Flauwvallen van vreugde '^STER**j^Ptp| Nauwere samenwerking Zeeuws-Vlaamse musea banden BANDENSERVICE VooMèlig en toch betrouwbaar! UITLATEN ïsSËT GOEDE SCHOK DEMPERS, Wissel Zeeuws-Vlaanderen LOS-VAST IN 'SAS' Amersfoort. Amsterdam |2x). Apeldoorn. Arnhem. Assen. Bergen op Zoom. Drachten. Ede. Emmen. Enschede Gonnchem Groningen, s Gravenhage. rsd^h. Kampen. Leiden. Meppel. Middelburg. Naarden. Nijmegen. Roosendaal. Stadskanaal. Temeuzen. Tilburg. Vlaardingen, Zwolle Zwijndrechi auto naar een kant? i snel monteren Klaar terwijl u Vakkundig èn wooröelig' Slijtage Laat daarom i schokdemper GRATIS teste Grandioos oTA"' assortiment ,-^jfL Voor elk merk de juiste (originele!) "'Haat MM (JMCS en vraag de lage mil; prijs voor uw auto' I mF^nADIAAL „3 ns sr 13 77 voor uw Fiat 127, VwPo/o. r 1 Peugeot )OV, Renault f-s fa){ y I a 155SRlZ[Aud,80.D3hiunCheny~^ I Escort, HomJa Ctvic, Mazda32S 7A Kadett,VWC-o:ÈVc\o3yjca) l/f l 175 SR W (Mercedes, Rekorc, (C l* Peugeotfw. Renault 2o/3o V Jy 9 3.165/70 SR li t BMw 3-serie,Taunus Cfr Ascona, Mitsubishi Galant JyA 7 de-st band< ivoor 'fnprijs TRILT. TRetf XOMlAHcs en vraag !$agste elektronische schokdempertestbank. Snelle en vakkundige montage door onze specialisten. Prijzen mcl montage en BTW Uil'"., ../O/Vll; Tussentijdsepriiswijzigingenvoorbehouden N •'J Levering volgent Konsumentenvoorwaarden 7ö/|T/j' en met VACO Specialisten-garantie. •J ster BANDENSERViCE Temeuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 2, 01150-13828 natuurlijk bij ons verkrijgbaar! Actie restauratie kerktoren Cl'mge werd een succes Op Zijn tijd, na een langdurige ziekte, heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve zoon. onze dierbare broer, zwager en oom JAN KLAAS STOLK echtgenoot van Else van de Berg op de leeftijd van 53 jaar Axel E. Stolk-van Dixhoom California (USAi Corrie en Dick Jansen-Stolk Axel Riet en Bram Riemens-Stolk California iUSA) Jo en Jim Huiberts-Stolk Tilburg Gert en Agnes Stolk-Damen Neven en nichten Axel. 30 september 1983 De begrafenis zal heden. 4 oktober, plaatsvinden in zijn woonplaats Cypress. California (USA) t Heden is tot onze diepe droefheid na een langdu rige ziekte toch nog onverwacht van ons heenge gaan voorzien van het Sacrament der Zieken, mijn innig geliefde man. zoon. broer, behuwd- broer en 00111 WILHELMUS JOHANNES TOUW echtgenoot van Josephina Withagen op de leeftijd van 61 jaar. J. Touw-Withagen Familie Touw Familie Withagen 3 oktober 1983 Prof. Zeemanstraat 8 4532 JM Temeuzen De uitvaartdienst waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op vnjdag 7 oktober a s. om 10.30 uur in de Triniteitskerk te Temeuzen. waarna de crematie om 14.00 uur in het cremato rium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Gelegenheid tot condoleren na de kerkdienst in de kerk. DINSDAG 4 OKTOBER 1983 STREVEN SA AR UITWISSELEN COLLECTIES AXEL De musea in Zeeuwsch- Vlaanderen streven naar een nauwe re samenwerking. Er wordt onder meer gedacht aan het ruilen van voorwerpen uit de collecties en regel matig overleg. De plannen komen woensdag 19 okto ber ter sprake in een vergadering van de museumcommissie van Axel Die ontving een positieve reactie van het KPJ-Hulst vierde halve eeuwfeest KLOOSTERZANDE In het kader van het vijftigjarig bestaan hield de KPJ-kring Huist zaterdagavond een druk bezochte reünie. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in een feesttent op het Marijkeplein in Kloosterzande. Het gebeuren begon met een eucha ristieviering die werd voorgegaan door pater Colsen Het muzikale ge deelte was daarbij in handen van het jongerenkoor uit Hulst. Daarna volg de een koffiemaaltijd voor de onge veer 250 aanwezige KPJ-ers, oud- KPJ-ers en RKJB-ers. De reünie werd besloten met een gezellige feest- en dansavond Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het dansorkest 'The Willo's". Tijdens de feestavond werd het woord gevoerd door de eerste voorzitter van de toen nog hetende RKJB. de heer D. de Nijs. De oud-voorzitter memoreer de dat het initiatief van de KPJ- afdeling is uitgegaan van pastoor Doens Bijeenkomst FNV-ers met een uitkering TERNEUZEN In Temeuzen is vo rige week voor het eerst een bijeen komst gehouden van mensen met een uitkering, die lid zijn van de FNV. Voor deze start waren WAO'ers van bij de vakcentrale aangesloten bon den uitgenodigd. Voorzitter en secre taris van het district Middelburg van de adviescommissie uitkeringsge rechtigden gaven een toelichting op de activiteiten. Die hebben onder meer tot doel om te voorkomen dat er opnieuw drastisch wordt bezuinigd op de sociale zorg. Een aantal bezoekers wil actie voeren tegen de beleidsplannen van het kabi net Lubbers Radio en televisie beste den de komende weken uitgebreid aandacht aan de positie van uitke ringsgerechtigden in een gezamenlijk project van FNV. VARA. KRO en NOS en het ministerie van WVC. De radio zendt 19. 20 en 21 oktober programma's uit voor en over deze groep, de televisie doet dat 6 oktober om 16.37 uur op Nederland 1. Hulster streekmuseum "De Vier Am bachten' op een brief, waarin op het verstevigen van de contacten werd Jaarvergadering KVO Kloosterzande KLOOSTERZANDE De Katholie ke Vrouwen Organisatie (KVO) afde ling Kloosterzande opende haar win- terprogramma met een algemene jaarvergadering in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Na een kort jaar overzicht door de voorzitster, kwa men dt jaarverslagen aan de orde. Op de agenda stond ook een bestuurs verkiezing De bestuursleden, me vrouw J Hiel en J Bun. werden herkozen. Na het huishoudelijk ge deelte werd een wijnproeverij gehou den De dames proefden verschillende soorten wijnen en kregen daarbij een uitvoerige uiteenzetting over de ver schillende soorten en de bereiding van wijn aangedrongen Op de jubileumrecep tie van de vijftigjarige Axelse hoeren kamer liet een vertegenwoordiger van de musea in West-Zeeuwsch-Vlaande ren eenzelfde geluid horen. Op de bijeenkomst in de b en w-kamer van het stadhuis zal ook worden over legd over het kostenovenzcht van het streekmuseum 'Het Land van Axel' en over de tentoonstellingsagenda De vergadering begint om 19.00 uur CLINGE De bliksem-actie. die eind vorige week in Clinge is gehouden voor de restauratie van de kerktoren, is in alle opzichten geslaagd. De huis-aan-huis-collecte heeft m eer-, ste instantie een bedrag opgeleverd" van 10 500 gulden in contanten en nog eens 5.500 gulden aan toezeggingen, die via bank of giro zullen worden overgemaakt Eerder werd door de RABO-bank Sint-Jansteen en om streken een bedrag van vijfduizend gulden geschonken, terwijl het zwak zinnigeninstituut De Sterre eveneens een bedrag van duizend gulden schonk aan de actie De totale kosten omvatten een bedrag van rond de honderdduizend gulden. De gemeente Hulst zal in ieder geval een bedrag van 15.000 gulden subsidie geven Film Genesis Koffiebar Breskens BRESKENS In de koffiebar Bres kens. die gevestigd is in de pastorie van de Evangelische Kerk aan Papen- drecht te Breskens draait op zaterdag 8 oktober het eerste