Tarieven vuilstort ondanks exploitatietekort niet hoger Als u toe bent aan een nieuwe wasautomaat. moet u die nü kopen. Rehabilitatie gereed in Goese s-Heer Hendrikskinderenstraat IN ZEEUWS- VLAAMSE KOEGORSPOLDER Gevolgen centralisatie vleeskeuringsdienst is nog niet duidelijk VROOMS DREESM ANN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1983 PZC/streek Commissie bespreekt problemen afsluiten TERNEUZEN Gemeenten en particulieren hoeven dit jaar (nog) niet op te draaien voor een exploitatietekort op de centrale stortplaats van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Koegorspolder. Hoewel er rekening wordt gehouden met een financieel gat van bijna 2 ton zal het bestuur van de gemeenschappelijke regeling sluitende cijfers presenteren. Dat verzekerde voorzitter drs A. Doorduyn woensdagmiddag in een bestuursvergadering. U.t een overzicht lot en met augustus ten op de centrale belt m de Koegors Verscheidene bestuursleden - zoals de van dit jaar blijkt, dal er veel minder Was dat wel het geval, dan had de wethouders A de Fevter van Oost- vuil wordt aangeboden dan was ver- exploitatie volgens Doorduyn geen bure en G van de voo'rde van Hulst - wacht Niet alleen doet het 'herge- problemen gegeven De Terneuzense dron5cn aan op ulterste zulnighejd bruik van afvalstoffen onder particu- wethouder hoopt op een snelle uit- om te voorkomen dat de gemeenten al lieren zijn invloed gelden, ook de spraak van de Raad van State in een dit jaar worden geconfronteerd met gemeente Temeuzen draagt minder beroepsprocedure over deze zaak. aanvullende rekeningen en particulie- bij nu het bouwafval belangrijk is m wovAWimK mwt -aai at-»*—be ren tegen een te hoog tarief aankijken teruggelopen. Een derde oorzaak is De Feijter: „We moeten de burger met het geharrewar rond de vuilverwer- belasten voor het feit dat hij minder king in Zeeuwsch-Vlaanderen. Twee vuil aflevert". Doorduyn was het met gemeenten - Hontenisse en Sas van hem eens: „We hebben altijd gezegd Gent - gingen indertijd in zee met het jgy dat we grote tariefstijgmgen dienen te -particuliere vuil verwerkingsbedrijf mgf voorkomen en we moeten proberen CVI en zijn nog steeds niet aangeslo- flat te blijven waarmaken" Positieve gevolgen Overigens heeft het gebrek aan vuil ook positieve gevolgen. Zo kan de stortplaats langer worden gebruikt. Het dagelijks bestuur van de gemeen schappelijke regeling bekijkt, of dat gevolgen moet hebben voor de af schrijvingstermijn. Ook wordt over wogen in hoeverre het voorkeur ver dient om de lineaire afschrijving om te zetten in éen op annuiteitsbasis. al toonde Doorduyn zich op voorhand niet zo enthousiast. „Een dergelijke Vrijwilligers verzorgen uitleen Vlissingse kunst VLISSINGEN - De kunstuitleen in Vlissingen wordt voortaan geheel door vrijwilligers verzorgd. Als ge volg daarvan is de kunstuitleen niet meer geopend op woensdag, maar op de eerste en derde dinsdag van de maand. In tegenstelling lot voorheen kunnen de uitgezochte kunstwerken met in gang van oktober direct worden mee genomen. De verschuldigde bedragen voor abonnement en verzekering moeten dan echter ook tegelijk wor den voldaan. De kunstuitleen is ge opend van 13.30 tot 16.30 uur en van 19 00 tot 21.00 uur. maatregel haalt de rek eruit en de kans op tariefstijgingen wordt gro ter". Dat de gemeenten over het lopende jaar niet hoven bij 1e passen betekent geen garantie voor het kostenverloop over '84. hield hij het bestuur met nadruk