CFO wil voorrang bouw ziekenhuis Kanaalzone Geen aanvullingen agenda extra raad Aardenburg Trofee rijkswaterstaat naar dienst Terneuzen G. J. LEPOETER RIDDER IN ORDE ORANJE NASSAU ANWB KEURINGSSTATION NU OOK OP ZATERDAG OPEN GOES OP DE TWEEDE PLAATS Wisseling commando Woensdrecht Vredesoptocht in Borsele PZC/ provincie Waterkwaliteit Westerschelde laat nog veel te wensen over COLLEGE HAD LIEVER GEWACHT Het ANWB-keuringsstation is nu op proef ook 's zaterdags tussen 9.00 en 13.00 uur open Da's handig, bijvoorbeeld wanneer u op zaterdag een gebruikte auto gaat kopen maar eerst een ANWB-advies wilt Of als u zelf aan het sleutelen bent en plotseling op een probleem stuit Maar ook wanneer u een bepaald gedeelte van de auto aan een deskundige inspectie wilt onderwerpen kunt u terecht En natuurlijk als u een afspraak wilt maken voor een uitvoerige keuring De proefopenstelling op zaterdag duurt t m 10 december en wordt beperkt tot de keuringsstations in Haarlem. Zwolle. Middelburg en Eindhoven. Kom langs en ontdek het zelf een ANWB-keuring goed bekeken' ANWB-keuringsstation Arnestemweg 20. Middelburg Tel. 01180-11151 ANWB UIT EN THUIS MET DE ANWB 2ATERDAG 8 OKTOBER 1983 [tERNEUZEN Nieuwbouw van een centrumziekenhuis in de Zeeuws-VIaamse Kanaalzone moet voorrang krijgen op de eventuele bouw van een nieuw ziekenhuis in Goes. Dat is het ^standpunt van de CFO, een bond binnen het CNV voor overheid, gezondheid, welzijn en sociale werkvoorziening. De CFO wil haar visie binnen het CNV naar voren brengen. Als de CNV het overneemt zal deze stellingname met grote nadruk bekendgemaakt worden aan wolgedeputeerde staten van Zeeland. Volgende week wordt deze zaak bij de districtsraad van het CNV aan de orde gesteld. raden krijgen te weinig inzicht in de bestuursproblematiek. Ze zweven in Diefstal raamkozijn en bouwmateriaal in Vlissingen KINDER BOEKENWEEK DeCFO was vrijdag met een delegatie één nieuw ziekenhuis gebouwd mag personeel de dupe, stelden de CFO- van hoofdbestuursleden in Zeeuwsch- worden moet Terneuzen de voorkeur bestuurders vast. „De ondernemlngs- laanderen voor een werkbezoek, krijgen", zei algemeen secretaris P. A. /eel plaats was ingeruimd voor over- G. Camrrtaert van de CFO na afloop legmet de directie van het Terneuzen- van het bezoek in IJzendijke. se Julianaziekenhuis die optrad na- „Een nieuw centrumziekenhuis hangt ijhens de andere Zeeuws-VIaamse zie- nauw samen met de totstandkoming jkenhuisdirecties, en de onderne- van de samenwerkingsvorm van de 'mingsraden. „Als er in Zeeland maar Zeeuws-VIaamse ziekenhuizen. Zeeuwsch-Vlaanderen moet een goe de centrumvoorziening hebben, zodat de kwaliteit van de gezondheidszorg kan verbeteren. De CFO zal er met klem op aandringen dat die centrum voorziening er komt", zei Cammaert. Kritiek Kritiek hadden de hoofdbestuursle- VLISSINGEN - Onbekenden zijn in den van de CNV-bond op de voort- de nacht van donderdag op vrijdag in gang van de ziekenhuisfusie in Vlissingen aan de haal gegaan met Zeeuwsch-Vlaanderen. „De invulling een houten raamkozijn dat was voor- van het samenwerkingsplan komt lien van dubbel glas. De daders ont- slecht van de grond", constateerde tl vreemdden verder drie platen multi- districtsbestuurder J. van de Voorde, plex. Het kozijn en de platen werden „Het duurt veel te lang. Er moeten gestolen bij het bouwproject dat de knópen worden doorgehakt". 