Olympisch elftal zet kansen op de tocht tegen Roemenen: 0-0 KNMV-REGLEMENT FA VORIETE BOEKWERKJE VAN AD DEEGENS Duitsers in twintig minuten tijd naar een 3-0 overwinning Secretaris schaakbond stapt op na conflict in bestuur WAK OPTREDEN IN UTRECHT PZC/sport Tae-kwondo club in Vlissingen ege Kuiper Met zoon Edwin Zeeuws autorittenkampioen Zeeuws team zaalvoetbal taRDAG 6 OKTOBER 1983 ITRECHT (GPD) Het laatste woord is toch weer aan Kees jjvers. Na de doelpuntloze remise gisteravond in Utrecht in het olympisch elftal tegen Roemenië zijn de Nederlandse insen op een retourtje Los Angeles tot een minimum idaald. Het „gat in de markt", ontstaan door de uitschake- jg van Oranje voor de WK vorig jaar in Spanje, zal nu snog moeten worden opgevuld door Rijvers, die veel van de leurstelling van gisteravond kan goedmaken wanneer hij ji winnend elftal formeert voor de EK-interland volgende eek in Dublin. [agt de bondscoach daarin niet. lat werd gekeerd. Of de kansen die n is de financiële ramp niet te Bosman en Houtman na de rust kre- 'erzien en zal Nederland volgend gen, maar toen net dat greintje geluk fr bovendien andermaal op het in- misten om doelman Lung te passeren, (nationale voetbalpodium ontbre- Want in kansen uitgedrukt had het h, Want met de dubbel-ontmoetin- olympisch elftal deze wedstrijd in zijn n tegen Joegoslavië en Italië in het voordeel moeten beslissen. Roemenie pruitzicht lijkt er voor het olym- kreeg zijn beste mogelijkheid pal na jch elftal nog bitter weinig eer te de hervatting, maar de paal kwam halen. doelman Van Eede te hulp bij een [k Ger Blok onderkende gistervond ziedend schot van Urugeanu. jliswaar dat het een hele heksentoer [zijn om in die duels tot succes te iinen, tegelijk weigerde hij pertinent Ji bij de dreigende ondergang neer [leggen. Hoe ontevreden de gedre- ji bondscoach met het resultaat ook (s, „toch zie ik nog altijd mogelijk- den om ons voor Los Angeles te jatsen. Ik wil niet overkomen als n Don Quichotte. maar naar mijn llige overtuiging zijn we zeer beslist niet uit de strijd", wens lijkt daarbij de vader van de lachte, want wie gisteravond het mpisch elftal aan het werk zag, kon in moment in vervoering geraken jr het vertoonde spel. Aan ijver, ikracht en agressiviteit ontbrak dit samenraapsel van het tweede nituur weliswaar niet, wel aan het izlcht en het vermogen om de outerde en fysiek sterke staatsa- teurs uit Roemenië het vuur •kelijk na aan de schenen te leggen. Ie gelouterdheid", zo oordeelde ook ik naderhand, „was het kardinale schil tussen beide ploegen. Maar wil je als je over een groep spelers jt beschikken van wie er tien min r regelmatig in het A-team Zeven spelers van de Roe- ploeg van gisteravond komen èndien uit voor Kraiova, dat vorig oen nog doordrong tot de laatste van het UEFA-Cuptoernooi. in het buitenland opgedane erva- 5 missen de voor deze interland or Ger Blok opgetrommelde semi- tofe bijna zonder uitzondering, laat doordat de voorbereiding op «ze kwalificatie-interland al even- is Ie wensen overliet en Blok tij de drie trainingsstages niet een over de voltallige groep kon ihikken, ontbraken ook de auto ismen. Daardoor ontstonden ook iravond herhaaldelijk coordina- roblemen en leverde het vaak rukwekkende overwicht bitter nig rendement op. iar deze ploeg", treurde Blok na op, „miste ook net dat tikkeltje ik dat nodig was om ons mpel te helpen" ir de kopbal van Bosman, bijna lierwege de eerste helft, die door de Jan Raas naar de Herfstprijs DEN HAAG (ANP) Peter Post heeft woensdag de wielerploeg samengesteld, die zondag deel neemt aan de najaarsklassieker Blois-Chaville: de grote Herfst prijs. Post wees zes renners