Burgemeester Den Boer opende weekenddiensten nieuw postkantoor Scharendijke Wijziging regeling DGD in de gemeenteraad van Valkenisse WISSEL SCHOUWEN NIEUWE SCHAKEL IN COMMUNICATIEKETEN' ,[pzc7 kerkdiensten Plan nevenvestiging van bibliotheek in Wemeldinge AMZ B.V. AUTO MAATSCHAPPIJ ZEELAND ZATERDAG 15 OKTOBER 1983 streek SCHARENDIJKE Het nieuwe postkantoor Scharendijke is vrijdagmiddag officieel geopend. Burgemeester W. den Boer ontsloot het gebouwtje aan de Dijkstraat nadat de schooljeugd enige tientallen ballons had opgelaten. In het kantoor ontving de burgemeester vervolgens ter afsluiting van het openingsgebeuren een aangetekende brief uit handen van de kantoorhoudster mevrouw J. Kiesenberg-Poot. De enveloppe bleek gevuld met vaderland se postzegels: de complete PTT-jaaruitgave 1982. Ook het oplaten van de ballons door de jeugd was een idee van PTT, die boeken beschikbaar stelt voor de win nende klassen van de twee scholen in Scharendijke Dat wil zeggen, indien de aan de ballons gehechte kaartjes door de vinders worden teruggezon den. zodat uitgerekend kan worden van welke klas de ballons bij elkaar genomen de verste afstand hebben afgelegd. In een bijeenkomst voor genodigden in de Putmeet. voorafgaande aan het buitengebeuren, betoogde directeur C Karremans van het postkantoor Zierikzee dat de nieuwbouw in Scha- rendijkê de afsluiting vormt van vele afgelopen jaren tot stand gekomen verbeterde PTT-kantoren over geheel Schouwen-Duiveland. Verder noemde hij de nieuwbouw in het Grevelingen- dorp belangrijk vanuit het oogpunt van beveiliging. Want het vorige kan toor en ook de noodbehuizing zijn doelwit van roofovervallen geweest. „De vorige kantoorhouder J. van de Panne was zo handig om de overvaller alleen maar briefjes van vijf en tien gulden te geven Bovendien werd de dader later aangehouden. Maar van de tweede overval is nog niets boven water gekomen", vertelde directeur Karremans. Directeur J. L. de Wild van het post- district in Middelburg gaf enige uitleg over communicatiemiddelen. Daarbij stipte hij aan dat vooral het postver- Plattelandsvrouwen Wemeldinge bijeen WEMELDINGE De Plattelands vrouwen afdeling Wemeldinge hield haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis. De avond werd verzorgd door mevrouw Dominicus-de Graaf uit 's-Gravenpolder. Ze demonstreer de de knipselkunst, waarna de aanwe zige dames zelf hun kunsten mochten proberen. De volgende activiteit, ver zorgd door het Nederlandse Zuivelbu- reau is dinsdgavond 8 november. Raadsvergadering Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND De aanpas sing van de elektrische installatie in het gemeentehuis staat woensdag op de agenda van de Sint-Philipslandse gemeenteraad. De kosten (het gaat om verplaatsing en vernieuwing van een aantal armaturen en daarbij ko mende werkzaamheden) bedragen 12.500 gulden. De raad praat ook over een voorlopige' subsidie van 666 gulden aan de zang vereniging Soli Deo Gloria, een af splitsing van de zangvereniging Mara natha. Verder komt onder meer een voorstel aan de orde om een fonds te vormen waaruit groot onderhoud voor dorpshuis De Wimpel kan wor den betaald. De raadsvergadenng be gint om 19.30 uur Welzijn voor ouderen in Kortgene bijeen KORTGENE - De stichting Welzijn voor Ouderen houdt maandag 24 ok tober een bijeenkomst in pensionte huis 'Noord-Beveland'in Kortgene De heer Zondervan uit Vlissingen, verbonden aan de genealogische ver eniging Zeeland, spreekt dan over het onderwerp: „Afkomst van achterna men. De aanvang is 19.30 uur. IJzendijke