ïZeeuwse-Vlaamse politie kondigt harde actie aan J. van de Velde (63) neemt afscheid van Plantenziektekundige dienst WEEK LANG 'OPEN PZC/ provincie CF O VLISSINGEN DREIGT MET STAKING Aardappelraper Aagtekerke gedood door rooimachine Forum-manifestatie in teken van 'Sculptuur' VRIJDAG 7 OKTOBER 1983 13 ADVERTENTIE! i AXEL De bezuinigingsplannen worden minister Rietkerk door Zeeuwse ambtenaren niet I in dank afgenomen. Tijdens een vergadering van de Christelijke Federatie voor Overheids- personeel (CFO) in Vlissingen en een bijeenkomst van de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Nederlandse Politiebond (NPB) werden acties aangekondigd als de plannen doorgaan. De NPB sprak in Axel zelfs van een totale werkonderbreking indien de zaak op de spits wordt gedreven. rebellerende politiebond contacten leggen met de andere ambtenaren bonden in Zeeuwsch-Vlaanderen. ,,Dan kunnen we de gezamenlijke acties coördineren. Daarover willen we besprekingen beginnen" KINDER BOEKENWEEK 5 t/m 15 oktober. Fanoy Boeken Nieuwe Burg 26-28 en Walplein Middelburg, tel. 01180-12114. Met op de eerste etage een echte kinderboe- kenafdeling! CFO I De agenten denken in eerste instantie Oost-Zeeuws-Vlaamse NPB waren het l'aan verscherpte controles en stipt- daar donderdagavond tijdens een ver heidsacties, Ruim dertig leden van de gadering in Axel unaniem over eens. 1Eerst zullen ze afwachten of het over leg dat de minister op drie november heeft met de ambtenarenbonden nog iets oplevert. Als dat niet zo is gaan de acties van start. Drie inbraken in Terneuzen TERNEUZEN Inbrekers hebben ill Volgens brigadier A. Janse van de lt nacht van woensdag op donderdag Terneusense gemeentepolitie voor- m drie plaatsen in Terneuzen hun de Oostzeeuws Vlaamse geslagen. In de woning van de «««W NPB bleek de actie- familie De P in de Nieuwediepstraat bereidheid donderdagavond erg 6 werd de kleurentelevisie en de video- groot- De vergadering was bedoeld recorder gestolen. In het kantoor van om oat- te meten, het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs in de Axelsestraat Rietkerk heeft voor het komende jaar werd een geldkistje met 15 gulden en fen loonsverlaging van 3,5 procent in 175 postzegels van 75 cent ontvreemd, tiet vooruitzicht gesteld. „Dat komt De omvang van de schade bij de bovenop een loonsverlaging van ruim inbraak in de groothandel in elektri- tien procent die we al achter de rug sche apparatuur Bliek aan de Haar- Rebben zegt Janse. - De NBP-voorzitter benadrukt dat tij dens de acties van de politie de veilig heid van de burgers niet in het ge drang zal komen. „Bij misdrijven, ongevallen, branden, enzovoorts zul len we gewoon ons werk blijven doen", zegt hij. De nadruk van de acties zal komen te liggen op het controlerende en dienstverlenende werk van de politie. Janse geeft als manweg is nog niet bekend. Onder zoek daarnaar loopt nog. Biologisch Museum houdt jeugddag over 'najaar in het bos' MIDDELBURG - Het Zeeuws Biolo gisch Museum (ZBM) houdt dinsdag 18 oktober, in de herfstvakantie, in jeugdmuseumdag die in het teken zal staan van het thema 'Na jaar in het bos'. Er worden allerlei activiteiten ontplooid voor kinderen van elke leeftijd en hun ouders. Zo vindt er een speurtocht plaats, vooral gericht op hetgeen in het nabij gelegen bos te zien is. Verder een diavoorstelling, een speurspel door het museum, uitvoeren van opdrach- op het plein en tenslotte zijn de kinderen in de gelegenheid dingen te maken met verschillende materialen die ze later mee naar huis mogen .nemen. Dit laatste vindt plaats in de j? educatieve ruimte die tijdens de U jeugdmuseumdag ook in gebruik ge nomen wordt. Aan iedere deelnemer wordt tegen betaling van drie gulden een thema boekje uitgereikt. Daarin staan de opdrachten voor de museumdag er ook nog ideetjes om thuis uit te werken. Het boekje geldt tevens als ÏJltoegangsbewijs, bevat