PSV langs in Boedapest Ferencvaros: vlot 0-2 l Sparta via 'trainingspotje naar tweede cupronde Huisvrouw van 36 favoriete Zeeuwse body-buildingtitel Welzijnsplanning gaat gewoon door Bernaudeau kopman nieuwe Franse ploeg B-junioren Slendenbroek beste in Ster alen wint vielerkoers te Lewedorp Van Laarhoven 4e in uurloop Zaalvoetballers oefend*en voor het Zeeuwse te?im PZC/sp°rt 25 OEDAPEST (ANP) PSV heeft zich onnodig grote zorgen gemaakt. De Brabanders, die in igen huis verzuimden voldoende afstand te nemen van Ferencvaros, hebben zich vvoensdag- ond geplaatst voor de tweede ronde van het UEFA-cuptoernooi, en nog wel zonder in de roblemen te zijn geweest. Klungelige verdedigingsfouten van de Eindhovenaren waren er orzaak van geweest dat de Hongaren aan de eerste wedstrijd een niet te ongunstige score 2-4 overhielden. In Boedapest heeft Ferencvaros, laatste op de ranglijst van de nationale ompetitie, in de tweede wedstrijd tegen PSV een even duidelijke als verdiende 2-0 nederlaag eleden. den immers zo vaak al teleurgesteld. le vrees dat bij een gelijk doelsaldo ook met hun steun werd de matige twee wedstrijden de door de ploeg geen hechte eenheid, ongaren gescoorde 'uitdoelpunten' PSV, nu zelfs op het elektronisch ubbel zouden gaan tellen werd met scorebord tot grote ergernis van de ewaarheid. Daarvoor was al een aan- rood-witte bestuurderen aangeduid ijzing toen Thoresen halverwege de met de naam van stadgenoot Eindho- Tste helft PSV op voorsprong ven, verwachtte een furieus aanval- racht. Daarna waren de Eindhovena- lend Ferencvaros. Een ploeg die de ;n veel dichter bij de tweede treffer steun zou hebben van de ruim 20.000 an het eigenlijk over alle limes falen- toeschouwers op dc tribunes. Het een t Ferencvaros. noch het ander bleek waar. Het pu- oen tien minuten na de hervatting bliek wachtte af. De favorieten had- Koolhof het vrije veld kreeg, oelman Zsiboras omspeelde en :oorde, was de wedstrijd beslist. De ongaren zouden in amper een half ur vier maal moeten scoren om ten- linste nog een verlenging af te dwin- en. ïainer Deszo Novak trachtte nog het nmogelijke tot werkelijkheid te ma- en. Hij liet Murai en Szanto plaats ïaken voor Kovacs en Panki. Maar Alle hoop ging voor de Hongaarse aanhang verloren toen Hallvar Thore sen na 25 minuten scoorde. Hij werd daartoe in staat gesteld toen Koolhof twee man omspeelde en vervolgens een zuivere pass afgaf. PSV. dat de wedstrijd al vanaf het begin had gecontroleerd, overspeelde daarna de tegenstander De 2-0 bleef uit doordat Koolhof onzuiver richtte en doelman Zsiboras zich bij herha ling onderscheidde. Het enige Hon- Ferencvaros k.vam „iel verder dan gaarse wapmleit in jto«CTtehellt wa» het gebruikelijke spelletje: fantasie- en tempoloos, hopend dat een indivi duele actie tot succes zou voeren. Dat geluk had de steriele ploeg niet. Na twaalf minuten werd doelman Se- gers pas voor het eerst in het spel minuten na de hervatting eigenlijk al betrokken. Nog wel door een terug- het einde van de wedstrijd. Doelman speelbal. Pas halverwege de eerste Zsiboras bleef zich onderscheiden, helft moest hij een keer werkelijk zijn medespelers waren onzichtbaar, ingrijpen. Het was overigens van geen belang. vrije trap nadat Poortvliet de opgekomen Koch