aan, die hem gaan verlaten en vol gend seizoen tot zijn grootste concurrenten behoren. De zes 'dissidenten' zijn Jan Raas, de Belg Ludo Peeters, Adrie van Houwelingen, Leo van Vliet, Jacques Hanegraaf en Cees Priem. Het zestal wordt gecompleteerd met Henk Lub- berding, Theo de Rooy, Johan Lammerts en de Belg Ludo de Keulenaer. Raas zegevierde in zijn loopbaan reeds twee keer in de grote Herfstprijs. Giuseppe Saronni neemt op aanraden van zijn ploegarts niet deel aan de herfstprijs. De afzegging van Saronni heeft te maken met de Rondes van Piemonte en Lombardije, die een week later in Italië worden gehouden. In de laatste klassie ker van het seizoen, de Ronde van Lombardije, heeft Saronni nog een kans zich te mengen in de strijd om het Super-prestige- klassement, dat wordt aange voerd door wereldkampioen Greg Lemond, Saronni staat tweede. „Hoe belangrijk internationaal voet- balcontact is", beklemtoonde Blok nog eens ten overvloede, „is van avond overduidelijk aangetoond. Toch durf ik te beweren dat deze ploeg in vergelijking met de eerste wedstrijd in Roemenië, toen we kans loos werden verslagen, ongelooflijk zijn gegroeid. Ik heb de spelers ook een compliment gemaakt voor de durf en de wilskracht. Dat niet ieder een heeft gebracht wat ik had ver wacht is een tweede". Toch gedroeg deze ploeg zich bijna voortdurend als een opgejaagd dier, dat zich veel te onrustig en nerveus gedroeg. Ook dat bracht Blok in ver band met de geringe internationale ervaring. Nog deze week wil de bonds coach een gesprek met het begelei dingsteam om de ploeg zo optimaal mogelijk voor te bereiden op het duel met Joegoslavië. „Het elftal van 1974 hoefde je nog geen dag bij elkaar te halen, maar daarm is wel het een en ander veranderd" Of het veel zal helpen om de al bijna gedoofde olym pische vlam ook nog aan te wakkeren, lijkt uiterst dubieus. Nederland; Van Ede (FC Utrecht); Maessen Fortuna S), Haar (AZ'67), Koevermans Fortuna S) en Silooy AjaxKruys (FC Utrechti, Bosman (Go Ahead Eagles) en Keukens (FC Groningen); Broeken (FC Gronin gen), Houtman (Feyenoord) en De Wit (FC Utrecht), Holverda (Sparta). De stand: 1. Joegoslavië 2 1 1 0 3 6-3 2. Roemenië 3 1113 4-4 3. Italië 10 10 12-2 4. Nederland 2 0 1110-3' 23 VOLLER SCOORT TWEE KEER GELSENKIRCHEN IANP/DPA) West-Duitsland heeft de laatste kans voor een plaats in de eindronde van het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap met beide handen aangegrepen. De Westduitsers zegevierden woensdag in Gelsenkirchen voor 69.000 enthousiast meelevende landgenoten met 3-0 over Oostenrijk, dat de eerste plaats in groep zes daardoor moest laten aan Noord-Ierland. Een furieus openingsoffensief bracht de „Mann- sehaft" na 21 minuten al op een riante voorsprong van 3-0. Dat werd ook de eindstand. Door het resultaat heeft de ploeg van coach Jupp Derwall nog een kans op plaatsing voor het Europees kampioenschap, dat volgend jaar in Frankrijk wordt gehouden. Peter Houtman in een luchtduel met de Roemeense doelman. De Feyenoorder toonde opnieuw zijn zwakke vorm van de laatste weken. De Oostenrijkse bondscoach had vooraf een aardige verrassing in petto, waar hij later zelf min of meer de dupe van werd. Erich Hof liet Hans Krankl op de reservebank en bracht hem ook gedurende het spel met in het veld. Het was voor de eerste keer in zijn tienjarige carrière als international, dat Krankl slechts als reserve een interlandwedstrijd bijwoonde. Al na Duitse lotto HAMBURG (DPA) In de Westduit- se lotto zijn woensdag de volgende winnende cijfers getrokken: 2 20 21 23 24 25 29 en reservegetal 3. Het winnende getal in Spiel 77 was- woensdag: 5 8 3 9 9 6 4. VLISSINGEN In