Goese bibliotheek voert actie tegen bezuiniging Groen licht nieuwbouw voor 'bieb' Burgemeester reikte diploma 's uit - mssel schouwen PZC/ Streek ij BIBLIOBUS DREIGT TE VERDWIJNEN Jeugdmuseumdag Oostkapelle ZIERIKZEE: VRIJWILLIGE BRANDWEER IN BORSELE GOES In de openbare bibliotheek aan de Wijngaardstraat in Goes is een actie begonnen om over zal houden voor de beantwoor de gemeenteraad te wijzen op de problemen waarin de bibliotheek terecht dreigt te komen ding van vragen en het verstrekken als gevolg van de bezuinigingen die het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur van ln'ichtingen. wil gaan toepassen. Sinds eind vorige week liggen in de bibliotheek kaarten klaar die (Jphpulfc bezoekers van de leesvoorziening kunnen invullen en naar raadsleden van de politieke partij waarop ze hebben gestemd, kunnen sturen. Zonder dat aan deze actie ruchtbaarheid is gegeven, zijn inmiddels al 250 van die kaarten verzonden. De bezuinigingsplannen van het mi- abonnementen op tijdschriften moe- geopend zal zijn. de kinderaidenng nisterie van WVC komen voor Goes ten worden opgezegd De bezumigin- zelfs vijftien uur. Bij het bestuur van opruim 100 000 gulden neer. Gevolg is gen op de post voor nieuwe boeken de bibliotheek bestaat de vrees dat onder meer dat de discobus en de zouden nog groter zijn geweest indien dit zal leiden tot rijen wachtenden bij bibliobussen de gemeente niet meer niet enkele personeelsleden hadden de uitdoor het personeel weinig tijd zullen aan doen Voor de bewoners aangekondigd minder te willen gaan van de dorpen betekent dit een aan- werken. Het bestuur heeft namelijk zienlijke vermindering van de dienst- besloten dat deze vacatures met ver verlening. Vooral voor ouderen en vuld zullen worden. Maar het resul- kinderen weegt dit zwaar. Zij kunnen laat daarvan is wel dat de bibliotheek immers niet snel even naar Goes om ongeveer tien uur per week minder daar in de bibliotheek boeken te lenen. F ilmnvnnrl in Het boekenbezit volgens een mede- 1 umuvunu dehng van het bibliotheekbestuur U npr]pL-pt1cL-prL-p nog steeds het laagste in Zeeland en maar de helft van het landelijk gemid- HOEDEKENSKERKE - De buurtver- delde is de afgelopen jaren versneld eniging 'Klaver drie uit Hoedekens- op peil gebracht Maar de extra toena- *erke houdt vrijdag een filmavond me van het boekenbezit is volgend voor de jeugd in De Griend in Hoede- laar afeeloDen alweer wegens geldge- kenskerke. De jongeren kunnen daar beurt door er zowel binnen als buiten zouden dan misschien achterwege brek Tevens zal een flink "aantal terecht vanaf 19.00 uur. In de pauze mee te werken. Er zal deskundige kunnen blijven. De gemeenteraad be- wordt tevens de uitslag bekend ge- technische informatie worden ver- handelt volgende week woensdag en maakt van de wedstrijd een kaart te strekt. Het ligt in de bedoeling daarna donderdag de begroting voor 1984 ontwerpen die bij verjaardagen en een filmproduktie te maken. Bijvoor- Daarbij zullen ongetwijfeld ook de jubilea aan de leden van de buurtver- beeld over vrijetijdsbesteding Aan- financiële problemen van dc biblio- eniging gestuurd kan worden. vang 19.00 uur. theek aan de orde komen. Het gebruik van de bibliotheek neemt nog steeds toe. Momenteel zijn ruim 11.000 lezers ingeschreven. Dat is meer dan één op de drie Goesena- ren. Samen lezen zij ruim 310.1 boeken per jaar. De gemeente subsi dieert ongeveer 270.000 gulden per jaar, ofwel 85 procent per boek. De toename van het bibliotheekgebruik blijkt bijvoorbeeld uit het feit dat in de studiezaal