Reserves van EVVC zetten opmars voort Zeeuwse korfbalteams op weg naar een toppositie stijlvol langs Tjoba Swift ging na de rust PZC/sP°rtkrant Nieuwelink voegt zich bij de koplopers Sterke eindspurt levert MZ winst op tegen Shot MIDDELBURGSE ZEGE IN DERB Y: 5-8 MAANDAG 3 OKTOBER 1983 Swlft verdiende de overwinning, daar was iedereen het wel over eens. De Middelburgse ploeg is op het techni sche vlak meer gepolijst, draait een hoger tempo en scoort ook gemakke lijker. Bij Tjoba moest het allemaal wat meer komen van werklust en karakter. Zeker nu 'technische' men sen als Hans de Schipper. Jan Kooi man en Geme de Reyger door blessu res zijn uitgeschakeld en de ploeg daarnaast ook beduidend aan lengte en snelheid ingeboet heeft. Met het accent vooral op inzet kwam Tjoba overigens uitstekend in de wed strijd. Een in de eerste helft razend gevaarlijke Carla Joziasse mocht Swift dan wel op voorsprong zetten, de veerkracht van Tjoba kon die start nog ongedaan maken. De acties oog den wat minder soepel, hadden toch effect. De worsteling van de thuis ploeg naar de aanval toe, moeizaam opgezet in een middenvak, waar Swift veel storend werk verrichtte, werd met treffers van Jaap van Schaick en Janet Mijnsbergen beloond: 2-1. „Hou druk op de ketel, maak ruimte. Beweeg: en werk naar je afstands schot toe", zweepte Swift-trainster Bep Huybregtse haar 'youngster' in die periode op „Het was te weinig agressief in die fase. We hadden meer balbezit maar deden daar te weinig mee", draaide ze dat tweede kwartier achteraf terug. SAS VAN GENT De eerste ronde van het schaakkampioen schap voor senioren, die zater dag in Sas van Gent werd ge speeld, kenmerkte zich door spanning. Kees Nieuwelink, de regerende Zeeuwse kampioen, kreeg het tegen Martin de Smit uit Vlissingen moeilijk, toen zijn koning over het hele bord werd gejaagd in het midden spel. Maar Nieuwelink hield het hoofd koel: De Smit kwam in tijdnood en toen de eerste fase van de partij achter de rug was, stond de Sassenaar gewonnen. Een goed begin dus voor Nieu welink. Minder goed verging het Jos de Jager in de promotieklas. Zijn tegenstander Cor Provoost uit Sas van Gent zette een ope- ningsinval open en de Middel burger trapte er in. In precies 25' minuten en elf zetten was het duel beslist, toen kon de Jager zijn koning omleggen. Ook Jan de Lange deed weer eens van zich spreken. Na twee jaar is de Goesenaar toch weer terug in de hoofdklas gekomen en dat heeft zijn tegenstander. Maarten Wes- terweele uit Middelburg, dan ook geweten. De Lange nam, zoals gewoonlijk, alle risico's, kreeg daardoor sterk spel en haalde zijn eerste punt binnen. Rudie de Smit uit Vlissingen won na een moeizame partij van Robert van Waterschoot uit Sas van Gent en Frans Snijders van Sas van Gent won vrij gemakke lijk van Martin de Bock van Koudekerke. In de promotieklas speelde de jeugd uitstekend. Peter Ton en Henk Willem van Klaveren uit Middelburg en Roeland van Oor schot uit Vlissingen wisten alle drie het volle pond binnen te halen tegen respectievelijk Eric Jansé van Terneuzen. Theo de Putter van Landau uit Axel en Bram Koeman van de Zwarte Dame uit Krumingen. In de eer ste klas werden veel remises gespeeld Vier van de zeven par tijen eindigden onbeslist. Daar bij viel het sterke spel van Marco de Waal op uit Sas van Gent, die de enige vrouwelijke deelnemer, Masjenke Dubbeldam, geen kans gaf. De uitslagen van de eerste ronde: hoordklas: A. van Waterschoot - R de Smit 0-1A. den Hamer - J. de Wolf nlse. N. Dubbeldam - H. de Ridder remise. A. de Feüter - P. van Rooijen 1-0: K. Nieuwelink - M de Smit 1-0; M. Westerweele - J. de Lange 0-1; F. Snijders - M. de Bock 1-0. H. Massink - A. Galle remise, de partij M Wise - W. van Wijnen