if eel publiek bij eerste blkfestival Sas van Gent Drie auto's vernield bij slippartij Ouwerkerk Veel belangstelling voor 26-ste Jamboree on the air GS willen meer duidelijkheid over kosten Grevelingenbeleid voor Zeebanketshow' Hulst Brandweer Vlissingen had het druk met (lichte) stormschade WISSEL BEVELANDEN HWSEt SCHOUWEN PZC/ provincie UIM HONDERD VIJFTIG BEZOEKERS froefement' en ten kunst- en intiekmarkt in Axel I WEL Het blijft feest in Axel. Bijna wekelijks zetten de midden- itjnd, in samenwerking met tal van «anisaties en de plaatselijke over- iid, allerlei activiteiten op touw. rijdag bijvoorbeeld is er het eerste hels Proefement', een proeffestijn «rganiseerd door de stichting Sirrtkcenlrum Axel. Hel festijn indl plaats in de Noordstraat, de Blslraat en de Passage. De midden- jinders bieden het publiek tussen irtuur 's middags en negen uur 's woods alle mogelijke 'proevertjes' in, Bovendien wordt nieuwe appa- ituur gedemonstreerd en worden de ituwslc mode-artikelen geshowd, oor de muzikale omlijsting zorgen a afschillende dweilorkesten, ilerdag wordt de 'Tweede Axelse Kunst- en Antiekmarkt' gehouden, taats van handeling is opnieuw de toiwal. die speciaal voor het verkeer «dt afgesloten. Aan de kunst- en Slekmarkt wordt in ieder geval «gewerkt door antiekhandel De ccmelpot', 't Verloren Oekje'. ïnjetoe' en 'De Verleden Tijd' uit Hel door schilder C. J. Jansen uit tmeuzen en door beeldhouwerschil- A. de Pelsemaeker uit Axel. kunst- en antiekmarkt wordt ge lden van 's morgens negen tot 's iddags vijf uur. Dit jaar worden er rouwens nóg drie van dergelijke Barkten opgezet: op 19 november en 3 en 24 december De Joegoslavische groep 'Scadarlijo' Philips Terneuzen TERNEUZEN In de kantine van Philips Terneuzen wordt tot en met 23 oktober een grote hobbytentoon- stelling gehouden. Dat gebeurt voor de tiende keer. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling geopend door plantmanager ir J. van der Tas. Hij onthulde een getekend portret van hemzelf. Bij wijze van grap was de microfoon op de tekening vervan gen door een SL-lamp. de energiebe sparende lamp die in Terneuzen is ontwikkeld en daar ook wordt ver vaardigd. De hobbytentoonstelling wordt jaar lijks opgezet door de Sport- en Ont spanningsvereniging van Philips-Ter- neuzen Er zijn dit jaar Werken van zeker 25 Pluhps-medewerkers te zien. In de kantine zijn onder meer foto's te bezichtigen, maar er is ook houtsnij werk, er staan zelfgemaakte poppen, er hangen schilderijen, terwijl er bo vendien fraaie werkstukken van mo delbouwers en dergelijke te zien zijn. Ir Van der Tas prees de creativiteit van zijn medewerkers .Op deze ma nier leer je de mensen ook eens van een heel andere kant kennen", stelde De Sint Hubertus-groep in Terneuzen in contact met een scoutinggroep elders TERNEUZEN' In het groepsge- bouw van de Sint Hubertus-groep in Terneuzen hebben zaterdag een kleine dertig scouts contact ge zocht met vertegenwoordigers van scoutinggroepen elders in Europa. Dat gebeurde in het kader van de 26ste JOTA (Jamboree on the Air). Zendamateurs van de 'Veron' (de organisatie van zendamateurs) stelden de nodige apparatuur ter beschikking. Tot zaterdagavond tien uur werd er vanuit Terneuzen contact gezocht met andere groepen in het buiten land. Zo werd gepraat met scouts in Joegoslavië, op Malta, in Lissabon en op Gibraltar. Tijdens die ge sprekjes werden gegevens uitgewis seld over de groepen. De belangstelling voor de JOTA was groot, er kwamen zaterdag ze ker honderd welpen en verkenners een kijkje nemen. Niet alleen leden van de Hubertusgroep werkten in Terneuzen mee, maar ook de Ro wans uit Sas van Gent en de 'Wilde Vaart' uit Sluiskil. Ook groepen uit Middelburg en Goes waren zater dag 'in de lucht'. SOES Ziekenhuis De Bevelanden. 