Commissaris opende kinderboerderij in Clinge Bij TORRO Amok rond papegaai Lutemgroep winnaar van roeiwedstrijd scouting Presentatie balletschool WISSEL BEVELANDEN CANTECLEERHOEVE AFDELING VAN DE STERRE 'Onderwijs niet langer hoeksteen van beleid' MAANDAG EN DINSDAG! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 OKTOBER 1: CLINGE De commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, heeft zaterdagmiddag de nieuwe kinderboerderij op het terrein van 'De Sterre' in Clinge officieel geopend. Hij deed dit door met een druk op een knop de naam van de kinderboerderij te onthullen: de 'Cantecleerhoeve'. In zijn toespraak benadrukte de commissaris de inzet van de initiatiefne mers die, zonder één cent overheidssubsidie, een dergelijk resultaat behaalden. Na zijn openingshandeling ontving de heer Boertien uit handen van twee pupillen van De Sterre, gekleed in hoerendracht, een foto van de nieuwe 'Cantecleerhoeve'. Vervolgens overhandigde de voorzit ter van de Stichting Kinderboerderij, R. Trimbach, een oorkonde aan de Sportieve strijd reehtbanktoernooi MIDDELBURG - Onder fiinKe be langstelling werd zaterdag in de Mid delburgse sporthal De Voorborch het derde reehtbanktoernooi (basketbal voor dames en zaalvoetbal voor he ren) gehouden. Er werden in totaal 40 wedstrijden afgewerkt en opmerke lijk was dat daarbij geen enkele blessure van betekenis werd opgelo pen, volgens de organisatoren een bewijs van de sportiviteit waarmee de teams tewerk gingen. Bij het basketballen voor de dames ging de eerste plaats overtuigend naar het team OVJ «parketofficieren van justitie). In de finale werd het tweede advocatenteam namelijk met 6-0 verslagen. De finale zaalvoetbal bij de heren gaf geen enkel doelpunt te zien. De teams van administratiekan- 'toor Rijkse en het herenteam OVJ gingen vervolgens over tot het nemen van strafschoppen OVJ was daarbij net iets gelukkiger en werd tot win naar uitgeroepen. Het verzorgings team van de voetbalvereniging Jong Ambon was de gehele dag stand-by om eventueel geblesseerden de hel pende hand te bieden. Zaterdagavond werd een personeels- avond gehouden in wijkgebouw het Zuiderbaken. Mr J. Tak overhandigde toen de beker voor de sportiefste herenploeg aan 'C en O' (Rechtbank college en officieren van justitie). In deze ploeg speelde ook mr W. van Nierop mee. tot voor kort aan de rechtbank van Middelburg verbonden en voor de gelegenheid vanuit zijn nieuwe werkstad Amsterdam naar het zuiden afgezakt. Dé beker van mr Tak had overigens de naam 'trofee van kwaeie zaeken' meegekregen. Van mr H. Bruin was de beker voor de sportiefste damesploeg. Hij overhan digde die 's avonds aan het team van de notarisvrouwen Beide raadsman nen reikten ook de wisselbekers uit aan de toernooi winnaars bij de dames en heren. De eindstand bij de dames luidde als volgt 1 OVJ. 2 Advocaten II, 3 Stad en Land schap. 4 Deurwaarders, 5 Rechtbank, 6 Advocaten I, 7 Notarissen en 8 College en OM Bij de heren zag de eindstand er zo uit: 1 Rijkse, 2 OVJ, 3 Advocaten, 4 Deurwaar ders, 5 Stad en Landschap, C Rechtbank, 7 Notarissen en 8 College en OM. Groter aandeel olieprodukten in omzet Kanaalzone TERNEUZEN De omzet van aardo lie en aardolieprodukten in de ha vens van de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone is de afgelopen maanden beduidend toegenomen. Zeeschepen voerden tussen januari en augustus 1.193.084 ton af en aan, 524.626 ton meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De omzet van chemische produkten en kolen daalde met res pectievelijk 280.926 en 278.231 ton. Dit blijkt uit cijfers van het Haven schap Terneuzen. De zeevaart zorgde in het tijdvak januari tot en met augustus voor een totale goederenomzet van 5.016.984 ton, 86.704 ton minder dan vorig jaar. Er kwamen en gingen 1307 schepen (tegen 1433 in '82) en de gezamenlijke bruto-registerton liep terug van 6.493.502 naar 5 786.915 ton. Ook de cijfers van de binnenvaart gaven een daling te zien. De goederen- omzet liep terug van 3.860.155 naar 3.404.291 ton. Het aantal schepen steeg van 4094 naar 4116 maar de totale brt daalde van 4.726.127 naar 4 235.392 ton. Puzzelrit Goes GOES De Motor- en Autoclub De Bevelanden uit Goes houdt zaterdag avond 8 oktober een puzzelrit in de A- en B-klasse. Het puzzelreglement Midden-Zeeland is van toepassing. Deze rit telt mee voor het clubkam pioenschap Vanaf 18 15 uur kan wor den ingeschreven bij garage1 Tramper in Goes-Zuid Om 19 00 uur start de eerste deelnemer Vlissinger succesvol tijdens wedstrijd amateur wijnmaken en bierbrouwen VLISSINGEN Tijdens de zaterdag in Amersfoort gehouden wedstrijd voor amateur wijnmakers en bier brouwers werd Herman Logtenberg uit Assen landskampioen met 16 pun ten, gevolgd door Gerard van de Mijl uit Rotterdam en Jan van Schaik uit Vlissingen met 15 punten, diploma's voor vijf van de 12 inzendingen. De wedstrijd telde 39 klassen, waarin ongeveer 700 flessen werden ingezon den door Nederlandse en ook Engelse deelnemers. Het organiserende Gilde, Rond de Eem, werd het beste Gilde, Drenthe werd tweede en Rotterdam derde. In 1984 zal het Zeeuwse Gilde deze wedstrijd organiseren in het kader van het 10-jarig bestaan van het Zeeuwse Gilde. directie van De Sterre waarin de overdracht van de Cantecleerhoeve aan het zwakzinnigeninstituut een feit werd. Overigens blijft de nieuwe kinderboerderij eigendom van de Stichting Kinderboerderij. De kinderboerderij is door De Sterre vanaf zaterdag officieel in gebruik genomen. Met de realisering van het totale plan. dat 500 000,- heeft ge kost. is een periode van viereneenhalf jaar gemoeid geweest Pas in novem ber 1981 is de Stichting officieel i buiten getreden met een groot aantal acties en het aanschrijven van fond sen, die geld beschikbaar stellen voor Reünie bataljon infanterie Hulst voor zesde maal HULST - Het eerste bataljon veer tiende regiment infanterie hield za terdagmiddag een reünie in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Er waren 176 ex-militairen met hun echtgenotes naar Hulst ge komen. Oud-commandant J. F. J. M. Casparie uit Hulst opende deze zesde reünie. In zijn toespraak herinnerde hij aan de strijd die het bataljon leverde, niet alleen in de tweede wereldoorlog, maar ook daarna in het voormalig Nederlands-Indié. Hij deelde tevens mee dat prins Bernard volgend jaar waarschijnlijk aanwe zig zal zijn bij de reUnie van het bataljon. Vervolgens sprak oud-officier C. van Nispen van het bataljon. Hij stond uitvoerig stil bij het- ondergrondse werk tijdens de tweede wereldoorlog. Na de sprekers herdachten de aanwe zigen de gesneuvelde kameraden Collecte KAPELLE De collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Wemel- dinge 1 370.31. in Schore 257.05, in Biezelinge 1.017.40 en in Kapelle 2.795,- opgebracht. Plan oprichting NCOV -vrouwenraad afdeling Goes GOES De NCOV houdt woensdag 5 oktober in de Prins van Oranje in Goes een bijeenkomst in het kader van de NCOV-Vrouwenraad. De be doeling van de vergadering is om de belangstelling van de vrouwen in het midden- cn kleinbedrijf te peilen voor een eventueel op te richten locale afdeling van de NCOV-Vrou- wenraad. Het doel van dit onderdeel van de NCOV is een platform te creéren waar vrouwen uit het midden- of kleinbe drijf gelegenheid krijgen hün visie te geven over zaken die zij belangrijk vinden en die een plaats zouden moe iten of kunnen krijgen in het beleid van de NCOV. De NCOV-Vrouwen- 'raad staat open voor alle vrouwen die ,in het midden- en kleinbedrijf werk- 'zaam zijn; zowel zelfstandige onder neemsters, als meewerkende vrouwen en dochters. Tijdens de bijeenkomst