Kortgene verwelkomde ide nieuwe burgemeester i Hoeveel kans heb je ook alweer inde Staatsloterij? 'THE DUBLINERS9 TERUG BIJ OORSPRONG MUZIEK Amok rond papegaai Veel belangstelling tijdens open dagHuis van Bewaring Groter aandeel olieprodukten in omzet Kanaalzone in kom Zaamslag 1EVROUWEHOOGENDIJK-VAN DUIJN PZC/ Streek (ADVERTENTIE. ;0RTGENE Mevrouw E. J. Hoogendijk-Van Duijn (36), voormalig PvdA-wethouder van [ardinxveld-Giessendam, is zaterdagmiddag geïnstalleerd als burgemeester van de gemeen- 1 Kortgene. De installatie voltrok zich in een bijzondere vergadering van de gemeenteraad, n een met genodigden afgeladen raadszaal. je eerste vrouwelijke burgemeester ke signatuur ..Maar mijn verant- toogde hij, ,,en we zien u weer terug, en Kortgene. en tevens de derde die woordelijkheid kennend als voorzitter rechts van de voorzitter" Et nu toe werd benoemd in Zeeland, JJ ïlr Dii w "a" el zowel binnen als buiten het ge- eentehuis en bij de collega's op de evelanden en Tholen een hartelijke itvangst ten deel. ico-burgemeester L M. van der Wee- maakte de installatie van mevrouw wgendijk tot een feit door haar de stelde mevrouw Hoogendijk op onder wijsgebied veel werk in het verschiet, zeker gelet op het bedreigde voortbe staan van de 80 leerlingen tellende mavo in Kortgene. Burgemeester mr R. W. Dijkstra van Hardinxveld-Giessendam benadruk te met een enkel woord de voormalige van de raad. wil ik wel stellen dat ik Bij het aantreden van zijn opvolgster wethouder van deze gemeente met Welzijn als mens mijn politieke overtuiging niet kan en wil verhullen, zo voegde zij hier direct aan toe. Mevrouw Hoogendijk noemde Kort- e^n loyaal college gene een bijzonder gemeente. „En dat niet alleen omdat er aandacht moet worden besteed aan het voorzienin- nbtsketen om te hangen. Van der genpakket van de kernen Kats. Co- eele was waarnemend burgemeester lijnsplaat en Kortgene afzonderlijk, het vertrek van burgemeester J maar zeker ook moeten de belangen van der Linde naar Made-Drim- van de inwoners, met daarnaast de elen, ruim een halfjaar geleden. Hij recreanten, in evenwicht worden ge- eende mevrouw Hoogendijk-Van houden", uijn 'redelijk terug te vinden' in de Geaccepteerd In een verwelkomend speechje na mens de raad noemde het oudste raadslid M. de Smit (cdal de eerste gewaagde oud-burgemeester Van der een gerust hart uitgeleide te doen. Linde, van een kritisch ingestelde, ^ja 0fQciele installatie in het ge- maar constructieve raad Kortgene. en meentehuis maakte burgemeester Hoogendijk uitgebreid kennis met de Van der Linde liet bij deze gelegen heid niet na zijn gram te uiten over het intrekken van de Kaderwet Spe- bevolking. tijdens een druk bezochte receptie in 'De Pompweie'. Eerder op de middag was het gezin Hoogendijk bij de sluis aan de Zandkreekdam ingescheept op het rijkspolitievaar- cifiek Welzijn, waarmee onder meer en vervolgens aan wal het proefgebied De Bevelanden waar met de wet wordt geëxperimen- gezet op de landbouwhaven Kortge ne. Ruiters van de rijverenlging 'De oor de raad opgestelde profielschets. wel zodanig, dat u naar mijn irdeel mag rekenen op de steun van gemeenteraad". komst van de nieuwe burgemees- betekende het vertrek van J. J. in Damme (vvd) uit het college. Hij n)as tijdelijk wethouder in verband ie et de burgemeestersvacature. Een D trekkelijk afscheid overigens, aan- izien Van Damme raadslid blijft, ïrgemeester Hoogendijk onder- reepte