Grote Kreek alleen voor het beoefenen van de vissport Veroorzaken botsing beboet met 150 gulden C Baanlozen voelen zich schuldig en angstig over hun situatie Wissel Zeeuws-Vlaanderen AXELSE HENGELSPORTVERENIGING GOA: Plaats uw familie berichten in de PZC M Rabobank Q WOENSDAG 5 OKTOBER 1983 AXEL De Axelse visvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) wenst het alleenrecht voor de Grote Kreek. Het bestuur en de leden van GOA dulden geen andere watersporten op de kreek dan alleen de vissport. Voorzitter J. C. Deij van GOA zei dat deze week op een vergadering met de Axelse VW, Die vereniging wil de Grote Kreek ook benutten voor windsurfen en kanovaren. De Axelse wethouder voor toerisme P Apers en VVV-voorzitter A. Sikkema reageerden gisteren uiterst teleurge steld op de starre houding van het GO A-bestuur Apers zat maandag avond in het stadhuis een vergadering tussen GOA en de VW voor. waarbij beide partijen door deskundigen ter zijde werden gestaan. Daarbij was ook de natuurbeschermingsvereniging 'De Steltkluut' als toehoorder aanwe zig. De VW presenteerde het plan om de Grote Kreek ook geschikt te nmaken voor watersporten bij aanvang van het vorige zomerseizoen Het stuitte direct al op onwil van de visvereni ging, die het uitgestrekte water aan de rand van Axel pacht van het waterschap De Drie Ambachten. Die pachtovereenkomst loopt tot begin 198 1985 en kan daarna worden ver lengd. Na GOA keerde overigens ook 'De Steltkluut' zich tegen het plan uit natuurwetenschappelijke overwegin gen. De wethouder Apers zat deze week de vergadering voor met het doel een Bolling Oostburg OOSTBURG De dames van de bolclub 'Raak tegen staak' hielden een bolling in Oostburg. De uitslag: 1 M van Steenbergen/E. de Vreeze/A. van de Gezelle. 2 P. Ghijs/J. Bouwens E van Opdurp. 3 K Hubregtse F. Rlteco/L. de Paepe, 4 R. van Hee/A BreyaertJ Roets Sportieve strijd rechtbanktoernooi MIDDELBURG - Onder flinke be langstelling werd zaterdag in de Mid delburgse sporthal De Voorborch het derde rechtbanktoernooi (basketbal voor dames en zaalvoetbal voor he ren) gehouden. Er werden in totaal 40 wedstrijden afgewerkt en opmerke lijk was dat daarbij geen enkele blessure van betekenis werd opgelo pen. volgens de organisatoren een bewijs van de sportiviteit waarmee de teams tewerk gingen. Bij het basketballen voor de dames ging de eerste plaats overtuigend naar het team OVJ (parketofficieren van justitie). In de finale werd hét tweede advocatenteam namelijk met 6-0 verslagen De finale zaalvoetbal bij de heren gaf geen enkel doelpunt te zien. De teams van administratiekan toor Rijkse en het heren team OVJ gingen vervolgens over tot het nemen van strafschoppen. OVJ was daarbij net iets gelukkiger en werd tot win naar uitgeroepen. Het verzorgings team van de voetbalvereniging Jong Ambon was de gehele dag stand-by om eventueel geblesseerden de hel pende hand te bieden. Zaterdagavond werd een personeels- avond gehouden in wijkgebouw het Zuiderbaken. Mr J. Tak overhandigde toen de beker voor de sportiefste herenploeg aan 'C en O' (Rechtbank college en officieren van justitie). In deze ploeg speelde ook mr W van Nierop mee. tot voor kort aan de rechtbank van Middelburg verbonden en voor de gelegenheid vanuit zijn nieuwe werkstad Amsterdam naar het zuiden afgezakt De beker van mr Tak had overigens de naam 'trofee van kwaeie zaeken' meegekregen. Van mr H. Brum was de beker voor de sportiefste damesploeg. Hij overhan digde die 's avonds aan het team van de notarisvrouwen. Beide raadsman nen reikten ook de wisselbekers uit aan de toemooiwinnaars bij de dames en heren. De eindstand b(J de dames luidde als volgt: 1 OVJ. 2 Advocaten II. 3 Stad en Land schap, 4 Deurwaarders. 5 Rechtbank. 6 Advocaten I. 7 Notarissen en 8 College en OM. Bij de heren zag de eindstand er zo uit: 1 Rijkse. 2 OVJ. 3 Advocaten. 4 Deurwaar ders. 5 Stad en Landschap. 6 Rechtbank. 