Raad Brouwershaven wil een zoute Grevelingen $5*4 - Beleid Schouwse gemeenten bedreiging voor renovatie 6 Enige NS-beambte in Rilland maakte gebruik van Vut-regelini Vlissingse wethouder opent Unicef-expositie [pzc kiezen voor recreatie en milieu na 42 jaar op station te hebben gewerkt beschuldiging voorzitter beter wonen WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN - r Veroorzaker ongeluk IJzendijke reed door Middelburg gaat in 1983 voor driekwart miljoen herstraten gesloten DINSDAG 4 OKTOBER 1983 /streek schatkist is leeg". Zijn fractiegenoot BROUWERSHAVEN De gemeenteraad heeft zich maandagavond in meerderheid uitge sproken voor een zout Grevelingenmeer, met daarnaast een degelijke zoetwatervoorziening voor de landbouw. B en w, die haar voorstel aldus gehonoreerd zag, noemde als doorslaggevende argumenten de eventuele twijfelachtige kwaliteit van het te verwachten zoet water en een onstabiel zoetwaterpeil, dat een bedreiging zou vormen voor de vrije in- en uitvaart van de Brouwershavense jachthaven. Het water dat het meer, als het zoet problemen, zo bleek uit de woorden taald worden door de overheid, en de zou worden, moet verzoeten getuigt, van Van Ast. aldus het voorstel van b en w. niet De meningen in de raad waren ver- direct van onbesproken kwaliteit, deejd. Het CDA sprak zich uit voor Burgemeester C Slabbekoorn wees m een zoet meer Fractielid R. J. van der dit verband naar het momenteel aan Wekken vond een zoet meer van es- de gang zijnde watertnbunaal in Rot- sentieel belang voor de landbouw. Hij terdam „We hebben nu een heel wees hierbij op de mogelijkheid om de mooi. schoon meer. met een levendige zoute kwel terug te kunnen dringen. J. fauna en zelfs een beginnende schelp- K. Goemans (WD) was het enige lid dierencultuur. Van een zoet meer van de driemansfractie die de mening moeten we de resultaten nog maar van Van der Wekken onderstreepte afwachten en het is verder een grote ..De landbouw in Schouwen-Duive- vraag of het ooit voldoende zoet zal land verkeert nu al in een onderge- worden om zonder meer voor de land- schikte concurrentiepositie ten op bouw bruikbaar te zijn", stelde de zichte van de rest van Nederland", voorzitter. betoogde hij. „Het laatste zomersei- Wethouder P. J. van Ast (vvd) voegde zoen was een bewijs te meer dat zoet daar nog aan toe dat de pompinstalla- water nodig is. Een pijpleiding, daar schaarde zich achter het voorstel v b en w. Hij vond een zout meer met Feestweek bij viering tweede lustrum overdekt zwembad Goes een zoetwaterpijpleiding een vol waardig plan en ook hij vond een onstabiel zoetwaterpeil een bedrei ging voor de jachthaven, waar naar zijn zeggen, tien jaar geleden voor drie miljoen gulden in geïnvesteerd was. „Een zoet meer is kapitaalsver nietiging voor Brouwershaven", zei hij. C J. de Munnik van de PvdA-fractie stelde dat een pijpleiding een goed alternatief was. en verder is bij een zoet Grevelingenmeer het gevaar va botulisme niet denkbeeldig, conclu deerde De Munnik. De SGP GPV RPF-fractie. bij monde van P. van der Meide. vond het een moeilijke keus „Je kiest voor of tegen de landbouw, en wij willen niet voor dat dillema staan. De problematiek dient dan ook breder aangepakt te worden, zodat de zaken wat overzichtelijker zijn. Als we moesten kiezen tussen schoon zout ol schoon zoet water, dan kozen we zoet. Nu stellen we ons op achter b en w Het voorstel werd vervolgens met tie