Alleen titelverdediger is nu nog ongeslagen VIST0 Voor 't Duumpje wordt dit jaar een topjaar WALSTRAAT 41 Wissel Zeeuws-Vlaanderen HOOFDKLAS ZAAL VOETBAL ZEEUWSCH- VLAANDEREN wm Plaats uw familie berichten in de PZC SUPERCEL-MATRASSEN WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1983 PZC/streek 't Duumpje plaatste kortgeleden een waarschuwingsbord tegen het nuttigen van kokkels uit de Wester schelde, die teveel cadmium zouden bevatten. NATUURBESCHERMER THIJS KRAMER: ZUIDZANDE De verhouding tussen de West-Zeeuws-Vlaamse natuur beschermingsvereniging 't Duumpje en de Oostburgse raad is nog nooit echt goed geweest. Onlangs, tijdens een door 't Duumpje belegde informatieavond, lagen de natuurbeschermers en raadsleden weer eens met elkaar in de clinch. Onderwerp van discussie was de door een commissie van raadsleden samengestelde recreatienota. Eén van de aanwezige raadsleden stelde dat 't Duumpje de grenzen voor de toeristen wilde sluiten. Een ander raadslid suggereerde dat 't Duumpje natuurge bieden wil afsluiten louter en alleen om er zelf van te kunnen genieten. „Allemaal vooroordelen", meent Thijs Kramer, voorzitter van de West-Zeeuws-Vlaamse natuurbe schermingsvereniging. De raadsle den reageren geïrriteerd omdat men niet gewend is aan kritische opmer kingen, oppert Kramer De voorzie ter van de West-Zeeuws-Vlaamse natuurbeschermingsvereniging stelt zich op het standpunt dat een zakelijke discussie over het gevoer de beleid de voorkeur verdient bo ven 'emotioneel gehakketak'. Daar om is hij erg blij met de uitnodiging van de commissie die de recreatie nota samenstelde om eens te ko men praten. De nota werd flink onder vuur geno men. De opstellers van de recreatie nota komen tot de conclusie dat de bestaande campingterreinen met ruim 33 hectare kunnen worden uitgebreid. De West-Zeeuws-Vlaam se natuurbeschermingsvereniging meent dat een dergelijke grote uit breiding nadelige effecten zal heb ben op de natuurgebieden, bet land schap en het leefmilieu der streek- bewoners. Zwaar hikt men ook aan tegen de voorgenomen aanleg van een par keerterrein bij de Groese Duintjes 't Duumpje meent dat daardoor de druk op dit kwetsbare gebied sterk zal toenemen- De natuurbeschermers vinden bo vendien de recreatienota op vele punten te vaag Thijs Kramer: „Het in de nota ge- oppperde idee om drukke strandge- deelten af te wisselen met minder drukke vinden we een goed idee. Op welke manier men dat wil doen blijft in het ongewisse" Dat laatste geldt ook voor de invulling van de 25 meter-zóne achter de op Delta hoogte te brengen dijken. „Een zóne met speciale voorzieningen voor de recreant is op zich een prima idee Niet duidelijk is hoe- de rapport- opstellers aankijken tegen de invul ling an die 25 meter-zóne. Dat is jammer" Vanaf haar oprichting, nu zeven jaar geleden, heeft 't Duumpje zich strijdbaar opgesteld. De actieve kern bestaat uit een man of 25. Thijs Kramer: „Dat relatief kleine aantal is de reden dat sommigen ons zien als een onbetekenende vereniging Men vergeet dan gemakshalve dat we 450 leden hebben En het leden tal groeit nog steeds Negentienhon- derddneëntachtig wordt in dat op zicht een topjaar Tot nu toe hebben we al zeventig nieuwe leden inge schreven Opzeggingen hebben we nog nooit gehad, voor ons een teken dat we op de goede weg zijn". Cadmium In tijden van economische terug gang krijgen de natuur en het mi lieu het extra zwaar te verduren. Het cadmium-probleem is daarvan een goed voorbeeld, vindt Kramer. Volgens een rapport van rijkswa terstaat wordt jaarlijks ruim 13.000 