530-16.30 uur: uitzending Nomen «cio 1DDELBURG Kuiperspoort, 1.30 uur: lezing/discussie/diaverto- üng door Marianne Brouwer 'De Jouwe beeldhouwkunst?' Jisthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra il. USSINGEN De Piek, 21 uur: film U pont du Nord' Mhesda-St.-Josephziekenhuis. 20- 1130 uur uitzending Rawa. lUlVOORSTELLINGEN 1ERGEN OP ZOOM Roxy 1,20 uur: Wura of the Jedi. a.l. tajr n 20 uur' Pruimenbloesem. 18 nem'Actueel I, 14 uur: Heidi, a.l.: 20 ir Veel liefs uit ontuchtig Tirol, 16 taem'Actueel II, 20 uur: Breathless, tjr. tan'Actueel III, 20.30 uur: La nuits Varennes. CUES Grand, 14 uur: Heidi, a.l.; 20 De Illusionist, a.l. il'LST De Koning van Engeland, 1130uur Jonge wilde meisjes. 18 jr.: 138 en 20 uur: Return of the Jedi. 20uur Brandende liefde. 16 jr.; 20 Nena, a.l.; 20 uur: Merry Christ- :mr. Lawrence. 16 jr. lERNEl'ZEN Luxor. 20 uur Sop- ï's choice. 16 jr., 20 uur: Merry tastmas mr. Lawrence. 16 jr USSINGEN Alhambra I. 14 ur: i, a 120 uur: Retum of the Jedi. iambra II. 14 en 20 uur: Flash a.l. entoonstellingen XEL Galerie Bellemans, 10-18 tekeningen van Edwin Kentie ibdergaleriji. BRUINISSE Gemeentehuis. 9-12 14-17 uur: 'Stille getuigen uit een ad verleden'. OMBt'RG Biologisch Museum. I' uur: 'De natuur in Zeeland' en Wndijken in Zeeland'. IllE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: oude landbouwwerktui- 1NKENSZAND De Stenge, 10-12 14-17 uur: 'Kijken naar landschap'. OOELBURG Zeeuws Museum. II uur: foto's van Paul Citroen merary, 9-17 uur: diverse ambach- 1 en exposities. 10-17 uur: vier sculpturen. ERS'El'ZEN Hal stadhuis. 8.30-12 13-16 uur werken Odilon Redon wotheek, 13.30-20 uur: fotoproject raliteit' USSINGEN Reptielenzoo 'Igua- 14-17.30 uur: expositie levende Welen, amfibieën en insekten. «ENDURE Museum. 10-12 en 330-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe g (fm 18/12), lERlKZEE Gravensteen. 10-12 en i uur: werken Willem Dolphijn. HULPCENTRA wd- en Midden-Zeeland Goes, tel •^•J-14444 look voor mllleuklachten). ™*sch-Vlaanderen Alarmnummer *12200 (brandweer en ambulance), ^enischc hulpdienst Zeeland, tel •*15551, dag en nacht bereikbaar. hulpdienst Zeeland voor mensen in «•tel. OU80-36251, van 10 00-24.00 uur ««Kis van 20.00-24.00 uur «ttoj 'Blijf van m'n lijr Zeeland, tel •*-14845. dag en nacht bereikbaar, gindse Hartstichting, tel 070-614614. «reiken op kantoordagen van 9-17 uur HULST Hoewel de weersomstan digheden zondagmiddag niet opti maal waren, was er toch veel belang stelling voor de tweede 'Zeebanket show' op de Grote Markt in Hulst. De organiserende winkeliersvereniging 'Hart van Hulst' had in samenwer king niet vishandelaar Herman van Dijk en de plaatselijke horeca de markt daarvoor op een passende wij ze 'aangekleed'. „Als je de mensen iets te bieden hebt, komen ze Het weer mag dan minder zijn", aldus Van Dijk Het publiek kreeg uitgebreid de gelegenheid om de vele vislekkernijen van de aanwezi ge standhouders te proeven. De show werd even na het middaguur geopend door burgemeester P J G MoltholT Lood gestolen uit loods bij Sluiskil SLUISKIL - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een partij lood gestolen uit een metalen opslagloods van de firma Zirmatan aan de Mercurius op het industrieter rein nabij Sluiskil. Dc partij verte genwoordigt een waarde van onge veer 1000 gulden. De diefstal werd ontdekt door de eigenaar van de firma die zondagmid dag een kijkje nam in zijn loods. Hij bemerkte toen dat een deur gefor ceerd was. Politie Goes hield jongens aan met gestolen bromfiets GOES De Goese politie heeft zater dagavond in de Ganzestad twee twaalfjarige Vlissingse jongens aan gehouden. Het tweetal. R. V. en M. de H„ had een bromfiets bij zich, waar van ze aanvankelijk verklaarden dat ze hem hadden gevonden. Toen ze op het politiebureau nader aan de tand werden gevoeld, vertel den ze dat ze