Algemeen bestuur SKW Vlissingen legt werk neer m STER Deeltijdwerker! produceert mééf biileveld |Q3 SLAGERIJ BLANKENBURG!) BANDENSERVICE ONVREDE OVER NIET VERVULLEN VACATURES Zijnen en Heystek met jonge mode in Open Hof (Zr 1 kilo magere runderlappen 17.20 1 kilo haaskarbonade11.50 1 kilo ribkarbonade10.00 1 kilo varkensfilet14.00 1 kilo schouderkarbonade8.20 10 kilo magere runderlappen 162.00 10 kilo magere hamlappen118.00 10 kilo schouderlappen02.00 5 kilo bieflappen92.00 5 kilo dikke ribiappen70.00 1 kilo magere kalfslappen19.00 500 gram malse biefstuk11.50 500 gram bacbeevlees6.20 500 gram nasivlees6.20 500 gram varkensvlees2.80 150 gram schouderham2.10 150 gram ontbijtspek1.49 100 gram boerenpalé1.35 100 gram gegrilde varkensrollade 1-80 Biefstuk tartaar per stuk1.40 DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Ideens dekbedden 'betaalbaar slaapkomfort voor iedereea -HOFTVtA/M ^:rso,99 '"ERW0RST 0,99 Q gg 'Wh wwa 'MONROEF 20 WOENSDAG 5 OKTOBER 1< Maris-Kosterstraat PROGRESSIEF VLISSINGEN: in Nieuwdorp na goedkeuring plan HEINKENSZAND - Burgemeester G. C. G. van den Heuvel van Borsele heeft gedeputeerde E. Maris-Koster een naar haar vernoemde straat in het vooruitzicht gesteld, mits gede puteerde staten het bestemmings plan in Nieuwdorp, waar de straat moet komen te liggen, goedkeuren. VLISSINGEN - Het algemeen bestuur van de stichting Sociaal Kultureel Werk (SKW) in Vlissingen heeft dins dagavond besloten voorlopig terug te treden. Het bestuur nam deze maat regel naar aanleiding van de uit spraak van de Vlissingse gemeente raad. die vrijdag bepaalde dat de stichting tot 1 januari 1984 een tijde lijke kracht mag worden aangesteld. Het SKW had gevraagd om de vervul ling van een vacature voor een be roepskracht en die van de vacature voor een directeur. Daarnaast wil de stichting een leidster aannemen voor de peuterspeelzalen. De beslissing van het algemeen bestuur betekent nog niet bepaald", aldus de wethou- dat alle externe werkzaamheden met der. geven, omdat hij op dat moment nog niet in kennis was gesteld van de beslissing van het algemeen bestuur. „Ik zou het betreuren als het SKW zou besluiten niet langer deel te nemen aan de gesprekken", zo zei hij. Wethouder Bruinooge bestreed ove rigens dat het SKW geen volwaardi ge gesprekspartner zou zijn. Hij noemde de conclusie dat nu al vast zou staan dat vervulling van de vaca tures bij het SKW bij de vorming len horen in het pakket basisvoorzie- In Borsele zijn twijfels gerezen over de ningen welzijn", aldus vice-voorzitter vraag of gs dat wel zullen doen. Het men de overtuiging heeft serieus te Bob Goedhart, ..Eén stichting peuter- mes zou overigens aan twee kanten worden genomen Om het algemeen speelzalen, gekoppeld aan de porte- snijden want in de raad Het dagelijks bestuur van SKW is overigens wel bereid tot overleg, mits bestuur weer aan het werk te krijgen feuille onderwijs, is voor ons onaan- ten tegen de vaardbaar" betrekking tot zaken worden opge schort. De activiteiten in de verschil lende buurthuizen van de stichting zullen voor zover mogelijk doorgang vinden. „Het algemeen bestuur wil niet de verantwoording nemen voor een goed stuk werk - wat het SKW uiteindelijk is - zonder daarvoor de middelen te krijgen", aldus secretaris, en tevens voorzitter van de Federatie SKA SKW, Kees Vriesema. Met enige na druk stelt hjj dat de beslissing van het algemeen bestuur unaniem genomen is en dat dat bestuur voor de helft uit afgevaardigden van de kerken be staat. Ook de beroepskrachten schaarden zich dinsdagavond achter het bestuur. is meer nodig, zo blijkt uit de woorden van de bestuursleden: „We willen ver vulling van één vacature voor een beroepskracht, die dan de helft van de tijd ondersteunend werk doet en