bij het Haringvliet regelmatig stil gezet moet worden om het drinkwater met te laten vervuilen „Dat zegt toch wel genoeg over de kwaliteit", zei Van Ast Voorts vertelde hij dat de peil- schommelingen die zouden kunnen ontstaan bij een zoet meer onaan vaardbaar zijn voor de jachthaven „In een hete zomer verdampt er veel water, de landbouw onttrekt nog wat, en dan kan het peil zo laag worden dat de schepen niet meer in of uit kun nen", voerde hij aan. Dit in verband met de drempel in de keersluis voor de haven, waar in de natte periode ongeveer twee meter water op staat. Een verlaging van bijvoorbeeld zeven tig centimeter brengt boten met een diepgang van 1.60 a 1.70 meter in de Clubkampioenschappen tennis Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE De tennis vereniging Hoedekenskerke heeft haar clubkampioenschappen voor zo wel dubbel- als enkelspel afgesloten. In vergelijking met vorig jaar waren er meer deelnemers Voorzitter A. Bitter reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen senioren mix dubbel, l Else sloot tot stilstand.-Mejuffrouw De G. GOES Het overdekte zwembad in Goes 't Ganzebad'. bestaat dit jaar precies tien jaar. Ter gelegenheid «ven stemmen tegen drie aangeno zie ik weinig in. want dat moet be- daarvan wordt tijdens de herfst- rr"in IJZENDIJKE De personenauto van mejuffrouw E. de G. uit Oostburg is bij een ongeluk maandagmorgen om streeks kwart voor zeven zwaar be schadigd. Mejuffrouw De G. reed op rijksweg 61 nabij IJzendijke komend vanuit richting Terneuzen. Uit de richting Schoondijke kwam een hele rij auto's waarvan er één auto een tractor wilde inhalen. De auto bleef aan de linkerkant van de weg, omdat hij niet meer kon invoegen. Mejuffrouw De G. remde uit alle macht, maar moest de berm in. De auto ging over de kop en kwam liep een verwonding aan haar been op. De automobilist reed na het ongeluk door. De rijkspolitie Oostburg vraagt aan getuigen van het ongeluk zich met haar in verbinding te stellen. vakantie een feestweek op touw ge zet. Maandagavond 17 oktober geeft burgemeester W. Blanken hiervoor het startsein. Die avond verzorgt ook de modelvaargroep Vlissingen een demonstratie met op afstand be stuurde modelschepen. Verder kan maandagmiddag van 13.00 tot 16.45 uur gratis worden ge zwommen in het zwembad. In en om het water is een spelcircuit uitgezet. Dit spelcircuit is er ook dinsdag 18, woensdag 19 en donderdag 20 okto ber. maar dan moet wel worden be taald voor een bezoek aan het zwem bad. Deze dagen is 't Ganzebad ook van 10.00 tot 12.00 uur geopend. Even eens vrijdag 21 en zaterdag 22 oktober kan er weer gratis worden gezwom men. Op het programma staan verder een tekenwedstrijd voor de lagere- schooljeugd onder het motto 'Speel- plezier in het water' (dinsdags moeten de tekeningen uiterlijk worden ingele verd), een modeshow van badkleding, watersport- en surfartikelen (woens dags). demonstraties van de reddings brigade en de EHBO (donderdags om 19.30 uur), schatduiken (vrijdags) en een demonstraties van de kunst- zwemgroep Hieronymus uit Roosen daal (zaterdags om 16 00 uur) 't Ganzebad is op 1 november 1973 geopend. Een halfjaar daarvoor (op 28 mei) legde de toenmalige gedeputeer de A van Geesbergen er de eerste steen voor. Franse schilder exposeert in Zierikzees eethuis ZIERIKZEE De Franse kunstsc der Gilbert Rech exposeert gedui de de maand oktober werken in taurant-café 'De Witte RaaP te