J. de Rijcke remi se Promotieklas Terneuzen II-Oostburg 4-4. Koudekerke DZD 5-3. TOG-Vlissineen II 2.5-5.5. Sou- burg-Landau II 7,5-0,5 Stand: 1 Souburg 4 2 5. 2 Koudekerke 4-9,5 3 Vlissingen II 2-8.5. 4 Terneuzen II 2-8 5 Oostbure 1-7.5. 6 DZD 1-7. 7 TOG 1-6,5, 8 Landau II 1-4.5. Souburg-l.andau II 7'5-0.5 I. van Hoo- ven-N Bolleman remise. 2 R Steijn-P Sanders 1-0, 3. F Kayser-R Schoot 1-0 4 H van de Graaf-M Meuleman 3-0. 5 K Koolhoven-R de Jonge 1-0.0 6 P Noorlan- der-J Arendse 1-0. 7 A Vermue-R Jans sens 1-0. 8 T van Gemert-A de Ridder 1-0. TOG-Vlissingen II 2,5-5,5: 1 J de Korte-P van Rooijen 0-1 2 Jan de Jonge-H Cuiper 0-1 Jaap de Jonge-P de Poorte 1-0, 4. M. van Drlelk-H Meinderts 0-1. 5. R Bal-A. Baljeu remise; 6 K van de Bos-H Sinit RoetersO-1.7 J van de Bos-M. Brandic 0-1, 8 A van Klinken-H Hieter 0-1. Koudeker- ke-DZD 5-3: J deWitte-R den Hollander 1-0, 2 N van Gorselen-P. van der Borgt 0-1: 3. M de Bock-J Janse 1-0, 4 P van der velden-B. Cok 1-0. 5 J Baart-W. Karelse remise. '5 J. Paauwe-W van Stel 1-0; 7 A van der heijeden-J Hasman remise: 8 D Blom-W Knjnsen 0-1 Eerste Klas Noord: Koudekerke IT-Kamperland 6,5-1.5, Goes Il-Vlissmgen III 4,5-3 5 DZD II-Goes III 2.5-5.5 Middelburg in-Oostkapelle 4-4 2-109 3 CcK-slllzi 'i Kampeilunu z o.j. Vlissingen III 0-6,5. 8 DZD II 0-5 Koude kerke Il-Kampcrland 6.5-1,5: 1 J. van den Berg-W Burger 1-0, 2 S Joziasse-I. Noord- hoek. remise 3. A. Stoffer-M Fenmng remi se 4 J Bevelander-N van der Maas 1-0; 5 J Boone-L Koole 1-0. 6 J Rijnqes-M. Burger 1-0, 7 J. Bosch-P Balkenende remi se. 8 mevr C Rijntjes-N Houterman 1-0. v Eerste Klas Zuid: HWP IV-SlUlS 5.5-2,5; Terneuzen III-Hulst 3,5-4.5 Stand: 1 Hulst 4-9, 2. HWP IV 2-9, 3. Sluis 2-7,5. 4 Landau III en Terneuzen III 0-3,5. HWP IV-SLuis 5,5-2,5: l. I. Luteijn-H. Kutlu remise, 2. J Faas-J. Grahamc remise: 3 A van Kam- pen-M Pallade 0-1 4 M. van Kampen-F van Damme 1-0, 5 M. Velleman-A van Oorschot ml-0. 6 J van Dorsselaer-F van de Neste remise. 7 M Kindt-F. Gilsel 1-0.8 L. de Vleeschauwer-F Temmerman 1-0 Tweede Klas Noord: Vlissingen IV-Schel- deschaker 1-7. Souburg III-Middelburg IV 3-5 Koudekerke III-Souburg II 3.5-4.5 Stand: 1. Scheldeschaker 4-13.5. 2. Sou burg II 4-11.3 Middelburg IV 2-6.5: Zierik zee II 2-6 5 Souburg III 0-4,5. 6 Koudeker ke III 0-3 5. 7 Vlissingen IV 0-3 maandag immers als favoriete In het 24 namen tellende deelnemersveld van start gegaan. Noelle van Lottum (Utrecht) was toen de eerste gewest die een nederlaag had moeten incas seren. 6-0. 6-4. waarna Karin Croese (Haarlem) 6-1, 6-3 en Felice Schneider (Den Haag), 6-1, 6-0, haar eveneens tevergeefs de doorgang naar de slot- ronde hadden proberen te versperren. Daarin ontmoette ze Macha v.d. Vaart (Noord-Holland-Noord), die als outsi der eerst de als zesde getipte emeren- ce van Wingen (Kapelle) had uitge schakeld, 6-3. 6-3. en vervolgens de overige geplaatste speelsters op haar weg door de onderste helft van het schema Esther Markestein (Rotter-, dami, 6-4. 2-6. 6-4, en Babette Ysvogel (Utrecht), 6-2. 6-5 de loef afstak. Daarmee had ze kennelijk haar kruit verschoten, want Sandra Begijn do mineerde in de afsluitende tweekamp en zeker in de openingsset: 6-1. 