Axel schakelt AZW via strafschoppen uit NOORMANNEN WLNNAAR IN TOPPER TEGEN CORN BOYS VCKafstand van concurrentie Oefenduels Temeuzen verrast tegen Steenbergen üaW Verslaat ebo Clinge wint geflatteerd van Terneuzense Boys: 4-2 SPANNENDE DERB Y IN AXEL PZC/ sportkrant Öoetinge-Hoek in de rust gestaakt 'Cupfighter' Serooskerke makkelijk langs Goes JAANDAG 10 OKTOBER 1983 q/JETINGF. De bekerwedstrijd Kloetinge - Hoek is in de rust, bij een 0-1 landvoor Hoek gestaakt. In de rust van dat duel werd het overlijden bekend tan de selecticspeler Jack van Glansbeek, tijdens een wedstrijd van het stede elftal in Hoek. Dat bericht veroorzaakte een begrijpelijke verslagenheid in de spelersgroep 15 van Hoek en in overleg van Hoek-secretaris Piet de Blaeij en scheidsrechter Cornells uit Fijnaart met de Kloetinge-leiding werd besloten niet verder te spelen. Hoek had de eerste helft iets beter gespeeld. Kloetinge was overigens zeker niet weggespeeld. Hoek was op 0-1 gekomen, toen Danny Five profiteerde van een verkeerde terugspeelbal. jXEL Evenals in het seizoen heeft zaterdagtweedeklasser AZW de tweede ronde van de beker niet gehaald. En ook nu was het weer stadgenoot Axel die voor de uitschakeling zorgde. Na negentig minuten was men niet verden gekomen dan 1-1, daarna was in de verlenging voorzichtigheid troef. Strafschoppen moesten tenslotte de winnaar aanwijzen. Axel haalde het vanaf de elfmeterstip. en karakter waren de wapens Na een fout van Ambrosini op Jaap hielden beide ploegen elkaar doel- waarmee Axel zijn hoger genoteerde Klein. Bij dat hoogstandje bleef het in puntloos in evenwicht, concurrent bestreed. Het bleek vol- de tweede helft. Ook in de verlenging Strafschoppen dus. Daarbij zette Axel doende om het wat technischer ver- zorgde spel van de tegenstander te ontregelen en het klasseverschil te compenseren. [n de opening zag het daar overigens allerminst naar uit Vooral Jaap Klein pr.gtoen gemakkelijk langs de Axel- tcverdediging en zijn snelheid zaaide «marring voor doelman Gommers te een paar keer attent in moest pijpen om zijn gebied te zuiveren. /aar in de zevende minuut kon ook jommers geen redding brengen. 1-0. Vreemd genoeg betekende dat doel- puitde omkeer in de wedstrijd. AZW sr.g niet meteen door. dacht wellicht door die vroege treffer een gemakke- hjKe klus te hebben en die gemak- ocht leidde tot slordigheden. Fonny ferstraeten en Mels Verhelst kregen msen om de gelijkmaker aan te laten tekenen, maar misten beiden. )pslag van rust stond de boomlange lanvoerder Jan van de Broecke dan och precies op de plek waar Geel- oed zijn voorzet deponeerde. Dat «tekende 1-1. la rast knalden Jan Tilgenkamp uit en penalty nog keihard op de deklat. de jonge garde in: Ambrosini. Hof man, Graefschepe, Rijkaert en Van der Goes joegen het leer langs een kansloze Verpoorte. Bij AZW wilde Theo Hanny het te mooi doen. zijn penalty ging langs de vèrkeerde kant van de paal. STEENBERGEN Het gaat Terneu- zen vooralsnog niet alleen in de com petitie, maar ook in het bekergebeu- ren voor de wind. Zondagmiddag verraste de formatie van Maurice de Windt door Steenbergen met Zicrik- zee momenteel koploper in de derde klas in eigen huis met 2-1 te verslaan en aldus de derde bekerron de binnen te stappen. De basis voor de uiteindelijke