'Hollandse Hoeve Goes een uniek stukje natuur' Brochure ministerie om 'schuttingtaal' geweerd S70NES-FANS 'Zo'n Mick Jagger, dat is toch een kwaliteitsmens?!' Commissie Zierikzee stemt in met restauratie van kademuren PZC/ provincie INVENTARISATIERAPPORT KNNV: Natuurhistorische vereniging Beveland viert 10-jarig bestaan DINSDAG 11 OKTOBER 1983 GOES De Hollandsche Hoeve in Goes is nog één van de weinige plaatsen op de Bevelanden met een grote verscheidenheid aan dierlijk en plantaardig leven. De oorzaken hiervan zijn te vinden in de gevarieerde terrcinsamen- stelling; de oude hoogstamboomgaard, de waterpartijen en de kinderboerde rij, waar met name wilde vogels profiteren van het voer dat voor hun tamme soortgenoten wordt gestrooid. Om dit unieke natuurgebied zo goed mogelijk In stand te houden is het belangrijk dat de recreatieve voorzieningen niet al It veel uitgebreid worden en dat in het bijzonder de nog ongerepte boomgaard zijn huidige staat blijft behouden. Dit zijn enige conclusies die getrok- op de eerste plaats de prioriteit, ken worden in het onlangs gereedge- „Maar er moet voor gewaakt worden komen inventarisatierapport van de dat de natuurlijke ontwikkeling van Hollandsche Hoeve, samengesteld het gebied daarvan geen schade on- door de leden van de Koninklijke dervindt," aldus De Koning. Nederlandse Natuurhistorische Ver- Het rapport is ingedeeld in vijf onder- eniging (KNNV) - afdeling Beveland. delen: paddestoelen, planten, mossen, Eenzelfde rapport, maar dan met be- vogels en water. Het hoofdstuk pad- trekking tot het Abbekinderse Bos in destoelen omvat een inventarisatie Goes, is momenteel ook klaar. van 42 verschillende soorten, waarvan In het voorwoord in het rapport van het merendeel in de boomgaard ge- de Hollandsche Hoeve merkt W. J. J. vonden werd. Als leukste vondsten de Koning, chef van de afdeling be- worden genoemd: de grote oranje be plantingen van de gemeente Goes, kerzwam en het papegaaizwammetje onder meer op dat natuur en recreatie aangetroffen tussen mos en kruiden), elkaar niet noodzakelijkerwijs behoe- Het meniezwammetje, dat groeit op yen tegen te spreken. Iemand die wil dunnen takken, is zeer talrijk op de genieten van de natuur is in weze ook Hollandsche Hoeve, zo blijkt uit het aan het recreeren. Het wordt echter rapport. De samenstellers pleitten er- anders als de recreant geen respect op voor dat bij herplanting in de boom- wenst te brengen voor de natuur om gaard oude vruchtboomrassen aange- zich heen; de natuur zal dan altijd het wend worden om op deze wijze het onderspit delven, zo blijkt uit de karakter van de hoogstamboomgaard woorden van De Koning. Hij beklem- te handhaven en het paddestoelenbe- toont echter tevens de recreatieve stand zeker te stellen, bestemming van het gebied; daar ligt De planten zijn geïnventariseerd door leden van de plantenwerkgroep. Zij vonden onder meer 158 hogere plan tensoorten (bomen en struiken niet meegerekend). Hieronder ook opmer kelijke vondsten zoals: de echte kar wei, het gewoon nagelkruid, kompass la, aarvederkruid, rode ogentroost, kleverig kruiskruid en ijzerhard. De Hollandsche Hoeve is geen gebied waar echt zeldzame planten voorko men, is de conclusie. „Echter door de verscheidenheid aan milieutypen ko men er toch nog aardig wat verschil lende plantensoorten voor." Het onderzoek naar mossen leverde 17 soorten bladmossen, 3 soorten le vermossen en 7 soorten korstmossen op. Lang niet gek, merken de samen stellers op. Het zilt kleinmos wordt aangemerkt als de aardigste vondst. Wat de vogels betreft zijn er op, of boven het gebied zo'n 60 soorten waargenomen, verspreid over ver scheidene maanden. Ook de vogellief hebbers pleiten in