het dagpro gramma en een gratis consumptie- Ion. Tevens geeft het recht op een ^presentje aan het eind van de dag. ■Tegen betaling wordt een kwartetspel mierstrekt. dat voor de gelegenheid is ■gemaakt. De dag begint om 10 uur en eindigt m 15 uur. Aangeraden wordt brood, larzen en regenkleding mee te ne men. Het Zeeuws Biologisch Museum gelegen in de Oranjerie van kasteel Westhove tussen Oostkapelle en Domburg Week over fascisme en racisme in De Piek Vlissingen VLISSINGEN - In jongerencentrum De Piek in Vlissingen worden in de week van 10 tot en met 15 oktober allerlei activiteiten gehouden die te maken hebben met fascisme en racis me in Nederland. De actieweek begint maandag 10 ok- iber met de film Prima della Revolu- ione, die om 21.00 uur begint. Woens- lag 12 oktober begint een expositie 'an de kunstenaar Klaus Staeck, die Isinds jaar en dag stelling neemt via - vaak overbekende - politiek affiches. Ook wordt om 21.00 uur een film gedraaid over het werk van John Heartfield, die al in de jaren dertig begon met het maken van politiek getinte kunstwerken. Donderdag 13 oktober wordt om 10.00 en om 14.00 uur een videofilm ver toond over de Anne Frank Stichting. Ook is er dan een documentatiecen trum ingericht door de Molukse ge meenschap. 's Avonds om 21.00 uur is er donder dag een film over racisme in Zuid- Afrika. De film heet My Country, My Hat en handelt over een blanke vuil nisman, die een neger vermoordt. Met de moord die hij zelf heeft begaan lukt het hem toch een andere neger te chanteren. Vrijdag 14 oktober worden de hele middag videobanden gedraaid, onder meer over het National Front in Enge lland. 's Avonds treden vanaf 20.30 uur de Surinaamse toneelgroep Makand- ta en de dansgroep Dedi Dron op. De activiteitenweek wordt afgeslo ten met een optreden van The Gi- deons op zaterdag om 21.00 uur. voorbeeld: „De grote fabrieken zullen wel eens verstoken kunnen blijven van hun grondstoffen, als wij intensie ve controles op de wagens gaan uit voeren. Tot het komende gesprek van de minister met de ambtenarenbonden op drie november gebeurt er nog niets. Maar achter de schermen wil de Bromfietser gewond na aanrijding met bus in Oostburg OOSTBURG De veertienjarige R. F. uit Sluis is donderdagmiddag om streeks twee uur gewond geraakt bij een ongeval op de Baljuw Veltersweg te Oostburg. Hij werd met een zware hersenschud ding en kneuzingen opgenomen m het Sint Antoniusziekenhuis te Oostburg. F. kwam op een bromfiets uit een uitrit van een sportveld en verleende geen voorrang aan een autobus van de ZWN, bestuurd door F. M. T. uit Oostburg. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de bus liep lichte schade op. Ook de afdeling Vlissingen van de CFO is vrijwel unaniem voor model- en prikacties, tegen de bezuinigingen van het kabinet. De leden toonden zich donderdagavond in 't Anker te Vlissingen ook bereid eventuele ex tra financiële offers te brengen, wan neer de ontwikkelingen rond de ac ties dat zouden vergen. In het uiter ste geval bleken de leden bereid de zogenaamde 0-lijn te accepteren en de prijscompensatie in te leveren zonder daarvoor nieuwe arbeids plaatsen te scheppen. Daarnaast nog eens 3,5 procent van het loon inleve ren, zoals minister Rietkerk van bin nenlandse zaken van plan is, ging de leden echter te ver. Landelijk secretaris P. A. G. Cam- maert had al aangekondigd dat het hoofdbestuur op verzoek van de alge mene ledenvergadering acties aan het voorbereiden is In samenwerking met de overige bonden worden tot 2 november acties op beperkte schaal gevoerd, die maandag zullen begin nen. Wanneer die zonder resultaat blijven worden de acties verscherpt. Daarbij mogen stakingen zelfs niet worden uitgesloten. Het bestuur moet daarvoor echter wel weer terug naar de leden, die de uiteindelijke beslis sing mpeten nemen. GOES „Bos, natuur en land schap, bekijk het maar bij staats bosbeheer in