zege werd gelegd in de beginfase van de tweede helft, die met 0-0 was inge gaan. Na vijf minuten al kopte Jan Kolijn zijn ploeg naar 0-1 en enkele minuten later betekende een als voor zet bedoeld schot van Tonnie de Kort vanaf de rechtervleugel 0-2. Temeu zen bleef daarna lange tijd gemakke lijk op de been. maar moest in het slotkwartier toch in de defensie, om dat Steenbergen toen aanzette voor een laatste offensief. Tien minuten voor tijd resulteerde dat in een treffer van Wim de Kocks, die uit een voorzet van Jan Geers doelman Rob Wieland koppend het nakijken gaf. Maar Ter- neuzen gaf daarna geen krimp meer en bood Steenbergen nauwelijks nog één échte kans op de gelijkmaker. De knappe 1-2 bleef zodoende op het scorebord staan. Jack van de Horst SOUBURG De Zeeuwse wielera- mateur Jack van de Horst uit Sou burg heeft zondag in Kieldrecht (Bel- gié) een wedstrijd over 104 km ge wonnen. Er waren 70 vertrekkers. In het Sloegebied hield de wielerclub Theo Middelkamp een koppeltijdrit. Er waren gemengde teams (licentie houders en niet-licentiehoudersi: 1 Sjaak de Kok-Piet Hoondert 5.4 km m 6.57. 2 Heddy Nieuwdorp-Chtel Raas 7 04. 3 Henk de Jong-Sjaak de Kok 7.05. Bij de trimsters won het koppel Janny de Groot-Jacqueline van Stee voor Joke Goeree-Annegien Evelijn. TERNKUZKN De Nederlandse toptennissers I-ouk Sanders en Martin Koek waren zaterdag te gast in de Terneuzense Jarinohal. Het duo verzorgde een specia le jeugdtraining. een demonstratie-enkelwedstrijd en een dubbel met twee plaatselijke tennissers. Tijdens de jeugdtraining werden twaalf kinderen op bijzonder speelse wijze technische en tactische kneep jes van het tennissen bijgebracht. Na de training speelden de Nederlandse cracks een demonstratiepar tij over negen games De trucendoos ging wijd open en de 9-8 overwinning voor Martin Koek was bijzaak Het dubbelspel tussen Louk Sanders Dieter Gajewski en Martin KoekHuub Nijsten was op dezelfde leest geschoeid Kees Walraven, beheerder van de Terneu zense tennishal is van plan om meer topspelers naar Temeuzen te halbn om de belangstellenden in deze regio in kontakt met toptennis te brengen ZEGE OP HOEDEKENSKERKE- 2-0 Ook monsterzege Witte Paard 2 ip Middelburg 2 USSINGEN In de tweede ronde dc clubcompctitie van de Zeeuw eschaakbond heeft Het Witte Paard uit Sas van Gent resoluut de liding genomen door een monste- Dverwinning op Middelburg II, iiarschijnlijk van 8,5-1,5. Vlissingen erstelde zich van het slechte begin au de competitie en zal met 7,5-2,5 ian Landau winnen, dat nu tot de ekkesluiters behoort, de promotieklas haalde Souburg tmietigend uit naar Landau II (7,5- j! Daardoor gaan de pas gepromo- wrde Souburgers aan de leiding op levoet gevolgd door Koudekerke dat -fcinmin een steek liet vallen en De «arte Dame uit Kruiningen met 5-3 "♦sloeg. Vlissingen n won van TOG- hinisse dat nu ook in de onderste Weren is terechtgekomen, wfdklas: Het Witte Paard II - Middelburg ï.5-15, voorl waarschijnlijk 8,5-1.5, Lan- kVlissingen 1,5-6,5 voor!, waarschijnlijk >'5, Goes - Temeuzen 4,5-5,5, de wed- Fcfi Zierikzee Het Witte Paard III is fasield. De stand na twee ronden: 1 Het Paard II 4-16. 2 Terneuzen 4-13. 3 "*s2-12.5,4 Vlissingen 2-11, 5 Middelburg 12-8.6 Landau 0-5. 