ten val had ge bracht. Rubold trof de lat. Een solo van Koolhof, die goed bleek ■oor de tweede treffer betekende tien EYMET (AFP) Op de tweede dag van de etappewedstrijd de Ster der Beloften heeft de Fransman Francis Castaing de leiding overgenomen van de Belg Jean-Luc Vandenbrouc- ke, die in de proloog had gezegevierd. Castaing won het eerste gedeelte van de eerste etappe. Met zijn ploeggeno ten was hij in het tweede gedeelte, een ploegentijdrit over 35 kilometer, supe rieur In het algemeen klassement heeft Castaing dne seconden voor sprong op zijn Ierse ploegmakker Ste phen Roche. Jannes Slendebroek was woensdag de beste Nederlander In de rit in -lijn eindigde de Nederlandse amateur als vierde, met de ploeg bezette hij de derde plaats in de ploegentijdrit Slendebroek neemt in het algemeen klassement de twaalfde plaats in op 27 seconden van de leider. De uitslag van het eerste deel van de etappe is 1 Castaing 'Frai 95 km in 2.28 07 2 Kozarek iTsj-amai. 3 Van den Haute (Bel), 4 Slendebroek (Ned-ama), 5 Madiot (Fta). Uitslag ploegentijdrit. 1 Ploeg Berland 35 km in 44 min. 16 sec. (gemiddelde snelheid 46.760 km per uur), 2 ploeg Guimard op 19 sec., 3 Nederland op 51 sec., 4 ploeg Danguillaume op 56 sec 5 Tsjechoslowakije op 58 sec., 6 ploeg Crepel op 1.07. Algemeen klassement 1 Castaing (Frai 2 uur 32 min- 51 sec., 2 Roche Her) op 3 sec.. 3 Yates (Gbri op 7 sec., 4 Perret iFrai op 14* sec.. 5 Simon (Fra) z.t6 Madiot (Fra) op 19 sec.. 12 Slendebroek (Neckama) op 27 sec 14 Boeve (Ned'amai op 32 sec.. 20 Buisman (Nedamai op 43 sec. -i) EWEDORP John Talen heeft za- erdag de wielerwedstrijd voor ju- lioren in Lewedorp op zijn naam eschreven. De Zuidhollandse belof- reed de hele wedstrijd attent en m tenslotte de spurt van een kop- roep van tien renners. lÜ de nieuwelingen was de zege voor 'aul Barten uit Zevenbergen en de ege bij de liefhebbers was voor John lage uit Prinsenbeek >e uitslagen: Liefhebbeis. 1 John Hagc, ïinsenbeek (50 kilometer in 1.08.16). 2 lattle Versteegen. Uden, 3 G. van der 'luym, Nieuwendijk. 4 Willy de Feber. oek, 5 Christ van de Berg, Öud-Gastel, 6 Co Tolhoek. Yerseke. 7 Hans van de Oever, fassenaar. 8 Sjaak de Kok, Lewedorp. 9 lert Steenbakker. Heinkenszand, 10 Wim, an Lienden, Berkel ileuwelingen' 1 Paul Barten, Zevenbergen 50 kilometer Ln 55.16), 2 John van der Pas, iosmalen. 3 Rlnie Tak, Oudenbosch, 4 Idrle Vermue, Kapelle. 5 Mare Siemons, lundert, 6 Eric Kuuvers. 's-Hertogenbosch, i Jan Mobach, Sluiskil, 8 Christian Man- iien, Putte. 9 Hans Rasenberg, Terheijden, 10 Hans Vis. 's-Gravenpolder, 13 Marcel van le Klooster. Nieuwdorp. 20 Johan van Schaik, Oost-Souburg lunioren. 1 John Talen, Spijkenisse (60 tllometer in 1 17.46), 2 A. Bloks. Heesch, 3 Carlo Nan, Wervershoof. 4 J van der Vleu ten, 5 Rik van Dongen. Dongen, 6 Jack Sleuwkoop. Roosendaal. 7 Theo Akker- aans, Nieuw-Vossemeer. 