de herfstvakantie". Onder dat motto houdt staatsbos beheer Zeeland van 15 tot en met 23 oktober aanstaande open huis. De activiteiten zijn op Walcheren ge concentreerd. „Niet al onze objec ten zijn geschikt om veel mensen te ontvangen. Op Walcheren hebben wc echter mogelijkheden om din gen te laten zien die te maken hebben met bosbouw, natuurbe heer en landbouwschap, de drie onderdelen die onder de hoede van staatsbosbeheer vallen", vertelt ir. W. van der Hoofd, in Zeeland hoofd van staatsbosbeheer. Hij voegt er aan toe dat de keuze voor Walche ren ook te maken heeft met een zekere spreiding. In voorgaande jaren was meestal de boswachte'rij in Westerschouwen concentratie punt. Van der Hoofd en districtshoofd Noord- en Midden-Zeeland P. van Gree ven broek (bos- en landschaps bouw) maken duidelijk dat staats bosbeheer met het organiseren van het open huis méér bekendheid wil geven aan de werkzaamheden. Bij het verstrekken van informatie en het uitstippelen van bezoekroutes zal het accent gelegd worden op het beheer van bossen en natuurterrei nen: wat kost de ontwikkeling van een bos: welke uitgangspunten wor den gehanteerd voor natuurbe houd. en dergelijke. Er zijn drie gerichte activiteiten, fietsen over Walcheren; wandelen in het Veerse Bos; wandelen op Westhove bij Domburg Fietsroute In de kop van Walcheren is een rondgaande fietsroute uitgezet, met een lengte van ongeveer 35 kilome- De kampeerboerderij van staatsbosbeheer in Veere wordt ingericht als tijdelijk informatiecentrum. ter De tocht voert langs een aantal typische kenmerken in het land schap kreken, bossen, kreekrug gen, landgoederen, vliedbergen. Vanaf zaterdag 15 oktober. 11 00 uur, tot en met woensdag 19 okto ber, 14.00 uur. is de kampeerboerde rij van het staatsbosbeheer aan de Landschuurweg in Veere tijdelijk ingericht als informatiecentrum Aan de hand van een diavoorstel ling en een bescheiden expositie wordt, inzicht gegeven in het werk van staatsbosbeheer. Op het recrea tieterrein bij de boerderij staan ma chines opgesteld, die bij het beheer van bossen en natuurterreinen wor den ingezet. In het Veerse bos is een wandeling uitgezet volgens het 'zoek je eigen weg-systeem'. De wandeling begint bij de kampeer boerderij en kan de hele herfst vakantie worden gelopen Ook op Westhove is een 'zoek je eigen weg wandeling' uitgezet. De start is bij het Zeeuws biologisch museum en er kan de hele herfstvakantie gelo pen worden. Van zaterdag 15 tot en met woens dag 19 is er gelegenheid te wandelen onder leiding van de boswachter. Vertrek eveneens vanaf het biolo gisch museum, steeds om 14.30 uur. Bij de wandeling in het Veerse Bos wordt vooral het werk in de bossen nader bekeken: in Westhove ligt het accent op de fiora en fauna van het gebied. „In beginsel is iedereen altijd wel kom bij staatsbosbeheer", stelt ir. Van der Hoofd. „Voorlichting aan het publiek vinden we eigenlijk steeds van belang. Maar gebrek aan mensen maakt het in de prak tijk brengen ervan niet altijd ge makkelijk''. Staatsbosbeheer be schikt in Zeeland over zo'n 45 men sen. Exclusief het Grevelingenge- bied beheert het onderdeel bos bouw 1500 hectare en het onderdeel natuurbehoud eveneens 1500 hecta- Man gewond bij aardappelrooien in Kleverskerke KLEVERSKERKE - De landbouwer A. de B. uit Kleverskerke is donder dag zwaar gewond geraakt bij een ongeluk met een aardappelrooima- chïne op zijn land aan de Kanaalweg Oost in Kleverskerke. De B, wilde een stuk aardappelloof uit de machine halen terwijl die nog draaide. Hij liep verwondingen op aan zijn rechterarm en hand De B. werd per ambulance naar het Gasthuis in Middelburg gebracht. Buurtvereniging Souburg oneens met vertraagde sociale uitkering OOST-SOUBURG- De buurtvereni ging 'Van Duyvenvoorde' uit Oost- Souburg is van mening dat de ge meente Vlissingen de voorgestelde vertraging van de sociale uitkerin gen in januari 1984 beter