Automobilist zwaargewond bij roofoverval langs A 58 Procureur-generaal: geen vervolging zaak Molthoff Loods met stro in de as door spelende jongens Beunhazerij autoschadeherstel kost 3000 arbeidsplaatsen lid vdiegclub in Haamstede kreeg 10.000ste zweefbrevet BESTUURDER EN VROUW NEERGESLAGEN Onderzoek bij bouwproject Kortgene in almanak Vier mensen gewond bij auto-ongeluk Biggekerke WWI BAANDAG 17 OKTOBER 1983 PAGINA 5 - Een lid van de vliegclub Haamstede, de 17-jarige Ronald Flik uit jitoelsluis. heeft zaterdag in het nationale zweefvliegcentrum Teriet bij iVm het tienduizendste Nederlandse B-zweefvliegbrevel ontvangen Hij tig dit diploma, bedoeld voor iedere beginnende zweefvlieger die vijf luchten achter de rug heeft, uit handen van een geroutineerde sportbroe- Kees Mu/sers uit Alphen aan de Rijn. die eerder dit jaar in Mexico de ilitel in de 15-meter klasse heeft behaald. Ronald Flik is dit jaar zijn Jmg begonnen bij de vliegclub Haamstede 'niat de jeugdige zweefvlieger zijn brevet kreeg, klom hij samen met wereldkampioen Mutsers in een tweezitter. waarmee het tweetal iets van zijn kunnen liet zien Ze voerden een rugvlucht. enkele loopings en ander stuntwerk uit. Tijdens de bijeenkomst op Teriet. waarbij naast een flinke afvaardiging van de vliegclub Haamstede ook burgemeester J Niemantsver- driet-Leenheer van de partij was. werd verder het team gehuldigd dat met zoveel succes aan de wereldkampioenschappen heeft deelgenomen. Behalve met een wereldtitel waren de Nederlandse zweefvliegers ook nog met een vierde plaats teruggekomen. Het team kreeg de zilveren plaquette van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart UiAND Een man en een vrouw zijn zaterdagavond overvallen en beroofd op de nem nog met horen De vrouw verlichte parkeerplaats Het Rak langs de zuidelijke rijbaan van rijksweg A o8 tussen de mocht na behandeling vaneen hoofd ii r, - - i wond weer naar huis reekrakbruggen over de Schelde-Rijnverbinding en de provinciegrens. De man, de 57-jarige van de G., en de vrouw, de 33-jarige J. K. zijn beiden afkomstig uit Rotterdam. Ze waren list teruggekeerd van een zakenreis naar Engeland. bde parkeerplaats - het was om- Heks 20.15 uur - stapte de man even (de auto, een Volkswagen Passat- lioncar. Hij werd door vermoede- twee mannen neergeslagen. Twee nnen verrasten ook de passagiere. inde auto was blijven zitten. Het itier werd geopend en ze werd met 5 hard voorwerp geslagen. De da- (S waren - zo wordt aangenomen - nsskerd. Ze beroofden de man en •trouw van een gouden polshorloge, n doublé halsketting, een gouden ring, 200 gulden aan Nederlands geld tomobilisten. Dat lukte niet. Daarop en waarschijnlijk ook nog wat Engels sleepte ze de man in de auto en reed geld. naar Bergen op Zoom Daar werd de Nadat de daders waren verdwenen - politie gewaarschuwd. Van de G. is hoe en waarmee is nog niet bekend - met hoofdletsel en ernstige inwendige zich in verbinding te stellen met de heeft de vrouw geprobeerd de aan- kwetsuren opgenomen in een zieken- rijkspolitie in Kruimngen. telefoon dacht te trekken van passerende au- huis in Bergen op Zoom De politie 01130-1810. wond wei De groep Reimerswaal van de rijkspo litie. de recherchegroep van het rijks politiedistrict Middelburg en de tech nische recherche hebben de zaak in onderzoek. Automobilisten die zater dagavond op het bewuste tijdstip de parkeerplaats zijn gepasseerd en iets hebben opgemerkt, worden verzocht Onderzoek GS naar aangepast wvoer voor scholieren MIDDELBURG - Gedeputeerde van Zeeland hebben alle Zeeuwse gemeenten een brief [estuurd vergezeld met een hndreiking over een verant- soorde regeling voor het leer lingenvervoer in het gewoon la- i het buitengewoon onder- De gemeenten wordt ge vraagd zo spoedig mogelijk een Mgevocgd formulier in te vul- en te retourneren aan de ipeciaal geformeerde Werk- (toep Yervoersproblematiek. 