7 Het Witte Paard III 21 8 Zienkzee 0-2 - een wedstrijd Bier gespeeld. «■olleklas: Temeuzen II - Oostburg 4-4. Kdekerke - De Zwarte Dame 5-3, TOG- Klnisse - Vlissingen II 2,5-5.5, Souburg - Bóau n 7,5-0,5, de stand na twee ronden: Swburg 4-12,5, 2 Koudekerke 4-9,5. 3 langen II 2-8.5. 4 Temeuzen II 2-8, 5 ka'.burg 1-7,5, 6 de Zwarte Dame 1-7, 7 DGBmlnisse 1-6.5. 8 Landau n 1-4,5. 'DELBURG Het zal toch moei- worden voor Lewedorpse Boys in vierde klas H. Hoewel zeer onge lig leverde dc inhaalwedstrijd (ten Ria alweer verlies op. Het werd voor Ria in Lewedorp. W 4 3 1 0 7 10-4 meuten 4 3 1 0 7 6-1 Ullppine 4 2 2 0 6 6-3 4 1 3 0 5 3-2 tV'24 4 2 0 2 4 7-5 «waarde 4 12 14 2-2 Wenburg 4 12 14 2-4 Wdljke 4 2 0 2 4 3-5 Kitenisse 4 1 1 2 3 3-5 Net 4 0 2 2 2 1-3 M-Boys 4 0 13 14-8 Wüplaat 4 0 13 12-7 VLISSINGEN Diverse Zeeuwse clubs speelden dit weekeinde oe fenwedstrijden. De resultaten zijn: Meeuwen - Jong Ambon Ondanks de harde wind kon Meeu wen goed uit de voeten. De zondag derdeklasser had het knap moeilijk tegen dit technisch goed spelend Meeuwen en kwam voor rust al met 1-0 achter door Ad Nijland. Robbie Dek maakte er na rust 2-0 van en het werd zelfs - al weer na een knap uitgespeelde actie - 3-0 door Ad Nijland. Jong Ambon kwam er niet aan te pas en kreeg zelfs het eerred- dende doelpunt cadeau Wim Ovaa schoot (gedragen door de wind) in eigen doel: 3-1. Wemeldinge - NOAD'67 De eerste helft werden de der deklassers helemaal teruggedron gen door de afdelingsvoetballers van Sint-Philipsland. NOAD speel de sterk en kwam al in de eerste minuut op 0-1 door Joop Quist. Na de rust schudde Wemeldinge de onderschatting van zich af. Ad Schouten en een vrije trap van Jan Kees Zegers betekenden 2-1 en toen dacht Wemeldinge. dat het al geregeld was Jan Zuidweg miste eerst wel een strafschop (gestopt door Van Stel), maar vijf minuten voor tijd werd het toch nog zeer verdiend 2-2 door Wim van de Ree. Kapelle- 's-Heer Arendskerke De blessures speelde 's-Heer Arendskerke wel een beetje parten. De invallers hadden de ploeg iets verzwakt en daarom won Kapelle verdiend, maar het kostte toch meer moeite dan verwacht. Peter de Waard kon eerst van verkeerd terugspelen profiteren (1-0), maar Leo Goedegebuure zorgde voor een 1-1 ruststand. Direct daarop had Peter de Waard geluk tegen de invaller-doelman en van ver ver dween zijn schot in de bovenhoek 2-1. Pas ver in de tweede helft kon Hemmie van der Sluis de eindstand op 3-1 bepalen SSS - WHS Met het beproefde competitie-con cept heeft SSS ook WHS bedwon gen. De eersteklassers kunnen heel goed een hele wedstrijd opder druk staan en uit de enkele uitvallen bijna honderd procent scoren. Pas laat in de wedstrijd kwam WHS ondanks een groot overwicht op 2-1 door Peter Scherpenisse. Daarvoor echter waren er volop kansen ge weest. WHS speelde goed, combi neerde vlot en hield SSS dikwijls minutenlang op eigen helft opge sloten. Alleen de afwerking wilde niet vlotten Kansen waren er wel en dat was m ieder geval positief, want met een beetje geluk..Theo van Poortvliet. Sander Wesdorp en Iman van de Repe troffen het hout werk. Zodoende toch een tevreden trainer Nico de Frel. Wie weet, volgende week thuis tegen het on geslagen Rozenburg! Vogelwaarde-Krabbendijke Vogelwaarde won verdiend de oe fenwedstrijd tegen Krabbendijke: 2-1. De