dat de raadsleden, aan de ütaid van haar functioneren, zelf vast lifjoeten stellen of met de Invulling van li t geschetste profiel aan hun wesen Irgemoet is gekomen. „Het is zeker teerd - in één keer van de tafel dreigt Bevelanden' en het muziekgezelschap gw„rj°nE°v'«aEMM marcheerden onder grote be- hicrmee riep hij burgemeester Hoo- |™fWmi,e mee naar het burger de vierde gendijk op de decentralisatiegedach te toch vooral 'een warm hart toe te dragen'. Maar al heeft wat er nu staat meentehuis van Kortgene. „De heren hebben de vrouwelijke raadsleden volledig geaccepteerd en zo zal dat het ge- te gebeuren veel weg van een daad onbehoorlijk bestuur, de Beve landen gaan tóch door, gaf Van der Linde te verstaan. ook in uw positie als burgemeester Sprekend namens de burgemeesters wel verlopen. Ongetwijfeld zullen 0p de Bevelanden en Tholen had diverse zaken door de inbreng van de burgemeester mr W. Blanken van vrouw op bestuurlijk terrein ander licht komen te staan en dat kan uiterst positief zijn. Wij geven u dan ook volledig de ruimte", aldus De Smit. er er te komen om te vertellen hoe het Ls-jimoet. Wel om in overleg een beleid bepalen waar zeker de inwoners in Kortgene mee gebaat zullen zijn. jk vooral een kleine gemeente is bij Goes de stellige indruk er met me vrouw Hoogendijk-Van Duijn een goe de collega 'bij' gekregen te hebben. „Alhoewel de raad eisen mocht stellen en aan ons mets werd gevraagd". Blanken legde uit dat de gemeenten proberen 'iets van een regionaal be leid' overeind te krijgen. En in die zin deed hij een beroep op burgemeester warpn nnK a.Anwf,vlB ,En dat betekent dat het college met Hoogendijk. „Want Kortgene heeft op. n„ qtiohtine Menno' van Coehoorn ïopri nnriprhouwdo stukken od tafel v.„t rroHioH romnnois stichting Menno van Coehoorn ijvert voor het instandhouden van de Overigens verheelde hij met dat de er et mijn bedoeling geweest om naar 5 Knrteene 'zeer kritisch' cr pr tp knmen nm te vprt,ellen hne het, raaa van Kortgene zeer Kruisen staat ten opzichte van de voorstellen van b en w en de te nemen besluiten. Correspondentendag 'Menno van Coehoorn' GOES De Stichting Menno van Coehoorn hield zaterdag de twaalfde jaarlijkse correspondentendag. Dit maal was de keuze gevallen op de vestingstad Goes, waar het gezel schap in de Prins van Oranje bijeen kwam. De correspondent B. Oelc uit Kapelle had voor het verloop van de dag een programma ontworpen, waar een stadswandeling deel van uitmaakte. De Goese burgemeester mr W. Blanken en zijn echtgenote waren ook aanwezig. goed onderbouwde stukken op tafel jiet, gebied van regionale samenwer- moet komen". Verder gaf De Smit met kjng een goede naam' ouw Hoogendijk-Van Duijn in haar hebt het voortreffelijk gedaan' elhaidenspeech'. Daarin onderstreep- zij dat Kortgene een burgemeester eft gekregen 'met een eigen politie- verstaan dat hij de zaken met een de nieuwe burgemeester bij haar in- gerust hart kan overdragen. „Want u trede gelukgewenst door mavo-direc teur W P. van den Bogaardt. Hij verscheidene buiten gebruik zijnde militaire vestingen (forten en dergelij ke) in ons land. Inventarisering van en gescheidschrijving over de vestingen geschiedt door regionaal verspreide correspondenten, waar Zeeland er vier van kent Nadat de heren en dames in de Prins van Oranje een kopje koffie gekregen hadden begon een vergadering waarin onder meer gesproken werd over de manier van onderhoud van