0we werkgroep die in de loop de maand wordt aangevuld ret een vaste coordinator, gaat tch dan verder verdiepen in de nanier waarop er in Zeeland een itrantwoorde en kostenbespa- tnde regeling van het leerlin- jenvervoer mogelijk is. De handreiking is door de Werk groep samengesteld naar aanlei- an een circulaire van het Ministerie van Onderwijs, dat dertig miljoen op deze vervoers (landelijk gezien) wil be zuinigen. De regeling moest al op 1 januari van dit jaar ingaan, naar kwam door de nodige «erstand in het parlement voorlopig op losse schroeven te «an. De Werkgroep adviseert onder aidere dat er in eerste instantie redelijk overleg met ouders, ■oogden of verzorgers mogelijk Jsoet zijn over het gecombineer de aangepaste vervoer. Nu is het io dat er in het aangepast ver voer regelmatig plaatsen over i|n Dit is een gevolg van het feit dat ouders, voogden en verzor gers er bezwaar tegen maken dat hun kind of pupil gezamenlijk net anderen wordt vervoerd om dat dat volgens hen niet verant woord is. Aan de gemeenten wordt gevraagd hun reacties vóór 14 november in te dienen 51] de Werkgroep Vervoerspro- blematiek. KORTGENE De rijkspolitie in dorp opgevallen dat aan de vijf hui- schakeld. De drie bouwvakkers die Kortgene heeft in samenwerking met zen die daar in aanbouw zijn voorna- zaterdag aan het werk waren, werden de belastingdienst in Goes zaterdag melijk 's avonds en op zaterdagen ondervraagd. Nagegaan zal nog wor- een onderzoek ingesteld bij een wordt gewerkt. den in hoeverre in strijd met belas bouwproject aan de Kaaidijk in Er gingen dan ook geruchten dat tingvoorschriften en andere wettelij- Kortgene. Het was bewoners van het zwartwerkers bij de bouw zijn Inge- ke bepalingen is gehandeld. Het kabellegschip 'CS Alert VLISSINGEN In de Buitenhaven van Vlissingen ligt het Engelse kabellegschip 'CS Alert' afge meerd. dat zo snel mogelijk een begin zal maken met de verbinding van de twee uiteinden van de nieu we telefoonkabel, die tussen Dom burg en de Engelse kustplaats Al- deburgh gelegd moet worden. Be gin juni werd hel Nederlandse uit einde van deze kabel door de kabel- leger 'Directeur Generaal Bast' van de PTT al voor de kust van Walche ren gelegd en aan de wal gebracht bij Domburg. Nadat de 'CS Alert' het uiteinde - dat op de zeebodem lag - had opge vist en de positie ervan had gemar keerd met een boei. werd uitgewe ken naar Vlissingen in verband met het slechte weer op de Noordzee Aan boord van de 'CS Alert' bevin den zich in totaal 119 personen, deels technici en deels bemanning van het schip Het schip is eigen dom van de Engelse Posterijen en meet 6.083 brt Met een lengte van 127,13 meter en een breedte van 16,64 meter bevindt zich aan boord een scala van technische appara tuur. Vanaf 'CVS Alert' zal de telefoonka bel worden afgesteld en neergela ten. Aan boord worden de lassen gemaakt, terwijl tijdens het leggen van de kabel door middel van'ront- gencontrole wordt bekeken of er geen breuken in de kabel zitten. De kabel wordt niet m een rechte lijn maar zigzag op dé zeebodem neergelegd. Met het karwei is een totaalbedrag van circa 40 miljoen gulden gemoeid en de nieuwe tele foonkabel krijgt een capaciteit van 4200 telefoongesprekken tegelijk. Om een goede geSprekskwaïiteit te kunnen krijgen, wordt om de vijf kilometer een versterker aange bracht. Er wordt naar gestreefd de nieuwe telefoonkabel (de vierde tus sen Domburg en Aldeburghi om streeks februari volgend jaar in ge bruik te nemen. WERKGROEP KERNENERGIE TELEURGESTELD De strobalen in de loods in Heinkenszand bleven nog uren doorbranden. HEINKENSZAND Twee spelende jongens zijn er