af en toe niet genoeg stoelen beschikbaar zijn. Uitbreiding daarvan zal er gezien de bezuinigin gen voorlopig wel niet in zitten. De laatste hoop van het bibliotheek- GOES Op maandag 24 oktober bestuur vandaar ook de kaartenac- begint. overigens alleen bestemd tie is gericht op de Goese gemeen- voor vrouwelijke deelnemers een teraad. Als die zou besluiten de WVC- videowerkgroep in open Goes. De bezuinigingen geheel of gedeeltelijk activiteiten zullen gedurende de eer- bij te passen, kan de bibliotheek ste zeven weken betrekking hebben volgend jaar weer even vooruit De op het leren kennen van de mogelijk- opheffing van de bibliobussen en de heden van video-apparatuur Dat ge- vermindering van de boekenaanschaf Videowerkgroep t Beest Goes in De jeugdmuseumdag werd door zo'n vierhonderd belangstellenden, in overgrote meerderheid kinderen. Bijeenkomst NCVB in Geersdijk GEERSDIJK - De afdeling Geersdijk van de NCVB hield haar streekverga- dering in de gereformeerde kerk in Geersdijk De leiding was in handen van mevrouw Van Lobberegt. De heer Rosbach hield een inleiding over het onderwerp 'Evangelisatie onder woonwagenbewoners'. Het Noord-Be- velands mannenkoor verleende muzi kale medewerking, begeleid door de heer Heijster op orgel Uitslagen tafeltennis 'Smash '76' St.-Annaland SINT-ANNALAND - De Teams van Smash '76 uit Sint-Annaland speel den de vijfde competitieronde tafel tennis en kwamen daarmee op de helft van de competitie. Het eerste team versloeg TCS 1 in eigen huis met 8-2. Uit vijf wedstrijden werden zes punten gehaald, goed voor een gedeel de tweede plaats. In Sint-Willibrord verloor het tweede seniorenteam met 6-4. Het derde seniorenteam versloeg Markiezaat 3 met 7-3 tijdens een thuiswedstrijd. De drie junioren verlo ren in Ossendrecht met 6-4 van twee tegenspelers. De pupillen versloegen TSC 7 met 8-2. Voor de eerste return wedstrijden staan zaterdag vier thuis wedstrijden op het programma, dat er als volgt uitziet: Smash 1 - Markiezaat 2; Smash 2 - TCS 2; Smash 3 - Vice Verse 8; Deso 2 - Smash junioren Smash pupillen - Dio 3. RECREATIE VOLLEYBAL IN ZIERIK ZEE ZIERIKZEE In poule A van de recreatie volleybalcompetitie in Zie- rikzee won Casanova de inhaalwed strijd tegen Mevo 2 met 2-1 te WIK I profiteerde van deze uitslag en bleef alleen aan de leiding. Van Oeveren Reizen versloeg versloeg Zeelandia met 3-0. Het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis versloeg met dezelfde cijfers van DZS 1. Op PJZ 1 na, die tot dusver maar één wcdslrijdpunt ver overde, staan de andere teams vrij dicht onder WIK 1, zodat er nog van alles mogelijk is. In poule B won Rijksscholengemeen schap de vijfde wedstrijd met 3-0. Ditmaal was Fiscus 1 het slachtoffer Naaste concurrent BB Wansink won met 2-4 van de in de staartgroep verkerende ZWN 1 Kwiek 1 kwam op de derde plaats dodor een 2-1-zege op Onderdak. Het tweede ziekenhuis team. spelend in poule C heeft de opmars naar het kampioenschap van mevo 4 behoorlijk verstoord, door een 2-1-overwinnmgop Mevo 4 Mevo 4 bleef weliswaar aan kop. maar heeft ccn wedstrijd meer gespeeld dan deze tegenstander. PJZ 2 was tegen Fiscus 2 opnieuw de grote verliezer en bleef onderaan op één punt staan. SAZ handhaafde zich op de vierde plaats door met 2-1 te winnen van DTS. In pule E kwam VCS op de tweede plaats door een 2-1-zege op DZS 2 en Zeelandia 2 bereikte de derde plaats via een 3-0-winst op Schouwenoord. Brogum versloeg hek- kesluiter Brandweer Zierikzee met 2-1 Overige uitslagen pule Df. Mevo Dl-Zw R Krzkhs 3 0-3. DFS 1-WIK D 2 3-0. Zw. R Krzkhs 4-DFS 2 0-3. pule D2. Mevo D2- Cluzona 2 1-2: DPS 3-WIK D3 3-0; junioren. Brouw-Mevo J 0-3, Kwiek J3-WIK J1 0-3. Renesse J-DFS 3-0. Programma voor vrijdags 18.30 uur: Fiscus 2-Zw R. Krzkhs 2, Rabobank-PTT Cluzo- na 1-Zw R Kr/khs 3. Kwiek Jl-Brouw. 