1 Walcherse Bouw Unie momenteel Van de onduidelijkheid is vooral het uitvoert aan de Zeilmarkt in Vlissin- Fanoy Boeken Nieuwe Burg 26-28 en Walplein Middelburg, {el. 01180-12114. Met op de eerste etage een echte kinderboe kenafdeling! onzekerheid Ik heb sterk de indruk dat ze niet voldoende informatie krij gen van de directies over de voort gang van de fusie". Volgens de bondsbestuurders kan dat ook wel liggen aan het feit dat de ziekenhuisdirecties het soms ook niet precies weten. De ondernemingsraden van de Zeeuws-VIaamse ziekenhuizen zullen in ieder geval nauwer gaan samenwer ken, Binnen een maand zal een regio nale groep gezondheidszorg worden ingesteld waarin vertegenwoordigers en kaderleden van alle gezondheids centra in de regio zitting krijgen. Met deze werkgroep willen de onderne mingsraden meer betrokken worden bij de beleidsontwikkelingen, ge steund door de CFO. Uit een gesprek met de Terneuzense burgemeester C. Ockeloen die na mens zijn Zeeuws-VIaamse collega's optrad hadden de CFO-bestuurders de indruk gekregen dat de werkgele genheid in de kwartaire - welzijns - sector ernstig wordt bedreigd door de voortgaande bezuinigingen bij de gemeenten. Directeur L. M. Uilen broek van het gewestelijk arbeidsbu reau in Terneuzen pleitte tijdens zijn ontmoeting met de vakbondsdelega tie dan ook voor meer flexibele scho lingsprogramma's zodat beter inge speeld zal kunnen worden op de vernieuwingen in de technologie. Kolonel F P Schulte (links) heeft vrijdag op de vliegbasis Woensdrecht het commando overgedragen aan luitenant-kolonel R.J Emmerik (rechts). WOENSDRECHT Het Depot Straalmotoren (DSM) bij de vliegbasis Woensdrecht moet ervoor zorgen, dat het efflciènt werkt. In dat geval zal de toekomst van DSM niet alleen voor lengte van jaren, maar ook voor de nog langere termijn gegarandeerd zijn. Dat ver klaarde de nieuwe commandant van DSM en de vliegbasis Woensdrecht. luitenant- kolonel-ingenieur R. J. Emmerik, vrijdag bij de wisseling van het commando. Tijdens de korte plechtigheid, de wisseling van het commando was in een kwartier tijd geregeld, nam de vliegbasis officieel afscheid van kolonel F. P Schulte. Daarna vond nog een receptie plaats. Voor het front van het luchtmachtpersoneel. de medewerkers van DSM en genodigden verklaarde kolonel Schulte ook al dat er meer aan efficiënt werken moet worden gedaan. De kolonel merkte op. dat er intussen al veel aan versoeneling is gebeurd, zodat de bedrijfsvoering van DSM is verbeterd. Met verdere verbeteringen valt volgens de afscheid nemende commandant 'goud te verdienen voor de luchtmacht Schulte ging ook nog kort in op de aanwijzing van de vliegbasis Woensdrecht tot basis voor de kruisvlucht- wapens als die worden geplaatst. Hij bedankte met name het luchtmachtbewakingskorps voor hun loyali teit in het volgen van 'mijn misschien wat erg rustige overkomende beleid' ..Ik hoop en vertrouw dat u eventuele verdere ontwikkelingen met kruisvluchtwa- pens met dezelfde volwassenheid en waardigheid tege moet zult treden", aldus kolonel Schulte. Zijn opvolger luitenant-kolonel Emmerik zei, dat hij nog geen standpunt heeft over de kruisvluchtwapens. Emmerik is pas twee weken geleden van zijn stand plaats in de Verenigde Staten terug naar Nederland gekomen. De Kapelse burgemeester Huitsing speldt de heer Lepoeter de versierselen behorend bij de onderscheiding op. KAPELLE G. J. Lepoeter. func tionaris bij Van der Have B.V. te Kapelle. is vrijdagmiddag ridder geworden in de orde van Oranje- Nassau. Hij kreeg die onderschei ding in verband met het feit dat hij 40 jaar aan het bedrijf verbonden is en voor verschillende functies die hij daarnaast nog bekleedt. Zo is hij betrokken bij de Heemkundige kring de Bevelanden, de werk groep kleine monumenten, de stichting Oude Zeeuwse kerken en de hervormde kerk te Kapelle. Bij Van der Have is Lepoeter afde lingsdirecteur en houdt zich bezig met personeelszaken