8 Johnny de Bruyne, Rilland-Bath, 9 Henk de Reuver. Berchem, 10 Bob Rasenberg. Terheijden De 36-jarige Ursula van Veldhoven (linkst poseert met haar man Pierre (38 ten haar 15-jarige dochter Angelika. Een heel gezin body builders... ZATERDAGA VOND IN PRINS VAN O RANJE GOES - PARIJS (ANP) Jean Rene Bernaudeau wordt de kopman van een nieuwe Franse wielerformatie, die onder leiding zal staan van Marcel Boishardy. Het duo, dat al jaren een koppel vormt, werd enkele weken op straal gezet door de mededeling van VVolber met de wielersponsoring te stoppen. Bernaudeau en Boishardy besloten daarop de samenwerking voort te zetten De doelman van Ferencvaros Zsibo ras (links) is kansloos op het schot van Halvar Thoresen (2e van rechts) In het midden, zittend. Jaricsika. ge heel rechts Szanto ook van de Hon gaarse club. GOES De 36-jarige Ursula van Veldhoven uit Goes zal zaterdagavond in de grote zaal van de Prins van Oranje in haar woonplaats ongetwijfeld verbazing en bewondering opwekken. Bij de vrouwen is zij de belangrijkste favoriete tijdens de Zeeuwse kampioenschappen body building die dan gehouden zullen worden. Ursula van Veldhoven zal deze avond in ieder geval bewijzen dat body building een tak van sport is die nauwelijks aan leeftijd gebonden is. Haar leraar Henk Westerbaan van aardige is dat haar man en haar sportschool VIT, die deze provinciale dochter van 15 jaar ook aan deze kampioenschappen ook organiseert, kampioenschappen meedoen", On- kan melden: „Hoewel zij nog maar langs nam Ursula van Veldhoven deel twee jaar bezig is. behoort zij met haar aan de Women Gold Cup in Delft, een 36 jaar toch al tot de top van Neder- voorselectie op de wereldkampioen- land Zij heeft drie kinderen en het schappen. In de meuwelingenklasse werd zij verrassend tweede: „Ik schat Rillandia en ZSC MIDDELBURG De degradanten WIK en SVD nemen ook in de tweede klas van de Zeeuwse zaterdagcompe titie een zorgelijke plaats in. ZSC maakt wel kans op terugkeer, maar zal de strijd aan moeten met Rillan dia en SSV. e Uitslagen: Kats-Wissenkerke 2-4; loop van Roosendaal gewonnen. Hij ZSC-WIK 5-2, Dauwendaele-Waarde .-'nu PPtr ,1 O 1 ROOSENDAAL (ANP) De Belg Jean Lelou heeft woensdag de uur dat zij overal wel bij de eerste tien van Nederland is", zegt Henk Westerbaan Bij de mannen is Arm and van de Berg uit Axel weer de uitgesproken favo riet Westerbaan. „Maar in zijn groep ziin zeker dertig deelnemers en het is vanzelfsprekend mogelijk dat er plot seling een nieuw talent naar voren komt" Bij de junioren is Richard Korenhof van sportschool VIT uit Goes de belangrijkste kanshebber. In totaal zullen zaterdagavond ongeveer 45 bodybuilders in actie komen in de Prins van Oranje. De deelnemende clubs zijn: Samsons Health Centre uit Vüssingen. Body Magie uit Middel burg, VCV (voor conditieverbetering) uit Middelburg, Shape uit Kapelle, Adonis uit Axel en VIT uit Goes. De grote trekpleister is de Ameri kaan John Brown, een 110 kilo zware en 1.88 meter lange body builder, die tweemaal wereldkampioen is ge weest en die ook een keer de titel Mister Universe veroverde. Hij za' een demonstratie geven. Dit Zeeuv kampioenschap body building ook worden afgewisseld met den Jon_ stralie aerobicda.ncing. en gezamenlijk op zoek te gaan naar een nieuwe werkgever. Die hebben ze ]egc}e m het uur 19.086 meter af. Jan 2'6- SSV-Cadzand 2-1. Spui-Rillandia gevonden in de groep Super U-Unico. Zeven knechten gaan met. Bernaudeau over naar de nieuwe werkgever Uit de ploeg Wolber vertrekken in ieder geval Gomez, Leleu. Arnaud. Guernion en De Vooght naar de nieuwe ploeg van Bernard Hinault. De excentrieke baron Jean de Gribaldy blijft in het komende seizoen ploegleider Als kopmannen heeft hij Sean Kelly en Jean-Marie Grezet tot zijn beschikking. Beide renners hebben het voorgelegde contract ondertekend. Beucherie, Tinazzi, Sanders. Andre en Steven Rooks zullen in ieder geval geen deel meer uitmaken van de ploeg De Gribaldy. Zij hebben te kennen gegeven naar een andere werkgever uit te kijken. van Laarhoven uit Hulst werd vierde. °-3- 1 Jean Lelou (Bel. i 19 086 meter. 