19.20 uur' DFS-Brandweer Z'zee; Renesse 2-Mevo 4; Kwiek 2-Zeelandia. WIK jl- Kwiek J2: 2010 uur WIK 1-Casanova. Cluzona-ZWN 1Renesse 3-WIK D2. Renes se J-Mevo J; 21 00 uur Renesse 1-WIK 2 DZS-Cluzona 2. DZS 2-ZWN. 21.50 uur PJZ 1-v Oev. Reizen, RSG-WIK 3. WIK Dl-Zw R. Kr zkhs 4. CPJ-Opel Team Burgerlijke stand DUIVELAND Geboren: Jan A. zv A G. Stouten en C. Dooge; Jan C. R zv A. J Romeijn en P. de Braai. Franciscus P. zv J. van de Waart en J. M. van Velthoven. Getrouwd. J. C Dooge en L. van der Maas, J L. Poot en H H. Klome, J. Huige en J. E. Braam Overleden: C. Stouten, 71 jr. ev J. de Meulmeester. P. van Strien, 69 jr M. P. Mol, 70 jr. wv A. Fluijt; P. J. Stoutjesdjjk, 80 jr. ev J. van den Bos. ZIERIKZEE De stichting Gemeen schappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duivcland heeft met in stemming van de colleges van b en w van de subsidiërende gemeenten een architectenbureau de opdracht gege ven een bibliotheek te ontwerpen, gelegen in het gebied Haringvliet- plcin te Zierikzee. De subsidiérende gemeenten zijn Brouwershaven. Duiveland. Midden- schouwen. Westerschouwen en Zierik zee. Zij betalen een jaarlijkse bijdrage van 6.83 gulden per inwoner in de exploitatiekosten van de huidige ge meenschappelijke bibliotheek aan het Zierikzeese Groene Weegje. Ten gevolge van de aan de nieuwbouw verbonden kosten zullen de bijdragen per inwoner jaarlijks tenminste drie tot 3,50 gulden hoger moeten worden. De betrokken gemeenten hebben daaromtrent overigens nog geen defi nitieve toezeggingen gedaan. Ze er kennen het regionaal belang van de bibliotheek, maar sommige gemeen ten achten met name een groot be lang voor de Zierikzeese gemeen schap aanwezig. Een en ander komt naar voren in de nota van aanbieding bij de begroting 1984 van de gemeente Zierikzee. Daar in geven b en w aan. dat de financiële aspecten van de nieuwbouw van de bibliotheek en de bezwaren van som mige gemeenten nader onderzocht zullen worden Intussen is het dage lijks gemeentebestuur in principe be reid de raad voor te stellen om in de investeringskosten een extra bijdrage van 550.000 gulden te verlenen. De Bestuursvergadering Buurtwerk Goes-Zuid GOES Het algemeen bestuur van de stichting Buurtwerk Goes-Zuid vergadert volgende week dinsdag in buurthuis de Pit Gepraat wordt over de stand van zaken bij het project Mensen zonder baan. de eventuele stichting van een sociaal en medisch informatiecentrum in Goes-Zuid. de mogelijkheden om het hertenkamp in de wijk letterlijk en figuurlijk nieuw leven in te blazen en het plan van het dagelijkstuur van de gemeente Goes om een servicebureau voor sociaal- cultureel werk te vormen, met daar aan gekoppeld een herverdeling van de beroepskrachten die op dit terrein werkzaam zijn. Het gevolg van dit laatste zou voor de stichting Buurt werk Goes-Zuid zijn dat ze niet langer de beschikking zal hebben over een eigen beroepskracht. De vergadering begint om 20.00 uur raad Zierikzee vormde reeds een be stemmingsreserve nieuwbouw biblio theek ten bedrage van 145.000 gulden. Uit de begrotingsbrief Zierikzee blijkt verder, dat b en w hoge prioriteit Wethouder opende expositie energie Ol'D-VOSSE.MEER Wethouder Versluijs van de gemeente Tholcn heeft dinsdagmiddag in het dorps huis 'De Vossenkuil' in