Vlissingen wordt morgen (vrijdag) begonnen met een nieuwe tae-kwondo-karateclub. Tae kwondo is een Koreaanse karate- sport, wat zoveel betekent als 'voet vuist-methode'. Hoewel het een vechtsport is, staat het sportgebeuren voorop en alleen door een goede opbouw van de condi tie en het blijven oefenen van de technieken kan men uiteindelijk deze sport meester worden. De trainingen worden elke vrijdag (van 20.30 tot 22.30 uur) gehouden in de sporthal Baskensburg. KRUININGEN Een conflict binnen het bestuur van de Zeeuwse Schaak bond heeft er tenslotte toe geleid, dat secretaris Izaak Luteijn uit Philippi ne is opgestapt. Tijdens de jaarverga dering van de schaakbond, dinsdag avond in Ons Dorpshuis te Kruinin- gen, stelde hij zich niet meer herkies baar. Voorzitter Leen de Vlieger wil de slechts een tipje van de sluier oplichten. Hij las een kort briefje voor, waarin Luteijn meedeelde zich niet meer verkiesbaar te stellen. Lu teijn liet daarin weten dat de sfeer van enkele bestuursvergaderingen niet prettig was geweest en dat hij zich niet kon verplaatsen in de ge- dachtenwereld van enkele andere be stuursleden. In feite gaat het hier echter om een conflict tussen secretaris Izaak Lu teijn en penningmeester Wilfried Vleeskens uit Terneuzen. Binnen het bestuur verdedigde Luteijn het stand punt, dat een kwalitatief hoogstaand evenement als het ECI- toernooi van Het Witte Paard in Sas van Gent een redelijke subsidie van de Zeeuwse Schaakbond verdient. Hij was er dan ook voor om evenals in voorgaande jaren voor dit toernooi een subsidie van 400 gulden te verlenen. Penning meester Vleeskens stond er echter op dat de subsidie teruggebracht werd tot slechts 50 gulden (niet meer dan een symbolische steun dus). Dit verschil van mening tussen Lu teijn en Vleeskens groeide tenslotte uit tot een conflict. Enkele bestuursle den trachtten de zaak te sussen met een compromisvoorstel: een subsidie van 250 gulden. Izaak Luteijn, ge steund door een enkel bestuurslid, hield echter vast aan de gebruikelijke subsidie van 400 gulden. Na ampele besprekingen kwam het bestuuur ten slotte definitief uit op een subsidie van 250 gulden. Luteijn besloot daar op zich niet meer- herkiesbaar te stel len. Opmerkelijk genoeg werden over deze forse subsidievermindering geen vra gen gesteld tijdens de jaarvergadering in Kruinmgen. Dat was enigszins te begrijpen, omdat er bij de begroting geen vergelijkbare cijfers van voor gaande jaren waren gevoegd. Aanvan kelijk was er binnen het bestuur ook verschil van mening over de subsidie voor het open kampioenschap scha ken in Vlissingen. Dit evenement kreeg de laatste jaren een bijdrage van 250 gulden. Penningmeester Vleeskens wilde ook hier aanvanke lijk niet verder gaan dan 50 gulden. Tenslotte werd een subsidie van 200 gulden vastgesteld- Intern was de verbazing bij het bestuur van de DEN HAAG (ANP) Johan Cruijff blijft erbij dat hij voor drie wedstrijden Onwillekeurig voor dS'79 begin 1981 niet meer dan 15 tot 20.000 gulden heeft ontvangen. De ;en zijn gedachten daarbij terug beschuldiging van de voormalige Frisol-boekhouder en penningmeester van ,i„ dS'79, JohnU.dat hij Cruijff ook nog 50.000 gulden zwart heeft overhandigd wijst Cruijff van de hand. Dit bleek woensdag bij de voortzetting van het proces tegen U. bij het gerechtshof in Den haag. De Rotterdammer staat in hoger beroep terecht wegens miljoenenfraude. De rechtbank in Dordrecht veroordeelde hem eerder tot vier jaar gevangenisstraf. rankrijk 1-1 gen Spanje RIJS (REUTER) In een vriend- lappelijke wedstrijd hebben de itbalelftallen van Frankrijk en inje woensdagavond gelijkge- eld: 1-1. won in Bari met 3-0 van