KNIEVAL Amerikaanse sportwereld komt in actie tegen drugsgebruik René Kos tekent voor ploeg Post 'Wim Jeremiasse toch terug naar de Tour' PZC/sport USKETBALBOND DREIGT MET LEVENSLANGE SCHORSINGEN Zeelandia speelt om twaalf uur Reserves Dammen Jurycursus Zeeuws- Vlaams zaalvoetbalteam versloeg rest van Zeeland: 6-7 aterdag 8 OKTOBER 1983 13 •f.pjCH (Reuter) Een recordaantal van 119 landen heeft ingeschreven Centraal-Amerika met achttien en Zuid-Amerika met tien en Oceanie met drie het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986. Dit heeft de Inschrijvingen. Rlfa vrijdag in Zürich bekendgemaakt. Aan de vorige titelstrijd, die in 1982 Wereldkampioen Italië en gastland Mexico zijn al verzekerd van deelneming J anje zijn afronding vond, namen 109 landen deel. aan het eindtoernooi. 22 landen zullen zich via voorronden moeten kwalifice- P p ren. De loting voor de kwalificatie wordt op 7 december in Zürich gehouden. U een mededeling blijkt dat Europa met 33 ingeschreven landen het best De schiftingsreeksen moeten tussen 1 mei 1984 en 15 november 1985 worden ■fertegenwoordigde werelddeel is. Afrika volgt met 29, Aziè met 26. Noord- en gespeeld. NEW YORK (Reuter) De Amerikaanse sportwereld heeft openlijk de oorlog verklaard aan het gebruik van drugs door de nationale topsporters in het honkbal, ijshockey, Amerikaans Voetbal en basketbal. De sportbestuurders in de Verenigde Staten hebben de laatste weken Biarde maatregelen genomen om het wijdverbreide drugsgebruik in de professionele [sportwereld tegen te gaan. De basketbalbond (NBA) kondigde deze week aan, dat spelers die verdovende middelen nemen levenslang worden geschorst. 1.Onmiddellijk en voorgoed van de lilden", die straf heeft de NBA in het (ooruitzicht gesteld aan spelers, die bij het grote publiek ernstige twijfel in de Verenigde Staten talrijke beken- begint te ontstaan over de integriteit de sportmensen gearresteerd, die wer- de sport. Clark Gaines, een vroe gere ster uit het Amerikaanse voetbal die met een aantal collega-footballers een anti-drugsbehandeling onder gaat, omschreef het als volgt: ,,W(j sportmensen zijn lange tijd helden geweest, maar nu is ons imago aange tast. Het grote publiek denkt niet meer aan ons als atleten, maar als een stelletje verslaafden" Deze zomer zijn Bongers heeft een sponsor HAARLEM, NIJMEGEN (GPD) De 27-jarige ereklasser Jos Bongers zal als eerste biljarter in Nederland met een sponsornaam op zijn kleding aan de biljarttafel verschijnen. De Nijme- genaar heeft een éénjarig contract getekend met de biljartfabriek Prin- cesse uit Zwolle. T De voorzitter van de KNBB, Jan Provoost en Linda be Paster Bo- Laeewegi verklaarde gee„ enkel be- mdlen moest Joke D.jksraaf, de waai te hebben tegen naamsaandul- 33 f w ding: „Dit contract is in goede harmo„ cocaïne en heroïne verhandelen of tot Tch nemen. [et is de bonden na jaren van lijd- iam toezien duidelijk geworden, dat Dames van EMM ronde verder [LISS1NGEN De Zeeuwse dames- eams van Walcheren en EMM heb- endeze week gespeeld voor de twee- e ronde van de bekercompetitie Ei|aalhandbal. EMM plaatste zich i ankzij een 11-10 overwinning tegen 56 nelwiek uit Rotterdam. De Middel- rgse dames stonden bij de rust -Voor met 7-4. ''Walcheren werd uitgeschakeld: na ;n 8-5 achterstand bij de rust werd ;t tenslotte 19-9 voor