het rapport voor de ongerepte hoogstamboomgaard. Zij baseren dit op de aanwezigheid van typische hoogstamboomgaardvogels zoals onder meer de zwartkop, de braamsluiper. de grauwe vliegenvan ger. de groenling (erg talrijk bij de Hollandsche Hoeve) en de putter, De aantallen van met name de zwartkop en de groenling liggen, in vergelijking met de landelijke cijfers van de avi fauna van Midden-Nederland, veel ho ger. stelt het rapport. Politie zoekt getuigen van schermutseling in Middelburg MIDDELBURG - De recherche van de gemeentepolitie in Middelburg zoekt getuigen van een schermutseling tij dens het afgelopen weekeinde, waar bij mogelijk een schot is afgevuurd. Het incident speelde zich af in de nacht van zaterdag op zondag in de Beddewijkstraat in de Zeeuwse hoofdstad. Twee groepen mensen raakten daar rond twee uur met elkaar in de clinch, waarbij iemand mogelijk een alarmrevolver trok. Volgens de recherche raakten dezelf de groepen raakten zondagmiddag opnieuw slaags. Dat gebeurde rond half twee 's middags in de stations restauratie. Ook hier zou zijn gescho ten. Een woordvoerder van de recherche verklaarde met nadruk dat niet met scherpe patronen is geschoten. Hij maakte dit op uit het ontbreken van kogelgaten. Omdat de betrokke nen al waren verdwenen toen de poli tie arriveerde, zoekt de recherche ach tergronden en aanknopingspunten van deze ondoorzichtige zaak. Dit geldt met name voor de vechtpartij in de Beddewijkstraat, waar de politie helemaal geen melding van heeft ge kregen. Degenen die hier meer over weten wordt verzocht de gemeentepo litie in Middelburg te bellen: 01180- 27251. Bijeenkomsten over vriendschappelijk Huisbezoek Middelburg [MIDDELBURG - Het Stedelijk Over leg Vriendschappelijk Huisbezoek en de Stcihting Welzijn Ouderen, beide ioMiddelburg, houden in oktober en november een aantal bijeenkomsten voor vrijwilligers die ouderen bezoe- ken. De serie bestaat uit zes bijeen komsten op 12,17 en 26 oktober en op ;Z,7 en 16 november, in de wijkpost Het Bastion in de Nieuwe Oosterse- straat in Middelburg, aanvang 9.30 uur. De dagen in oktober worden gebruikt voor de behandeling van de sociale kaart'. Centraal staat dan de vraag bij wie de huisbezoek(st)er kan aanklop pen als hij of zij problemen bij de oduere tegenkomt. Verder wordt be sproken wanneer en hoe er doorver wezen moet worden. De bijeenkomsten in november staan in het teken van de solidariteit. Hier [wordt gepraat over het huisbezoek dat berust op een vorm van soildair zijn met de medemens en hoe ver je J daarmee kunt gaan. Als afsluting van deze zes bijeenkomsten wordt er in november of december een studie- en tmoetingsdag gehouden in vor mingscentrum Het Zilveren Schor te Amemuiden. Het thema van deze dag is 'Emancipatie'. De centrale vraag die wordt behandeld luidt 'Hoe kan huisbezoek bijdragen tot de emanci patie van ouderen'. Filatelisten Delta West MIDDELBURG - De filatelistenver- eniging Delta West vergadert van- haag (dinsdag) in De Schakel in Mid- io !n'De vergadering begint om '30 '930 uur. Aan de orde komt onder andere een bestuursverkiezing en de "«toezing van een lid voor de kas- commissie Zuid-Zuid-West in Temeuzen stelt scheepsmodellen tentoon TERNEUZEN De scheepsmodel- "Uwvereniging 'Zuid-Zuid-West' houdt zaterdag 15 oktober een grote tentoonstelling en show in de boven zaalvan café-restaurant 'Du Commer- w op de Markt in Temeuzen. De ^toonstelling bestaat uit vele tien- «nen modellen waaronder sleepbo ten, blusboten, kruisers en zeilboten, "«tentoonstelling is voor het publiek Kopend van 10.00 tot 17.00 uur. De IN BUURTHUIS 'DE PIT' Onderzoek naar de waterkwaliteit van de op het terrein aanwezige drinkputten en slootjes