uiterij spelers zit coach Rijvers dwars Wim Dekker: SMA broodnodig Toppers vooraf V I 4V Spaanse pers over 'verdachte zege' Vermeule favoriet loop Zeeland Sport en crosscompetitie Zierikzee en Clinge: scoren is voor allebei belangrijkste wapen Frans Riekwel leidt weer de verdediging \UNJE MOEST NA RUST OOK BEHOUDEND SPELEN <n Remises in Tilburg Nederlands judozilver bij WK Moskou LDAG 14 OKTOBER 1983 PZC/sport 21 [BUN (GPD) Bondscoach Rijvers verwerkte de opstanding van het Nederlands itbalteam vrijwel emotieloos. De Brabander stormde na het laatste fluitsignaal van de «itserse arbiter Daina het veld niet op om zijn spelers te omhelzen, hij deed niet mee aan de reugdedans in de bouwvallige kleedkamer en was ook donderdag in alle vroegte bij het trtrek uit de Ierse hoofdstad zwijgzaam. n üoudmg die voor een belangrijk GuUit schoot onmiddellijk door naar is onbewust gebeurd, we voelden bin- Abepaald werd door het gebeuren het middenveld, achterin werd met nen de lijnen dat het met goed was te rust en daarna. Dat de woorden alle risico's een-tegen-een gespeeld. wachten tot de slotfase Gelukkig is doelman Piet Schrijvers over het Ruud Gullit Dat mocht pas m de het geen 3-0 geworden, ik denk dat ik ader van Leipzig meer uitwer- laatste 25 minuten, we hebben ons dan fors op mijn donder gekregen op de spelers hadden dan zijn met aan die opdracht gehouden. Dat had u:je. deerde hem nog het minst. Willy van de Kerkhof: ..Rijvers wilde iihem veel meer dwars zat was de aten) van de spelers. Kees Rijvers mreeg in zijn nabeschouwing een i van zijn opdracht. De eerste 25 outen van de tweede helft moest Teerde Ierse treffer voorkomen rden, pas daarna mocht Oranje alle tmen losgooien. Nederlandse elftal, onder aanvoe- /van Ruud Gullit en Willy van de jjthof, hield zich niet -aan die op- icht. En maar goed ook. want an- bad men de eindronde van het kunnen vergeten, de laatste 20 juten had Nederland de Ieren niet Kr op de knieën gekregen. Ruud 'oorbereiding ponyruiters op titelstrijd HESSEN De Zeeuwse ponyeombi- itics hebben zich tijdens de provin ce kampioenschappen voor sa- lengestelde wedstrijden van de pro-' incies Zuid-Holland en Noord-Bra- hülinGiessen zich voorbereid op de eeuwse kampioenschappen, die op 1 oktober a.s. op de Piet gehouden itrden. u: de cross, vooral in de klasse licht, |K gemakkelijk was blijkt uit het ma aantal combinaties dat. wegens d derde ongehoorzaamheid uitge- ïakeld werd Zo werd in ring 5 urin de Zeeuwse combinaties uit renen elf maal een combinatie ge- (kwalificeerd. In ring 4, ook met Kuwse combinaties, zelfs dertien Des te beter komen dan de teuwse deelnemers naar voren. Van dertien in deze klasse gestartte slnemers kwamen er zeven aan de Edstreep met daarbij een eerste voor Walter Murre met Tills en een tweede plaats voor ndrea Esselbrugge met Polly en 'hnden Hamer met Romano, fle zware klasse bleken de resulta- V r. wat beter. Van de achttien ge- irtte combinaties werden er slechts ™(r uitgeschakeld. In deze klasse was tweede plaats weggelegd voor a§arte Paule Picavet met Peter Pan. cn. Klasse zwaar. 2. Marie Paule nut, Peter Pan, Luctor et Emergo, 8. krinedc- Feyter. Bres, Luctor et Emergo. tee Licht: ring 4: 1. Waltewr Murre, Tills pple, Kleppertjes, 2. Andrea Esselbrugge, Nlf, Kleppertjes; 3 Wilco Vinke, Easter, ie tppertjes Klasse Licht: ring 5: 2. John Hamer, Romano, Kleppertjes; 3. Tere- iKalverboer, Skippy. Walcheren; 4. Marco L'orie, Curly. Kleppertjes, 5. Jeanet de 115e, Santano. Walcheren. 