Grie- De doelpunten kwamen op am Giordano (zestiende minuut), brini (22e) en Rossi (37e). Er waren D00 kijkers, JLE (BELGA) Hennie Kuiper is Dnelijk geïnspireerd door het feit, Mij volgend seizoen een ploeg pnt met onder anderen Jan Raas Joop Zoetemelk. De 34-jarige 'ou- fineester' won woensdag een pref ers over 150 kilometer in Zele plgiè), fberoepswielrenner uit Putte ver leg in de eindsprint zijn Belgische fdevluchter Ronny Onghena, die (eede werd. logewoning enoemt zichzelf tot bef d'equipe: ruzie a selectiebestuur EN HAAG (GPD) Binnen het (ctiebestuur betaald voetbal zijn Me moeilijkheden ontstaan tussen «e-voorzitter Jacques Hogewoning iKarel Jansen. Inzet van het geschil de begeleiding van het Nederlands Ml. Volledig tegen de destijds ge tókte afspraken in zullen de techni- be zaken rond Oranje volgende eek voor de belangrijke EK-kwali- ptiewedstrijd tegen Ierland name- W worden behartigd door Jacques Iwewoning en Renze de Vries, voor- Jter van FC Groningen. I?rmaal gesproken zou het Neder- pds elftal worden bijgestaan door rVnes en Jansen, die beiden techni- zaken in hun portefeuille heb- pl Zonder dat voorzitter Andrë van jLouw daarin is gekend, heeft Jac ks Hogewoning zichzelf echter tot d'equipe benoemd. Dit alles tot pot ongenoegen uiteraard van Ka- 1 Jansen, die om die reden dan ook Ptavona ontbrak bij de wedstrijd i U het Nederlands olympisch elftal JWtrecht. Cruijff, die destijds overigens in de Verenigde Staten woonde, zei woensdag als getuige voor het hof dat hij normaal tussen de 20- en 30.000 gulden vraagt voor een wedstrijd. DS'79 had hem echter voor een koopje gekregen, omdat een jaar eerder een wedstrijd tegen DS'79 en de Los Angeles Aztecs (met Cruijff) op het laatste moment niet was doorgegaan. U. wordt er onder meer van verdacht bijna een miljoen gulden te hebben verduisterd via de stichting Frisol sport. Daarnaast wordt hij beschuldigd van miljardenspeculaties met vreemd geld, waardoor de fiscus ten slotte voor miljoenen het schip in ging. Zeeuwse Schaakbond groot dat heel het 'subsidie-hoofdstuk' tijdens de jaarvergadering als een hamerstuk kon worden afgedaan: niemand stelde een vraag. In de vakature Luteijn kon overigens snel worden voorzien, want de ver eniging Terneuzen zorgde voor de enige kandidaat: Gosse Kamminga, die eerder secretaris van de Friese Schaakbond is geweest, die verbluf fend veel lijkt op Ton Sijbrands en die er dus uitziet als een dammer. Niettemin werd Kamminga vlot ge kozen. Binnen het bestuur zullen de taken verdeeld worden, maar het ligt in de lijn van de verwachtingen dat Kamminga inderdaad secretaris zal worden. Tijdens deze vergadering werd ook een streep gezet onder het voorstel- Max van Eekhout. Deze schaker van Middelburg stelde voor om bij de strijd om het persoonlijk kampioen schap van Zeeland de deelnemers niet meer in te delen in vier klassen (hoofd klas, promotieklas, eerste klas en tweede klas), maar er één grote groep van te maken. Volgens het Zwitserse systeem zou dan in elf of twaalf ron den de kampioen aangewezen kunnen worden. Vrijwel alle aanwezigen za gen echter meer voordelen in vier klassen: meer strijd omdat er meer promotiemogelijkheden zijn en prij zen in alle klassen Cor Provoost van Het Witte Paard meende bovendien dat wedstrijdleider Geert van Oor schot zich alleen prettig voelt bij het huidige systeem. Met zoveel woorden liet voorzitter Leen de Vlieger weten dat Van Oorschot inderdaad als wed strijdleider zou opstappen als er geko zen wordt voor één grote groep Met vrijwel algemene stemmen werd dan ook voor het bestaande systeem geko zen. Geert van Oorschot zal wel assis tentie houden van Izaak