vesting werken en forten. Ook kwam het iaventariseringswerk en de geschied schrijving aan bod. Voor de lunch vertelde B. Oele het één en ander over de geschiedenis van Goes en omstre ken. Voorts stond een stadswandeling op het programma. Oele en zijn collega correspondent ïr J. A. Trimpe Burger gaven hierbij uitleg over de verschei dene historische militaire objecten in Goes. The Dubliners. zaterdagavond tijdens hun optreden in de Goese Veilinghal. GOES- De beroemde Ierse folk groep 'The Dubliners' heeft zater dagavond in de Veilinghal in Goes voor ruim 1100 bezoekers groten deels afgerekend met het oude ima ge van vertolkers van smeuiige meezingers. De bandleden zijn de wilde haren kwijt en hebben de whiskey ingeruild voor mineraal water. Het kwam de kwaliteit van het gebodene ten goede. De groep, die met Goes als startplaats begon nen aan een tiendaagse tournee door Nederland, speelde twee uur lang voornamelijk ingetogen balla des, afkomstig van de nieuwe LP 'Prodigal sons'. De groep deed pas aan het eind van het optreden een welwillende knie val voor het afwachtende publiek. De meeste mensen hadden tot dan toe rustig zitten luisteren, een beetje onwennig. Weinig geïnspi reerd klonken de knallers 'The Wild Rover' en Seven drunken nights' uiteindelijk door de zaal Het was de zesde keer dat The Dubliners in Goes speelden. ..Ik herinner me nog goed de eerste concerten waarbij het publiek met grote kratten bier kwam aansjou wen. Dronken taferelen en veel ge schreeuw. Dat is er nu helemaal niet meer bij", zegt Henk de Koning van de organiserende stichting Pibroch Henk de Koning is sinds jaar en dag betrokken bij het gebeuren rond de Dubliners. „Kotsmisselijk werden de jongens van dat rampestamp werk. Het hing ze na vijftien jaar mijlenver de keel uit. Ze zijn nu voor het twintigste jaar op tournee en zijn weer teruggekeerd naar de bron van hun muziek" De commercie had de groep volgens de Koning zodanig in de greep dat er LP's verschenen waar de bandleden mets van afwisten. Nieuwe weg De Dubliners zijn vier jaar geleden hun nieuwe weg ingeslagen. Zanger gitarist Ronnie Drew keerde na wat solistische omzwervingen bij de groep terug en in 1982 werd de cellist Nigel Warren Green in de band opgenomen. Deze ging echter na een jaar weer zijn eigen weg. De overige groepsleden, Barney McKenna op banjo en mandoline, Luke Kelly op banjo. John Sheahan op viool en Ronnie Drew zang en gitaar, haalden een nieuwe man. Sean Cannon in de groep en diens 'beschaafde' stemgeluid heeft de sound van de groep mede veran derd. Geruchten als zou Luke Kelly na zijn tweede hersenoperatie de groep verlaten, werden overigens door De Koning tegengesproken. Tjallie Huizenga van de organisatie Samo var Associated Ltd had zaterdag avond de primeur van de verkoop van de nieuwe Dubliners-LP. Het is alweer de tachtigste langspeler van de groep. De schijf vond gretig aftrek bij het publiek De T-shirts deden het aanzienlijk minder. De Dubliners hielden het dus rustig, maar lieten zich toch verleiden door een groepje tieners aan de bar die vals de Wild Rover begonnen te zingen. De groep kan er niet om heen Als Eindelijk werd het klap stuk de zaal ingeslingerd. Maar de reacties waren minder overweldi gend dan mocht worden verwacht Men had al te lang rustig op de houten stoeltjes gezeten. Het pu bliek had zich tevreden neergelegd bij de veranderde stijl. Geslaagden De Ruyter Oproep VVN aan truckdrivers: dertig kilometer Geslaagd Loco-burgemeester L. M. vc Duijn dr* ambtsketen om. der Weele hangt mevrouw E. J. Hoogendijk- van re. VLISSINGEN - Aan de modevakop leidingsschool ENSAID in Utrecht slaagde mejuffrouw G Bimmel uit Vlissingen voor het examen costumiè- Ziekenhuis De Bevelanden. 