voor Het dagelijks bestuur heeft inmiddels al een aantal bezuini gingen doorgevoerd. Als gevolg daar van kan het tekort - ruw becijferd op ruim 290.000 gulden - nü al worden teruggebracht tot ruim 197.000 gul den. van energie MIDDELBURG - Dc commissie ge meentebedrijven in Middelburg praat maandag 17 oktober over beta- lings- en afsluilproblemen bij men sen die hun energierekening niet meer kunnen betalen. Aan de orde komt een landelijke richtlijn, die het overlegorgaan Nutsvoorzieningen heeft opgesteld. In die richtlijn wordt de nutsbedrijven aangeraden om de verbruikers zo snel mogelijk aan hun betalingsachterstand te her inneren. Als een nutsbedrijf van plan is de verbruiker af te sluiten, moet de ver bruikers erop worden gewezen dat ze een betahngs- of een schuldregeling kunnen aangaan bij een volkskrediet- bank of bij de gemeentelijke sociale dienst. In zulke gevallen dient het nutsbedrijf dan met de hulpverle ningsinstantie te overleggen over de te nemen maatregelen Ook wordt tijdens de commissiever gadering gepraat over een brief van het Landelijk Energie Komite. dat de gemeenteraden in Nederland vraagt om de Nederlandse regering op te dragen uit het Kalkarproject te stap pen. De commissievergadering begint maandag 17 oktober om half acht 's avonds in het stadhuis van Middel burg. Voorzitter W. den Herder irechts) en secretaris R. Scheepe van de stichting Maatschappelijke Belangen bij een van de gerehabiliteerde panden in de 's-Heer Hendrikskinderenslraat. 20 Belgisch jacht zat halve dag vast in Oosterschelde THOLEN - Het Belgische zeiljael 'Cupido' heeft gisteren ruim tw: uur vast gezeten in de Oosterscheldi voor de kust van Tholen. Het jach: met twee Belgen aan boord, lie; dinsdagavond laat vast bij Dc Witl Tonnen Vlije en kon op eigen krach niet loskomen. Afgevuurde vuurpik] len en lichtko gels werden niet merkt. Woensdagmorgen vroeg werd hejfle scheepje ontdekt en voer de reddins u bood Watersnip van de particuliencn reddingmaatschappij Snepvange; zie uit Kerkwerve uit. Toen ook deze hf jacht niet vlot kon trekken, wen* bergingsmaatschappij Muller in Ter', neuzen gewaarschuwd. Deze stuurdi*' de sleper Coby naar de Cupido en trol het jacht omstreeks een uur gister middag los. Of het jacht -afkomsti uit Rijckevorsel- schade heeft opgelo pen. moet nog worden onderzocht. ïva VRIJDAG OFFICIËLE AFSLUITING Zangavond Meliskerke MELISKERKE In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente in Meliskerke wordt zaterdag 8 oktober een regionale zangavond gehouden. De medewerkende koren zijn: het Walchers Mannenkoor. Schüsan E duth uit Middelburg, Crescendo uit Tholen. Jong Sursum Corda uit Krab- bendijke en Con Amore uit Melisker ke. De organist is Joop de Visser. De zangavond begint om 19.30 uur Nieuwe griffier voor waterschap GOES Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beve land wil mr. drs. J. de Visser (33i voordragen als nieuwe griffier. Hij volgt J. Glerum (60) op. Tot waarne mend-griffier wil het dagelijks be stuur benoemd zien F. Versprille (50). Hij komt in de plaats van W. Geuze (60). De algemene vergadering van het waterschap stemt in met de voor nemens. De benoemingen van de nieuwe func tionarissen zijn noodzakelijk, omdat de huidige ambtenaren in de loop van 1984 gebruik maken van de regeling tot vervroegde uittreding. Glerum is sinds 1 oktober 1959 in dienst van het waterschap en Geuze kwam er op 1 januari 1961 bij. De beoogde griffier De Visser