7 Notarissen en 8 College en OM Karei van Goethem voorin in België ZAAMSLAG Winst was er niet voor Zeeuwse wielrenners geduren de hef afgelopen weekeinde in Bel gië; maar wel een paar fraaie ereplat- sen. Zo behaalden de amateur Karei van Goethem en de junioren Mario Rammeloo en Charles de Caluwé een tweede plaats en slaagde ook nieuwe ling Jan Mobach er in zich bij de eersten te klasseren. Karei van Goethem behaalde zijn knappe prestatie in Oostakker, waar de wedstrijd werd gewonnen door de Belg Filip van Vooren. Jacky van der Horst uit Oost-Souburg werd er tien de en Hans Moens uit Terneuzen veertiende. Verder werd Van Goe them ook nog twaalfde in de door de Belg Luc de Troyer gewonnen race in Geraardsbergen Mano Rammeloo uit Philippine kwam ook uitstekende voor de dag met een tweede plaats in Evergem, waar overigens nog meer Zeeuwen zich in de uitslag konden rijden. Conno van de Sande uit IJzen- dijke werd er zesde en Enck Vereec- ken uit Sint-Jansteen tiende Charles de Caluwé uit Terneuzen reed een opvallende koers in Haasdonk, waar hij alleen de Belg Didier de Witte voor moest laten gaan; een dag eerder klasseerde hij zich als vijfde in Sintr Gilles. In Sint-Pauwels stond een veld van ruim 60 amateurs aan het vertrek. Wemer Wieme uit IJzendijke pakte weer een graantje mee uit de Belgi sche prijzenpot Hij klasseerde zich als zevende in Maldegem Junior Jos van Baal uit Schoondijke reed naar de achtste plaats in Lichter- veld. Eric Vereecken werd vijfde in Sint-Lievens-Houtem. Jan Mobach eindigde als vierde bij de nieuwelin gen in Evergem. opening in de onderhandelingen tus sen de partijen te bewerkstelligen. Dat leek aanvankelijk ook te lukken toen de GOA-deskundige en afgevaar digde van de landelijke vissersorgani satie NWS akkoord ging met de instelling van een werkgroep. Maar tot veler verbazing sprak GOA- voorzitter Dey vervolgens een veto over de plannen uit In opdracht van zijn leden volgens de voorzitter rond de zevenhonderd stelde hij vast dat van de visclub geen enkele vorm van medewerking mocht wor den verwacht om andere waterspor- Kijkdag fietsen politie Hulst HULST De Hulster rijkspolitie houdt vandaag, woensdag, een kijk dag voor fietsen, die sinds januari onbeheerd in de gemeente zijn aange troffen Ook zijn er twee brommers. De kijkdag, die duurt van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, is in het groepsbureau aan de Van Mael- stedeweg in Hulst. Temeuzens echtpaar 50 jaar getrouwd TERNEUZEN Het echtpaar Lie- kens-Habermehl uit Terneuzen vierde het vijftigjarig huwelijksfeest Burge meester C- Ockeloen stuurde bruid en bruidegom trespectievelijk 76 en 71 jaar oudi een brief met felicitaties en ook was er een bloemstuk namens de gemeente. De heer Liekens komt oor spronkelijk uit Rotterdam, waar hij werkzaam was bij de waterleiding. Maris-Kosterstraat in Nieuwdorp na goedkeuring plan HE1NKENSZAND - Burgemeester G. C. G. van den Heuvel van Borselc heeft gedeputeerde E. Maris-Koster een naar haar vernoemde straat in het vooruitzicht gesteld, mits gede puteerde staten het bestemmings plan in Nieuwdorp, waar de straat moet komen te liggen, goedkeuren. In Borsele zijn twijfels gerezen over de vraag of gs dat wel zullen doen. Het mes zou overigens aan twee kanten snijden want in de raad rezen protes ten tegen de naam die het college de straat wilde geven: de Prinsessen- straat. De raad vond dal er in Nieuw dorp al genoeg straten zijn vernoemd naar prinsessen. Vandaag i woensdag) praten vertegenwoordigers van Bor sele en provincie over het bestem mingsplan Coudorp. ten op de Grote Kreek toe te laten. Deij zei dat medewerking zijn vereni ging zeker 150 leden zou gaan kosten. Planwijziging VVV-voorzitter Sikkema, die op de vergadering terzijde werd gestaan door de watersportdeskundige en oud-gedeputeerde A. L. van Geesber- gen, overweegt om nu b en w van Axel in te schakelen om het plan via een bestemmingsplanwijziging als nog trachten te verwezenlijken. „Maar dat dan een lange weg worden. Ik hoop echter dat we met GOA alsnog een regeling kunnen treffen. Voor mijn part