zal de landelijk voorzitter van het NCOV, S. Veninga, een inleiding ge ven over doel, belang en mogelijkhe den van een NCOV-Vrouwenraad. De vergadering begint om 19.30 uur. dergelijke projecten In oktober vorig jaar werd de eerste steen gelegd. Namens de directie van De Sterre sprak adjudant-directeur, de heer J. B. Meijsen. Hij gaf een terugblik over de totstandkoming van het project. ,,De kinderboerderij wordt een afde ling van De Sterre, maar toch zal de kinderboerderij altijd een bijzonder plaatsje in ons hart hebben. Het is voor mij een mirakel, dat in zo'n korte tijd, een zo groot bedrag bij elkaar is gekregen", aldus de heer Meijsen. De Cantecleerhoeve is een ontwerp van het architectenbureau Van Dnessche en Bolssens uit Hulst. Er werd een demonstratie gegeven van vlasbewerking, kaas maken en spinnen, en er waren rondritten in rijtuigen met paarden over het terrein van De Sterre. Boerderijbeheerder Jo- han van der Made verzorgde de rond leiding voor de vele honderden aan wezigen, die allemaal een kijkje wil den nemen in de nieuwe Cantecleer hoeve, INFORMATIEDAG VOO: TERNEUZEN De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) verwijt de regering dat - blijkens de onder wijsbegroting '84 - onderwijs niet langer geldt als een hoeksteen van het beleid en goed en toegankelijk onderwijs niet als maatschappelijk belang wordt erkend. De organisatie noemt het van groot belang 'dat alle betrokkenen bij het openbaar onder wijs zich verzetten tegen nieuwe rampen in het onderwijs'. Een brief van algemeen voorzitter Lex van der Jagt met deze strekking is zaterdag in Terneuzen verspreid op een informatiemiddag van de VOO- afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in het Zuidlantheater. Ook een aantal leerlingen kreeg kopieén mee naar huis. De manifestatie - een informatie markt met. voor de kinderen een poppenkastvoorstelling door theater 'Opgepast' uit Axel - was bedoeld om aandacht te vragen voor het openbaar basis- en vervolgonderwijs in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de VOO: Hoewel het aantal openbare scholen groeit, laat het ledental van de Vereni ging (80.000) de laatste jaren een da ling zien. In het Zuidlandtheater stonden kraampjes van de openbare lagere school in Hulst met kleuterafdeling, kleuter- en lager onderwijs in groot Terneuzen, de Terneuzense Rijks scholengemeenschap Petrus Hondius en VOO. Het 'Hondisu' had dr Koe man van het Europa Museum uitge nodigd om een overzicht te geven van de onderwijsgeschiedenis Ouders en andere belangstellenden konden voorts kijken naar informatie ve films en dia's. De afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de VOO benadert binnenkort scholen en ou ders om (opnieuw) aandacht te vragen voor de positie van het openbaar onderwijs en de doelstellingen van de organisatie. S-HEER ARENDS- KERKE - Een medewer ker van een dierenhan delaar uit Heinkens- zand. die eindelijk eens geld wilde zien voor een geleverde papegaai, heeft zaterdag flink amok gemaakt bij de woning van de familie S. aan de Elenbaasstraat in 's Heer Arendskerke Daarbij sneuvelden vier ruiten. Volgens me vrouw S. was de pape gaai vorig jaar, drie da gen na aflevering, dood neergevallen. Maar vol gens de dierenhandelaar T had zij de vogel ter waarde van duizend gul den doorverkocht, en de opbrengst in eigen zak gestoken. Zaterdag vond een me dewerker van de dieren handel, Van 't W.. het welletjes. Hij belde aan in de Elenbaasstraat. maar mevrouw S. nam de wijk naar boven. Toen de man dat in de gaten kreeg ontstak hij in woede. Uit zijn bestel wagen haalde hij een koevoet en bewerkte daarmee de deur van de woning. Vervolgens sloeg hij vier ruiten en een kruiskozijn in el kaar. Volgens mevrouw S. zou zij, toen ze halver wege op de trap was verschenen, door Van 't W