'm veldrijder Ibe Muynck UMSLAG Veldrijder Freddy de ijuck uit IJzendijke blijft in dit zoen doorgaan met het beha- overwinningen. behaalde hij de derde zege edit seizoen, dat een tweetal weken liden pas is begonnen Nu werd hij Wetteren winnaar van het kam- Knschap van Oost-Vlaanderen in formule C Omdat de Muynck de gische mentaliteit bezit, werd hij afloop van de wedstrijd In de pioenstrui gehesen, andere Zeeuws-Vlaamse veldnj- Bennie Tieleman uit Klooster- Ie kwam aan het vertrek in malde- Hjj eindigde daar als achtste it ruim één minuut achterstand op iche winnaar Geert Bert. Eerste prijs in toto 1500,- DEN HAAG (ANP) De dubbel-toto 40a heeft neger winnaars opgeleverd van de eerste prijs. Zij krijgen ieder ruim 1500 gulden. Een deelnemer aan het cijferspel meldde zich voor de hoofdprijs van bruto 100.000 gulden. Uitslag dubbel-toto 40a: le prijs: 9 winnaars, die elk bruto 1 529,80 ont vangen; 2e prijs: 184 winnaars, die elk ƒ49,80 ontvangen; 3e prijs. 1.895 win naars. die elk ƒ12,10 ontvangen. Uitslag cijferspel 40 en 40a: 6 cijfers goed' 1 winnaar; 5 cijfers goed: 3 winnaars', 4 cijfers goed 21 winnaars; 3 cijfers goed: 217 winnaars; 2 cijfers goed: 2,197 winnaars. de rust behoudend beginnen. Die derde treffer moest voorkomen wor den. De beslissing om Broeken als derde aanspeelpunt in de voorhoede te zetten had Rijvers zelf al genomen, wij hebben hem de suggestie gegeven om na 20 minuten ook Peter Hout man in te brengen. Ik vind dat je als groep best mee mag praten. Je staat zelf in het veld, je ziet wat er misgaat. Het middenveld voetbalde veel te behoudend, de ploeg had angst voor de tegenpartij, er werd onvoldoende aangesloten, waardoor we aanval lend geen kans kreeen". Rijvers wilde niet voor de televisie komen, voelde niets voor een radio- interview. zei pas zondag te willen praten als hij de kranten gelezen had. Het had hem duidelijk geprikkeld dat de opdracht tot behoudend spel door de spelers naar buiten gebracht was Bekérprogramma gewijzigd MADRID (GPD) Consternatie alom in de Spaanse pers na de 23-zege van het Nederlands elftal in Dublin. De klap van de verrassende overwinning kwam des te harder aan, omdat het merendeel van de Spaanse sportcommen- tatoren op een resultaat gerekend had waarbij Spanje zonder zelf te spelen de enige plaats voor de eindronde van het Europees kampioenschap in Frankrijk in de schoot geworpen zou krijgen. De kater van Dublin blijkt voor som- ren. De groenen (Ieren) hebben zelfs mige Spaanse journalisten moeilijk te niet gevochten zoals in het begin verteren. El Pais. qua politieke com- Brady heeft Schrijvers alleen maai mentaren een uiterst serieuze krant, getrakteerd op dne onschuldige scho maar die de laatste tijd in de sportver- ten. Stapleton en Robinson hebber, slaggeving nogal eens balanceert op zich evenmin erg druk gemaakal de rand van sensatiezucht, gaat zelfs dus de Spaanse bondscoach, zo ver onder de titel „Holland wint in Dublin op vreemde manier", om de eerlijkheid van de Ieren in twijfel te trekken. „Als Joao Havelange niet in eigen Ierland Gebrek aan concentratie van de Ie- in de tweede helft, een tactische persoon present was geweest, zou ingreep van bondscoach Kees Rijvc men zelfs geneigd zijn te denken aan en het uitstekend optreden van doel omkoping, een verkochte wedstrijd of Piet Schrijvers en van Ruud een farce, omdat de eerste actie van Gullit hebben er volgens de Ierse de tweede helft te denken geeft. Nadat kranten voor gezorgd dat Nederland Robinson Schrijvers al gepasseerd woensdagavond in Dublin een ach- had, gaf hij er de voorkeur aan de bal terstand van 20 heeft weten om te terug te spelen in plaats van te sco ren". Voor El Pais is de toedracht van Dublin „Heel raar, heel