kan veran deren in uitbetaling op een eerder tijdstip. Dit schrijft het bestuur in een brief aan het college van b en w van Vlissingen. In de brief zegt het bestuur dat de voorgestelde maatre gel veel buurtbewoners in grote fi nanciële problemen zal brengen. De vereniging stelt dat de maatregel - verschuiving van de uitkering naar een latere datum in verband met automatisering van de uitbetalingen - strijdig is met eisen van allerlei orga nisaties om eerder de rekeningen te betalen Het bestuur noemt in dit verband de gemeente, de energiebe drijven en de woningbouwverenigin gen. De buurtvereniging is het verder niet eens met de voorgenomen voorschot regeling. Volgens deze regeling is het mogelijk een halve maanduitkenng als voorschot op te nemen, met de voorwaarde deze binnen drie maan den terug te betalen. De termijn van terugbetaling drukt, volgens het be stuur, onevenredig zwaar op het huis houdbudget. Het bestuur stelt in de brief aan het college dan ooK voor deze maatregel te vervangen door een sociale regeling. AAGTEKERKE - De 73-jarige A. Mal- jaars uit Aagtekerke is donderdag om het leven gekomen bij een onge luk op een perceel aardappelland aan de Ketellappersweg in Aagtekerke. De bejaarde man was aan het aardap pelen rapen en raakte onder de rooi machine bestuurd door de 23-jarige T. S. uit Meliskerke. Terwijl de rooimachine stilstond kroop de heer Maljaars tot vlak onder de machine en ging daar rapen.-S. had hem daar met bemerkt en zette de machine een eindje achteruit. De man was op slag dood. Vandaag 'vrijdag) zullen de rijkspoli- tiegroep Valkenisse. de arbeidsin spectie en de recherchegroep Middel burg een onderzoek instellen naar het ongeluk. De politie waarschuwt verder tegen het rapen van aardappelen terwijl er nog rooimachines op het land zijn. De machines zijn hoog en de bestuurders hebben vooral naar achteren een slecht zicht. I ADVERTENTIE I DE ANTIEKE KLOK LOOPT LIEVER want stilstaan is voor haar achteruitgaan in waarde en schoonheid. Ze is een ver trouwd adres (met 2 jaar garantie op aankoop en re paratie) meer dan waard. Maria Porskamp Ambachtencentrum Oostkerkplein 5 Middelburg 01180-33425 GOES „Ik ben een natuurmens in hart en nieren", zegt hij van zichzelf. Het valt niet te ontkennen dat de natuur een groot stempel heeft ge drukt op het leven van de 63-jarige J. van de Velde uit Goes. Beroepshalve hij was tot 1 oktober districts hoofd Zeeland van de Plantenziek- tenkundige dienst (PD), heeft hij de natuur vaak bestreden en - in het belang van de landbouw - naar zijn hand proberen te zetten. Aan de andere kant is hij een liefhebber van de 'wilde' natuur; hij wandelt graag in de bossen, is dol op tuinieren, vindt dat de meidoorn thuishoort in het Zeeuwse landschap en kweekt samen met zijn vrouw fuchsia's. Van de Velde maakt gebruik van de VUT- regeling, na een werkperiode van 48 jaar, waarvan 32 bij de PD. Zijn officiële afscheid is vandaag (vrij dag) in een bijeenkomst in het Land bouwcentrum. Direct na de lagere school ging de jonge Van de Velde werken in de fruitteelt. Bij de firma Van der Have. In 1940 had hij zich reeds opgewerkt, tot bedrijfsleider bij de boomgaarden in Kapelle. Ambitieus als hij was, volgde hij avondcursussen om hoge rop te komen. Zo kreeg Van de Velde enig inzicht in bepaalde plantenziek ten; een onderdeel van zijn leerstof dat hem behoorlijk boeide Hij ont dekte als eerste Nederlander het zoge naamde Kersevliegje; een insekt dat ziekten onder de kersebomen over kan brengen. Uit die tijd stamt zijn eerste contact met de PD, waarmee hij in verband met zijn ontdekking ging samenwerken. Van de Velde kreeg in '46 een aanbod om bij de dienst te komen werken, maar sloeg dat af. „Rijksambtenaar was in die tijd geen vetpot", verklaart hij Voor de opsporing van de zogenaam de San José-schildluis werd de Zeeuw uitgezonden naar Limburg. Deze schildluis, ook een