M&S MODE BÉ Het enige waar u't niet warm van krijgt is de prijs 69.- 89.- 1 LH Mol kledij® 't Hummeltje" (kinder M&S*maakt mode betaalbaar ASPENS HERFST- MODE ■HBSi pÉSq| MOL Een dag zonder krant is oen muie zonder staart. Zet zelf een Zaken Kleintje indePZC. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 5 OKTOBER Jaspó-blousr* Met a-svmetrisclu' kr< In diverse kk-urr Ml 36 t/m 16 Corduroj pantalon Breed rib. mei verhoogde lailleband. In diverse modeldeu ren. Mt 36 i/m 46 Japon itecht silhouet, •t drukknoop- »ur nering. in polyester/ katoen. Diverse mode kleuren. Mt 36 t/m 41 Modische blouson in katoen, borg gevoerd. In diverse aktuele kleuren. Mt 36 t/m 46 Flannel gevoerde parka met opgestikte /akken in diverse aktuele kleuren. Ml 40 t/m 4« Nu ook in Middelburg, Grote Markt 8 Aspens, een kolleklie mode in de maten 38-58, die geheel is afgestemd op de vrouw die niet of moeilijk kan slagen in de normale konfektie maten. Naast modellen van Aspens uit Zweden van het kreukvrije Asplene-Jersey. brengen wij tijdloze, gemakkelijke en praktische kombinaties voor herfst en winter Komt u eens kijken, het is beslist de moeite waard. Modehuis voor grote en speciale moten Nieuwe Burg 31 Middelburg Tel. 01180-28378 1 Natuurje buur Natuur in onze woonomgeving. Op allerlei plaatsen komen we haar tegen. In plantsoenen, par ken, schooltuintjes en kinder boerderijen. Maar ook in wegber men en langs waterkanten. Ja zelfs op bouwterreinen en vuil stortplaatsen. Soms in vreemde hoekjes of gaatjes. Een paarde bloem tegen een lantaarnpaal, een broedende merel in de brie venbus. Maar de natuur van de steden is wel een 'schralere' dan die van het platteland. Lang niet alle planten en dieren kunnen zich handhaven in een stedelijke om geving. Zilver- en kapmeeuwen b.v. red den het er uitstekend, doordat zij hun menu hebben aangepast. In plaats van zeebanket eten zij er vooral voedsel dat op de vuilnis belten te vinden is. Maar veel andere vogels vinden in de stad te weinig van hun gading. Bij de planten is dat net zo. Paardebloe men gedijen uitstekend, ondanks de uitlaatgassen van onze auto's. Andere soorten planten kunnen daar minder goed tegen. Die komen in een stedelijke omge ving dan ook niet of nauwelijks voor. Talloze functies De leefbaarheid van een stad of wijk wordt sterk bepaald door het groen en de manier waarop dat is aangebracht en kan worden ge bruikt. Het groen heeft allerlei functies in een stad. Het is de 'aankleding' ervan Maar we gebruiken het ook om het geluid te dempen, de wind te breken en het stof te vangen. Kinderen kunnen er spelen, ou deren in de zon zitten of een ommetje maken. Er kunnen volkstuintjes worden aangelegd. Het is een rustpunt, maar ook een ontmoetingsplaats. Speelveldjes, stadsparken, een simpel stukje groen. Ze kunnen niet de grote natuurgebieden ver vangen, maar een goede buur is soms beter dan een verre vriend. Zoveel hoofden, zoveel zinnen Hoe een leefbare omgeving eruit moet zien, hangt in hoge mate af van de verlangens van de bewo ners zelf. Sommigen willen hun hond kun nen uitlaten, anderen willen vis sen, hun kinderen laten spelen of eendjes laten voeren. De één wil zijn auto voor de deur, de ander heeft liever een autovrije straat. Wat doen we met een braaklig gend terreintje7 Maken we er een wijktuin van? Of zetten we er een sporthal neèr? Een woningzoe kende zal er liever huizen zien verrijzen. Naast de verlangens van de be woners is er dan nog zoiets als het 'algemeen belang' Dat kan vereisen dat een onaangetast stuk natuur ook tegen de wens van de omwonenden plaats maakt voor b.v. een nieuwe weg. Belangen afwegen Er moeten steeds weer keuzen gemaakt worden. Dat moet zorg vuldig gebeuren: verschillende belangen moeten tegen elkaar worden afgewogen. De belangen van wonen, van werken, van recreatie en verkeer, om de voor naamste te noemen. Nu eens zal dit de doorslag geven, dan weer dat. De natuur in de woonomgeving heeft in het verleden bij de belan genafweging vaak te vaak, vinden velen nu aan het kort ste eind getrokken. Daarom moe ten we er nu iets extra's voor doen. Houtwallen neerzetten, kin derboerderijtjes, geitenfokkerij en, volks- en kruidentuinen Zo dat we, terwijl we prettig en zinvol bezig zijn, het contact met de levende natuur weer kunnen opnemen. Gelukkig zijn individuen, groepen en overheden al bezig om de kwaliteit van de woonomgeving te verbeteren. Stap voor stap Centraal daarbij staat, dat de natuur weer een belangrijker plaats krijgt in de bebouwde om geving. Op veel plaatsen zijn de resultaten daarvan al zichtbaar Meedenken, meedoen. Door erover te denken en met anderen erover te praten. En door mee te doen aan projecten op dit terrein. Of liever nog: door zelf zulke projecten op te zetten. Een buurttuin, volkstuinen, een wijkboerderij, een speelbosje. Een moestuin bij een bejaar dentehuis of bij een clubhuis. We kunnen ook kleiner beginnen. Met het lichten van tegels om er planten neer te zetten. Of door de grasmat naast de flat om te toveren in een wat ruiger stukje natuur. En door die onhartelijke „iruiken te vw.-..a„, jasmijnstruiken. Samen met de Groenmarkt komt u een heel eind. De gehele Groenmarkt is zeer ruim van opzet, totaal ruim 40.000 m2, voorzien van ruime parkeerterreinen, kijk- en wandel park, voorbeeldtuin, koffieshop en nog veel meer. Wij staan voor u klaar met gedegen voorlichting en service tegen redelijke prijzen. Zeelands groene markt heet u van harte welkom. Van Cittersweg 2, 4341 BC Arnemuiden. ,je moderne optic»e®n ae vakman j lange vors 0_302i4 qoes Teb" „O V en A.N.V.C. opticieen O EXCLUSIEVE KINDER- EN TIENERMODE Onze merken zijn: Cacharel - New Man Hummelsheim - Ancolux Jean Ie Bourget - BTB Voor jongens en meisjes in de maten 92 tot 186 11 Witte Paardstraat 6 - 4461 AC Goes Telefoon 01100-11101 In verband hiermee doen wij de herenkleding uit ons assortiment en kunt u nu profiteren van de enorme kortingen op onze herenafdeling Alle kostuums ook donkerblauw, donkergrijs 30% korfing Truien en vesten 30% korting Alle winterjassen en coats 30% korting Overhemden, spencers, loZ*re- 10% korting Alle gabardine en poplin regenjassen 3Q% Herenhoeden halve prijs Alle gabardine regenjassen halve prijs Blazers en kolberts Pantalons 20% korfing Neem daarom snel een besluit, dan komt u zeker niet voor niets1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 42