en kantoorad ministratie. De Kapelse burgemeester G. Huit sing reikte de onderscheiding uit. Hij wees er op dat de jubilaris al op 13-jarige leeftijd in het magazijn bij Van der have was begonnen en zich daarna door zelfstudie opwerkte tot zijn huidige functie Volgens Huit sing zijn het juist dat soort mensen die een bedrijf als de graan- en zaadhandel uit Kapelle tot ontwik keling brengen en hij kon niet ont kennen dat zoiets ook de gemeente Kapelle ten goede komt Mede de capaciteiten van Lepoeter en zijn andere functies hadden er toe geleid dat Huitsing de koninklijke onder scheiding kon uitreiken Nadat dat gebeurd was voerde dc onderschei den jubilaris het woord. Hy stelde even sprakeloos te zijn geweest. Verder liet hij blijken erg blij te zijn met de medaille. Vervolgens voerde directie secreta ris J. J. Mol het woord die nauw met Lepoeter, samenwerkt. Mol stond uitgebreid stil bij de loopbaan van de onderscheidene en noemde hem energiek, een systematisch werker en erg actief In zijn toespraak haal de Mol enkele artikelen uit het bedrijfsblad aan Namens de onder nemingsraad sprak secretaris C. Bruijns die vooral inging op het functioneren van Lepoeter als per soneelschef Nadat J. Leenderste een verhaal in dichtvorm aan Lepoeter had ge wijd sprak president directeur D. J. van der Have felicitaties uit aan het adres van Lepoeter. MIDDELBURG Hoofdingenieur directeur O. Boom van rijkswater staat reikte vrijdagmiddag in de kan tine van het rijkswaterstaatkantoor aan dc Vrijlandstraat in Middelburg de Zeeland-wisseltrofee uit aan de beste groep van deelnemers aan de jaarlijkse sportdag. Winnaar was HEINKENSZAND De IKV-kern- groep en 'Vrouwen voor Vrede' in Heinkenszand houden vandaag, za terdag, een demonstratieve tocht door de gemeente Borsele. Het doel van deze tocht is de mensen op te roepen mee te doen aan de vredesde monstratie op 29 oktober in Den Haag. De stoet die vandpag door Borsele trekt, bestaat onder meer uit een tractor met aanhanger. Op deze aanhanger zal een tentoon stelling ingericht worden 'Niet de angst maar de schaamte..'. Verder is er een geluidswagen en worden er folders verspreid in de dorpen die de karavaan bezoekt- De tocht begint om 10.00 uur op het Stengeplein te Heinkenszand. Nisse. 's-Heer- Abtskerke's-Gra venpolder. Kwadendamme. Ovezande en 's-Hee- renhoek Als er dan nog voldoende tijd over is zullen ook de dorpen Nieuwdorp, Lewedorp en 's-Heer- Arendskerke aangedaan worden De inwoners van Borsele die zaterdag 29 oktober mee willen demonstreren kunnen in bussen meereizen en op stappen in Middelburg. Vlissingen en Goes Kaarten voor die bussen kun nen op verschillende plaatsen, bij voorbeeld bij IKV-kerngroepen, ge kocht worden VRIJDAG IN MIDDELBURG UITGERUKT groep 5. dienstkring en kantoren van gevorderden Aan de kust tussen Vlis- Terneuzen plus werktuigkundige singen en Dishoek werd gevist. Win- dienst Terneuzen. Vorig jaar werd naar daar was groep 6, bestaande uit deze beker gewonnen door de afde- de werktuigkundige dienst Hans- ling 9 en personeelszaken en directie- weert, dienstkring Hansweert en de secretariaat uit Goes. De Zeeland- scheepvaartdienst Oosterschelde. De trofee is elk jaar de inzet van de wandel-puzzeltocht In Veere, waar sportdag. men paarsgewijs aan meedeed, werd Het was de derde keer dat er een gewonnen door het damesduo L. Sy- sportdag werd gehouden. De voor- nesael en Obne uit Terneuzen. Bij het gaande jaren bleken zo succesvol dat bowlen in De Kruitmolen ging de daarom de opzet dezelfde Is gebleven, winst bij de heren naar A. Debbaut uit Dit jaar dacht men echter de spel- Middelburg en bij de dames naar