I rikzee. De expositie is genaamd chemars et rèves' en bestaat uit sc derijen uit de periode 1976 tot eni 1979. Volgens de al enige jarec Zierikzee woonachtige Fransi geeft het werk een beeld van angsten en zijn hoop en moet expositie gezien worden als beelding van het verhaal i leven. De stijl omschrijft hij zelf als surrei tisch. Verder keert het thema dienst en Rech's kijk daarop regel tig terug. Enkele van de werken het eethuis hangen zijn te koop. Hf de eerste keer dat de Fransman zyn werk in de openbaarheid tre Dat kon nadat hy in contact In met de uitbater van 'De Witte R: Henk Groetelaers, die de menin toegedaan dat er in Zierikzee ve< wemig mogelijkheden zijn om te 1 nen exposeren. Daarom heeft hij lokaal ter beschikking gesteld jonge kunstenaars die daarmee mogelijkheid krijgen wat aan de te timmeren. De expositie is te bez tigen iedere dag vanaf 18.00 uur een de sluitingstijd van 'De W Raaf. die van dag tot dag kan schillen maar gemiddeld rond Z uur ligt. Op woensdag is de z l gesloten. RILLAND Voor reizigers, die regel matig gebruik maken van het NS- station Rilland, zal het ken, koppelen, een beetje spelen; ik Het goederenvervoer is verdwenen, deed het graag", vertelt hij. Maar hetgeen de NS-ambtenaren in Ril- Kalle ging verder. De volgende cur- zijn de komende maanden. Zij zullen sus. die hij met succes afrondde, was Bovendien is de gehele beveiliging het station geautomatiseerd, namelijk een vertrouwd gezicht mis- die voor conducteur. Ook lieten amb- sen: dat van stationsbeambte P. Kal- tenaren van het NS-hoofdstation in le (62). De spoorwegman, die 42 jaar Utrecht al snel weten, datei lang op het station werkte, geniet als conducteur wachtte, in Zwolle, deze week van zijn eerste dagen als vindt hij de vernielingen, die op s1 mige stations door jongeren woi -erk uit handen nam. aangericht. „Zonde, ik kan er tegen. Ik heb er echt de pest aan iemand onnodig iets kapot maal i aardoor eveneens minder personeel verduidelijkt Kalle. Al heeft hij i zich vervolgens op een gepensioneerd ambtenaar. En al moeten ook hij en zijn vrouw aan de nieuwe situatie wennen, het bevalt. „Je moet niet meer", stelt Kalle na de eerste officiële vrije dag vast. „Je doet gewoon alles op je gemak". Voordat de Rillander in augustus 1941 bij de NS in dienst trad. oefende hij -. het timmermansvak uit. Zijn vader wees hein op de leegkomende plaats £ier" familieleden woon- baan nodig bleek. Kalle vindt het laatste Rilland nauwelijks mee te ergens wel jammer. „Vroeger speelde gehad, je echt spoortje", herinnert hij zich. „Met wissels en alles". Dat schoot Kalle in het verkeerde keelgat. Zó ver weg wilde hij liever niet gaan. Kort daarop bedankte hij De laatste jaren bestond het werk van de Rillander voornamelijk uit het bij het spoor in Rilland. Aanvankelijk leek het Kalle niets bij de NS. „Ik bleef liever timmerman", zegt hij. Alleen „Dat vond ik een gezellig vak en het Het lukte en Kalle bleef werkzaam op deur van zijn bureau niet op slot was- verdiende beter Zijn vader wierp het station in Rilland. Aanvankelijk zich naast hem aan de verkeerde kant evenwel een blik inde verre toekomst. met twee collega.s> maar dc ,aatste van het loket opstelden. Kalle diende „Met. een i ijksbetiekking heb je altijd acht jaar aueen nat heeft met name zich dan vaak goed te houden tenein- vast werk en een pensioen luidde de mpt (le afncmende drukte en werk- de niet om dit merkwaardige gedrag ..jiüDELBURG - De gemeente Mid delburg heelt volgend jaar 750.000 gulden beschikbaar voor herstra- tingswerkzaamheden op die plaatsen ren. teveel. Geadviseerd werd duai^m uiu het werk aan de Oude Rijksweg in Nieuwland over twee jaar uit te sme- Visser en Frank Reijnders, 2 Thea Plat schorre en Anton Bitter, senioren dames dubbel 1 Else Visser en Lucien Reijnders. 