gedeelte van de film 'Genesis' Op 29 oktober wordt het tweede deel vertoond. Beide keren is de aanvang 20.00 uur Museumcommissie Axel over komende LTS-directeur in tentoonstellingen Oostburg vierde zijn 25-jarig jubileum OOSTBURG Directeur R. de Houck van de LTS in Oostburg heeft maandag in eigen kring zijn 25-jarig jubileum aan deze school gevierd. De 53-jarige IJzendijkenaar was zeven tien jaar docent, zeven jaar adjunct- directeur en nu drie jaar directeur van de Oostburgse LTS. In toespraakjes van bestuurslid J. Barendregt, docent Th. de Bakker en leerling Sj. van Hou te kwam het 'open beleid' van de directeur en zijn goede contacten met bestuur, docenten en leerlingen naar voren. Leerling S. van Houte, die namens zijn 334 mede scholieren het woord voerde, had zijn positieve geluiden over de goede ver houding met de directeur in Cadzands dialect op rijm gezet. Van hem kreeg De Houck een horloge band, de docenten schonken het bij behorende uurwerk en de bestuursle den gaven een boek Daarna was er een receptie van ongeveer half vier tot ruim half zes voor personeel, bestuur, leerlingen en aanverwanten AXEL Woensdag 19 oktober verga dert de museumcommissie van Axel. Op de agenda staan ondermeer een kostenoverzicht van het streekmu seum 'Het Land van Axel' en een overzicht van de tentoonstellingen in 1984. De leden bespreken voorts een brief van het streekmuseum 'De Vier Am bachten' in Hulst over samenwerking. De vergadering begint om 19 uur in de b en w-kamer van het stadhuis op de Markt. Fietser lichtgewond bij aanrijding HULST De fietser E. van 1'. uit Hulst is maandagmiddag omstreeks halfvier bij een botsing met een auto in de Lyceumstraat licht gewond geraakt. Hij is naar het ziekenhuis gebracht voor observatie. De automobilist W. B. reed achteruit vanaf zijn uitrit bij zijn woning. Ver moedelijk door de zogenaamde 'dode hoek' in de spiegel en omdat hij tevens de hoek omging naar de Ta bakstraat, zag hij Van P over het hoofd. NKV-vrouwen Temeuzen namen afscheid van voorzitster TERNEUZEN De Vrouwenbewe ging van het NKV in Temeuzen heeft vorige week na vijftien jaar afscheid genomen van voorzitster Riet Hense. Zij zal worden opgevolgd door me vrouw José de Clerk. Op de afscheidsavond werd het woord gevoerd door mevrouw Verbrugge na mens het afdelingsbestuur en provin ciaal voorzitster mevrouw Van den Dungen Beiden boden voorts ge schenken en bloemen aan. Na afloop was er een bingo. Koffie-ochtend Lotje1 Oostburg OOSTBURG Vanaf morgen, woensdag 5 oktober, begint de weke lijkse koffie-ochtend in het vrouwen contact 'Lotje' aan de Nieuwstraat te Oostburg 'Lotje' is dan van halftien tot halftwaalf open Sport- en spel-instuif Axel weer van start AXEL Axel maakt vrijdag na een zomerpauze weer een begin met de wekelijkse sportinstuif in sporthal 't Sportuus Onder begeleiding van twee recreatiesportleiders kan wie dat wil deelnemen aan badminton, baske ten volleybal en gymnastiek. De sport- en spel-instuif staat open voor mensen van zestien jaar en ouder en begint om 18.30 uur. Bebakeningslampen Terneuzen gestolen TERNEUZEN In de directe omge ving van het Temeuzense politiebu reau aan de Rosegracht zijn afgelopen weekeinde drie wegbebakenlngslam- pen gestolen Het licht was eigendom van aannemersbedrijf 't Gilde uit Hoek. Reisje KV O-kring Hulst naar Brussel HULST De KVO kring-Hulst houdt dinsdag 11 oktober een reis naar Brussel. Het vertrek Is om 7.45 uut bij garage Maes in Heikant, waarna de leden in Sint-Jansteen en Hulst wor den opgehaald. In