is uitgesteld, promo tieklas: B Koeman - R van Oorschot 0-1. A van Kesteren - W Vleeskens 0-1; C. Provoost J de Jager 1-0. H W van Klaveren - T de Putter 1-0; A Dubbeldam - E. Bolleman remise. P Ton - E. Janse 1-0; S Sanders - J Dees 0-1. eerste klas: N. Marquinie - ■>an Dorselaer 1-0; D. Blom - J. de Kraker remise; J. Destombes - A. Vermue remise; H. van de Graaf - M. Martens remise. J. Koster van Groos - P. Noorlander 1-0, M. de Waal-Masj. Dubbeldam 1-0; M. Andriessen - V Droogers remise, tweede klas: C. Boogaard - P. Dhondt 0-1; F. Sies - D. Joziasse remise, K. de Vrieze - W. Kesteloo 1-0; F. van Boven - A de Ridder 1-0, Joh. Boone - H Meinderts 1-0 (reglementair); P. Hoogesteger - W. van Stel 0-1P Boone - E. Pallada 0-1; J. Bosch M. Dubbeldam 1-0; W Bommeljé - A van der Velden remise. L. de Jong - P. de Poorte 0-1, R. Schoot-E Poort 0-1, C van der Sloot - R de Jonge 1-0. Nou kreeg Swift het ook bepaald niet cadeau. Eenmaal doorgedrongen in dc buurt van Tjoba-korf liep men daar op een erg korte dekking en bleken Tjoba-verdedigers bereid overal met hun directe tegenstanders mee te gaan. Toen dat even niet gebeurde kreeg Huybregtse waar ze om gevraagd had: een afstandsdoel- punt van Sieka Geldof (2-2) die in dezelfde minuut echter weggehaald werd door een fraaie actie van Johan Harinck. En diezelfde Harinek ging een paar tellen later al even schitte rend naar 4-2. Een strafworp uit een ongelukkige botsing op slag van rust, door Harmen van de Weel benut, haalde de wedstrijd weer helemaal open: 4-3. Tjoba kwam met vrees uit de kleedka mer. Beducht voor de eerste aanval van zijn gasten. Maar het werd 5-3 door Jaap van Schaick, die waar schijnlijk tot in het oneindige had mogen proberen de marge op twee doelpunten te krijgen, omdat Joost Boone tot drie maal toe verzuimde in te grijpen bij de doelpogingen van Van Schaick. Weg dat gevreesde aan- valsvak van Swift dus. En bij 5-3 een schitterende uitgangsstelling. De vreugde duurde maar kort. Vanuit de verre ruimte gooide eerste Abdrë Geelhoed 5-4 binnen, maakte Joost Boone zijn fout goed en kon de derby bij 5-5 opnieuw starten. Toen werd echter duidelijk dat er bij Tjoba wat 'gebroken' was: Leo Goedegebeure liet een paar kansen liggen en de „Een uitstekende derby", vond scheidsrechter Ton van der Laaken. versnelling die Swift in huis had, zette via een aantal goed lopende combina ties de Tjoba-verdediging onder druk. Die sneuvelde op zowel psychisch als De Haagse arbiter had de wedstrijd fysiek vlak. Dat leidde tot drie doel- helemaal in de hand. liet de ploegen punten (5-8) en een met meer te slopen zovel mogelijk spelen en floot fout- nur. loos. Hij was een van de uitblinkers. DAMESTEAM KANSLOOS WAGENINGEN Het Middelburgse tafeltennisteam van M2 won zater dag ook van rivaal Shot met 4-6. Een topprestatie voor het MZ-trio, dat daardoor ook in de derde competitie wedstrijd in de 1® divisie ongeslagen wist te blijven en door die winst op Shot een duidelijke claim legde op de eerste plaats. „Daar moeten we maar voorzichtig mee zijn", stelden de moegestreden, maar dolgelukkige Bomhof, De Vries en Van der Zeeuw, daarmee doelend op de kampioens kansen die ruimschoots aanwezig bleven. Want naast het Wageningse succes liet ook Quick in eigen huis nog een punt liggen tegen N'oad. terwijl Odion dc eerste winst greep ten koste van Tempo Team 2. Met twee thuiswedstrijden voor de boeg tegen Tempo Team 2 en Quick is echter het moraal van de Zeeuwen nog meer gestegen. De topper tegen Shot liep voor MZ in de openingsfase beslist met van een leien dakje, want nadat Koen de Vries de ingecalculeerde winst in de ope ningspartij tegen Shots' zwakste man Van Rooijen had veroverd, sneuvelde Fred van der Zeeuw met 21-19 in de derde game tegen Edy Wiggers. 