blij met snelheidsbeperking IJZENDIJKE Vanaf vandaag geldt in de Verlengde Molenstraat te IJzen dijke een snelheidsbeperking tot 30 kilometer. Het college van b en w van Oostburg heeft hiertoe besloten in verband met de gevaarlijke verkeers situatie in de Verlengde Molenstraat, waaraan de rooms katholieke lagere school gelegen is. In apnl drong de dorpsraad van IJ zendijke er bij het college op aan in de straat 30 kilometer-borden te plaat sen. Tijdens de bespreking met wet houder A. de Feijter van Oostburg werd dit verzoek nogmaals herhaald. De dorpsraad is met het besluit zeer in zijn nopjes. Dorpsraadssecretaris Turry Termont „Na de plaatsing van het richtmgbord Philippine, een lang gekoesterde wens. de reconstructie van het kruispunt Parkzicht en de opname van extra ontsluitingswerken in het nieuwe bestemmingsplan Klei ne Jonkvrouw III, is dit opnieuw een tegemoetkoming aan ons". Terneuzenaar op straat overleden TERNEUZEN De 78-jarige F R Remery uit Terneuzen is vrijdagmor gen in de Axelsestraat in zijn woon plaats onwel geworden en overleden Wisselgeld gestolen keer nog altijd toeneemt. Het lande lijk postverkeer omvat dagelijks 15 miljoen stuks; het postvervoer in het district Middelburg nam toe met 25 procent en het verkeer aan de loket ten steeg met 16 procent. De Wild tekende in dit verband aan met ge mengde gevoelens kennis te hebben genomen van de stiptheidacties van de PTT'ers op de kantoren Middel burg en Breda „We kunnen wel be grip opbrengen voor de situatie van de ambtenaren, maar anderzijds maak ik me zorgen over de voortgang van de werkzaamheden ten gerieve van het publiek", aldus de directeur van het postdistrict. Wat betreft het nieuwe kantoor Scha rendijke stelde hij dat het gebouwtje gezien mag worden. „En het is weer brengt" Lopers Burgemeester Den Boer van Midden- schouwen gaf een terugblik op het verleden toen brieven nog werden vervoerd door lopers of bodes. Gelet daarop vond hij het aannemelijk dat de naam van de Schouwse buurt schap Looperskapelle herinnert aan een kapel van de bodes of lopers, die daar op hun route een materieel en geestelijk rustpunt vonden'. Het was Den Boer gebleken dat 1851 voor Schouwen-Duiveland op postgebied een markant jaar is geweest. Want de minister van financiën stelde toen een regeling vast voor de postdien sten op het voormalige eiland. De regeling bepaalde dat er dagelijks een bode vertrok vanuit Brouwers haven. om zes uur 's morgens, die via Brijdorpe. Looperskapelle en Eiker zee naar Ellemeet liep. De tocht in omgekeerde richting verliep vanaf drie uur in de middag. Scharendijke heeft intussen thans reeds ruim 90 jaar een eigen postkan toor. Want de vestiging van het eerste hulpkantoor vond plaats in 1892. Se dert 1851 fungeerde een zogeheten bushouder in Eikerzee. Burgemeester Den Boer merkte nog op dat de dienstverlening aan het publiek opnieuw weer voor een reeks van jaren verzekerd is. Voor de kernen Ellemeet en Kerkwerve blijft het rij dende postkantoor beschikbaar „En we kunnen dan ook stellen dat PTT de gemeente Middenschouwen, bin nen bepaalde grenzen, er toe bij draagt om de leefbaarheid op peil te houden", aldus Den Boer. Het Scharendijkse bouwbedrijf Lou- werse bouwde het postkantoor naar ontwerp van architectenbureau Rot huizen en 't, Hooft. Burgemeester Den Boer ontvang uit handen van kantoorhoudster mevri brief m het nieuwe postkantoor m Scharendijke v Kiesenberg-Poot de eerste aangetekende ARTIKEL OVER ONTBINDING VERVALT bij inbraak TERNEUZEN - Bij een inbraak in het electrotechnisch