30-16.30 uur: uitzending Nomen IC scio. IDDELBURG Gasthuis, 20-21.30 r: uitzending Rawa. ,c. iISSINGEN Bethesda-St. Jo- jhziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen- ïg Rawa. 'e' LMVOORSTELLINGEN iRGEN OP ZOOM Roxy 1.20 uur: andende liefde, 16 jr.; )V ixy n. 20 uur: Hot Bubblegum in t leger, 16 jr ed nem'Actueel 1,20 uur: Merry Christ mas Mr. Lawrence, 16 jr.; iem'Actueel II. 20.30 uur: Les va- ia nces de monsieur Hulot; .jnem'Actueel m. 20 uur: Psycho (II). Grand. 20 uur: Twee stoere pickers op de snelweg, a.l. ltj ÏLST De Koning van Engeland. 30 uur: Duizend en een erotische 7 chten. 18 jr.; 20 uur: Brandende 'y fde, 16 jr., 20 uur: An Bloem, 12 jr.; uur: Ghandi, a.l.; 20 uur: Octopus- ISTBURG Ledel. 20 uur: Begeer- 18 jr. KNEUZEN Luxor. 20 uur: An ae nem, 16 jr.; 20 uur: Flying high (II). ISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Sndende liefde, 16 jr; hambra n. 20 uur: Gandhi, a.l. 1NTOONSTELLINGEN OMBURG Biologisch Museum, f-17 uur: 'De natuur in Zeeland' fioemdijken in Zeeland'. tILLE Landbouwmuseum, 10-12 113-17 uur: Oude landbouwwerktui- fclN'KENSZAND De Stenge. 10-12 114-17 uur: werken uit de Vlissingse istuitleen. pDDELBURG Ambachtencen- a Demerary. 9-17 uur diverse am- :hten en exposities. IRNEUZEN Hal 'Ter Schorre', [-21 uur: fotoprojekt Kwaliteit it'm 10) [JSSINGEN Reptielenzoo 'Igua- 14-17.30 uur: expositie levende jptielen. amfibieën en insekten; evangentoren. vanaf 17 uur: werken nMatthy Murre (t'm 15/10). RENDIJKE Museum. 10-12 en *1-30-17 uur: 'Radio in oude en HULPCENTRA i Midden-Zeeland Goes, lel [100-14444 took voor milieuklachtem. :uwsch-VIaanderen Alarmnummer [150-12200 (brandweer en ambulance), «fonische hulpdienst Zeeland, tel '[180-15551. dag en nacht bereikbaar hulpdienst Zeeland voor mensen in 1. tel. 01180-36251. van 10 00-24.00 uur [ekends van 20.00-24.00 uur :hting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 1184-14645, dag en nacht bereikbaar 1 Jtflandse Hartstichting, tel. 070-614614 Ibereiken op kantoordagen van 9-17 uur TERNEUZEN De omzet van aardo lie en aardolieprodukten in de ha vens van de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone is de afgelopen maanden beduidend toegenomen. Zeeschepen voerden tussen januari en augustus 1.193.084 ton af en aan, 524.626 ton meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De omzet van chemische produkten en kolen daalde met res pectievelijk 280.926 en 278.231 ton. Dit blijkt uit cijfers van het Haven schap Terneuzen. De zeevaart zorgde in het tijdvak januari tot en met augustus voor een totale goederenomzet van 5.016.984 ton, 86.704 ton minder dan vorig jaar Er kwamen en gingen 1307 schepen (tegen 1433 in '82) en de gezamenlijke bruto-registerton liep terug van 6.493.502 naar 5.786.915 ton. Ook de cijfers van de binnenvaart gaven een daling te zien. De goederen- omzet liep terug van 3.860.155 naar 3.404.291 ton. Het aantal schepen steeg van 4094 naar 4116 maar de totale brt daalde van 4.726,127 naar 4.235.392 ton. VLISSINGEN Aan het Maritiem Instituut De Ruyter slaagden in de maand september de volgende cursis ten voor hun