leverde een opmerkelijk lage zuurgraad van het water op. Uitgedrukt in cijfers ligt de normale waarde tussen de 7,5 en de 8,5; in de Hollandsche Hoeve was dat 6,8. Relatief laag dus. De werkgroep geeft hiervan als oorzaak het weinige gebruik dat er gemaakt wordt van de drinkputten en sloten. Een gevolg van die lage zuurgraad is wel dat twee, voor Zeeland zeldzame kever soorten, in het water van de Holland sche Hoeve te vinden zijn. In het Abbekinderse Bos zijn door de afdeling paddestoelen, mossen en planten geïnventariseerd. Dit resul teerde m 61 soorten paddestoelen, waarbij het rapport vermeldt dat het bos hiervoor een gunstige biotoop vormt. De mosseninventarisatie le verde 10 soorten bladmossen, 1 soort levermos en 3 soorten korstmossen op. Een ietwat mager bestand, vinden de samenstellers, maar dat komt wel licht doordat het bos een populieren- bos is en daardoor arm aan mossen. Voorts zijn in het bos 80 verschillende plantensoorten gevonden en het rap port concludeert in dit verband dat het Abbekinderse Bos een interessant gebied is. omdat er nog zoveel typi sche haag- en bosplanten gevonden kunnen worden. De leden vrezen ech ter voor een verruiging van het woud door snel verterende populierenblade ren. Zij dringen in het rapport dan ook aan op een goed beheer. Ook wordt er veel schade toegebracht door het ille gaal kappen van bomen en de vernie ling v i nestkasten. GOES De afdeling Bevelanden van de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging (KNNV) viert vrijdag 14 oktober het 10-jarig be staan. De jubileumviering vindt plaats in buurthuis 'De Pit' in Goes- Zuid. De afdelingsvoorzitter B. Krebs blikt tijdens de bijeenkomst terug op het wel en wee van tien jaar natuurstudie op De Bevelanden. Ook zullen dan de inventarisatierappor ten van de Hollandsche Hoeve en het Abbekinderse Bos worden belicht. De viering begint om 20.00 uur; de deuren gaan een half uurtje eerder open. De KNNV houdt zich bezig met na tuurstudie in de breedste zin van het woord. Hieronder vallen onder meer excursies, lezingen, cursussen en na tuurbeheer in de praktijk. De jubile rende afdeling omvat het gebied Noord- en Zuid-Beveland; er zijn on geveer 200 leden bij ingeschreven. Onder de afdeling ressorteren weer een aantal werkgroepen, die zich met een bepaald onderdeel van de natuur bezighouden. Zo is er een vogelgroep, een plantenwerkgroep. een mossen- werkgroep, een educatieve werk groep, een paddenstoelenwerkgroep (in voorbereiding), een beheers werk groep en een planologische werk groep. De vereniging kent een groeiend ledenbestand. W. D. J. Kuijs, bestuurslid en speciaal belast met jeugdzaken zegt hierover: „We zijn ons een jaar of vijf geleden speciaal gaan richten op de jeugd. Daarvoor gingen we onder meer naar scholen en dit heeft geresulteerd in een toegeno men belangstelling. Op zich is dat erg aardig want ons programma is overla den met activiteiten, we kunnen dus wel wat ledenkracht gebruiken". De eerstvolgende cursus die de afde ling gaat houden is die van natuur en milieu-educatief medewerk(ster). De cursus wordt georganiseerd door de educatieve werkgroep en de consu lent natuur en milieu-educatie in Zee land, Marten Wiersma. Het doel is mensen, die reeds enige kennis van de natuur hebben, vertrouwd te maken met informatie op het gebied van natuur en milieu en tegelijkertijd de cursisten vertrouwd maken met edu catieve vaardigbeden, waarmee de informatie overgebracht kan worden op anderen. Eén en ander is gericht op het vergroten van de eigen kennis; een vooropleiding is niet vereist. Voorzitter Krebs: „De animo voor deze natuurgidsencursus is nog met zo heel groot. Toch is het goed en doordacht opgezet en