2 Joost ^SC Born (Phoenix, Utrecht) 19.044 3 Jules van Rillandia de Water (Bel 18.960,4 Jan van Laarhoven ssv (Hulst) 18 724. 5 Lou Polak (Metro. Rotter- Waarde dam) 18 640. 6 Cees Kraayeveld (Sliedrecht Wissenkerke Sp i 18 565 Cadzand De resultaten van de andere Zeeuwen zijn. Kats 9 Simon Blom (Delta Sport) 18.224, 12 SVD Johan Smits (AV 56). 17-700. 13 Henk Dauwendaele Nieuwdorp (AV '56) 17 613. 14 Jaap Oele WIK AV '56) 17.476. Spui 8 23- 2 8 13- 1 7 12- 5 4 11- 7 4 9-8 2 4-5 2 4-17 1 5- 8 1 3-11 1 4-11 0 0-12 Regio BI: Vüssingen BI - RCS BI 2-2. 's H. Arendskerke BI - Robur BI 2-0, Goes BI - Kloetinge Bl 2-3, Zierikzee BI - Arnemui- den Bl 10-0. Regio B2: Middelburg Bl - Terneuzen 5-3, Zeelandla Bl - Tem. Boys Bl 1-6, Aardenburg Bl - VCK Bl 2-1, Hoek Bl - VCK Bl 1-5 Groep B3: DFS Bl - Colpl. Boys Bl 1-1, Renesse Bl - WIK Bl 0-12, Brouwershaven Bl - Bruse Boys Bl 2-1, SKNWK B! - Mevo Bl 2-0. Zierikzee B2 - rkerk Bl 0-2 0-2 Groep Bl: Wolfaarts- dijk Bl - Wemeldinge Bl 0-11, Yerseke Bl - Krumingen Bl 1-3, Rillandia Bl - Hansw. Boys 1-4, Apollo Bl - Krabbendfjke Bl 6-0, Kapelle Bl - SSV Bl 5-7 Groep B5: Hoede- kenskerke Bl - Borssele Bl 4-2, RCS B4 - Goes B2 0-3, Nieuwdorp Bl - Kwadendam- (ne Bl 1-3. Lewed Boys Bl - Volharding Bl 3-1. Groep B6: RCS B5 - Serooskerke B2 2-7, Middelburg B3 - Walcheren B2 1-7, VCK B2 Middelburg B4 9-0. Groep B7: Kloetinge B2 - Wemeldinge B2 15-0, Kruinïngen Bl - Kloetinge B3 0-7, Waarde Bl - Cortgene Bl 0-12. Groep B8: Serooskerke Bl - Middel burg B2 4-1, Dauwendaele Bl - Nieuwland Bl 1-2. Walcheren Bl - CPC Bl 4-1. Groep Bi): Zld. Sport Bl - Bevelanders Bl 1-8, Domburg Bl - Vüssingen B2 6-0. Noorman nen Bl - RCS B3 3-2. Groep B10: Biervliet Bl - Sluiskil Bl 7-2. Tem Boys B2 - Ria Bl 8-1, Terneuzen B2 - Groede Bl 2-0. Hoofd plaat Bl - IJzendijke Bl 6-2. Oostburg Bl - Corn Boys Bl 5-0. Groep Bil: Clinge B2 - Aardenburg B2 9-1. HVV B2 - Terneuzen B4 5-3. Terneuzen B3 - Philippine B2 0-0. AZVV B2 - Tem Boys B3 2-0 Groep B12: Philippi ne Bl - Hontenisse Bl 3-0, Vogelwaarde Bl - Hulsterloo Bl 7-5, Graauw Bl - Zaamslag 1-2, AZVV Bl - Steen Bl 3-0, Axel Bl - Koewacht Bl 2-0. SPORTRAADSECRETARIS NIET IN DE ROUW MIDDELBURG Jarenlang heeft de Zeeuwse Sportraad zijn uiterste best gedaan om de georganiseerde sport in de provincie enigszins vertrouwd te maken met de in te voeren Kaderwet Specifiek Welzijn. Vooral de laatste twee jaar leek mede dankzij een serie uiterst verhelde rende voorlichtingsbijeenkomsten de schuwheid voor de ingewikkelde materie te verdwijnen, maar uitgerekend op het moment dat de argwanende houding van de sportbestuurders af nam, besloot het kabinet de plannen voor die kaderwet in de prullenbak te gooien. „Onvoorstel baar". vindt sportraad-secretaris Paul Diepstraten, „maar dat wil niet zeggen dat