Commissaris opende kinderboerderij in Clinge Bijzondere onderscheiding voor leden van 'Witte van Haemstede' Bij TORRO WISSEL SCHOUWEN CANTECLEERHOEVE AFDELLNG VAN DE STERRE Lutemgroep winnaar Raad Tholen bespreekt nota minderhedenbeleid MAANDAG EN DINSDAG! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 OKTOBER 19$- CLINGE De commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, heeft zaterdagmiddag de nieuwe kinderboerderij op het terrein van 'De Sterre' in Clinge officieel geopend. Hij deed dit door met een druk op een knop de naam van de kinderboerderij te onthullen: de 'Cantecleerhoeve'. In zijn toespraak benadrukte de commissaris de inzet van de initiatiefne mers die, zonder één cent overheidssubsidie, een dergelijk resultaat behaalden. Na zijn openingshandeling ontving de heer Boertien uit handen van twee pupillen van De Sterre, gekleed in hoerendracht, een foto van de nieuwe 'Cantecleerhoeve'. Vervolgens overhandigde de voorzit ter van de Stichting Kinderboerderij. R Trimbach, een oorkonde aan de Natuunvaeht Schouwen actief voor behoud van broedplaatsen HAAMSTEDE Zaterdag heeft de natuur- en vogelwacht Schouwen- Duiveland een begin gemaakt met het uitvoeren van behccrswerkzaam- heden in de Koudckerkse inlagen nabij de Plompe Toren. Het werk bestaat uit het aanbrengen van enige dammetjes ter verhoging van de wa terstand in de inlaag, wat vooral de broedvogels ten goede kan komen, met name de kluut en de bontbek- en strandplevier. De terreinwerkzaamheden werden verncht door een twintigtal vrijwilli gers van de Schouwse vogelwerk groep. MIDDELBURG De admiraliteit van de Zeeuwse Stromen hield zater dagmiddag de jaarlijkse roeiwed- strijden. In het Arnckanaal in Mid delburg streden vijftig bakken uit heel Zeeland om de hoogste eer: het Zeeuws kampioenschap roeien voor welpen en zeeverkenners. Evenals vorige jaren was het sportieve gebeu ren georganiseerd door de Middel burgse Paul Krugergroep. Onder luide aanmoedigingen van de supporters werden de wedstrijden ge houden. De start was aan het begin van de kademuur in het Amekanaal en ging richting Arnebrug. Bij de meisjes waren de bakken van de Lu temgroep uit Middelburg de besten. De Krukels behaalden in deze catego rie de eerste prijs, gevolgd door de Zeepokken en de Oesters. Bij de jongens Wilde Vaart ging de eerste prijs naar de Wildevaartgroep van de organiserende Paul Kruger groep, de Wildevaart II van de Water geuzen legden beslag op de tweede prijs. De Walrussen van de Karei Doorman- groep roeiden het beste bij de jongens junioren. De Dolfijnen van de Paul Krugergroep werden tweede en de Zeehonden van de Karei Doorman- groep gingen met een derde prijs naai huis. De PZC-beker, voor de beste groep van alle categorieën werdgewonnen door de Lutemgroep in Middelburg De admiraal van de Zeeuwse Stro men. de heer H. Papegaay reikte tot besluit de prijzen uit aan de winnaars. directie van De Sterre waarin de overdracht van de Cantecleerhoeve aan het zwakzinnigeninstituut een feit werd Overigens blijft de nieuwe kinderboerdenj eigendom van de Stichting Kinderboerdenj. De kinderboerdenj is door De Sterre vanaf zaterdag officieel in gebruik genomen. Met de realisering van het totale plan. dat 500.000.- heeft ge kost, is een periode van viereneenhalf jaar gemoeid geweest. Pas in novem ber 1981 is de Stichting officieel naar buiten getreden met een groot aantal Ruim 500 bezoekers open dag Zuidhoek ZIERIKZEE De zaterdag in het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek te Zierikzee gehouden 'open dag' heeft ruim 500 bezoekers op de been gebracht. Directeur J. Pomper en voorzitter C. bij de Vaate waren zeer tevreden en gewaagden van een over weldigende belangstelling. De open dag werd voor het eerst weer gehouden na een onderbreking van drie jaar. Vanaf nu zal