tijvers neemt weer een risico met Sonny Silooy Hockeyers HSD kloppen Goes Geervliet op 200 m vrije slag dicht bij de 2 minutengrens Wilno ook nu in de problemen PZC/ sport AJACIED VERVANGER VAN KOFMAN te tedrijven strijden om sponsoring Oranje Tovaal laat winst liggen Bollen STOPPER Ron Abuys 1 UNSDAG 11 OKTOBER 1983 17 Middenvelder Van de Kerkhof die destijds als invaller fungeerde en met Wijnstekers als enige nog herin nert aan het wankele gezelschap dat toen door bondscoach Zwartkruis te voorschijn werd getoverd, vindt dat het huidige nationale team „veel sterker en veel completer is en over meer routine beschikt. Bovendien is er nu meer sprake van eenheid. In het verleden had je groepjes, nu klikt het eel meer en is het voor mij geen [JBLIN (GPD) Bondscoach Kees Rijvers die in voorgaande wedstrijden al faam had maakt als goochelaar, heeft voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland woensdag- ond opnieuw voor een illusionistisch hoogstandje gezorgd. Als vervanger van de blesseerde Erwin Koeman heeft Rijvers de pas 20-jarige Sonny Silooy aangewezen, aardoor het aantal Ajacieden in de ploeg op zes is gekomen. Hoewel de uitverkiezing van eer ervaren spelers als Michel Valke en de op het laatste moment geselecteerde Huub evens meer voor de hand had gelegen is gekozen voor debutant Silooy, omdat die „als invallend ingestelde verdediger beter in het systeem past". de keuze op Silooy is gevallen is pen waardoor hij naast de gele kaart werden afgeschreven spelers als Krol ader meer verrassend omdat de bijna nog een spelverbod kreeg. Meer teruggehaald en daarna zocht Rijvers bezwaar dat ik als 32-jarige te maken ankanter die aan zijn vyfde seizoen dan de andere jongeren in het Neder- weer zyn heil in een mixture van oud heb met jongens van rond de 20". Aiax bezig is. pas in deze competi- lands elftal is Silooy nog in ontwikke- en jong waarbij het accent toch weer In die eensgezindheid ligt volgens tot het eerste elftal is doorgedron- ling zodat zijn aanstelling in een veel 's komen te liggen op de jeugd en (met linkervleugelverdediger Boeve ook de en daarin op belangrijke momen- te vroeg stadium lijkt te hebben uitzondering van doelman Van Breu- kracht van deze groep De spelers heeft aangetoond nog niet over de plaatsgevonden. kelen) de grenzen zijn gesloten voor zijn nu meer bereid om iets voor seiste ervaring te beschikken. Zo De wijze waarop Rijvers in de vaca- Nederlanders in buitenlandse dienst, elkaar te doen. In het oude Neder ig het jeugdige talent tijdens het ture Erwin Koeman heeft voorzien, is Tegen Ierland moeten Boeve en Wijn- landse elftal was er te veel standsver iropacup-treffen met Olympiakos tekenend voor de manier waarop de stekers de overige Ierse aanvallers in schil en werd opgekeken tegen de raeus in Athene als eerste onderuit bondscoach steeds te werk is gegaan, de gaten houden, is Ophof belast met ouderen". zag hij zijn persoonlijke tegenstan- Vanaf het moment, waarop hij voor de uitschakeling van spelverdeler Anastopoulos al meteen langs de KNVB is gaan werken, in septem- Brady en moeten Willy van de Kerk- snellen. Ryvers neemt dat ook ber 1981, heeft Rijvers geëxperimen- hof, Ronald Koeman en Van Tiggelen «nieuw risico, ook al omdat Silooy teerd en tot op de dag