BRYAN ADAMS UIT IN ^an ^erm^st ZEEMND Rocknighf succesformule Op weg naar de top Md Nederland Domino komt naar DRIE TOPGROEPEN 'LIVE' OP TV O. PZC/ kunst/cultuur (1 Films Concerten Mieke Mom Schijn bedriegt Van Rooyen Koffieconcert Theater Duet for One {Door Pieter PloegI Terwijl keurig in het pak gestoken obers nauwlettend in de gaten houden of het de „gasten" allemaal naar'wens is, zit Bryan Adams in de lounge van het hoofdstedelijke ionesta-hotel languit in een fauteuil met beide benen op een glazen tafeltje. Sjieke lotelgasten kijken constant minachtend naar hem. Tijdens het interview hoor je ze denken Wat moet zo'n jongen in zo'n hotel" of „waarom zegt de ober daar niets van". Iryan Adams blijft zitten zoals hij zit. Amerika kent bijna iedereen hem tekt zich van niemand iets aan en inmiddels. Bryan Adams is daar op legeert de minachtende blikken. In het ogenblik De Grote Rockster. In muziekbladen is hij gebombardeerd tot „Canada's sexiest rocker" In Eu ropa moet het succes nog komen. Vorige week heeft hij in Munchen en Frankfurt zijn eerste concerten ge daan buiten Canada en de VS. Zon dag 25 september stond hij met z'n band iMickey Curry, drums. Dave Taylor, bas, Keith Scott, gitaar en Tommy Mandel. orgel) in Paradiso Bryan Adams (23) is het spreken met journalisten gewend. In Amerika heb ben ze hem inmiddels al meer dan de kleren van het lijf gevraagd. In Am sterdam moet hij zes intervies achter elkaar doen. Als je dan de laatste in het rijtje bent, valt er nog maar heel weinig eer te behalen. Adams beantwoordt vragen voordat je ze gesteld hebt. Ondertus sen besteedt hij meer aandacht aan de serveersters in het hotel dan aan zijn zojuist begonnen tournee door Europa. Vrijdag 30 september De Zeeuwse zanger en gitarist Rob Meier presenteert tijdens een gratis optreden in de Goese bar Mid-City zijn nieuwe single 'Een ieder lacht en huilt op zijn tijd'. De plaat, met op de B-kant 'Verlaten mens' is de opvolger van 'Zo gaat ons leven voorbij'. Het optreden begint omstreeks 21.00 uur. Na de pauze brengt Rob Meier Ierse volksliedjes. Zaterdag 1 oktober De Middelburgse popgroep Chivy treedt op in 'De Prins van Oranje'"in Goes in het kader van het body building festival. Van 19 tot 20 uur kunnen de aanwezi gen kennis maken met de leden van de popgroep. Daarna zullen tot circa 23.30 uur optredens worden verzorgd. Zaterdag 8 oktober In de Zierikzeese jeugdsoos Brogum treedt de groep Klein Orkest op. Aanvang omstreeks 21.30 uur. Klein Orkest maakt al sinds 1979 Nederlandstalige popmu ziek. dus lang vóór dit genre mode werd. De groep bracht in juli 1982 de lp 'Het leed versierd' uit, waarvan de single 'Laat mij maar alleen' een zomerhit werd. Klein Orkest spreekt zowel schoolverlaters aan (getuige het hummer 'Koos Werkeloos') als dertigers die hun illusies hebben verloren. Begin 1984 komt de nieuwe lp van de groep uit en enkele nummers hiervan zijn tij dens het optreden in Zierikzee te beluisteren. Bezetting: Harrie Jekkers (zang en gitaar); Niek Nieuwenhuijsen (drums en zang); Chris Prins (basgitaar) en Leon Smit (toet sen en zang). Hoewel hij nog een tamelijk onbe kend talent was totdat die langspeler verscheen, heeft Adams in het verle den al diverse hits geschreven. Niet alleen voor Kiss maar ook voor Loverboy (Jump), Prism (Don't let him know), Bonnie Tyler en Rosetta Stone (Hidin' from love). Met dezelf de lach