het voertuig bij het ziekenhuis in Vlissingen hadden ge stolen. De Vlissingse politie zal de zaak verder afhandelen. Windstoot verraste auto met caravan in Wissenkerke MIDDELBURG - Een plotselinge windstoot veroorzaakte zaterdag avond om kwart over zeven ruim zesduizend gulden schade aan de au to en caravan van het echtpaar W. K. uit het Limburgse Bakel. De bestuur der was net de Veersegatdam gepas- serd toen hij in de gemeente Wissen kerke 'omver werd geblazen'. Het echtpaar was op weg naar een camping in Kamperland om daar de herfstvakantie door te brengen Nie mand raakte gewond. Zaterdagmiddag om half vier werd een boom ontworteld op de Eeende- kotsweg in Gapinge Het gevaarte blokkeerde de weg en werd opge ruimd door het Wegschap Walcheren. Het verkeer heeft geen hinder onder vonden van de omgewaaide boom. Feestavond FNV in Krabbendijke KRABBENDIJKE - De bouw- en houtbond FNV in Krabbendijke houdt vrijdag een feestavond voor de leden in het dorpshuis in Rilland. Op het programma staan een korte toe spraak door districtsbestuurder H. Lenting, bingo, een verloting en mu ziek. De feestavond begint om 20.00 De belangstelling voor de opening van de tiende hobbytentoonstelling van de gemeente Hulst en muzikaal was groot De aanwezigen werden opgeluisterd door de boerenkapel De weikom geheten door een van de Bareelen'. Voor die handeling kreeg organisatoren. Theo Verdegem Zijn hij, evenals de wethouders G van de zoon peter Verdegem bood mevrouw Voorde en fnr E. de Rechter en W Van der Tas bloemen aan Kayser. uit handen van voorzitter O. Bosch van de winkeliersvereniging pinttclands\>roil}Ven een zakje oesters met een bijpassende r luutuuius i uu tvcii fles wijn. Na een rondgang langs alle standhouders kon het feest echt be ginnen. Bijzonder veel belangstelling genoot de meer dan 120 kilo wegende haai en de tonijnkop van ruim 70 kilo De Miss Zeemeermin- en de mister Neptunusverkiezing zorgde vo.n de nodige hilariteit Vijf dames werden uitgenodigd voor het opmaken van een visschotel De jurering was in handen van drie chefkoks uit Hulst. De activiteiten bestonden verder uit een speciale mosselverkoop, een mos selbakker. een palingroker, netten- boetsters, het fileren van verschillen de soorten vis, een standwerker met gerookte paling, een visbarbecue, een stand met zestig soorten zeevis, een informatiestand van het visprodukt- schap en een groot video-scherm waarop een film over de oester- en mosselcultuur in de Oosterschelde en de verwerking van verschillende soor ten vis werd vertoond Veel belang stelling kreeg ook de visafslag op Volendamse wijze. Tien horecabedrij ven hadden visschotels gemaakt die in een speciale stand op de Grote Markt te bewonderen waren. Vele duizenden probeerden zondagmiddag ook het aantal palingen in het aqua rium te tellen. COLLEGE MAAKT NOG GEEN KEUS in Axel bijeen AXEL De afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen komt morgenavond, dins dag. bijeen in De Halle in Axel Me vrouw Marckx spreekt die avond over 'Vrouwen m Israël'. Zij is betrokken bij de WIZO. een internationale, niet partij-gebonden vrijwilligersorganisa tie voor Joodse vrouwen die actief is op het gebied van scholing, vorming en opvang van duizenden vrouwen en kinderen in Israël. De bijeenkomst begint om acht uur In Goes gestolen auto in Bergen op Zoom gevonden GOES In de nacht van donderdag op vrijdag is aan de Krommemeet in Goes een personenauto gestolen Het voertuig is in de loop van vrijdag in Bergen op Zoom teruggevonden. De wagen was inmiddels wel van de wielen en andere essentiele onderde len ontdaan, MIDDELBURG In een reactie op aan terwille van een goede besluit- de concept-nota 'Grevelingen zout- vorming over de Grevelingen in de zoet' dringen gedeputeerde staten definitieve nota meer duidelijkheid van Zeeland er bij