Culturele raad Vlissingen bespreekt bezuinigingsplan V Weinig publiek bij open dag Midgard Veel belangstelling voor presentatie balletschool Lutemgroep winnaar van roeiwedstrijd scouting PLENAIRE VERGADERING OVER VOORSTELLEN VS v 'Onderwijs niet langer hoeksteen beleid gekookte Gelderse worst PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 OKTOBER 19f VLISSINGEN - De Culturele Raad Vlissingen houdt donderdag 6 oktober een plenaire vergadering, waarin alle secties samen met het algemeen bestuur zullen spreken over de bezuinigingsmaatregelen voor de begroting 1984. Het dagelijks bestuur stelt voor om in een besloten gedeelte van de vergadering een eerste informatie te verstrekken over de bezuinigingsvoorstellen, die wethouder D. J. P. Bruinooge heeft bekend gemaakt in het zogenaamde functionarissenoverleg. Tevens worden de leden van de culturele raad geinformeerd over het tijdschema en de procedure die bij het reageren op deze voorstellen gehanteerd kan worden. bedoeling, dat alle carillons in Neder land die zaterdag om 11.55 uur een speciaal gecomponeerd vredeslied ten gehore brengen. De kosten voor Vlis singen bedragen 150. Voorts wil men de provincie toestemming vragen om manager A van 't Veer van Jeugd en Muziek in te mogen schakelen bij twee pianoconcerten ln Vlissingen Een voorstel hiertoe was eerder uitge gaan van de sectie 'Uit. In verband met het 100-jarig bestaan van de Loodsen Sociëteit wordt in '84 een groot aantal activiteiten ontwik- Tijdens de vergadering wordt ook gesproken over de nieuwe structuur voor het sociaal cultureel werk en met name over de voorstellen die zijn oktober. Daarvoor vraagt men een garantiesubsidie van 600. Voorts wil men medewerken aan een verzoek van het comité Muziek tegen kernwa- gedaan m vergaderingen van de ge- pens om op de dag van de vredesde- meentelijke werkgroep sociaal cultu- monstratie in Den Haag, 29 oktober, reel beleid en de consequenties die ook het Vlissingse carillon in te scha- deze hebben voor de werkzaamheden kelen bij een landelijke actie. Het is de van de culturele raad. Ook zal het dagelijks bestuur de voordrachten be- Wprkarnpn hpvrhprmd kend maken om te voorzien in de yytrKgrüeP oestnermu vacatures in het algemeen bestuur Stadsgezicht bijeen van de dienst welzijnsvoorzieningen 6 J en in de welzijnscommissie. ontstaan door het vertrek van de heer J. Hint zen. De vergadering behandelt verder een aantal subsidieverzoeken. Zo wil de stichting Documentatiecentrum Mo- lukkers samen met het SKA een keld, waaronder een expositie van het Loodswezen en twee evenementen ter gelegenheid van de Frans Naerebout- herdenking, Deze zijn een optreden van het Zeeuws Orkest en een show van Therèse Steirunetz. Voor het Zeeuws Orkest wordt een bedrag van 6.000 gevraagd, voor Therèse Steïn- metz 2.900. Voorgesteld wordt de subsidie voor het eerste evenement nader in overweging te nemen en voor de zangeres een garantiesubsidie van 1.000 te verlenen. Verder wil men bedragen geven aan het showkorps Oranje Nassau voor een optreden en ƒ4.690 bijdragen ten behoeve van voorstellingen op scholen voor voort gezet onderwijs. De vergadering van de Culturele Raad wordt gehouden in Bachten Komme en begint om 20,00 uur. VLISSINGEN - De werkgroep be schermd stadsgezicht van het Vlis singse wijkeomité binnenstad verga dert morgen, dinsdag, in welzijnscen- trum Bachten Komme. Aan de orde komen onderwerpen als gevolgen ver mindering straatverlichting, de ont- Opbouwcommissie in Oost-Souburg bijeen OOST SOUBURG - De Opbouwcom- culturele avond organiseren in De wikkelingen rond