kilo cadmium geloosd op de Westerschelde. Niet alleen de in dustrie is verantwoordelijk voor deze cadmiumlozingen, ook de landbouw draagt haar 'steentje' bij. Kramer- „Cadmium is een bijpro- dukt van kunstmest Via het grond water komt het uiteindelijk in de Westerschelde terecht. Het pro bleem met cadmium is dat het een niet afbreekbare stof is, die zich ophoopt in organismen". Cadmium heeft onder andere invloed op de vruchtbaarheid, zo is gebleken uit onderzoek. Thijs Kramer vindt dat de boeren, hoewel ze de veroorzakers zijn van de cadmium-vervuiling, daar niet al te zwaar op moeten worden aange keken „De schuld ligt bij de kunst mestindustrie die er het cadmium hoort uit te halen Dat dit extra kosten met zich meebrengt spreekt voor zich. Die prijs is het echter waard". Het gebruik van kunstmest heeft ook directe invloed op het leefmi lieu in de sloten, dat steeds meer wordt bedreigd. „In kunstmest zit ten veel mineralen, die invloed heb ben op de algengroei in de sloten. Algen gebruiken nogal wat zuur stof. met als gevolg dat andere organismen, door zuurstofgebrek, afsterven. Je krijgt dan kraakhelde- Thijs Kramer, voorzitter van 't Duumpje. Landschap Niet alleen het leefmilieu wordt bedreigd, maar ook het landschap. „Bepaalde gebieden in de gemeen te Oostburg hebben een bescherm de status. Dat weerhoudt sommige landbouwers er niet van om in die gebieden grond te storten, zoals bij de Baerzandekreek bij Groede. Wij hebben de gemeente attent ge maakt op deze illegale stortingen. De betreffende boer moest de grond niet weghalen, omdat dit te duur zou zijn. Wel liet de gemeente we ten dat andere illegale stortingen niet getolereerd zouden worden. Pas geleden heeft een boer grond gestort bij het Grote Gat te Oost- burg. We zijn erg benieuwd of de gemeente zich aan haar woord houdt". Er zijn echter ook positieve ontwikkelingen te melden. Het knotwerk heeft een enorme vlucht genomen, met als gevolg dat de achterstand nu nagenoeg geheel is weggewerkt, 't Duumpje gaat het komende winterseizoen het accent dan ook verleggen op de aanplant van jonge bomen. Van Goethem en Wieme derde in België VLISSINGEN Zeeuwse wielrenners hebben afgelopen weekeind weer een aantal ereplaatsen weggesleept bij wedstrijden in Belgie Opmerkelijkste resultaten daarbij waren de derde plaatsen, die de amateurs Karei van Goethem uit Kloosterzande en Wer ner Wieme uit IJzendijke behaalden. Van Goethem kwam tot dat resultaat m een zware wedstrijd over een heu velachtig parkoers in de omgeving van Geraardsbergen. Joop Brooij- mans uit Kuitaart eindigde in dezelf de koers als zesde. De Belg Marc van Gijsegem was de snelste. Voor Werner Wieme was die derde plaats wegge legd in het avondcriterium van Kach- tem, dat vrijdagavond werd gehouden en dat werd gewonnen door de rappe Belg Marnix Lameire. Patrick van Passel uit Sluiskil klasseerde zich als vijfde in Ninove-Pollare. waar de Ne derlander Rinus Ansems de bloemen voor zich wist op te eisen. Voor nieu weling Frank Geensen uit Temeuzen verliep het afgelopen weekend ook uitstekend. Tweemaal wist hij zich bij de eersten te klasseren, waarbij zijn vierde plaats in Kemzeke de meeste indruk maakte In Kemzeke werd de overwinning behaald door de Belg Gino Verbraecken. Zaterdag in Kiel- drecht was Geensen als tiende geëin digd. Dirk de Cauwer, een Belg. ging hier met de bloemen aan de haal Extra film van Cine '83 Hulst HULST De filmclub Cine '83 ver toont in de Koning van Engeland in Hulst donderdag de film An Bloem' De voorstelling begint om 20.00 uur. Het gaat om een extra film