Opvallende rol Terneuzen bij start voetbalseizoen Veel animo voor jurycursus in Zeeuwsch-Vlaanderen ZEEUWS VLAAMSE HANDBALPLOEGEN SOMBER GESTEMD PZC/streek TUSSEN SCHELDE EN GRENS Meerdaagse rollenstrijd: regio bijna drooggelegd Start met tien afdelingsploegen VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 plaat. Lewedorpse Boys 1 overigens de tegenstander (in Lewedorp). TERNEUZEN In de eerste weken van het nieuwe voetbalseizoen is vooral een opvallende rol weggelegd geweest voor zondag vierde klasser Terneuzen. De rood-zwarte formatie startte weliswaar met een nauwelijks opzienbarende 1-1 bij Aardenburg, maar zoch het daarna hogerop met overwinningen op Hontenisse (1-0), IJzendijke (2-0) en HVV'24 (2-0). En Tei'llggCZttkt zondag nog verraste de ploeg met een onverwachte 2-1 zege in het bekertreffen met Steenbergen, nota bene mede-koploper in de derdeklas van het zondagvoetbal. zondag (an Axel Het wekt dan ook geen verbazing dat Maurice de Windt, de Belgische oefen- meester van Terneuzen, met tevre denheid terugblikt op de eerste wed strijden. „Hebben is hebben", be denkt De Windt. „De punten die we tot nu toe gepakt hebben nemen ze ons niet meer af'. De door de club zo gewaardeerde trainer geeft toe, „dat ons spel aanvankelijk nogal stroef was". Maar: „De laatste twee, drie weken gaan we goed vooruit. Onze kracht is nu dat we weinig doelpunten toestaan en dat we in vergelijking met vorig jaar gemakkelijker scoren". Het is De Windt echter niet ontgaan, dat er ondanks de successen nog aan fj y y -JQ de ploeg gesleuteld zal moeten wor den. „Het loopt inderdaad nog niet zoals ik wil Ik zou bij voorbeeld meer mensen in de aanval willen zien bij balbezit, maar ik besef dat dat emge tijd vergt. Met Boudewijn Corijn. Eric de Reus en Paul van Bambost is het elftal toch op een aantal belangrijke plaatsen gewijzigd", Hoe dan ook bevestigt Terneuzen tot nu toe de voorspellingen, die aan de vooravond van het seizoen wezen in de richting van een hoordrol. In bedwang Zondag speelde Terneuzen tegen Steenbergen in elk geval een knappe wedstrijd, w aarin van een aanstaan de terugval nog niets bleek. Vooral in de eerste helft hield de ploeg de hoog ingeschatte tegenstander keurig in bedwang en trok het het initiatief meestal naar zich toe. De Windt: „Totdat het 0-2 werd had Steenber gen weinig of niets in te brengen maar daarna plooiden we onbe wust misschien terug en gaven we Steenbergen te veel ruimte". De Belgische trainer rekent er echter op, dat zijn spelers er aanstaande Kaartingen HULST/SINT-JANSTEEN In zaal R. de Vilder in Hulst werd een kaar ting gehouden waaraan door 50 perso nen werd deelgenomen. De uitslag. 1 P. van Kerckhoven. 2 Th. Vinck: 3 J van de Ende: 4 E. Buys: 5 J. de Burger In het gemeenschapscentrum 'De Wa rande' in Sint-Jansteen werd een kaarting gehouden waaraan door 24 personen werd deelgenomen. De uit slag: 1 G. Reyns uit Sint-Jansteen, 2 H. Vergouwen uit Sint-Jansteen3 J. Verstraeten uit Kapellebrug; 4 J. de Letter uit Kapellebrug; 5 P. Hemelaar uit Sint-Jansteen. zondag in het duel met Hoofdplaat wèl in zullen slagen om 90 minuten lang het spel te dicteren Hoewel: „Hoofdplaat wordt misschien wel de moeilijkste wedstrijd van dit seizoen Tenslotte heeft die ploeg te veel klas se om onderaan te staan. Die gaan een keer die eerste overwinning pakken, zo simpel ligt dat. Ik hoop alleen dat dat niet tegen ons zal gebeuren. En bovendien: door die overwinningen op HVV en Steenbergen loop je toch de kans, dat de spelers de komende