vreemd en heel verdacht". „Spanje was geplaatst gedurende twee derde van de wedstrijd" ver zuchtte het sportblad Marca, ..maar Rijvers zette zijn bril in de rust op scherp en zag alles meteen een stuk helderder". Het cruciale moment van buigen in een overwinning van 32. Vooral Gullit wordt in de Ierse bla den geprezen als het nieuwe grote Nederlandse talent. Peter Byrne van de Irish Times ziet in dc 20-jarige Feyenoorder de speler, rond wie het Nederlandse elftal kan worden opge bouwd. „Achterin was hij als swee per matig, maar vanaf het moment dat Nederland de zaak overnam werd de ommekeer lag volgens Marca in de de invloed van Gullit die toen op het gemiste kans van Robinson op 3—0 en de niet toegekende penalty voor een overtreding van Wijnstekers tegen O'Callaghan. Uitzonderlijk Dc Madrileense sportkrant AS schrijft het resultaat voor een be langrijk deel toe aan doelman Piet Schrijvers. ..Het optreden van Schrij vers kan als uitzonderlijk bestem peld worden. Met zijn interventies in de tweede helft besliste Schrijvers de wedstrijd". Ook bondscoach Munoz, die m de rust bij de stand 2—0 zich vergenoegd in de handen wreef omdat voor Spanje op dat moment de wedstrijd tegen Nederland in Rotterdam slechts een formaliteit was. leverde na afloop in de Spaanse pers ongezouten kritiek op de Ierse terugval in de tweede helft. ,,De inzinking valt niet te tolere middenveld speelde steeds groter' Of zoals Charlie Stuart in de Irish Press constateert: ..Gullit was de held van de avond. Hij startte onopvallend als sweeper maar in de dramatische 45 minuten na rust was hij overal. Er is in Europa geen betere speler die èn de rol van sweeper èn de rol van manusje van alles zo goed vertolkt. Hij zorgde ervoor dat de 28 000 toe schouwers in het Dalymount Park 13 minuten voor tijd stil werden door de beslissende goal te scoren". Mede dank zij de wissel (aanvaller Broeken in plaats van middenvelder Van Tiggelem. die Rijvers in de rust uitvoerde en het optreden van Schrij vers. die, aldus de Irish Times „als een eik in het doel stond en niet gehinderd wordt door zijn 36 jaar", wist Neder land, aldus de Ierse bladen, voor de ommekeer te zorgen die niet meer voor mogelijk werd gehouden. DUBLIN (GPD) De bekerwedstrij den van Ajax, Feyenoord, FC Gronin gen, PEC Zwolle en PSV worden niet gespeeld in het weekeinde van 12 en 13 november. De duels worden naar een latere datum verschoven in ver band met de interland tegen Spanje die op 16 november gespeeld wordt. Kees Rijvers heeft de wens geuit om zijn spelers voor de belangrijke inter land eerder en langer bij elkaar te hebben. Het toernooi om de KNVB-beker komt door de verschuivingen naar een latere datum enigszins in de knel. ook al omdat de speeldatum voor de derde ronde (7 en 8 januari) vervalt in verband met een groot zaalvoetbal- toernooi en een reis van PSV naar de Canarische Eilanden. Bontempi sneller dan Sean Kelly NOVARA (AP) De Italiaan Guido Bontempi heeft donderdag vóór de Ier Sean Kelly de massaspurt aan het einde van de wielerronde van de Pied mont gewonnen. Francesco Moser eindigde als derde. Voor de Belg Gui do van Calster. de Nieuwzeelander Ene MacKenzie en de Zwitser Gilbert Glaus. TILBURG (ANP) Koppigheid van John van de Wiel heeft donderdag voorkomen dat Raphael Vaganian na de tweede ronde van het internatio nale schaaktoernooi in Tilburg onge slagen aan de leiding staat. De debu terende grootmeester uit Leiden brak zijn partij tegen de Russische nieu weling na de 40ste zet in hopeloze positie af. Slechts een mirakel kan hem zaterdag op de eerste rustdag behoeden voor de