UVG uit Schie- am. Walcheren speelde zonder Tine den aangeklaagd wegens handel en gebruik van drugs. In tal van bladen verschenen bekentenissen van sport lieden over hun verslaving aan verdo vende middelen en drank. Ontluisterend Die 'ziekte' komt ontluisterend en onverklaarbaar over bij het publiek, dat voor de toegang tot de Ameri kaanse stadions steeds meer moet betalen wegens de astronomische sa lariseisen van de sportsterren. Naar een recente schatting van de NBA slikt, snuift of spuit 75 procent van de basketbalprofs uit de hoogste divi sies cocaïne. Het meest geruchtmakende drugsge- val kwam dit jaar op naam van de Fignon tekent voor twee jaar honkballer Steve Howe. In 1981 werd hij nog als de grootste belofte van het seizoen aangemerkt. De afgelopen winter moest Howe naar een afkick centrum. De behandeling hielp wei nig: Howe werd dit seizoen drie keer geschorst, vooral na vreemd gedrag in de wedstrijd. De derde keer miste hij zijn vliegtuig en weigerde vervolgens een medisch onderzoek. De honkbal ler uit Los Angeles kreeg een boete van 150.000 gulden. Howe miste door die schorsing de twee laatste weken van de honkbalcompetitie en de play offs. Howe is nu weer opgenomen voor een kuur Ik begon met drugs, omdat ik daardoor van niets en niemand bang was. Nu zijn het de drugs, die ik niet meer kan verslaan". rijd laten vervangen. Damesvoetbal voetbal blijkt nu duidelijk, dat Veere een stuk is verzwakt. Oostkapelle won in Veere met 4-0. VCK kreeg de eerste neder laag te slikken bij SKNWK: 1-0. 5DVV won zoals verwacht in Middelburg van Zeelandia (6-0), Vlissingen was veel te sterk Voor WIK (10-2) en Nieuwdorp won met 1-0 lostkapelle iDW i Patrijzen. IKNWK 4 2 0 2 4 5-7 Ifcuwdorp 3 1113 2-7 'atrijzen 4 1 0 3 2 1-10 3 0 0 3 0 1-16 4 0 0 4 0 4-17 rweede klas A: Yerseke - Drelschor 1-0, SVD - Waarde 3-1, Smerdiek Kminlngen 1-2, Krabbendijke - We- meldlnge 3-1. Ooetlnge ferseke (rabbendijke Cnilnlngen Wemeldlnge Smerdiek »8VD 4 3 0 1 6 9-7 4 2 0 2 4 6-11 3 1 0 2 2 3-17 2 0 0 2 0 0-3 2 0 0 2 0 1-6 - Dau- Tweede' klas B: Serooskerke - wendaele 1 2-1. Meeuwen 4 4 0 0 8 26- 1 Nieuwland 4 3 0 1 6 24- 1 Dauwendaele 1 5 3 0 2 6 17- 6 Serooskerke 3 2 0 1 4 11- 3 Bevelanders 4 2 0 2 4 4-9 Oostkapelle 2 3 1 1 1 3 2-4 Jong Ambon 4 1 1 2 3 6-14 Kwadendamme 2 0 0 2 0 1-10 Dauwendaele 2 5 0 0 5 0 0-43 In de tweede klas [C, de Zeeuwse- 'Vlaamse klas, had Steen veel moeite met de Terneuzen-dames. Het werd maar 2-1 in Terneuzen. AZW had een ■malde en won met 4-1 in Hoofdplaat AZW 6 5 0 1 10 20- 4 Hoek 5 4 1 0 9 19- 4 5 4 1 8 16- 3 3 2 1 0 5 14- 3 3 2 0 1 4 14- 1 r-3 2 0 1 4 6-7 Biervliet 6 1 0 5 2 4-12 Terneuzen 2 0 0 2 0 1-6 Breskens 4 0 0 4 0 0-12 Philippine 5 0 0 5 0 0-42 middelburg- reserveklassen i volgt: Res, 2e klas B: Halsteren 2 4 DOSKO 2 4 Sarto 2 4 VOAB 2 4 .Rood Wit w 2 4 (Middelburg 2 4 "wotnuaai j .veeree Boys 2 4 Madese Boys 2 4 Internos 2 a Res. 3e klas C: •Dongen 2 4 R.S.V. 2 a Baardwijk 2 4 JEKA 2 4 RKTW 3 iVlrtus 2 NOAD 2 'OUze 2 ■Baronie 2 SC Gastel 2 !Bavel 2 Goes 2 Res. 3e klas D; Zlerikzee 2 •Vogelwaarde 2 .Temeuzen 2 8leen 2 •Robur 2 81uiskll 2 HW 2 2 0 6 10- 4 1 1 5 14- 9 115 7-4 1 1 5 10- 8 1 1 5 8-10 2 1 4 4-3 2 14 8-7 2 1 4 7-7 3 0 3 5-5 1 2 3 3-6 0 3 2 4-11 4 1 3 0 5 5-4 4 0 2 2 2 4-8 4 1 0 3 2 4-11 4 0 0 4 0 3-11 «ussmgen 3 Aardenburg 2 Jong