de Vissershaven en missie Oost-Souburg houdt morgen, - het Van Dishoeckhuis en de stadsver- dinsdag, vanaf 20.00 uur een vergade- Zwaan in Souburg op zaterdag 22 CFO-Vlissingen houdt leden vergadering VLISSINGEN Donderdag 6 okto ber houdt de Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (CFO), afde ling Vlissingen/Souburg een leden vergadering in zaal 't Anker in Vlis singen. De aanvang is 19.30 uur en spreker is namens het hoofdbestuur de heer P. A. G. Cammaert, algemeen secretaris van de CFO. Tijdens deze vergadering wordt ge sproken over de steeds verder gaande verslechtering van de rechtspositie van de ambtenaren en de zeer recente uitspraken van de algemene vergade ring van de CFO dat in de toekomst harde acties met meer moeten worden uitgesloten. Dit is voor het eerst in de geschiedenis van de christelijke over- heidsbond. Bijeenkomst van wijk-comitë VLISSINGEN - Het wyk-comite Bos- senburgh vergadert maandag 10 okto ber in de openbare lagere school De Houtuyn in Slangenburg. De vergade ring begint om 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer de uitslag van de enquête over de woon- en leefsituatie in Bossenburgh, een be spreking van de toekomst van het comité, een voorstel voor aanplanting van groen in de omgeving van het speelstad-terrem en de conclusies en aanbevelingen rond de komst van kabeltelevisie. Buurtvereniging protesteert tegen nieuwe stichting in Vlissingen OOST-SOUBURG - De buurtvereni ging Van Duyvenvoorde in Oost- Sou burg protesteert met klem tegen de plannen om in Vlissingen een alles overkoepelende stichting voor so ciaal cultureel werk op te richten. Men voelt zich 'in de tang genomen' door de overheidsbezuinigingen en wenst de eigen goed lopende vereni ging niet op te offeren aan wat ge noemd wordt centralisme, zo staat in een verklaring. Het bestuur van de buurtvereniging wil autonoom blijven. De vereniging is bereid samen te werken en pleit in dit verband voor het aanstellen van een coordinator die onnodige verdub beling van activiteiten kan tegen gaan De buurtvereniging is ertegen, dat de dertig eigen vrijwilligers zich ten dienste zouden moeten stellen van een overkoepelende nieuwe stich ting in een hen opgelegde structuur, waarvan zij de vorm ondemocratisch vinden. De vereniging wil a eigen programma's en begrotingen kunnen maken en de subsidies rechtstreeks van de gemeente ontvangen. Tot sa menwerken is men bereid, mits over de voorwaarden overeenstemming kan worden bereikt, zo besluit de verklaring. Planken verloren: inzittende andere auto in ziekenhuis MIDDELBURG - De 19-jarige me vrouw .I. F. S. uit Diemen moest zaterdag ter observatie in het Gast huis in Middelburg worden opgeno men nadat zij verwondingen opliep bij een ongeval op de Nieuwlandsc- weg omstreeks half zeven 's avonds. Kort voor het viaduct halverwege de Nieuwlandseweg (in de richting Nieuwland) verloor een automobilist vanuit- een achter zijn wagen gekop peld wagentje enkele losse planken. Deze kwamen voor een deel tegen de voorruit terecht van het voertuig van de achter hem rijdende heer P. C. J R. K. uit Zoutelande. K. raakte daardoor de macht over zijn stuur kwijt en belandde tegen een lichtmast Hij en de vrouwelijke mede-inzittende M van de W. uit Oost-Souburg konden na behandeling in het Gasthuis weer naar huis. Mevrouw S. uit Diemen werd daar voor observatie opgeno men. De man die de planken verloor is na het ongeval niet gestoptNiet zeker is of hij gemerkt heeft dat hij een deel van de lading verloor. De politie van Middelburg verzoekt eventuele getui gen zich te melden aan het