nederlaag. Wereldkampioen Karpov en zijn land genoot Poloegajevski braken hun duel eveneens af. Hoewel de stelling remise-achtige tekenen vertoonde, voorspeelde Panno uit Argentinië een overwinning van Karpov op grond van een sterkere pionnenstructuur De uitslagen Spasski iSuwl-Sosonko (Nedi remise. Karpov - Sowi-Poloegajevskj (Sowi afgebroken Poriisch (Hom-Andersson iZwe) remise Hubner (WDh-Ljubojevic iJoei remise, Van der Wiel 1 Nedi-Vaganian 1 Sow 1 afgebroken. Timman iNedi-Seirawan (VSt) remise De afgebroken partijen worden zaterdag op de rustdag uitgespeeld De stand na twee ronden 1 Vaganian en Poloegajevski 1 punt en 1 afgebroken par tij. 3 Timman. Spasski. Andersson, Por- tisch. Ljubojevic en Seirawan allen 1 punt. 9 Karpov en Van der Wiel 0,5 plus 1, 11 Hubner en Sosonko 0.5. JSS1NGEN De vaak door blessu '((plaagde Middelburgse voetbal 'Dim Dekker heeft gisteravond in 1 Scheldekwartier in Vlissingen "klem gewezen op het nut van een wt medisch adviescentrum (SMA) Zeeland. Hij deed dat tijdens een 'ormatiedag sportgezondheids- ,r?. die door de Zeeuwse Sportraad •«belegd in verband met de start neen SMA op 1 januari aanstaande 1 Vlissingen. Dekker liet duidelijk J •wschrmcren het le betreuren dat '"adviescentrum al niet veel eer- operationeel was in deze provin- *- Hij is met zijn blessures (met tee aan dc kniebanden) soms van "kastje naar de muur gestuurd: •tekter Strikwerda (een bekende Marts in Hilversum) vertelde mij een operatie mogelijk was ge- 'tot als eerder de goede diagnose •"Scsteld". ikworal voor de voetballers achtte hij («art van een SMA in Vlissingen Wede zaak: „Statistisch gezien is w sport die de meeste risico's op blessure met zich meebrengt: 25 cent van alle georganiseerde spor- «ajn voetballers, maar 50 procent '[j «le sportblessures komt bij voet- üers voor". Hij wees er op. dat veel wallers voor een specifiek op voet- f; wers gerichte adviezen nu vaak gewezen zijn oi> 'Zeist' (het sport- sjMIsch centrum van de KNVB), voordelen van een sport medisch adviescentrum in Zeeland noemde Wim Dekker dan ook onder andere: „Een snellere diagnose door een spur tarts. Minder tijdverlies, want in Zeist kan een afspraak soms pas na twee weken gemaakt worden. Goed koper: geen reiskosten en geen snip- Bedrijfsarts De Beer: „Het sport me disch adviescentrum wordt geen imti- keltje waar je een soort behandeling kunt kopen". perdagen. Een betere begeleiding, bijvoorbeeld speciale trainingssche ma's na een blessure". Dekker („ik wil niet generaliseren"): „Er is wel eens een huisarts die een geblesseer de voetballer het advies geeft maar te gaan dammen". En zo'n advies verwacht hij zeker niet van een SMA. Ook de Terneuzense atlete Marjan Olvslager hield een warm pleidooi voor een sport medisch adviescen trum in deze provincie: „Een spor tarts kan beter aanvoelen dat een sporter het liefst zo snel mogelijk weer aetier wil zijn". Zoals bekend zal het Vlissingse sport medische adviescentrum onderdak vinden bij de stichting gezamenlijke bedrijfsgezondheidsdienst van De Schelde. Direkteui -bedrijfsarts P.H M de Beer van deze bedrijfsge zondheidsdienst zal ook de leiding krijgen van het SMA Gebouw en outillage van deze bednjfsdienst le nen zich uitstekend voor een sport medisch adviescentrum. Bovendien hebben bedrijfsgezondheidszorg en sportgezondheidszorg veel raakvlak ken keuringen, inspanningsfvsiolo- gie, ongevalspreventie, revalidatie en houdmgsergonomie. Met grote nadruk wees de heer De Beer er op, dat het SMA „geen win keltje wordt waar je een soort behan deling kunt kopen". „De behandeling behoort daar niet", zo stelde hij. Wel