Ambon 2 Middelburg 3 Zki Sport 2 0 8 14- 1 4 4 0 0 8 7-2 3 3 0 0 6 7-0 4 3 0 1 6 10- 5 4 12 14 6-6 4 1 1 2 3 7-7 4 1 1 2 3 4-6 2 6-12 1 6-13 0 4-10 nie met ons tot stand gekomen voldoet aan de procedure, die is opge nomen in het sponsoring- en reclame rapport van de NSF" Bongers zal tijdens het Nederlands kampioenschap ankerkader 47-2 voor het eerst met reclame gaan spelen. PARIJS (SID/ANP) Laurent Fignon heeft het contract voor de wieler ploeg van Cyrille Guimard met twee jaar verlengd. De winnaar van de Ronde van Frankrijk fungeert de komende twee jaar naast de Ameri kaanse wereldkampioen Greg Le- mond als kopman. Dit was een van zijn eisen na het RnSlUPthfll winnen van de Ronde van Frankrijk. "MJACK/mi MIDDELBURG Zowel voor Mid delburg als voor Zeelandia stond er zondag een thuiswedstrijd op het programma op het hoofdveld aan de Nadorst. Middelburg had namelijk een thuis wedstrijd geloot in het bekervoetbal. Zeelandia speelt op die dag tegen Sluiskil 3. Die wedstrijd van Zeelan dia moest veranderen van tijdstip en wordt nu om twaalf uur gespeeld. Middelburg en Philippine beginnen om half drie AMSTELVEEN (ANP) Peter Post heeft de wielerploeg Panasonic-Raleigh uitgebreid met de stayer Rene Kos en de neo-prof Gert-Jan Theunisse. Het totaal aantal renners kwam daardoor op zeventien. Met het contracteren van Kos deed Post een al maanden geleden gedane belofte gestand. Het is de bedoeling, dat Kos zijn normale baanprogramma afwerkt aangevuld met een aantal wegwedstrijden. Het contact kwam tot stand via de voormalige sponsor van de oud-wereldkampioen, de importeur van het merk fietskleding, waarin de formatie van Post in 1984 de weg op gaat. De 20-jarige Gert-Jan Theunisse uit Berghem uit de amateurploeg van Herman Krott verdiende zijn contract tijdens de laatste Ronde van de Toekomst. Door een valpartij in het begin raakte hij tién minuten achterop. Hij zette zich vervolgens volledig in voor de hooggeklasseerde Maarten Ducrot. Theunisse reed twee jaar bij de amateurs zonder noemenswaardige successen. Volgens Krott was deze typische etapperenner toch een van de betere Nederlandse amateurs in het afgelopen seizoen. Kos en Theunisse hebben hun contracten inmiddels getekend Post heeft ook de komst van Phil Anderson afgerond. De Australiër heeft zijn twee jaar lopende contract van een handtekening voorzien. Ook de overgang van Jos Lammertink uit Italië naar de formatie van Post, eveneens voor twee jaar, werd definitief geregeld. De basketbalwedstrijd Marathon-Ka- dor voor de landelijke bekercompeti tie jongens junioren in de Vlissingse sporthal Baskensburg begint zater dagmiddag (vandaag) niet om 14.00 uur maar om 12.00 uur. In het sportprogramma in de krant van vrijdag stond dat dit weekeinde de vierde ronde voor de nationale clubcompetitie zou dammen worden gespeeld. Dat is onjuist: die wedstrij den worden pas volgend weekeinde gespeeld. KLOOSTERZANDE Maandag start in hotel Van Leuven in KIoos- terzande een jurycursus van de Ko ninklijke Nederlandse wielren unie (KNWU). De aanvulling van het Zeeuwse jury korps is in de nabije toekomst drin gend gewenst. Voor de cursus hebben zich inmiddels vijftien kandidaten ge meld. De cursus bestaat uit twaalf lesavonden en een practische slui tingsavond in sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Docent