Ouderenzorg in kanaalzone jmoet gaan samenwerken ROTTERDAM AAN DE SEINE. Boete voor Belgische loods na aanvaring DGSM bereid Vlissings sorteerbedrijf te helpen C. J. Voordouw nieuwe directeur Kinderzorg DIRECTEUR TER SCHORRE': 51 Ook schoolverlaters toelaten bij CBB KANTONRECHTER MIDDELBURG Zestig bisamratten gevangen op Tholen NA GROOTSCHEEPSE INTERNE REORGANISATIE (DONDERDAG 6 OKTOBER 1983 toONDEI PZC/ provincie 17 'TERNEUZEN Directeur R. van den Bosch van het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre king tussen instel 'ERNEUZEN Directeur R. van den Bosch van het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre wil dat instellingen voor ouderenzorg in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone innig gaan ^samenwerken. Hij vindt dat er duidelijke afspraken moeten worden gemaakt over een ^gezamenlijk gebruik van faciliteiten en voorzieningen om een optimale hulpverlening voor bouderen te realiseren. Van den Bosch zei dat woensdagmiddag op een symposium in het ^Zuidlandtheater in Terneuzen. 'Op korte termijn zal hij de verschil- provinciaal netwerk. „Ik weet dat lende instellingen (kruiswerk, maat- momenteel ook op dat niveau pogin- schappelijke dienstverlening, zieken den verpleeghuizen en bejaardenoor den) benaderen om te komen tot een samenwerkingsverband in midden- Zeeuwsch-Vlaanderen, Van den o("j Bosch verheelde gistermiddag op het ,symposium ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Ter Schorre nöi evenwel niet dat het uitbouwen van jsamenwerking zeker niet eenvoudig zal worden. Hij stelde vast: „Het zal geen eenvou- dige zaak worden doelstellingen en etl belangen op één lijn te brengen, Dat kan het doorbreken van de individue le identiteit betekenen. Maar ik heb de idee dat de wil tot samenwerking heel nadrukkelijk aanwezig is. Open heid en respect voor eikaars deskun digheid vormt daarvoor de basis". jujVan den Bosch loopt met zijn samen- {werkingsverband voor de Zeeuws- .[viaamse kanaalzone vooruit op een gen worden ondernomen. Duidelijk is dat een regionaal samenwerkingsver band niet op zichzelf kan staan, maar ondersteuning nodig heeft van een provinciaal verband" Voor het welslagen van samenwer- Open dag Hoechst VLISSINGEN-OOST Het chemi sche bedrijf Hoechst in Vlissingen- Oost houdt op zaterdag 15 oktober weer een open dag. In een program ma dat ruim twee uur duurt, krijgen de bezoekers eerst een audio-visual over het bedrijf te zien. Tijdens een rondrit per bus zullen daarna enke le fabrieken worden bezocht. Tot ...i slot van het programma kan er in de bedrijfskantine nagepraat worden, d I De programma's beginnen om 10.00 uur, 10.45 uur en 14.45 uur Aan elk programma kunnen ruim 50 perso nen deelnemen. De minimum leeftijd is 12 jaar Belangstellenden moeten zich tevo- aanmelden. Politie arresteert inwoner Sluiskil SLUISKIL De gemeentepoli tie van Terneuzen heeft woens dagavond de uit Belgie afkom stige V. in zijn woning in de Vcldstraat in Sluiskil in de kraag gegrepen. Dat gebeurde nadat V. zelf de politie had gebeld: hij klaagde over de aan wezigheid van enkele medewer kers van de woningbouwvereni ging 'Terneuzen' in zijn achter tuin. Die wilden enige repara tiewerkzaamheden uitvoeren. ..Dat is privaatbezit en daar hoef ik niemand toe te laten", verdui delijkte V. later. Hij koelde zijn woede over de aanwezigheid van de mannen op de gordijnen van z'n woning. Toen hij dreigde met een oliekachel en wat dekens zijn pand in brand te steken, greep de politie