keuringen. De adviezen zullen voor een groot deel gericht zijn op preven tie. Eerder had mevrouw M. Verpa len. beleidsmedewerkster van het Nationaal Instituut Sportgezond heidszorg er op gewezen, dat 70 a 75 procent van de blessures door een juiste preventie is te voorkomen (keuring, tapen, warming-up, juiste accommodatie enzovoort), zoals een Zweeds onderzoek heeft aangetoond. De Beer: „Juist hier ligt een taak voor het SMA". Hij wees er ook op. dat er zeker bestaansrecht blijft voor de huidige keuringsbureaus Hij pleitte voorts voor SMA's in andere delen van Zee land en voor een goede samenspraak met de bestaande medische instan ties ..De toekomst zal leren of het SMA m Zeeland een overbodige luxe of een bittere noodzaak is", aldus de heer De Beer ,,ik denk dat we gewoon moeten starten" Inleidingen werden ook gehouden door sportarts J.C IJzerman uit Noord-Brabant, lid van de vakgroep sportartsen van de vereniging voor de sportgeneeskunde, door de heer F A van Spanje, directeur-arts van de Raad voor de Volksgezondheid Zee land en voorzitter van de Sport Medi sche Regio Zeeland en door de heer P M van Hese. secretaris van het sportkeuringsbureau Middelburg De belangstelling uit de georganiseerde sportwereld voor deze Informatiedag was overweldigend. CROSS-STRIJD GOEDE VOORBEREIDING OP NK 89R John Vermeule VLISSINGEN Voordat de eerste meters van de nieuwe Zeeuwse crosscompetirie bij de senioren nog maar zijn gelopen i is de kampioen al bekend... John Vermeule van het Middelburgse Dynamo '70 behoort morgen (zaterdag 1 tot de ver over de vierhonderd deelnemende KNAU- atleten (van pupil tot veteraan), aan de KMS-cross van het Vlissingse Zeeland Sport, hij is meteen de favoriet en hij is van plan aan nog vier wedstriden voor de crosscompetitie mee te doen. Die vijf crossen zijn exact het benodigde aantal om mee te kunnen doen aan deze competitie. Behalve Vermeule zijn ook de ande- Kim Reynierse. evenals Vermeule re drie Dynamolopers present, die en Dalebout een steeple-specialist zondag het nationaal kampioen schap op de viermaal 15 kilometer veroverden Kim Reynierse, Frank Kooman en Ad Thiery. Deelnemers en daarmee kunnen deze drie ln het parkoers van de KMS-loop. met enkele hekjes van 90 centimeter hoog. snel een voorsprong op de rest ATLETIEK voor een plaats bij de topgroep zijn van het peloton nemen ook Huib Dalebout van AV '56. John Vermeule oordeelt, dat de Peter Hameeteman van Zeeland niet zo lange wedstrijden in de Sport, Johan de Vlieger van Mara thon Vlissingen en Kees Verkerk van Delta Sport Zierikzee. „Een sterker veld dan de PZC-loop van vorige week", pocht Frans Meijer, de voorzitter van de voorbereidings commissie voor de KMS-cross Huib Dalebout werd vorige week de onbetwiste winnaar van de PZC- loop. John Vermeule is voor hem echrer niet bevreesd ,.Ik heb hem zaterdag in de PZC-llop zien lopen en ik vond hem zeker niet overtui gend". oordeelt de Middelburgse loper, werkzaam bij Scheldepoort Vlissingen De 21-jarige Dynamo atleet heeft nog de meeste concur rentie te vrezen van zijn clubgenoot Zeeuwse crosscompetitie uitste kend geschikt zijn om tempo te maken. Dat alles dient om Vermeu- les doel te verwezenlijk: nu einde lijk eens een voortreffelijke presta tie leverden in het nationaal cross kampioenschap, dat dit seizoen op het fors geaccidenteerde terrein van Kijk in de Pot bij Bergen op Zoom afgewerkt wordt. Beter voorbereiden Vorig jaar in Eibergen verloor Ver meule na een snelle start erg veel terrein op de toplopers. Hij Wil zich nu beter voorbereiden met een aan tal wedstrijden over 15 km en 10 EM-Engelse Mijl. en