die meisjes hebben als Bryan Adams op het podium staat zegt hij: „Jullie journalisten maken sexsym- bolen van jongens als ik. Het is allemaal jullie fout. Ik ben geen sex-idool. Ik hou wel van sex. maar dat is een ander verhaal". Onbekend De tengere „coming man" op de rock- podia is Amerika „ontvlucht omdat het allemaal veel te snel ging. Ik heb ruim 150 concerten gedaan. Eerst in het voorprogramma van Loverboy en daarna voor evenvolle zalen alleen Totaal aantal bezoekers' anderhalf miljoen! Adams wordt er niet koud ol warm van. „Ik houd van rock en roll Of dat nu op de bühne is of in de studio". De verkoopresultaten van „Cuts like a knife" en de gigantische bezoekers aantallen bij zijn concerten hebben er in Amerika en Canada inmiddels toe geleid dat hij „de John Cougar van 1983" wordt genoemd. Over de plaat die tien songs telt zegt hij: „Ik geloof voor de volle 100 pro cent in wat ik op het ogenblik doe „Cuts like a knife" is daar een visite kaartje van" De volgende elpee wordt volgens het zelfde concept gemaakt. Heavy me- tal-nummers afgewisseld met ballads De muziek is zo nu en dan vergelijk baar met die van Tom Petty and the Heartbreakers. „Maar", zegt Bryan Adams, „The Beatles zijn mijn voor beeld geweest". „Zolang je van rock and roll houdt, houd je van Adams-muziek", vindt hij. Terwijl hij tijdens zijn concerten wordt opgehemeld tot meer dan een ster door hysterische fans, kan hij naar eigen zeggen „na en voor het concert gewoon de zaal ingaan zon der dat iemand mij herkent. Op het podium ben ik een grote. Als ik daar niet op sta, ben ik gewoon één van de jongens". De muziekscene zal er op zeer korte termijn aan moeten geloven: Bryan Adams is op weg naar de absolute top. De wereldberoemde rhythm 'n blues-zanger/pianist Fats Domi no treedt eind oktober vier keer op in ons land: in Den Haag (Houtrusthal- len, 27 oktober), Amsterdam (Jaap Edenhal, 28 oktober). Eindhoven (Philips Ontspanningscentrum, 29 oktober) en Groningen (Martinihal, 30 oktober). Het is voor hel eerst sinds twee jaar dat Domino Neder land aandoet voor concerten. Fats Domino werd op 26 februari 1928 geboren m New Orleans, de bakermat van jazz en rhythm 'n blues, als Antoine Domino Hij was de benjamin van het uit negen kinderen bestaande gezin Domino Op zijn dertiende jaar leerde Fats het pianospel van zijn zwager. Fats verdiende zijn eerste geld als grasmaaier, vervolgens was hij hulp in een zaagmolen om daarna over te schakelen op een baantje in een fabriek waar springveren voor trampolines werden gemaakt Toen hij een baantje had gekregen als musi cus voor enkele avonden per week in een club in New Orleans maakte hij kennis met trompettist, componist en bandleider Dave Bartholomew, met wie hij later vele honderden songs zou schrijven en op de plaat zetten. De eerste (78 toerenigrammofoonplaat van Domino 'The Fat Man Detroit Blues' werd meteen een hit, de rest van het verhaal mag als bekend wor den beschouwd In totaal verkocht Fats Domino meer dan 70 miljoen platen waarvan Blueberry Hill' de grootste klapper werd: 12 miljoen exemplaren gingen hiervan over de toonbank. Fats Domino zal tijdens zijn concer ten in Nederland worden begeleid door zijn eigen orkest. Het voorpro gramma w ordt verzorgd door de Bel gische Bobby Setter Band. ONDERDAG 29 SEPTEMBER 1983 Peter Tosh. Spandau Ballet. Ton Kuyl links), Plenm Touw midden i en Marijke Veugeh?r$ in 'Schijn Bedriegt' van Norman Beim Vanavond, donderdag, draait in het Zuidlandtheater te Terneuzen de film 'Die Bleierne Zelf van Margare- tha von Trotta met in de hoofdrollen Jutta Lampe. Barbara Sukowa en Rudiger Vogler (20.00 uun Het 'Chili Komitee brengt morgen, vrijdag in samenwerking met jongerencentrum Midgard in Mid delburg een Chili-avond in Midgard De film 'Missing' van Costa Graves wordt eerst vertoond waarna de Chileense zanger gitanst Néné zal optreden Als voor film staat de film 'De laatste woorden van Allende' op het programma Verder zal er vrijdagavond een begin worden gemaakt met een paneelschilderij door Juan Castillo. Een aantal Chileense kunstenaars bieden een aantal schil derijen aan aan culturele instellingen als herinnering aan de betrekkingen tussen Chilenen en Nederlanders De avond begint om 20.30 uur Woensdagmiddag vertoont het Filmhuis Zuidland m het Zuidlandtheater te Terneuzen de kinderfilm "De Witte Clown' van Paul Shapiro over een doofstomme jongen van tien jaar die zichzelf leert ontdekken en accepteren. (15.00 uur) Het Alhambratheater te Vlissingen draait woensdag avond de film 'Hotel Amériques' van Andrê Techine met in de hoofdrollen Cathérine Deneuve en Patrick Dewaere. (20.00 uur) The New Orleans Red Beans uit Middelburg geven vrijdag een jazzconcert op de derde etage van V&D in Middelburg. 16 45-17.45 uuri Het jazzensemble is zater dag van 12.00-14 00 uur eveneens in V&D te beluiste ren De beroemde Ierse folkgroep The Dubliners geeft zaterdag in de Veillnghal te Goes haar eerste concert in het kader van een toernee door Nederland <20.15 uur) De groep bestaat uit John Sheahan, Ronnie Drew, Barney McKenna, Luke Kelly en Sean Cannon Dimitri van Toren treedt zaterdagavond op in De Stenge te Heinkenszand. (20.15 uur) Zaterdagavond geeft de Friese groep Irolt in Razz matazz te Souburg een folkconcert (20 30 uur) Jan-Paul Tavenier. viool, en Frank Mol. piano, geven zondagmiddag in het Vestzaktheater te Vlissingen een sherryconcert (16 30 uur) Het duo ontving in 1981 de Culturele Aanmoedigings prijs van de provincie Zeeland. Op het programma staan de volgende werken Sonate voor viool en piano in G op 78 van Johannes Brahms; Caprice op 1 nr 5 voor viool solo van Niccolo Paganini, Divertimento voor viool en piano van Igor Strawinsky Toneelgroep Parlando geeft zaterdagmiddag in de Schouwburg van Middelburg een familievoorstelling van hel toneelstuk 'Hoe Mieke Mom haar maffe moeder indt', naar het gelijknamige boek van Guus Kuijer. (14.00 uur) Het boek van Guus Kuijer voer het meisje Mieke Mom. dal de wereld in al haar absurditeit en krankzinnigheid leert ontdekken, werd voor het theater bewerkt door Cor Verdonschot Hij volgde daarbij de letterlijke tekst van het boek en gebruikte textielobjecten bij de uitvoering zoals een canvasauto. een feesttaart en verschillende poppen. Mieke Mom is het kind dat te midden van volwassenen met hun vooroordelen en gewoontes de wereld leert kennen maar niet leert begrijpen. De regie is van Ad van Noort. Toneelgroep Parlando Polona Producties bv brengt vanavond, donderdag, in Den Dullaert te Hulst 'Schijn bedriegt', een tragi- comedie van Norman Beim op de planken. (20.00 uur) Norman Beim is een schrijver, die vooral de laatste jaren zeer in de belangstelling staat. Hij won in 1978 de Samuel French prijs voor zijn stuk The Deserter'. Verder is hij schnjver van 'Sukses'. het stuk dat Willem Nijholt en Linda van Dijck vorig seizoen op de planken brachten. 