is Chris Delbessi- ne uit Roosendaal. De eerste bijeen komst is maandag om 19.30 uur. MIDDELBURG Max Kompees. de nieuwe coach van het Zeeuwse zaal voetbalteam, heeft nog heel wat denkwerk voor de boeg voordat hij tot de definitieve samenstelling is gekomen van het A-team. Vrijdag avond zag hij voor de tweede maal de teams van Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Zeeland tegen elkaar in actie. Uit die twee formaties kiest hij een achttal spelers, dat volgende week woensdag in de Vlissingse sporthal Baskensburg (20.00 uur) te gen het team van Roovers Sport speelt, waarna het Zeeuwse A-team van vorig jaar aantreedt tegen de selectie van Audi Poppe. Daarna stelt Kempees het nieuwe A-team definitief vast, terwijl hij er ook naar streeft om de B-selectie in 3tend te houden. Voor de A-selectie heeft coach Max Kempees mininaal twee nieuwe spelers nodig in verband met het wegvallen van Rudi Loppies en Rini Stoutjesdijk. Gelet op de prestaties van vorige week in Axel en van gisteren maken met name Jan van Nierop uit de Zeeuws-Vlaamse selectie en Taco van den Velde (rest Zeeland) een uitstekende kans tot de Wim Langemaire vooraan en gastspeler van Zeeuwsch-Vlaanderensnelt naar het doel van de rest van Zeeland, op de huid gezeten door Erik Speckens hoofdmacht" te worden toegelaten. Hot* hij het teaam van acaht mar., dat volgende week woensdag in Vlissin gen aantreedt, er uit zal zien, wilde Max Kempees nog niet prijsgeven. Maar naast Van Nierop en Van den Velde verdienen daarin zeker een plaats Carlo van der Veeken, Bennie van den Branden, die aan Zeeuws- Vlaamse kant een uitstekende wed strijd speelden, alsmede Gé Wolters, een speler met een uitstekend over zicht, Paul Schipper en Erik Speckens van de 'Zeeuwse rest-kant'. Als het A-team er een Keeper bij moet heb ben dan komt zondermeer Herman Snoeck daarvoor in aanmerking Vorige week in Ael won de rest van Zeeland met 10-8, gisteravond zege vierden de Zeeuws-Vlammgen met 7-6, Omdat Arnold van de Acker en Frank Lammens van hun club op vrijdag niet mogen spelen, waren er twee invallers van Middelburgse clubs Toon 't Gilde en Wim Langaire aan Zeeuwsch-Vlaanderen toege voegd. Zij stelden echter van tevoren niet in aanmerking te willen komen voor verdere selectie. Ook de rest van Zeeland had enkele 'invallers'. De Zeeuws-Vlaaamse ploeg vormde een wat betere eenheid, die goed verdedigde (de opdrachten van coach Cees Outermans beter uitvoerde), terwijl de 'rest' het te veel van indivi duele acties van Wolters en Van den Velde moest hebben. Het doelpuntenverloop gedurende de speeltijd van vier maal 20 mi minuten was: rest Zeeland-Zeeuwsch-Vlaande- ren 0-1 (Wim Langemaire) 1-1 (Marcel de Wijs), 2-1 (Gé Wolters, 2-2 (Jen aan Nierop), 2-3 (Jan van Nierop). 2-4 (Jan van Nierop, 2-5 (Bennie van den Bran den), 3-5 (Erik Speckens), 4-5 (Taco van den Velde), 5-5 (Paul Schipper). 