L. vreugde te kunnen verhogen door bij Rensen uit Terneuzen. Winnaar bij de onderdelen tafeltennis en badmin- het recreanten-badminton heren-dub- ton in te schrijven naar sterkte. Een bel was het duo Dingemanse-Geer- meuwtje was het rollenbank-wielren- naart. Bij de gevorderden won het nen dat werd gewonnen door de heer koppel Denkelaar-Bommeljé. Groep M. de Vos uit Terneuzen bij de heren 5. wederom Terneuzen. won het vol- en mevrouw L Rensen uit dezelfde leybal en had nog genoeg over om stad bij de dames. Het zaalvoetballen, daarna het touwtrekken naar zich toe waarmee werd begonnen in sporthal te halen, wat tevens het laatste onder- De Kruitmolen werd gewonnen door deel was. de afdeling financiën en hoofd van De commentaren van de deelnemers dienst Middelburg, die samen met waren eensluidend: een gezellige management groep 1 vormden. Het dag. er is sportief gespeeld en van- tafeltennis werd gewonnen door J daag hebben de ambtenaren niet op Maes uit Middelburg bij de recreanten inspanning bezuinigd. Er waren 215 en C. Jansen uit Terneuzen by de sportende deelnemers. Van ome Haagse redactiei DEN HAAG (GPD) De kwaliteit van het water in de Westerschelde is de laatste jaren welis waar verbeterd, maar laat nog duidelijk te wensen over. In de ko mende jaren zullen dan ook door Nederland. België en Frankrijk in spanningen moeten worden geleverd om de kwaliteit van het water op een aanvaardbaar niveau te brengen. Dat staat in de nota „De waterkwaliteit van de Westerschelde in de pe riode 1964-1981", die is uitgebracht door het Ryksinstituut voor Zui vering van Afvalwater (RIZAi De nota consta teert dat de Wester schelde voor een belang rijk deel wordt veront reinigd door de rivier De Schelde Ook het kanaal Gent-Temeuzen levert daarin zijn bijdrage Tot het begin van de jaren zeventig is de wa terkwaliteit steeds ver slechterd In 1973 werd by de Belgisch-Neder landse een concentratie van slechts 1 milligram zuurstof per liter geme ten, terwyl het gewenste minimum 5 miligram is. In de tweede helft van de jaren zeventig is de kwaliteit echter aan merkelijk verbeterd door de afname van de lozingen in De Schelde Niettemin is de water kwaliteit van de Wester schelde nog lang met op aanvaardbaar niveau. Dat blijkt onder meer uit de kwaliteit van de mosselen in de Wester schelde Deze bevatten in vergeiyking met die uit de Waddenzee en de Eems-Doflard het hoog ste gehalte aan metalen. Ze zijn dan ook niet voor consumptie ge schikt. Dat geldt ook voor vegetaties als lam soor en zeekraal, die op schorren langs de Wes terschelde groeien. jen. In dezelfde nacht is de auto van de le heer W. in Vlissingen door onbeken- va: den opengebroken. Zij forceerden het '^deurslot en verdwenen met medene ming van de auto-radio-cassette- —3 recorder. De waarde van de appara- nur was niet bekend bij de Vlissingse politie. Vanuit een tuin van een woning aan de Bosjeslaan werden in de nacht van donderdag op vrijdag vier badhand- _/doeken, een sportbroek en een paar uj. sportschoenen gestolen. De waarde deze goederen is 200 gulden. Tentoonstelling foto's van Paul Citroen LU Si MIDDELBURG - In het Zeeuw s Mu- F^seum aan het Abdijplein in Middel burg is vrijdag een tentoonstelling jeopend onder de titel 'Paul Citroen - fotograaf 1929-1935'. Deze is te Zien 1W, lot donderdag 3 november en wel op tDJ werkdagen tussen 10 en 17 uur en in a& de herfstvakantie op de zaterdagmid- ïar. dagen van 15 en 22 oktober tussen orH 13.30 en 17 uur. ''fe De expositie wordt gehouden naar aanleiding van het feit dat Citroen dit Jaar overleden is. Hy werd in 1896 in 3 y Berlijn uit Nederlandse ouders gebo- H. ren. Van huis uit was