bureau Verstrae- ten aan de Schuttershofweg in Ter- neuzen is donderdagnacht een klein bedrag aan wisselgeld verdwenen. BINGO AVOND TERNEUZEN Buurthuis 'De Bol ster" in Temeuzen houdt maandag de maandelijkse bingo-avond in het be jaardencentrum 'De Blide'. Er wacht een interessant prijzenpakket De mi nimumleeftijd is 16 Jaar. KOLDEKERKE - Het college van b. en w. van Valkenisse wil dat de gemeenteraad het tijdens de vorige raadsvergadering genomen besluit tot toetreding tot de districtsgezond heidsdienst weer in te trekken. Het college vraagt de raad daarna op nieuw te willen besluiten tot toetre ding, echter met inbegrip van een aantal wijzigingen in de gemeen schappelijke regeling. B. en w. den ken zo de overzichtelijkheid van de regeling te bevorderen. Het voorstel komt donderdag 20 oktober aan de orde tijdens de raadsvergadering die om 19.30 uur begint. Het voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling DGD is gedaan door de ambtelijke werkgroep DGD en omvat onder meer het laten vervallen van de ontbindende voor waarde in de regeling Hierin was opgenomen dat de regeling zou wor den ontbonden indien de oprichting van de DGD met budgettair kan verlopen. Deze bepaling is in strijd met de wet, die bepaalt dat een gemeenschappelijke regeling alleen ontbonden kan worden bij een twee derde meerderheidsbesluit en niet van rechtswege. De overige wijzigin gen van de regeling hebben betrek king op de taken en werkzaamheden van de DGD en de rechten, lasten en plichten van de gemeente ten opzich te van de DGD. Verder omvat de wijziging de opname van een artikel over de overname van gemeente-art sen door de DGD. De beslissing over het al dan niet in dienst nemen van deze artsen door de DGD dient bin nen zes maanden te worden genomen, zo bepaalt het artikel. B en w vragen de raad een aanvullend krediet van 110.000 gulden ten behoe- VVR Krabbendijke won van Amigos KRABBENDIJKE - Het herenteam van VVR Volleybalvereniging Rei- merswaal) heeft zijn zegereeks voort gezet met een 3-1 overwinning op het vorig jaar uit de districtsklasse gede gradeerde Amigos. De setstanden wa ren 11-15, 15-11, 15-12 en 15-16. Het damesteam kon het dit keer niet bolwerken en leed een nipte 1-2 neder laag tegen TOS, met de setstanden 6-15, 14-16 en 15-6. Natuurvereniging Tholen op excursie SINT-ANNALAND - De Natuurver eniging Tholen houdt zaterdag 22 oktober een paddestoelen excursie' naar Zoomland bij Bergen op Zoom De laatste trip werd gemaakt door 20 deelnemers, waarbij de schorren en slikken van de Krabbenkreek werden bezocht. ve van debouw van een verenigingsge bouw Hiervoor stelde de raad begin dit jaar 1 miljoen gulden beschikbaar. Dat nu een aanvullend krediet wordt gevraagd heeft onder meer als oor zaak dat de aanneemsom hoger is uitgevallen dan was'geraamd. evenals de honoraria voor architect en con structeur Daarnaast heeft men uit eindelijk gekozen voor een ander, en duurder, verwarmingssysteem. Hervormde vrouwen hielden besturendag GOES Meer dan 90 vrouwen heb ben als vertegenwoordigsters van her vormde vrouwengroepen in Zeeland een provinciale besturendag in Goes bijgewoond. De bijeenkomst stond onder leiding van prov presidente mevrouw J J. Nieuwenhuyse-de Schipper. Mevrouw I. Jebbink-Paap hield een inleiding over het onderwerp: 'Hoe besturen 'besturen'. Mevrouw Van de Merwe sprak namens het hoofdbestuur en mevrouw Mortier vroeg aandacht voor de zending Na de middgpauze trad de heer Engel Reinhoudt op met zijn liedjes in Zeeuws dialect. Het college stelt verder