van vandaag is voor de aanvallende impulsen zorgen nodige vorm lijkt te missen, hij daarmee bezig. Enerzijds was hij waarvan Vanenburg en Van Basten het bekerduel tegen de amateur daartoe gedwongen („Er had vanaf moeten profiteren ïsteklasser HOV werd hij afgelopen 1974 geleidelijk aan verjongd moeten In deze samenstelling valt de vergelij- door centrumspits Piqué ver- worden, dat is niet gebeurd"), ander- king met het Nederlands elftal dat in leidene malen afgetroefd en moest zijds heeft Rijvers de vernieuwingen 1980 in de voorronde voor het wereld- Ajaeied naar grove middelen grjj- vaak te drastisch doorgevoerd waar- kampioenschap in Dublin met 21 door hij even zovele malen op zijn van Ierland verloor, in de ogen van besluiten moest terugkomen. coach en spelers duidelijk in het voor- CllJrl Pil inII ff d?el uit van het team dat nu moet BREDA J o winnen, willen de kwalifïcatiewed- heeft tijdens de eerste wedstrijd in de een Zeeuws aspirantenrecord vestig- Louwerse l 51 9. 200 m wisselslag meisjes Hij begon met een zeer jeugdige uit- strijden tegen Spanje 16 november) B-competitie een voortreffelijke de met een tijd van 1 12,0. De oude tyd °nder ifi 1 Ariene Knoester 2.37 6. 2 Linda voering van het Nederlands elftal, en Malta (18 december) nog zin heb- prestatie geleverd. Nadat hij een was van Rianne Geervliet (ook Luc- van der Vlies 2,38,9; idem Jongens l Patrick -- Braam 222.0 'nieuw Zeeuws aspirantenre cord), URudy Goudzwaard 2 44 5. 100 m vrije slag meisjes onder 14 1 Marleen Knoesler 63.9 3 Rianne Geervliet 67 8, 5 Lisette Sierevogel 69.8; 100 m rugslag Jon gens onder de 14 3 Serge van Bemmelen 1 17 0, 5 Menno de Ruijter 1 19,58 Michel Kletsen 1 25.1; 200 m vrije slag dames: Rob Geervliet sterke records op de 100 en 200 meter vrije slag. DEN HAAG (GPD) Tussen Sony en Philips is een bikkel harde concurrentiestrijd ont staan met als inzet de sponso ring van het Nederlands elftal. uiteindelijk aan het lang ste eind zal trekken, moet nog blijken de komende dagen. Feit in ieder geval dat het Hilver- sumse reclamebureau Pro Sport Promotions al of niet met opzet in een merkwaardige rol is ge manoeuvreerd. Volgens de overeenkomst tussen Pro Sport en het sectiebestuur betaald voetbal kunnen er na melijk alleen sponsorcontracten het Nederlands elftal wor den afgesloten met goedkeuring en na ondertekening door Pro Sport, dat hiervoor overi gens een bepaald percentage mtvangt. Het sectiebestuur be taald voetbal acht zich echter sinds vorige week dinsdag na een gesprek met de directeur van PSP, Bert Spaak, voor wat betreft de sponsoring van het Nederlands elftal niet langer ge bonden aan dat bureau. Het sec tiebestuur gaat er vooralsnog dan ook van uit dat Oranje de tomende jaren financieel zal worden gesteund door Sony, dat een principe-overeenkomst heeft met het bondsbestuur van de KNVB. In die principe-overeenkomst, die normaal gesproken vrijdag zal worden bekrachtigd in Zeist, staat onder meer dat Sony voor lopig voor de duur van drie jaar als sponsor zal optreden van het Nederlands elftal. Over de ver deelsleutel van de vier miljoen die de KNVB van Sony ontvangt moet door de voetbalbond vol gens woordvoerder Jan van Grondelle van Sony weliswaar nog worden gepraat, „maar wat ons betreft", aldus Van