6-5 (Gé Wolters), 6-6 (Carlo van de Veeken) en 6-7 Carlo van de Veeken), (Door Peter de Jonge) Bij z'n debuut in de Tour de France baarde internationaal wielerjury- lid Wim Jeremiasse nogal wat opzien. De Nederlander, die in 1982 voor het eerst optrad in het grootste wielerspektakel van de wereld, verhief namelijk zijn stem tegen de machtige opperhoofden van die wedstrijd. Felix Lévitan en Jacques Goddet, meende hij, gingen duidelijk over de schreef. Ze lapten de internationale reglementen aan hun laars en gebruikten de internationale commissarissen, die door de UCI waren aangewezen, als een dekmantel voor hun eigenzinnige optreden. Een ding wist Jeremiasse toen al zeker. Hij wilde nooit meer fungeren als een marionet. De wielrenunie moet Lévitan en Goddet eerst maar eens flink aanpakken en aan hun anarchisme een eind maken. Nu, bijna aan het eind van een voor zijn voor Pijnen. De juryvoorzitter de Nederlander uiterst druk wieier- moest dus opzettelijk telfouten ma- seizoen en een maand voordat in ken. zodat Pijnen niet teveel ronden Genéve de taken voor 1984 over de ZOu verspelen en later in de finale „Op zo'n moment voer ik alleen maar een beleid uit". Risico dertig internationale juryleden van nog een rol v de wereld zullen worden verdeeld, is ben. „Maar", betekenis zou heb- vertelt Jeremiasse, Sjoemelen de opvatting van de 43-jarige aan- „op de perstribune kunnen ze ook slagregelaar bij de „belastingen" in tellen. Dus toen ze daar zagen dat 's Hertogenbosch drastisch gewij- de uitslag met klopte gingen ze naar zigd. Jeremiasse wil gewoon weer Post Die gaf mij de schuld. Hij naar de Tour, hoewei er nog hele- bemoeide zich er niet mee, had-ie maal niets veranderd is. Daarvan gezegd getuigt het rapport dat de Zwitserse juryvoorzitter Jean-Jacques Bau- din na de laatste aflevering aan de UCI stuurde. „Stel een autobus ter Jeremiasse stond voor gek maar beschikking", zo ongeveer luidde sloeg keihard terug. Hij ontmas- zijn betoog. „waarmee hpt hele jury- kerde Post als het brein van deze korps van de start direct naar de in Zesdaagsen overigens gebruike- finish kan worden vervoerd. Onder- lijke - wedstrijdvervalsing en een weg hebben ze namelijk toch niks te jaar later toen Joop Zoetemelk in vertellen, want de Tour-directie laat het eerste uur van de wedstrijd al ze gewoonweg niet bij de renners als een juniortje op kansloze ach- toe". terstand werd gereden nam hij nog Ondanks die kristalheldere taal is eens revanche. Post zat achter hem Jeremiasse 180 graden gedraaid. „Omdat er toch nooit iets zal op de eretribune in gezelschap van Johan Cruijff, maar omdat de jury deren", zegt hij fatalistisch „Ik heb toch overleg wilde plegen met de wedstrijdleider draaide Jeremias se zich om en riep (duidelijk hoor- er met Richard Marillier, de onder directeur van de Tour, over gespro ken en hij vond mijn kritiek best baar) de hulp in van Post: „Wat terecht. Maar Lévitan en Goddet moeten we nou eigenlijk met Zoe- doen het al vijftig jaar zo. Zij zijn in temelk beginnen?". In verlegen hun optreden een monument ge worden en dat moet je laten be staan, vond hij". Inmiddels zijn Ma rillier en Xavier Louy (beiden voor- den vanaf dat moment op voet van bestemd om in de voetsporen van oorlog. „Hij zei altijd dat ik de heid gebracht door die directe be nadering viel er weinig meer te sjoemelen. Post en Jeremiasse leef de huidige machthebbers in de Tour te treden) in Frankrijk ge slaagd voor de cursus intematio- reglementen niet eens kende, dus elkaar in de wedstrijd tegen kwamen liet ik hem blijken wel naai jurylid. „Het systeem wordt degelijk van ieder artikeltje op de dus gewoon voortgezet", was de hoogte te zijn". conclusie van Jeremiasse toen hij dat hoorde en hij kwam terstond terug op zijn