in. V. werd, omdat hij verzet pleegde, ge boeid afgevoerd. Daarbij liep hij een blauw oog op. De Sluiskille- naar, die al geruime tijd met de woningbouwvereniging over hoop ligt over zijn huisvesting, overweegt een klacht in te die nen tegen het optreden van de politie. MIDDELBURG - „De rijksoverheid zou eens kunnen overwegen om ook schoolverlaters toe te laten bij de cursussen die het Centrum voor Beroepsorientatie en Beroepsoefening Zeeland geeft. Zij hebben net als de huidige doelgroep van het ('BB, Surinaamse en Antilliaanse immigranten en buitenlanders, gebrek aan arbeidservaring. Zij zitten dus met hetzelfde probleem als deze 'Medelanders". Dit zei de Middelburgse loco-burgemeester H. Gillissen woensdagmiddag bij de opening van het nieuwe onderkomen van het CBBZ aan het Papisland in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Na het welkomstwoord van de loco- saris een soort schietlood bevestigd burgemeester, togen de ongeveer op een stukje hout. Ruimschotel: tweehonderd aanwezigen naar buiten u„Het schietlood is een instrument dat waar commissaris der koningin dr C. al drieduizend jaar oud is. Ik hoop dat het hervormde gemeentecentrum aan Boertien, het naambord van het CBB dit nieuwe gebouw als instrument kan de Dorpsstraat 36 in Oostkapelle. De onthulde. Hij gaf een ruk aan een dienen voor de verdere ontwikkeling touw waarna het bord tevoorschijn van het CBB" kwam. Het is gemaakt van multiplex De voorzitter van de begeleidings- en werd vervaardigd door cursisten commissie van het CBB, wethouder van het CBB. Na de onthulling ging het gezelschap weer a-ar binnen M. Vinke zei tenslotte dat het succes van de opleidingen die het CBB ver- daar zei de heer zorgt, niet mag worden afgemeten aan het aantal cursisten dat uiteinde lijk een plaats vindt op de arbeids markt. „Die is nog zo klein, at.een onredelijk Boertien onder meer: „Ruim driejaar geleden begon het CBB aan de Dwars- kaai met een opleiding voor Surina- mers en Antillianen, hét waren er toen dergelijke vergelijking dertig. Inmiddels heeft het Centrum zou zijn", aldus Vinke. zestig cursisten en die komen onder Zoals eerder gemeld is het nieuwe meer uit Vietnam, Polen, Marokko, Nicaragua en Turkije. Het CBB helpt deze mensen niet alleen met het inlo- prefab) gebouw neergezet door Salon ten bedroegen 2.2 miljoen gulden. heer Boertien vervolgde: „Het is ge bleken dat deze mensen een achter- bleek al snel te klein. Afgezien van het van het COC verlenen medewerking feit dat het Centrum nu al zestig aan de bijeenkomst. Beiden zijn be- cursisten in opleiding heeft, beschikt trokken bij een grote landelijke voor- prettige omgeving. Dat is weliswaar het ook nog over een lange wachtlijst. ïichtingscampagne. waaraan tal van nog niet het begin van het halve werk Het gebouw aan de Dwarskaai her- instellingen, waaronder de homobe- maar het is wel een goede start" bergt nu enkele instanties die zich weging, de overheid en de gezond- Uit handen van projectleider de heer bezig houden met opleidingen op heidszorg, hebben deelgenomen Van A. F. Ruimschotel kreeg de commis- sociaal niveau. der Linden maakte onlangs een stu- diereis naar de Verenigde Staten. (ADVERTENTIE) Lezing Middelburg over planetoïden MIDDELBURG - De heer W. F. Gie- lingh houdt zaterdag 8 oktober een lezing over planetoïden. De lezing is georganiseerd door de afdeling Zee s' land van de Nederlandse Vereniging van Weer- en Sterrenkunde en de hieraan verbonden jeugdafdeling. De bijeenkomst begint 's