rijkswaterstaat op te verschaffen over de kosten van de VLISSINGEN - De Vlissingse brand weer moest gedurende het wêekeinde verschillende keren uitrukken om assistentie te verlenen bij gevallen van stormschade. Ernstige ongeval len deden zich niet voor. de schade bleef steeds heperkt. De harde windstoten, met uitschie ters tot windkracht 10 a 11. eisten zaterdagmorgen omstreeks half tien het eerste 'slachtoffer'. De deur van een woning aan de Singel in Vlissin gen sloeg dicht, terwijl dc bewoners zich, zonder sleutel, buiten bevon den. De brandweer verschafte zich De drie vernielde voertuigen Ol'WERKERK - Drie auto's werden Het ongeluk gebeurde doordat de De politie wist zondagavond nog niet zondagmorgen omstreeks zes uur to- automobilist R. M. H. uit Ouwerkerk wie de eigenaars zijn van deze twee taal vernield bij een slippartij op de in een slip raakte door slik op de weg. auto's, die evenals de auto van de Baalpapenweg ter hoogte van de De stuurloos geworden auto tolde Ouwerkerkenaar geheel werden ver camping 'Sluitgat' in Ouwerkerk. tegen twee daar geparkeerde auto's, meld De bestuurder bleef ongedeerd. via een raam toegang tot de woning, waarna de deur probleemloos ge opend kon worden. Het Vlissingse bomenbestand kreeg het zwaarder te verduren. In totaal moest de Vlissingse brandweer zater dag en zondag vier bomen geheel of gedeeltelijk afzagen. Aan de Presi dent Rooseveltlaan. ter hoogte van de begraafplaats, woei zaterdagmiddag een boom om en hetzelfde gebeurde zondagmiddag op twee plaatsen in Ritthem. aan de Zandweg en de Schottestraat. Van een boom aan de Irenestraat in Oost-Souburg brak za terdagavond de khiin af, die eveneens door de brandweer werd verwijderd. De Vlissingse brandweer kwam ver der nog in actie om spandoeken die waren losgeslagen in de Jacobstraat' in vnssmgen te beteugelen - cie staal draden waarmee ze waren bevestigd dreigden de wankelruiten te vernielen en bouwmaterialen op een bouwloka- tie aan de Badhuisstraat voor weg waaien te behoeden. De stormachtige wind bracht zater dagavond een hevige regenbui die in een woning aan de Diezesstraat in Oost-Souburg voor overlast zorgde. Vermoedelijk tengevolge van een mankement aan de riolering in de onmiddellijke nabijheid van de wo ning, waardoor het riool het regenwa ter niet meer kon verw'erken, spoot in de woning het water uit de toiletpot. Toen de regenbui was weggetrokken, pompte de brandweer het water weg. Omwonenden waarschuwden zater dagmiddag de brandweer omdat en kele stenen uit de gevel van een woning aan de Nieuwenaijk in Vlissin gen waren gewaaid. De brandweer verwijderde de loszittende delen uit de gevelnok van de woning waarvan de bewoners op dat moment met thuis waren. Het stormachtige weer begon zater dagmorgen. toen de windkracht van 6 toenam tot 8 A 9 in de loop van de dag In de nacht van zaterdag op zondag was de storm op z'n sterkst en werden er uitschieters gemeten van 10 a 11 Zondagmorgen nam de wind Iets af. maar 's middags werd weer wand- kracht 8 gemeten, met uitschieters naar 9 Tegen de avond werd het weer wat rustiger en de verwachting is dat deze trend zich vandaag i maandag) voort zal zetten. In nacht van zater dag op zondag werd in Vlissingen 21 mm regenw ater afgetapt. Hier en daar kwam ook een onweersbui voor alternatieven, de baten voor de land bouw en de kwaliteit van het water uit het Zoommeer. Zij hebben nog geen keuze gemaakt uit de drie alter natieven: zoet. zout of zout met een pijpleiding voor de zoelwatervoor- ziening van de landbouw op Schou- wen-Duiveland vanuit het Zoom meer. Wel merken gs opm in hun brief op dat in het alternatief met de pijplei ding de tegenstrijdige belangen van landbouw, visserij, ecologie, water huishouding en recreatie worden ge bundeld. Bij een keuze voor een zoete of zoute Grevelingen zonder meer