tegenstanders gaan onderschatten. Ik denk dat daarin voor ons ook een groot gevaar schuilt" Terneuzen-Hoofdplaat is niet de eni ge wedstrijd die komende zondag in de vierde klas de aandacht trekt, óók HVV'24-Ria is meer dan zomaar een duel. HVV is immers nog altijd een kanshebber voor de top. hoewel in de eerste vier wedstrijden al belangrij ke punten verspeeld werden aan IJ zendijke en Terneuzen. En Ria is door een ijzersteïke start voorlopig met Terneuzen mede-koploper met zeven punten uit vier wedstrijden. Philippine, derde op de ranglijst, hoopt tegen Aardenburg uit die voortreffelijke positie te kunnen handhaven. IJzendijke-Vogelwaarde is een duel tussen twee middenmoters en bij Hontenisse-Biervliet is de blik evenals trouwens vorig jaar vooral gericht op de laatste plaatsen, die momenteel nog ingenomen wor den door Lewedorpse Boys en Hoofd- BIERVLIET Het aantal meerdaagse rollenevenementen is de laatste jaren naar een erg laag niveau gedaald. Met name de zesdaagsen hebben dan enorm onder geleden: Zeeuwsch-Vlaanderen is wat dat betreft ook bijna 'droog gelegd'. Nog slechts een tweetal organisaties durven de stap nog aan. Vanaf komende maandag tot en met volgende week zaterdag staat daarbij Biervliet in de belangstelling. Voor de plaatselijke trimclub Willem Bcukelsz in samenwerking met hel wielercomité uit het 'Haringkakersdorp' is het dan de vijfde maal dat een zesdaagse wordt georganiseerd. „Toch wordt het ieder jaar steeds de Jonge niet uit het oog worden moeilijker om het evenement finan- verloren, terwijl de blikken van het cieel rond te krijgen Maar deson- Biervlietse publiek ruim gericht zul- danks slagen we er ieder jaar opnieuw len zijn op de koppel's Adrie de Meij- weer in alle zestien deelnemende er/Chris Burky en Johan de Paauw/ duo's van een sponsor te voorzien". Dick Faas. Een ander opmerkelijk meldt Erwïn Groosman van de orga- deelnemend team is dat van Kees nisatie. Desondanks is men er in Huisman uit Terneuzen, die zich dit Biervliet in geslaagd om een uiterma- jaar weet gesteund door zijn eigen te aantrekkelijk deelnemersveld vast zoon In totaal zijn er zestien forma te leggen voor dit eerste lustrum. Een ties, die de komende dagen hun beste veld. dat er volgens Groosman voor beentje voor zullen zetten om een zo kan zorgen, dat er een zinderende hoog mogeüjke positie te bemachti- wedstrijdenreeks kan worden opge- gen voerd in de zaal van café Willem Beukelsz in Biervliet, waar deze zes- Maandag zullen eerst om 19.00 uur de daagse zal worden gehouden. ploegen worden voorgesteld door Als favorieten gaan ongetwijfeld Ru- speaker Miel Verstraete, waarna om die de Bakker en Willy van der Kant 19 30 uur de eerste wedstrijden zullen van start. De twee Terneuzense rol- plaatsvinden, De volgende dagen zal lennjders slaagden enn om de vorige er reeds op dat tijdstip worden ge- editie winnend af te sluiten. Verder start Verdere programmapunten zijn zijn er nog meer kanshebbers op een onder meer tijdens de pauze op hoge klassering zoals het Zaamslagse woensdag de missverkiezing, terwijl duo Mark Dieleman en Jan de Pooter. op vrijdag de sponsors in actie zullen Verder mogen ook de West-Zeeuws- komen. Zaterdag zal deze zesdaagse Vlamingen Carlos Boerman en Johan met een groot bal worden afgesloten. In de tweede klas van het zondag voetbal is Breskens na de laatste competitiedag teruggezakt naar een plaats in de onderste helft van de ranglijst. Met drie punten uit vier wedstrijden weet de ploeg van Piet de Winde zich in gezelschap