eel publiek bij eerste tolkfestival Sas van Gent Veel belangstelling voor 26-ste Jamboree on the air9 GS willen meer duidelijkheid over kosten Grevelingenbeleid Taartbakwedstrijd hoogtepunt Sas gastronomisch weekeinde Arty Party toonde nieuwe collectie Wissel Zeeuws-Vlaanderen UIM HONDERD VIJFTIG BEZOEKERS agenda NDAG 17 OKTOBER 1983 PZC/ provincie AS VAN GENT Het eerste folkfestival in herberg 'De [otterdam' in Sas van Gent is zaterdagavond een muzikaal icces geworden. Groepen en artiesten uit verschillende lerelddelen bezochten het sfeervolle festival, waarvan de im 150 aanwezigen met volle teugen konden genieten. ioral de Afrikaan Steve Neumann oogstte veel succes met nauthentieke gitaarspel. Hij kreeg de toehoorders volledig zijn ban. rArgentijn Juan Massondo, samen RUM-gitarist Dirk van Esbroek. sk terug in de Argentijnse folktra- Het Zeeuws-Vlaamse 'Maller- 'roefement' en in kunst- en mtiekmarkt in Axel !L Het blijft feest in Axel. jjna wekelijks zetten de midden- Und, in samenwerking met tal van Kjanisaties en de plaatselijke over- allerlei activiteiten op touw. ag bijvoorbeeld is er het eerste s Proefement', een proeffestijn «rganiseerd door de stichting Lffkcentrum Axel. Het festijn ;dt plaats in de Noordstraat, de fslstraat en de Passage. De midden- uders bieden het publiek tussen uur 's middags en negen uur 's ionds alle mogelijke 'proevertjes' in. Bovendien wordt nieuwe appa- iluur gedemonstreerd en worden de fliwste mode-artikelen geshowd, (oor de muzikale omlijsting zorgen «schillende dweilorkesten, iterdag wordt de 'Tweede Axelse ist- en Antiekmarkt.' gehouden, lts van handeling is opnieuw de •aiwal, die speciaal voor het verkeer sedt afgesloten Aan de kunst- en atkmarkt wordt in ieder geval «gewerkt door antiekhandel 'De rnmelpot' 't Verloren Oekje'. U'.jetoe' en 'De Verleden Tijd' uit Dl door schilder C. J. Jansen uit «neuzen en door beeldhouwerschil- A. de Pelsemaeker uit Axel kunstr eri antiekmarkt wordt ge iden van 's morgens negen tot 's iddags vijf uur. Dit jaar worden er «wens nóg drie van dergelijke arkten opgezet: op 19 november en 24 december lei' kreeg een deel van het publiek zelfs op de dansvloer. Het waren ech ter de zeven Joegoslaven die onder de naam 'Scadarlijo' optraden, die zater dagavond het hoogtepunt vo mden van het festival Met een rijke ver scheidenheid aan instrumenten ver zorgden zij een optreden, waarin mu ziek uit verschillende delen van Joe goslavië werd gebracht. Theo Mattheeuws. voorzitter van de organiserende stichting SAS Promo tion toonde zich bijzonder tevreden met het festival. ..Voor volgend jaar moeten we zeker uitkijken naar een grotere zaal. We denken dan onder andere aan 'De Speije'" Donderdag avond 20 oktober treedt de Joegosla vische folkgroep nog eenmaal op in Sas van Gent. en dat is dan op het gratis concert dal plaats vindt In de Dukdalf aan de Ooststraatpromena- de. Dat concert is een tegemoetko ming aan de bezoekers van het enkele weken geleden georganiseerde jazz festival, toen één van de groepen niet kwam opdagen. Het slotconcert. van Scadarlijo begint om 21.00 uur. De Joegoslavische groep 'Scadarlijo' Ziekenhuis De Bevelanden, iiCi-16.30 uur: uitzending Nomen KC10 IDDELBURG Kuiperspoort, 30 uur: lezing/discussie/diaverto- door Marianne Brouwer 'De »e beeldhouwkunst?' Sthuls, 20-21.30 uur; uitzending Ra- iiSSINGEN De Piek. 21 uur: film pont du Nord' rteda-St.-Josephziekenhuis, 20- JOuur: uitzending Rawa. Ilmvoorstellingen HSEN OP ZOOM Roxy 1.20 uur am of the Jedi. a 1. jt II. 20 uur: Pruimenbloesem. 18 ïm'Actueel 1.14 uur: Heidi, a.I.; 20 r Veel liefs uit ontuchtig Tirol, 16 aem'Actueel II, 20 uur. Breathless, !r aem'Actueel III. 20.30 uur: La nuits Varennes. OES—Grand. 