hij weer om de twee jaar worden gehouden. Zowel het industrieel toeleveringsbedrijf als het cultuur technisch bednjf waren ter bezichtiging opengesteld, en in 'vol bedrijf, met een groot aantal van de 160 medewerkers. acties en het aanschrijven van fond sen, die geld beschikbaar stellen voor NOAD '67 mede aan de leiding SINT-PHILIPSLAND De 2-1 over winning was het enige positieve aan de wedstrijd van NOAD '67 tegen WC (uit Halsteren). De winst was binnen en de Zeeuwen gaan in de eerste klas van de afdeling Brabant samen aan de leiding met de ook winnende ploegen van Seolto en Rust Roest. Overigens, aanstaande zaterdag is het Seolto- Rust Roest (NOAD speelt dan vriendschappelijk in Wemeldin- ge) en de week daarna speelt NOAD thuis tegen Rust Roest! In de 13e minuut legde Joop Quist de basis voor de overwinning. NOAD sukkelde daarna in slaap Er viel weinig te genieten en in feite was het nog verdiend ook. dat WC tien minu ten voor tijd op 1-1 kwam. In de laatste minuten echter sloeg NOAD toch nog toe. Eerst werd een handsge- val weggewuifd, maar in de extra minuten (WC had veel tijd gerekt) werd Joop Quist gevloerd, en Jan Zuldweg bracht de stand van elf me ter op 2-1 Een overwinning zonder glans. dergelijke projecten. In oktober vorig jaar werd de eerste steen gelegd. Namens de directie van De Sterre sprak adjudant-directeur, de heer J, B Meijsen. Hij gaf een terugblik over de totstandkoming van het project. „De kinderboerderij wordt een afde ling van De Sterre, maai' toch zal de kinderboerderij altijd een bijzonder plaatsje in ons hart hebben. Het is voor mij een mirakel, dat in zo'n korte tijd. een zo groot bedrag bij elkaar is gekregen", aldus de heer Meijsen. De Cantecleerhoeve is een ontwerp van het architectenbureau Van Dnessche en Bolssens uit Hulst. Er werd een demonstratie gegeven van vlasbewerking, kaas maken en spinnen, en er waren rondritten in rijtuigen met paarden over het terrein van De Sterre. Boerderijbeheerder Jo- han van der Made verzorgde de rond leiding voor de vele honderden aan wezigen, die allemaal een kijkje wil den nemen in de nieuwe Cantecleer hoeve. SINT-MAARTENS DIJK De gemeente raad van Tholen verga dert maandag 10 okto ber in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. In deze vergadering dient de nota minderheden beleid te worden vast gesteld. Dit met de be doeling een eerste daad werkelijke aanzet te ge ven om een dergelijk beleid in de gemeente gestalte te geven. B en w vinden het onder meer wenselijk om zoge naamd bi-cultureel on derwijs op de basisscho len in te voeren, ten be hoeve van leerlingen uit de culturele minder heidsgroepen. Ondanks samenwerking in deze met de gemeente Goes is het echter nog niet gelukt een bevoegde leerkracht hiervoor aan te trekken Ten aanzien van de volwa educatie zijn b en w van mening dat de achter standen van de culture le minderheden kunnen worden verkleind door voortzetting van de alfa betiseringscursussen, organisatie van kader cursussen en beroeps- kwalificerende educatie ve activiteiten Voorts vindt het college dat de mogelijkheid van een internationale taal groep moet worden on derzocht, aangezien de I alfabetiseringscursus sen zich momenteel tot de Marokkaanse bevol kingsgroep beperken. Ter verbetering van de positie van de vrouwen dienen cursussen in de vorm van thuislessen te worden opgezet De pro jecten dienen veelal te worden uitgevoerd door het regionaal educatief w Als ander belangrijk on derdeel van het minder hedenbeleid wordt ge noemd het betrekken van de minderheden bij het gemeentelijk beleid Het probleem hierbij is dat de bekende in spraakmogelijkheden voor de betrokkenen ge heel vreemd zijn. Ener zijds zullen de minder heden moeten leren in spelen op de inspraak structuren. Maar ander zijds zal de inspraak ook min of meer op de