Brussel wordt on der leiding van een gids een bezoek aan. liet stadhuis gebracht Daarna volgt een uitgebreide rondrit langs de markantste plaatsen. Vervolgens rijdt men naar Tervuren waar een bezoek wordt gebracht aan het museum voor Midden-Afrika, Daarna gaat het rich ting Hoeilaart voor een bezoek en een rondleiding in de kassen van de plaat selijke druivencultuur Na een dmer gaat men terug naar Hulst. Info-avond over reconstructie straten Sluis SLUIS De bewoners van de Rid derstraat en de Korte en Lange Wol straat in Sluis worden donderdag verwacht in gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje' voor een informatie ve bijeenkomst over reconstructie van hun omgeving. De voorlichtingsavond is opgezet door de gemeente. Aanwezig .zijn het architektenbureau Hasko. b en w en de dienst Gemeentewerken om vra gen te beantwoorden van de omwo nenden. De reconstructie dient nog voor het emd van het jaar te begin nen. De bijeenkomst begint 20 uur Buurthuis Hoek opende seizoen HOEK Voorzitter Rob Mulder van het werkbesluur Hoek van de Centra le Stichting voor Sociaal Cultureel Werk heeft vrijdagavond - met assis tentie van de peuters van de peuter speelzaal - het nieuwe seizoen van buurthuis De Hoekse Rakkers ge opend. Om mensen te laten kennismaken met de mogelijkheden van het so ciaal-cultureel werk was er een ten toonstelling ingericht van werkstuk ken van deelnemers aan de diverse cursussen. Daarvoor bestond vrijdag grote belangstelling Zaterdag bleef het bezoek beperkt. Het programma bood toen onder meer film en een aantal demonstra ties. Ook was de jongerensoos ge opend en werden er wafels verkocht Hulst viert Dag van de Postzegel HULST De vereniging van postze gelverzamelaars 'Het Land van Hulst' houdt zaterdag 8 en zondag 9 oktober een postzegeltentoonstelling in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Dat gebeurt in het kader van de 'Viering van de Dag van de Postzegel' in Nederland. Naast Hulst worden er die dag tentoonstel lingen gehouden in Amsterdam, Beu- ningen/Ewijk, Boskoop, Emmen, Heerlen, Groningen, Rotterdam en LTtrecht. In al deze plaatsen gaat de viering gepaard met één of andere manifesta tie. In Hulst gebeurt dat door middel van een tweedaagse tentoonstelling. De officiële opening wordt zaterdag morgen om 10.00 uur verricht door burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst. In Hulst zijn tijdens de exposi tie 250 kaders te bezichtigen. Deze zijn gevuld met postzegels en post stukken, voor het grootste gedeelte door de leden zelf. Er wordt niet gejureerd, maar er is wel gelegenheid om nadere inlichtingen in le winnen over de eigen inzending. Tijdens de tentoonstelling is verder een envelop pe van de 'Dag van de Postzegel' verkrijgbaar Deze enveloppe maakt tevens deel uit van de serie jubileu menveloppen. Daarnaast is er e stand van het Nederlandse Rode Kruis aanwezig. De catalogus geeft verder het recht op het meeloten naar filatelistische prijzen waaronder post zegels en enveloppen. Na afloop krijgen alle deelnemers aan de expositite een herinnerings-tegel Zaterdag 8 oktober is de tentoonstel ling voor het publiek geopend van 11 00 tot 22 00 uur Zondag van 9.30 tot 17 00 uur. Om 13.00 uur is er verder een dialezing over postzegels en en' loppen Zondagmorgen om 10.00 uur wordt de maandelijkse clubbijeen komst. van de Hulster vereniging ge houden. In het kader van de tentoon stelling wordt er voor de jeugd een wedstrijd gehouden. Nieuwe jongerenclubs bij SKW in Sluiskil Plaats uw familie