van Middelburg. Sluiskil en Dosko. Zon dag speelt Breskens thuis tegen Vir tus, dat momenteel vijf punten telt, maar desondanks niet als een van de sterkste tweede klassers wordt ge kwalificeerd. Ontegenzeggelijk heb ben de Zeeuws-Vlamingen, gesterkt door de bekerwinst op DWS, winst kansen. Of SLuiskil die ook heeft in de uitwed strijd tegen het RKTVV valt nog te bezien. De Tilburgse club was vorig jaar nog eerste klasser en geldt dit. jaar nadrukkelijk als een van de titel kandidaten. Kampioensgegadigde is ook Zierikzee. zij het één klasse lager. Vier wedstrijden speelde de ploeg van Jacky Schipper al en viermaal was er met ruime cijfers winst. Dat betekent dus dat Clinge zondag thuis geen makje te wachten staat. Steen, dat Zierikzee en Steenbergen op de derde plaats volgt, gaat op bezoek bij De Schutters, met drie punten voor alsnog niet meer dan een middenmo ter. Boeiend In de tweede kla van het zaterdag voetbal is AZW-Oostkapelle een blikvanger. En ook een duel. dat best wel eens een boeiend kijkspel kan opleveren Meer nog dan vong jaar geldt de Walcherse ploeg immers als een kanshebber voor de top. terwijl AZW er veel aan gelegen zal zijn een derde achtereenvolgende nederlaag te voorkomen Hoek gaat op bezoek bij SSC'55, de hyuidige nummer drie. en krijgt aldus de gelegenheid om zich na de overwinning op WHS en Good Luck— nog verder hogerop te werken. Herfstwandeltocht in IJzendijke IJZENDIJKE De wandelsporlver- eniging Jeugdbelang in IJzendijke houdt zaterdag 15 oktober, onder auspiciën van de KNBLO-afdeling Wesl-Brabant/Zeeland. haar dertien de herfstwandeltocht. Men kan kie zen uit vier afstanden: 40, 15. 10 en 5 kilometer. De start van de 40 kilome ter is tussen 9 en 9.30 uur. De deelne mers aan de overige afstanden kun nen vrij starten tussen 10 en 14 uur. Het startbureau, gevestigd in café 'Hofzic.ht', is geopend vanaf 8.30 uur- Alle deelnemers ontvangen na afloop een herinnering. KLOOSTERZANDE - Het Zeeuwse KNWU-wielercorps dreigde behoor lijk in de problemen te komen omdat er een gebrek aan mankracht dreigde te ontstaan. Districtssportcommis- sielid Arjaan de Schipper uit Kapellc had dan ook regelmatig problemen genoeg om de wedstrijden 'bezet' te krijgen; met veel improviseren slaag de hij er uiteindelijk in om bij alle wielerkoersen een volwaardige jury op de wagen te krijgen. Aanvulling was dan ook dringend gewenst en nadat er vorig jaar reeds een poging op touw was gezet door het toenmali ge dsl Wim Evertse om een cursus binnen het district Zeeland te organi seren (die echter om financiële rede nen geen doorgang vond), begon er afgelopen maandag een juryoplei ding in Kloosterzande. 'Eindelijk gelukt', verzuchtte Arjaan de Schipper tijdens de introductie, waar in ieder geval bleek dat er een geweldige animo bestond om aan de ze jurycursus deel te nemen. In totaal waren er op die eerste avond tweeen twintig kandidaten iwaaronder een vijftal uit West-Brabant) op komen dagen. Onder hen bevonden zich ech ter wel enkelen, die dit jaar reeds bij verschillende wedstrijden stage heb ben gedaan. Ook speaker Chris Delbressine (die samen met het internationale jurylid Wim Jeremiasse als docent optreedt tijdens deze cursus) was blij met het doorgaan van deze opleiding. „In Zee land was het brood en broodnodig dat er aanvulling zou gaan komen. Daar om ook is het gunstig dat er nu een opleiding komt. Vooral de Schipper heeft er achteraan gezet'en om deze cursussen door te laten gaan", aldus Delbressine, die van mening is, dat een goed