Oud-Vosse- meer dc energietentoonstelling ge opend die is samengesteld door de coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland. Hij stelde onder meer dat de steeds stijgende energieprijzen het bijzonder aantrekkelijk maken om isolatie toe te passen en wees op de legio moge lijkheden om verwarmingstoestellen aan te passen. Over hoe een en ander in de praktijk wordt toegepast ver schaft de tentoonstelling alle informa tie die de bezoekers zich maar wensen kunnen. Er is gelegenheid om vragen door een deskundig team te laten beantwoorden. Vandaag, woensdag en donderdag kan de tentoonstelling nog worden bezocht tussen drie uur en half zes en van zeven tot negen uur 's avonds. wensen te geven aan een verdere verbetering van de Concertzaal, Daar bij gaat het in de eerste plaats om een verbetering van de ingangspartij en het inrichten van de grote zaal met nieuw meubilair. De bedoeling is. om mede aan de hand van binnenkort te voeren overleg met de Concertzaal- commissie. een voorlopig programma van eisen op te stellen Voor dc op stapel staande verbeterin gen is reeds een bedrag van ongeveer 345.000 gulden beschikbaar. Verder houden b en w rekening met een toevoeging aan deze reserve, ten be drage van 225.000 gulden, in het ka der van het bestedingsplan 1984. Schade door niet opgeruimde klei NIEUWERKERK - Dc auto van J. M. uil Oosterland is maandagochtend vroeg aanzienlijk beschadigd, toen deze op de Velddamseweg in Nieu- werkerk door grote hoeveelheden modder op de weg in een slip en in de linkerberm terecht kwam. Boer K. uit Nïeuwerkerk had na het hietenrooien verzuimd de weg schoon te maken. Tegen hem is pro ces verbaal opgemaakt. ÜOSTKAI'ELLE - Meer dan vierhon derd belangstellenden, van wie het overgrote deel kinderen, bezochten dinsdag de jeugdmuseumdag die werd gehouden in het Zeeuws Biolo gisch Museum tussen Domburg en Oostkapelle. Deze massale opkomst betekende een nieuw record in de geschiedenis van de jeugdmuseum- dagen, die al weer een paar jaar gedurende de schoolvakanties in het museum worden georganiseerd. Con servator beheer W. Phaff van het mu seum liet dan ook na afloop weten, dat voortaan bij tweehonderd bezoe kers de museumdcuren zullen wor den gesloten. ,,We hadden achttien liter soep ge maakt, maar dat was natuurlijk veel te weinig", merkte Phaff in dit ver band op. Hij en twintig vrijwillige medewerkers hielden de kinderen vooral bezig met een speurspel door het museum en een speurtocht in het Ds M. G. Westerhof Nieuwerkerk 50 jaar predikant NIEUWERKERK - Ds. M. G. Wester hof, hervormd emeritus predikant in Nieuw erkerk is zaterdag 50 jaar pre dikant. Ds. Westerhof werd 25 decem ber 1905 in Groningen geboren en studeerde daar aan de R.U. Hij werd in 1933 predikant in Nieuwerkerk waar hij stond tot aan zijn emeritaat 1 december 1969. Tijdens de oorlogse vacuatie '44-'45 was hij hulpprediker in Glimmen (Gr.). De Westerhof vervulde vele functies tijdens zijn ambtsbdïemng en was vele jaren eindredacteur van het kerk blad voor Schouwen-Duiveland. Ook was hij van 1949 tot 1963 leraar He breeuws aan het prof. Zeemandly- ceum in Zienkzee. bos. Ook was er een 'reukspel'. Op de binnenplaats achter het museumge bouw stonden enkele potjes met geur- stoffen opgesteld, waarvan de kinde ren de herkomst moesten raden. Ook werden de kinderen in de gelegenheid gesteld om 'tastwaamemingen te doen. Zo waren er afgesloten doosjes met konijnebont. kastanjebolsters, stukken boomstam en dergelijke Met behulp van gelatine hadden de mu seummedewerkers de vorm van een