in de vorm van een zonering, zowel in tijd als in plaats. De Grote Kreek wordt immers zeker niet intensief bevist. Deskundigen vertellen we dat er in het water alleen nog brasem zwemt...". Met de VW-voorzitter laakt ook wet houder Apers de houding van GOA. Beiden stellen vast dat er in Axel zeker behoefte is aan een water waar op kan worden gesurfd en geroeid. Sikkema „In Axel is er een kanoclub. maar die heeft niet de beschikking over water. De visclub heeft alles in handen. Ook het waterschap wil daar- aan niets veranderen De dijkgraaf zei Supportersvereniging Hoek vergadert HOEK De onlangs opgerichte sup portersclub van de voetbalvereni ging HSV uit Hoek 'De purperen hei' houdt donderdag voor de eerste maal een algemene ledenvergadering in de kantine van de voetbalvereniging. Deze begint om 19.00 uur. Zaterdag 8 oktober zal de club oud papier ophalen in Hoek. De vereni ging heeft deze ophaaldienst overge nomen van de wandelsportvereniging Vremdieke en volgt dezelfde route. 'De purperen hei' komt iedere tweede zaterdag van de maand in actie. De opbrengst is voor de club. zodat men de leden onder meer in staat kan stellen om de uitwedstrijden van de voetbalvereniging in Zeeland te be zoeken door het inzetten van een extra bus en op die manier de voetbal lers aan te moedigen. Er hebben zich al sinds de oprichting van de club, ruim een maand geleden, al vijftig mensen aangemeld. Voorlichting over bijenziekte in Terneuzen TERNEUZEN - In 'De Steelant'. ka tholieke school voor mavo aan het Mozarthof in Terneuzen wordt don derdag 13 oktober een voorlichtings avond gehouden over de bijenziekte Varroa en over de bestrijding daar van. Spreker is de heer P. R. van Assche. leraar bijenteelt. De bijeen komst begint om 19.30 uur. op de vergadering dat het nu goed loopt en dat hij dat zo wil houden Ook volgens een rapport van de ANWB is er op de kreek ruimte voor verschillende watersporten Apers betreurt met name dat de inwo ners van Axel voor watersporten vele kilometers moeten afleggen naar de Otheense Kreek in Terneuzen, de Braakman of De Vogel bij Hengstdijk, terwijl er in de eigen gemeente ge schikte wateren liggen. „Het zijn dure verplaatsingen in een tijd van reces sie" Voorzitter Deij van GOA was gisteren met voor commentaar be reikbaar. Grote Kreek alleen KANTONRECHTER TERNEUZEN TERNEUZEN Dc Terneuzense kantonrechter mr H. A. R. de Mul heeft dinsdag de vrachtwagenchauf feur J. B. uit Rotterdam veroordeeld tot een boete van 150 gulden. B. werd schuldig bevonden aan het veroorza ken van een aanrijding eind oktober vorig jaar op de Zwedenweg in Ter neuzen. Verkeersschout J. Boogcrs had dezelfde straf geëist. Bij het ongeval had een personenauto zich in de flank van de vrachtwagen combinatie geboord toen die vanaf de Zwedenweg een inrit bij August de Meijer walde inslaan De verkeers schout zei het onbegrijpelijk te vinden dat B bij die manoeuvre het achter opkomend verkeer niet had opge merkt. Bij de aanrijding raakte de personenauto de benzinetank van de vrachtwagen, waardoor 400 liter gaso- lie over de weg stroomde. Overigens wees de verkeersschout in zijn requisitoir op het gegeven dat in feite ook de bestuurder van de perso nenauto had moeten begrijpen dat de vrachtwagenchauffeur linksaf ging slaan en daarvoor ook richting aan gaf. Boogers „Maar dat kunnen we als openbaar ministerie niet bewijzen Boeles van respectievelijk 200 en 60 gulden waren er voor twee hardrij ders A. B. uit Westdorpe reed op 5 februari met een snelheid van 83 kilometer door het buurtschap Ma- grette in Axel. Daar geldt een maxi mumsnelheid van 50 kilometer Voor B was het de tweede maal in enkele maanden dat hij op een snelheids overtreding werd gesnapt Voor hem hanteerde de verkeersschout het dub bele tarief met de waarschuwing dat bij een volgende overtreding voor waardelijke intrekking van het rijbe wijs zou volgen J. van de V. uit Terneuzen reed in zijn woonplaats vijftien kilometer te hard Conform de eis werd hij veroordeeld