zondagmiddag om 16 uur de oorzaak van geweest dat een loods met stro aan de Noordlandse- weg even buiten de bebouwde kom van Heinkenszand in vlammen is opgegaan. Het tweetal had tussen de strobalen een hut gebouwd, die met een kaars werd verlicht. De kaars viel om en toen stond al snel de hele loods in lichterlaaie. De brandweer van Heinkenszand, die met twaalf man uitrukte, beperkte zich tot controleren van het vuur en het nathouden van een nabijgelegen schuurtje. Besloten werd niet te pro beren het vuur te blussen. De ervaring met dergelijke branden is dat dit toch niet lukt. Het resultaat is dan alleen dat het vuur nog dagenlang kan blijven smeu len en ineens weer kan aanwakkeren. Daarom hielden de brandweerman nen een oogje in het zeil terwijl ze het vuur uit lieten branden Zondagavond was de brand nog steeds niet uit. In de loods lag 25 ton stro opgeslagen. De schade aan de loods bedraagt 40.000 gulden. Het stro vertegenwoor digt een waarde van 2500 gulden De loods is eigendom van M Zuidweg HULST De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof beschouwt de zaak tussen burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst en de w erkgroep Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen als afgerond. Hij ziet geen mogelijk heden meer voor een nieuwe proce dure tegen de burgemeester. Ook de nationale ombudsman is niet van plan zich met de kwestie bezig te houden. Hij acht zich daartoe niet bevoegd. De werkgroep heeft uiterst teleurge steld en kritisch gereageerd op het besluit van de procureur-generaal de 'zaak -Molthoff verder ongemoeid te laten. ..Het blijkt dat de belangen van de gezaghebbenden feitelijk bepalend zijn voor de binnen het recht wettelijk genormeerde machtsverhoudingen aldus Luk Brusselaers. secretaris van de werkgroep ..Uitspraken van de huidige rechtsorde - tegen het belang in van de heersende t wan lorde - kun nen slechts dan - afgedwongen wor den wanneer er sprake is van een zo groot mogelijke publiekelijke bekend heid en de mobilisatie van de bevol king". De werkgroep wendde zich half juli tot de procureur-generaal omdat de groep zich niet wilde neerleggen bij het besluit van de raadkamer van de rechtbank in Middelburg, om burge meester Molthoff niet te vervolgen wegens smaad. De werkgroep voelde zich genomen' en had de indruk 'dat de rechtspraak hier enig geweld is aangedaan ter bescherming van een plaatselijk burgemeester'. De procu reur-generaal moest de hele zaak nog maar eens uitpluizen, vond de werk groep. Het gerechtshof had zich al eerder bezig gehouden met de kwestie Dat gebeurde op het moment dat een eerder verzoek aan de officier van justitie in Middelburg om Molthoff te vervolgen wegens smaad niets ople verde. Het gerechtshof besliste toen dat er alsnog een strafvervolging moest worden ingesteld Meisje (8) breekt been bij ruzie TERNEL'ZEN Een ruzie tussen twee meisjes van 8 en 11 jaar. vrij dagmiddag in Terneuzen. liep voor het jongste meisje slecht af. Toen zij. de 8-Jarige M. van der V aan het rolschaatsen was in de Mascagm- straat. passeerde het 11-jarige meisje F B. De meisjes kregen het met elkaar aan de stok Daarbij kwam Van der V. ten val en brak een been. Ze werd overgebracht naar het Juliana- ziekenhuis. Het draaide allemaal om een kwestie, die eind 1981 speelde. Twintig leden van de werkgroep Kernenergie scha kelden toen de officier m omdat de Hulster burgemeester, naar hun me ning. in een dagblad-interview de in druk had gewekt dat kringen rond de werkgroep verantwoordelijk waren voor het bekladden van zijn woning. De officier dagvaardde Molthoff. maar die maakte daartegen bezwaar. In zijn beschikking op dit bezwaarschrift stelde de raadkamer de Hulster bur gemeester toen buiten vervolging 'we gens