Luteijn, die zich beschikbaar blijft stellen als (as- sistentl-wedstrijdleider voor grote evenementen. vier minuten kreeg Oostenrijk een morele dreun. Na een fout van verde diger Weber kon Rummenigge de bal over doelman Koncilia tillen: 1-0. West-Duitsland speelde in die fase niet beter dan de Oostenrijkers. Ech ter in het afronden van de kansen was het heer en meester. Dat bewees Rudi Vóller van Werder Bremen twee keer binnen twee minuten. Nadat Meier een afstandsschot op de inmiddels 35-jarige Koncilia had afgevuurd, pik te Vóller de afgeketste bal op en scoorde beheerst 2-0. Bij het derde doelpunt stond Vóller bij een voorzet van Rummenigge op de juiste plaats: 3-0. De wedstrijd was m feite beslist. Oostenrijk was murw gespeeld na de snel opgelopen achterstand en de Westduitsers namen na het snelle begin gas terug. Na de hervatting probeerden de Oostenrijkers, met Jur- tin voor Ajacied Gasselich, die niet tot grootse daden was gekomen, iets terug te doen. Het resulteerde in kansjes, niet in grote mogelijkheden. Die kansen werden niet benut. Her- bert Prohaska, de uitblinker van de avond, strooide met goede passes, maar de spitsen konden zijn uitste kende werk niet afmaken. West- Duitsland stelde er weinig tegenover. Het beperkte zich tot enkele snelle tegenaanvallen. Vóller en Schuster scoorden in buitenspelpositie. De blonde middenvelder van Barcelona wond zich dermate op tegenover scheidsrechter Agnolin uit Italië, dat hij de gele kaart voorgeschoteld kreeg. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het spel slechter. Beide coaches pas ten wissels toe, hetgeen niet tot nieu we acties leidde. Koncilia voorkwam in de slotfase voor de Oostenrijkers nog erger, door inzetten van Briegel, Schuster en Rummenigge kundig te pareren. De Westduitsers hebben door de overwinning weer zicht op „Frankrijk", maar de weg is nog moei lijk, omdat ook Noord-Ierland nog in de race is Het duel in Gelsenkirchen leverde hen in elk geval naast het sportieve succes ook een financiële meevaller op: de recette bedroeg ruim twee miljoen gulden. West-Duitsland; Schumacher, Augen- thaler, Strack, Karl-Heinz Förster, Dremmler, Briegel, Rolff, Schuster, Meier iMatthaüsi, Rummenigge en Vóller (Waas). Oostenrijk; Koncilia, Lainer, Pezzey. Degeorgi, Krauss PregesbauerWe ber, Prohaska, Gasselich Jurtim Baumeister, Schachner en WilJJurth. De stand in groep z 1 Noord-Ierland 2 Oostenrijk 3 West-Duitsland 4 Turkije 5 Albanië 6 4 1 1 9 7-4 7 4 1 2 9 14- 7 5 3 1 1 7 8-2 5 1 1 3 3 3-10 MIDDELBURG Eén van de veel- vuldigst uit de boekenkast in huize Deegens te Middelburg gehaalde werkjes is het reglement van de Koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging (KNMV). Want deze behoorlijke 'pil' vol met huishoude lijke en technische regels is een 'must' voor oriënteringsritten-rij- der Ad Deegens en zijn zoon Edwin, die als kaartlezer fungeert. Zonder die reglementskennis was de équipe Deegens-Deegens kort geleden nooit Zeeuws kampioen geworden, waar door ze zaterdag 15 oktober in Al phen aan de Rijn uit mogen komen in de strijd om het Nederlands kam pioenschap. „Het KNMV-reglement maakt tachtig procent van de ritten uit, de resterende twintig procent is geluk, maakt de 4I-jarigc Ad Dee gens, technisch tekenaar bij de PZEM, duidelijk. De Zeeuwse clubrittencompetitie (waaruit de provinciale kampioen tevoorschijn komt) heeft wel iets meer om het lijf dan een puzzelritje, waarin je 'derde straat na bocht rechts moet' of 'na drie bomen links' wordt verwezen. Ad Deegens: „De opdrachten, die je voor een belangrij ke orienteringsrit krijgt, zijn vaak zo moeilijk of voor velerlei uitleg vat baar, dat je het