van de club. die maandelijks een vertoning heeft De reguliere filmvoorstelling is donderdag 6 oktober Dan wordt de film 'Birgitte Haas moet sterven' ver toond, vanaf 20.00 uur. Sport-winterbeurs in De Braakman HOEK Het. racketcentrum Ador- sport in het recreatiecentrum De Braakman houdt zaterdag 15 en zon dag 18 oktober voor de derde maal een sportwinterbeurs. Van 12.00 tot 22.00 zaterdag en van 10.00 tot 22 00 uur op zondag kunnen bezoekers kijken en keuren bij 15 standhouders (ski-artikelen, reizen, surfplanken, magnetronovensi en op een tweede handsbeurs van de Neder landse Skivereniging J. W Visser presenteert zijn Zeeuws-Vlaamse Ten- nisschool en demonstreert ballenka- nonnen cn video. Lezing over MIP Kring van Werkgevers in Temeuzen TERNEUZEN - Ir A G. de Boer. directeur van de maatschappij voor Industriële Projecten (MIP) spreekt donderdag op een lunchbijeenkomst van de kring van Werkgevers in de Kanaalzone Onder de titel 'De MIP onderneemt mee zal hij iets vertellen over de activiteiten van zijn instelling. De lunch begint om 12.00 uur en is - bij restaurant De Milliano' in Temeuzen Peuterspeelzaal en buurthuis in Hoek beginnen seizoen HOEK Buurthuis 'De Hoekse Rak kers' en de peuterspeelzaal 'De Rak kertjes' in Hoek beginnen vrijdag een nieuw seizoen. Vanaf 19.00 uur gaat het buurthuis open voor bezoekers. Zij kunnen onder meer een tentoon stelling van handenarbeid zien. Zater dag is er van 10.00 tot 16 00 uur open dag en wordt er informatie gegeven over clubs en cursussen. Het program ma biedt onder meer een EHBO- opleiding en verder koken, naaien en boetseren Voor de jeugd worden er om 10 00 en 11 00 uur tekenfilms ge draaid. Om 11.00 uur begint er een demonstratie EHBO, om 13.30 uur is ,er handenarbeid voor kinderen en gaal de soos open. Om 14 00 uur demonstreren de judoka's en om 15.00 uur wordt er gedanst. Wie hongerig wordt van zoveel activiteiten kan ook een traditie in Hoek een wafel kopen TERNEUZEN In de Zeeuws- Vlaamse hoofdklas zaalvoetbal is na de laatste speeldag nog slechts titel verdediger De Ster zonder verlies- punt. Waar De Ster ongeslagen bleef door De Pooter met 6-3 terug tc wijzen, moesten De Smickel (4-2 te gen Verpoorte) en De Kreeft (1-6 tegen Fabricom) hun eerste neder laag incasseren. De Ster is voorlopig dus alleenheerser, met Pierrot (1-1 tegen Racing White) op één punt als tweede. De derde plaats wordt nu gedeeld door vier teams! Racing White-Pierrot 1-4: Ogen schijnlijk leek Racing White-Pierrot een vrtj gelijkopgaand duel. omdat Pierrot veelal vanuit de defensie speelde en alleen aanviel als er moge lijkheden waren Toch won de Hul- sterse ploeg vrij gemakkelijk Al bij de rust was het 2-0 door doelpunten van Jaap van Tatenhove en Arnold van de Acker En via twee treffers van Johan van Westen werd het na de pauze zelfs 4-0, waarna Peter Rompa de eind stand vastlegde: 1-4. IJe Pooler-De Ster S-u. Volu was De Pooter de gelijke van De Ster en door Ko de Pooter en Jaap de Regt werd het zowaar 2-0 voor de Axelse ploeg, die tegen de verwachtingen in driemaal op rij verloren had Maar via 1-2 bij de rust (een treffer van Peter Picaveti liep De Ster in de tweede helft plotseling naar 2-4 door goals van Hans Picavet Bennie van de Brande en Paul Seghers. Jaap de Regt bracht daarna de spanning nog terug, maar het duel werd beslist door doelpunten van Arnold Seghers (3-5) en Hans Picavet (3-61 De Kreeft-Fabricom 1-6: Fabricom was dit seizoen nog niet tot grootse daden ln staat gebleken tna drie wed strijden was het doelsaldo slechts 2-1). maar imponeerde tegen