Grondel le, „valt er niet meer te tomen aan het contract met de KNVB, welke verdeelsleutel er ook wordt bedacht. Kijk, dat Philips nu plotseling ook op de markt is verschenen met het bericht dat ze het Nederlands elftal gaan sponsoren, mag van mij hoor, maar dit lijkt me een typisch geval van achter het net vissen". Een dergelijke omschrijving neemt de voorzitter van de sec tie betaald voetbal, Andre van der Louw (uiteraard) niet in de mond. Van der Louw zegt, zoals de zaken er nu voorstaan, het «lfs te betreuren dat het Neder- Iznds elftal niet zal worden ge sponsord door een Nederlands Wrijf. „Maar we voelen ons op basis van de gesprekken die vorige week met Pro Sport en Sony zijn gevoerd nu eenmaal moreel gebonden aan het con tract met Sony. Let wel, dat zeg op grond van gegevens, die mij zijn toegespeeld, want ik ben zelf niet bij die gesprekken •anwezig geweest". Jdocht het daarom zo zijn. dat ach plotseling nieuwe feiten tóndienen dan zullen we ons standpunt moeten herzien ?ig evenwel beschik ik over gegevens dat Pro Sport vonge week met geen woord beeft gerept over een potentiele hoofdsponsor voor het Neder- "ttds elftal. Voor het sectiebe stuur was dat, zoals bekend, een jan de redenen om via het ondsbestuur de onderhandelin- ®n te openen met Sony" van der Louw spreekt vervol gens de berichten tegen dat het sectiebestuur heeft geprobeerd ach te ontdoen van Pro Sport, -«rijk gezegd vraag ik me zelfs Mof dat kan. En bovendien ben J* van mening, dat we in deze gestie zorgvuldig met elkaar ■boeten omgaan". - Zwemmer Rob Geervliet kaar ais startzwemster op de rugslag ld 4 Dennis de Kraker l 51.1, 8 Henk Jan Vervolgens ging hij weer terug in de ben en wil de KNVB met een strop paar weken geleden al een opmerke- tori met 1 12.2. tijd toen de resultaten tegenvielen en lijden van ruim één miljoen gulden. lijke prestatie leverde door de 100 meter vrije slag af te leggen in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 54.8 seconde (zijn oude tijd was 55 secon den rond) kwam hij het afgelopen weekeinde i: De eindstand van deze wedstrijd voor de zwemcompetitie is als volgt: 1 Luctor 4142,0 punten, 2 De Devel 4152,4, 3 Breda 4191,5 en 4 ZPB Unico IBréda'opTe m"rnéia ult Barendrechl mei 4269.4 pinden. vrije slag zeer dicht bij de twee Traiaster Ans Geervliet verwacht. Ariene Knoesler 212.66 Carolien Pekaar s,„i, dat haar ploeg door deze overwin- 2 26 5; 206 meter rugslag heren 1 Rob Geervliet 2.16.4, 4 Arco Wagenvoort 2 26.4, 8 Leon Verhage 2.31.1; 100 m vrye slag meis jes onder 16: 2 Marleen Knoester 64 7. 4 Linda van der Vlies 65 4, 8 Angelique Spruit 1.11 0: 400 meter vrije slagjongens onder 16: 3 Patrick Braam 4.36 6, 9 Rudie Goud zwaard 5.08 7, 100 m schoolslag meisjes Loctor uit Middelburg. Niet alleen 3Ü&£ vérL^'l'as.^SSoo'BosS won de formatie van tramster Ans len 1.17.8.11 Menno de Ruijter 1 19 3. 200 m i 40 2 100 m vlinderslag jongens onder 12 2 Geervliet deze eerste wedstryd tegen rugslag dames 1 Cerolien Pekaar 2.34 0 Andr(i van Zljp 1 23 0, 9 Michel Kleiser drie sterke tegenstanders, waarmee ('f,ee,u?r® 1ispirantenrecord). 2 Rlenne Geer- t 41 7; l00 m SCh0olslag dames, l Ariene Luctor een uitstekend debuut maakte vliet 2.395, 7 Lisette Sierevogel 2 52.5, 200 Knoester 1 18 7 2 Marleen Knoester 1.19.2, m vrije slag heren. 