2C daarna ook de partij van Jan Henk Bomhof tegen Edwin Angenent, die met 22-20 in de derde game door de Shotspeler werd gewonnen. En het werd nog erger toen Wiggers in twee games De Vries op afstand hield. Na de ruime zege van Bomhof op Van Rooijen vergrootte Shot echter op nieuw de voorsprong omdat Van der Zeeuw kansloos bleek tegen Ange nent. Vanaf dat moment kwam voor MZ het keerpunt in de wedstrijd: want in een grandioos afgewikkeld dubbelspel scoorden Bomhof-De Vries eerst 4-3, Bomhof wist daarna Wiggers uit te schakelen en slaagde ook De Vries erin zijn geweldige vorm van dit mo ment tegen Angenent om te zetten in 4-5. De laatste partij Van Rooijen-Van der Zeeuw was niet mooi, maar enorm spannend. Hard werkend voor elk punt sleepte de fanatieke MZ-aan- winst de buit volledig binnen. Verdwaasd Het offensief van Swift in de slotfase van de wedstrijd tegen Tjoba De Middelburgers liepen toen moeiteloos uit naar een winnende score. Wat verdwaasd en niet begrijpend stond het drietal Van Osselaer, Kerst en en Tahapary na afloop van de damesthuiswedstrijd lc divisie tegen Komngslust naar het scorebord te kijken, dat een gevoelige 0-6 neder laag aangaf. De zege van Komngslust was ongetwijfeld verdiend, want dit geroutineerde team. dat al jaren heen en weer pendelt tussen de eerste en de eredivisie, heeft in Lon Bos en de gezusters Wilmie en Ria van Rijswijk een drietal sterke en vrijwel gelijk waardige speelsters. Het MZ-trio bood goed en degelijk partij, maar slaagde er niet in op de beslissende momenten een vuist te maken. Pikant detail in deze wedstrijd bleek overigens de aanwezigheid van Wilno-trainer Piet Boone aan de zijde van het Limburgse team. enerzijds omdat zijn eigen team tegelijkertijd een thuiswedstrijd speelde, maar ook door zijn verzoek aan MZ om de Limburgse speelsters in verband met de komende wedstrij den voor het Wintercircuit te mogen bijstaan en daar nü al op in te spelen. Dat wekte naast de begrijpelijke ach terdocht ook de nodige irritatie op in de MZ-gelederen, vóórdat er ook maar één bal 'was geslagen. Amsterdam bleef ongeslagen aan de leiding en Treffers nestelde zich inmiddels op de 2® plaats Standen heren T divisie-1 MZ 3-6.2 Quick 2-3, 3 Shot 3-3. 4 Odion 2-2. 5 Tempo T 2 3-1; 6 Noad 3-1. dames 1® divisie: 1 Amsterdam 3-6: 2 Treffers 3-4. 3 Konings- lust 3-3. 4 MZ 3-3. 5 Avanti 2 3-1.6 Scylla 2 Een moment uit de Zeeuivse derby in het landelijke volleybal: Marathon valt aan tegen Mytilus. VLISSINGEN De Zeeuwse vertegenwoordigers in de landelijke vollevbalcompelities zijn uitstekend van start gegaan. Debutant Mytilus won met 2-3 van Marathon, dat daardoor de enige Zeeuwse ploeg was die verloor. Herendebutant De Sterre behaalde zelfs een erg ruime overwin ning op Delta uit Zwijndrecht. Savok moest een punt achterlaten bij Symmachia uit Roosendaal, maar voor de beide Morresteams was er de volle winst. De wedstrijd thussen Marathon en Mytilus had een merkwaardig ver loop In de eerste en derde set was het alles Mytilus wat de klok sloeg, kon Marathon niets andere produ ceren dan een bewonderenswaardi ge inzet, maar in de tweede set en in het begin van de laatste set was de thuisclub heer en meester. „Zodra we de rust konden opbrengen om ons eigen spel naar behoren te verzorgen, was er geen vuiltje aan de lucht", oordeelde de Goese trai ner Klaas Sijp na afloop. „Maar in de tweede set raakten we de kluts kwijt door die paar opslagen van Joke Swiers en dat kwamen we de hele set niet meer te boven. Zo verliep ook de eerste helft van de laatste set". Voor beide ploegen was het zater dag nog zoeken naar de juiste sa menstelling. Soms heerste er onbe grip, waardoor de toeschouwers re gelmatig