zeker van waar de voor diegenen die zich wat verder in de natuur willen verdiepen". Keukenbrandje en verhitte cv-ketel in Middelburg MIDDELBURG De brandweer van Middelburg is maandagavond om half elf uitgerukt na een melding van een keukenbrandje in de P. van Cam- penstraat in de Middelburgse Magi- straatwijk. De bewoner van het pand, G. M. had een handdoek boven het fornuis gehangen. Na verloop van tijd vatte die vlam. M. probeerde de handdoek door de achterdeur te gooi en, maar slaagde daar niet in, omdat de deur door enkele opgestapelde spullen was geblokkeerd. De bran dende doek kwam onder de gordijnen terecht, die ook in brand vlogen. Met water slaagde de bewoner erin het vuur te doven, voordat de brand weer in actie moest komen De schade wordt op enkele honderden guldens geschat. Nog voordat de brandweer wagen terug was in de kazerne, wer den de acht brandweerlieden naar de Seisweg gedirigeerd. De bewoner van het pand, J van B.. had de brandweer om 22.48 uur gemeld dat de ketel -an zijn centrale verwarming was geëx plodeerd. Na aankomst van de brand weer bleek, dat slechts het overdruk- ventiel van de ketel was doorgesla gen. Dit gebeurde doordat een kapot te waterthermostaat de temperatuur van de ketel tot 120 graden had doen oplopen. Bij het doorslaan van het veiligheidsventiel kwamen grote stoomwolken vrij Personeel van ge meentebedrijven heeft een onderzoek ingesteld. GEMEENTEN WEIGEREN VERSPRHDING VLISSINGEN - Een door het ministe rie van welzijn, volksgezondheid en cultuur verspreide brochure, bedoeld als voorlichtingsmateriaal, is bij een aantal gemeentebesturen in Zeeland, maar ook elders, in het verkeerde keelgat geschoten. Enkele gemeente besturen hebben zelfs besloten, het werkje naar de vuilnisbak te verwij zen. Delen van de inhoud worden onwelgevoeglijk bevonden en de strekking wordt 'discriminerend voor het gezin' genoemd. Andere ge meenten zijn niet van plan om de brochure in het gemeentehuis ter inzage te leggen of hebben haar 'er gens opgeborgen'. De brochure waar het om gaat heet 'Over trouwen en samenwonen'. Ze is door het weekblad Margriet uitgege ven met subsidie van wvc en gedeelte lijk verspreid door dit ministerie. Er gingen 55.000 van de 80.000 exempla ren naar de gemeenten. De bedoeling is, voorlichting te geven aan jonge mensen, die gaan trouwen of samen wonen, of die al een korte tijd bij elkaar zijn. Het werkje wil informatie (ADVERTENTIE) KINDER BOEKENWEEK 5 t/m 15 oktober. Fanoy Boeken Nieuwe Burg 26-28 en Walplein Middelburg, tel. 01180-12114. Met op de eerste etage een echte kinderboe kenafdeling! geven over rechten en plichten, het ouderlijk huis uitgaan, omgaan met geld, misverstanden over het sexuele leven en voor- en nadelen van samen wonen of trouwen tegenover fiscus en andere overheidsinstanties. Een greep uit de hoofdstukken: 'Er zijn talloze manieren om samen te leven', 'Dag vader, dag moeder, dag huis', 'Over vrijen knuffelen, strelen en klaarkomen', 'Twaalf spelregels om je relatie te laten mislukken' en 'Over scheiden en uit elkaar gaan'. In de gemeente Mariekerke ligt de brochure niet op de balie. Burgemees ter mr B. J. van Putten. „Aanstaande donderdag ga ik het met het college bespreken. Mijn voorstel is: niet op de balie leggen, maar het ministerie een brief schrijven over wat wij van de inhoud vinden. Ik pas ervoor deze Geld gestolen uit speelautomaat GOES In een café aan de Grote Markt in Goes is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. Uit een speelautomaat werd op de kop af 1949 gulden meegenomen Ook was een poging gedaan om een tweede automaat open te breken. Videoapparatuur gestolen in Souburg VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan de Westerscheldestraat in Oost-Souburg is video-apparatuur gestolen ter waarde van 7.500 gulden. De inbraak is gepleegd in de nacht van zondag op maandag. De daders kwamen de woning binnen door een ruit te verbreken. Zij verdwe nen met twee video-recorders, een videocamera en tussen de veertig en vijftig videobanden. brochure, die in algemene zin het gezin discrimineert ten opzichte van andere samenlevingsvormen, in de gemeente Mariekerke te versprei den". In de gemeenten Sint-Philips- land, Zierikzee, Bruinisse, Valkenisse en Arnemuiden is al besloten, de brochure met te verspreiden Burge meester S. Francke van Valkenisse en zijn collega T. C. Hekman van Brui nisse gewaagden van 'schuttingtaal'. Burgemeester T. Vogel van Smt-Phi- lipsland vond, dat er geen sprake was van een 'afgewogen manier van voor lichten'. „Onvolwassen geschrijf', zo oordeelde hij, „van lieden die op zo'n manier hun frustraties willen kwijtra ken". Zierikzee stuurt het pakket voorlichtingsmateriaal terug naar het ministerie, in Domburg en Arnemui den ligt het al bij de vuilnisman Vragen In Tholen hebben hebben enkele ge meenteraadsfracties van confessio nelen huize vragen gesteld over de verspreiding van de brochure. Ze vinden dat de gemeenschap niet ge diend is met de inhoud en het taalge bruik van het hoekje. In de gemeenten Duiveland, Brou wershaven. Middenschouwen, West- kapelle en Temeuzen wordt de zaak in het college van b en w besproken, burgemeester G W van Montfrans- Hartman van Veere vond de brochure 'meer iets voor de wachtkamer van een huisarts' Daar is bijgevolg een exemplaar bij de plaatselijke hutsarts bezorgd, met het verzoek, haar eens door te lezen. In andere gemeenten, zoals Goes en Reimerswaal, was het omstreden werkje nog niet gearriveerd. In ande re gemeenten in Zeeuwsch-Vlaande- ren was dit eveneens het het geval, in andere gemeenten heeft de versprei ding inmiddd els. zij het hier en daar na enige discussie, al plaats gevon den. Ronald Móring wordt in Sas van Gent uitgeroepen tot 'Stones-fan 1983'. Het regent, het waait, en het is koud. Op de rijksweg langs het kanaal naar Sas van Gent worstelen vier, vijf in plastic gehulde fietsers zich naar Sas van Gent. Zouden ze ook op weg zijn naar de Stones-avond in café 'De Watergeus'? IJdele hoop, blijkt later. Sas van Gent geurt doordringend naar de suikerbietencampagne die weer in volle gang is. De natte, glimmende straten zijn verlaten. Een enkele voetganger rept zich naar huis. Zaterdagavond, het stadscentrum biedt een volstrekt lege. deprimerende aanblik. In de winkelpromenade werpen de neon lichten en straatlantaarns een naargeestig licht op de donkere, glanzen de etalages. Regen miezert op de klinkers. Loopt daar iemand? Ja! Een modern gekleed jongmens rept zich gebukt, haastig door de straat, een cafédeur zwaait even open. een flard muziek verw aait in de buitenlucht. Achter de beslagen ramen bewegen schimmen. Café 'De Watergeus'! Daar is het te doen. Stones-fans, optreden. Het werd een historische verenigd in een hecht bondgenoot- Na het optreden dwaalde de schap, brengen er een avondje door bus door het Keulse centrum, op in eikaars gezelschap, luisteren zoek naar vertier. Uiteindelijk stap- naar muziek van de Rolling Stones, ten de Sassenaars in een al vrijwel kijken naar een videofilmpje en leeg café „We vroegen of we binnen praten met elkaar over u raadt het mochten. Dat mocht zegt Ronald al. Móring. „Ik zei: we zijn Stonesfans! De sfeer zit er nog niet écht in. zo Geen probleem. Toen we binnen omstreeks negen uur. Dat zal pas waren zei ik. we hebben bandjes bij tegen tien uur gebeuren, bezweert ons met muziek, mogen we die hier Stones-adept Theo Sameel