opstelling. „Door mijn rapport uit 1982 kennen ze mijn opvatting. Ik heb de kat de bel aangebonden en dat vind ik vol doende. Ik beleef plezier aan mijn hobby en ik wil terug naar de Tour Waarom zou ik de steen op mijn nek moeten laden voor de hele UCI. Als de Tour het beleid toch niet wil herzien, nou, dan voeren wij maar gewoon uit wat zij willen". Misstanden Capituleren voor de machtigsten van het peloton. Hoe onafhankelijk zijn wielerscheidsrechters eigen lijk en hoever strekt hun eerge voel? De eerzuchtige Jeremiasse behoort tot een klein gezelschap dat altijd al heeft geageerd tegen misstanden en dat ook op het hoog ste niveau is blijven doen. Maar slechts zelden won hij zo'n topduel. Als schrale trootst kan hij slechts vaststellen dat „het je uiteindelijk toch niet kwalijk wordt genomen. Als je kritiek tenminste maar te recht is. Alleen zullen mensen als Lévitan dat nooit toegeven. Trou wens, het zelfde geldt voor Peter Post". Tegen „de keizer" verhief Jeremias se zijn stem tijdens de Zesdaagse van Rotterdam in 1980. De verhou ding tussen hen had op dat moment al het niveau van een champagne- koeler bereikt. Ijskoud, maai- met klasse. „De spanning tussen ons was zo hoog opgelopen dat het al knetterde als wij nog maar naar elkaar keken", verwoordt hij de relatie. Voor Jeremiasse was de maat echter vol toen Post hem in de Rotterdamse Zesdaagse publieke lijk voor spot zette. „Na een valpar-' tij van Knetemann en Sercu stond Rene Pijnen er alleen voor in de jacht. Post kwam naar me toe en vroeg of ik wat normaal is in die situaties een beetje soepel wilde Aan die situatie kwam een emde toen de vrouw van Jeremiasse de telefoon greep en de echtgenote van de ploegleider, Loek Post, opbelde Er kwam een etentje en een gesprek en de strijdbijl werd begraven „Maar we komen echt nog met op eikaars verjaardag hoor", aldus Je remiasse. De arbiter beschouwt het vredesstichtend gesprek niet als een knieval voor de invloedrijke krachten van het peloton, al valt dat optreden niet te rijmen met zijn lijfspreuk: „Als de leiding populair wordt deugt ze niet meer" De stem van zijn geweten knaagt echter niet aan hem en het gebak ken tongetje dat hij samen met Post verorberde ligt evenmin als een steen op zijn maag. Goede verhou dingen komen volgens hem de wie lersport alleen maar ten goede. En al kan hij dan niet voorkomen dat sommigen een loopje nemen met de regels, wanneer hij zelf als recht spreker optreedt gaat hij recht door zee. Dat laatste maakt hem tot een omstreden persoonlijkheid. Hij wordt verguisd omdat hij met me- dogenloze hardheid de wielerwetten hanteert, maar gewaardeerd om zijn grote kwaliteiten en de eigen schap dat hij handeli zonder aan- ziens des persoons. Zijn eigen prin cipes maakt hij daaraan moeiteloos ondergeschikt In het geval van de doping bijvoor beeld. Jeremiasse staat op het standpunt dat de controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen bij profrenners zou moe ten worden afgeschaft. „Ik vind dat een vrachtwagenchauffeur die een lange rit naar Italié moet maken ook een perfentientje mag nemen om zijn beroep uit te oefenen Waar om een profrenner dan met". Des ondanks betoogt hij in de functie van medisch inspecteur nauwlet tend toe te zien op de correcte afwikkeling („shirt omhoog en broek omlaag") van de controle. Tijdens het