berichten in de PZC SLUISKIL Het sociaal-cultureel werk (SKW) in Sluiskil begint dit seizoen met activiteiten voor 4c-, 5e- en Ge-klassers en jongeren van 13 tot cn met 15 .jaar. De eerste activiteit - die 12 oktober van start moet gaan - vervangt de vroegere meisjesen jon gensclubs. Het is de bedoeling dat men een keer per 14 dagen bij elkaar komt óp woensdagen van 18.45 tot 20.00 uur. Jongeren vanaf 13 jaar zijn eveneens welkom op veertiendaagse woensdag avonden. De kleuter- en kinderclubs beginnen opnieuw. Kleutertjes wor den zaterdagmorgen van 10 tot 11 verwacht, jongens en meisjes van 6 tot en met 9 jaar zijn op dinsdag- en donderdagmiddag van 16 tot 17 uur welkom Woensdagavond van 18.30 tot 20 ui is er een schaakclub, vrijdag van 2 tot 23 uur houdt het SKW soos voor jongeren van 16 jaar en ouder Wie als vijftienjarige vorig seizoen 'meeliep' is ook nu welkom. Om de twee maanden zal er een kinderfilm worden gedraaid. Afgelopen zaterdag was de premiere. Andere onderdelen uit het program ma zijn: een trimclub. kindergym (vrijdag van 16 tot 17 uur: er is nog plaats voor zeven deelnemers), yoga (maandagavond van 19 tot 20 en 20.15 tot 21 15 uur), jazzballet (dinsdag avond) en ritmisch dansen (woens dagavond om 20.30 uuri. Binnenkort wil het SKW starten met de cursussen bloemschikken en zelf kleding maken. SAS VAN GENT De meest fanatieke fans hadden zich zaterdag al voor negen uur 's morgens voor de deuren van de Vlaanderen in Sas van Gent genesteld. Bang dat ze waren om hun favoriet te missen. Opvallend was de leeftijd van de fans: kinderen van negen en tien jaar, het bleek een grote groep te zijn. Voornamelijk fans van Hans de Booy. Maar ook de Dollx Dots bleken opmerkelijk veel aanhang te hebben. Om tien uur kwamen de artiesten zo langzamerhand de artiesteningang van de Vlaanderen binnendruppelen. Oscar Harris is één van de eerste, gekomen - één gekneusde enkels en De Dolly Dots waren om zeven uur tien fiauwvallers. Een massa die zaterdagmorgen vertrokken. Ze ko- steeds maar aanzwelt en de kinde- men net na Oscar Harns binnen, ren die vooraan tegen de hekken Daniel Sahuleka is bij binnenkomst staan, platwalsend, met protesten hard toe aan een bakje koffie. Hij van de ingewanden, gaat aan tafel zitten bij de Dolly De piepjes van twaalf uur. journaal Dots. Het gesprek gaat over de en STER, en daar komt hij het atoomoorlog. El Salvador, make-up podium opgesprongen, luid beju- en geld. beid door de enthousiaste menigte De Polle Eduard Band heeft het Jan Rietman begroet de Vlaande- podium, dat de avond tevoren al is ren, maar vooral ook de mensen opgebouwd, veroverd en begint met thuis („Per uitzending hebben we de geluidstest. In de naast gelegen ruim anderhalf miljoen luiste- hal, waar de beurs 'Ondernemen raars"). „Sas van Gent ligt ver voor 2000' net wordt afgebroken, kijken ons, maar voor iemand die in Ter- sommige zakenmensen vertoord neuzen woont is het makkelijk be- nchting evenementenhal. De deci- reikbaar" De zaal ligt al plat. Het bellen zijn klaarblijkelijk te hoog op pleit is gewonnen. 