Bevelandse derde klassers waren aanvankelijk beter, later ging de strijd gelijk op Guido Gelderland gaf de Zeeuws-Vlamin gen de leiding. O Peter Erpelinck verhoogde de voorsprong tot 2-0 voor voordat Peter de Kok voor Krabbendijke tegenscoorde:2-l Biervliet-Zaamslag Zaamslag won in een niet erg beste wedstrijd met 3-2 van en bij Bier vliet. Jan de Zwarte gaf Zaamslag de leiding. Hans van de Beid ver hoogde de voorsprong tot 2-0, waar na Romain Deverijns tegenscoor- de. Maarten van der Staal maakte er 1-3 van en Peter Vercruijsse bepaalde de eindstand op 2-3.1 MIDDELBURG Zonder geluk vaart niemand wel. VCK ondervindt dat momenteel in de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie. In Hoedckenskerke werd met wat geluk met 2-0 gewonnen, terwijl de concur renten gelijkspeelden: DFS-Kruinin- gen 0-0 en Bevelanders-Apollo 2-2. Heinkenszand blijft het goed doen en won met 2-1 van Duivcland. GPC kwam met de hakken over de sloot in Middelburg: 1-2 en Colijnsplaatse Boys had genoeg aa n doelpunt tegen SKNWK: 1-0. VCK 6 5 0 11 14- 6 Kruiningen 6 3 18 8-5 GPC 0 3 2 7 12- 8 Heinkenszand 5 3 1 7 10- 6 Bevelanders 5 2 0 7 8-5 DFS 6 2 2 6 9-9 Colijnspl. Boys 6 2 2 6 9-10 Hoedekenskerke 5 2 2 5 5-7 Middelburg 5 1 3 3 7-9 SKNWK 6 1 4 3 6-10 Duiveland 6 1 4 3 10-15 Apollo 6 0 4 2 7-15 HOEDEKENSKERKE-VCK De lei ders van de eerste klas kwamen voor rust goed weg. Zonder Michel Dek ontbrak er het nodige overleg en kreeg Hoedekenskerke zeker drie uit stekende kansen. Het bleef verras send tot de rust 0-0. VCK herstelde zich goed na rust. Hoedekenskerke zakte allengs terug en na 28 minuten werd het 0-1, toen Peter Brasser een voorzet van Van der Heijde inkopte en het werd zelfs nog 0-2, vijf minu ten voor tijd, omdat Ronald Versluijs de bal terugkopte in de voeten van Henk Patty, die ineens hard uithaal de. VCK mocht bepaald niet moppe- BEVELANDER-APOLLO De thuis club viel sterk tegen. Apollo kon zelfs al na acht minuten de leiding nemen door Jos Schouten (0-1) en in het slechte duel werd het voor rust 1-1 door Leo Versluijs. Tien minuten na de hervatting maakte die speler er ook 2-1 van, maar vijf minuten later stond het dikverdiend 2-2 dank zij Jos Dekker. Een juiste eindstand van een mat duel. DFS-KRUININGEN' Ondanks de 0-0 kan toch van een goede wedstnjd worden gesproken. DFS had het beste van het spel in de eerste helft en Kruiningen speelde een sterke tweede helft. De ploegen kwamen dan wel aan een veldmeerderheid. kregen ook wel kansjes, maar voornamelijk be perkte het spel zich tot het midden veld en daarom ls de 0-0 ook terecht. MIDDELBURG-GPC Het was een ronduit slechte wedstrijd, waarin GPC in de slotfase niet zonder geluk de winst nog voor zich opeiste. Er kwam een strafschop aan te pas. die Bob Felz benutte en toen Mohammed Elfadili wegens natrappen uit het veld werd gestuurd zag Middelburg geen kans meer de gelijkmaker te produce ren. In de eerste helft was Middelburg na tien minuten op 0-1 gekomen door Herman Hullegie De gelijkmaker was een cadeautje. Een indirecte vrije trap van Hans Hendrikse van veertig me ter werd door doelman Alewijnse vol komen verkeerd beoordeeld en via zijn handen ging de bal het doel in l-l Het was voor de rest allemaal heel matig, veel verkeerde passes en maar zelden een uitgespeelde