2 Thea Platschorre en Tlni v. d Net; senioren heren dubbel. 1 Erwin en Frank Reijnders, 2 Anton Bitter en Theo Tramper, enkelspel dames 1 Thea Platschorre, 2 Tini v, d. Net; herenenkelspel: 1 Erwin Reijnders, 2 Jan Lukasse; Junioren mix dubbel. 1 Monique Platschorre en Peter Verdonk, 2 Jacqueline Platschorre en Rene Remijn; damesdub- bel' 1 Monique en Jacqueline Platschorre, 2 Mania Paulusse en Jacqueline Boogaard, herendubbel' 1 Peter Verdonk en Rene Remijn, 2 Maaten en Matthijs Visser; dame senkel 1 Monique Platschorre. 2 Jacqoline Platschorre. Cabaret 'De Kuil' treedt op in Kapelle KAPELLE Cabaret 'De Kuil' uit Goes treedt zaterdag 8 oktober op in Kapelle. Dat gebeurt in hotel 'de Zwaan'. 'De Kuil' brengt het program ma 'Dat mag wel in de krant'. Tot eind 1983 zal de cabaretgroep hiermee op treden. Omstreeks februari 1984 pre senteert 'De Kuil' een nieuw program ma, dat waarschijnlijk de titel 'Zo gezond als een vis' meekrijgt. Het optreden in Kapelle begint om 20.30 uur. Zevende Dagsadventisten vergaderden in Terneuzen TERNEUZEN De Zeeuwse gemeen ten van de Zevende Dagsadventisten hielden zaterdag een districtsverga dering in de Terneuzense Goede Her derkerk. Ook een aantal Vlaamse ge- |j meenten was aanwezig. Aan het och- dienst gemeentewerken als een be- stemmingsplannen waai' deze straten de bezoekersjiebben navigatie-appa- tendprogramma werd meegewerkt door het Interkerkelijk Jeugdkoor Sjaloom uit Terneuzen. De heer C. W A Bertram leidde een bijbelstudie over de psalmen en ds F. R. van Moere. landelijk secretaris Individue le Dagelijkse Bijbelstudie, sprak over het thema 'Eet en geef te eten', 's sadventisten van Terneuzen. cursus te werpen; voor ambtenaren verkopen van kaartjes, enkele admi- op kleine stations. Na deze opleiding nistratieve bezigheden en het onder- verzocht Kalle op Rilland te worden "houden van de wachtkamers. „Ach, - geplaatst ..Ik wilde hier niet weg", het is een rustig stationnetje", meent SïïETrf hij. „Alleen in de morgenuren kun je rekenen op veel scholieren, die rich ting Bergen op Zoom reizen". Echte problemen deden zich nauwelijks voor. Al waren er in de loop der jaren nogal wat mensen, die - wanneer de waar wegdekken er het slechtst toe zijn. Dat bleek maandagavond tijdens een vergadering van de com missie gemeentewerken die adviseer de om in 1984 acht straten aan te pakken. Herstraat moeten vols sie worden Kromme Weele, Stations straat. De Ruyterstraat. Oude Rijks weg (Nieuwland), Abelenlaan. Reiger- Verder werd bekend dat er in 1983 nog geld is om enkele andere straten aan te pakken, namelijk Roozenburglaan, Bleek, Trompstraat, Baarsjesstraat, Burgerweidestraat en Leliestraat. Op niet al te lange termijn kan ook begonnen worden aan het vernieuwen de commis- van het wegdek van Breeweg (tussen Dregmanstraat en Koninginnelaan), Burgemeester Dregmanstraat. Oos- terscheldestraat (tussen Maasstraat overtuiging van vader Kalle, die de zaamhc(|en op het statlo„ maken, Rillander uiteindelijk overstag deed gaan. Kalle deed zijn intrede op het