getracteerd werden op on nodige fouten. Juist het feit dat Sijp over een bredere selectie beschikt, heeft tenslotte de doorslag gegeven. De setstanden 6-15.15-5, 8-15,15-12 en 9-15 (na 8-5). Bij Savok was men na afloop van de vijfsetter tegen Symmachia niet on tevreden. „Ik vond dit een goede ploeg en daarom beschouw ik onze twee punten als pure winst", vertel de aanvoerster Marjolein de Vriend later. De Sasse ploeg, die voor aeze gelegenheid werd gecoacht door Theo Sarneel, moest overigens nog wel wennen aan het snellere spel dat landelijk gespeeld wordt. Savok kon ook niet altijd de concentratie en vechtlust even lang vasthouden. Toen het via 12-15.15-5. 9-15 en 15-5 echter 2-2 was geworden, bleken de Zeeuwse meisjes in de laatste set bereid er nog een keer voluit tegen aan te gaan. Via 3-8 werd het zo doende 10-15 en dus 2-3. Glansrijk De dames van Morres hebben hun openingswedstrijd in de eerste di visie glansrijk gewonnen. Tegen mede-promovendus Van Winden, dat dit voorjaar nog door Morres uit het bekertoernooi werd geke geld, bereikten de Hulsterse dames een dik verdiende 1-3 overwinning. „Ons sterke punt is dat alle negen speelsters zonder meer inzetbaar zijn", aldus trainer Everaert. „Bo vendien hebben we vanmiddag ui terst geconcentreerd gespeeld en had de tegenstander geen kijk op onze snelle aanval". Vooral de zus jes De Theye en Marleen van de Vijver speelden zich zaterdag aan vallend in de kijker. De setstanden waren 13-15, 15-7. 0-15 en 14-16. Bij de heren moest Morres het opne men tegen het ervaren Brevok 2. De Zeeuwen begonnen met Pieter Hl rnelink en Michel Everaert aan d kant. maar toen een luidruchtig Brevok op 10-3 gekomen was. weif Everaert alvast ingewisseld. Hr bleek goed voor zeven punte*! achtereen, gescoord via zijn opslaf Van 10-7 kwam Morres zodoende oj 10-14. Mede daardoor verslapte <f/ aandacht bij Morres wat en thuisclub profiteerde hiervan doo in de tweede set naar 7-1 te lopei Die achterstand heeft de ZeeuwJ ploeg niet meer goed gemaakt. Vat af de derde set kwam ook Piet4>T Hamelink in het veld en dat zorgd ei er kennelijk toch voor dat de co»g' centratie beter werd. Vooral do«i§ het midden scoorde Morres nu keflerl op keer. terwijl het blok goed geslo v ten werd gehouden. In de vierde seft i stond Ronald Reunis borg vocjni' zeven belangrijke opslagpunten. H(tg; bracht zijn ploeg van 4-3 naar 4-lBs en toen kon Morres niet meer kapolpn De setstanden waren 11-15, 15-3 z 8-15 en 7-15. Idt De Sterre begon het heroptreden li 3F via een ruime 3-0 overwinning, (15-8.15-6 en 15-9) op mededebutar] Delta. De Sterre startte weliswai nerveus, moest daardoor ook wi punten inleveren, maar toen dj ploeg op 8-8 langszij was gekomeL kon de succesreis langs Delta begift nen. Vooral de paar slechte stonL pers van de gasten werden iederLr keer weer opgezocht bij de servicL en dat dwong Delta tot doorzichtigL' aanvallen hoog over de vleugelf,/ Daardoor kon de thuisclub steed).. rustig aanvallen opbouwen, waj. u ook vrijwel steeds succes opleverde hex VLISSINGEN In de promotieklas heren van het Zeeuwse volleybal sloeg EVVC II opnieuw genadeloos toe. Vorige week werd Scheldesport met een 0-3 overwinning op een JJhe aan de zegekar gebonden: nu moest lus II. dat opnieuw over onvoldof n Mytilus I eraan geloven. Bij de dames aanvalsvermogen bleek te besion was debutant Dynamo '70 dicht bij ken. De Goese ploeg werd goed o|y. een verrassing. In Hulst werd op het druk gezet door de IJVC-opslaigri nippertje met 2-3 van Morres II verlo- daardoor moest de bal vanaf! k ren. Goese veld te gemakkelijk naajiu overkant gespeeld worden. Eenon disciplineerd spelende IJzendk I aanval maakte daar vervolgentrd zaak af. jj-i TERNEUZEN Op een paar uitzon