ik daarom ook in de rouw ben". Al de verloren tijd en het verspilde geld ten spijt betoogt Diepstraten: „We zijn nooit een groot voorstander geweest van de kaderwet Er dreigde een aantal voorschriften op de sport af te komen, waar wij met al onze vrijwilligers bepaald niet op zaten te wachten. In dat opzicht zeg ik dan ook dat het prima is dat die wet niet doorgaat". Anderzijds vraagt hij zich af hoe het nu in de toekomst moet. „We moeten. als sport, heel kien zijn waai' we in terecht komen Nu er wordt gezegd dat we terug naar 'Af gaan bekruipt me wel een beetje een gevoel van angst. De sport krijgt .ie maken met de bezuinigingsronden en daar krijgen wij de tikken even hard van mee. Niet dat we als sport niet zouden moeten inleveren, maar het zou best zo kunnen zijn dat wij door het ontbreken van een wettelijke basis weieens hard gepakt zouden kunnen worden". Diepstraten vreest met dat de sportbestuurders, die na veel pijn en moeite belangstelling hebben opgebracht voor de Kaderwet Specifiek Welzijn, nu verontwaardigd het hoofd zullen afwenden omdat het toch allemaal voor niks is geweest Hij noemt een dergelijke reactie 'voorstelbaar', maar voegt er aan toe: „De sport is in het grote geheel van de welzijnsplanning terecht gekomen en we gaan nooit meer naar een nulpunt terug De welzijnsplan ning gaat gewoon door en de lenng die de sport heeft gekregen is voor de toekomst nog even hard nodig. Men moet echt niet denken dat alles voor niets is geweest", steekt hij het leger van sportvrijwilligers een hart onder de riem. AXEL „Ik ben al heel wat wijzer verjongen. „We moeter .i vergrijzing geworden", reageerde coach Max van het Zeeuws' zaalV' oetbal zien te Kempees van het Zeeuws zaalvoet- voorkomen, ma ar het moet wel vol- balteam woensdagavond na een eer- gens de weg v an de geleidelijkheid ste selectiewedstrijd om te komen tot gaan", meende Kem .pees óók nog. een degelijke selectie, die op 12 de- Na de wedstrij d van volgende week in cember aan zal moeten treden tegen Vlissingen zal er u'it deze twee teams Brabant. De opvolger van Cees Ou- één selectie w orde.n samengesteld, die termans zag een paar voornamelijk op 12 oktobe r aan zal treden tegen de technisch erg goede spelers aan het Vlissingse B-selectie, terwijl het werk, die in de eerstkomende selee- Zeeuws tea' m van vorig seizoen die- tiewedstrijd, op vrijdag 7 oktober in zelfde avon- d zal spelen tegen Vllssin- Vlissingen een selectie af zullen moe- gen A. „Na die reeks van wedstrijden ten dwingen. Met name AKF-speler zal ik met de definitieve selectie te- Eric Speckens en Paul Schipper van voorschijn komen Iedere speler, die het Vlissingse Hertel maakten aan deze wedstrijden heeft meege- woensdag in Axel een sterke indruk, daan. he eft evenveel kans op een De 'rest' won met 10-8. selectie s is één vamhet Zeeuwse team Overigens hebben de selectiespelers van vorif i seizoen", merkte Max Kem- nog een lange weg te gaan voordat er Pees °P- een vertegenwoordigend Zeeuws Doelpur itenmakers waren voor de team zal wolfden geformeerd. Woens- Zeeuws -Vlamingen Jan van Nierop dag in Axel trad een team aan. dat (2x>- w alter Mortier (3x). terwijl Ar- geheel uit Zeeuws-Vlaamse spelers nold v< m Acker. Bennie van de Bran- bestond. tegen een