opgeleid jurycorps van groot belang is om de wedstrijden goed te laten verlopen. Goed luisteren „Natuurlijk doet een jurylid zijn praktische ervaring pas op. wanneer hij op de wagen staat. Voor nieuwe mensen is het van groot belang dat zij vooral goed luisteren naar de mensen, die reeds een jarenlange ervaring hebben als lid van het korps. En vooral niet een al te grote mond opzetten, anders wordt een nieuw lid niet geaccepteerd", hield Delbressine de cursisten op de eerste avond voor..De Brabander ging ver der: „Een jurylid mag niet vergeten. dat er zonder coureurs geen jury- nodig zou zijn. daarom ook moet hij de sfeer van de wedstrijd goed aan voelen. Natuurlijk mag hij zijn gezag tegenover de renner niet uit handen geven; erg belangrijk daarbij is dat het werken als team door de voltalli ge jury een voorwaarde is om een goed individueel jurylid te worden", was ook nog één van de aanwijzingen van Chris Delbressine. die in dat kader Wim Jeremiasse als één van de internationale topjuryleden noemde. Opvallend was overigens wel, dat met name een groot aantal Zeeuwen met een bestuursfunctie binnen de wiel rennerij van de partij waren. Met name de jeugdafdelingen waren goed vertegenwoordigd; zo waren dejeugd- voorzitters van zowel Theo Middel kamp (van Gilst) en Zeeuws Vlaande ren (d'Hondt.i aanwezig, maar ook districtsvoorzitter Walter van Acker, voorzitter Ad Agterdenbosch van de WV Zeeland en het Zeeuwse district- stoerlid willen deze cursus verder gaan volgen. „Voor mij is het er uiteraard niet om begonnen om als jurylid actief te gaan zijn, maar nu er in ons district een cursus is wil ik die gevolgd hebben".v meende bijvoorbeeld Walter van Ac ker. Zo ook Jacques d'Hondt: „Ik neem aan de cursus deel om de regle menten te kennen en uiteraard om te weten, wat een jurylid nu precies allemaal dient te doen voordat hij mag gaan jureren. Iedere keer weer opnieuw staat er een jury bij de jeugdwedstrijden klaar; nu vind ik het leuk om deze cursus te kunnen vol gen". Ploegleider Natuurlijk zijn er ook, die wel dege lijk als jurylid actief willen zijn, zodra ze met goed gevolg het examen hebben afgelegd. Freddy Vermeersch uit Terneuzen bijvoorbeeld: Tot be gin vorig jaar was hij actief als ploegleider bij de wv Zecuws-Vlaan- deren. „Als je lang in de wielrennerij hebt gezeten, is liet moeilijk om af stand van de coureurs te nemen. Ik wilde dan ook wat blijven doen; vorig jaar heb ik me nog aangemeld voor een eventueel te houden cur sus". aldus Vermeersch, die dus van af volgend jaar weer van nabij bij de wielrennerij betrokken zal zijn. In totaal zullen er elf lesavonden zijn. waaronder één gericht op de praktijk van de baan. waarbij dan ook een bezoek zal worden gebracht aan sportpaleis Ahoy in Rotterdam. In totaal mogen de cursisten drie lessen missen, indien dit meer is, mag er niet worden deelgenomen aan het examen dat op dinsdag 27 december in Kloos terzande zal worden afgenomen, Er zal dan in vier onderdelen worden geexamineerd: een algemeen deel, de baan, de weg en het veldrijden. Chris Delbressine staand vooraan) geeft instructie aan juryleden. mW '|W|^ fj? Spelmoment uit een compelilieivedstrijd van vorig seizoen tussen Sluiskil en Utopia. BRESKENS Aanstaande zondag begint de handbalcompetitic voor de afdelingsploegen. Dit seizoen starten er in totaal tien teams, vijf dames- en vijf herenteams van Hontenisse en het damesteam van KHV uit Nieuw-Namen. Het damesteam van Hontenisse is gepromoveerd naar de derde divisie. In de eerste klas dames