kwal nagebootst. De kinderen, die al deze voorwerpen niet konden zien. Nutsdepartement houdt teken- en schilderwedstrijd KORTGENE Het Nutsdeparte ment Noord-Beveland verzorgt bin nenkort een teken- en schilder wed strijd voor de Noordbevelandse jeugd. Dat gebeurt vanwege het 200- jarig bestaan van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het motto van de wedstrijd luidt 'jong talent'. Het is de bedoeling dat jongeren tussen 12 en 18 jaar een werkstuk naar keuze maken. Dat kan zowel een tekening als een schilderij, pastel, aquarel of houtsnede zijn. De jury bestaat uit drie kunstenaars uit Noord-Beveland. De deelnemers worden onderverdeeld in drie groe pen: 12- tot, 14-jangen, 14- tot 16- jarigen en 16- tot 18-jarigen. De werk stukken dienen tussen 1 en 6 decem ber te worden ingeleverd bij de Amro- bank in Kortgene. Het ingeleverde werk wordt, later tentoongesteld, tij dens de kerstvakantie, op camping de Roompot bij Kamperland. De prijs uitreiking vindt 20 december plaats bij de opening van de tentoonstelling. Voor elke winnaar in een categorie is een draagbaar televisietoestel be schikbaar moesten raden wat zich in de doos); in bevond, hetgeen op de tast m« S'c gebeuren. In de filmzaal van hetg, rel seum hield de heer Phaff de hele lezingen over het thema 'herfst in bos'. De lezing werd verlucht i diavoorstellingen Tijdens de jee. museumdag werd verder de nieci educatieve ruimte van het museaal gebruik genomen In verband a geldgebruik moet daarvan echter q f; het plafond worden afgetimmerd] ij die ruimte vond de zelfwerkzaaniij plaats. Het was daar onder mogelijk om gipsafdrukken te maks 'J waarvoor een enorme belang! bestond. De twintig vrijwillige medewerwj KI waren 'geronseld' op de Christelijif ii; Pedagogische Academie (CPA: j h Middelburg, die een aantal students en een docent afvaardigde. Ook waren enkele leden van nate beschermingsverenigingen naar ti museum gekomen om de kinderss begeleiden. Het korps vrijwillig werd aangevuld met particulieren! 0 met de vaste museummedewerkes De volgende jeugdmuseumdag v. dinsdag 27 december i derde kerstd- gehouden, Het programma hiena ji wordt nog nader bekend gemaal: ZIER1K/..Ai De afdeling Schou wen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bestaat vol gende maand vijftig jaar. De leden gaan het hereiken van deze mijlpaal op feestelijke wijze herdenken tij dens een grote jubileumbijeen komst op vrijdag 4 november in de Zierikzeese Concertzaal. De avond begint om 19.30 uur en zal na een officieel gedeelte voor het houden van toespraken worden opgeluis terd door de zangeres Lea de Boer, die ccn 'muzikale wereldreis' pre senteert. Verder voeren leden van de afdeling een plattelanösvrouwengebeuren op: een soort musical, waarin ook leden van het deze dagen 25 jaar bestaande eigen zangkoor een rol vervullen. Bovendien vindt een hul diging plaats van leden die langer dan veertig jaar lid van de afdeling Schouwen zijn geweest. De landelijke bond van plattelands vrouwen werd opgericht in 1930. Eén jaar later kwam in Goes de eerste provinciale afdeling tot stand Op 9 november 1933 vond de oprichtings vergadering plaats van de afdeling Schouwen-Duiveland. waarvoor de grondslag in feite was gelegd door de toenmalige boermnenbond, aldus de huidige presidente van de vijftigjari ge afdeling, mevrouw T Roos-Bijl. De eerste jaren omvatte de eilande- lijke afdeling geheel Schouwen-Dui veland. Maar in de jaren na de tweede wereldoorlog werd het eiland opgedeeld in vijf zelfstandige afdelin gen. In 1946 werd naast