middags om drie uur in het gebouw van de Volks- sisterrenwacht aan de Herengracht 52 In Middelburg. Planetoïden zijn klei ne steenbrokjes die in het zonnestel sel ronddraaien. Ze zijn wellicht ont staan uit een planeet die uiteen is gespat. De heer Gielingh is één van de yjl samenstellers van het jaarboek De ir,; Bterrengids. Geslaagden school -ivoor HEAO Jf VLISSINGEN Aan de school voor HEAO Vlissingen slaagden de vol gende kandidaten voor het herexa men: icdrijfseconomische afdeling: A J. M. Mar- kusse, Wissenkerke; J L. G de Meester, Groede: A. F A de Witte, Hulst, afgewezen: 4,commercieel economische afdeling P A van Belleghem, Vlissingen, afgewezen 3, economisch-juridische afdeling R. C. J. de Baar, Ovezande: H. T. Hylkema, Vlissin- gen, mej. M. E. Trimpe, Kloetinge, afgewe- ten. l. cü NLM CityHopper verbindt 2x per werkdag het Rotterdamse zakenleven met dat van Parijs. vertrektijden vanuit En wel dusdanig, dat u 's ochtends heen en ROToT7È55AM I 09*20 's avonds terug kunt. Vandaar 'Rotterdam '"Q I 19:30 a/d Seine'. Of zo u wilt 'Rotterdam a/d Thames! Want Zestienhoven- London-Heathrow vliegen we maar liefst 5x per werkdag. Bel voor informatie uw reisagent of NLM CityHopper, tel. 010-155430. NLM CityHopper Vliegensvlug en vriendelijk. king tussen instellingen voor oude renzorg is ook een belangrijke rol weggelegd voor individuele hulpverle ners als artsen, verpleegkundigen én de ouderen zelf. „Want uiteindelijk wordt de samenwerking gedragen door de mensen die er in werken en die gebruik maken van de voorzienin gen". Eerder tijdens het symposium (dat ■250 deelnemers uit de gezondheids zorg trok) had Van den Bosch opge merkt dat er tussen de verschillende instellingen al wel sprake is van enige samenwerking, maar dat con crete afspraken nog ontbreken. Al leen die kunnen leiden tot een opti male zorg voor ouderen. Van den Bosch: „De economische situatie en de vooruitzichten die de regering ons biedt op het gebied van de zorgverle ning, noopt tot gezamenlijke creati viteit. Voorwaarden moeten worden gescha pen op bestuurlijk, directioneel en politiek niveau zonder dat de bunde ling van krachten leidt tot een belan gen- of machtsstrijd". M. Leerling (RPF) in Oostkapelle OOSTKAPELLE - Het tweede-ka merlid Memdert Leerling van de RPF houdt morgen, vrijdag, een lezing in heer Leerling praat over 'Licht in politiek duister'. De lezing begint om acht uur. Na afloop kunnen geïnteres seerden vragen stellen. Informatie-avond in Bergen op Zoom over ziekte 'aids' BERGEN OP ZOOM - De afdeling Bergen op Zoom van het COC, de Nederlandse Vereniging tot integra- n Wagenbouw uit Montfoort. De kos- tie van homosexualiteit, houdt mor gen, vrijdag, èen thema-avond over aids. pen van hun achterstand, het fun- Deze kosten worden geheel vergoed geert tevens als schakel waardoor door het ministerie van sociale zaken Deze ziekte heeft de laatste tijd een deze mensen kennis kunnen maken en werkgelegenheid. De eerste paal aantal slachtoffers geéist. De bijeen- met de Nederlandse samenleving". De voor het CBB werd op 3 november komst begint vrijdagavond om acht De gnntivasserij van SBV in Vlissingen LOODSGELDPLICHT ZOU SBV DAS OMDOEN VLISSINGEN - Het directoraat-generaal scheepvaart en maritieme brengen voor een bedrijf als SBV zaken (DGSM) in Den Haag vindt dat overwogen moet worden de Bij DGSM is men wel gevoelig loodswet voor het Westerscheldegebied aan te passen, om te voorkomen gebleken voor de bezwaren die door dat bedrijven in financiële