'Schijn bedriegt' ofwel Pygmalion en Galathea' dat vertaald werd door Josephine van Soer ging op 24 september in Hoorn in wereldpremière Norman Beim laat in dit stuk zien hoe betrekkelijk schoonheid is. De echtgenote van een succesvol zakenman voelt zich door haar uiterlijk en figuur zo gefrustreerd dat zij zich heeft voorgenomen zich door een plastisch chirurg te laten liften' Haar man houdt echter van haar zoals ze is. maar houdt haar niet tegen, ook al heeft hij zijn twijfels omtrent de afloop. De chirurgen zijn assistente spelen hierbij ook zeer 'liefderijke' rollen. Spelers zijn Pleuni Touw. Ton Kuyl. Hugo Metsers en Marijke Veugelers. De regie is in handen van Nicholas Renton. Laurens van Rooyen Het Amsterdams Barokensemble De Egelentier geeft zondagmorgen in het Zuidlandtheater te Terneuzen een koffieconcert van achttiende eeuwse barokmuziek met werk van Bach Bois Mortier en Duval. <12.00 uuri De Egelentier werd in 1972 opgericht en streeft er naar. door gebruikmaking van 17e en 18e eeuwse handschrif ten. instrumenten of copién daarvan en technieken door te dringen tot de authentieke zeggingskracht van de barok Het ensemble bestaat uit Harry Geraerts. tenor. Ruth Hesseling, viool; Jacques Ogg. clavecim- bel; Anneke Pols. viola da gamba Vanavond, donderdag, geven balletschool De Spie gel uit Goes en het Volksdanstheater De Franje uit Vlissingen een voorstelling op de derde etage van Vroom en Dreesman in Middelburg 19.00-21.00 uur) Zaterdagmiddag worden op de derde etage van v&D m Middelburg twee Tsjechische kinderfilms gedraaid De animatiefilms zijn van Jiri Tmka en heten 'Het lied van de prairie'en Opa plant een biet 114.00-16.00 uur) Poppentheater Willem Parcival geeft woensdagmid dag in Parcival te Middelburg een voorstelling van het poppenspel 'De Chinese Keizer en de Nachtegaal' (14 30 uuri Youp van 7 Hek in 'Man Vermist'. Vanavond, donderdag treedt Cabaret Nar in de Con certzaal te Zierikzee op met het programma 'Man Vermist'. (20.00 uur) Youp van 't Hek, oprichter en artiestiek leider van Cabaret Nar, gaat met zijn programma 'Man Vermist' het tweede seizoen in. 'Man Vermist' gaat over de drie jaar geleden spoorloos verdwenen administratief me dewerker Johan van Breukelen Een opsporingsbericht leverde indertijd niets op. Toch is hij niet dood en in 'Man Vermist' worden zijn motieven en daden duide lijk Youp van 'l Hek wordt in 'Man Vermist' muzikaal begeleid door Hans van Gelder op de piano. De regie is van Pieter van Empelen. De pianist omponist Laurens van Rooyen brengt zaterdagavond in de Concertzaal te Middelburg met zijn orkest een avondvullend romantisch muziekprogramma. (20.00 uur) 's Middags geeft hij op de derde etage van Vroom en Dreesman in Middelburg een concert van eigen com posities en zal hij langspeelplaten signeren. (16.00- 17.00 uur) Laurens van Rooyen studeerde piano m Utrecht waar hij Herman van Veen ontmoette Dit leidde tot de oprichting van Harlekijn Holland Als vaste begeleider en pianist van Herman van Veen componeerde Lau rens van Rooyen muziek bij diens liedjes In 1973 ontstond het programma 'Een klein Concert', een muziek- en theatervoorstelling in samenwerking met Liselore Gerritsen en Harry Sacksioni In 1978 volgde de oprichting van een eigen groep met muzikanten uit verschillende richtingen, onder wie gitarist Jan Akker man Uit 'Een klein Concert ontstond het nietuwe program ma 'Kaleidoscoop in Concert' Laurens van Rooyen componeerde muziek voor ver schillende documentaires zoals 'Sometimes a Little Help dat de Prix d'Amsterdam kreeg. Verder schreef hij de muziek voor Nederlandse films als Rembrandt'. Mysteries'. Een vrouw als Eva'. 