ziekte-overbrenger van de eerste orde, kwam voor op geïmporteerde goederen, die vooral door Van de Velde en zijn collega's gecontroleerd moesten worden. Zijn verblijf onder het bronsgroen eike hout duurde tot 1955, toen kreeg hij wederom een aanbod van de PD en wel in de vorm van een brief van de knngambtenaar over een vacature in Doetinchem Of dat iets voor hem was. Van de Velde en zijn vrouw gingen voor verkenning naai- Doetin chem, vonden het een leuke plaats in een mooie omgeving, en besloten op het aanbod in te gaan. Het echtpaar Van de Velde bleef voor een periode van 15 jaar wonen en werken in Doetinchem. In 1969 kwamen ze terug in Goes, waar Van de Velde in liet districts kantoor terechtkwam. Hij promo veerde in de loop der jaren tot dis trictshoofd, een functie die hij als de kroon op zijn loopbaan ziet. Zijn taak bij de PD kan in het algemeen om schreven worden als het waken over J van de Velde: ..Ik ben een natuur mens in hart en nieren". de gezondheidstoestand van cultuur gewassen in de breedste zin van het woord. Van de Velde: „Eén van de hoofdtaken was altijd de inspectie van export-aardappelen op aaltjes. Dit zijn nematoden (wormpjes, red.) die een aardappelziekte veroorzaken. Daarnaast controleerden we ook op de aanwezigheid van andere ziekten of zicktenoverbrengers." Zwarte schaduwen werden op zijn loopbaan geworpen door de versprei ding van het bacterievuur en de iep ziekte. Deze - nog steeds oprukkende - epidemieën bezorgden het districts hoofd 'een verduveld moeilijke perio de'. In '66-'67 werden bij de eerste ontdekking van het bacterievuur op Noord-Bevpland drastisch alle mei- doornbomen gekapt. De ziekte leek hiermee bedwongen en de PD haalde opgelucht adem Toen kwam in 1969 het bericht uit Schouwen-Duiveland dat daar weer een ziektehaard was ontdekt Sindsdien heeft het zich, zoals bekend, verspreid over de hele provincie en onder meer ook appel- en perebomen besmet. Hetzelfde is het geval met de iepeziekte, waarbij de iepe-spintkever de dader is. Degelijke en afdoende bestrijdings middelen zijn nog niet gevonden al dus Van de Velde, maar hij hoopt dat de wetenschap op een mooie dag het antwoord zal weten op de plagen. MIDDELBURG Na Wies de Bles en Martin McNamara exposeert deZ kunstenares Barbara Jean haar 'indrukken uit Wenen' in de Middelburg-- se Vleeshal. Het werk, getiteld 'A Continuous Project, ending with a two step, tango nr. Vienna and the end is not yet in sight', geeft haar indrukken weer van een werkbezoek aan Wenen, waar romantiek en geschiedenis nog immerZ prominent aanwezig zijn. A Continuous Project' is te zien tot en met zondag 9 oktober (Tot en met- zaterdag van 13 tol 17 uur en zondag van 14 tot 17 uur). Foto's Wim Riemens MIDDELBURG - De zevende Forum-manifestatie, die zaterdag 15 oktober in Middelburg wordt geopend, heeft het thema 'Sculptuur' meegekregen. Forum speelt zich dit jaar af op drie plaatsen in Middelburg: de Vleeshal, het Abdij-complex en de Kuiperspoort. De formule van Forum is ongewijzigd gebleven. De kunstenaars en het publiek worden door middel van actieve en passieve deelname aan de activiteiten met elkaar geconfronteerd. Op die manier kan het publiek optimale informatie, verkrijgen over de kunstenaar en diens werk. Gezien het thema van Forum zijn vier kunstenaars uitgenodigd om een sculptuur te vervaardigen. De ze kunstenaars, die allen verschil- dag 19 oktober. Kuiperspoort; zaterdag- Het volledige programma van Forum '83' ziet er zó uit zaterdag 15 oktober tot en met woens-I lende richtingen in de beeldhouw- kunst vertegenwoord,f vgruAl: ce Aycock (USA). Gilberto Zono zaterdag 15 oktober- 16.00 uur Abdlj- :IT), Francois Morellet (F) en Carel complex Opening Forum Skulpiuur*- 1983 door Jan Hoet, conservator van hetl Hedendaagse Kunst te Zij realiseren hui: sculpturen in het Abdij- complex in Museum Middelburg. Morellet heeft het Ab dijplein