de bin draaien. Oók geen probleem. Nou. nenkomers. De verkiezing van de we zijn daar tot zes uur s morgens Stones-Fan 1983 in Sas van Gent, doorgegaan. Te gék was dat!" de 'primus inter pares', de 'Aas der De Sasse 'trippers' hadden zo de Azen', de super-supporter van de smaak te pakken dat ze, net terug grootste rockgroep aller tijden. uit Keulen, al meteen door wilden Langzaam krijgt de gezelligheid naar een optreden in Barcelona, greep op de aanwezigen, aange- Maar dat concert ging later niet zwengeld door wat biertjes en de door. niet aflatende stroom Stones-hits die gestaag uit de luidsprekers van het kleine cafeetje komt. Op een Zo tegen de vijftig mannen en vrou wen hebben zich bij 'De Trip' aange- tafel ligt een plakboek met tiental- sloten. Echte leden zijn het niet. len foto's, gemaakt tijdens de laat ste grote toemee van de Stones door Europa: Mick Jagger, Keith Richards, die er in werkelijkheid maar jeugdsentiment dient zorgvul dig gekoesterd te worden. En dat gebeurt ook De Sasse Stonesfans houden het vlammetje brandend en ook even groen uitziet als op de proberen elkaar de loef af te steken kieurenfotootjes, Bill 'je suis rock-star' Wyman. Ronnie Wood en de nestor van de groep, de 45- jarige drummer Charlie Watts. „Kijk, dat vind ik nou het sterke van de Stones", zegt Ronald Mo ring. een 33-jarige fan die de groep van Jagger al sinds z'n tiende in z'n hart meedraagt. „Na twintig jaar lende". met T-shirtjes. sjaaltjes, buttons en elpees in het meest kleurige vinyl „De echte Stonesfan heeft altijd een button op", zegt Ronald onwrik baar Zelf draagt hij er vijf op de revers van zijn spijkerjekkie. „Thuis heb ik.er nog meer hoor", zegt hij geruststellend. „Allemaal verschil- kunnen ze zich nog steeds meten met de beste popgroepen wereld". Voor hem begon het in 1966. 'Satis faction' was een grote hit en Ronald raakte 'turned-onDe Stones be vochten de eerste plaats van de hitparade met de Beatles, toenter tijd in de slag met 'Help!'. De twee groepen wisselden enkele malen stuivertje, en één keer be landden ze zelfs broederlijk op een gedeelde eerste plaats ..De Beatles, die waren voor mij te netjes", zegt Ronald, terugblikkend „De Stones waren rauwer, dat sprak mij meer aan" Maar Ronald was niet de enige Stones-fan in het Zeeuws- Vlaamse Sas van Gent. Het Stones- concert in Rotterdam, vorig jaar zomer, bracht dat aan het licht. „Ik zit op een terrasje met wat vrien den te praten over het concert waar ik net naar toe was geweest. Een tafeltje verder zit iemand an ders, ook met kennissen te praten over het concert. En aan een ander tafeltje wéér iemand anders. Bleek dat we met z'n drieën waren ge weest. maar op drie verschillende dagen. Toen we dat van elkaar hoorden zeiden we: als iedereen zo'n fan is waarom doen we dan' niet samen?" Dat gebeurde: er werd een heuse fanclub opgericht, genoemd naar 'de trip' naar Rotterdam in die mooie zomer van 1982. 'De Trip' organiseerde een bezoek aan het Stones-optreden in het Duitse Keu len. Met een autobus vertrok een gezelschap van dertig man naar het Later op de avond gaat de video aan met 'Time is on my side', een verfil ming van de Amerikaanse toemee. En toch bizar temidden van zoveel echte Stonesfans wordt er niet stevig geswingd. In plaats daar van zijn de aanwezigen aan het scherm gekluisterd, half binnens monds meezingend, het hoofd be wegend in eindeloze deining Misschien komt dat wel omdat er onder de Sasse Stonesfans opval lend weinig meisjes zijn. Eén van de stralende uitzonderingen op die re gel is Sarina Janssen Ze behoort duidelijk tot de categorie die nog in luiers rondliep toen de Stones hun eerste zalen platspeelden In het geval van Sarina is dat