aan haar kleren naar beneden zijn getrokken, waarna hij haar ook nog een oorvijg zou hebben toegediend. Een kostganger van me vrouw S.. die tijdens het gebeuren niet thuis was. bracht later een en an der ter kennis van de politie Maar mevrouw S. besloot uiteindelijk geen aangifte van ver nieling te doen. Zij koos daarvoor op grond van de belofte van de dieren handelaar de aangerich te schade voor z'n reke ning te zullen nemen, nuts mevrouw S. alsnog akkoord gaat 'met een betalingsregeling voor de papegaai, overigens. Thema-avond in Ter Valcke' Goes GOES Het verpleegtehuis Ter Valc ke in Goes houdt donderdag 6 okto ber een thema-avond voor familie, patiënten en personeel. Er staan twee onderwerpen op het programma: 'het vernieuwde reglement van de klach tencommissie' en een gedachtenwis- seling over het oprichten van een familieraad. Het eerste onderwerp wordt uiteengezet door mevrouw T van der Goot. voorzitter van de klach tencommissie. Het tweede gedeelte van de avond wordt ingeleid door A. C. Schraven, de directeur van Ter Valcke. De avond begint om 19.30 uur in de Ark van het verpleegtehuis. Predikant Da Costa nam afscheid van Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK In een mid- dagdienst in de Nederlands hervorm de kerk in Wolphaartsdijk heeft pre dikant ds R. E. da Costa zondag afscheid genomen van zijn gemeente. De predikant vertrekt naar Oegst- geest. Na de dienst was er in het wijkgebouw De Brug een bijeen komst waar verscheidene sprekers het woord richtten tot de vetrekken- de predikant Ds. Da Costa heeft bijna zes jaar in Wolphaartsdijk gewerkt. „Orgelpijpen tellen was er bij u niet bij", zei J. van de Guchte. Hij sprak namens de Nederlands hervormde kerkeraad en bedoelde met zijn op merking dat de preken van ds Da Costa altijd uitblonken door veelzij digheid. Verder gaf hij een kleine schets van de 'Wolphaartsdijkperio- de' van de predikant. Aanvankelijk had ds. Da Costa het nogal moeilijk met de overgang van de stad naar het dorp (hij was afkomstig uit Oegst- geest) en dat uitte zich weieens in de vorm van een 'allergie', zo bleek uit de woorden van Van de Guchte. Maar al gauw was ds. Da Costa inge burgerd in de Bevelandse gemeen schap. „Uw veelzijdige preken en het vele werk dat u voor de kerkelijke gemeente verzet hebt, hebben bijge dragen tot de bloei ervan. U was een hele fijne dominee voor Wolphaarts dijk", aldus Van de Guchte. Andere sprekers waren S. Schipper, de scriba van de gereformeerde kerke raad en A. Reinhoudt. die namens de kerkvoogdij van de Nederlands her vormde kerk sprak De scheidende predikant kreeg van zowel de Neder lands hervormde gemeente als van de gereformeerde gemeente geschenken aangeboden. Wolphaartsdijk was de eerste ge meente voor predikant Da Costa. hij volgde daar dominee P. van Die op. De vacature, die ontstaan is vanwege zijn vertrek naar Oegstgeest, wordt momenteel vervuld door de consu lent, dominee F. Oomens. Voetbalvereniging neemt verlichting veld in gebruik KAPELLE Morgenavond, dinsdag, zal de voetbalvereniging Kapelle de in eigen beheer aangelegde veldverlich- ttng op het hoofdveld officieel in ge bruik nemen. Wethouder C. M. Dage vos van sportzaken zal de officiële handeling om 19.30 uur verrichten, waarna om 20.00 uur een wedstrijd wordt gespeeld tussen een team van Kapelle en het Zeeuws elftal. MIDDELBURG De admiraliteit van de Zeeuwse Stromen hield zater dagmiddag de jaarlijkse roeiwed- strijden. In het Arnekanaal in Mid delburg streden vijftig bakken uit heel Zeeland om de hoogste eer: het Zeeuws kampioenschap roeien voor welpen en zeeverkenners. Evenals vorige jaren was het sportieve gebeu ren georganiseerd door de Middel burgse Paul Krugergroep. Onder lulde aanmoedigingen van de supporters werden de wedstrijden ge houden. De start was aan het