examens. Scheepswc-rktuigkunde M van de Hoek. Goes, B II F C Pletersz, Oost-Souburg, C II J S. Hooglander. Putte Navigatie. S III D W van Bruggen. Loos- drecht, S Ilth J. B. Weljland. Vlissingen.; S II pr J J. M van Berlo. St.. Odiliënberg en J Vermeersch. Zeebrugge Peuterspeelzaal houdt speelgoedbeurs VROUWENPOLDER - De peuter- speelzaal 'Ons polderhuisje' in Vrou wenpolder houdt woensdag 19 okto ber een kleding- en speelgoedbeurs. Op deze beurs, die van 15.00 tot 16.30 uur duurt, worden speelgoed en kle ding verkocht voor kinderen tot 12 jaar. Goederen voor de beurs kunnen tot 17 oktober bij de peuterspeelzaal worden ingeleverd. Ontspanningsmiddag KLOOSTERZANDE De FNV Hon- tenisse houdt donderdag 6 oktober een ontspanningsmiddag in het paro chiehuis in Groenendijk te Klooster- zande De bijeenkomst is speciaal bedoeld voor alle WAO'ers en andere uitkerings-gerechtigden met hun echtgenoten. Op het programma staan een groot aantal gezelschaps spelen. De ontspanningsmiddag be gint om 13.30 uur Loco-burgemeester Van der Weele in een onderonsje met de nieuwe burgemeester van Kortgene. mevrouw EJ. Hoogendijk-Van Duijn 'S-HEER ARENDS- KERKE - Een medewer ker van een dierenhan delaar uit Heinkens- zand. die eindelijk eens geld wilde zien voor een geleverde papegaai. heeft zatèrdag flink amok gemaakt bij de woning van de familie S. aan de Elenbaasstraat m "s Heer Arendskerke. Daarbij sneuvelden vier ruiten. Volgens me vrouw S. was de pape gaai vorig jaar, drie da gen na aflevering, dood neergevallen. Maar vol gens de dierenhandelaar T. had zij de vogel ter waarde van duizend gul den doorverkocht, en de opbrengst in eigen zak gestoken. Zaterdag vond een me dewerker van de dieren handel. Van 't W„ het welletjes. Hij belde aan in de Elenbaasstraat. maar mevrouw S. nam de wijk naar boven Toen de man dat in de gaten kreeg ontstak hij in woede. Uit zijn bestel wagen haalde hij een koevoet en bewerkte daarmee de deur van de woning. Vervolgens sloeg hij vier ruiten en een kruiskozijn in el kaar Volgens mevrouw S zou zij. toen ze halver wege op de trap was verschenen, door Van 't W. aan haar kleren naar beneden zijn getrokken, waarna hij haar ook nog een oorvijg zou hebben toegediend. Een kostganger van me vrouw S.. die tijdens het gebeuren niet thuis was. bracht later een en an der ter kennis van de politie Maar mevrouw S besloot uiteindelijk geen aangifte van ver nieling te doen. Zij koos daarvoor op grond van de belofte van de dieren handelaar de aangerich te schade voor z'n reke ning te zullen nemen, mits mevrouw S. alsnog akkoord gaat met een betalingsregeling voor de papegaai, overigens SAS VAN GENT Veilig Verkeer Nederland heeft op het vierde Truck- driversbal in 'De Vlaanderen' in Sas van Gent zaterdagavond een oproep gedaan aan alle beroepschauffeurs om in Zaamslag een maximumsnel heid van 30 kilometer per uur aan te houden. Landelijk coordinator Jan Harskamp hield de ruim 500 aanwe zige chauffeurs voor dat er niet geke ken moet worden naar oplossingen op langere termijn. „Wij willen graag, en dat is in overleg gebeurd met de werkgroep Veilig Zaamslag, op korte termijn een daad stellen. De verkeersveiligheid moet prevaleren en daarom doen wij deze oproep aan u". Om ruchtbaarheid te geven aan dit initiatief komt er deze week een groot spandoek bij het binnenrijden van de bebouwde kom van Zaamslag waarop de tekst staat: 'Truckdrivers rijden 30 km' Op het