de andere helft het werk in de buurthui- iij nei oivn oij ue vurming van zen coördineert. Daarnaast willen we erkoepelende stichting buiten de vervulling van een vacature bij de fnppi7ani,fp,.i- rar»r "Ben voor peuter- beschouwing worden gelaten - zoals peuterspeelzalen". Met name in het h^ j voorgenomen het bestuur meent - vonrbttrls'. petrterspeelzaalwerk IS de afgelopen SS VOrmmS ee° „De standpunten zijn wat dat betreft jaren al teveel bezuinigd, vinden de b' SKW'ers. Bovendien vindt het SKW Het onlangs gevormde Aktiekomitee dat de speelzalen aangesloten dienen - - - - te blijven bij de stichting, en niet - zoals wethouder Bruinooge wil - bij een aparte stichting. „Peuterspeelza- Karei van Goethem voorin in België a die het college de straat wilde geven: de Prinsessen- iror, straat. De raad vond dat er in Nieuw- dinsriatnvnnrt H0n Van K dorP al genoeg straten zijn vernoemd msdagavond genomen bestuursbe- naar prinsessen Vandaag i\ dèrdap d°n." Praten vertegenwoordigers van Bor- nvprWmpt H n "emen aan het sele en provincie over het bestem- overleg met de wethouder en de oven- mingsplan Coudorp. ee VllSSinpKP instüllirnTon voor noi.fnr Geslaagd VOGELWAARDE Aan de theologi sche faculteit in Tilburg is cum laude SKW zal nu nadrukkelijker op de voorgrond treden. Welke acties wor den overwogen wilden de bestuursle den dinsdagavond niet kwijt. VLISSINGEN - De kortere arbcids- sief Vlissingen ook een deeltijdbj duur en eventueel een geregelde af- zoals elke gedeeltelijke werkweek: II wisseling met ander werk maken, dat sen de 20 en 38 uur. Progressief V de deeltijdwerker na een inwerkpe- singen vindt het opmerkelijk, dal riode in de regel meer produceert, samenstellers van de notitie zich protes- dan een ander. Die periode zal. naar sluitend beperken tot de 32-uurs gelang de taak. iets langer zijn dan nen. normaal. De deeltijdwerker zal bo- Progressief Vlissingen erkent dat f1 vendien minder hoeven te verzuimen deeltijdbaan wellicht onvoldoe e! voor bezoek aan verschillende in- middelen van bestaan oplevert v naar prinsessen. Vandaag iwoensdag) stanties "onder werktijd', omdat de minimum-inkomens „Bij de ie daarvoor het andere dagdeel of week- mens uit de midden- en hogere kad 1 deel beschikbaar is. Dit stelt Progres- wankelt deze stelling al wat mes e sief Vlissingen in een reactie op de aldus de combinatie van CPN. P 13 notitie van b en w van Vlissingen en PSP in de Vlissingse gemee; r over deeltijdarbeid, emancipatie en raad Bovendien is volgens deze 6 jj? 32-uurs banen. tie degene die in deeltijd wil wer u. niet altijd de enige die geld in Progressief Vlissingen meent, dat laatje brengt Ook heeft men vaak: 1 geslaagd voor zijn doctoraal examen deeltijdarbeid en emancipatie in de gegronde reden om in deeltijd in de theologie P C. de Maat. geboren notitie van b en w niet gezamenlijk werken, zoals een neveninkomen.1 in Vogelwaarde, momenteel woonach- zouden moeten worden behandeld, huishouding, een studie of een ar tig in Tilburg. Een 32-uursbaan is volgens Progres- bestedingspatroon dan modaal. es ZAAMSLAG Winst was er niet r Zeeuwse wielrenners geduren de het afgelopen weekeinde in Bel- lar wel een paar fraaie ereplat- sen. Zo behaalden de amateur Karei van Goethem en de junioren Mario Rammeloo en Charles de Caluwé een tweede plaats en slaagde ook nieuwe ling Jan Mobach er in zich bij de eersten te klasseren. Karei van Goethem behaalde zijn knappe prestatie in Oostakker, waar de wedstrijd werd gewonnen door de Het dagelijks bestuur van de stichting Belg Filip van Vooren. Jacky van der blijft vooralsnog in functie, met name om. zoals het in de bestuursbeslissing werd geformuleerd, 'er voor zover i Horst uit Oost-Souburg werd er tien de en Hans Moens uit Temeuzen ■eertiende. Verder