voor een per ceel grond, grenzend aan het terrein aan de G alge weg waar momenteel een hotel wordt gebouwd, te verkopen aan de heer E. J. P. Izeboud, de opdrachtgever tot die bouw. De heer Izeboud wil op het terrein tennisba nen aanleggen voor de hotelgasten. De gemeenteraad van Valkenjsse be handelt verder een voorstel tot vast stelling van voorbereidingsbesluiten voor een aantal gebieden in de ge meente. Het betreft het sport- en recreatieterrein aan de Westkapelse- weg in Zoutelande ivoor met name de uitbreiding van de parkeergelegen heid). het zomerhuizenterrein Galge wei dn verband met de op korte termijn te verwachten ontwikkeling van de plannen voor de aanleg van een zomerhuizenterrein) en een per ceel aan de Valkemsseweg in Bigge- kerke (om de bouw van een apparte mentencomplex mogelijk te maken). Tenslotte ocnandelt de raad een voorstel tot vaststelling van de ex ploitatie-opzet voor het bestem mingsplan Vliedberg in Biggekerke en de aanschaf van een zogenaamde parterrebrug ten behoeve van de gymnastiekvereniging Koudekerke. Tholen en St.-Philipsland 15-16 okto ber Alarmnummer Sch.-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en St.-Philips- land 0011 Artsen: Zierikzee: v.a. vr. 19.00 uur tot ma. CDA - vrou wenberaad houdt cursus kijk op politiek SINT-JANSTEEN Het provinciaal bestuur van het CDA-vrouwenbe- raad houdt in Zeeuwsch-Vlaanderen een KOP-cursus: kijk op politiek. Dat gebeurt dinsdag 18 oktober, maandag 7 november en maandag 21 november in het gemeenschapshuis 'De Waran de' aan de Wilhelminastraat in Sint- Jansteen. Inleiders zijn het CDA-statenlid G. Christiaanse uit Temeuzen, dat op de eerste bijeenkomst de politieke stro mingen in Nederland en het werk van Tweede Kamer, provinciaal bestuur en gemeenteraad behandelt. Zijn col lega, mevrouw H. Remijn-de Badt uit Oostburg vertelt op de tweede cursus dag iets over programma en uitgangs punten van het CDA. Het CDA-ka- merlid mevrouw H. Evenhuis-van Es sen tenslotte houdt op de derde bij eenkomst een inleiding over de lande lijke politiek van haar partij. Deelne mers krijgen ruimschoots de gelegen heid om van gedachten te kunnen wisselen over de onderwerpen. De driedaagse cursus wordt geleid door bestuursleden van het provinciale CDA-vrouwenberaad. Spelenmiddag jeugd Hulst HULST De Hulster buurtvereni ging 'Den Dullaert' houdt zaterdag 15 oktober een spelenmiddag voor de jeugd op het speelterrein naast het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Op het programma staan tien verschillende spelen. Daaraan kunnen jongens en meisjes in de leef tijd van zes tot en met twaalf jaar deelnemen. Alle kinderen die aan de spelen deelnemen ontvangen na af loop een verrassing. De spelenmiddag begint om 13.30 uur. Woningbouw in de gemeente Kapelle trekt weer wat aan KAPELLE De woningbouw in de gemeente Kapelle geeft aanleiding voor een gematigd optimisme. De belangstelling bij beleggers, bouw ondernemingen en particulieren voor de nieuwbouwwijk Eliwerve geeft aanleiding voor dat optimisme. Zelfs grond voor de bouw van bunga lows gaat weer van de hand. Ook in Biezelinge is bouwgrond verkocht of in optie gegeven. In de eerste acht maanden van dit jaar zijn in het dorp Kapelle 30 wonin gen gereedgekomen en er zijn er 45 in aanbouw. In voorbereiding zijn 30 huizen in Kapelle, 6 in Biezelinge en 18 in Wemeldinge. De laatste komen te staan aan het Dorpsplein, dat daar mee. tot grote vreugde van b. en w., kan worden afgerond. In de eerste fase van Eliwerve is nog ruimte voor de bouw van 125 woningen. Een flink aantal, maar om te voorkomen dat op een gegeven moment in de komende jaren nee moet worden verkocht, wil het college langzamerhand een begin gaan maken met de stedebouwkundi- ge ontwikkeling van de tweede fase. 