een aantal corssen in Belgie en Noord-Bra bant. „Ik ontmoet daar sterke te genstanders en een dergelijke voor bereiding met sterke opponenten heb ik eigenlijk nog nooit gedaan. Bovendien heb ik dan nog elke maand de centrale traming van de KNAUOp deze manier hoopt John Vermeule. dat het hem lukt om Werkelijk in de top ln de strijd om het nationaal kampioenschap te eindigen. Zeeland Sport begint om 13.15 met de afwerking van het programma. Om 15,15 uur lopen de senioren en veteranen, daarna volgt de presta tieloop, die op de boulevard van start gaat. De wedstrijdatleten star ten op de wei bij het Nollebos. In het bos is vervolgens de route uitgezet: de pupillen lopen 800 meter, de CD-unioren 1100 meter, de r rest volgt het parkoers van 1800 meter, dat de senioren vier maai moeten afleggen. Zeeland Sport huurt de grote wedstrijdklok van Dynamo (..volgend jaar willen we er ook één aanschaffen", zegt Frans Meijer) voor deze eerste wedstrijd van de Zeeuwse crosscompetïtie CLINGE De reputatie van Zierikzee en van Clinge is bij alle tegenstanders bekend: deze twee Zeeuwse derdeklassers in het zondag voetbal moeten het hebben van een zeer aanvallende speelwijze. Zierikzee heeft zich daarmee in de eerste wedstrijden van het seizoen naar de top van de rangschikking gespeeld. Voor Clinge zou dat iets te hoog gegrepen zijn, maar de debutant is zonder enige schroom van start gegaan. „We hebben vooral tegen de Brabanders al een klein lesje geleerd", kwam Rob Haak, de trainer van Clinge intussen tot de conclusie. „Maar dat wil niet zeggen dat we in het vervolg anders zullen gaan spelen. De thuiswedstrijd van Clinge tegen wel zullen halen Er is alleen een Zierikzee belooft dan ook weer een belangrijk verschil met de vierde spectaculaire ontmoeting te klas. de tegenstanders zijn tactisch den. De Zeeuwsch-Vlamingen zijn veel sterker. De Brabanders die we weliswaar nog niet tot opvallende tot nu toe gehad hebben kwamen uitslagen gekomen voor eigen pu- uitsluitend naar Clinge om gelijk te bliek, maar hebben in vier wedstrij- spelen. En dat doen ze met een den toch weer al negen keer ge- sterk accent op het middenveld, scoord. Boudewijn van Craenen- Het heeft ons een paar weken tijd broeck al zes doelpunten achter zijn gekost om daar een beetje aan te naam heeft, is voor mij een belang rijk gegeven", aldus Rob Haak. „Dat betekent dat we onze punten conclusie dat het krachtsverschil met zó groot is. ,Ik denk ook dat iedere goeie vierdeklasser in deze klas mee kan Dat het bij Ria vorig jaar niet gelukt is, was het gevolg van een te smalle selectie Er wordt harder gespeeld en je loopt meer kans op blessures. Dat moet je op kunnen vangen en Clinge is daartoe wel in staat" De trainer van Clinge heeft dat al min of meer aangetoond. Zijn selec tie werd in de afgelopen weken al voortdurend geplaagd door tegen slagen. Zo viel Johan Ras (de aan voerder en voorstopper van het elf tal) uit tegen Jong Ambon en later raakten ook Guillaume Drumont en Jo de Block geblesseerd. Die drie spelers zijn ook voor zondag tegen Zierikzee nog niet beschikbaar. Zie rikzee speelt in deze uitwedstrijd wellicht nog met Theo Wittenberg in de plaats van Kees Stoutjesdijk VOETBAL AZVV THUIS TEGEN OOSTKAPELLE Frans Riekwel AXEL Het was precies een week voordat AZVV aan de competitie begon met een thuiswedstrijd tegen WHS. De Axelaars waren nog volop in de voorbereiding en voor Ben Pauwels stond het toen langzamerhand al vast met welk elftal hij het seizoen in zou gaan. Zelfs in de concurrentiestrijd tussen de twee keepers leek er geen twijfel meer mogelijk. De trainer had Frans