moeilijkheden komen. Het gaat daarbij met de directie van SBV zijn aangedra- name om het Sorteerbedrijf Vlissingen (SBV) aan de Vlissingse Buiten- gen haven. Een woordvoerster van DGSM in Den Haag heeft dat woensdag Directeur p Verheul van SBV wei- bevestigd. gerde gisteren een toelichting te SBV (zand- en grintsorteerbedrijf) den kunnen komen te verkeren, dat geven. Volgens Verheul ligt de zaak dreigde in de knel te komen, door- sluiting niet tot de onmogelijkhe- nog dermate gevoelig, dat publica- dat met ingang van 1 juni dit jaar den behoorde. Om het niet zover te ties daarover zijn bedrijf alleen grint- en baggerschepen loodsgeld- laten komen, heeft DGSM het be- maar kunnen schaden. Volgens het plichtig zijn geworden. Dat was drijf voorlopig ontheffing verleend. ANP echter zou SBV jaarlijks zo'n voorheen niet het geval. De maatre- Dat gebeurt dan in afwachting van 300.000 gulden moeten betalen, als gel werd genomen uit veiligheids- een definitieve oplossing. DGSM niet bereid was geweest om overwegingen. Voor SBV betekende De woordvoerster van DGSM gaf het bedrijf tegemoet te komen. Dat dat echter een flinke schadepost, gisteren toe dat destijds geen reke- bedrag kan SBV niet betalen, Het bedrijf (er werken tien mensen) ning is gehouden met de specifieke waardoor een faillissement dreig- zou zelfs dermate in de moeilijkhe- problemen die de regeling zou mee- de. van het vorig jaar geslagen. uur in De Botte Hommel aan de Het CBB was eerst gehuisvest in een Rijtuigweg 9 in Bergen op Zoom. Joop stand hebben en daarom begint de pand aan de Dwarskaai maar dat van der Linden en Corrie Klarenbeek opleiding op het minimale niveau, maar wel om het maximale te berei ken. Ze kunnen zich ontplooien in een cursisten i MIDDELBURG - Een opeenvolging van vergissingen en taxatiefouten van de Esso Camila. Hij rekende erop noemde officier van justitie mr T. Stein de oorzaak van de aanvaring tussen dat dit schip - het was volop eb - de het containerschip Elvira Oria en de binnenvaarttanker Benetank op 18 Pas van Borsele al lang uit zou zijn op april vorig jaar in de Pas van Borsele op de Westerschelde. De Belgische het moment dat de Elvira Oria er in loods D.C.T. uit Brasschaat, die de navigatie van het containerschip destijds zou varen. Door deze misrekening in handen had, moest zich woensdag hiervoor verantwoorden voor het lagen de drie schepen op een gegeven kantongerecht. De namens hem optredende advocaat mr F. K. Adriaanse ogenblik naast elkaar in het nauwe zette uiteen dat de narigheid begonnen was met het feit dat T. niet wist dat er vaarwater. De supertanker week Uit uit de richting Antwerpen een supertanker, de Esso Camila, naderde toen hij naar stuurboord De Elvira deed dat in Vlissingen aan boord van de opvarende Elvira Oria kwam. ook om het naar bakboord uitzwaai- ende hek van de tanker te ontwijken. Vlissingen radio had dat kort daar- op kreeg hij de lichten van de super- T1,dpnti dp7P manoeuvres verscheen voor meegedeeld, terwijl T. op de tanker in het oog De loods ging kapiteinvande Elviraopde brug redeboot zat. De Elvira Oria vervolg- echter volle kracht door. daar hij en liet de machine stoppen. Daarop de met een snelheid van 11 mijl zijn meende de manoeuvre ruim voor de volgde de aanvaring met de nog reis en zette ter hoogte van het Sloe- vernauwing van de Pas van Borsele steeds volle snelhela „arende Be- gebied een oploopmanoeuvre in om voltooid te zullen hebben. T. had zich netank waarbij twee tanks van dit