wereldkampioenschap wielrennen in het Zwitserse Al- tenrhein beruste het lot van miljoe nen televisiekijkers in zijn hand. Hij moest, zittend achterop een motor („nee, dat was niet de motor die de valpartij van Henrie Man- ders heeft veroorzaakt, want in de eerste ronde stond ik me nog om te kleden en was ik niet in de wed strijd"), toezicht houden op het juiste gedrag van de mobiele tele visiecamera. „En als ze zich niet aan de voorschriften hadden ge houden, had ik ze zonder meer uit de wedstrijd gehaald. Dat daar door de uitzending wordt bedor ven, daar is dan niks aan te doen. Dat is het risico van mijn job. Als een scheidsrechter bij voetballen een penalty geeft loopt-ie het risico dat ze het stadion afbreken of zijn huis in brand steken. Daar moet je helemaal niet bij stilstaan". Bluf? De organisatoren van de Ron de van Luxemburg weten wel beter. In het sinds Charly Gaul wat arme tierige wielerlandje ging hij eens in op de smeekbede om naast medisch controleur ook als commissaris in de wedstrijd op te treden. Ze zaten wat krap in de mensen. Een dag later hadden ze spijt als haren op hun hoofd dat ze de in Zeeland geboren Jeremiasse daarvoor had den gevraagd. Na een geconstateer de overtreding nam hij een vooraan staande Luxemburger uit de wed strijd, een van de weinige nationale troeven. „Woedend waren ze en of ik niet wist dat het een Luxemburger was. Natuurlijk wist ik dat, maar voor mij is hel op zo'n moment gewoon een rugnummer, dat iets doet wat niet mag". Bikkelhard optreden dat zeker in de door commercie geregeerde wieier- wereld heel wat haat kweekt. Maar ook waardering oogst. Dat laatste heeft het wielerjurylid onlangs nog ondervonden. Want terwijl de UCI hem (conform het reglement) na drie seizoenen een jaar „rust" geeft zonder wereldkampioenschap pen en Olympische Spelen en hij ook het verdere wielerprogramma nog niet kent heeft hij nu al een overvolle agenda. Invitaties De wielerbond van Zuid-Korea no digde hem tijdens het wereldkam pioenschap op de baan in Zurich op persoonlijke titel uit om van 19 janauri tot 6 februari in Seoel een jurycursus te komen leiden. Twee dagen na terugkeer in Nederland vliegt hij dan naar het Canadese Ottawa waar hij wedstrijdleider is van de alternatieve elfstedentocht. En drie dagen na die trip kan hij alweer op een persoonlijke uitnodi ging naar de Ronde van de Catalaanse kust. een soort trai ningskamp voor trimmers en licen tiehouders. dat door een Nederlan der wordt georganiseerd. Dat laat ste verzoek heeft hij in beraad gehouden, evenals de persoonlijke invitaties om in de Ronde van Zuid-Korea. de Ronde van het Bas kenland en de Ronde van Italié op te treden. Die laatste wedstrijden niet omdat hij zich teveel gebonden zou voelen aan de organisatoren, die buiten de internationale bond om zelf nog scheidsrechters aanwerft, maar om de uiterst praktische reden dat er nogal wat vrjje tijd in z'n hobby gaat zitten. Per jaar is hij ruim 12 weken op pad als jurylid. Zes weken vakantie, zes weken buitengewoon verlof. En hoewel de belastingamb tenaar zijn officiële programma nog niet kent, ligt z'n concept-vakantie- kaart al in zijn bureaula. Het rech- terbovenhoekje is er afgeknipt, om zijn superieuren te manen zijn aan vraag toch maar snel af te handelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13