kans Alleen het slot was nog opwindend en voor GPC met een gelukkige afloop: 1-2. HEINKENSZAND-DLIVELAND De thuisclub heeft bijna de hele wed strijd met goed voetbal beheerst. Het overwicht van het eerste half uur werd met een doelpunt van Henk van de Brink bekroond: 1-0. Zes minuten na de rust kwam Heinkenszand op 2-0. In eendrachtige samenwerking zetten Loek Schipper en Henk van de Brink de schoen tegen de bal: 2-0 dus en verder dan een tegendoelpunt van Nico van de Berge kwam Duiveland niet (2-1). COL1JNSPL. BOYS-SKNWK De eerste helft was nog wel leuk voor de thuisclub. Na twee minuten had Kees Verweij zijn ploeg op 1-0 gezet. In de tweede helft vooral was de Schouwse ploeg voortdurend in de aanval. Co lijnsplaatse Boys kon niet meer ge vaarlijk worden, maar ondanks het overwicht van SKNWK kwam de ver diende gelijkmaker er niet. Waterpoloteam ALPHEN (ANP) AZC Alphen heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van toernooi om de waterpolo Euro pacup voor landskampioenen. De Alphense ploeg, die vrijdagavond met 22-7 van het Turkse Yuzne Ihtizas Kulubu won. was zaterdagmorgen wat beter ingeschoten en zegevierde met 29-1 over de Belgische kampioen Royal Gent. TERNEUZEN' Terneuzense Boys doelman Bart Edwards van Muyen werd zaterdag na afloop van het bekerduel tegen Clinge nagewezen als de hoofdschuldige voor de 2-4 nederlaag die zijn ploeg tegen de zondagderdeklasser leed. En terecht. Vier keer kwam de aanval van Clinge in deze wedstrijd oog in oog met de Terneuzense coalitie. Drie regelrech te cadeaus van Edwards van Muyen brachten Clinge in de volgende ron de. Bij Terneuzense Boys werd na afloop maar kort getreurd om die onverdien de nederlaag En ook dat was begrij pelijk. Immers, het spel dat de ploeg gedurende twee keer drie kwartier op de mat, had gelegd was van uitzonder lijk goed gehalte. Goed storend op het middenveld ver wierf Terneuzense Boys zich in de openingsfase een veldmeerderheid. Clinge had het knap lastig met Arjen Wilting en de voortdurend opkomen de middenvelder Jacky Scheele. Ook na het doelpunt van Van Craenen- broek, die geheel uit de dekking gelo pen een op de lijn geparkeerde Ed wards van Muyen met een kopbal versloeg, bleef Terneuzense Boys in een goed resultaat geloven Maar na die 0-1 werden riante moge lijkheden door Meertens, Scheele en De Kunder om zeep geholpen, en zat doelman Haak er goed tussen bij kopballen van Rolf Wilting die bij de serie hoekschoppen boven iedereen uit toomde. En bovendien hadden de Boys arbiter Dieleman tegen toen die een treffer van Meertens onterecht afkeurde. Een blunder van Edwards van Muyen na een half uur betekende daarna 2-0 voor Clinge. Van zeker veertig meter lanceerde Nelis Visser en mislukte oorzet waarm Edwards van Muyen zich verslikte: 0-2. Toen Krijn Donze vervolgens op slag van rust bij de derde aanval van Clinge de bal wegsloeg liet Van Crae- nenbroek die kans met onbenut. 0-3. Uit een penalty zorgde Jack Dinge- nouts voor 3-1, nadat Meertens in het strafschopgebied onderuit was ge haald. En Mark de Kunder scoorde nadat de Clingse verdediging voor de zoveelste keer opgerold was en Haak vergeefs naar zijn inzet grabbelde. 