bureau aan Achter de Houttuinen of telefo nisch (01180-27251). nieuwing en buurtverbetermg. Ook ring in het wijkcentrum "Middenhof bespreekt men de gemeentelijke nota in Oost-Souburg. Op de agenda staat kabeltelevisie en de beleidsnotitie ondermeer het financiëel overzicht van de stichting Opbouwwerk over de over het eerste halfjaar van '83. De herstructurering van de welzijnsvoor- vergadering bespreekt verder de plan- zieningen. Verder besteedt men aan- nen voor aanleg van kabeltelevisie dacht aan het beleidsplan '84 van de De commissie heeft enkele conclusie werkgroep. De bijeenkomst begint om an aanbevelingen op papier gezet die 19.30 uur. besproken zullen worden. MIDDELBURG - De belangstelling voor de open dag die zaterdag gehou den werd in hel Middelburgse jonge rencentrum Midgard is de organisa tie tegengevallen. Bezoekers konden zich onder meer opgeven voor cur sussen. Nu het aantal aanmeldingen tegengevallen is heeft de leiding be sloten de inschrijving voor de cursus sen, waarvan een flink deel vooral voor werkloze jongeren is bedoeld, tot half oktober te verlengen. Het betreft twee cursussen zeefdruk ken waarvan er één mede uitgaat van de meidengroep. Deze is in principe alleen voor dames bestemd. Verder de cursus video in samenwerking met het project Mensen zonder Baan en het scholierencafe. Mensen zonder Baan verleent ook medewerking aan de cursus fotografie Verder kunnen belangstellenden terecht om ontwer pen te leren (affiches, boekjes en der gelijke'. Jaap Misset geeft opnieuw een gitaarcursus terwijl ook een maal- tijdengroep van start gaat. Onder leiding van Eugenie Schram- ma (vierdejaars student aan de acade mie voor expressie» start er tenslotte een cursus bewegingstheater. Voor Eugenie is het samen met de cursisten werken aan een nieuwe theaterpro ductie tegelijkertijd een examenop dracht ..Tijdens deze 20 avonden du rende cursus gaat het mij vooral om de inbreng van de deelnemers. Ballet ervaring is niet nodig. Ik wil bekijken of het mogelijk is dat mensen zonder opleiding tot een theaterproductie kunnen komen die het bekijken waard is" aldus Eugenie Schramma. Ze wil vooral werken met de spontane beweging vanuit de deelnemers zelf. In Midgard is er verder van maandag 10 tot en met zaterdag 15 oktober een speciale week tegen fascisme en ra cisme. Deze wordt voorafgegaan door een optreden van de Senegalese groep 'Xalam' die zaterdag 8 oktober optreedt in de Concert- en Gehoor zaal (vanaf 21 uur). Tijdens de actie week zelf zullen verschillende films worden gedraaid die betrekkingheb ben op het thema. Verder is er een expositie van politieke affiches van Klaus Steek. Zijn werk beeldt de verschijnselen van crisis en fascisme uit. De tentoonstelling wordt ook 8 oktober geopend in de Concertzaal en zal later een rondreis maken langs verschillende scholen in de provin cie. Sportieve strijd rechtbanktoernooi MIDDELBURG - Onder flinke be langstelling werd zaterdag in de Mid delburgse sporthal De Voorborch het derde rechtbanktoernooi (basketbal voor dames en zaalvoetbal voor he ren) gehouden. Er werden in totaal 40 wedstrijden afgewerkt en opmerke lijk was dat daarbij geen enkele blessure van betekenis werd opgelo pen. volgens de organisatoren een bewijs van de sportiviteit waarmee de teams tewerk gingen. Bij het basketballen voor de dames ging de eerste plaats overtuigend naar het team OVJ (parketofficieren van justitie). In de finale werd het tweede advocatenteam namelijk met 6-0 verslagen. De finale zaalvoetbal bij de heren gaf geen enkel doelpunt te zien. De teams van administratiekan toor