station als loopjongen. Hij laadde pakjes op, sjouwde met fietsen rond en volgde ondertussen een cursus. Al na enkele maanden werd de jonge NS'er bevor derd tot stationsarbeider. Zijn taken pakket groeide. Zo kreeg hij onder meer administratieve zaken onder zijn hoede. Circa één jaar later kon Kalle - alweer dankzij het volgen van een cursus - als rangeerder in Rilland beginnen. Ondanks de koude winters ('alles plakte'), beviel hem het ran- geerwerk. „De wagens af- en aantik- Een groot aantal Rillanders zal Kalle missen. Vaak kwamen dorpf gen even langs op het station, il neer ze iets over treinvervoer wil i weten. Bovendien leerde tionsbeambte tal van vaste reizij kennen die zo nu en dan een pra u getwijfeld of hij nog twee jaar doorwerken tot aan zijn vijfenzes ste Maar met de naderende wintt u het verschiet, zag hij daar van Vooral de komende donkere dail stootten hem af. „Het werkt prettig", aldus Kalle. Bang zich te vervelen is hij niet. knutselt bijvoorbeeld graag en du af en toe zijn eigen broeikas Hoewel het station wel open blijfl in de lach te schieten. Minder grappig nog geen opvolger benoemd. straat. Naereboutstraat en Kinder- en Nieuwe Vlissingseweg), Segeersin- dijk. De leden kwamen tot die keus gel (tussen Buitenrustraat en Parel- nadat ze 's middags per busje een plein), Segeersweg (tussen Segeerssm- Inbraak en diefstal uit schip Kortgene 'LAND VAN DE VREEDZAME DRAAK' VLISSINGEN - De Vlissingse wet- De tentoonstelling heeft als ondertitel paalde projecten. De leerlingen houder voor onderwijszaken ing G. J. 'Land van de vreedzame draak' en is de scholengemeenschap 'De Wellii te Middelburg bedankte hij vooi 'prachtige maquette' die zij heb) tocht maakten langs straten die er heel slecht aan toe zijn. Aangekon digd was dat dit per rijwiel zou gebeu ren maar omdat de afstand 35 kilome ter bedroeg, hetgeen vooral bij de zwaar werd gezien, bleven de fietsen bij het stadhuis achter. Met het herstraten van de wegen die de commissie noemde is ovengens 840.000 gulden gemoeid, bijna een ton gel en Diamant) en Vogelstraat. Uit- KORTGENE In het afgelopen voering hiervan is afhankelijk van het weekeinde is mgebroken in de kruiser tijdstip waarop duidelijkheid is ver- vaJi de heer H. uit Leuven (Belgie), die schaft over de uitkomsten van de was afgemeerd in de jachthaven van exploitatie-opzet van de diverse be- Delta Marina te Kortgene. De ongeno- plannen waar deze straten in liggen. Oosterscheldestraat, Se- ratuur. een draagbare kleurentelevi- geerssingel en Segeersweg komen in s'e en een verrekijker meegenomen, ieder geval het eerst aan de beurt, zo Het onderzoek door de rijkspolitie werd van ambtelijke zijde duidelijk van de groep Kortgene heeft nog geen gemaakt. resultaat opgeleverd Verschillen A. M. Adan (CDA) heeft maandagmid- ook te zien geweest in Middelburg. De dag de tentoonstelling van Unicef opening werd opgeluisterd door enke- over het land Bhoetan geopend in het le leerlingen van de openbare lagere gemaakt van Bhoetan. stadhuis van Vlissingen. Hij deed dat Theo Thijssenschool en van de daarin door twee pijlen te overhandigen aan gevestigde Franse school. Zij speel- een lid van de handboogschietvereni- den enkele volksliedjes uit verschil- ging d'Eendracht uit Vlissingen, die lende landen op de blokfluit, zongen Wethouder Adan wees op de wei ze op zijn beurt op een schietschijf een Vlaams volkslied, waarbij een overeenkomst er tussen