Riekwel en Wim Verpoorte in de oefenwedstrijden gelijke kansen gegeven om zich te bewijzen. „Ik heb voor mezelf al beslist wie de eerste man wordt", verzekerde Ben Pauwels in die week voor de start. „Ik wacht alleen nog tot de laatste dagen om het bekend tc maken". De hele selectie van AZW wachtte met spanning dat moment af, maar Pauwels moet zich vlak voor de bekerwedstrijd tegen Aardenburg opeens weer bedacht hebben. Hij kwam met een andere oplossing Verpoorte en Riekwel mochten tot eind november om beurten nog een wedstrijd spelen Daarna zou Pau wels pas zijn definitieve keuze ma ken en zijn voorkeur uitspreken. Verpoorte en Riekwel hebben in middels zelf aan de trainer ge vraagd om die wissel om de twee weken te doen Voor AZVV (dat zaterdag thuis tegen Oostkapelle speelt 1 is de competitie nu vier wedstrijden oud en deze week is Frans Riekwel dus weer aan de beurt. De vaste man sinds vijf jaar lijkt een voorsprong op punten te hebben. Hij kreeg namelijk in zijn eerste optredens tegen WHS en uit bij SSC geen enkel doelpunt tegen. Wim Verpoorte was iets minder gelukkig bij zijn debuut: met de Terneuzense doelman onder de lat leed AZW tot nu toe twee nederla gen. Volgens de trainer was er ech ter absoluut geen sprake van dat Verpoorte ook maar enige schuld had aan die tegengoals Rivalen De rivaliteit tussen de twee kee pers zal aan hel eind van dit sei zoen vrijwel zeker leiden tot het vertrek van een van beiden. Frans Riekwel, die in Hoek woont, is daar eerlijk in: „Ik moet twee kci-r in de week naar Axel om te trainen. Dat zou ik niet meer op kunnen bren gen als in niet meer in de basis stond. Ik zoek een andere club als de trainer de voorkeur zou geven aan Wim Verpoorte. Het zou voor de hand liggen dat ik naar Hoek ging, maar dat is een zorg voor later". De 24-jarige doelman zou dat af scheid van AZW niettemin betreu ren. Temeer omdat hij volgens ve len tot nu toe aan zijn beste seizoen bezig is ,.Ik heb ook zelf het gevoel dat het ieder jaar beter gaat en dat ik meer overzicht krijg Maar in die eerste wedstrijden heb ik niet veel te doen gehad Ik heb het dus nog niet kunnen bewijzen" Dat gold in feite ook voor Wim Verpoorte. toen hij bij de Axelse club de oefencampagne achter de rug had. Frans Riekwel. „Ik denk dat er met veel verschil tussen ons is Het was moeilijk voor de trainer om te beslissen: dan kon ik me wel voorstellen. Ik verwacht alleen dat het over een paar weken nog net zo moeilijk zal zijn In dat geval ga ik ei van uit dat ik iets in het voordcel ben Tenslotte heb ik er al vijf jaar opzitten bij AZW en dat mag toch wel meetellen". MOSKOU (ANP) Vasuliiro Yamashita en Wil Wilhelm hebben een aantal dingen gemeen. Beiden zijn judoka in het zwaargewicht en beiden hebben een militaire 'tic'. Wilhelm is beroepsmatig aan het Nederlandse leger verbonden en de Japanner Yamashita pleegt voor grote toernooien in de stemming tc komen door naar strijdlie deren te luisteren. Tot vóór donderdag leek de gelijkenis tussen de Nederlander en de al zes jaar ongeslagen sphinx van het internationale judo niet verder te gaan. op oe openingsdag van de dertiende wereldtitelwedstrijd 111 Moskou ontmoetten de twee elkaar in de finale. Yamashita rekende in anderhalve minuut met de 25-jarige Nederlander af Wilhelm was best tevreden met zilver „Yamashita zal mij wel altijd te sterk blijven. Hij is technisch beter". Wilhelm, na afloop trots een persconfe rentie gevend „Ik wilde mij plaatsen voor de olympische spelen, toen ik het resultaat van de loting hoorde wist ik dat er meer in zat"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21