1 Rob Geervl.et Z00 9 4 Manettt, van Kleven 1 24.5; iden heren: 1 ™=U,W „ZeAeuvs record). 5 Leon Verhage WjUem Jan Knoestcr 69 6 10 Rutger HulJ. 2.05.6, 7 Arco Wagenvoort 2.09 3100 m 1 17 7. 11 Rob Geervliet 1.17.7. 4 maal schoolslag meisjes onder 10 2 Sandra van 10Q meter wissei.slag meisjes onder de 16: Zilp 1.40.5,4 Miriam Joziasse 1.44 6. jongens Luctor 4 55 j 4 maa, 100 meter vn]e slage. stafette jongens onder 16: Luctor in 4,21.8. tttjt mat i.tti uitiit „ij ut vntt minutengrens. Geervliet kwam uit d?« haar Plo«-« door deze overw.n- op een tijd van 2.00.9. eveneens goed "mg boven de middenmoot op de voor een Zeeuws record. Geervliets "n&'rist zal komen, oude tijd was 0,9 seconde langzamer. Rob Geervliets prestatie was één van de hoogtepunten tijdens het toch al De ;oomauSlu, ulw,gen ,uiae„ a,s voortreffelijke optreden van zijn ploeg van de Luctorwemmers zijn: 100 m vlinder- Uitslagen Marco van Basten kijkt toe hoe Sonny Silooy een das omgestropt krijgt. in de B-competitie, maar naast Geer vliet zwommen nog vier anderen een Zeeuws record. Carolien Pekaar kwam op de 200 meter rugslag dames tot een nieuw aspirantenrecord van 2,34 (oude tijd van Carolien was 2.35 6) en Patrick Braam realiseerde een nieuw aspiran tenrecord op de 200 meter wisselslag jongens onder de 16 jaar, dat hij van 2.22.1 (oude tyd van Arco Wagen voort, van Ganze Goes overgekomen naar Luctor) tot 2.22 rond *terug- bracht. De Luctormeisjes kwamen op de 4 maal 100 meter wisselslag ruim schoots (4 55 1) onder de limiet van 5 minuten exact, terwijl Carolien Pe- Drie oefenduels bij plaatsing TILBURG De Goese rugbyclub Tovaal heeft onverwachts een punt DUBLIN (GPD) De KNVB heeft met de clubs die internationals leve ren aan hel A-leam de afspaak ge maakt dal per seizoen zes wedstrij den gespeeld mogen worden. Oranje laten liggen tegen Tarantula. On- voetbalt morgen de derde partij in danks een 3-0 voorsprong bij rust dit seizoen, Spanje in november en bleven de Goesenaren steken bij 6-6. Malta in december zijn de vierde en vijfde, zodat Nederland in de eerste De Goesenaren startten wederom helft van 1984 nog één interland mag zeer overtuigend. In de beginfase kwa- spclen. Het sectiebestuur is met de men de Goesenaren via Jaap Nieu- lopclubs overeengekomen dat in ge- wenhuijze al op een 3-0 voorsprong, val van plaatsing voor het Europees omdat hij een moeilijke penalty-kick verband kampioenschap nog drie wedstrijden uitstekend benutte. Ondanks het feit gespeeld mogen worden als voorbe- dat Tovaal met een speler minder speelde, verloren ze geen moment greep op de wedstryd Sjaak Vermue DELFT Het onlangs naar de 3e Sjaardema 2 dat opnieuw won, dit- voor ae Middelburgers divisie van de tafeltenniscompetitie maal met 6-4 van Hotak. MZ 3 bewees met het degradatiegevaar gezakte Wilno is na de vierde wed- in de 5e divisie inmiddels de sterkste In de landelijke jeugdcompetitie had reiding op die eindronde, strijdweek in de hoek beland waar de formatie te zijn door voor de vierde het in de A-klas jongens uitkomende slagen vallen want de Vlissingers achtereenvolgende maal de volle Terneuzense Effect 1 voor de eerste Mocht Nederland uitgeschakeld wor- speelde verdedigend een goede wed- vergaarden tot op heden nog