min derheden afgestemd moeten worden, aldus b en w. In de raadsvergadering komt ook vaststelling van het gemeentelijk rampenplan aan de or de. De vergadering be gint om 14.00 uur. JUBILARISSEN 100-JARIGE MUZIEKVERENIGING BURGH-HAAMSTEDE De huldi ging van drie jubilarissen met een lidmaatschap van zestig jaar was zaterdag opmerkelijk onderdeel van een druk bezochte receptie ter gele genheid van het honderdjarig be staan van de koninklijke muziekver eniging 'Witte van Haemstede'. De receptie in restaurant De Hofstede in Burg-Haamstede werd door bestuur en leden aangemerkt als het hoogte punt van de eerder in het jubileum jaar gehouden festiviteiten. Voorzitter C. J. Schout van de afde ling Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekver enigingen. de zogeheten Zeeuwse Bond KNF. lauwerde de heren A. M. van der Weel, M. A. van der Weel en A. B. Groenleer. Verder overhandigde hij voorzitter H J. van Zuijlen een KNF- medaille voor het honderdjarig be staan De broers Van der Weel en Groenleer kregen elk een KNF-legpennmg en een certificaat. Het was voor de eerste maal dat in Zeeland deze onderschei dingstekenen voor een zestigjarig lid maatschap van een muziekgezel schap werden uitgereikt. „De KNF heeft ze speciaal laten maken", aldus Schout ln zijn toespraakje tot de bejaarde muzikanten van 'Witte van Haemstede' Verder verzekerde hij be stuur en leden van de goede naam van het gezelschap in het Zeeuwse, die in het bijzonder voortvloeide uit de in het verleden verleende medewerking aan het inmiddels verdwenen Goese fruitcorso. Burgemeester Niemantsverdnet. wees er op dat steeds meer jonge muzikan ten hun weg naar de fanfare vinden Dat voorkomt vergrijzing van de ver eniging, al zal de bekwaamheid en routine van oudere muzikanten niet kunnen worden gemist, tekende zij aan. Ter versteviging van de kas overhandigde mevrouw Niemantsver dnet voorzitter Van Zuijlen een enve lop met inhoud, namens de gemeente. Ook verkreeg 'Witte van Haemstede' een garantiesubsidie van 4.000,ten behoeve van de .jubileumfeestelijkhe den. Van Zuijlen maakte duidelijk dank baar te zijn met de grote belangstel ling, mede van de zijde van de KNF, voor het wel en wee van de 100-jarige. Hij bedankte het gemeentebestuur voor het 'honoreren volgens de regels' en op vele andere manieren verstrekte medewerking. „In feite doet de ge meente al het mogelijke om ons voort- Geschenk Burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer van Westerschouwen noem de het honderdjarig bestaan bepaald geen kleinigheid. „Want daaruit blijkt dat 'Witte van Haemstede' in het dorpsleven ln een behoefte voorziet. Dat Burgh-Haamstede over een eigen muziekkorps beschikt wordt door jong en oud op prijs gesteld Sportieve strijd rechtbanktoernooi Muziekvereniging Oud- Vossemeer in nieuw oefenlókaal OUD-VOSSEMEER Zaterdagmid dag nam de Oud-Vossemeersc Mu ziekvereniging haar eigen oefenlo kaal aan de Veerslraat officieel in gebruik. Na het onthullen van de naam Odeon door wethouder P. van Schetsen en het opendraaien van de toegangsdeur in het, met zelfwerk zaamheid van de leden van OVM gerenoveerde pand dat voorheen als feestzaal fungeerde van café 't Veer, nam voorzitter B. Hommel het lokaal in gebruik. Wethouder Van Schetsen bracht ver volgens de felicitaties over van de gemeente Tholen, en ook de voorzit ter van de Thoolse muziekfederatie, de heer M. van Damme, sprak een gelukwens uit. Het onlangs opgerich te majorettenpeloton trad vervolgens op in de rood-zwarte uniformen. Rond half vijf werd er een muzikale rondgang door de gemeente gehou den. waarbij naast de Oud-Vosse- meerse Muziekvereniging ook meede den de Concordia uit Tholen, de Acce lerando uit Sint-Annaland. Euterpe uit Sint-Maartensdijk en Concordia uit Sint-Philipsland. In de avonduren voerden deze vereni gingen een taptoe uit op het markt plein waarvoor veel belangstelling be stond van zo'n achthonderd mensen. 