2-3. Op dat moment waren de gasten rijp voor de genadeklap. Onder druk gezet door een Terneuzens team dat besefte dat de winst voor het grijpen lag, wankelde de ploeg. Clinge had echter ook nog één enkele wanhoopsstoot ln huis En het bleek doeltreffend uit een afgeslagen corner schoot Visser door een woud van benen richting Edwards van Muyen. En die droeg het ongevaarlijke schot van de Clingse middenvelder over de eigen doellijn, 2-4. !olljk ls de 3-2-winst voor Ria 'erdiend. Na 21 minuten in de Ie helft werd het 2-2 en daarmede «iedereen tevreden, maar vier mi lten voor tijd had Ria geluk, toen h hoekschop bij een misverstand •IdeLebo-doelman via een verdedi- zomaar in het doel rolde: 2-3 ,rPse Boys kende een goede L" e» kwam na 24 minuten door Raas op 1-0. Alex Verdonk had later pech. toen hij de paal trof. minuten voor rust maakte Lam- gelijkl-l. Een furieus spelende "club na rust. Er moest gewonnen tn. maar de zenuwen speelden k grote rol. Er waren te veel 'ere passes en bij een uitval na 'Wnuten bracht Egbert Audenaerd Zeeuws-Vlamingen op 1-2. Vier ®Jten later dan de verdiende gelïjk- j r van Alex Verdonk. maar zoals J^gd het ongelukkige slot voor ^Worpse Boys vlak voor tijd. MIDDELBURG Noormannen heeft in de topper tegen Corn Boys zijn kandidatuur voor de titel in de eerste klas van het zondagafdclingsvoetbal nog maar eens onderstreept. Noor mannen won met 3-1 en had daarbij nog geluk, dat Koewacht tegen Oost- burg niet verder kwam dan 1-1. Dom burg zakte verder weg door een forse 5-2 nederlaag in Graauw. Patrijzen haalde de eerste overwin ning. Bij buurman Volharding werd met 3-2 gewonnen. Hulsterloo kwam knap voor de dag met een 1-0 zege op Zeeland Sport en Sluis blijft zonder overwinning, omdat thuis verrassend met 3-2 van Robur werd verloren. Noormannen 6 5 1 0 11 19- 3 Koewacht 6 3 3 0 9 7-3 Hulsterloo 6 2 3 1 7 5-4 Oostburg 5 1 4 0 6 8-7 Com Boys 5 2 2 1 6 7-7 Domburg 6 2 2 2 6 15-13 Robur 6 2 1 3 5 5-6 Zld. Sport Graauw Patrijzen Sluis Volharding 6 1 3 2 5 5-6 6 2 1 3 5 10-12 6 1 2 3 4 9-13 6 0 3 3 3 6-14 6 1 1 4 3 7-15 NOORMANNEN - CORN BOYS Een echte topper, die ondanks de regen en het gladde veld toch goed voetbal te zien gaf Com Boys kreeg zijn eerste en verdiende nederlaag te slikken Na 16 minuten kwamen de Westkappelaars op 1-0 door Evert Wisse en tien minuten later stond het al 2-0 dankzij een afstandsschot van Piet van de Welle. Noormannen hield de beste kansen, maar had het na rust toch even moeilijk. De Zeeuws-Vla mingen drongen fel aan. maar toen Henk Wielemaker in de 13e minuut met een beauty de voorsprong op 3-0 bracht werd het gemakkelijker Wel leverde een slordigheidje nog een te gendoelpunt op van Erwin Faes en bleef Noormannen rustig op eigen helft spelen, echt gevaarlijk is Corn Boys toch niet meer geweest: 3-1 GRAAUW - DOMBURG Binnen een kwartier stond het al verrassend 3-1 Graauw geloofde weer in zichzelf. Bin nen vijf minuten had William van Passel al tweemaal gescoord (2-1). Het werd toen wel 2-1 door Ton van Iersel, maar even later kopte Paul Taelman de voorsprong naar 3-1. Graauw dic teerde de eerste helft, kreeg ook veel kansen, maar besliste de strijd pas twee minuten na rust. Paul Taelman schoot een terugketsende bal in 4-1. Een kwartier voor tijd werd het na een actie van de goed spelende Eric de Block door Paul Taelman 5-1 en zeven minuten voor tijd kwam de eindstand