wordt Sluiskil vrijwel unaniem uitgeroepen als de titelkandidaat bij uitstek, al doet men er zelf wat terughoudend over. Opvallend is verder dat vele teams somber gestemd zijn. Indeling dames eerste klas: EMM 2, een nieuwe trainer duurde deze da- EMM 3. Marathon 1. Utopia 1. Uto- mes kennelijk te lang. pia 2, Walcheren 2. Sluiskil 1. Sluis- Nu we een nieuwe trainer gevonden kil 2. Hontenisse 2 en Delta Sport, hebben In de persoon van Chris Dames tweede klas Atlas, GSC 2. Francke, zijn we wel vyf damesle- EMM 4, HVH, Marathon 2, Olympus den kwijt Daarvoor zijn er slechts 2, Operatie '71, SC Ouwerkerk. Vol- drie junioren in de plaats gekomen, harding en KHV. Heren eerste klas' Het aantal speelsters bedraagt EMM 3. EMM 4, Marathon 1, Olym- daarom maar negen en dat is erg pus 1, Utopia 1, Volharding, Walche- weinig" ren 2, GSC 1, GSC 2 en Marathon 2. Chris Francke zal moeten proberen Heren tweede klas: Delta Sport 2, het kwaliteitsverlies op te, vangen, Delta Sport 3, EMM 5, HVH, Mara- al verwacht Jos Berentsen met dat thon 3, Olympus 2, Operatie '71, het dit damesteam zo voor de wind Utopia 2. Sluiskil, Hontenisse en zal gaan als dat dit vorig seizoen het geval was. toen als debutant een verdienstelijke tweede plaats werd GSC 3. Sluiskil-dames „Wij kampioen?" Sluiskiltrainer John Roelofs aarzelt. „Ik denk dat het nog twee jaar te vroeg is voor een titel. Fysiek en mentaal zijn we nog niet sterk genoeg. Laat ik voor zichtig zijn en gokken op een behaald „Ik denk eerder dat onze mogelijk heden met veder reiken dan een plaats in de onderste helft van de ranglijst. Wanneer het team intact was gebleven, hadden we zeker bij de eerste dne gespeeld. Wellicht dat plaatsje bï dc .eAte „I Volgend «IJf me,s,es zich nog bedenken en seizoen moeten we dan iets hoger terugkonen op hun besluit zegt eindigen en hel jaar daarop zou het de Opetatiesecretans die nog ver- moeten gebeuren". In de wandelgangen wordt er voor meldt dat er geen echte oefencam pagne afgewerkt is voor deze com- speld dat de Sluiskildames het dit Petltie- seizoen wel eventjes zullen maken, rji/rj Hnmps, Als we op de resultaten van de r n-UUlTieS oeienwedstrijden afgaan, mogen we Voordat het seizoen begon is HVH- deze voorspellingen rustig geloven, trainer Louis Verburg met zijn da- Sluiskil kwam tijdens de voorberei- mes rond de tafel gaan zitten en ding met uitstekende resultaten hebben ze de vorige competitie voor de dag. Er werd onder andere doorgelicht waarna er afspraken ge- gewonnen van derde divisionist maakt zijn voor de toekomst. Louis Olympus en jongstleden zondag Verburg. ..We kwamen gezamenlijk werd het, in de eerste nationale tot de conclusie dat het vorig Jaar uitkomende. Belgische Sasja op 8-8 niet verlopen is zoals dit zou moe gehouden Desondanks geen titel ten De zaken meoten nu veel stren- dit jaar voor zijn dames als we John ger aangepakt worden, dat wil zeg- Roelofs moeten geloven „Als je gen dat we de discipline moeten bedenkt dat we maar een negen verhogen en dat er gekeken moet koppen tellende selectie hebben, worden naar de trainingsopkomst", dar. zul je wel begrijpen dat dit een We bezitten momenteel veertien da- veel te smalle basis is om voor die mes, wat uniek is voor Zeeuws- eerste plaats te spelen. Als er iets Vlaamse begrippen en dat betekent gebeurt, dan zijn we erg kwetsbaar, dat ik gemakkelijk een schifting Daarom koester ik de stille hoop kan maken. Zo kun je strengere dat er nog enkele dames de selectie eisen stellen en op die basis je doel zullen