koploper De Kreeft wél met een 1-6 zege In de eerste helft nog had Fabricom moeite gehad met De Kreeft, dat na het openingsdoelpunt van Frans Lensen terugkwam tot 1-1 door een goal van Marcel Cocquit, Maar nadat Johnny Schelfhout de ruststand op 1-2 had gebracht, kwam de Sasse ploeg los. Driemaal nug scuurue iiaiu» ^cnacu en Johnny Schelfhout éénmaal. De Smickel-Vcrpoorte 2-4: Verbeten vechtend bracht Verpoorte het Hul- sterse De Smickel zijn eerste neder laag toe Vooral in de eerste tien minuten verraste de debutant de titel kandidaat en bracht Piet Gans 0-2 aan door onder andere uit een straf schop te scoren. En na de rust-nadat Frank Lammens een strafschop had gemist-werd het door Henk van der Meijden en Eric van Britsom zelfs 0-4 Henk Maas en Matin Vogel scoorden daarna nog tegen voor De Smickel 2-4. Oude Raedhuis-Tem Boys 2-1; Een gelijkopgaand duel met weinig doel kansen voor beide partijen. De geluk kigste (Oude Raedhuisi won uiteinde lijk, hoewel Eric Vermeire in de eerste helft met een schitterend doelpunt (een lob over doelman Gruben) de score opende. De 0-1 achterstand werd in de tweede helft echter wegge werkt door twee vrijwel identieke doelpunten van Johnny Versluijs De ToI-NMB/Vermeire 3-1: De Tol was onmiskenbaar de oetere ploeg en won ook regelmatig met 3-1. Door Ko Mookhoek werd het in de eerste helft 1-0 en na de rust scoorden Willy de Wever en Ronald Hinneman 2-0 en 3-0 Rick Henry bepaalde in de slotfa se de eindstand op 3-1 De stand is door deze resultaten als volgt: DeSter 4 4 0 0 8 16- 7 Pierrot 4 3 1 0 7 14- 4 De Smickel 4 3 0 1 6 14- 6 Verpoorte 4 3 0 1 6 13- 8 Fabricom 4 3 0 1 8-2 De Kreeft 4 3 0 1 6 16-11 De Tol 4 2 0 2 4 10- Oude Raedhuls 4 2 0 2 4 8-13 Tem Boys 4 0 13 1 6-17 NMBVermeire 4 0 0 4 0 3-10 De Pooter 4 0 0 4 0 5-18 Racing White 4 0 0 4 0 2-11 He! programma voor de eerstvolgende speeldag luidt. maandag 10 oktober De Ster-Pierrot 'Hulst. 20 30 uur'. De Smickel-Dc Kreeft 'Hulst. 21.15 uurDe Tol-Oude Raedhuls 'Oostburg 20.00 uurNMB Vermeire-Tem Bugs Ooslburg20 45 uun. Racing White De Pooter 'Sas van Gent. 20.00 uun en Verpoorte-Fabricorn (Axel. 20 00 uun Burgemeester A Hack Irechts i van Axel feliciteert het diamanten echtpaar Rinn-V erscneuing AXEL Een gelukstelegram van koningin Beatrix, een bezoekje van burgemeester A. Hack en vele tientallen gelukwensen van vrienden en bekenden. Dat overkwam dinsdag het Axelse echtpaar Rinn- Verschelling bij de viering van zijn 60-jarig huwe lijksfeest. Het diamanten paar hield dinsdagavond receptie in het verenigingsgebouw van de gereformeerde kerk vrijgemaakt. Cornells Rinn (80) en zijn vrouw Jozina Verschelling (82) kregen er vele handen te schudden Het echtpaar is geboren en getogen in Axel. Tot 1940 werkte hij op de boerderij 'DoornhoP van de familie De Feijter. Daarna stond hij tot aan zijn pensionering in 1968 op de loonlijst van de Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSMi in Sluiskil. Hij werkte er tuinman. Het paar kreeg twee kinderen, beiden zoons. Sinds acht jaar woont het echtpaar in één van de huisjes het bejaardencentrum 'De Vurssche' in Axel Heden werd tot onze droefheid door een noodlot tig ongeval van ons weggenomen onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader FRANCISCUS BERNARDUS VANHULLE weduwnaar van Maria Duininck op de leeftijd van 71 jaar. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Cadzand. 26 september 1983. Knokkertweg 7. Correspondentieadres: Herenweg 10, 4527 PR Aardenburg. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 3ü september om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Zuidzande Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Kerkcentrum. Geen bezoek aan huis. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen onze lieve moeder en oma TANNEKE CATHARINA CORNELISSEN weduwe van Maarten Witte eerder weduwe van Dominicus de Feijter in de ouderdom van 76 jaar De Here is mijn herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 Sluiskil: C. Witte H. L. Witte-Verduijn Antwerpen (B M Witte T. Bonné Sluiskil: L. C. Colpaert-Witte r. Colpaert Temeuzen: C J. Willemsen-de Feijter K. J. Willemsen Temeuzen' J. de Feijter J. A. de Feijter-de Feijter Axel: J Witte G. A. Witte-den Hamer Zaamslag: K. Witte E. Witte-Goossen Axel: A M. Witte A. Witte-de Jonge Temeuzen: D Witte J. Witte-van Doezelaar Klem- en achterkleinkinderen Axel. 27 september 1983. Verzorgingstehuis 'de Vurssche' kamer 501. Correspondentieadres: C. Witte, Sassing 40, post Sluiskil De teraardebestelling zal D.V plaatsvinden op vrijdag 30 september a.s. om 10.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel Vooraf zal een samenkomst worden gehouden in de kapel van 'de Vurssche' die aanvangt om 10.00 uur. Zij die de dienst en de teraardebestelling wensen bij te wonen worden verzocht om 10.00 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in 'de Vurssche' na de teraardebestelling. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere onver wacht tot Zich genomen onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder NEELTJE WESTBROEK weduwe van Marinus Reijngoudt In de ouderdom van 80 jaar Openb 21 vers 4 en 5 Dordrecht J. Scherpenisse-Reijngoudt S Scherpenisse Temeuzen C. Reijngoudt S Reijngoudt-Maas Temeuzen: W. Reijngoudt J Reijngoudt-van Leiden Temeuzen: C. de Putter-Reijngoudt P de Putter klein- en achterkleinkinderen 27 september 1983 Corr -adres: P. de Putter, Hondsdraflaan 10. 4537 DB Temeuzen. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 30 september a.s. om 14.00 uur. op de Zuiderbe graafplaats te Temeuzen, na voorafgaande rouwdienst in de kerk van de Ger Gemeente (Frans Halslaan), aanvangende om 13 30 uur i a de begrafenis ïnl Geen bloemen Namens de familie geven wij u hiermee kennis van het overlijden van onze tante ADRIANA MAGDALENA IIAMELINK weduwe van Jannis Galle op de leeftijd van 84 jaar Axel: A. Rouw Temeuzen, 26 september 1983. Correspondentieadres: Mozartstraat 13, 4571 XH Axel. De teraardebestelling zal plaatsvinden,op vrij dag 30 september a s om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Zaamslag Vooraf wordt een korte dienst gehouden in 'de Rank', die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de dienst en de teraardebestelling wensen bij te wonen worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn. VLISSINGEN - Tel. 01184-16491 Onze aktiviteiten liggen op het volgende vlak. Wij maken m elke gewenste maat en leveren tegen de grossiersprijs, direct aan de particulier Op onze matrassen SG35 en SG40 in 14 cm dik geven wij 10 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE Alle maten uit voorraad leverbaar. Buitengewone maten in drie dagen gereed Daarnaast maken wij ook BOOT-, CARAVAN- EN BANKSTELKUSSENS op elke gewenste maat. Ook stofferen wij uw oude kussens opnieuw met originele meubelstoffen. Verder verkoop van DRAKA polyether op maat gesneden SG35, meubelstoffen; skaileder etc. tegen zeer scherpe konkurrerende prijzen Kortom een naam om te ONTHOUDEN en beter nog om te noteren op de kalender b v GEEN KOOPAVOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26