voorbij de Benetank te komen. Daar- echter danig verkeken op de snelheid schip werden opengereten. Mr Adriaanse wees erop dat T. een THOLEN De maand september is bijzonder gunstig geweest voor de bisamrattenvangst op het eiland Tholen. Door werkzaamheden aan het gemaal in Poortvliet en delfwerkzaamheden in de waterwegen werd een lage waterstand gecreëerd, waardoor de opsporing een stuk werd vergemakkelijkt. Niet minder dan zestig bisamratten werd dit fataal. Op Smt-Philipsland werden slechts twee bisamratten gevangen. Maar de ambtenaar van het fauna-beheer, de heer Jan Meijll ilit Poortvliet, was met deze vangsten uitermate tevreden. ervaren rivierloods is, die al duizen den schepen zonder brokken op de Schelde had begeleid. Hij meende dat ook de schipper van de Benetank niet vrijuit ging. daar deze vaart had moe ten minderen toen hij opgelopen werd. De loods had ook nog gepro beerd radiocontact met de Benetank te krijgen, maar was volgens de raads man niet in die poging geslaagd. De officier stelde daar tegenover dat hij niets van een waarschuwing in de 'zin van 'ik ga oplopen' op de VHF-banden had kunnen vinden. Hij was van me ning dat er hogere eisen gesteld mo gen worden aan de kunde van een loods dan aan die van een binnen schipper. Zijn eis luidde 250 gulden boete voor het feit dat T. niet met een veilige snelheid had gevaren. Kanton rechter mr B. Verhoeven ging daarin goeddeels mee, maar verminderde de boete tot 200 gulden om aan te geven dat hij T. het gebeuren iets minder ernstig aanrekende. Schelde MIDDELBURG - De heer C. J. Voor- douw (52) uit Zwolle is met ingang van 15 september benoemd als de nieuwe directeur van de Vereeniging Kinderzorg. Daarmee komt er een eind aan een lange directieloze perio de die benut werd voor het uitvoeren van een ingrijpende interne reorgani satie. De heer Voordouw volgt de heer G. J. de Jager die Kinderzorg 15 augustus vorig jaar verliet. De nieuwe directeur is vanaf 1972 verbonden geweest aan het internaat voor schipperskinderen Prinses Mar- griet-Holtenbroek in Zwolle, in dezelf de functie. Daarvoor leidde hij vijf jaar het kinderbeschermmgsinstituut De Driesprong in Drachten, Eveneens vijfjaar, was hij adjunct-directeur van het internaat voor bijzondere jeugd zorg in Rolde. De heer Voordouw begon zijn loopbaan dertig jaar gele den in het toenmalige Nieuw-Guinea. Daar was hij voor de Nederlands hervormde kerk tien jaar werkzaam in het zendingsonderwijs. De nieuwe directeur was als collegelid van de Raad voor de Kinderbescher ming en als bestuurslid van het Insti tuut voor Jeugd en Gezin in Zwolle nauw betrokken bij de bestuurlijke kant van de justitionele en vrijwillige hulpverlening in Overijssel. Na het vertrek van zijn voorganger De Jager is de directeurspost in Middel burg een jaar lang waargenomen door ds H M Strating, voorzitter van het bestuur. In die periode is er hard gewerkt aan een interne reorganisa tie. Deze werd op gang gebracht in verband met van het rapport 'Een verkenning in Kinderzorg' dat reeds in 1979 het licht zag. Naar aanleiding van dit stuk en andere rapportages kwam duidelijk naai- voren dat de structuur bij Kinderzorg verbetering behoefde. Er bleek onduidelijkheid te bestaan over waar verantwoordelijk heden en beslissingsbevoegdheden la gen. Klacht was verder dat het nodige schortte aan de onderlinge communi catie. Uit het dinsdag verschenen jaarver slag over 1982 blijkt dat intussen de nodige maatregelen genomen zijn ter verbetering van de