14 uur: Heidi, a.L; 20 r. De Illusionist, a.I. !LST De Koning van Engeland. Muur Jonge wilde meisjes. 18 jr 30 en 20 uur: Return of the Jedi, 20 uur: Brandende liefde. 16 jr 20 rNena. a.I20 uur: Merry Chnst- - mr Lawrence. 16 jr KNEUZEN Luxor. 20 uur: Sop- choice. 16 jr20 uur. Merry nstmas mr. Lawrence, 16 jr. JSSINGEN Alhambra I, 14 uur: "(li. a.I.; 20 uur: Return of the Jedi, lambra II, 14- en 20 uur: Flash ace, al. STOON'STELLINGEN ÏEI. Galerie Bellemans. 10-18 f tekeningen van Edwin Kentie idergalerij). ll'INISSE Gemeentehuis. 9-12 '-4-17 uur: 'Stille getuigen uit een -1 verleden' IMBL'RG Biologisch Museum, h uur. 'De natuur in Zeeland' en *rodijken in Zeeland'. 1LLE Landbouwmuseum. 10-12 1347 uur: oude landbouwwerktui- EINKEN'SZAND De Stenge, 10-12 14-17 uur. 'Kijken naar landschap'. ODELBURG Zeeuws Museum, "uur: foto's van Paul Citroen, aierary, 9-17 uur: diverse ambach ten exposities. <ÜJ. 10-17 uur vier sculpturen. KNEUZEN Hal stadhuis. 8.30-12 13-16 uur werken Odilon Redon -lotheek. 13 30-20 uur fotoproject hilteit' 1SSINGEN Reptielenzoo 'Igua- 14-17.30 uur expositie levende Men. amfibieën en insekten. KN'DIjke Museum, 10-12 en «■17 uur: 'Radio in oude en nieuwe - (tm 18/12). wIKZEE Gravensteen, 10-12 en '1 uur. werken Willem Dolphijn. HULPCENTRA ü™-ffl Midden-Zeeland Goes, tel 'JW44 (ook voor milieuklachten). '«ch-Vlaanderen Alarmnummer «12200 (brandweer en ambulancei wiische hulpdienst Zeeland, tel W»51, dag en nacht bereikbaar hulpdienst Zeeland voor mensen in hö 01180-36251. van 10 00-24 00 uur van 20.00-24.00 uur «k*'Blijf van m'n lijf" Zeeland, tel HW45, dag en nacht bereikbaar ~«ndse Hartstichting, tel.070-614614., op kantoordagen van 9-17 uur.l HULST Hoewel de weersomstan digheden zondagmiddag niet opti maal waren, was er toch veel belang stelling voor de tweede 'Zeebanket- show' op de Grote Markt in Hulst. De organiserende winkeliersvereniging 'Ilart van Hulst' had in samenwer king met vishandelaar Herman van Dijk en de plaatselijke horeca de markt daarvoor op een passende wij ze 'aangekleed'. „Als .je de mensen iets te bieden hebt, komen ze. Het weer mag dan minder zijn" aldus Van Dijk Het publiek kreeg uitgebreid de gelegenheid om de vele vislekkernijen van de aanwezi ge landhouders te proeven. De show werd even na het middaguur geopend door burgemeester P J. G. Molthoff van de gemeente Hulst en muzikaal opgeluisterd.door de boerenkapel 'De Bareelen'. Voor die handeling kreeg hij, evenals de wethouders G. van- de Voorde en mr E de Rechter en W. Kayser. uit handen van voorzitter O. Bosch van de winkeliersvereniging een zakje oesters met een bijpassende fles wijn. Na een rondgang langs alle standhouders kon het feest echt be ginnen Bijzonder veel belangstelling genoot de meer dan 120 kilo wegende haai en de tonijnkop van ruim 70 kilo. De Miss Zeemeermin- en de mister Neptunusverkiezing zorgde vo n de Lood gestolen uit loods bij Sluiskil SLUISKIL - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een partij lood gestolen uit een metalen opslagloods van de firma Zirmatan aan de Mercurius op hel industrieter rein nabij Sluiskil. De partij verte genwoordigt een waarde van onge veer 1000 gulden. De diefstal werd ontdekt door de eigenaar van de firma die zondagmid dag een kijkje nam m zijn loods Hij bemerkte toen dat een deur gefor ceerd was. nodige hilariteit Vijf dames werden uitgenodigd voor het opmaken van een visschotel De jurering was in handen van drie chefkoks uit Hulst De activiteiten bestonden verder uit een speciale mosselverkoop, een mos selbakker, een palingroker, netten- boetsters, het fileren van verschillen de soorten vis. een