begin van de kademuur in het Arnekanaal en ging richting Amebrug. Bij de meisjes waren de bakken van de Lu temgroep uit Middelburg de besten. De Krukels behaalden in deze catego rie de eerste prijs, gevolgd door de Zeepokken en de Oesters Bij de jongens Wilde Vaart ging de eerste prijs naar de Wildevaartgroep van de organiserende Paul Kruger groep. de Wildevaart II van de Water geuzen legden beslag op de tweede prijs. De Walrussen van de Karei Doorman- groep roeiden het beste bij de jongens junioren. De Dolfijnen van de Paul Krugergroep werden tweede en de Zeehonden van de Karei Doorman- groep gingen met een derde prijs naai huis. De PZC-beker, voor de beste groep van alle categorieën werdgewonnen door de Lutemgroep in Middelburg. De admiraal van de Zeeuwse Stro men. de heer H Papegaay reikte tot besluit de prijzen uit aan de winnaars. GEMEENTE KORTGENE HINDERWET Ter inzagelegging ontwerp-beschikking Op de secretarie van de gemeente Kortgene ligt vanaf heden tot en met 17 oktober 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. alsmede elke maandag in het dorps huis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tot 23.00 uur. ter inzage het ontwerp van de beschik king op het verzoek van: Delta Marina B V.. Veerdam 1-3 to Kortgene. om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een water- sportcentrum met toebehoren aan de Veerdam 1-3 te Kortgene, kadastraal bekend gemeente Kortgene. sectie D 163 ged. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend voor 18 oktober 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daar toe moet, schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend Kortgene, 3 oktober 1983 Burgemeester en wethouders van Kortgene de secretaris. M Meesen de burgemeester, wnd., L M van de Weele GEMEENTE KORTGENE Hinderwet: Openbare kennisgevmg verzoek om vergunning met toepassing van de artikelen 12 en 29 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne. Op de secretarie van de gemeente Kortgene ligt vanaf heden tot en met 3 november 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. alsmede elke maandagavond in dorps huis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tot 23 00 uur. ter inzage een verzoek met bijlagen M. .1. dc Regt, Noordlangeweg 27 te 4486 PR Colijnsplaat om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouwbedrijf aan de Noordlangeweg 27 te Colijnsplaat. Aangezien voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte aan zal bestaan over de aanvragen adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen is de door ons opgestelde ontwerp beschikking tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning en/of de ontwerpbeschikking kun nen door een ieder tot- en met 3 november 1983 schriftelijk worden ingediend bij het gemeente bestuur. De ingekomen bezwaren worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondelinge bzwaren te mogen in brengen. Dit moet geschieden voor 27 oktober 1983. U gelieve hiervoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daar toe dient schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentbestuur te worden ingediend. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen ter ge meentesecretarie van Kortgene op de afdeling algemene zaken (tel. 01108-1553). Kortgene, 3 oktober 1983 Burgemeester en wethouders van Kortgene de secretaris. M. Meesen de burgemeester wnd. L. M. van der Weele GEMEENTE KORTGENE HINDERWET. Terinzagelegging ontwerp-bfl schikking Op de secretarie van de gemeente Kortgene lij vanaf heden tot en met 17 oktober 1983 ol werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tel 15.00 uur, alsmede elke maandag in het dorp» huis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tcb 23.00 uur, ter inzage het ontwerp van de beschim king op verzoek van: de heer A. P. VerburJ Voorstraat 30 te 4486 AN Colijnsplaat om vergui» ning tot het oprichten, in werking brengen en if werking houden van een frituut- em koffieshoi aan de Voorstraat 30 te 4486 AN CohjnsplaaJ kadastraal bekend gemeente Kortgene, sectie IT nr. 158. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-bel schikking kunnen schriftelijk worden ingebrachl door de aanvrager en degenen die reeds schriftef lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegeifc het verzoek om vergunning en hen die daartol;. redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweesf De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebefjfl stuur worden ingediend voor 18 oktober 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijk*:1 gegevens van degene die een bezwaaschrift in|£ dient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartofc, moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaard' schrift bij het gemeentebestuur worden inge? diend. F Kortgene. 3 oktober 1983 F Burgemeester en wethouders IS van Kortgene de secretaris M. Meesen g de burgemeester wnd. L. M. van der Weele kj Zuurkool vat, vers op schaal, OQ 500 gram, van 98 voorO «7 Verse worst c kilo. van 9.50 voor .1 eenheden per klan' 7 Geldig op maandag 3 en dinsdag- oktober 198; MARCONISTRAAT 1 GOES j» AUTORIJLES Optreden van het jazzballet van gevorderen tijdens de openingspresentatie van balletschool De Spiegel. VLISSINGEN - Ruim achthonderd belangstellenden maakten zater dag gebruik van de gelegenheid om een kijkje te nemen in de ballet school 'De Spiegel', die sinds au gustus aan de Westerbaan in Vlis singen gevestigd is. Verschillende groepen lieten gedurende dc dag het één en ander zien van wat zij inmiddels aan de school hadden opgestoken. De ballonopstijging die het feest had moeten openen kon wegens de te sterke wind ech ter geen doorgang vinden. Kapitein Ton Kurvers hing op een gegeven moment wel startklaar met de op geblazen ballon in de lucht, maar durfde in verband met de nabije bebouwing het risico toch niet te nemen. Henk en Margriet Sinke. die al zes jaar balletonderncht in Goes aan de balletschool 'De Spiegel' verzorgen, kregen daar leerlingen uit de wijde omtrek en ook van Walcheren. Dat de nieuwe vestiging in Vlissingen in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit dat zich daar tot dusver al rond de 450 leerlingen aanmeldden. De meeste avondklassen zijn al ge heel bezet. Er zijn cursussen jazz ballet, waarvoor erg veel belangstel ling is. en er kunnen lessen klassiek ballet gevolgd worden. De klassieke balletopleiding ge beurt volgens het systeem van de Londense Royal Academy of Dan cing Dit is een methode volgens welke kinderen vanaf vijf jaar stapje voor stapje, aangepast aan hun fy sieke mogelijkheden, worden inge wijd in de geheimen van de dans kunst. Ze leggen jaarlijks een exa men af. Kinderen met talent kun nen op hun elfde jaar zover gevor derd zijn dat zij aan een beroepsop leiding als danser kunnen denken.» De meeste docenten van 'De SpieJ k gel' hebben een graad aan de RAI] j gehaald. L Jongens Jammer vindt zakelijk leider HenL Sinke het dat tot nu toe zo weiniL jongens zich hebben aangemeld^ voor de lessen in Vlissingen. IiL Goes zijn er in de loop van de jareiC al wat meer jongens en manneiL over de drempel gekomen, in VUsT{ singen vormen zij met zes wel eer*, hele kleine minderheid. Om verzekerd te zijn van redelijll trouwe leerlingen kan men bij 'DcL Spiegel' alleen voor een heel jaa% tegelijk (40 lessen) inschrijven! Henk Sinke: „Je vermijdt zo helv duiventil-effect waardoor een heleh «ft JU' VAMOR-MI gediplomeerd ook automaat J. REYNS Cort van der Lindenstraat 26 V Goes, tel. 01100-15386 JP* J. Jansens De Spinne 15-27 Goes, tel 01100-13547

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22