geen winst te behalen en ditmaal werd in maal succes na een 6-4 winst op het den danwordt mogelijk alleen uit stnjd en Sjoerd van Benthem roofde punten. Ook in Delft werd tegen de thuiswedstrijd het Goirlese Red bezoekende Rotterdamse FVT Phoenix 2 de winst met 7-3 uit han- - den gegeven. driemaal winst van Dick van Iren, goed was voor twee winstpartijen. Michiel Heeren scoorde tweemaal te- twee winstpartijen van Jan Goud- Het Zand-meisjesteam moest het eer- gen terwijl ook Ronald van Roo zijn zwaard en één gewonnen partij van ste winstpunt afstaan aan het bezoe- interesse minimaal zijn. dan gaan die Daaruit haalde Tovaal te weinig bal- eerste competitie winst liet opteke- Duininck. SAR won vrij gemakkelijk kende TTVN en dan nog dankzij de wedstrijden alleen geld kosten We voordeel. Halverwege de tweede helft nen. In dezelfde klas sneuvelde ook met jo-o bij hekkesluiter Alblasser- drie overwinningen die Renate hebben het in Rotterdam gezien te- MZ 2 bij NOAD 2 in Schiedam dat dam en blijft derde in de ranglijst. Louws wist te behalen. hierdoor nog steeds ongeslagen aan In de B-klas wist SAR bij de jongens de ploeg, en met meer dan 10.000 ty-kick op 3-3. De Goesenaren hêrvon- kop gaat. De 8-2 uitslag was echter Moeilijk blijft de situatie m deze klas in Tiel een 4-6 zege uit ht vuur te toeschouwers" den zich meteen en na 10 minuten wel geflatteerd. In de 4e divisie kwam voor Zand 2 dat in eigen huis met 2-8 slepen en MZ 1 verrichte goed werk Wipt Oranje morgenavond Dublin zette Jaap Nieuwenhuijze Tovaal van- Zand 1 bij Papendrecht vrij gemakke- de volle winst moest afstaan aan het door het ongeslagen Quick naar een dan gaat Huybregts deze week nog uit een penalty-kick weer op voor lijk aan een 2-8 overwinning waarbij Roosendaalse Deso waarbij alleen 3-7 nederlaag te spelen dankzij de tegenstanders benaderen. In de over- Giel Wondergem en Peter Kersten al Eric Hageman en Henk Meulmeester volle winst die het duo Kasse-Hacken- hun partijen in winst wisten om te eenmaal tot succes kwamen. De vol- berg liet aantekenen. Ook Wilno en staan dat de wedstryd met doorgaat in de fout 6-6 uit een penalty-kick zetten. De Middelburgers blijven ech- gende week te spelen wedstrijd tegen MZ 2 haalden met 9-1 overwinningen als Nederland op 16 november door de Ondanks verwoede aanvallen van To- ter op drie punten afstand van leider Red Star wordt dan ook erg belang- "een goed weekend. Spanjaarden uitgeschakeld wordt vaal bleef het bij een 6-6 eindstand »r- tegen Frankrijk gespeeld. „Vriend- menige bal in de line-out. Toch wer- Star hiervan het slachtoffer. De 7-3 bij Peter Roeland voor de helft van schappelijk voetbal leeft niet bij de den Ad van Sprang en Han Wisse eindcijfers kwamen tot stand dankzij de punten zorgde en Eric Roeland mensenzegt secretaris betaald voet - node gemist in de scrums en het losse bal Jan Huybregts. „Als we de eind- werk ronde van de EK met halen zal de kwam Tarantula na een grove fout in gen de Fransen, toch een gerenomeer- de Tovaal-defensie. vanuit een penal- sprong 3-6. Vanuit de kick-off ging eenkomst komt wel een clausule te Tovaal in de verdediging meteen weer MIDDELBURG Hoe belangrijk ook de laatste seconden van een wedstrijd kunnen zijn werd bewezen bij Goes-HSD (heren). In die laatste