onvoldoende aanwezigheid van schuld'. De procureur-generaal bij het Haags gerechthof heeft de werkgroep nu laten weten dat daarmee, volgens het wetboek van strafvordering, de kous af is. Luk Brusselaers: „Voor de leden van de werkgroep is het uiteindelijke resultaat dat de burgemeester in fei te ongeoorloofde beschuldigingen mag uiten naar de bevolking. De legale aanpak van deze misplaatste uitspraken van de burgemeester heeft tot niets geleid, al maakte die aanpak - compleet met veel publici teit - het niet zo eenvoudig om de hele zaak in een vroeg stadium in de doofpot te stoppen". 'braken in twee VOORZITTER FOCWA OP CONGRES VLISSINGEN: ezinestations ijksweg bij Goes ULS In de nacht van zaterdag op Mag is in twee benzinestations rijksweg A58 in de gemeente i ingebroken. Het betreft de sta ns ter hoogte van Baarsdorp en twedorp. In beide gevallen werd de van het magazijn opengebro- l het benzinestation bij Baarsdorp een kassalade met 500 gulden fop een stoel in het magazijn stond, ogenomen. Uit het andere station "d mets vermist. ZEEUWSE treurig Vanuit een van de plattelands gemeenten kregeti wij onlangs ten treurig bericht. Het betrof de relsvereniging 'Steeds Ver net' en behelsde een droevige <njeenkomst. De opsteller van nel epistel meldde, dat ge noemde reisvereniging de hotste jaren niet genoeg leden fyeen kon brengen om een touringcar te kunnen bekosti gt. Men sprak tijdens de wrvergadering zelfs al over tyheffing van de vereniging tover kwam het VLISSINGEN - „De sector autoscha deherstel- en autospuitbcdrijf onder vindt oneerlijke concurrentie van malafide bedrijven. Van de totale omzet in deze branche van circa 1 miljard gulden gaal ongeveer dertig procent naar de beunhaas. Een omzet derhalve van 300 miljoen gulden, goed voor 3000 arbeidsplaatsen. Ik vraag me wel eens af: zijn de overhe den zich dat wel bewust". Dit zei de heer W. J. Lith, voorzitter van de FOCWA, de Nederlandse vereniging van ondernemers in het carrosserie- bedrijf - zaterdag tijdens de vergade ring in hotel Britannia in Vlissingen die onderdeel uitmaakte van hel tweedaagse FOCWA-congres. Het congres, dat om de twee jaar wordt gehouden, telde ruim tachtig deelnemers met hun partners. Vrij dagavond werden zij ontvangen in hotel Britannia met, een diner dat werd afgewisseld met optredens van Zeeuwse artiesten. Zaterdagmorgen vertrokken de dames naar het werkei- land Neeltje Jans voor een bezoek aan de Oosterscheldewerken. De congres gangers - het grootste aantal dat sinds men met de congressen begon bijeen kwam - luisterden in de Nautilus* Evertsenzaal naar het welkomst woord van de heer J. Davidse, voorzit ter van de FOCWA-afdeling Zeeland en de jaarrede van de heer Lith. Deze maakte gewag van enig herstel in de carrosseriebouw en autoschade-her stel, zowel nationaal als internatio naal ,.Als het waar is dat we het dieptepunt hebben gepasseerd, dan zijn de carrosseriebednjven er minder slecht afgekomen dan was verwacht", zo constateerde hij. Toch is het in deze branche niet allemaal rozegeur en maneschijn, zo bleek uit de toe spraak van de heer G van der Plas. landelijk secretaris van de FOCWA ..Er is nog steeds een wanverhouding tussen capaciteit en werkaanbod in de carrosseriebouw". zo zei hij. De echte uitputtingsslag dreigt voor die bedrijven nu pas te beginnen omdat de mogelijkheden om de terugloop van werk op te vangen nu uitgeput zijn ,.De carrosseriebouw noreerde tegen de ontwikkelingen in", aldus de heer Van der Plas. „Sinds 1980 is er echter een terugloop van werk en de bestaande overcapaciteit zal slechts langzaam verdwijnen". Als conse quentie van de overcapaciteit noem de de heer Van der Plas een steeds fellere acquisitie, waardoor de prijzen steeds lager worden terwijl de kosten