'Kameleon' in Goes opent folkseizoen. GOES De stichting Kameleon in Goes opent zaterdag 22 oktober het folkseizoen Dat gebeurt in café 'De Westpoort' In Goes. De optredens beginnen om 21 uur. Medewerking verleent onder anderen Rini Schil ders, die momenteel deel uitmaakt van de groep "Mountain Dew'. Schil ders won al verschillende talenten jachten. Voorts zullen buitenlanders van allerlei pluimage optreden. Het gaat 22 oktober om een Ierse muziek avond. N1VON Goes begint met school voor 8.00 uur: W. Bontkes, Zierikzee, tel. 01110-2280: spreekuur voor spoedgev. 11 00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur. Burgh-Haamstede: J Ph Stenger, Burghseweg 54, tel. 01115-1861.; spreekuur voor spoedgevallen 11.30- 12.00 uur en 16.30-17.00 uur Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 7.30 uur: M. M. v. d. Berg, Nieuwerkerk, tel. 01114-11810. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.-An- naland, Scherpenisse: (patiënten dokter v.d. Bel): J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk. tel. 01666-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: C. H M. de Groot, Nw.-Vossemeer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vosscmeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padti A. W. A. de Looze, Raadhuisstr. 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. Dierenartsen: Haamstede: M. K. Buth. tel. 01115- 2254. St.-Maartensdijk: A. Rinses, tel. 01666-2596; spreekuur vrijdag 18.30- 19.00 uur en zat. 9.00-9.30 uur. Tandartsdiensten: Schouwen en Duiveland: dr. A. Broe- re Meekrabstr. 7, Brouwershaven tel. 01119-1588. Spreekuur voor spoedge vallen zat. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18 tel. 01110-2906 geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en St.-Philipsland: zr. J. Schot, Tholen tel. 01660-2620. Bruinisse en Duiveland: zr. R. Adriaanse, Gaanderseweg 1. Drei- schor, tel. 01112-1341. Zierikzee: zr. W. Verkaart, Zevengetij- straat 43. Zierikzee tel. 01110-5023. Veteranen speelden gelijk CLINGE De veteranen van W Clinge speelden zondag een wedstrijd tegen een elftal van Herleving St. Pauwels (B), De wedstrijd werd ge speeld op het terrein van St. Pauwels en eindigde in 1-1 gelijkspel. ii Tentoonstelling ove Derde Wereld bij n.issiewerkgroep GOES De parochiële missl® groep in Goes verzorgt 22 en 23t ber een tentoonstelling in de M> lenazaal van de Maria Magdalen] in Goes. Aandacht wordt gevn voor de bevolking uit de derde we landen. Verder zal zuster Do® Dogge aanwezig zijn om belant lenden te informeren over het tij 'Wereldmissiedag naar een g® wereld' Voorts zijn er verschss produkten uit de derde wereldfc te koop. Tenslotte zijn er drie® ristievieringen: zaterdag om 19® zondag om 8.30 en 10 uur. Baanlozenproject houdt fotocursus beginners te Goes GOES Het project 'Mensen m baan' gaat in samenwerking me activiteitencentrum voor gehj capten in Goes een cursus fotop voor beginners op touw zetten De cursus duurt tien weken en n gegeven op vrijdagmiddagen® tot 16 uur in het activiteitencea aan de Valckeslotlaan in Gos eerste cursusdag is 28 oktobe fotografiecursus is bestemd voc:; sen zonder betaald werk uit eet de gemeenten op Noord-Bevelaa een uitkering ontvangen krachten ww, wwv, rwv, wao of aaw, maai schoolverlaters en gehuwde werk vrouwen. Dialectendag