de afdeling Schouwen ten eerste een aparte af deling Duiveland gevormd In 1953 volgde een nieuwe splitsing, met de oprichting van de afdeling Brouwers haven, gevolgd door Noordwelle in 1956 en Noordgouwe in 1960. De jubilerende afdeling Schouwen telt momenteel 155 leden. Sedert het eind van de zeventiger jaren luidt de doelstelling van de plattelandsvrouwenbond door vor ming en ontwikkeling van vrouwen hun besef van verantwoordelijkheid voor en deelname aan de samenle ving te bevorderen, met name in de „plattelandsgebieden Bewustworden „Vroeger Stond vooral de beharti ging van de belangen van dc vrou wen op het platteland voorop. De laatste 'jaren echter probeert de bond op een eigen wijze in te spelen op het bewustwordingsproces van de vrouw. De bond van plattelands vrouwen staat daarbij open voor vrouwen van alle gezindten en ont houdt zich van elke partijpolitiek", vertelt de presidente. Mevrouw Roos tekent aan. dat de bond de emancipatie van de vrouw tracht te bevorderen in samenwer king met andere organisaties en op een educatieve en creatieve wijze. Activiteiten van de jubilerende afde ling zijn onder meer gymnastiek, handwerken, fietsen, zingen, schilde ren, leeskringen en allerlei cursus sen. De jubileu'mavond is toeganke lijk voor iedereen, die belangstelling heeft voor de plattelandsvrouwen bond. De landelijke bond telt zo'n 80.000 leden, verdeeld over 715 afdelingen in alle provincies Zeeland heeft 33 afdelingen met in totaal ongeveer 3.400 leden. junffl f 'S-HEERENHOEK Tijdens de jaarlijkse contactavond van de Bor selse vrijwillige brandweer in 'De Jeugdhoeve" te 's-IIeerenhoek heeft burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel aan 27 brandweerlieden de door hen behaalde diploma's uitge reikt. Negen onderscheidingen wa ren er voor brandweerlieden die 12,5,20 en 25 jaar trouwe dienst erop hadden zitten. Ook werden verschil lende verdienstelijke brandweerlie den uitgewuifd. In zijn toespraak wees Van den Heu vel op het feit dat na de opheffing van de BB de brandweer ook de spits van de inzet wordt bij grote hulpver leningsacties of rampen, waarvoor nu al via alarmeringsregelingen re gelmatig met commandanten en be stuurders wordt geoefend. Het was hem opgevallen dat de scholen goed hebben ingehaakt, op de brandweer- dagen waaraan 1100 kinderen heb ben deelgenomen. De burgemeester zei ook dat de brandweer niet zal "worden uitgezonderd van de bezuini gingen Een werkgroep zal het koste naspect van de brandweer kritisch bekijken. De benodigde extra pers- luchlapparatuur is nog wel in de begroting opgevoerd en ook de alar mering via piepers zal in de werk groep op tafel komen. Centraal commandant H den Har- tog verschafte hierna enkele statisti sche gegevens Er waren in 1982 voor de korpsen 214 oefenavonden en er moest 59 keer worden uitgerukt, met een totale inzet van 569 brandweer lieden. De totale schade bleef in 1982 beperkt tot 337.000,- en er waren geen doden door brand te betreuren. Vervolgens reikte de burgemeester de rijksdiploma's uit. die tijdens de afgelopen cursus werden behaald. Het diploma pompbediende werd behaald door W. Elenbaas en J A. J. Hoogvliet, beiden te Baarland. J de Wolf te 's-Gravenpolder en J L Boonman te Heinkenszand Het di ploma persluchtmaskerdrager ging naar J A Dourleyn en W. C Nieuw- dorp. beiden te Heinkenszand. J. L. van Oosten en R Rovers, beiden te 's-Gravenpolder en C. Remijn en P. J Plalschorre, beiden te Ovezande. Het diploma hulpverlener tweede én eerste klas was voor A. L P. van Steenbergen te