oplopen „We moeten met kracht werken aan het herstel van het pnjs- uiveau. De carrosseriebedrijven kun nen niet langer met verlies werken, daarvoor is de weg naar herstel te lang", zo hield hij zijn gehoor voor. Fiscaal aanpakken Ook FOCWA-secretaris A. W. van de Pol ging in zijn toespraak, zij het kort. in op de beunhazerij. „Moeten de beunhazen niet eens met fiscale middelen worden aangepakt", vroeg hij zich af. „Een weinig sympathieke maatregel, maar het moet". De heer Van de Pol constateerde eveneens, wat hij noemde, 'voorzichtige teke nen van herstel'. Bij dat herstel is een belangrijke rol weggelegd voor de FOCWA-garantieregeling. „Die wil len wij in alle afdelingen verplicht stellen, anders heeft het geen effect. Een dergelijke regeling kan ons on derscheiden van de beunhazen". De lieer Van de Pol ging verder in op de ontwikkelingen rond het Audatex- systeem, een geautomatiseerd sys teem van schaderegeling. De congresgangers kregen verder een uiteenzetting te horen van mr R de Blij. secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland, over de vesti gingswetgeving De heer H A van den Barselaar. directeur van de stich ting Vakopleiding Carrosseriebedrijf (VOC) hield een pleidooi voor het handhaven van het niveau van de vakopleiding. „Bij een opleving van de economie moeten we klaar staan met vakmensen", zo zei hij. Hij wees de congresgangers op de maatregelen die zijn genomen om het beschikbaar stellen van leerlmgenplaatsen te sti muleren Zo geeft de VOC onder meer een subsidie in de loonkosten en zijn er voor de bedrijven mogelijkheden met de leerlingen een arbeidsovereen komst aan te gaan voor twee dagen per week. De leerling kan daarnaast twee dagen per week naar een leer werkplaats. zonder kosten voor de werkgever Na de inleiding was er gelegenheid tot het stellen van vragen en uit de gevoerde discussie bleek dat met name de malafide bedrijven de on dernemers veel zorgen baren. Mr De Blij wees er in dit verband op dat de controle op naleving van de vesti gingswet onvoldoende mogelijk is door een gebrek aan mankracht bij de Economische opsporingsdienst. „Het uitsluiten van oneerlijke con currentie komt onvoldoende tot ui ting. Op dat vlak is zeker een rol weggelegd voor de FOCWA". zo zei hij. De verongelukte auto in de sloot DEELNEMERS AAN PUZZELRIT BIGGEKERKE - Vier deelnemers aan de jaarlijkse puzzelrit van oud leerlingen van het Maritiem Insti tuut De Ruvter in Vlissingen zijn zaterdagmiddag gewond geraakt toen de auto waarin zij zaten nabij Biggekerke uil de bocht vloog en in een sloot belandde. De inzittenden werden overgebracht naar het Gast huis in Middelburg. Eén van hen, de 25-jarige L. V. uit Kalvvijk-aan-zee, is met inwendige verwondingen opge nomen op de afdeling intensieve zorg. Het ongeluk gebeurde omstreeks hall' vijf op Krabbeneiland. een B-weg even buiten Biggekerke De bestuur der van de auto. de 26-jarige J. van der w uit Vlissingen. merkte een haakse bocht in de weg te laat op en kon niet meer tijdig stoppen. De auto schoot rechtdoor en belandde in een sloot. Volgens een woordvoerder van de groep Valkemsse van de rijkspolitie bedroeg de snelheid op dat moment ongeveer zestig tot zeventig kilome ter. 'niet overmatig hoog', zo zei hij. De overige gewonden zijn de 26-jarige mevrouw R. van der W -S en de 24-jarige mevrouw M. V -Van D., de echtgenotes van de andere inzitten den. Beide dames werden met ver moedelijk een hersenschudding over gebracht naar het Gasthuis. Bestuur der Van der W liep bij het ongeluk snijwonden op aan het gezicht en een uit de kom gescholen bovenbeen. Bovendien klaagde hij over pijn in de borst Voor het vervoer van de gewon den werden dne ambulances ingezet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19