toestand. Zo zijn er nu een beleidsplan en een werkpro gramma opgesteld. Verder verscheen een daarop gebaseerd concept-organi satieschema. Bij het opstellen daar van is dankbaar gebruik gemaakt van allerlei zaken die door bestuur, direc tie en medewerkers naar voren zijn gebracht. Dat gebeurde tijdens enkele speciale bijeenkomsten. Wijn liet oplossen van de problemen werd ook contact opgenomen met de landelijke koepelorganisatie Werk verband Integratie Jeugdwelzijns- werk Nederland (WIJN). Enkele func tionarissen van deze organisatie kwamen naar Middelburg en hebben diverse gesprekken gevoerd met be stuur en medewerkers. Naar aanlei ding daarvan is ook schriftelijk ge rapporteerd. Een en ander leidde ertoe dat dit jaar begonnen werd om de vacature van directeur weer op te vullen. Daar naast werd besloten een personeels- werker aan te stellen. Daardoor werd het mogelijk om een begin te maken met het harmoniseren van de ver schillende interne regelingen op het gebied van de arbeidsvoorwaarden. Verder werd de afdeling administratie uitgebreid met een salarisadministra teur. Beide functionarissen vormen een ondersteuning voor de directie. In het gisteren gepubliceerde jaarver slag wordt de hoop uitgesproken dat daardoor minder dan voorheen vra- .gen verdwijnen 'in de diepe vijver van Kinderzorg'. Het jaarverslag komt overigens aan de orde tijdens de jaarvergadering die dinsdag 11 oktober om 14.00 uur wordt gehouden in Huize De Veerse Singel aan Veersesingel 148 in Middel burg. Verschillende bestuursleden treden af, waaronder voorzitter ds Strating en vice-voorzitter mr w. K. H. Dieleman. Beiden hebben sinds de jaren vijftig in het bestuur gezeten en zijn niet herkiesbaar. Tegenkandida ten waren dinsdag nog niet bekend.. Omstreeks kwart voor drie is een lezing gepland over het thema 'Klein schaligheid in de kinderbescherming'. Deze wordt gehouden door de heer Hans Polman. Deze promoveerde on langs aan de Rijksuniversiteit van Groningen op hetzelfde onderwerp, zij het toegespitst op de situatie in noor delijke provincies. Na afloop hiervan is er gelegenhei/'m afscheid te nemen van de vertrekken de bestuursleden en kennis te maken met de heer Voordouw, de nieuwe directeur. Dit gebeuren vindt tussen 16.00 en 18.00 uur plaats. Op 29 november vorig jaar kwam het binnenschip Schelde in het nauw van Bath in aanvaring met de Deense coaster Birthe Dancoast. De schipper L. J. B. voer toen met een leeg schip bij eb de rivier af bij mistig weer en verkeerde in de veronderstelling dat hij aan de stuurboordszijde van het vaarwater zat. Er is daar geen beton ning aan de kant van de slikken. Toen hij de opvarende coaster op zijn radarscherm zag werd de Schelde door de ebstroom dwars weggezet. Om vrij van de wal te blijven gaf hij veel tegenroer, waardoor hij de coas ter op zeker moment aan stuurboord peilde. Hoewel hij vaart geminderd had voer hij de Birthe Dancoast in de zijde aan. In deze zaak kon de kantonrechter nog niet tot een beslissing komen, omdat over de plaats van de aanva ring met genoeg duidelijkheid be stond De radarwaarnemer van Zand vliet die de schepen peilde zal op een volgende zitting als getuige gehoord worden om aan de weet te komen ol de peiling tijdens of na de aanvaring genomen is c. J. Voordouw. de nieuwe directeur van de Vereeniging Kinderzorg. Collecte ZOUTELANDE - De collecte ten bate van de Nierstichting Nederland heeft in Zoutelande een bedrag van 999.80 opgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17