reglement er wel bij móet hebben. Het is zelfs zaak om het technisch reglement uitje hoofd te kennen. Onder andere bij op drachten als 'aanhoudend rechts houden, maar elke weg maai- slechts éénmaal gebruikt worden'. Je komt dan gegarandeerd dezelfde weg drie maal tegen. Bij het raadplegen van het reglement weetje meestal watje te doen staat". „Of niet natuurlijk", voegt Deegens er aan toe, „want de top van dc deelnemers aan de reglementsritten om het provinciaal of nationaal kampioenschappen weet wel zoveel van het reglement, dat men vaak fouten ontdekt of meent te ontdek ken in het werk van de rituitzetlers. Daarom regent het protesten over de belangrijke ritten. De uit de provincie afkomstige scheidsrech ters en de landelijke scheidsrech- terscomissie hebben het er vaak erg druk mee. Het technisch reglement wordt elk jaar gewijzigd Allerlei regels worden aangepast aan tij dens de ritten ontdekte nieuwe si tuaties. Hieruit blijt al, dat de regle mentsritten erg moeilijk kunnen zijn". Ad Deegens heeft nog een paar voor beelden „Je kunt vallen over een punt-komma, soms zijn dingen met elkaar in strijd". de rijders zijn gestopt. Zoals Jan Tuinman, de topper van Schelde- gouwen, en verschillende rijders van onze club, MAC de Zeeuwen, zoals Schuitema, die een uitstekend team vormde met Piet Poelman, Boogard en de uit Zeeuwsch-Vlaan- deren afkomstige Van Hijfte". Vanaf 1966 is Deegens actief in de rittensoort. eerst met zijn vrouw, de laatste vier jaar met zijn 20-jarige zoon Edwin, tweede klas leerling van de HEAO, de school voor hoger economisch, administratief onder wijs in Vlissingen. Vroeger reed Ed win altijd als passagier mee. nu pikt hij vaak aanwijzingen op, die zijn vader niet ziet. „Al ben ik nog lang geen ervaren kaartlezer, maar dat komt nog wel", meent Edwin Dee gens. die het gesprek een kwartiertje volgt en dan snel naar de studieboe ken verhuist In 1972 weren Ad Degens en zijn vrouw de eerste Nederlandse kam pioenséquipe van Zeeland. Na hen is geen team uit deze provincie ooit zover gekomen, al bracht Jan Tuin man het tot een tw.eede positie. Ad Deegens rekent er niet op, dat hij dit keer in Zuid-Holland ver komt. „Door het wegvallen van sterke rij ders kunnen we momenteel aan te weinig sterke reglementsritten deelnemen. Weliswaar houdt ook de Goese vereniging De Bevelanden Laag pitje Oriènteringsritten rijden is een spor tief gevecht tussen deelnemer en rituitzetter. „Als rijder probeer je de uitzetter te slim af te zijn, zodat je zo weinig mogelijk fo fouten moet in casseren". Tot zijn spijt heeft Ad Deegens moeten constateren, dat er momenteel weinig goede uitzetters zijn, „En goede rijders, want een goede rijder is automatisch een goe de rituitzetter", bedenkt de kersver se Zeeuwse kampioen. Hij stelt: „De competitie in Zeeland is een beetje aan het teruglopen. Zeker in vergelij king met andere provincies staan het reglements-ritten rijden hier op een laag pitje Overigens hebben we het dieptepunt in Zeeland wel gehad" Deegens kent de reden waarom de klad in het Zeeuwse reglementsrij den gekomen is. „Verschillende goe- Ad Deegens en zijn zoon Edwin tijdens de voorbereiding op een wedstrijd. een aantal ritten, maar die zijn eigenlijk voor de rijders van De Zeeuwen, de sterkste club in deze provincie, niet zwaar genoeg. Bo vendien zet ook Scheldegouwen die zware ritten niet meer op zijn pro- gramama. Dat zal ons opbreken in Alphen aan de Rijn, waar equipes aan de start komen, die veel meer sterke ritten achter de rug hebben", oordeelt de Middelburgse rijder. „Alleen geluk kan ons een eind hoger in het klassement brengen". Vroeger deed de equipe Deegens- Deegens aan