6-4. Genoemde Emerence van Wingen, die evenals de derde Zeeuwse af gevaardigde, Angela Latuheru (Sou burg), naar het troosttoernooi verw e zen was. reikte daarin uiteindelijk nog tot een verdienstelijke tweede plaats achter Myrthe MalingreiG ningen), 4-6, 6-3, 6-5. Bij de jongens van deze leeftijd r het eigen district vijf ijzers ir had, belandden Bernd van Quel berghe (Drive), na een gewonnenk lificatiewedstrijd tegen Mark C (Limburg). 6-0. 7-6. en Manfred dril ('t Halve Maantje) in het hoofd! nooi dat in een overtuigende elndi van Karei Kist (Drente) results De overige drie overleefden deea ronde alvorens ook voor henhetd definitief viel. Guido Tolhoek iK triomfeerde over Sander van Lx (Limburgi. 6-2.6-0, Jeroen Verstns (Hulster Ambacht) had meer in dan Adrie v. d. Akker iFriesland).! 6-1 en Vincent de Kerf (Eegei toonde aan sterker te zijn dan k Bax (Rotterdam), 6-2, 6-1. Richard van Steenwljk (NoordB bant) tenslotte, stelde hoofdtoernooi zijn supporters nlf leur. door conform de prognoses:! eindstrijd de meeste kwaliteit as: dag te leggen. Niet tegen Rogier" hoorn (Amsterdam overigens. met Kees Jan Schuilenberg (Lei als opponent. 6-5, 6-2. ZIERIKZEE Het Zeeuwse zaal voetbalteam speelde woensdag avond voor het eerst in zijn nieuwe opstelling tegen een selectie van Zie- rikzeese clubs. Het team met tal van nieuwe spelers won na een speeltijd van drie maal 25 minuten in sporthal Onderdak met 7-3 van de Schouwena- ren. Met name in de laatste speeltijd was het Zeeuw se team uitstekend op dreef met in hoog tempo uitgevoerde gevaarlijke combinaties. Het team bestaat uit de volgende spelers: Johnny Bish, Julius Soli; Barend Vader, Erik Speckens,Ma de Nijs. Peter en Hans Ptcavet John Tahapary. Door militaire(Ho was Hans Picavet niet aanwezig,K van de Velde viel voor hem In. Het scoreverloop was als volgt (Erik Speckens). 0-2 Marcel de_H 1-2 Jan Leen Boot), 1-3 (Erik:: kens). 1-4 (penalty door Peter P vet). 2-4 (Robbie Wijnsterkeist (Robbie Wijnsterkers). 3-5 Taco de Velde) 3-6 (Peter PicavetlK (Julius Sohilaiti. Drie van de initiatiefnemers voor het Zeeuwse voetbalkamp: links Jo Jansen, rechts Ton Uitterhoeve, knielend Spartaspeler Danny Blind SOUBURG Betaald voetbalspelers en profwielrenners komen in de kerstvakantie de Zeeuwse voetbal jeugd van twaalf lol zeventien jaar vertellen over hun vak en zullen trainingsactiviteiten met hen doen. Dat gebeurt van dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 december tijdens een Zeeuws voetbalkamp in het Zilveren Schor bij Arnemuiden. Een voor Zee land uniek initiatief, in agustus na de wedstrijd PSV-Sparta genomen door de Zeeuwse voetbalprofessionals Adrie Koster, Jan Poortvliet (van PSV) en Danny Blind (van Sparta). Ze bespraken het idee met Souburger Ton Uitterhoeve, en korte tijd later werden ook voetbaltrainer Jo Jans sen luit Vlissingen afkomstig) en Wim Jagt. de chef van het Zeeuwse KNVB-bondsbureau er bij betrokken. Voor een bedrag van 275 gulden per persoon 'vol pension' (dus met logies en maaltijden) krijgen de Zeeuwse jeugdvoetballers niet alleen de kans om de favoriete sportlieden te bewon