is thans hoofd algemene zaken van het waterschap. Hij trad op 1 augustus 1977 in dienst. Versprille, sinds 1 mei 1971 bij het waterschap, treedt momenteel op als hoofd finan ciële zaken. Rode Kruis test eerste hulp bij ramp in Vlissingen VLISSINGEN - De afdeling Vlissin gen van het Rode Kruis heeft woens dagavond een oefening gehouden, waarbij dc eerste hulpverlening bij rampenbestrijding is getest. Het korpsen de personen ambulance ma terieel (pam) auto werden om 18.30 uur gealarmeerd, omdat acht gewon den bij de Duinpoortweg in Vlissin gen moesten worden geholpen. Volgens het draaiboek van de oefe ning hadden zes jongens in de omge ving van de Spuikom met vuur ge speeld. Een van hen had een bepaalde stof gevonden en die in het vuur gegooid, waarna het explodeerde. Een voorbijganger die hulp wilde verlenen werd bij het oversteken aangereden door een auto, waarvan de bestuurder een hartaanval kreeg. De slachtoffers van deze aaneenscha keling van ongevallen werden naar het medisch centrum aan de Juliana- laan gebracht. Daar was een verza melplaats voor gewonden ingericht. Activiteiten GOES De rehabilitatie van de oostwand in de Goese 's-Heer Hen drikskinderenstraat is voltooid. An derhalve week geleden zijn de twee laatste wooneenheden in de voorma lige slagerij van Nico Pik op de hoek 's-Heer Hendrikskinderenstraat'Os- senhoofdstraat opgeleverd. In totaal zijn 24 verkrotte panden opgeknapt. Daar zijn 37 wooneenheden van ge maakt. Dat is gebeurd onder verant woordelijkheid van de stichting Maatschappelijke Belangen Goes. Vrijdagmiddag zal de rehabilitatie officieel worden afgesloten met de onthulling van een gevelsteen in een van de in oude luister herstelde pan den. De stichting Maatschappelijke Belangen biedt dan tevens allen die zich verdienstelijk hebben gemaakt bij en voor de rehabilitatie een boot tochtje op het Goese kanaal en een koud buffet aan. Voorzitter W. den Herder van de stich ting is in zijn nopjes met het resultaat van de werkzaamheden in de 's-Heer Hendrikskinderenstraat. „Het is' een geslaagd project geworden", stelt hij vast. „Het is gelukt om een oude Goese straat in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen" Naar het oordeel van Den Herder onderstreept dit de juistheid van het besluit van de Goese gemeenteraad om de verpau perde oostwand van de straat bij nader inzien toch maar niet te slopen. „Je kunt met dergelijke karakteristie ke delen van .ie binnenstad niet voor zichtig genoeg zijn", is zijn stellige overtuiging. „Er is echt niet veel voor nodig om een fraaie straatwand zo naar de knoppen te helpen. In dit verband wijst Den Herder op de Wijn gaardstraat. Over de manier waarop het zogenaamde Agnesganggebied met een winkelcentrum is ingevuld, bestaat allerwege grote tevredenheid. Maar de keerzijde van de medaille is volgens de voorzitter van de stichting Maatschappelijke Belangen dat de Wijngaardstraat er bepaald niet mee op vooruit is gegaan. De 's-Heer Hendrikskinderenstraat is het tweede omvangrijke rehabilitatie project van de stichting. Enkele jaren geleden is een deel van de Sint- Jacobstraat en de Pijntorenstraat verbeterd. Voor de gerehabiliteerde woningen in de Goese binnenstad blijkt een grote belangstelling te be staan. Secretaris R. Scheepe: „We hebben momenteel een wachtlijst met ongeveer vijftig personen. Er zijn nog al wat mensen die het aantrekkelijk vinden om in zo n opgeknapt pand te wonen". Deze aantrekkelijkheid wordt