"ilia de mode aan handen en voeten gebonden pure zijde I PJCHTIGE LUXE foundation uit mc najaar '83 WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 ondermode, schoenen en tassen, make-up K LS - -/ Foto; 'Grande Premiè re', najaar/winter ma quillage van het huis Lancöme. Schoenmode winter 1983/'84 geeft een verpletterende come back van de pump te zien. Pumps met een rechte hak die soms enorme hoogten bereikt. Elegant-sjiek zien ze er uit door hun eenvoud; slechts hier en daar een speels randje of een garnering van slangeprint. De lange laars maakt plaats voor modellen die heel nadrukkelijk aanwezig zijn. Modieuze details zijn leren riemen rond of langs de schacht, maar meer nog de vaak spectaculaire materiaaleombinatj.es (kalfsnappa met slangeprint b.v.). Zwart is dè kleur van deze winter. Daarnaast veel grijs, taupe en bruintinten. Bij elegante kleren en schoenen hoort een dito tas. De nieuwe sjiek in het modebeeld zorgt voor een exclusieve tas door het gebruik van kostbare materialen als nappa, kalfsleer, slangeleer en leersoorten met een kroko- en hagedi sprint. Dezelfde sjiek zorgt ook voor de terugkeer van de avondtas. Voor de sportieve trend blijft er een sportief getinte tas die vrij groot is, meestal een schoudermodel en qua sty lering is afgeleid van de vroegere zadeltas en jagerstas. Passend bij de armoe-look zijn er modellen die bewust een vies uiterlijk hebben, met krassen en beschadigingen. De kleuren sluiten aan bij die van de schoenmode. jjlén telefoontje vanuit de showroom naar het atelier is voldoende, en binnen de kortste keren liggen er de mooiste beha's, minuscule slipjes, frivole French knickers en luchtige Inemdjes voor onze neus. Alles gemaakt van pure zijden stoffen en afgewerkt met luxueus fandoend zijden kant. Het lijkt een sprookje dat zich afspeelt in de sjieke zaken aan één van öe dure Parijse Boulevards waar slechts de rijken der aarde hun goed gevulde beurzen ietwat jkomen ledigen. De werkelijkheid is anders en voor liep goed, tot de concurrentie vanuit jelen waarschijnlijk verrassend. We de goedkope landen zich aandiende fitten dicht bij huis. Het sprookje en ons dwong om andere wegen in te jeelt zich af in Tholen waai' Timpa gaan slaan. Dat gebeurde zo'n zeven R.V., fabrikant van deze 'luchtige' jaar geleden". tot 82 insumenten die zich bevinden in 42 anden met als grootste afzetgebieden L:ankrijk, Amerika en Engeland. een kleintje dus, en zeker ook niet de verwerking van lycra-katoen voor le eerste de beste die we in Zeeland in een goed gevormde molded cup. Wij ns midden hebben. Eén van de twee werken namelijk met met machines ibneken in foundation die er in Ne- die kant en klaar gekocht worden, ierland nog bestaat. Het gesprek jken sedert 25 jaar haar thuisbasis leeft. Directeur-eigenaar is de heer A. Pas. Een self-made man, van a tot z :end met de allerkleinste kneepjes het o-zo-moeilijke ondermode- vraagt wel even wat meer aandacht dan haar 'gewone' zuster. Vandhar ook dat de produktie van de zijden collectie in Tholen plaatsvindt, en de normale produktie verwerkt wordt in Tunesië, waar Timpa al zo'n tien jaar nog een tweede fabriek heeft staan, dit vanwege de lage produktie- kosten. Anderhalf jaar geleden ongeveer startte de heer Te Pas met zijn collec tie. Op zich misschien niet zo uniek, ware het niet dat een beha molden van een zijde-lycra combinatie dè problemen geeft voor velen. Omdat de vraag naar de zijden collec- unieke van onze sportbeha is echter tie in Engeland, Frankrijk en de USA zo groot was en Timpa haar produktie wereldprimeur Precies op het juiste moment wist i Timpa toen als eerste ter wereld in te !k Met zo'n 100 medewerkers "is hij haken op de rage van 'meer aandacht bootste werkgever op het eiland voor je lijf in de vorm van