werd Van Goe- het vermogen ligt zorg voor te dragen them ook nog twaalfde in de door de dat de verplichtingen jegens het per soneel worden nagekomen'. De personeelsproblemen bij het SKW zijn nijpend, aldus het bestuur. .Als pas in december een beslissing wordt genomen over een eventuele vervul ling van de vacature voor een direc teur, dan duurt het nog maanden voor de sollicitatieprocedure is afgerond. Belg Luc de Troyer gewonnen race in Geraardsbergen. Mario Rammeloo uit Philippine kwam ook uitstekende voor de dag met een tweede plaats in Evergem. waar overigens nog meer Zeeuwen zich in de uitslag konden rijden. Conno van de S'ande uit IJzen- dijke werd er zesde en Erick Vereec- ken uit Sint-Jansteen tiende. Dat betekent een te zware belasting Charles de Caluwe uit Temeuzen reed van het bestuur", zo zeggen de be stuursleden. Een andere grief van het SKW-bestuur is het feit dat zij zich niet serieus genomen voelen bij de besprekingen met het gemeentebe stuur en overige welzijnsinstellingen over de nieuwe structuur die het welzijnswerk in Vlissingen moet krij gen. „Er wordt over ons en voor ons. maar zonder ons beslist", aldus pen ningmeester Ton Haverkamp. Voorbarig Wethouder D. J. P. Bruinooge van onder meer welzijn zei dinsdagavond nog geen officiële reactie te kunnen een opvallende koers in Haasdonk, waar hij alleen de Belg Didier de Witte voor moest laten gaan; een dag eerder klasseerde hij zich als vijfde in Sint- Gilles. In Sint-Pauwels stond een veld van ruim 60 amateurs aan het vertrek. Werner Wieme uit IJzendijke pakte weer een graantje mee uit de Belgi sche prijzenpot Hij klasseerde zich als zevende in Maldegem. Junior Jos van Baal uit Schoondijke reed naar de achtste plaats in Lichter- veld. Eric Vereecken werd vijfde in Sint-Lievens-Houtem. Jan Mobach eindigde als vierde bij de nieuwelin gen in Evergem. (Van ome moderedactrice VLISSINGEN Het ging uiterst on gedwongen en zeer gemoedelijk toe dinsdagavond in het Vlissingse 'Open Hol'. In feite zoals je dat in een wijkcentrum mag verwachten. Voor het tiende achtereenvolgende jaar organiseerde daar de activiteiten- commissie 'Open Hof haar halfjaar lijkse modeshow waaraan elk sei zoen zo'n zestal middenstanders hun medewerking verlenen. Zoals de da mesmodezaak Zijnen die al voor het virde jaar van de partij is, en de herenmodezaak van Heystek die al vanaf het prille begin haar toontje meeblaast. Zo'n 145 dames en enkele heren kon den aanschouwen wat deze zaken aan mode voor hen in petto hebben deze winter. Wat damesmodehuis Zijnen betreft is dat mode voor kleine en grote (tot en met maat 48) maten en voor jonge en oudere mensen. Was- baarheid is daarbij hoog in het vaan del geschreven, daarnaast worden aan de draagbaarheid hoge eisen ge steld. Extreem mag. maar moet niet gaan ten koste van, ook al blijkt Zijnen elk seizoen iets meer op de jongere toer te gaan. Een bewijs lever de de zaal, waar de leeftijd vanaf de pensioengerechtigde duidelijk in de minderheid was. Niet dat er voor hen niets zou zijn. integendeel Ook voor oudere dames zijn er actuele vleer- muismouwen en smaakvolle kraag- vormen voor tweedelige pakjes of rechtvallende taille-accentuerende jurkjes. Jurk an pantalon houden elkaar bij Zijnen redelijk in evenwicht hoewel bij pakken graag aan pantalon geko zen wordt. De pijpen lopen smal toe, de taillebanden zijn vaak iets open gesneden. De jasjes bij die pakken zijn ruim, vaak oversized, dus een maat te groot door plooien in de asymmetrisch gesloten voorpanden en door ruime mouwinzetten in de vorm van een vleermuismouw. Zij nen heeft ook pakken in combinatie met rokken: gemaakt van tweed bij voorbeeld met een rok die smal valt en een loopsplit heeft; of een iets wijdere rok met loopplooien