'Bewapening' in ontmoetingscentrum Zierikzeese vrouwen ZIERIKZEE Het Vrouwenontmoe- tingsoentrum Zierikzee houdt woens dag 5 oktober in gebouw Visstraat 5 een forumdiscussie over de bewape ning. Voor het forum zijn vier vrouwen uitgenodigd, aangesloten bij de ver eniging wereldwinkel. Vrouwen voor Vrede, de CDA-raadsfractie en stich ting Vrouwen in de WD. De forumdis cussie begint om 20 30 uur (zaal open vanaf 20.00 uur). MIDDELBURG - Onder fiinxe be langstelling werd zaterdag in de Mid delburgse sporthal De Voorborch het derde rechtbanktoernooi (basketbal voor dames en zaalvoetbal voor he ren) gehouden. Er werden in totaal 40 wedstrijden afgewerkt en opmerke lijk was dat daarbij geen enkele blessure van betekenis werd opgelo pen, volgens de organisatoren een bewijs van de sportiviteit waarmee de teams tewerk gingen. Bij het basketballen voor de dames ging de eerste plaats overtuigend naar het team OVJ (parketofficieren van justitie). In de finale werd het tweede advocatenteam namelijk met 6-0 verslagen. De finale zaalvoetbal bij de heren gaf geen enkel doelpunt te zien. De teams van administratiekan toor Rijkse en het herenteam OVJ gingen vervolgens over tot het nemen van strafschoppen. OVJ was daarbij net iets gelukkiger en werd tot win naar uitgeroepen. Het verzorgings team van de voetbalvereniging Jong Ambon was de gehele dag stand-by om eventueel geblesseerden de hel pende hand te bieden. Zaterdagavond werd een personeels- avond gehouden in wïjkgebouw het Zuiderbaken. Mr J. Tak overhandigde toen de beker voor de sportiefste herenploeg aan 'C en O' (Rechtbank college en officieren van justitie). In deze ploeg speelde ook mr W. van Nierop mee. tot voor kort aan de rechtbank van Middelburg verbonden en voor de gelegenheid vanuit zijn nieuwe werkstad Amsterdam naar het zuiden afgezakt. De beker van mr Tak had overigens de naam 'trofee van kwaeie zaeken' meegekregen. Van mr H. Bruin was de beker voor de sportiefste damesploeg. Hij overhan digde die 's avonds aan het team van de notarisvrouwen. Beide raadsman nen reikten ook de wisselbekers uit aan de toernooiwinnaars bij de dames en heren. IV De eindstand bij de dames luidde als voi jr 1 OVJ, 2 Advocaten II, 3 Stad en La i. schap, 4 Deurwaarders, 5 Rechtbank Advocaten I, 7 Notarissen en 8 College OM. Bij de heren zag de eindstand er zoi 1 Rijkse, 2 OVJ. 3 Advocaten, 4 Deurws )j ders, 5 Stad en Landschap, 6 RechtbanL, Notarissen en 8 CoLlege en OM. ta Voetbalvereniging neemt verlichting veld in gebruik KAPELLE Morgenavond, dinsd zal de voetbalvereniging Kapelle dwj eigen beheer aangelegde veldverli 1 ting op het hoofdveld officieel in bruik nemen. Wethouder C. M. Da h vos van sportzaken zal de offici handeling om 19.30 uur verricht Ui 20.00 uur een wedstt jji wordt gespeeld tussen een team v |ei Kapelle en het Zeeuws elftal. bestaan te verzekeren", aldus Van Zuijlen. H. P, Everwijn trad naar voren met een gelukwens namens het Senioren orkest Zeeland, het Anjerfonds en het koor van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. Mevrouw M. D. Geleijnse- Meerman verwoordde de wensen van het zangkoor 'Nu met Hope' Fn voor een muzikaal huldebetoon zorgde 'Luctor et Emergo' uit Renesse. De heer Schout 11) reikt de erepenningen aan de 60-jange jubilarissen uit. V. I. n. r. A. M. van der Weel. M. A. van der Weel en A B Groenleer. GEMEENTE KORTGENE Hinderwet: Openbare kennisgeving verzoek om vergunning met toepassing van de artikelen 12 en 29 van de wet algemene bepalingen milieuhygiene. Op de secretarie van de gemeente Kortgene ligt vanaf heden tot en met 3 november 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur, alsmede elke maandagavond in dorps