standwerker met gerookte paling, een vlsbarbecue, een stand met zestig soorten zeevis, een informatiestand van het visprodukt- schap en een groot1 video-scherm waarop een film over de oester- en mosselcultuur in de Oosterschelde en de verwerking van verschillende soor ten vis werd vertoond Veel belang stelling Jcreeg ook de visafslag op Volendamse wijze. Tien horecabedrij ven hadden visschotels gemaakt die in een speciale stand op de Grote Markt te bewonderen waren. Vele duizenden probeerden zondagmiddag ook bet aantal palingen in het aqua rium te tellen Officiële opening jeugdsoos IJzendijke IJZENDIJKE Het nieuwe onderko men van jeugdclub 'Oxford' in IJzen dijke wordt vrijdag 21 oktober offi cieel in gebruik genomen De jeugd club heeft de afgelopen maanden een gedeelte van de brandweerkazerne verbouwd tot soosruimte. Aan de offi ciële opening is een feestweekeinde gekoppeld. Zaterdag treden twee bands, 'Gosh' en Roots', op in Ox ford; zondag wordt een muziekfilm vertoond. Showavond 'Hosanna' AXEL De christelijke drumfanfare 'Hosanna' in Axel houdt- zaterdag 26 november een show- en revue-avond Plaats van handeling is het cultureel centrum De Halle Aanvang 19 30 urn- Op de avond verzorgt, ook de drum band minder begaafde kinderen een optreden. Veel belangstelling hobbytentoonstelling Philips Terneuzen TERNEUZEN In de kantine van Philips Terneuzen wordt tol en met 23 oktober een grote hobbytentoon- slelling gehouden. Dat gebeurt voor dc tiende keer. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling geopend door plantmanager ir J. van der Tas. Hij onthulde een getekend portret van hemzelf. Bij wijze van grap was de microfoon op de tekening vervan gen door een SL-lamp, de energiebe sparende lamp die in Terneuzen is ontwikkeld en daar ook wordt ver vaardigd. De hobbytentoonstelling wordt jaar lijks opgezet door de Sport- en Ont spanningsvereniging van Philips-Ter- rieuzen. Er zijn dit jaar Werken van zeker 25 Philips-medewerkers te zien In de kantine zijn onder meer foto's te bezichtigen, maar er is ook houtsnij werk, er staan zelfgemaakte poppen, er hangen schilderijen, terwijl er bo vendien fraaie werkstukken van mo delbouwers en dergelijke te zien zijn Ir Van der Tas prees de creativiteit van zijn medewerkers. ..Op deze ma nier leer je de mensen ook eens van een heel andere kant kennenstelde hij vast. De belangstelling voor de opening van de tiende hobbytentoonstelling was groot De aanwezigen werden welkom geheten door een van de organisatoren. Theo Verdegem. Zijn zoon Peter Verdegem bood mevrouw Van der Tas bloemen aan Plattelands vro uwen in Axel bijeen AXEL De afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen komt morgenavond, dins dag. bijeen m De Halle in Axel. Me vrouw Marckx spreekt die avond over 'Vrouwen in Israël'. Zij is betrokken bij de WIZO. een internationale, met partij-gebonden vrijwilligersorganisa tie voor Joodse rouwen dn- actief is op het gebied van scholing, vorming en opvang van duizenden vrouwen en kinderen in Israel. De bijeenkomst begint om acht uur Vrouwensoos in Koewacht bijeen KOEWACHT De Vrouwensoos Koewacht komt woensdagavond bij een in café Safari in Koewacht Die avond verzorgt mevrouw A. Verdon- schot een lezing' over 'poppen van vroeger' Zij vertoont ook dia's Bo vendien demonstreert zij aan de hand van voorbeelden hoe een pop wordt gemaakt. De bijeenkomst begint om acht uur Sas se bejaarden naar kennis in Assenede SAS VAN GENT Het gecoördi neerd bejaardenwerk in Sas van Gent gaat in samenwerking met de bejaarden in hel Belgische Assenede woensdag 26 oktober naar het circus van Moskou in Gent. Het vertrek is om half twee vanaf de Markt. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de beroepskracht van het gecoördineerd bejaardenwerk in het gemeentehuis, Westkade in Sas van Gent op dinsdag en donderdag tussen acht en elf uur 's morgens De Sint Hubertus-groep tn Terne TERNEUZEN In het groepsge- bouw van de Sint Hubertus-groep in Terneuzen hebben zaterdag een kleine dertig scouts contact ge zocht met vertegenwoordigers van scoutinggroepen elders in Europa. Dat gebeurde in het kader van de 26ste JOTA (Jamboree on the Air). Zendamateurs van de 'Veron' (de organisatie van zendamateurs) stelden de nodige apparatuur ter beschikking. Tot zaterdagavond tien uur werd er vanuit Terneuzen contact gezocht met andere groepen in het buiten land. Zo werd gepraat met scouts in Joegoslavië, op Malta, in Lissabon en. op Gibraltar. Tijdens die ge sprekjes werden gegevens uitgewis seld over de groepen. De belangstelling voor de JOTA was groot, er kwamen zaterdag ze ker honderd welpen en verkenners een kijkje nemen. Niet alleen leden van de Hubertusgroep werkten in Terneuzen mee. maar ook de Ro wans uit Sas van Gent en de 'Wilde Vaart' uit Sluiskil. Ook groepen uit Middelburg en Goes waren zater dag 'in de lucht'. COLLEGE MAAKT NOG GEEN KEUS MIDDELBURG In een reactie op de concept-nota 'Grevelingen zout- zoet' dringen gedeputeerde staten van Zeeland er bij rijkswaterstaat op aan tcrwille van een goede besluit- alternatieven, de baten voor de land- vorming over dc Grevelingen in de bouw en de kwaliteit van het water defïnitievejiota meer duidelijkheid uit het Zoommeer. Zij hebben nog de geen keuze gemaakt uit de drie alter- naticven: zoet. zout of zout met e verschaffen over de kosten v ijplciding SAS VAN GENT De taartbak wedstrijd in Sas van Gent was zaterdagmiddag het hoogtepunt van het eerste gastronomische weekeinde georganiseerd door de middenstandsvereniging SAS '70. Tussen twee en drie uur kwamen veel deelnemers hun eigen gebak ken exemplaar presenteren op de Promenade, waar ondanks hel herfstweer, toch vele belangstel lenden zich verzameld hadden. De jury, onder leiding van de direc teur van de plaatselijke nijverheids school J. de Rijke, had het vooral bij de categorie leerling-banketbak- De winnende 'kunstwerken' kers en beroeps bijzonder moeilijk Daar waren de inzendingen van zo n hoge kwaliteit dat er pas na rijp beraad een keuze kon worden ge maakt. Uiteindelijk won Tom Freij- ser bij de beroeps, terwijl Caroline Cleemput bij de leerlingen won. MarieChristien Poppe bakte de bes te taart bij de kinderen en Teunie ten Hoor was de beste huisvrouw in het taartbakken Een extra prijs ontving een taartbouwwerk van Marc Remery en Paul Boon, zij hadden een huis gemaakt en dit werd door het organiserende SAS'70 met een extra prijs beloond. De taartbakwedstnjd was een on derdeel van een gastronomisch weekeinde. Bezoekers hebben twee dagen ruimschoots de gelegenheid gehad om bij de plaatselijke horeca en middenstand diverse dingen te- proeven. Plaatselijke restaurants hadden voor deze gelegenheid een menu samengesteld voor 20,- Marij Poppe-Maas. lid van SAS '70, vond liet een geslaagd weekeinde. „We mifrken dat de mensen dit op prijs stellen Dat is voor ons een stimulans om volgend jaar weer een dergelijk evenement te organiseren. We laten dan wel banketbakkers uit andere plaatsen meedoen aan de taartbakwedstrijd Daarvoor heb ben we vandaag al verzoeken gekre gen" dc- zoetwatervoor- landbouw op Schou- land vanuit het Zoom- De nieuive collectie ivinterjassen van Arty Party getoond tijdens dc jashion performance' in Terneuzen wcn-Di meer. Wel merken gs opm in hun brief op dat in het alternatief met de pijplei ding de tegenstrijdige belangen van