aanvullen" bereiken". Roelofs vervolgt: „Een tweede punt De reden van dit alles is dat de is dat we beginnen met een nieuw Hulster dames altijd in de onderste team. Vorig seizoen had ik een regionen te vinden waren en men mixture van oud en jong. wal min of wil daar nu wel eens meer uithalen, meer mislukt is. In mei hebben we Louis Verburg verwacht een plaats toen het roer omgegooid en is er je in de middenmoot of iets daarbo- gekozen voor allemaal jonge speel- ven. Is dat met te hoog gegrepen'» sters van rond de achttien jaar: Een „Ik denk van niet. Je moet niet routinier. Joan Risseeuw. is overge- vergeten dat de sterke tweede bleven. Zij moet de spil van het teams van Utopia en Sluiskil nu in team worden Joan kent de kneep- de eerste klas spelen Weliswaar jes van het vak en moet daarom in zullen wij geen rol van bètekenis het veld het verlengstuk van de spelen om de titel, maar let maar trainer worden. Utopia-dames Het Terneuzense Utopia start de komende competitie met tien da mes, een aantal wat men aan de krappe kant vindt. Als we het eerste team vergelijken met het team van vorig seizoen dan blijkt dat er drie junioren ingepast zijn. hij actief bij HVH, Hontenissei hetzelfde Utopia. Operatie '71-heren Trainer Chris Francke krijgt c seizoen te maken met de kleis mogelijke selectie, bestaande s slechts zeven spelers. Heeft een# niorenteam dan nog wel zin ta Operatie '71. Secretans-speler Berentsen denkt van we) „In augustus heeft het bestuur ia de spelers de huidige situatie sproken en zijn we samen toïf conclusie gekomen dat we moeten gaan". Mogelijk is de te emging hierdoor gered, want k herenteam levert twee bestuurd den en twee scheidsrechters. Hi vorig seizoen verliep voor de Oor, burgse formatie niet zo best. AS achttien competitieduels werds verloren, zodat degradatie naars tweede klas niet tegen te houds was. Het zal niet verbazingwekkad in de oren klinken dat Operatie?, weinig hoop heeft voor dit serae Sluiskil-heren Sluiskil gi'at met dezelfde pioe?=ï - vorig seizoen de nieuwe competiu q in. Toon Klerks, een van de spel» I zegt dat ook Sluiskil met eenv; smalle basis van start zal gaa „We zullen daarom spelers moeta aantrekken en dat valt beslistiw mee. Er zijn enkele kandidala maar er is nog niets zeker". Tijdens dc voorbereiding, mete r der meer wedstrijden tegen Olja Ruud eens op. Het klikt onderling goed. dat heb ik wel gedurende de oefen campagne gemerkt". KH V-dames Nieuwkomer KHV heeft beslist geen hoge verwachtingen van het eerste jaar in de handbalcompetitie. „Het team is in feite uit nood gebo- zegt Erik van Duysse. de trai- Hoof. trainer van het ner van het damesteam. „We heb- team, zegt hierover het volgende: „We hebben eerst getwijfeld of we niet meer jeugd zouden instoppen, maar uiteindelijk kwamen we lot de ingepast en conclusie dat een totale verjonging vormd volgend jaar beter zou zijn. Het is de Dit jaar verkeren we dan ook nog in bedoeling dat alle speelsters dan een opbouwfase. Vooral de techniek met ouder dan twintig jaar zijn" zal aangeleerd moeten, omdat mijn ben vijf senioren, die we niet zomaar aan hun lot konden overlaten. Daarom hebben we vijf junioren een damesteam ge- Ruud van Hoof. die Sluiskil ook als favoriet tipt. verwacht voor zijn team een zwaar seizoen. „Conditio neel moet het wel lukken, maar als team vormen we nog geen eenheid. Ik denk dat ons daarom een omge keerd seizoen '82-'83 te wachten staat. Toen begonnen we namelijk vrij sterk en konden we aanvanke lijk in de top meedraaien, terwijl