formatie met zaal- deen Frank Lammens elk één maal voetballers u it dc rest van Zeeland scoort? ien. Bij de 'rest van Zeeland' „Deze twee ploegen zullen ook in kwam .en de treffers van Julius Sohi- Vlissingen tegen elkaar spelen, om 3x). Paul Schipper (4x) en Eric een goede ind ruk van hen te krijgen is Spec' kens <3x). het noodzakelijk om hen meerdere malen aan het werk te zien", aldus Kempees, die er met name op uit is. om het Zeeuws team in de eerstko mende jaren geleidelijk aan te gaan Oi peningsronde in terdubcircuit ir idoortennis COLERAINE LEGDE ACCENT OP VERDEDIGING Geldrop wil NAC niet ontvangen GELDROP (ANP) Het Breda se NAC is in de eerste ronde van het nationale bekertoernooi op 9 oktober niet welkom bij hoofdklasser v.v. Geldrop. Ster ker nog, dc burgemeester van Geldrop heeft besloten dat deze wedstrijd niet in Gcldrop zal plaatsvinden. Volgens de burge meester is er sprake van een dreigende verstoring van de openbare orde. Zowel de eerste burger van Gel drop als het bestuur van de plaatselijke voetbalvereniging zijn van mening dat de accom modatie van het sportpark, waar pas een nieuw clubgebouw is verrezen, niet toereikend is om de te verwachten supporters- schare op adequate wijze te ver werken NAC-voorzitter Frans Bayings reageerde nogal laconiek op de ontstane situatie. Hij zal de KNVB verzoeken de wedstrijd in Breda te laten spelen. COLERAINE (ANP) Sparta heeft woensdag door een gelijkspel (l-li in en tegen Coleraine de tweede ronde bereikt van het toernooi om de UEFA- beker. Na het succes in Rotterdam (4-0) was het treffen bij voorbaat al gedevalueerd tot een formaliteit. Zo beschouwden dc Spartanen het ook echt. De spelers wilden zich niet echt druk maken en hoefden dat ook niet want Coleraine speelde of de ploeg een voorsprong van vier doelpunten te verdedigen had. Het leverde een armoedige vertoning op. Sparta was stomverbaasd en besloot tot het simpel rondschuiven van de bal. Het gelijke spel stemde de Noordieren al enorm tevreden. Jacobs: „Het had niets te maken met Europa-cupvoetbal, het was meer een ingelaste training". Sparta, in dezelfde opstelling als twee enigszins opgekalefaterde stadion- weken geleden, begon in de eerste netje 'The Showgrounds', was de ver helft voorzichtig, maar desondanks toning evenwel pover De Spartanen aanvallend Colerame-manager Tony kregen dan ook precies twee kansen Curley had zijn spelers namelijk opge- Al na zeven minuten zag Holverda dat dragen om met meteen een stormloop Van den Berg naast hem niet vrij te ontketenen, teneinde de achter- stond en schoot zelf in de handen van stand van vier doelpunten goed te Magee Enkele minuten voor de pauze maken. Hij achtte dat tegen de Rot- had de jarige Edwin Olderiekerink de terdammers gelijk staan met sportie- verdiende voorsprong moeten creë- ve zelfmoord Zijn pupillen hielden ren, maar hij schoot de hoekschop zich evenwel te goed aan die tactiek, van Van den Berg naast. Coleraine Aanvoerder McManus verzamelde stelde er een goede actie tegenover voortdurend vijf verdedigers rond De lastige spits McCoy liep met opval- zich en vaak nog een paar meer. lend gemak langs Andriessen en Sparta deed er goed aan de bal rond bracht Mahon vrij voor doelman Van te spelen op eigen helft en af