dat land mikte. De tweede pijl moest opnieuw groep van zes meisjes een dans uit- Nederland en de vele verschillen, t worden geschoten, omdat hij tegen voerde, brachten vervolgen nog twee noemde als voorbeeld de twee p( de schietschijf afketste en op de Nederlandse volsliedjes en besloten gogische academies en ongevi grond viel. Het boogschieten is vol- met het Unicef-lied. scholen in het land, dat bijna r gens wethouder Adan de nationale sport in dit land in de Himalays Videorecorder in Goes gestolen GOES Bij een inbraak in een garagebedrijf aan de Ringbaan-west te Goes is in de nacht van zondag op maandag een video-recorder gesto len. S. K. G. uit Oud-Sabbinge deed aangifte van de diefstal. Men is bin nengekomen door het forceren van een raam. Verder deed H. S uit de Tulpstraat te Goes bij de Goese gemeentepolitie aangifte van een poging tot inbraak. Hij ontdekte dat er op de bovenver dieping van de flat waarin hij woont, hout was weggebroken van het deur kozijn in de portiek van de woning. Er werd echter niets vermist. Politie Oostburg zoekt getuige van ongeluk OOSTBURG De rijkspolitie Oost- burg roept de bestuurder van een personenauto, die zondagavond om streeks kwart over zeven over de Scherpbierseweg in de richting van Groede reed op zich met haar in verbinding te stellen. Dit in verband met het onderzoek naar een ongeluk dat omstreeks die tijd plaatsvond en waarbij twee mensen zwaar gewond werden. Voorzitter J. H Hennink van het groot is als Nederland, terwijl all regionaal comité Unicef 'Walcheren', al op Walcheren twee pedagogis dat de expositie organiseert, deelde academies en ongeveer 125 scho 1, verder mee. dat Unicef een protest- zijn gevestigd. brief heeft geschreven naar minister drs E. M. Schoo voor ontwikkelingssa menwerking, tegen de verlaging van de bijdrage van het ministerie met twintig procent ofwel bijna vijf mil joen gulden. Dit betekent dat de financiering Bejaardenreis WILHELMINADORP - Met 41 bei den uit Kattendijke en Wilhelm I dorp werd een uitstapje gemaakt, al goedgekeurde pro- in eerste instantie via Bergen gramma's voor moeders en kinderen Zoom naar gilze voerde, waar k: in gevaar komt. De prioriteiten van de T minister zijn volgens voorzitter Hen nink allemaal terug te vinden in het gezelschap in Maarheeze voor werd gedronken. Langs een toei sche route door de Kempen kwam J diner, 's Middags werd het natio; beiaardmuseum in Asten beza J waar de organist van de hervon kerk in Wilhelminadorp. de heer' j lemstein. op verzoek van de muse ZIEKiKZEE De voorzitter van de Schouwse woningbouwvereniging Beter Wonen heeft de gemeentebesturen van dat eiland ervan beschuldigd dat zij er indirect voor zorgen dat Beter Wonen steeds minder aan renovatie en stads- en dorpsvernieuwing kan doen. Hij deed dat maandagavond in een vergadering van de verenigingsraad te Zierikzee. Voorzitter F. K. Vos wees er op dat de renovatie en stads- en dorpsvernieuwing in belangrijke mate afhankelijk is van de bedrijfsreserve van de woningbouwvereniging. Die bedrijfsreserve wordt onder meer gevoed door bedragen die vrijkomen door onder meer de bouw van nieuwe woningen. Als echter de Schouwse gemeentebe- het de gemeenten toch geld gaat minder woningbouw toestaat, zodat sturen voor de bouw van premie- u:; - verhuur woningen de voorkeur geven aan particulieren of. bijvoorbeeld be leggers dan wordt daardoor de be drijfsreserve van Beter Wonen indi