Rijkse en het herenteam OVJ gingen vervolgens over tot het nemen van strafschoppen. OVJ was daarbij net iets gelukkiger en werd tot win naar uitgeroepen Het verzorgings team van de voetbalvereniging Jong Ambon was de gehele dag stand-by om eventueel geblesseerden de hel pende hand te bieden. Zaterdagavond werd een personeels- avond gehouden in wijkgebouw het Zuiderbaken. Mr J. Tak overhandigde toen de beker voor de sportiefste herenploeg aan 'C en O' (Rechtbank college en officieren van justitie). In deze ploeg speelde ook mr W van Nierop mee, tot voor kort aan de rechtbank van Middelburg verbonden en voor de gelegenheid vanuit zijn nieuwe werkstad Amsterdam naar het zuiden afgezakt. De beker van mr Tak had overigens de naam 'trofee van kwaeie zaeken' meegekregen. Van mr H. Bruin was de beker voor de sportiefste damesploeg. Hij overhan digde die 's avonds aan het team van de notansvrouwen. Beide raadsman nen reikten ook de wisselbekers uit aan de toemooiwmnaars bij de dames en heren. De eindstand bij de dames luidde als volgt: 1 OVJ. 2 Advocaten II. 3 Stad en Land schap. 4 Deurwaarders, 5 Rechtbank. 6 Advocaten I. 7 Notarissen en 8 College en OM. Bij de heren zag de eindstand er zo uit 1 Rijkse. 2 OVJ. 3 Advocaten, 4 Deurwaar ders. 5 Stad en Landschap, G Rechtbank. 7 Notanssen en 8 College en OM. Optreden van het jazzballet van gevorderen tijdens de openingspresentatie VLISSINGEN - Ruim achthonderd belangstellenden maakten zater dag gebruik van de gelegenheid om een kijkje te nemen in de ballet school 'De Spiegel', die sinds au gustus aan de W'esterbaan in Vlis singen gevestigd is. Verschillende groepen lieten gedurende de dag het één en ander zien van wat zij inmiddels aan de school hadden opgestoken. De ballonopstijging die het feest had moeten openen kon wegens de te sterke wind ech ter geen doorgang vinden. Kapitein Ton Kurvers hing op een gegeven moment wel startklaar met de op geblazen ballon in de lucht, maar durfde, in verband met de nabije bebouwing het risico toch niet te nemen. Henk en Margriet Sinke. die al zes jaar balletonderricht in Goes aan de balletschool 'De Spiegel' verzorgen. kregen daar leerlingen uit de wijde omtrek en ook van Walcheren. Dat de nieuwe vestiging in Vlissingen in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit dat zich daar tot dusver al rond de 450 leerlingen aanmeldden. De meeste avondklassen zijn al ge heel bezet. Er zijn cursussen jazz ballet, waarvoor erg veel belangstel ling is, en er kunnen lessen klassiek ballet gevolgd worden. De klassieke balletopleiding ge beurt volgens het systeem van de Londense Royal Academy of Dan cing. Dit is een methode volgens welke kinderen vanaf vijfjaar stapje voor stapje, aangepast aan hun fy sieke mogelijkheden, worden inge wijd in de geheimen van de dans kunst. Ze leggen jaarlijks een exa men af. Kinderen met talent kun nen op hun elfde jaar zover gevor derd zijn dat zij aan een beroepsop leiding als danser kunnen denken as i De meeste docenten van 'De Spinet gel' hebben een graad aan de RAD trel gehaald. Jongens Jammer vindt zakelijk leider Henkknd Sinke het dat tot nu toe zo weinig oeti jongens zich hebben aangemelétg1 voor de lessen in Vlissingen. Ir gen Goes zijn er in de loop van de jaren et r al wat meer jongens en over de drempel gekomen, in Vlis singen vormen zij met zes wel eer hele kleine minderheid. Om verzekerd te zijn van redelijkbvt trouwe leerlingen kan men bij 'De Spiegel' alleen voor een heel jaarïme te-gelijk (40 lessen) inschrijven Henk Sinke: „Je vermijdt zo hetüaid duiventil-effect waardoor een hele