Truckdriversbal, georgani seerd door Rien Verbrugge. stond de verkeersveiligheid toch hoog aange schreven Twee chauffeurs werden on derscheiden door burgemeester drs W. R. V Dusarduijn met een speldje en een plaquette van Veilig Verkeer Nederland voor een jaar schadevrij rijden. A. de Wolff en W. Kattouw. beiden in dienst van transportbedrijl Verbrugge ontvingen deze onder scheiding. Het 'Gouden Voetje', voor de zuinig ste chauffeur ging naar Hilaire Neijt uit Philippine, in dienst van trans portbedrijf Van Opdorp uit Sas van Gent. „Je moet als chauffeur van goede huize komen om te worden voorgedragen voor deze onderschei ding". zo hield de Sasse burgemeester de Truckdrivers voor. „Dat het brand stofverbruik terugloopt in de laatste jaren is niet alleen een prestatie van de bedrijfswagenindustrie, maar ook van alle betrokken chauffeurs. Daar om, wanneer je je beste beentje voor zet. is het voetje onder aan dat been goud waard, uiteraard in combinatie met hoofd en handen Na afloop van het officiële gedeelte konden de Truckdrivers genieten van Bonnie St. Claire. Lee Towers en de vuurvreetster Nathalie Bosbrand. Het orkest Bluesette gaf de muzikale ondersteuning en Pierre Mijsakers praatte het geheel aan elkaar. MIDDELBURG - Het open huis dat zaterdagmiddag in het heropende Middelburgse huis van bewaring werd gehouden is een succes gewor den. Tussen één en vier uur in de middag passeerden tweeduizend geïnteresseerden de voordeur van de inrichting. Adjunct-directeur drs J. Poelmann had na afloop wel enkele verklaringen voor die overweldigende belangstel ling. „Vergeet niet dat nooit eerder in de geschiedenis van dit uit de 17e eeuw daterende gebouw het publiek vrije toegang had. De Zeeuwen en in het bijzonder de Middelburgers be schouwen deze inrichting blijkbaar als hun bajes en hebben daarom eens achter de schermen willen kijken. Daarbij komt dat we ook veel jeugdi gen binnen hebben gehad uit de zo genoemde risicogroepen. Het is hier geen hotel, zo heeft iedereen kunnen constateren. Voor sommige mensen is het bezoek daarom waarschijnlijk ook educatief geweest En dan is het be zoek aan een gevangenis voor veel mensen natuurlijk ook een spannend evenement dat zij niet willen missen" aldus de adjunct-directeur. Onder de bezoekers werden verder ex-gedetineerden en ook toekomstige gevangenen opgemerkt. De laatste groep betreft mensen die weigerden boetes te betalen en nu op de nomina tie staan om vervangende hechtenis uit te gaan zitten. Onderzocht De belangstelling was zaterdagmid dag vooral tussen twee en drie uur zo groot dat het publielj slechts in groe pen werd binnengelaten Na afloop werd het gebouw van onder tot boven grondig onderzocht Vooral werd daarbij gekeken of bezoekers geen spullen als heroïne, pistolen en ont snappingshulpmiddelen hadden ach tergelaten die toekomstige bewoners ten dienste zouden kunnen zijn. „Wanneer we maandag echt open gaan is dit gebouw geheel schoon" aldus de heer Poelmann. Dat ook de bewaarders niet gewend zijn aan grote publieke belangstel ling bleek overduidelijk. Wat zeg je tegen al die mensen wanneer ze de deur weer uitgaan? Bewaarder S. Markusse voegde velen een 'tot ziens' toe. „Dan keken sommige mensen me aan alsof ik ze in de maling stond te nemen. Dat is begrijpelijk natuurlijk maar je groet iemand automatisch met eei^ fot ziens". KIJKVERDER. ANDAG 3 OKTOBER 1983

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7