vóór of zelfa een klokrok kan gekozen wor den bij een sportieve blazer. Jong zijn rechte, taillenaadloze jurk jes die al ol met met ceintuur kunnen worden gedragen. Voor wat oudere dames zijn er gebreide pakken die bestaan uit slankvallende klokkende rok in combinatie met ruime pullover Aktueel is de combinatie tweed met bont (voor een jonge pullover) maar voor medestanders van 'lekker dier' en misschien omdat het dierendag was toonde Zijnen fijne regenmantels met een voering van kunstbont die er even modieus uitzag De jassen van dit modehuis hebben warme sjaalkra gen, hoge schoorsteenkragen en zijn gemaakt van sportieve tweed of rulle stoffen in grote ruitvorm, zoals de capemantel in diverse rodekooltmten. Heystek mikt deze winter voor de man op de combinatiemode en dat betekent dat het kostuum wat naar de achtergrond verdwijnt. Slechts het klassieke driedelige grijze kostuum van een kamgaren wollen stof en een donkerblauw pak met een vaag vis graatmotief mochten deze avond een 'avondje uit'. Voor de rest blijft het een sportieve boel door combinaties van slank ge sneden colberts in actuele streepdes- sins of in ruitjes (pied-de-poule. hig- gins) en visgraat, gedragen op wollen nbpantalons van een stretch-kwali teit Materialen-mix is bij Heystek volop aanwezig: gebreid met leer bij voorbeeld voor grofgebreide vesten en pullovers of chintz in combinatie met ribcord voor een heel jong blouson- jack. Het verlengde jack met elastiek in de taille gaat het deze winter volgens Heystek helemaal maken. Daarnaast zijn er voor weer en wind lange en kortere lodenjassen en ja- gersjassen. De autocoat in klassiek donkerblauw en met halve plaidvoe- ring mag uiteraard niet ontbreken. Meer kleur deze winter voor de heer, en dat zit 'm onder meer in de overhemden die geruit of gestreept, maar in elk geval gekleurd moeten zijn. Kleur ook in de colberts die we zagen, zoals donderrood, blauw en beige. De schoenen waren voor zowel dames als heren van schoenenhuis Roelse, de kapsels van de manne quins van Hair Point. Bij passende tassen van Roovers Leerhoek. Pre sentatie Wil van Son. Gebreide winterwitte combinatie be staande uit klokkende rok en pul lover met streep/blokdessin in pastel tinten. Eerste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. Extra voordelig deze week; Iedere dag verse rookworst uit eigen keuken. Speciale reclame voor uw diepvriezer: Zelfaemaakle kioKetlen mei puur kallswlees. Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Ideens, de fabrikant van het bekende donsdekbed Sinus en het synthetische dekbed Centa-Star, breidde zijn kollektie uit met twee nieuwe typen donsdekbedden, Comforta en Duetta. Ideens introduceert unieke konsumcntcnwijy.cr. Ideens maakt de keus van uw privé-dekbed heel eenvoudig door een exklusicf indelingssystccm: de konsumentenwijzcr. Die vindt u in een uitvoerige folder én op ■Ike Ideens doos. Kom kijken ■n kiezen! Konsumentenwijzer - Ideens dekbedden Indication pour Ie consommateu - Edredons Ideens voor een uiterst aantrekkelijke prijs. woninginrichting ai Member ol the International Brixon Corporation LANGE DELFT 21 23. MIODELBURG MAGER V VARKENS- BRAADSTUKJE kilo 13.50 voor MAGER HACHEEVLEES 500 gr. 7.95 voor 6.45 J -i. AA: 4 -t WAARDEBON 3: Tegen inlevering van deze bon magere varkenslappen A kilo U Sy voor WB A rf. SAKSISCHE SC W MEEST ER DE KRO'ÈSf LANGE DELFT 55 - MIDDELBURG iedereen leest de krant altijd en overal. Totale verlichting R Ruitenwisserbladen R Bandenspanning R Bandenprofieldiepte R Wiellagerspeling R Wielbalans Test onze koffie, terwijl specialisten uw wagen testen! Medewerking wordt verleend door specialisten van L Jééi Middelburg, Grenadierweg 7a, 01180-28355

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20