seconden werd HSD een strafbal toegekend en doordat specialist Sven Bakx niet faalde, wat het 3-2 voor het team uit Zierikzec, dat daardoor het nog ongeslagen Goes overtroefrde. Voordien was het een zeer spannende wedstrijd geweest, waarin de gasten in de zevende minuut op voorsprong kwamen door Frank Streng. Bijna direct daarop lag de bal in het HSD-doel en dat betekende 1-1. Dirk Jan Bekius benutte namelijk een strafcorner. De gastheren werden hierna sterker, kregen veel strafcorners te nemen, waarbij het echter aan trefzekerheid ontbrak, al had Goes pech toen Roel Jansen eenmaal op de doellijn van HSD redding bracht. Tot twintig minuten in de tweede helft bleven de teams op gelijke voet. maar toen kon Lex van Geer aan het elftal uit Zierikzee weer de leiding geven. Ook nu diende Goes onmiddel lijk van repliek en Pieter Seijstra gaf beide elftallen kans op één punt. Het slot van de match was sensationeel, zoals boven omschreven is. Toch blijft Goes aan de kop in de 4e klasse E. HCGO was veel te zwak voor Zeven bergen en verloor thuis met 8-0. In de 3e klasse D heren 1 verloor Olympia thuis van het sterke Teterin- gen en vedrspeelde daardoor zin lei derspositie. Het werd in Terneuzen een gelijkopgaande strijd, waarin de thuisclub wel veel scoringskansen kreeg maar de afmaker, zoals Cees Delzenne is. node miste. De afwezig heid van deze goalgetter was duidelijk merkbaar. Halverwege de tweede helft kwamen de bezoekers op 0-1 Het doelpunt werd wel aangevochten we gens vermeend buitenspel, doch de referee bleef onverbiddelijk. Ook het forceren van de blauw-witten m het laatste kwartier bracht niet het ge wenste resultaat. Rapide gaf in Hulst Prinsenbeek goed partij, maar keek desondanks reeds na vijf minuten tegen een 0-1-achter- stand aan Robert Kistenmaker be wees zijn waarde door de stand op 1-1 te brengen. Na de hervatting benutte Prinsenbeek een strafbal en kwam voor met 2-1. Rapide zette alles op alles en invaller Anton Droge kreeg nog een fraaie kans die echter onbe nut bleef. Prinsenbeek ging twee pun ten ryker naar Brabant terug Merkwaardig In Roosendaal speelde Vlissingen een merkwaardige match tegen Peli kaan. Door diverse blunders in de defeensie van de Zeeuwen was het bij de twee 4-0 voor Pelikaan. I11 de tweede helft revancheerden de Vlis singers zich geheel en Jeroen van Ingen <2x). alsmede Huub van Dijk ilx), verkleinden de achterstand tol 4-3. Vijf minuten voor het einde bracht de thuisclub aan alle onzeker heid een einde door de vijfde treffer aan te tekenen, die beliste over het lot van de rood-zwartcn. 5-3. Middelburg had in de thuiswedstrijd tegen Cadetten vooral voor rust geen moeite met zijn tegenstander De oranje-zwarten combineerden goed en in hoog tempo. Marco Joosse stond aan de basis van de eerste twee goals door in beide gevallen een strafbal doeltreffend af te ronden WQederom vroeg Willem Siebum aller aandacht, want hij was het die met een onverval ste hattrick, waarbij één goald voor rust en twee erna vielen, een eclatante 5-0-zege op het scorebord bracht Ko mende weekeinde wordt Tetenngen- Middelburg de match waarin voor- lopg beslist wordt over de eerste plaats in eerdergenoemde 3e klasse In de-3e klasse D (dames) konden ook de laatste minuten beslissend worden in de match Middelburg-Rapide Op dat moment was de thuisclub er na melijk in geslaagd een schijnbaar ho peloze 5-2-achterstand terug te bren gen tot 5 4. Rapide had in de gehele wedstrijd gebruik gemaakt van gebo den kansen. Na een 1-0-voorsprong voor de oranje-zwarten door middel van Marloe Bordes was het Claudia Reins die een toegewezen strafbal benutte. 