zullen deze belangen met elkaar in botsing komen. Overigens dient vol gens gs in de studie een zoete Greve lingen als referentie-alternatief te worden genomen in plaats van een zoute Grevelingen: het oorspronkelij ke Deltaplan voorzag in afsluiting van de Grevelingen waardoor het water zou verzoeten Kosten naar rijk Om in de discussie over de Grevelin gen te kunnen kiezen uit drie vol waardige alternatieven zal rijkswa terstaat in de definiteve nota moeten aangeven wie de kosten van een bepaald alternatief moet dragen. Gs gaan ervan uit dat de alternatieven zout of zoet voor rekening van het rijk komen. Zij baseren dit op de concept-nota 'De waterhuishouding van Nederland'. In deze nota stelt rijkswaterstaat dat de Grevelingen onderdeel is van het waterhuishoud kundig hoofdsysteem. Voor de wate- r,en in dit systeem is het rijk volgens deze nota verantwoordelijk, ook'in financieel opzicht. Deze lijn door trekkend zou het rijk volgens gs ook de verantwoordelijkheid moeten dragen voor het alternatief met de pijpleiding. Verder vragen, gs zich af of de baten voor de landbouw van een zoete Gre velingen niet te laag zijn ingeschat. Het bevreemdt hen dat vanuit de landbouwsector heel andere baten zijn aangegeven dan in de concept nota. Ook is niet duidelijk of de baten voor de landbouw en de visserij op dezelfde wijze zijn berekend Eveneens zetten gs vraagtekens bij de kwaliteit van het water dat in het alternatief met de pijpleiding uit het Zoommeer naar Schouwen-Duiveland wordt gevoerd, zeker als de inlaat in de Krammer komt. C. Duvekot, tandarts Irenestr. 5-7, 4481 AZ Kloetinge. Tel. 01100-30459 Afw. van: 18/10 t/m 21/10 Voor spoedbehandelingen nemen collega's waar Telefonische afspraken van 09.00-12.00 uur In plaats van kaarten Voor de geweldige belangstelling die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze zorgzame vrouw, moeder en oma GEORGETTE M. L. RAMMELOO betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder bedanken wij H H Patoors. doctoren, verplegend personeel afd. 'chirurgie', handwerkclub. bejaarden- bond en muziek ver. 'St. Cecilia". O. van den Hemel kinderen en kleinkinderen Philippine, oktober 1983. (AANDAG 17 OKTOBER 1983 jlS VAN GENT Het eerste folkfestival in herberg 'De ötterdam' in Sas van Gent is zaterdagavond een muzikaal jacces geworden. Groepen en artiesten uit verschillende jerelddelen bezochten het sfeervolle festival, waarvan de niim 150 aanwezigen met volle teugen konden genieten. Vooral de Afrikaan Steve Neumann oogstte veel succes met iauthentieke gitaarspel. Hij kreeg de toehoorders volledig in zijn ban. De Argentijn Juan Massondo. samen 5êt RUM-gitarist Dirk van Esbroek. terug in de Argentijnse folktra- düfs Het Zeeuws-Vlaamse 'Maller- lei' kreeg een deel van het publiek zelfs op de dansvloer. Het waren ech ter de zeven Joegoslaven die onder de naam 'Scadarlijo' optraden, die zater dagavond het hoogtepunt vo. mden van het festival Met een rijke ver scheidenheid aan instrumenten ver zorgden zij een optreden, waarin mu ziek uit verschillende delen van Joe goslavië werd gebracht Theo Mattheeuws. voorzitter van de organiserende stichting SAS Promo tion toonde zich bijzonder tevreden met het festival. „Voor volgend jaar moeten we zeker uitkijken naar een grotere zaal. We denken dan onder andere aan 'De Speije Donderdag avond 20 oktober treedt de Joegosla vische folkgroep nog eenmaal op in Sas van Gent. en dal is dan op het gratis concert dat plaats vindt in de Dukdalf aan de Ooststraatpromena- de. Dat concert is een tegemoetko ming aan de bezoekers van hel enkele weken geleden georganiseerde jazz festival, toen een van de groepen niet kwam opdagen Het slotconcert van Scadarlijo begint om 21.00 uur. Veel belangstelling hobbytentoonstelling

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21