'Los Vast Live' de vroege morgen. Oscar Harris legt kan niet meer kapot Daniél Sahule- intussen omstandig uit aan ieder- ka begrijpt dat en gaat er swingend een die het maar wil horen hoe hij is gereden van Hoofddorp naar Sas van Gent Ook Bernadette, die met manager en vriend inclusief hond. AchtereenvolEens Bernadette. De tegenaan. Het publiek, voorzover niet vastgeklemd, swingt mee. binnenstapt, krijgt hetzelfde ver haal toegefluisterd. De afstand naar Zeeuwsch-Vlaanderen blijkt veel ar tiesten de hele ochtend bezig te houden. Presentator en samensteller Jan Rietman (31) bespreekt'kleine Ben' (Van Es), de baas op het podium, de laatste details. „Ik vind dat radio eigenlijk in de regio thuis hoort", verklaart hij even later. „Het lijkt alsof de ivoren toren van Hilversum kost wat kost in stand moet. worden gehouden. Dat wil ik doorbreken. Daarom gaan wij ook de provincie in. Wij waren nog nooit in Zeeuwsch-Vlaanderen geweest en vonden dit een uitgekozen gelegen heid om naar Sas van Gent te komen. De accommodatie is hier prima. Het voldoet volledig aan onze. toch niet geringe, eisen" Jan Rietman is niet bang dat zijn uitzending zal mislukken. „Het meeste werk is al gedaan. De voor- produktie is het belangrijkste Na tuurlijk heb ik wel last van een gezonde nervositeit: voor de uitzen ding Maar dat moet je hebben", vertrouwt hij toe Samen met publiciteitsman Ad Everaars trekt hij zich terug in de kleedkamer om er een half uurtje later weer uit te komen, gekleed in rode broek. Amerikaans ogende trui en soepele witte schoenen. Jan Rietman is er klaar voor Havenzangers en Forrest, verhogen de feestvreugde voor het podium, met nieuw blauw decor En dan is het de beurt van The Nylons. Vier Amerikanen, meteen minimum aan instrumentale begeleiding, zorgend voor een perfekte show. A capella- nummers waarvan het Sasse pu bliek stil wordt. Een hoogtepunt. 'You'r unique', zou Jan Rietman na afloop zeggen. Het publiek roept om meer. En The Nylons komen nog eens terug. 'Los Vast Live' is kenne lijk zo geprogrammeerd dat het allemaal kan. Als even later Hans de Booy verschijnt is het publiek intussen uitzinnig van enthousias me geworden. De eerste tonen van 'Annabelle' klinken pas door de luidsprekers of het geluid van 2.500 kelen overstemt al gauw de populai re half Nederlandse en half Belgi sche zanger. Als even later de Dolly Dots hun nieuwe elpee in het pu bliek gooien is de feestvreugde com pleet. 'Los Vast Live' is een feest. Altijd", schreeuwt Jan Rietman achter de i« coulissen, het publiek kan er niet genoeg van krijgen: Oscar Harris e („Ik ken het Zeeuwse publiek, Ik - heb hier al veel opgetreden"!, Deb- x bie. Polle Eduard en de Frankp Boeyengroep. Succes verzekerd. En als het twee uur dreigt te worden concludeert Jan Rietman opge lucht: „We waren blij dat we hier in ji Sas van Gent konden zijn. Wij von den het fijn. Jullie ook?". Uit 2.500 0 kelen klinkt een spontaan "Jaaa" Het houdt nog steeds aan wanneer de STER weer onverbiddelijk heeft N toegeslagen. 'Los Vast Live' zit erop. Jan Riet man is tevreden. Maar er wacht meer die middag. Hij moet nog 'j voetballen en vertrekt daarom spoorslags uit Sas van Gent. Veel 1 fans staan nog te wachten voor de e artiestenuitgang. Voornamelijk om 11 Hans de Booy, die al lang via een 1 andere uitgang vertrokken is, en de 8 Dolly Dots te zien. Die laatste groep zit echter in een grote Mercedes te18 wachten in de naast gelegen hal. Tot de kust veilig is. Als ze even later toch de gok wagen hebben de fans ze snel ontdekt, „Mag ik meerijden?", vraagt opgetogen fan van omstreeks 18, Een betoverende glimlach is hel antwoord. Zijn dag is ook weer goed. Theo SameelP Hel publiek ook, inmiddels rede lijk zonder kleerscheuren binnen- Bij het binnenkomen in De Vlaanderen in Sas van Gent liep dit meisje c j,' een gekneusde enkel op. Tien fans gingen tegen de vloer in de drukte konden snel weer worden bijgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20