als middelpunt voor zijn bijdrage gekozen. Zorio gebruikt Gent '4 skulpturen in het Abdiji plex' van Allee Aycock, Gilberto Zorio,- Francois Morellet en Carel Visser Vlees-" - halOn her majesty's secret service', het Muntple, n als decor voor zijn lnsMlatre van Fanu'wO'Bnen 20 30; sculptuur. Carel Visser is in de v, Lezingdiskussie'diavertoning Sa- op het Kleine Abdijplein en Aycock menspraak Jan Hoet plus Gilberto Zo-" in de Wandelkerk. Als vertegen- no. woordigers van een jonge generatie zondag 16 oktober: 12.00 uur Lezing beeldhouwers is het duo Fortuyn diskussie diavertoning door Paul Groot. - O' Brien gevraagd in De Vleeshal 'Geheugenkunst' 15 00 tot 17.30 uur: een installatie te maken. Deze zal Workshop onder leiding van Gilberto Zorio 15 00 tot 17 30 uur Workshop onder leiding van Carel Visser 15.00 tot 17.30 uur: Workshop onder leiding De gebruikelijke workshops en le- Fortuyn'O-Brien. 15.00 tot I8.r 'On her majesty's secret service' worden genoemd. zingen ontbreken dit jaar evenmin, workshop onder leiding Deze spelen zich af in de Kuipers- Morellet 20.30 uur Lezing diskussie/dla- poort. Jan Hoet. conservator van vertoning door Carel Visser over eigen het Museum van Hedendaagse werk Kunst in Gent belicht samen met baandag l? okto^lMO tot 1*30 uur: Zorio diens werk. De kunsthistorici Paul Groot en Marianne Brouwer analyseren de meer algemene the ma's binnen de beeldhouwkunst. Voorwoord Workshop onder leiding van Carel Vis- ser 10.00 tot 12 30 uur Workshop onder - leiding van FortuyrvO'Brien. 14.00 tot; 16.30 uur Workshop onder leiding van- Gilberto Zorio. 14.00 tot 17.30 uur Work shop onder leiding van Francois Morel let 14.00 tot 17.30 uur Workshop onder leiding van Allee Aycock. 20.30 uur:* de locaties in Lezingdiskussiediavertoning door Ma-- „1 Maria Rosa rianne Brouwer'De Nieuwe Beeldhouw- Boezem, de coördinatrice van Fo- rum, in het voorwoord van de Forum-catalogus: „Door enerzijds io.00-12.30 Workshop onder leiding varf de Vleeshal tot een actieve plek te FortuyrvO'Brien14.00-16 30 Workshop maken en aan de andere kant het onder leiding van Gilberto Zorio. 14 00-^ Abdijcomplex in de manifestatie 17.30 Workshop onder leiding van Fran- te betrekken, zal Forum een meer c01s Morellet. 14.00-17.30 Workshop on- Over de keuze Middelburg schrijft Maria Rosa open karakter dragen naar de be volking en de bezoekers toe. Daar naast kan men zich door middel der leidlng van Alice Aycock, 20.30 Lezingdiscusslediavertoning door Francois Morellet 'How to survive 31 years of systems' van de vertrouwde aanpak in de Woensdag 19 oktober 10 00-12.30 Work- Kuiperspoort in het onderwerp shop onder leiding van Carel Visser, verdiepen". 10.00-12 30 Workshop onder leiding van Maria-Rosa Boezem stelt verder Fortuyn O'Brien. 14.00-16 30 Workshop dat ook voor de scholen uitgebrei- °"d" leldl"e f*" Gllbert° Zono. 14.00- de informatie over belaneriike stro- 17 00 uur Worksh°P onder leiding van cie mrormaue over oeiangrijke stro AUce A k 20 30 Lezing discussle'dia- mingen binnen de beeldende kunst vert0nlng door Alice Aycock over eigen voorhanden is. Ze hoopt dan ook, werk dat het onderwijs op deze geboden Dagelijks, audiovisuele en diapresenta- mogelijkheden zal inhaken en dit ties Alice Aycock. Gilberto Zorio, Fran- als een aanleiding zal zien om de C01S Morellet, Carel Visser, Fortuyn/ kunsten meer binnen het leerplan en anderen. te betrekken Al met al kost de Forum-manifesta tie ruim zeventigduizend gulden. Abdijcomplex dagelijks 10 00-17.00 Vier Skulpturen van Alece Aycock i Wandel- kerkt Gilberto Zorio iMuntpleln). Fran cois Morellet (Abdijplein). Carel Visser Ongeveer zestien mille wordt bijge- iKlein Abdijplein dragen door de gemeente Middel- Vleeshal. 10 00-17 00 Installatie 'On her burg. De provincie Zeeland betaalt majesty's secret service' van Fortuyn/

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13