in De Vroone Kapel KAPELLE De Zeeuwsche Vtn ging voor Dialectonderzoek l zaterdag 22 oktober in de Vroei Kapelle de jaarlijkse Zeeuwse lectdag. Onderdeel van deze dag is de ne vergadering van de V^reeiïj Daarin komen enkele huishoudd zaken aan de orde, terwijl ookm delingen zullen worden gedaan c de voortgang van het dialectal zoek, Verder staan voordrachte dialect en optredens van de Zee zanger Engel Reynhoudt op het gramma. De dialectdag bega: 10.15 uur met de opening e: welkomstwoord door voorzitte: A. Geuze. Drie kwartier eerden zaal al open. De deelnemers®] ontvangen met koffie en - hoeks ook anders - een Zeeuwse bolui ONDANKS KLEINERE SUBSIDIE KAPELLE Ondanks de forse Uni ting op de rijkssubsidie voor het bibliotheekwerk heeft het dagelijks bestuur van de gemeente Kapelle plannen om in Wemeldinge een ne venvestiging van de grond te krijgen voor de openbare bibliotheek in Ka pelle. De mogelijkheden daarvan worden momenteel onderzocht. Dit meldt het college van burgemeester en wethouders in de beleidstoclich- ting bij de gemeentebegroting voor 1984. De plannen voor een vestiging in Wemeldinge zijn mede ingegeven door het feit dat de Kapelse biblio theek - en ook de bibliobus - zich in een grote belangstelling mag verheu gen Het is in de bibliotheek vaak zo druk dat overwogen wordt een tweede uitleenbalie in te richten om de wachttijden voor het publiek te ver minderen. Plannen zijn verder in de maak voor de herbouw van het dit jaar door brand verwoeste gvmnas- ueiuuKaai dorpshuis in Schore. Het is de bedoeling dat van de gelegenheid gebruik wordt gemaakt om een doel matiger gebouw dan het oude te reali seren De terugloop van het aantal leerlin gen in het kleuter- en lager onderwijs lijkt zich niet te manifesteren in het reformatorisch onderwijs. De kans be staat dan ook dat de Kapelse kleuter school van deze richting, 'Prins Wil lem'. volgend jaar zal moeten worden uitgebreid. Voorts zal aan de christe lijke lagere school in Wemeldinge een afdeling kleuteronderwijs worden ge vormd Het college van burgemeester en wet houders laat m de beleidstoelichting weten voortdurend gespitst te zijn op mogelijkheden om voortgezet basis onderwijs (voor leerlingen van 12 tot 15 jaari de gemeente binnen te halen Veel waarde hecht het Kapelse dage lijks bestuur aan het gestalte geven aan de kunstzinnige vorming binnen het kleuter- en lageronderwijs GOES De afdeling Goes van het Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvrienden (NI- VON) begint binnenkort met de cur sus 'School voor vrijwilligers'. Dat gebeurt in het gebouw van de Zeeuw se dag- en avondscholengemeenschap aan de Van Mellestraat in Goes. De eerste bijeenkomst is maandag 24 oktober Aanvang: 19.30 uur. De cur sus moet vrijwilligers kennis, inzicht en vaardigheden voor hun werk ver schaffen in totaal omvat de opleiding 20 bijeenkomsten, die elk tweeenhalf uur duren Nederlands Hervormde Kerk SCHOUWEN-DUIVELAND: Brou wershaven 11 dhr. Jorritsma; Bruinis se 10 ds. Teekens, 17 ds. Goudzwaard; Burgh 10 ds. Otte; Dreischor 9.30 mr. Kaay; Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Duk;,Haamstede 10 ds. Hamse, 19 ds. Krol; Kerkwerve 11 dhr. v. d. Ploeg; Nieuwerkerk 10 ds. v. d. Ban (HD); Noordgouwe 11 dhr. De Rooij; Noord- welle 11 dr Mulder; Oosterland 10 ds. Baas. 18 ds. v. d. Ban; Ouwerkerk 10 dienst. Renesse 9.30 dr. Mulder; Se- rooskerke 10 ds. v. d. Weerd; Sirjans- land 10 ds. Fahner, 18.30 kand. Verfla ge; Zierikzee - Gasthuiskerk 9.30 ds. De Rooij. 19 kand. Middelkoop; N.H. Verenigingsgebouw Zonnemaire 9.30 dhr. Jorritsma. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 en 18.30 ds. v. Putten; Poortvliet 10 ds. Vliet- stra, 18 ds. De Jong; Scherpenisse 9.30 ds. De Jong, 14.30 ds. G.euze; Sint- Annaland 10 en 18 ds. Geuze; Stave nisse 10 ds. Den Butter, 18 ds. De Jong; Sint-Maartensdijk 9.30 en 14.30 ds. Treure: Rehoboth 10 ds. v. d. Sluys. 19 ds. Quartel; Sint-Philipsland 9.30. 14.30 ds. Cijsouw; Tholen 9 en 16.30 ds. Verheul; Immanuel 10 ds. Hoekstra. Gereformeerde Kerk SCHOUWEN-DUIVELAND: Brou wershaven 10 ds. Stutvoet, 18.30 ds. Hage; Bruinisse 10 drs. Gilhuis. 17 ds. Ten Hove; Haamstede 10 en 19 ds. v. d. Kooy, Nieuwerkerk/Oosterland 10 ds. Ten Hove, 17 drs. Gilhuis; Scha rendijke 10 dhr. Venema, 19 dienst; Zierikzee 10 dhr. Venema, 18.30 dhr. Baas. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 en 15 ds. Noordhof; Poortvliet 10 ds. Tals- ma. 14.30 ds. v. Egmond; Tholen 10 ds. v Egmond. 17 ds. Talsma. Gereformeerde Gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND: Haam stede 10 leesdienst. 18.30 ds. v. Gelder; Nieuwerkerk 9.30, 15.30 ds. v. Gelder: Oosterland 10 (HA). 14.30 en 18.30 ds. Hage. THOLEN: Poortvliet 10. 14.30, 18.30 leesdienst; Scherpenisse 9.30,14.18.30 leesdienst 19/10 19.30 ds. Hage; Sint- Annaland 9.30, 14 en 18 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30 en 18 leesdienst. 19.30 ds. v. d. Poel; Tholen 11 en 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruinis se 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30. 14 en 18 leesdienst. THOLEN: Sint-Maartensdijk 95 en 18 leesdienst; Sint-Philipi 9.30, 14.30 en 18 dienst: 9.30. 14 en 18 leesdienst. CHRISTELIJK-GEREFORMEEK KERK SCHOUWEN-DUIVELAND: Hl stede 10 en 17 stud. Steensma;K werve 10 en 18 ds. v. d. Sluys; 2li zee 10 en 18 ds. Bilkes. THJOLEN: Oud-Vossemeer H 18.30 leesdienst. 14.30 ds. SI wer; Tholen 10 en 18.30 ds. St wer. Gereformeerde Gemeente in Si land SCHOUWEN-DUIVELAND; Bra se 10 en 17 leesdienst; Nieuwai 9.45 en 15.30 leesdienst; Ziai 11.45 en 16.30 leesdienst. THOLEN: Oud-Vossemeer 1 en 18.30 leesdienst: Slnt-Annsi 9.45, 14.15 en 18.15 leesdienst,! Maartensdijk 9.30,14 en 18 leesdK Leger des Heils Zierikzee 10 en 19 samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Haamstede 11.30; Oud-Vossems zat. 19; Tholen 10.30. zat. 17.30,li zee 9.30. zat. 19. Pinkstergemeente SCHOUWEN-DUIVELAND: U zee (Meelstraat) 10 samen;:: woensdag 20 samenkomst. Schrijfavonden Amnesty SCHOONDIJKE In Hoofdpi Z"uidzande, IJzendijke en Bresl zijn er de komende dagen schrijft den ten bate van Amnesty Intaa nal. Er kan worden geschreven' vrijlating van een 38-jange Us kaan. een lid van de democna beweging in de Volksrepubliek Q en een groep van 17 oud-regea functionarissen in Gabon. Er üj voorbeeldbrieven gereed. Maandag 17 oktober van 20 tot', is er een schrijfavond bij de f v.d. Ameele, Oostlangeweg Hoofdplaat. Dinsdag 18 oktoberk nen belangstellenden tussen 19 uur terecht bij zowel de families mer, Zegveldstraat 5 in Zuidzande de bejaardensoos. Rosmarijnstia te IJzendijke. Woensdag 19 oktoK er van 19.30 tot 21.30 uur schrij^^ in de Wereldwinkel aan de Effi? straat in Breskens. HOFLEVERANCIER Zeeuwse sieraden goud. en zilver FABERY DE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Lange Kerkstraat 30 - Goes REIZEN MEDEDELING Bushalte Kortgene Wegens werkzaamheden in de Hoofdstraat te gene worden in de loop van de volgende wef" t haltes voor onbepaalde tijd verplaatst naar de De (k

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38