deringen na doen de Zeeuwse dis- trictsploegcn het in de veldkorfbal- competitie uitstekend. Animo, Zuid westers en Stormvogels nemen in hun klas een toppositie in. Animo bereikte die door bij Merwede met 11-7 te winnen. Zuidwesters versloeg op eigen veld 'concurrent' Sagitla ruim met 8-4 en Stormvogels over tuigde ook bij Avanti. Daar werd met 9-5 gewonnen. In dat positieve beeld loopt ook Swift mee. De derby tegen Tjoba leverde een 8-7 overwinning op. Ondo en Top blijven in die goede reeks inmiddels een heel eind achter. Ondo moest de winst aan het bezoekende IJsselvo- gels laten (5-7). Top kon bij de Bermen net niet aansluiten (6-7 verlies). Top speelde bij De Bermen weer een van z^jn slechte wedstrijden. Zonder Blaas de Ridder holde de ploeg con stant achter de opponent aan. Tever geefs. Top kwam nooit onder de druk uit. keek na een weinig overtuigd optreden in de eerste helft al tegen 2-4 achterstand aan en kon ook na rust het spel niet naar zich toe halen Bij een 5-3 stand zag het er even naar uit dat Top toch aan zou sluiten. Twee snelle goals van de thuisclub haalden echter alle vertrouwen weg. Teun Ale- wïjnse. Ria de Ridder (2), Arie Schroe- vers (2) en Kobus Siereveld scoorden. Falende aanvalsvakken van Ondo ga ven het bezoekende IJsselvoghels alle gelegenheid de wedstrijd vanaf het begin te dicteren. Maar ook de IJssel- vogels wisten zich geen raad met de kansen, waardoor de ploegen langs zij-aan-zij naar de streep gingen. Bij rust 3-3. daarna nog evenwicht in de score bij 4-4. Ondo kreeg in die fase kansen op meer, benutte die met en werd toen beslissend los gegooid. Jos Marinissen (2), Ina Gideonse jr.. Peter Mesu en Ko Wisse haalden onvol doende rendement uit de aanvallende acties Wonderlijk Lijstaanvoerder Animo draait uitste kend. Na degradatie uit de eerste klas en de daarmee gepaard gaande ver jonging is de ploeg wonderlijk snel naar een eenheid gegroeid. Het kan op basis daarvan de aanvallen die een koploper nou eenmaal altijd krijgt te verduren, vrij gemakkelijk afslaan. Animo miste in de eerste helft tegen Merwede nog wat felheid, bleef wel met zijn tegenstander meegaan in de score, maar had het toch moeilijk. De 'pep-talk' van De Kort deed in de tweede helft wonderen: de opdrach ten werden beter uitgevoerd met als resultaat aansluiting en voorbij lopen van de Merwede-ploeg. Na de 9-7 voorsprong had Animo voldoende routine in huis om het risico-korfbal van de opponent te benutten voor een moeiteloze flnale 11-7 winst. Doel punten van Wilma de Visser. Aarnout Crucq (2i, Ko Crucq (3). Martin Roe- lofs. Lia Bakker, Ger de Kraker (2). en Dirk van Damme. Districtsderdeklasser Zuidwesters wordt dc verrassing van de eerste competitiehelft. Na promotie uit de afdeling zag men een middenmootpo- sitie als uitermate eervol, maar na vijf wedstrijden voert de ploeg de ranglijst aan. Rolf Kamphuis ziet het allemaal als een gevolg van de op bouw: „Vorig seizoen is de ploeg gezet. De selectie draait als een ge weldige eenheid en wordt waar no dig bijgestuurd". Dat was belangrijk tegen het ook nog ongeslagen Sagit- ta, dat wel een hoog tempo voorleg de, Zuidwesters daarin vlot mcczag gaan en op cruciale momenten niet verzuimde om te scoren: 4-2 bij rust. Voortdurend in beweging en met een maximale inzet maakte Zuidwesters in de tweede helft het karwei schitte rend af. Doelpunten van Rolf Kamp huis (2), Harry Buijs, Judith Koudij- zer (ook vorige week al erg produc tief). Chiel van Schijndel (2), Joke Schat en Thea de Kraker. Stormvogels hoefde tegen Avanti niet eens voluit Le gaan. De tegenstander was wel erg zwak, kreeg de goed opgezette aanvallen van de gehandi capte gastenploeg (vier invallers) nooit ontregeld en betaalde daar de tol voor: 