groep weinig vorderingen kan ken". :r er t eeft INFORMATIEDAG VOO: Admiraal H Papeggaay reikt de eerste prijs uit aan de Krukels van de Lulemgroep uit Middelburg. TKRNEUZEN De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) verwijt de regering dat - blijkens de onder wijsbegroting '84 - onderwijs niet langer geldt als een hoeksteen van hel beleid en goed en toegankelijk Vlissinger succesvol tijdens wedstrijd amateur wijnmaken en bierbrouwen VLISSINGEN Tijdens de zaterdag in Amersfoort gehouden wedstrijd voor amateur wijnmakers en bier brouwers werd Herman Logtenberg uit Assen landskampioen met 16 pun ten, gevolgd door Gerard van de Mijl uit Rotterdam en Jan van Schaik uit Vlissingen met 15 punten, diploma's voor vijf van de 12 inzendingen. De wedstrijd telde 39 klassen, waarin ongeveer 700 flessen werden ingezon den door Nederlandse en ook Engelse deelnemers. Het organiserende Gilde, Rond de Eem, werd het beste Gilde, Drenthe werd tweede en Rotterdam derde. In 1984 zal het Zeeuwse Gilde deze wedstrijd organiseren in het kader van het 10-jarig bestaan van het Zeeuwse Gilde. Brandweer Middelburg tweede bij landelijke wedstrijd Delfzijl MIDDELBURG - De Middelburgse brandweer is zaterdag als tweede geëindigd bij de landelijke hulpver leningswedstrijden die dit jaar in Delfzijl werden gehouden. De hoofd stedelingen mochten meedoen nadat ze 18 juni eerste waren geworden bij gewestelijke wedstrijden in Ililva- renbeek. De ploeg stond onder bevel van brandmeester P. C. Flipse Het 'onge val' speelde zich af op een scheepswerf waar een ontploffing had plaatsge vonden. Hierdoor waren in de buurt zijnde personenauto's in botsing ge komen of te water geraakt hetgeen beknellingen veroorzaakte of onge wenste waterbezoeken voor de be stuurders. Verder was er een tank lekgeraakt met een gevaarlijke in houd, welke afgedicht moest worden. Diverse slachtoffers werden door de manschappen bevrijd en behandeld met speciale gereedschappen. Middel burg eindigde als eerste in de klasse menten 'beste bevelvoerder' en 'beste slangenploeg'. Kampioen van de hulpverleningswedstrijd werd Bus- sum met 712 punten, Middelburg werd tweede met 670 pt. onderwijs niet als maatschappelijk belang wordt erkend. De organisatie noemt het van groot belang 'dat alle betrokkenen bij liet openbaar onder wijs zich verzetten tegen nieuwe rampen in hei onderwijs'. Een brief van algemeen voorzitter Lex van der Jagt met deze strekking is zaterdag in Terneuzen verspreid op een informatiemiddag van de VOO- afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in het Zmdlantheater. Ook een aantal leerlingen kreeg kopieën mee naar huis. De manifestatie - een informatie markt met. voor de kinderen een poppenkastvoorstelling door theater 'Opgepast' uit Axel - Was bedoeld om aandacht te vragen voor het openbaar basis- en vervolgonderwijs in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de VOO. Hoewel het aantal openbare scholen groeit, laat het ledental van de Vereni ging (80.000) de laatste jaren een da ling zien. In het Zuidlandtheater stonden Reünie bataljon infanterie Hulst voor zesde maal HULST - Het eerste bataljon veer tiende regiment infanterie hield za terdagmiddag een reünie in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Er waren 176 ex-militairen met hun echtgenotes naar Hulst ge komen. Oud-commandant J. F. J. M. Casparie uit Hulst opende deze zesde reünie. In zijn toespraak herinnerde hij aan de strijd die het bataljon leverde, niet alleen in de tweede wereldoorlog, maar ook daarna in het voormalig Nederlands-Indié. Hij deelde tevens