rect aangetast, omdat die vereniging programma van Unicef. Hij zegt dan ook niet te begrijpen, waarom toch die plannen voor een dergelijke verla ging worden doorgevoerd. De heer Hennink bedankte verder de scholengemeenschap Swanenburgh directie enkele melodieen op cnigïng had geleerd dal er welgeteld in Vlissingen. die een kaart heeft beiaard speelde. Nadat het g zeventien woningen vrij kunnen ko- gemaakt met 110 lampjes op de plaat- schap huiswaarts was gekeerd, s men. maar ook dat aantal zou nog sen. waar overal in de wereld hulp de heer B. J van Oost een dankw» i best wat lager kunnen uitvallen. Het wordt geboden door Unicef met be- tot de reiscommissie, gereedkomen van de Oosterschelde- werken mag dan ook geen excuus zijn om Schouwen-Duiveland minder nieuwbouwwoningen toe te delen, zo leerden zijn woorden. doen omdat de middelen ontbreken, dan zullen de gemeenteraden bij moe ten springen om te voorkomen dat ook die premie-verhuur woningen ha steden of dorpen verpauperen. Daar- had kunnen bouwen. Vos: „Er wordt om benadrukte hij dat Beter Wonen ten onrechte vaak gedacht dat wij moet bouwen wat inderdaad gebouwd alleen woningwet-woningen kunnen mag worden, zonder dat daarbij - als bouwen Daarmee onthouden zij Be- het om premie-verhuur gaat - derden ter Wonen fondsen die zij goed kan worden ingeschakeld. Vos sprak de gebruikenVolgens de voorzitter van hoop uit dat de gemeentebesturen - Het verenigingsraadslid S. Hendriks kosten Want, zo legde hij uit. als ook door het bouwen van soeiale sprak verdei zijn bezorgdheid uit over Beter Wonen niets meer aan renovatie woningbouw steeds minder geld naar de toenemende huurachterstand. Die en stads-^ en^dorpsvernieuwing kan de bedrijfsreserve vloeit. Als daar de bedraagt bij Beter Wonen ongeveer j j jjjj gemeentebesturen ook nog eens een schepje bovenop doen, zo stelde hij. dan ziet het er slecht uit voor de renovatie en stads- en dorpsvernieu wing. Misvatting itte verder kritiek op de (zoals Vos twee ton. terwijl er maandelijk onge veer een miljoen aan huur binnen komt. Hij vroeg zich af of de vereni ging geen functionaris in dienst zou kunnen nemen die als een hulpverle ner zou kunnen werken voor de men sen met financiële problemen. Vos antwoordde hem dat zo iemand er al is in de persoon van de sociaal stafme de woningbouwvereniging denken ge meentebestuurders wellicht dat zij kiezen voor een lange-termijn-\ zullen zien met welke problemen de met hun handelwijze goedkoper af woningbouwvereniging geconfron- zijn door het beperken van de exploi tatielasten van bestemmingsplannen, teerd wordt. Zijn verontrusting kwam mede voort uit het feit dat de regering maar op de lange duur zal blijken dat buiten de stedelijke gebieden steeds hij het noemde) misvatting dat er op dewerker. die volgens de voorzitter al SsbmI erg veel goed werk heeft gedaan. Verder voegde hij er aan toe dat de grootste problemen zich voordoen in de nieuwere huizen met huren van rond de vijfhonderd gulden per maand. Schouwen-Duiveland een flink aan tal huizen vrijkomt als de Ooster- scheldewerken gereed zijn. Hij noem de die bewering niet gestaafd door cijfers. Vos vertelde dat een eigen onderzoek van de woningbouwver- Openbare Bibliotheek Kapelle In verband met activiteiten rond de kinderboekenweek '83 is de bibliotheek op woensdag 5 okt. a.s. Wel 's morgens van 10.00- 12.00 uur open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22