stoptekens van de politie. Hoewel hij tot 60 gulden. C. S. uit Kapellebrug de kantonrechter vertelde daarv: Dit EHBO-cursus BRESKENS - De afdeling Bresl Z van de Koninklijke Nederlandse i« eniglng EHBO begint vanav (woensdag) met een cursus EHBO cursusavonden beginnen elke wc* dag om acht uur in Goedertljd Breskens. De cursus omvat tussei zestien en twintig bijeenkomsten geeft recht op het erkende EH1 diploma. Filmvoorstelling HULST De Hulster filmclub '83 draait donderdag (morgen) ii bioscoop 'De Koning van Engeli In het dienstencentrum voor bejaarden 'De Veste' is tot 21 oktober een fototentoonstelling te zien van het project 'Mensen zonder iverk' FOTO-EXPOSITIE 'DE VESTE' TERNEUZEN: TERNEUZEN „Het blijkt dat veel werklozen zich schuldig voelen dat ze geen werk hebben. Ze durven er niet goed voor uit te komen. We hebben het binnen het project meege maakt dat iemand uit Hulst per se hier in Terneuzen een cursus wilde volgen. Hij leefde al enkele jaren zonder werk en was steeds in slaat geweest, dat voor de buurt geheim te houden". Dat vertelde dinsdagmid dag projectleidster Ellen de With van hel baanlozenproject 'Mensen zonder werk' in Terneuzen bij de opening van een fototentoonstelling in het dienstencentrum voor bejaarden 'De Veste'. De expositie, die eerder te zien was in de bibliotheek, bestaat uit foto's rond het thema 'Samen leven' door deelne mers aan de cursus fotografie. Ook is er een aantal opnamen te zien van activiteiten van 'Mensen zonder werk', zoals cursussen, dramatische expressie en pottenbakken, gemaakt door Kees van Sluys, docent fotogra fie Wethouder J. van Rooyen, die de tentoonstelling opende, noemde het van groot belang dat de samenleving mensen niet in een hokje zet en er rekening mee houdt, dat zij die niet in het arbeidsproces zitten tóch dee", uitmaken van de maatschappij. Het project 'Mensen zonder werk' pro beert hen te helpen bij het zinvol invullen van hun tijd en zicht te geven op hun omstandigheden. Hij herinner de eraan dat vijftig procent van de schoolverlaters niet aan het werk komt: 'een triest beeld'. Beroepsfunctionaris Peter Kiela van i boete van in totaal 260 niets te hebben gemerkt, werd hij de film H faut tuer Birgitt Haas veroordeeld tot 120 gulden boete. Dat de jonge Franse cineast LaurentI was conform de eis. In de aangehou- nemann Het is de tweede verton gulden opgelegd voor overtredingen op 6 en 18 januari. De eerste keer reed hij meteen tractor zonder verlichting, den zaak werd C. van L. uit Terneu- de tweede datum op een motor zonder zen veroordeeld tot 100 gulden boete geldig rijbewijs. omdat hij begin november '82 op het van Cine '83. De eerste film vo: maand. 'Fanny en Alexander' Ingmar Bergman, trok een volle a In de nacht van 11 oktober vorig jaar kruispunt Sint-Anna door het rode Morgen begint de voorstelling j, n K. uit Kloosterzande verkeerslicht was gereden. uc ai..,..--...g Gecoördineerd Bejaar- denwerk in Terneuzen pleitte voor contact tussen ouderen en mensen zonder baan. Hij dacht aan een vrij willigersproject naar het voorbeeld van 'Graag gedaan', waarbij bejaar den die er niet meer in slagen om hun tuintje om te spitten of andere kar weitjes te verrichten hulp krijgen Ook kan er in de toekomst een 'praat middag' worden georganiseerd over de positie van mensen met AOW die hün ervaringen hebben met een economische crisis en baanlozen De tentoonstelling van 'Mensen zon der werk' blijft in 'De Veste' tot 21 oktober en verhuist daarna naar het gewestelijk arbeidsbureau. De scho lengemeenschap voor nijverheidson derwijs 'De Leeuwtjes' die de foto's ook te zien krijgt wil via de lessen op het thema inhaken. Na een liefdevolle verzorging in het Julianazie- kenhuis en het Rusthuis 'Scheldeoord' is na een geduldig gedragen lijden zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder SARA CORNELIA MAGDALENA HARTE weduwe van Lcvinus Jacobus van Waes in de gezegende ouderdom van bijna 95 jaar. Terneuzen: P. J. van Waes E Mechielsen-van Waes L Mechielsen J. van Waes klein- en achterkleinkinderen Terneuzen. 