1-1. De gasten gingen toen door en drie goals van respectievelijk Sophie Deltour Sylvia de Bakker en weer Claudia Reins gaven hen een 4-1-voorsprong. Nog voor rust ver kleinde Ina de Looff - eveneens uit een strafbal - de achterstand tot 4-2 Toen daarna Sylvia de Bakker er 5-2 van maakte, leek de thuisclub reddeloos verloren. Middelburg herstelde zich echter prima by de gelijkmaker In die laatste drie minuten deed de thuis- Jarenlang zag ik. als ik 11 Hertogenbosch binnenreed, op een bord de slogan staan: ..Den Bosch hééft weer ivate" ..Ja. Bossche Bollenè" dacht ik dan verlekkerd Maar sinds kort dacht ik tn de eerste plaats .Ja. FC Den Bosche'' Emgszms verlekkerd Een eredi visieclub tenslotte, die cijfer je niet zomaar weg. Maar zie, Den Bosch speelt nog maar nauxve- lijks in die eredivisie en hel is weer raak ,J)en Bosch hééft weer wate Den Bosch moest in Amsterdam- Noord voor de KNVB-beker de uitwedstrijd tegen DWV spelen. Een club die bij de amateurs in de Hoofdklasse A een nog be scheidener rol speelt dan FC Den Bosch in de eredivisie Het bord met de losse lettertjes in het riante clubhuis 'zo groot als een vliegdekschip. het voetbal wordt misschien minder, maar de club huizen worden steeds beter) gaf de stand aan na 4 wedstrijden Bovenaan AFC met 7 punten. Een helemaal onderaan DWV met 0 punten uit 4 wedstrijden. En niet alleen werd er tot nu toe noch gewonnen noch gelijk ge speeld. er werd ook geen enkel doelpunt gescoord Zelfs geen piepklein mazzelgoaltjee Wedden dat Hans Verèl. de trai ner van FC Den Bosch, er bij zijn spelers op gehamerd heeft dat zij DWV niet moesten onderschat ten,J4aak die fout nu niete'zal hij dramatisch hebben uitgeroe pen. „denk aan wat er gisteren gebeurd is met Willem 11 tegen de Rijnsburgse Boysê" 1de zaterda gamateurs uit Leiden rolden de eredivisieclub uit Tilburg met 3—1 opi. „vorig jaar is Eindho ven hier ook de boot in gegaan met 20. dus laten we nu meteen vanaf de aftrap de zaak in han den nemen, en zo gauw mogelijk een doelpunt proberen te scoren. Dan raken die gasten van de kook, en kunnen ive ze geleide lijk aan oprollenè" nico scheepmaker Zoiets zal Hans Verel ongetwij feld gezegd hebben. Dus wat ge beurde? In de tweede helft van de eerste minuut kreeg DWV drie doelnjpe kansendie geen van alle in een doelpunt resulteer den. Bijna was het dus in de tweede helft van de tweede mi nuut al 3—0 geweeste Of gaat dat zo niet? In ieder geval was de eerste daalder voor DWV, maar als een van de 1500 toeschou wers dacht ik natuurlijk ook dat dit eerste gespin maar kattege- win was en bereidde ik mij voor op het offensief van FC Den Bosch. Liep daar niet een oud-Neder lands elflalspeler in rond: Theo de Jong? En een toekomstige oranjespeler: Wim van der Horst? En wat had DWV daar nu helemaal tegenover te stellen? Berend Kist, die elf jaar geleden zoveelste reserve was bij het Europacup-Ajax. Dus wat zagen we? Geen klasseverschii tussen nummer laatst in de hoofdklasse A bij de amateurs en de eredivi sieclub FC Den Bosch! Dat had iets feestelijks, maar ook iets gênants. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen, of Peter van der Ley 1geelvan de uitste kende scheidsrechter Bannet) haalde de doorgebroken Joop Leenders van achteren neer. Vrije schop. Van Grinsven liet de bal los, de DWV-junior Ricky Bommels schoot toe. omspeelde de Bossche doelman koelbloedig en schoot in: 1—0 Nog 40 minu ten voor FC Den Bosch om deze valse plooi recht te trekken Zel den eerder heb ik mij zo partij dig gevoeld als toen Ik kreunde bij elke kans van FC Den Bosch, ik sprong op bij nog enkele reële kansen van DWV. en pas toen het eindsignaal klonk en DWV met 1—0 gewonnen had verrees ik weer in mijn volle glorie van de onpartijdige journalist van de bank.. club er alles aan. maar slaagde niet in het veroveren van een punt Wederom deed Vlissingen keurig swerk met het gelijke spel bij Voorne in Hellcvoetssluis. Het team uit Zee land leek op rozen te zitten door de opgebouwde 2-0-voorsprong. die op rekening kwam van Antoinette Mijn- lief en Reinie Wartena. voorne dacht er echter anders over en slaagde er tenslotte in een gelijkspel te berei ken. In de 4e klasse F speelde Goes een goede thuiswedstrijd tegen HCGO Marianne Cent (2x> en Dorothee Lam- pe 1 lxi gaven de gastvrouwen een 3-0-voorsprong HCGO kwam met verder dan een verdiend tegendoel punt en verloor derhalve met 3-1. Voor een verrassing zorgde Olympia door het sterk gewaande Zevenbergen af getekend met 4-1 te kloppen Dit betekende de eerste volle winst voor de blauw-witten. Bij rust was het overigens nog 0-0. Na de thee zorgden Ine Beckering en Yvonne Koole voor de eerste twee goals. Zevenbergen scoorde tegen, maar verder Het de thuisclub het met komen. De andere twee goals kwamen van Christian Dieleman en Ine Beckering. Marathonloper valt dood vóór finish JOHANNESBURG DPA) De 38- jarige Zuidafrikaan John Gissingtler is maandag in het zicht van de eind streep van de marathon van de stad Johannesburg overleden. Enkele hon derden meters voor de finish, waarop hij als tweede afkwam met een grote achterstand op winnaar Mark Plaatjes (2.17,19), viel hij neer. Hij overleed ter plaatse aan de gevolgen van een hartaanval DORDRECHT Ron Abuys van Dy namo'70 uit Middelburg heeft zondag in Dordrecht een wedstrijd over tien Engelse mijl voor veteranen gewon nen. Abuys, die zich voorbereidt op de marathon van New York over twee weken, was negentiende van een seconde sneller dan zijn naast belager Dirk de Jonge van Metro. Abuys noteerde 53.12. De Jonge kwam tot 53.12.9. Wim Hol van Slie- drecht Sport werd derde. Bij de senioren (winst voor Kees Kraayeveld van Sliedrecht Sport in 49 341 werd Adrie Joziasse van Dyna mo 70 dertiende. Cor Lammers van AV'56 eindigde als 25e in 56 46. De resultaten van de overige Zeeuwen Jan Wagemaker(Dyn) 1 00 17; A. Faes iDym 57 58; Ko Stoel iDyni 1 03 28. Dne Zeeuwse atleten liepen dit week einde mee in de marathon van Athe ne. Hun resultaten zijn Kees Bruyns (AV'56) 3.03; Adne Verstelle (AV'56> 3.21; Rein Swint (Zeeland Sport) 3 31 De wedstryd werd gelopen in een temperatuur van om en naby de 31 graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19