nog bevorderd door de huur prijzen. Die lopen uiteen van 250 tot 400 gulden. Dat is vergeleken met de woningen in het nabijgelegen nieuw- bouwplan Nivo's niet veel. Dit brengt Den Herder tot de stelling dat rehabi litatie in beginsel niet duurder hoeft te zijn dan sloop, gevolgd door nieuw bouw. Wat hem betreft, mag rehabili tatie trouwens best wat meer kosten. Het belang een oud stuk binnenstad te kunnen handhaven is hem dat waard. dat Den Herder tot de plechtige bt kui lofte is gekomen nooit meer flauw dei grappen over ambtenaren te maken hei „Ze hebben van begin af aan geloofi Zn in dit project", legt Schecpr uit tt „Voortdurend hebben ze in de voor o bereidingsfase de aandacht geves tigd op alle financiële mogelijkhedei waarmee de rehabilitatie uiteinde lijk haalbaar is gebleken". Lof De voltooiing van een bouwproject is natuurlijk een mooi moment om per sonen en instanties die zich voor het welslagen ervan hebben ingespannen enige lof toe te zwaaien. De voorzit ter en de secretaris van de stichting Maatschappelijke Belangen zijn van mening dat in het geval van de 's-Heer Hendrikskinderenstraat de betrokken ambtenaren van de ge meente Goes en de directie Zeeland van het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening veel waardering verdienen. Zozeer zelfs De werkzaamheden in de 's-Heer Heiv drikskinderenstraat zijn nog niet he- lemaal gereed. Op de plaats van dt j voormalige winkel van Janse va: Noordwij k komen drie wooneenhede: te staan. Maar omdat het hier gaat on j nieuwbouw kan de rehabilitatie tocï al worden afgesloten. Voor de stich ting Maatschappelijke Belangen de activiteiten in deze richting ever, wel door. Het is de bedoeling dat Ir. november een begin wordt gemaakt met het opknappen van het pand Bierkade 1 la, waar tien appartemen ten worden in gemaakt. Vergevordei de plannen bestaan ook voor he: herstel van het monumentale pandjt j op de hoek VlasmarktRijfelstraa: Bekeken wordt momenteel verder de stichting iets kan beginnen met di voormalige Mr dr Messchool aan d* Vlasmarkt. 'Open Hof' Vlissingen VLISSINGEN Het ontmoetings centrum Open Hof in Vlissingen is het nieuwe seizoen begonnen. Men heeft een aantal wekelijks terugkerende ac tiviteiten op het programma staan alsmede een ouderensoos. Het pro gramma vermeldt (iedere week terug kerende activiteiten). Ouderen-soos woensdag 14.00-17 00 Yoga maandag 18.45-20 00 Beginners en gevor derden. Mensendieck woensdag 8 30-16.00 Leidster mevrouw Maljers. Huisvrouwen- gymnastiek. woensdag 9.00-10 00 uitgaande vandegymver.. 10 00-11 00'Oranje Nassau' Donderdag 9.00-10 00 Gezinscontact zeeva rende tweemaal In de maand. Dansclub: bi.i voldoende belangstelling Klaverjassen Vrij biljarten en tafeltennis. Na afspraak: Beschikbaar is een goed wedstrijdbiljart, tegen vergoeding kan men hier gebruik van maken, tijdens de openingsuren van het wijkcentrum. Franse lessen gevorderden 9 00-10.30 Iedere donderdag Beginners 10 30-12.00 Zeeuwse Volksschilderkunst: Aanvang begin oktober, dinsdag 9 30-11 30 Ouderen uit de wijk Paauwenburg zijn iedere week op woensdagmiddag van 14.00- 17.00 uur welkom bil de ouderensoos. Het programma wordt samengesteld In overleg met de groep Er is gelegenheid tot hand werken. biljarten, dammen, schaken, sjoe len, of een gezellig praatje afgewisseld met films, dia's, bmgo of muziek IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN ZAAMSLAG Het is nog niet duidelijk wel ke gevolgen de centrali