4 oktober 1983 Emmalaan 1, Huize 'Scheldeoord' Corr.adres: Dhr. L. Mechielsen. Wilgenplantsoen 12, 4537 VC Terneuzen De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 7 oktober a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in Huize 'Scheldeoord'. welke aanvangt om 13.30 uur Gelegenheid tot condoleren in 'Scheldeoord' na de begrafenis Geen bloemen. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. DANKBETUIGING Het was zeer bemoedigend voor onze familie zoveel blijken van deelneming en belangstelling te hebben mogen ontvangen bij het overlijden van onze moeder MEVROUW CLEMENTINA KRAMERS VAN DE WALLE Wij btetuigen hiervoor onze oprechte dank. Fam. Kramers gemeente Bij de afdeling onderhoud gebouwen van de dienst openbare werken van de gemeente Ter neuzen wordt gevraagd een werkman algemene dienst (vakature 83-3) vervulling van deze vakature is mogelijk voor minder dan 40, doch met een minimum van 32 uur per week. Vereisten kandidaten dienen in het bezit te zijn van het diploma L.T.S.-timmeren Zij dienen bereid te zijn alle op de afdeling voorkomende werkzaamheden te verrichten Leeftijd met ouder dan 22 jaar. Salaris Aanstelling zal geschieden in schaal 3 met een salaris van 1.514,- bij 18-jange leeftijd en ƒ1.954,- bij 21-jarige leeftijd. De bij de gemeentelijke overheid gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing Gehuwde kandidaten dienen bereid te zijn zich in de gemeente Terneuzen te vestigen. Sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschynen van dit blad worden gericht aan burgemeester en wethouders en kunnen worden gezonden aan de direkteur van de dienst openba re werken. Burg. Geillstraat 2. 4531 EB Terneu zen. Zij die daaraan de voorkeur geven kunnen ook een sollicitatieformulier aanvragen bij genoemde dienst, telefoon 01150-96356 toestel 10 In alle gevallen dient op de enveloppe en de brief het vakaturenummer (83-3) vermeld te worden. WATERSCHAP HET VRIJE VAN SLUI Verkiezing hoofdingelanden en zitting hoofdstem bureau. Het Dagelijks Bestuur van het waterschap Hf Vrije van Sluis brengt ter openbare kennis. A dat de stemming ter vergelijking van 2 hoofd ingelanden voor de categorie huishoudelijk vervuilers voor het district II Groedt gehouden op woensdag 19 oktober 1983. De stembevoegden voor de genoemde distnc ten zullen tijdig tevoren een oproeping voa de stemming ontvangen. De Stembureaus zullen zijn geopend vai 08.00 uur tot 19.00 uur. B. dat op vrijdag 21 oktober 1983, des voormid dags om 10.00 uur in het Polderhuis eei openbare zitting van het hoofdstembureai zal worden gehouden ter vaststelling van d uitslag der stemming C. dat het proces-verbaal van de zitting ai bedoeld onder B. hiervoor, onmiddellijk m afloop van die zitting, voor een ieder tc inzage zal worden gelegd ter griffie van he, waterschap. Oostburg. 3 oktober 1983. Het Dagelijks Bestuur voornoemd. Th. P Cambier, Dijkgraaf. J. de Doelder. Griffier. Hilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllig I jjj REISBUREAU - TOURINGCARBEDRIJF Aug. Maes Beleef de GOUDEN HERFST in het Westerwald en Taunus- gebergte! vertrek: 25 oktober 4 dagen vol-pension in 3*** hotel. Incl. reisverzekering. 425,- Vertrekpunt: Oostburg, Terneuzen, Axel en Hulst. Opgave en inlichtingen: T ouringcarbedri jf AUG. MAES Julianastraat 20 4566 AG Heikant Tel. 01140-12662 minimin Algemene vergadering van de Rabobank te Terhole Hierdoor roept de Coöperatieve Rabo bank B.A., gevestigd te Terhole, haar leden op tot het bijwonen van de alge mene vergadering, die gehouden wordt op donderdag 20 oktober 1983 om 19.30 uur in de zaal van café het Centrum van R. van Geertruy te Terhole. Verkorte agenda: opening; notulen; voorstel tot fusie met de Coöperatieve Raiffeisenbank Hulst B.A.; afwikkeling; rondvraag en sluiting. De volledige agenda en de notulen van de vorige vergadering liggen vanaf he den op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30