trimmen, holen. Van de totale produktie gaat joggen en alle andere sportieve bijeen- naar de buitenlandse komsten, „Het werd de sportbeha. Een enorm succes, maar de concur- •entie zag er ook gelijk brood in. Het niet kon opvoeren bleef de Nederland se vrouw tot nu toe verstoken van deze weelderige ondermode. Daar met zelf ontwikkelde machines komt echter snel verandering in, want, indt plaats in de showroom annex waardoor we ons moldingproces volle- in oktober gaan de vertegenwoordi- rantoor, waar de ouderwetse Singer- clig beheersen. Het succes van de BH j ënnaaldsmachine goudglanzend sportbeha bleek geen Pyrrhus-over- itaat te glimmen als ode aan de vrouw winning, want een nieuw succes kon- he 27 jaar geleden alles op poten digde zich onlangs aan. En weer een ette Mevr. M. C. Klee, moeder van de wereldprimeur. „Het heeft me heel leer Te Pas startte in Amsterdam, Wat voorbereidingen, ontwikkelingen, tuitte daar op problemen met huis- reizen en uiteraard geld gekost, maar esting en werkgelegenheid en reisde het is me gelukt. Een zuiver zijden if naar Tholen, waar men wel iets in collectie foundations afgewerkt met je onderneming zag zuiver zijden kant". Hij spreekt er met )e oudegasfabriek die als huisves- veei trots over en niet ten onrechte, Ing dienst deed groeide al snel uit tot en bedrijf waar steeds meer uitge- rnllprtio ireid moest worden. „We brachten <!/mcn luicwic !en massaprodukt in het goedkope Het vervaardigen van een zuiver zij- jenre", vertelt de heer Te Pas. „Het den beha, die goed gevormd moet zijn gers op stap om de zijden collectie in Nederland (en uiteraard ook in Zee land) aan de vrouw te brengen. De collectie die uit pure zijde bestaat zal in Nederland voorlopig nog niet op de markt worden gebracht Ze is ontwikkeld in opdracht van het be faamde Helena Rubinstein-concern dat haar produkten-range wil uitbrei den met een collectie ondermode die moet passen in de Rubmstein-sfeer Uiterst luxueus dus. „Ze slaan stijl achterover als ze het zien", is de reactie van de heer Te Pas. Geen moment twijfelt hij er aan of zijn collectie wel aan zal slaan. Met hel label van dit beroemde huis als garan tie zal hem dat ongetwijfeld lukken. De start is weliswaar gepland in Frankrijk, maar een licentie is er voor de hele wereld, zodat ook de Neder landse vrouw zich ooit zal kunnen hullen in luxe zijden ondermode. Wordt de ondermode nog luxer? De heer Te Pas ziet dat niet zitten. „Lu xer dan deze Rubinsteincollectie kan ik met maken. Het moet geen extreme vormen aan gaan nemen. Laatst kreeg ik zijde aangeboden die drie honderd gulden de meter moest kos ten. Wat moet ik wel niet voor zo'n beha gaan vragen?" De zijden beha uit de Rubinsteincollectie zal waar schijnlijk ronde de honderd gulden gaan kosten. Voor een gemiddelde beurs misschien iets te hoog, maai' ook niet zo extreem dat ze slechts voor een enkeling is weggelegd „Wie echter eenmaal met zijde begint, wil nooit meer iets anders", aldus de heer Te Pas. Hij is zoals hij zelf zegt „nog steeds verliefd op zijn collectie". Van daar zijn succes. Foundation beheerst zijn leven voor een groot deel. Niets ontgaat hem en voor alle grote en kleinere problemen wordt hij geraad pleegd. Zoals tijdens ons gesprek, als een coupeuse raad komt vragen om dat een zijden hemdje wat onwillig lijkt. „Ik kan zelf ook alles, ik heb gesneden, genaaid, ik heb alle stadia doorlopen binnen het bedrijf, en weet dus waar ik over praat". Die ambitie voor de ondermode kwam trouwens pas later, nadat een eerdere poging om operazanger te worden op mets uitliep. „Onze merknaam Duet is er een vervolg op", zegt hij. 