'Lieve Jongens' en "Een Vlucht Regenwulpen' Hij maakte zes langspeelplaten, waarvan het album 'Rêverie' onlangs met goud beloond werd Woensdagavond zijn Josec Ruiter en Dolf de Vries in de Schouwburg te Middelburg te zien in 'Duet for one', een toneelspel in twee bedrijven van Tom Kempinski. (20.00 uur) Het stuk gaal over de zin van het leven van iemand die ernstig ziek wordt. Een beroemde violiste, die leeft voor haar werk, krijgt te horen dat zij lijdt aan multiple sclerose De consequentie is dat zij haar levensdoel op moet geven, en een leven zonder viool moet zien te leren leven. Professionele hulpverleners kunnen misschien helpen om een oplossing te zoeken, maar uitendelijk ligt de beslissing bij de patiënt zelf wat er verder moet gebeuren. Het publiek is in 'Duet for one' getuige van het aangrijpende gevecht dat de violiste levert met haar psychater. De regie is van Elise Hoomans, Josèe Ruiter en Dolf de Vnes in 'f)uet for one'. '•g&r-" Na het succes van de Popnacht van vorig jaar zet Veronica de lijn van live-muziekprogramma's voort met dc morgenavond (vrijdag) uit te zenden Veronica Rocknight. Drie op tredens van topbands zullen dan van af 23.15 uur tol omstreeks 04.00 uur live op radio en tv vanuit de Ahoy- hallen worden uitgezonden: Spandau Ballet. 10 CC en Peter Tosh. Op radio is de rocknight al vanaf 19 00 uur (Hilversum 3) te horen. Dan begin nen Erik de Zwart. Bart van Leeuwen en Alfred Lagarde aan een speciaal programma dat. vanuit de Ahoy-hal wordt gepresenteerd Annette van Trigt. Kees Baars en Ton Lathouwers verzorgen dc interviews met de arties ten en degenen die betrokken zyn bij de organisatie en uitvoering van de rocknacht. (Na 24.00 uur op radio op Hilversum 1 Op tv wordt de uitzen ding vanaf 23 15 uur (op Nederland 2i door Lex Harding en Leo van de Goot verzorgd. De naam rocknight is mede gekozen om het internationale karakter van het gebeuren te benadrukken De Rockmght zal behalve in Nederland ui i^uALinburg. Belgie. Zweden, Zwit serland. Finland en Denemarken op televisie te zien zijn Omdat het enorme podium na ieder optreden omgebouwd dient te worden zullen in de twee pauzes (van ieder ongeveer een half uur) videoclips wor den uitgezonden. Van de drie optre dende groepen is Spandau Ballet ver reweg de jongste Spandau Ballet behoort al enige tijd tot de topgroe pen in Engeland. De band zag in Europa al vele platen goud worden en had onlangs twee hits in Nederland: True' en 'Gold' 10 CC behoeft nauwelijks introductie De groep maakte al elf lp's en scoorde onlangs met 'Feel the love' van de nieuwste plaat 'Windows in the Jungle" Jamaicaan Peter Tosh wordt alge meen beschouwd als de 'opvolger' van Bob Marley. Zelf is hij met zo blij met dit predikaat. Vooral omdat hij al een zevental lp's maakte waarvan de laat ste 'Mama Africa' hem de hit Johnny B. Goode opleverde. Tosh zal morgen met een tienkoppige band aantreden en tevens fungeren als af sluiter van de rocknight 10 CC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11