na een vrije trap van Van Iersel door Peter Waasdorp op 5-2. KOEW ACHT - ROBUR De eerste helft was voor Sluis Na 19 minuten kwam een vrije trap van Frank Ver- schorre bij Lucien de Klerk, die via een Robur-been 1-0 aantekende. Kre- kelberg maakte gelijk (1-1). maar een vnje trap van Verschorre. zeilde over de muur in het Robur-doel: 2-1 Sluis viel helemaal weg na rust. Robur speelde sterk, kreeg een overwicht en maakte na negen minuten door Ha- rald de Kok gelijk (2-2). Robur hield ook nadien het beste van het spel en kwam zelfs niet eens onverdiend tien minuten voor tijd nog aan een verras sende 2-3 overwinning door Girones. HULSTERLOO - ZEELAND SPORT Een trieste dag voor Zeeland Sport. Een gelijkspel had best ver diend geweest gezien de gelijkop- gaande wedstrijd. Het sterkste deel zat in beide kampen in de verdedi ging. Aanvallend stelde het allemaal weinig voor en dat werd nog eens geïllustreerd met het beslissende doelpunt. Dat viel na tien minuten. Hulsterloo drong aan. het leek onge vaarlijk, totdat Frank Bosnia dc bal ongelukkig langs zijn eigen doelman terugspeelde: 1-0. Zeeland SpGrt pro beerde wel na rust, maar zoals ge zegd. dc verdedigingen heersten en de Vlissingse aanval kon niet gevaar lijk worden. Hulsterloo bleef de ge lukkigste ploeg. VOLHARDING - PATRIJZEN De bezoekers hebben de eerste helft vol doende afstand genomen Via Rinus Moison en Peter Verbart werd het verdiend 0-2 en een kwartier na rust scoorde Peter Verbart zelfs 0-3 voor een sterker Patrijzen. Toen pas kwam Volharding los Willy Verbeek en Jan Schreurs scoorden toen snel achter elkaar 2-3, waardoor de spanning he lemaal terug was. Patrijzen kreeg het zelfs nog moeilijk, maar bleef over eind. SEROOSKERKE De gere nommeerde 'cupfighter' Seroos kerke, uitkomend in de derde klas van de KNVB-zaterdag- competitie. had minder moeite met KNVB-zondag derde klas- ser Goes dan de zege met 'maar' 2-0 doet vermoeden. „Ik had gedacht, dat Goes na de 5-1 nederlaag in de competitie te gen Steen wel op revanche be lust zou zijn, maar niets was minder waar", zei Serooskecke- trainer Dick van Westen na af loop. Jan Riemens opende in de 13e minuut met een schitterende kopbal de score voor Seroosker ke na voorbereidend werk van Han Lobbezoo. De Walcherse ploeg, zonder Rens Griep, die op vakantie was en voor wie Remco Geschiere als laatste man een goede vervanger was. bleef ster ker, maar in de slotfase van de eerste helft drukte Goes Seroos kerke in de verdediging terug. Na de hervatting viel de Beve landse derde klasser echter steeds verder weg Toen na 20 minuten Han Lobbezoo de voor sprong voor Serooskerke tot 2-0 verhoogde, was het duel beslist. „Ik had deze tegenstander veel moeilijker ingeschat" stelde Van Westen na afloop Halsteren - Mevo Hoewel de Brabantse eersteklas ser met vier invallers aantrad was de thuisclub toch sterker dan Mevo. De Zeeuwen bleven de hele wedstrijd in een vaste greep Halsteren controleerde de wedstrijd en kwam dankzij zo'n invaller aan een bescheiden 2-0 overwinning Voorbraak scoorde zowel voor als na rust Zeker na rust had Halsteren veel kansen Mevo zelf was zelden gevaarlijk. Routine en fysieke kracht ston den borg voor een gesloten Hal steren-verdediging

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17