'Duet'. Het werd geen duet voor twee op de planken, maar een duet voor een vrouw. De beha. Hij lijkt geen spijt te hebben van zijn uiteindelijke keuze. Het vervolg op zijn successtory zal ongetwijfeld niet uitblijven. Foto: Zuiver zijden beha met bijpassend slipje, met een rijke kantgar- nenng die eveneens van zijde is gemaakt. Slechts de zijpandjes zijn van een zijdemenging om ze elastisch le krijgen. Foto: Klassieke pumps met middelhoge hak in combinatie met tas ge maakt van Chevreau- leer in buidelmodel. naquillages arme maquillages zorgen er deze winter voor dat onze huid er gebronsd, of voor wie dat wil, doorzich- ig blank uitziet. Veel huizen komen dan ook met twee 'ersies van hun nieuwste make-ups. iancóme noemt haai- nieuwe lijn 'Grande Première' en aal daarbij de keuze uit 'effets speciaux' met donkere. »ms ietwat 'versleten' kleuren als zwart, bruin, aubergine cassis met een teint die bleek wordt gehouden door de lieuwe kleur Maquimat Ivoire. De andere versie heet Lumière de jour' en hierbij zijn de tinten helder en zacht oals bruin-beige., zachtgrijs, teder oranje en roze ïourjois houdt het op 'The Tartan Look' met een duidelijk iccent op de ogen die avant-gardistisch of wat klassieker 'Pgemaakt kunnen worden al naargelang de kleur die nen kiest (blauw, roze, grijs of bruin en geeltinten). Hollywood Glamour' heet de najaarslook van Sans soucis die een nostalgische terugblik is naar de filmwereld to de tijd van Ava Gardner. Estee Lauder brengt 'Color graphics' waarbij de ogen worden opgemaakt en omlijnd w rookachtige tinten, Een liquid eyeliner moet zorgen 'oor een extra dramatisch tintje. De huid moet porselein- «ank zijn. lieuwe produkten 'oed nieuws voor de vrouwen die houden van een (Uidvriendelijke make-up. Dè grote range produkten die «otherm al had is uitgebreid met een complete make-up •jn bedoeld voor gevoelige, tere huidjes. De produkten 'cstaan uit losse en vaste poeders (bio poudre en bio orapact), vloeibare fond de teints, oogschaduw in drie wten, mascara, oogpotlood, blushers en lippenstiften in twee uitvoeringen, een halfdekkende en een transparan te. Nieuw van Ellen Betrix is een ongeparfumeerde make-up. de Natural Soft Make Up die te koop is in vier tinten, Ook nieuw zijn de Nail en Lip Fashions in maar liefst 28, respectievelijk 24 kleuren. Voor de heren heeft Ellen Betrix Henri M„, een after-shave emulsion in de geuren City en Country. Cacharel is er ook niet meer alleen voor vrouwen. Nieuw is Cacharel pour l'Homme, een herenlijn die bestaat uit een after-shave, een eau de toilette, een baume, scheerschuim, deodorant en zeep, Sans Soucis ontwikkelde een nieuwe dagcrème (Skin Repair Day Cream) die het ouder worden van de huid moet tegengaan .door een olie-in-water emulsie, 's Morgens na het verfris sen te gebruiken als basis voor de make-up. Cutex heeft nieuwe romantische kleurtjes voor lippen, nagels en ogen. Kardinaalsrood, pauselijk paars en scharlakenrood voor nagels en lippen, melancholisch heidepaars en turquoise- grijs voor de ogen. Bourjois heeft weer zo'n lief rond doosje dat typerend is voor het merk en deed er een zonnetje in. Pastel Teint 'Coriandre' zorgt voor een fraaie bruine vakantiekleur; een compactpoeder die met een uitwasbaar kwastje wordt opgebracht. Lancöme probeert de rimpels te lijf te gaan met haar produkt Crème Progrès Intensif Rides, een verzorgingsprodukt dat corrigeert en beschermt tegen nadelige invloeden die rimpelvorming veroorzaken. Voor de nacht heeft ditzelfde huis de Forté-Vital de Nuit, een crème die bij uitstek de uurtjes gedurende de nacht benut om herstellend in te werken waardoor het huidweefsel steviger wordt. Voor gezicht en hals. Lotion d'eveil Rafraichissante van Lancöme wordt 's morgens gebruikt om de huid te verfrissen. Het is een lotion in emulsievorm, verrijkt met een combinatie van bloemengeur en een vochtherstellend element.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 39