landbouw, visserij, ecologie, water huishouding en recreatie worden ge bundeld Bij een keuze voor een zoete of zoute Grevelingen zonder meer zullen deze belangen met elkaar in botsing komen. Overigens dient vol gens gs in de studie een zoete Greve lingen als referentie-alternatief te worden genomen in plaats van een zoute Grevelingen: het oorspronkelij ke Deltaplan voorzag in afsluiting van de Grevelingen waardoor het water zou verzoeten Kosten naar rijk Om in de discussie over de Grevelin gen te kunnen kiezen uit drie vol waardige alternatieven zal rijkswa terstaat in de definitcve nota moeten aangeven wie de kosten van een bepaald alternatief moet dragen. Gs gaan ervan uit dat de alternatieven zout of zoet voor rekening van het rijk komen. Zij baseren dit op de concept-nota 'De waterhuishouding van Nederland'. In deze nota stelt rijkswaterstaat dat de Grevelingen onderdeel is van het waterhuishoud kundig hoofdsysteem. Voor dc wate- ren in dit svsteem is het rijk volgensc dc-zc nota verantwoordelijk, ook in financieel opzicht. Deze lijn door trekkend zou het rijk volgens gs ook de verantwoordelijkheid moeten dragen vpor het alternatief' met de pijpleiding. Verder vragen gs zich af of de bajen voor de landbouw van een zoete Gre velingen niet te laag zijn ingeschat. Het bevreemdt hen dat vanuit de landbouwsector heel andere baten zijn aangegeven dan in de concept nota. Ook is niet duidelijk of de baten voor de landbouw en de visserij op dezelfde wijze zijn berekend. Eveneens zetten gs vraagtekens bij de kwaliteit van het water dat in het alternatief met de pijpleiding uit het Zoommeer naar Schouwen-Duiveland wordt gevoerd, zeker als de inlaat in de Krammer komt. TERNEUZEN" De Terneuzense boe tiek 'Artv Party* heeft vrijdagavond en zondagmiddag de nieuw e collectie najaars- en winterkleding getoond. Dat gebeurde op een unieke wijze in de vorm van een 'totaal-show' in discotheek 'Clash' in Terneuzen. Een zevental meisjes en twee jongens lieten in een 'omgeving van witte ballons, moderpe muziek en straatge luiden uiterst moderne kleding zien van kleine exclusieve Nederlandse ateliers Met witgeschilderde gezich ten, en kleine 'performances' lieten de modellen zeer eigentijdse kleding zien. waaronder ongewone mantel pakjes. veelkleurige 'stone-washed' jacks, imitatielederen broeken, jur ken. jassen en pakken in zwart en grijs, en een heel scale broeken, truien en schoenen. De kleding wordt in kleine hoeveelhe den gemaakt door moderne Neder landse ateliers. 'Arty Party' wil de komende njaanden een hele serie van dergelijke presenta ties afwerken, onder meer in disco 'Love' in Kloosterzande en de Siateii- ne' in Zelzate Hoogtepunt van de reeks fashion performances' moet volgend jaar een groots opgezette nachtelijke openluchtshow worden aan de Terneuzense zeedijk, in het kader van de viering van 'vierhonderd jaar stad'. De fashion performance' die vrijdagavond de premiere beleefde er. zondagmiddag opnieuw in de 'Clash' werd vertoond trok honderden belangstellenden. C. Duvekot, tandarts Irenesir. 5-7, 4481 AZ Kloeiinge Tel. 01100-30459 Afw. van: 18/10 t/m 21/10 Voor spoedbehandelingen nemen collega's waar Telefonische afspraken van 09.00-12.00 uur In plaats van kaarten Voor de geweldige belangstelling die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze zorgzame vrouw, moeder en oma GEORGETTE m. L. RAMMELOO betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder bedanken wij H.H. Patoors. doctoren, verplegend personeel afd. chirurgie', handwerkclub. bejaarden- bond en muztekver. St. Cecilia' O van den Hemel kinderen en kleinkinderen Philippine, oktober 1983.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23