alle mogelijke ritten mee, in Zuid-Beveland, in Zeeuwsch- Vlaanderen, zelfs in Noord-Brabant. Momenteel beperkt Ad Deegens zich tot de zware reglementsritten. „Die trekken mij toch het meest, je moet constant attent zijn en snel beslis sen". Ad Deegens is zelf ook een gewaardeerd rituitzetter. „Als je geen goede rijder bent. kun je ook geen goede rit uitzetten", stelt hij vast. Ad Deegens' specialiteit is ook kaartleesritten rijden, overigens niet zo vreemd als je voor je vak hele dagen met kaarten te maken hebt.. De Middelburgse kampioensrijder heeft het er druk mee, maar hij heeft toch nog tijd om voorzitter te zijn van de MAC de Zeeuwen, bestuurslid te zijn van de personeelsvereniging van de PZEM en op zondagen te gaan plankzeilen met het gezin. Ook het team van de Zeeuwen neemt volgende week zaterdag deel aan het nationaal kampioenschap. Het bestaat behalve uit het duo Deegens-Deegens uit de volgende equipes: Piet Poelman-Cor Bode (volgens Ad Deegens momenteel de beste Zeeuwse équipe), J. van der Hage en zijn vrouw, Kees de Bruijn en zijn vrouw alsmede C. van Loo en zijn vrouw uit Kapelle. Goes aan leiding schaakcompetitie VLISSINGEN Het pas gepromo veerde Goes heeft in zijn eerste wed strijd in de Zeeuwse schaak- hoofdklas voor clubteams een klin kende overwinning behaald op Zie- rikzee. Hoewel nog één partij beslist moet worden is het vrijwel zeker dat de Goesenaars met 7,5-2,5 de winst zullen binnehalen en daarmee op kop in de hoofdklas zullen komen. Vlissingen leed een gevoelig verlies van 6,5-3,5 tegen Middelburg 2 en Terneuzen haalde flink uit tegen Lan dau uit Axel met een voorlopig 6,5-2,5. In de promotieklas gaat het pas ge promoveerde Souburg aan de leiding door een 5-3 overwinning op Vlissin gen 2. De gedetailleerde uitslagen. Vlissingen - Middelburg 2 3.5-6,5 1 M. Wise - M. van Wijnen 0-1, 2 R de Smit - J Scheltens 1-0; 3 P van Rooijen - A Jonkheer 0-1. 4 H. Massink - H van Klaveren remise, 5 M de Smit - R. Lauer 0-1. 6 R. van Oorschot - W Verdonk remise. 7 H. Cuiper - w Obbink 0-1. 8 F Dieperlnk - J MaJjaars 0-1; 9 A Bil - J. Pteterse 1-0. 10 J de Rijcke - W. Geldof Landau - Terenuzen 2.5-6.5 voorlopig: 1 R Bellemaiis - W Vleeskens 0-1. 2 A. Kok - K Pauwels 1-0, 3 A. van Kesteren - A. Dubbel dam 0-1, 4 H. Lankreijer - E. Janse 0-1, 5 A Arendse - J Dees remise, 6 L. van Ham - J. de Kraker remise, 7 T. de Putter - M. Dubbeldam 0-1. 8 J. Destombes - C Toore- naar remise. 9 A. de Feijter - J. Kamminga 0-1, 10 E Bolleman - K Cohen afg. Promotieklas: Landau 2 - Terneuzen 2 4-4 Vlissingen 2 - Souburg 3-5: 1 P de Poorte - R Steijn 0-1. 2 H Meinderts - L. van Hooven remise: 3 G de Pree - H van de Graaf 0-1. 4 M. Hasselaar - F Kayser 0-1, 5 A. Baljeu - K. Koolhoven 1-0; 6 V Droogers - J de Decker 1-0, 7 M. Brandic - P Noorlan- der 0-1, 8 A. van der Jagt - T. van Gemert remise. De Zwarte Dame - TOG-Bruinisse 4-4 1 R den Hollander - Jan de Jonge 0-1, 2 B Koeman - J. de Korte remise. 3 H. van Iwaarden - Jaap de Jonge 1-0, 4 J. Janse - M. van Driel 0-1, 5 P. van der Borgt - R. Bal 1-0: 6 B. Cok - K. van de Bos 0-1. 7 W Karelse - M. Houtkamp remise, 8 W. Krijnsen - A van Klinken 1-0 VLISSINGEN De twee selecties voor het Zeeuwse zaalvoetbalteam spelen morgen, vrijdag, in de sport hal aan de Nassaulaan in Middelburg nog een keer tegen elkaar. Vorige week was het eerste optreden in Axel. De wedstrijd begint vrijdag om 20.00 uur. Volgende week vindt de laatste voor bereiding plaats in Middelburg. Dan speelt woensdag de ene selectie tegen Audi Poppe (20.00 uur) en het Zeeuw se team van vorig jaar om 21.00 uur tegen Roovers Sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25