5-2 voor. De Vogels na een goede eerste helft. Even werd het spannend, omdat Stormvogels daar na het tempo wat liet zakken. Na 4-6 zette de Westkappelse ploeg nog even aan. Resultaat: 5-9 en geen centje pijn meer Laurus Roelse (2), Adri Diele- man. Daan de Pagter. Han en Mattie van Sighem, Marjo Faasse. Hanneke Janisse en Piet Gabrièlse scoorden. Vorig jaar al manifesteerde Mytilus I zich als een mentaal zwakke ploeg, waardoor de aanwezige volleybalkwa- liteiten niet altijd tot hun recht kwa men In dat opzicht blijken de Goese- naren tot op heden nog niets veran derd, want het was zaterdag vooral die zwakte die Mytilus een eerste seizoennederlaag bezorgde. Dat ge beurde dan wel tegen een ontkete nend EWC II. De EVVC-reserves ble ken bereid alles uit de kast te halen en daarvan werd Mytilus het slachtoffer. Vanuit een prima pass bestookte de Vlissingse aanval keer op keer de Goese verdediging, terwijl de aanval van Mytilus meestal niet gevaarlijk langs een goed sluitend EVVC-blok kwam. Alleen in de eerste set is het nog even spannend geweest, toen My tilus na een flinke achterstand toch op 13-13 kwam. Toen het echter via 15-13 1-0 geworden was, bleek er voor de gasten geen houden meer aan. Via 15-8 en 15-9 werd het dik verdiend 3-0. EVVC I had meer moeite met de concentratie dan met het bezoekende Verdegem. Eén set lang speelden de gastheren subliem (15-1), maar toen verdween een stuk concentratie en kon Verdegem zelfs nog tegenscoren: 9-15. EVVC moest duidelijk nog wen nen aan het andere speltype in het district, maar toen vanaf de derde set de oplettendheid weer maximaal was, kon Verdegem toch geen potten meer breken 15-3 en 15-9 Discipline IJVC is het seizoen begonnen Dynamo won thuis met 3-1 van flln natos en Kikkers verloor thuis |H: dezelfde cijfers van Scheldesportiier jeii Bij de dames zorgde het debute%s Dynamo '70 in Hulst nog bijna iïs: een verrassing. De toch weinig Ji. 3 ren Middelburgse ploeg bracht] 3 niet alleen tot 2-2 (via 15-11,9-15, jers en 11-15), maar pakte in de laatste j nog een beslissend lijkende 1-8 t sprong. Het gebrek aan ervaringL sen beide teams zorgde er e<L,t hoofdzakelijk voor dat het lenst. Morres H was dat aan het langste luit.' trok: 15-13. pr 16 1 Hoewel setstanden anders doenLfa moeden. speelde Even Kijken in Htre een zwakke wedstrijd tegen SC feir res. Even Kijken speelde tam, 1 loos, maar dat had verder in de e twee sets geen negatieve gevol Via 10-15 en 9-15 werd het 0-2. 7 echter slaagde Morres erin t slaan (16-14 en 15-7). In de laatst^ slaagde Even Kijken-coach Leijten er toch weer in zijn speels! tot wat meer overtuiging aan te ren en dat resulteerde in een overwinning: 2-3. Lj |Pe EVVC I cn II wonnen van respe(|t. velijk Kikkers (3-0) en Mytilus II 4tó| wat betekent dat de wedstrijd j Li komende zaterdag een ontmoeiri r wordt tussen twee ploegen dicl>°r geen punt verspeelden. Voorwal118 won met 1-3 bij Athanatos. ,z 's-HEER-HENDRIKSKINDEREN Welgeteld drie minuten had Swift zaterdag nodig om tegenstander Tjoba in de Zeeuwse korfbaltopper definitief neer te halen. Diep in de tweede lielft van deze derby leidde Karin Maljers met een benutte strafworp de knock-out in. Het aangeslagen Tjoba wankelde en was rijp voor de genadeklap. Lejo de Hond en Harmen van de Weel deelden die gretig uit: 5-8. De wedstrijd was gespeeld: Tjoba bleef voor de vijfde keer in successie zonder winstpunt. Ger Philipse vocht nog wel terug. Na 6-8 schoof Swift met gebruik van alle schakels naar balbezit. De gemiste strafworp van André Geelhoed en dc aansluittreffer van Jopie Rijn zorg den voor spannende slotminuten: Le jo de Hond hield echter in zijn verde diging de winst vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12