dal in de tweede helft minder werd. Nu denk ik aan een moeilijke begin fase en een sterkere eindfase. Operatie '71-dames dames, stuk voor stuk. nog .geen twee jaar met handballen bezig zijn. Voor de komende competitie zullen we zeker onderin meedraaien, al reken ik op een paar puntjes". Utopia-heren Het Utopiaherenteam is. na de de gradatie van Operatie '71. het hoogst spelende handbalteam in Zeeuwsch-Vlaanderen. Of dat aan het eind van dit seizoen nog zo is. is maar de vraag. De sinds twee weken als trainer in Temeuzen werkzame Udo Leenman Bij het Oostburgse team zijn er zegt over die sombere stemming: nogal wat veranderingen te melden. Maar liefst vijf dames gaven enige tijd geleden te kennen dat ze het bij Operatie '71 wel gezien hadden, wat door het bestuur erg wordt be treurd. Secretaris en oud-trainer Jos Berentsen legt de situatie uit; „Er zou een trainerswisseling plaatsvinden, maar het zoeken naar .Ik denk dat we blij mogen zijn als we niet degraderen De capaciteiten van mijn selectie ken ik nog niet zo. maar ik zaJ kijken en luisteren en uiteindelijk zien wat er van te ma ken is". Udo Leenman, die Henk van Eek als trainer opvolgt, is na een periode van vier jaar weer actief als handbaltrainer. Voorheen was pus en Hontenisse. bleek dat ai ploeg nog niet over het verelö wedstrijdritme beschikt „We zulle proberen dat zo snel mogelijfc vindengaat Toon Klerks vera; „al zullen we dat zelf moeten die want een coach hebben we x& Daar is geen animo voor, wat Sns wens een veel voorkomend te schijnsel is" De verwachtingen 5 niet bijster hoog gespannen: Jfe onder de middenmoot moet ke nen", besluit Toon Klerks. HVH-he ren Met veel pijn en moeite is het Hit gelukt om nog een herenteaniopJi been te krijgen. Op het allerlaatst moment meldde oud-speler Js: ques eleven en Frans Stroobaö zich aan. zodat men in Hulst wa over elf man beschikt. Momentó wordt er tijdens de tramingen ha gewerkt om de bal techniek te beteren, omdat het merendeel de selectie zich nooit fanatiek® handbal beziggehouden heeft Jos Grob. speler-trainer ziet de te komst met vertrouwen tegemoeta wijst daarbij speciaal op twee? speelde toernooien in België „AM werd daar verloren, maar aangedS de animo bijzonder groot is, moela gewoon wat uit te halen zijn. Tega Hontenisse verloren we ook, dit was te wijten aan conditie? brek. We zullen deze competitieda ook niet op resultaat spelen, raai' het geheel opbouwen tot een hech team en proberen om een leuke» handbal te spelen" H on tenisse-heren Tijdens het jaarlijkse Hemelvaè toernooi van handbalverenia? Hontenisse speelde er ook een? renteam van de organiserende r* emging mee. wat speciaal voorö dag opgetrommeld was. „Op toernooi is het idee geboren om«j competitie te gaan spelen". speler Martin Joos. „Na een ge. kregen we elf spelers zover om lift komende jaar mee te draaien. K meesten hebben nog nooit eexda gespeeld, dus trainer Hans van d« Linden, die zelf bij Utopia als spele actief is, zal hard moeten schav£ om resultaten te behalen Tochv»: ik dat we het gewoon moeten pro? ren Bovenaan zullen we aan?' eind van het seizoen niet te vmds zijn, maar in de toekomst kan toch gewerkt worden aan verb# ring van de prestaties" Programma aanslaande Dames eerste klas. Sluiskil 1-St& kil 2. Utopia 1-Utopia 2 Da*# tweede klas Operatie '71-Olyapü 2. HVH-KHV. Heren eerste W Utopia 1-Olympus 1. Herenig klas: Olympus 2-Sluiskil; HVHW ta Sport 3, Hontenisse-Delta SV' 2; Operatie '71 is vnj.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36