Citroen beel- jv; dend kunstenaar maar in de jaren TO 11929-1935 beoefende hy naast de schil- 511 der- en tekenkunst fotografie als een 171 taedium met geheel eigen mogeiykhe- den. In zijn fotowerk legde hij zich vooral toe op het vervaardigen van portretten van familie en vrienden. lK In de jaren twintig, toen Citroen nog niet zelf de camera hanteerde, ver ss! wierf hij reeds internationale bekend- iraheid door één van zijn fotocollages, m /Metropolis', waarvoor hy gebruik ""•maakte van stukken krantenfoto's, üjdschriftillustraties en prentbrief- kaarten Eind 1931 verscheen zijn 3pi boek 'Palet' over de eigentijds Neder- ■lha landse schilderkunst. Van de portret- notten van de 53 hierin besproken kun- dswstenaars werd een groot aantal door 'p. Citroen zelf gemaakt. Nieuw voor Ne- deriand was dat Citroen voor de stof- „t.' omslag van het boek ook een foto m'Tgebruikte. i 5. Op het hoogtepunt van zyn activitei- rsten od fotografisch gebied (omstreeks werd een tentoonstelling zijn werk samengesteld aan het i in Amsterdam. De kritieken in ters varieerden van weinig positief lovend. Ook in 1934 en het jaar- nam Citroen naast schilderij- tekeningen een aantal foto's in tentoonstellingen op. Hoewel zyn werk enige tijd zijn voornaamste anstenbron vormde, stopte Ci- n er in 1935 bijna geheel mee. Dat werd hij docent aan de Koninklij ke Academie voor Beeldende Kun sten in Den Haag. Zyn foto's raakten ta de vergetelheid totdat er in 1978 door de Duitse publicatie weer de aandacht op werd gevestigd. De (reizende) tentoonstelling die nu Middelburg is ingericht werd op- door de Dienst Verspreide in Den Haag en kwam stand dankzij de medewerking van het Haags Gemeentemuseum en de afdeling geschiedenis van de foto grafie van het Prentenkabinet van de Rijksuniversiteit in Leiden. AARDENBURG De door de opposi tie in dc raad Aardenburg aange vraagde extra raadsvergadering zal dinsdag 11 oktober plaatsvinden. Op de agenda staan precies die punten, waar de minderheidsfracties in een brief aan burgemeester W. L. A. Loc- kefeer om hadden gevraagd. „We heb ben het verzoek in agendapunten vertaald", zei de burgemeester vrij dagavond. Het gevolg is dat het standpunt van het college niet kenbaar wordt ge maakt. Zelfs de toelichting op de verschillende zaken die ter tafel ko men is letterlijk uit het schrijven van de vier oppositieraadsleden overgeno men. Volgens Lockefeer een normale zaak, want b en w hadden pas op 25 oktober een vergadering gepland. Wat het college betreft zijn er dus eigenlijk geen onderwerpen die om behandeling vragen. Lockefeer: „On ze aanpak is het duidelijkste bewijs dat we nog niet aan de door de oppositie aangedragen punten toe zijn. Als we zelf met voorstellen zouden komen, dan zou dat beteke nen dat we wel stof hadden. Wie een raad serieus neemt, moet de zaken goed voorbereiden. Vandaar dat het college liever tot 25 oktober had gewacht". Op verzoek van de PvdA, D'66, WD en Lijst Standaert zyn er vyf onder werpen op de agenda geplaatst In de vergadering van aanstaande dinsdag zal er onder meer gesproken moeten worden over de aanstelling van een coördinator voor het West-Zeeuws- Vlaamse werklozenproject, de be heersstructuur van de dorpshuizen in Aarndenburg en Eede en over de woonwagenlokatie. Zowel H. van Rie (D'66) als J. de Ridder (WD) bekritiseerden de han delwijze van het college. „Het feit dat b en w geen enkel commentaar aan onze punten toevoegen, geeft hun onkunde aan", aldus Van Rie. Burge meester Lockefeer deelde nog mee dat de raadsvergadering van 25 okto ber normaal doorgang zal vinden. W. L A. Lockefeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7