deren, maar ook een hoop van ze te leren, Over de prijs voor de korte kampweek zegt trainer Jo Jansen: „Die is zeker niet hoog, vergeleken met andere kampen". Er is in het Zilveren Schor ruimte voor circa tachtig jongelui, maar er wordt geen selectie toegepast om bijvoor beeld gelijke groepen C-.B- en A- junioren te krijgen. Onder het motto 'wie het eerst komt, het eerst maalt' worden de aangemelde spelers inge schreven. Jo Jansen benadrukt: „Nor maal krijgen alleen de geselecteerde jongens een kans iets meer dan bij de club, te zien en te leren, nu krijgt iedereen die kans". Over het waarom zegt Danny Blind: „Wij als Zeeuwse spélers bij betaald voetbalclubs krijgen regelmatig ver zoeken van verenigingen uit deze pro vincie om een training te verzorgen voor de hogere geselecteerde teams. Om ook andere spelers te bereiken meenden drie spelers. Jan Poortvliet. Adrie Koster en ikzelf, dat het nuttig zou ztjn om ln de kerstvakantie een groot opgezet kamp te houden" Ervaring Jo Jansen vult aan: „Het gaat er om, dat deze spelers allerlei technische en tactische foefjes opdoen, ze kunnen ook met de spelers praten, en een jongen van twaalf, dertien jaar wil dat erg graag, kortom, het gaat er om. dat de jonge spelers gedurende deze da gen een hoop ervaring opdoen, waar ze later voor zichzelf en misschien voor hun teamspelers een hoop aan hebben". Niet alleen de drie initiatiefnemers zijn op het Zilveren Schor te vinden. Behalve een aantal bij de training helpende Zeeuwse trainers, onder wie Jaap van Maris, heefteen groot aantal voetbalprofs van diverse betaalde clubs medewerking toegezegd Van Sparta onder meer Edwin Olde Rieke- rink, Ron van de Berg, Ronald Leng- keek. en het is zeer waarschijnlijk, dat er spelers van Feyenoord, en nog meer van PSV komen. Van het Bredase NAC. vorig seizoen nog in de eredivi sie. komen de Zeeuwen Edy de Schep per en Tonny van Eenennaam. alsme de Guust van der Borgt. Ook wielrenners Voetbaltrainer Jo Jansen heeft er met succes bij zijn medecommissielden voor gepleit om te proberen ook wielrenners voor deze dagen uit te nodigen. Frits Pirard heeft zijn mede werking al toegezegd „De jeugd hoopt natuurlijk ook op de van Jan Raas, maar het is oi bekend of hij inderdaad komt.ü willen beslist geen reclame voor zaak maken met sportmensen, wellicht niet kunnen komen ".«t1 Jansen, die ook wel wil toelicH waarom hij de wielrenners erbljr hebben: „Wc hebben daardoor gelegenheid de voetbaljeugd tel'1 kennismaken met een totaal anw trainingsmethodiek. En al nen een individuele sport, de m renners vormen toch ook eend Voor de jongelui is' er ook een mini-scheidsrechterscursus wordt aangeboden door de afds Zeeland van de voetbalbond. De" baljeugd leert niet alleen wai^ spelregels enzovoorts, ze n:ag 2 eigen club er jeugdwedstrijden: fluiten Nauurlijk is er ook onïP ning voor de jeugd (films en dtfP kei. Ouders en Zeeuwse trainerst nen de activiteiten bekyken.enc? laatste dag wordt een afsluiting eenkomst gehouden, waarop lw deelnemer een geschenKje enetoS ciaal aandenken krijgt. Tot slot een belangrijke zaak de inschrijvl sluit 1 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24