letterlijk waar ze is 21 jaar Het vorig jaar werd ze officieel gekroond tot Sto nesfan 1982 van 'De Tnp' Het T- shirtje hangt nog aan het plafond, naast het shirt dat Is bestemd voor haar opvolger. Ze werd zo'n zeven, acht jaar geleden fan van de groep. En, alle speculaties over het sex- appeal van Mick Jagger de grond inborend zegt ze er meteen achter aan: „Het gaat mij om de muziek dan pas om Mick Jagger". Haar bewondering voor deze al reeds op jaren gekomen Engelse popgroep wordt haarscherp ver klaard door 'nestor' Ronald Móring. „Toen konden ze het op ons over brengen, en nu brengen ze het op nieuw over op een hele nieuwe generatie. Er zijn er niet veel die dat kunnen. Als je ziet wat ze er nog voor over hebben, zo'n Jagger, dat is toch een kwaliteitsmens? Voor mij zijn het de grootste vaklieden van de wereld!" Groot is zijn verbazing als Ronald even later door Sarina wordt uitge roepen tot 'Stones-fan 1983' Een goedbewaard geheim, zo blijkt. De superfan maakt een vreugde dansje als hij zich onder luid gejoel in zijn nieuwe shirt heeft gehesen. Daarna keert de relatieve rust weer. Het loopt niet echt uit de hand, die zaterdagavond in Sas van Gent. Mijmerend zegt Ronald: „Als de Beatles nog bij elkaar waren ge weest hadden ze ook gekund wat de Stones nu doen. Maar de beste is doodgeschoten.... Daar ben ik trou wens wel eens bang voor. Dat Jag ger wordt doodgeschoten. Dan is het klaar hoor! Dan zal het afgelo pen zijn met de Stones". John Verhoeven. Op een tafel in café De Watergeus ligt een plakboek met tientallen foto's van de laatste grote toemee van de Stones door Europa. ZIERIKZEE De vaste commissie van advies en bijstand voor publieke werken van de gemeente Zierikzee heeft maandagmiddag volmondig in gestemd met het voornemen van b en w om de laatste fase 'restauratie kademuren Nieuwe Haven' in z'n totaliteit uit te voeren. Doorslaggevens voor de unanieme waarderende opstelling van de com missie was vooral debereidheid van rijk en provincie om financiële steun voor dit werk te verlenen. Wethouder P. de Rijke ging er van uit dat subsidies zullen worden verkre gen tot een bedrag van ƒ1.191.000.-. en dat betekent dat de gemeente uit eigen middelen nog een bedrag van ƒ363.000,- op tafel moet leggen De financiële commissie had daarvoor al eerder groen licht gegeven. Alle commlssielieden merkten een en ander aan als een verheugende zaak, temeer omdat met behulp van subsi dies van de ministeries van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en mi lieuhygiëne en van welzijn, volksge zondheid en cultuur reeds een lengte van ruim 252 meter gerestaureerd is kunnen worden. Het nog aan te pak ken gedeelte heeft een lengte van 259 meter, wat naar schatting een bedrag zal vergen van 1 554.000.-. Aan de reeds gerestaureerde kade muur Is voorzien in een drijvende steiger voor pleziervaartuigen Wet houder De Rijke wees er tijdens de openbare commissievergadering op dat het nog steeds de bedoeling is om de huidige steiger met een lengte van 50 meter uit te breiden Commissielid J J Geleynse (WD) wierp in di verband alvast een balletje op over de mogelijkheid ook ligplaatsen te creë ren aan de nog te restaureren kade muur. Wethouder De Rijke wenste daarop echter niet vooruit te lopen Het kwam hem namenlijk voor dat de- gemeente wat het verschaffen van nieuwe ligplaatsen aan jachten be treft voorlopig 'uitgesteigerd' lijkt, met name gelet op de belangen van de beroepsvaart. „Uitbreiding met drij vende steiger werpt direct de vraag op waar de beroepsvaart dan ligplaats moet kiezen. En zoveel speling is er momenteel in de haven nu ook weer niet", aldus wethouder De Rijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15