mee dat prins Bernard volgend jaar waarschijnlijk aanwe zig zal zijn bij de reünie van het bataljon. Vervolgens sprak oud-officier C. van Nispen van het bataljon. Hij stond uitvoerig stil bij het ondergrondse werk tijdens de tweede wereldoorlog. Na de sprekers herdachten de aanwe zigen de gesneuvelde kameraden- kraampjes van de openbare 1 school in Hulst met kleuterafdei^j kleuter- en lager onderwijs in Terneuzen, de Terneuzense Rik scholengemeenschap Petrus Honj en VOO. Het 'Hondisu' had dr man van het Europa Museum i nodigd om een overzicht te geven I de onderwysgeschiedenis. Ouders en andere belangstelienl konden voorts kijken naar informs ve films en dia's. De afdeling 0 y Zeeuwsch-Vlaanderen van de V benadert binnenkort scholen en ders om (opnieuw) aandacht te vra voor de positie van het openb onderwijs en de doelstellingen var.L- organisatie. jg Commissie recreatie!? Valkenisse bijeen r KOLDEKERKE - De recreatie-e missie van de gemeente ValkeniP11 vergadert maandag 10 oktober in n6 gemeentehuis van Koudekerke. A de orde komen enkele subsidie»L" zoeken en fase twee van het pro\ ciaal beleidsplan recreatie en toeilR me. de aanleg van een voetpad en 311 plaatsen van borden bij duinov gangen. 1 Het college van b en w wil een bed ie van 2.500 beschikbaar stellen v het plaatsen van verbodsborden ne duinovergangen, waarop het nanc recreeren, het laten los lopen !e honden en het paardrijden op j' stranden wordt verboden in het merseizoen. Het bedrag moet won opgebracht uit de toeristenbelasti Voorts willen b en w uit de opbren 3| van deze belasting een bedrag 6.900 besteden voor de aanleg iia een voetpad tussen de toegangs? ur van het. zomerhuizenterrein De Rui en de inrit naai- de woning aan Klaassesweg 16 a. De lengte van 1 pad bedraagt ongeveer 60 meter. muziekvereniging Luctor et Emerf in Zoutelande wil voor 24.000 nieu uniformen aanschaffen en kan daJ' voor zelf 8.500 bijdragen. Uit and j" bronnen verwacht, men ook nog brengen. B en w willen een bedrag» 8.000 beschikbaar stellen. De verf" dering begint om 19.30 uur. MIDDELBURG De admiraliteit van de Zeeuwse Stromen hield zater dagmiddag de jaarlijkse roeiwed- strijden. In het Arnekanaal in Mid delburg streden vijftig bakken uit heel Zeeland om de hoogste eer: het Zeeuws kampioenschap roeien voor welpen en zeeverkenners. Evenals vorige jaren was het sportieve gebeu ren georganiseerd door de Middel burgse Paul Krugergroep. Onder luide aanmoedigingen van de supporters werden de wedstrijden ge houden. De start was aan het begin van de kademuur in het Arnekanaal en gmg richting Amebrug. Bij de meisjes waren de bakken van de Lu temgroep uit Middelburg de besten. De Krukels behaalden in deze catego rie de eerste prijs, gevolgd door de Zeepokken en de Oesters. Bij de jongens Wilde Vaart gmg de eerste prijs naar de Wildevaartgroep van de organiserende Paul Kruger groep, de V^ildevaart n van de Water geuzen legden beslag op de tweede prijs. De Walrussen van de Karei Doorman- groep roeiden het beste by de jongens junioren. De Dolfijnen van de Paul Krugergroep werden tweede en de Zeehonden van de Karei Doorman- groep gingen met een derde prijs naar huis De PZC-beker. voor de beste groep van alle categorieën werdgewonnen door de Lutemgroep in Middelburg. De admiraal van de Zeeuwse Stro men, de heer H. Papegaay reikte tot besluit de prijzen uit aan de winnaars. RECTIFICATIE Deze week. één va 250 gram 3 vele specialiteiten van 3,- voorƒ1,48 m Slagerij De visser Oude Koudekerksweg 26 Middelburg tel. 01180-13021

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6