satie van de Vleeskeu ringsdiensten zal heb ben voor het personeel van de Vleeskeurings dienst Zeeuwsch-Vlaan deren. „Over eventuele consequenties is nog niets te zeggen", aldus voorzitter drs A. Door- duijn van de Vleeskeu ringsdienst woensdag morgen. „we hopen ech ter dat de gevolgen voor het personeel uiteinde lijk beperkt zullen blij ven". De keuringsdiensten in Nederland worden met ingang van 1985 gereor ganiseerd. Vanaf dat jaar wordt de uitvoering van de vleeskeuring on dergebracht bij het mi nisterie van landbouw. De Vleeskeuringsdienst Zeeuwsch-Vlaanderen gaat dan onderdeel uit maken van de regio Zee land en zuidelijk Zuid- Holland De bemoeienis van de gemeenten met de keuringsdienst houdt daarmee ook op te be staan. De Sluisse burgemees ter mr J. Asselbergs vroeg gisteren in de jaar lijkse vergadering van de Vleeskeuringsdienst Zeeuwsch-Vlaanderen expliciet naar de gevol gen voor het personeel van de overheveling naar het rijk. Die gevol gen zijn echter nog niet duidelijk, hoewel er in middels al wel een so ciaal plan is opgesteld. De Kringraad keurde de - vermoedelijk laatste - exploitatiebegroting voor 1984 goed. Die sluu met een ongedekt tekort van een kleine 162.000 gulden. De rekening '82 sloot nog met een tekort van ruim 187 000 gulden, terwijl er dit jaar reke ning wordt gehouden met ongedekte kosten van ruim 163 000 gulden. In '81 slachtte de Vlees keuringsdienst Zeeuwsch-Vlaanderen in totaal 25152 stuks vee Vorig jaar was dat aantal enigszins ge daald tot 23938. De slachtingen betreffen vooral runderen, var kens en schapen. Met name schapen vertonen bij slachtingen de laat ste jaren een stijgende tendens. In '81 werden er 52 geslachte dieren afgekeurd, vorig jaar be droeg dal aantal 70 Kapaciteiten Zoals gezegd kenl de 233 alle programma's. Droog wasgoed kapaciteit 4 kg, centrifuge toerental 500 Diverse wasfunkties en temperatuur apart regelbaar. Formaat H85xB59xD55 cm. Cool down Bij dit spoelprogramma koelt hel spoelwater geliijkmatig af. Dat voorkomt onnodige kreuk. Vendomatic 233 wasautomaat Draait smetteloos alle programma's die u zich maar voor kunt stellen: wit, bont, fijn, wol, kleine wasjes en grote wassen, alles. Met een vlekkeloos wasresultaat, dat heeft de praktijk uitgewezen. De Vendomatic 233 heeft evenwel meer pluspunten, waaronder z'n driedubbele zuinigheid en cool down. Maar 't aantrekkelijkst aan hem is misschien wel z'n prijs. Want die ligt nu maar liefst 150 gulden lager dan normaal! Profiteer er van. We noemden z'n driedubbele zuinigheid al eerder De speciale E-knop van het spaarprogramma zorgt voor minder stroomverbruik De 233 springt daarnaast erg zuinig om met water En met minder waspoeder krijgt u uw was net zo schoon en fris als u maar wilt Garantie Bij deze Kema-gekeurde was automaat krijgt u een vol jaar schriftelijke garantie op materiaal en konstruktie. Gedurende die eerste 12 maanden na aanschaf worden defekte onderdelen gratis vervangen, terwijl u ook geen arbeids- en voorrijkosten in rekening worden gebracht. Ën ook daarna kunt u altijd een beroep doen op onze technische service-afdelingen overal in het land. Gratis thuisbezorgd Waar u ook woont in Nederland, we leveren de Vendomatic 233 gratis bij u thuis af. Totaalservice Gespreide betaling is mogelijk in 3 maandelijkse termijnen, zonder renteberekening! Ook financiering kan via onze verzekeringsbalie geregeld worden. ke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20