huis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tot 23 00 uur, ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. J. de Regt, Noordlajigeweg 27 te 4486 PR Coli jnsplaat om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouwbedrijf aan de Noordlangeweg 27 te Colijnsplaat Aangezien voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte aan zal bestaan over de aanvragen adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen is de door ons opgestelde ontwerp beschikking tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning en'of de ontwerpbeschikking kun nen door een ieder tot en met 3 november 1983 schriftelijk worden ingediend bij het gemeente bestuur. De ingekomen bezwaren worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondelinge bzwaren te mogen in brengen. Dit moet geschieden voor 27 oktober 1983 U gelieve hiervoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daar toe dient schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentbestuur te worden ingediend. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen ter ge meentesecretarie van Kortgene op de afdeling algemene zaken (tel. 01108-1553). Kortgene, 3 oktober 1983 Burgemeester en wethouders van Kortgene de secretaris, M. Meesen de burgemeester wnd, L. M. van der Weele fj p 8 B GEMEENTE KORTGENE HINDERWET Ter inzagelegging ontwerp-beschikking Op de secretarie van de gemeente Kortgene ligt vanaf heden tot en met 17 oktober 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur, alsmede elke maandag in het dorps huis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tot 23.00 uur, ter inzage het ontwerp van de beschik king op het verzoek van: Delta Marina B V Veerdam 1-3 te Kortgene. om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een water sportcentrum met toebehoren aan de Veerdam 1-3 te Kortgene. kadastraal bekend gemeente Kortgene. sectie D 163 ged. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend voor 18 oktober 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt Het verzoek daar toe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Kortgene. 3 oktober 1983 Burgemeester en wethouders van Kortgene de secretaris. M. Meesen de burgemeester, wnd., L. M. van de Weele GEMEENTE KORTGENE HINDERWET. Terinzagelegging ontwerp-befee schikking Op de secretarie van de gemeente Kortgene ligt tal vanaf heden tot en met 17 oktober 1983 op Ijk werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tol ra: 15.00 uur. alsmede elke maandag in het dorps ev huis 'De Pompweie' te Kortgene van 20.00 tol er 23.00 uur, ter inzage het ontwerp van de beschik- ei king op verzoek van: de heer A. P. Verburg |ai Voorstraat 30 te 4486 AN Colijnsplaat om vergun-10( ning tot het oprichten, in werking brengen en in na werking houden van een frituut- ern koffieshop™ aan de Voorstraat 30 te 4486 AN Colijnsplaat, kadastraal bekend gemeente Kortgene, sectie H. nr. .58. Gemotiveerde bezwaren tegen de ootwerp-be- r0 schikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend voor 18 oktober 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaaschrift in dient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe «r moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaar- n schrift bij het gemeentebestuur worden inge- tri diend. Dl Kortgene, 3 oktober 1983 Burgemeester en wethouders van Kortgene de secretaris M. Meesen de burgemeester wnd. L. M. van der Weele ti| Zuurkool vat, vers op schaal, 500 gram, van 98 voor Verse worst kilo, van 9.50 voor Maximas' 3 eenheden per klant Geldig op maandag 3 en dinsdag( oktober 1983 MARCONISTRAAT 1 GOES AUTORIJLES VAMOR-MI gediplomeerd ook automaat XV J. REYNS Cort van der Lindenstraat 26 Goes, tel. 01100-15386 J. Jansens De Spinne 15-27 Goes, tel 01100-13547

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20