te Noortwijk De Noordierse spits schoot wachten in plaats van het volle tegen de lat. Noordierse strafschopgebied op te zoeken. In zoverre goed. dat de 0-0 tot de rust gehandhaafd bleef. Voor de 1500 toeschouwers in het De tweede helft dreigde evenzeer aan bloedarmoede te gaan lijden. Zeker toen Holverda. zes minuten na de hervatting, voor een Spartaanse voor sprong zorgde. Hij pikte een voorzet van Eyer op en nam zonder zich te bedenken de bal al draaiend op de voet De Noordierse doelman Magee viel als een boomstam naar de be dreigde hoek waar hij rijkelijk laat aankwam. 0-1 Wie dacht dat Sparta door zou drukken kwam bedrogen uit. De Rotterdammers geloofden het wel en maakten nauwelijks aanstalten Coleraine verder aan te pakken. De Noordieren boekten zelfs nog een on verwacht succes door een treffer van international Healy. die na een hoek schop in samenwerking met de abso lute uitblinker McCoy raak schoot: 1-1. De thuisploeg kreeg van deze meevaller zowaar een hongerige blik in de ogen Echter ook het extra portie agressivi teit kon de Noordierse tekortkomin gen niet verbloemen. De zestig meege reisde Rotterdamse supporters ver hieven hun stem echter pas weer bij het laatste fluitsignaal van de Noorse scheidsrechter Rolf Haugen. Oefen- meester Bert Jacobs nam zijn ploeg in bescherming „Het spel van de tegen stander inspireerde de jongens abso luut niet Het was echt een oefenpar tijtje van de verdediging tegen de aanval. Spartaan Wout Holverda i midden i op weg naar het Noordierse doe.' 5ES - Op banen van Sportcentrum 5< :heldc International te Goes is I' openingsronde gespeeld van net Ir iter-Clubcircuit. een indoor-tennis- impetitie waarin behalve Zeeuwse- ook Westbrabantse formaties acte 1 e presence geven. De eerste confron- 1 aties betroffen dit weekeinde aller eerst teams uit de middenmoot en inderste regionen van het onder meer in acht mixed-poules gesplitste krachtenveld op de baan, waarnaast ook nog een wedstrijd uit de herenaf deling werd afgewerkt. De vertegenwoordigingen uit het ei gen district kwamen overwegend suc cesvol uit de bus. Van de vier ontmoe tingen met Westbrabantse equipes werden er namelijk drie in winst om gezet. Zo wist in poule D Kloetinge met ruim verschil, 9-3, afstand te nemen van de reserves van Roosen daal, een tweekamp waarin Chris Ver steeg en Liesbeth Voeten voor positie ve individuele uitslagen zorgden. De tweede selectie van de Zuidbevelan- ders deed al niets voor de hoofdmacht onder, door in poule F Roosendaal 3 met 8-4 onder de duim te houden Roosendaal 4 hield de Brabantse eer hoog en toonde tegelijkertijd aan kampioensaspiraties te hebben, door Souburg 2 in poule H met de maxima le marge af te troeven. 12-0. In puule G maakte Noord-Beveland zijn favorie- tenrol waar via een 10-2 zege op Goes 4. een score waarin Manus van Oeve- ren en Peter Coppoolse een belangrijk aandeel hadden, Bij de heren - in poule I- tenslotte verschenen de verte genwoordigers van Yerseke en Steen bergen aan weerszijden van het net. een duel waarin by de thuisclub, na een spannende partij, alleen Co Voge laar de punten uit handen moest geven, want de resterende singles en beide dubbels werden in winst omge zet, 10-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27