Ovezande, R. Kloet te Nieuwdorp, J. T. P. Nuyten te Heinkenszand. L. van Gessel le 's- Heerenhoek. W Louwerse te 's-Gra venpolder en F C Elenbaas te Baar land. Het diploma hulpverlener tweede klas voor J A J Hoogvliet te Baar land. P J Plalschorre en C Remijn beiden te Ovezande. J L. Boonman. J. A Dourleyn en W. C Nieuwdorp allen te Heinkenszand. Het instructeurscertificaat werd uit gereikt aan J J Nieuwenhuyse te Borssele en H J den Hartog te Heinkenszand Een certificaat Ge vaarlijke Stoffen' was er voor C. E Mol te Baarland. A L P van Steen bergen en C. J. Boonman beiden te Ovezande. Afscheidsoorkonden voor 11. 19. 19 en 22 jaar brandweerdienst waren respectievelijk voor M. Meerman te Borssele. J Koens te Heinkenszand. P J. Zuidhof destijds te Ovezande en J Traas te 's-Heerenhoek Tevens werd afscheid genomen van P J. Murre voor wie er een verzilverd brandweerkrtns voor 25 jaar brand weerdienst was. Aan J. N. Hoogstra- te werd een vergulde penning, met inscriptie voor zijn 19-jarig comman- dantschap van het korps Ovezande. uitgereikt Na hel officiële gedeelte werden dia's vertoond van de belangrijkste brandweergebeurtenissen en ama teurfilmpjes van branden in het verleden. Luisterend naar dansmuziek bleef men nog tol in de kleine uurtjes gezellig bijeen. Beter Wonen begonnen met renovatie negen woningen NOORDGOUWE Maandag is ii121 opdracht van de woningbouwvere& j., ging Beter Wonen een aanvaigp maakt met renovatie in twee fas van negen na-oorlogse huurwons 3 gen in de Pauwstraat te Noordgotn De bewoners worden tijdelijkgeto y vest in drie van de onlangs gerai lj gekomen vijftien nieuwe wonwM aan de Van Eldikstraat en de Vijre bergstraat. Van de acht bejaardenwoningen mi Pauwstraat werden reeds eerder 4 buitenramen en deuren vernieuwdB werden kunststofkozijnen en rams met isolerend glas aangebracht. De kale huur van de negen wonings in de Pauwstraat zal na de renovat» variëren van 291 tot 374 gulden. Df, woningen worden voorzien van K douche. Vloeren, daken, muren a ramen worden geïsoleerd, de ke worden gemoderniseerd. Het wordt uitgevoerd door bouwbecj Prince te Haamstede. w Clubkampioenen tennis in Waarde WAARDE Tijdens een gc party werden de prijzen uitgemË 1.1 van de door de tennisclub ^Vaard gehouden clubkampioenschappa De uitslagen luiden Poule A dames enkel. 1 Marleen Koeniffli Mi Willie Walraven-van Houte. Poule B IJ! de Koeijer-van Houte. Ineke Schrier-Frti riks. Poule A heren enkel 1 Peter Tra l'i Plet Bom Poule B 1 Jaap Hollerssa. Peter Lely. Dames dubbel I Maijüt |/j Koeman Annie Schrier-Nagelkerke.2M Schrier-Fredenks Conme PaakiS-5 111 mons. Heren dubbel 1 Johan Koemest Bom. 2 Ab van Keeken Jaap Holles^ Mix 1 Piet Bom - Annie Schrier-NaeeM ke. 2 Johan - Marjolein Koeman. Jaarlijkse wijnrit van MAC in Tholen THOLEN - De motor- en automobld. - club (MAC) Tholen hield de jaarlijls wijnrit,- in samenwerking met U Schot, van Hof van Holland Dezeö| die als eerste 'prijs een champaST koeler met een fles champagne ojl verde werd gewonnen door J 1 Weele. De volgende rit is de fruiM 12 november Verdere uitslagen: 2 W Anthonisse vliet 3 S de Graaf. Sliedrecht: 4 A Gsö Tholen. 5 J de Rijke, Tholen: 6 1 a Vossen. St-Annaland. 7 M Tazelaarfl len, 8 F Kousemaker. Tholen, 9 T CM raads. Si-Annaland 10 A. J Hage.TtöS De poedelprijs ging deze keer nrt'* Janmaat Oud-papieractie i n O ud- V os se me er OUD VOSSEMEER - De Oud-Vo» meerse muziekvereniging heef afgelopen weekeinde weer oud-papj opgehaald. De opbrengst was kilo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28