Oostburg bezuinigt in '84 minder dan gevreesd Oostburg cursussen gaat aanbod stroomlijnen Leerlingen LTS Terneuzen hielden een sport- en speldag V uiloverslagstation in Oostburg kostbaar ONTWERP BEGROTING MET MEEVALLERS Wissel Zeeuws-Vlaanderen Oecumenische kerkedag in Schoondijke Sanering van bedrijven kost ruim 115.000 gulden OOSTBURG De gemeente Oostburg hoeft volgend jaar minder te bezuinigen dan was verwacht. In de ontwerp-begroting voor 1984 meldt Oostburg een aantal meevallers die {ezamenlijk 140.000 gulden opbrengen. Dat bedrag hoeft volgend jaar minder bezuinigd te worden. In het voor-ontwerp, dat dit voorjaar het levenslicht zag, werd nog uitgegaan van een besparing van 345.000 gulden. Dat bedrag kan nu worden verlaagd tot ruim twee ton. Daarom wil het gemeentebestuur een zet dit jaar de anderhalf miljoen noot aantal bezuinigingsplannen on- gulden niet zal overschrijden. De pnt.j sdaan maken. Het schrappen van helft is veroorzaakt door sociale wo- lortingen komt vooral ten goede aan ningbouw. de rest komt voor reke- de posten 'vervoermiddelen' (25 mil- ning van premie-bouw. Ie), rioleringen (ook 25 mille), de aan- Het volgend jaar wordt nog minder schaf van een vacuumtoilet voor het omzet verwacht, gezien de stagnatie Hrand (ruim 13.000 gulden), de zwem baden en de sporthal (tien mille min der korting), de gemeentelijke speel- Minen en speelweiden (ook tiendui- snd gulden), de bibliotheek (9.000 het gronduitgiftetempo ln de vrije gulden), de subsidie aan sportverenl- gingen (ruim 9100 gulden minder om laag), de plantsoenen (8.000 gulden) mhet wegennet (in totaal ruim 16.000 gulden). De folkloristische dag in IJzendijke hijgt volgend jaar een extra garantie- aibsidie van 5000 gulden omdat de organisatoren entree willen heffen. De 'meevallers' komen uit de hoek van de rijksuitkeringen aan de ge meente (ruim 90.000 gulden), de grote re provinciesubsidie aan de weg Oost- burg-Groede (ruim 40.000 gulden meer dan verwacht), en meer bespa- ;ingen op de openbare verlichting ruim 26.000 gulden). Daar staat weer regenover dat de toeristenbelasting twintigduizend gulden minder op brengt dan eigenlijk de bedoeling was omdat een forfaitaire verhoging voor Je campingeigenaren niet is doorge- nan. Ómdat de begroting voor 1984 'slui tend' is wil de gemeente de tarieven san reinigingsrechten, marktgelden, noolrecht en leges 'bevriezen' op het niveau van dit jaar. De personeelsstop bij de gemeente blijft oók het volgend jaar gehand haafd. Grondbedrijf Zorgen heeft de gemeente over de ositie van het grondbedrijf. In de egeleidingsbrief bij de ontwerp-be- poting wordt vastgesteld dat de om- INSDAG 27 SEPTEMBER 1983 PZC/ provincie 13 Ook bij de andere baden blijft het college naar besparingsmogelijkhe den zoeken. Om de ingrijpende bezuinigingen in de welzijnssector enigszins het hoofd te kunnen bieden onderzoekt Oost burg de mogelijkheid de huisvesting in de vrijstaande sector en een dere terugval van het aantal woning wetwoningen. ,Er zijn tekenen die erop wijzen dat Burgemeester Hulst opent muziekhandel HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst opent vrijdag 30 september de muziekhandel 'De Polyfoon' in Hulst. Het bedrijf is verhuisd van de Frans van Waes- berghestraat naar de Bierkaai straat. De openingshandeling wordt om 16.00 uur verricht. Aansluitend houdt De Polyfoon van 18.00 tot 20.00 uur een receptie in de nieuwe winkel. Dan is tevens de gelegenheid om de nieuwe zaak, die is uitgebreid met een leslokaal en een geluidsopnamestudio, te be zichtigen. sector het dieptepunt is gepasseerd", en administratie van de SJC en het zegt het Oostburgse college niettemin Welzijn voor Ouderen te bundelen, hoopvol De pot 'algemene reserve' van het grondbedrijf is begin volgend °ok een 'inhoudelijk samengaan' van jaar nog 857.000 gulden, en die mag deze twee stichtingen sluit het Oost- niet veel kleiner worden omdat er burgse college niet uit 'Structurele altijd een behoorlijke 'veiligheidsmar- wijzigingen' zijn nodig omdat het ge' moet zijn. Dit jaar werd al bijna overgrote deel van de kosten van deze anderhalve ton uit dit reservepotje instellingen worden veroorzaakt door gebruikt voor het saneren van plan salarissen. Het sociaal-cultureel werk 'Nabij 't Groote Gat'. Het college moet van het rijk al vijftigduizend houdt rekening met de mogelijkheid gulden inleveren, maar om een ge- dat dit in de toekomst ook bij andere dwongen 'koude sanering' te voorko- bouwplannen zal moeten gebeuren. men wil de gemeente dat bedrag De gemeentelijke zwembaden die volgend jaar nog bijpassen De waar- jaarlijks enorme tekorten hebben blij- schuwende vinger wordt opgestoken, ven een zorgenkindje De gemeente is „We dienen er echter rekening mee te het plaatselijke zwembad te 'privati- - seren'. wat een besparing zou kunnen moselijk u alle werksoorten In het inpr arpnn nn rvn rip panppppvpn W117P gen in 1985 het wellicht niet langer opleveren van ongeveer 10 000 gulden vierjarenplan op de aangegeven wijze te blijven subsidiëren", schrijft het college in de aanbiedingsbrief. Het gecoördineerd bejaardenwerk krijgt waarschijnlijk 10.000 gulden minder van het rijk. TTl' '3 m«r r tv Maandag stonden er onder andere zwemwedstrijden op het programma. TERNEUZEN De nieuwe lts aan de Axelsestraat in Terneuzen wordt woensdag 28 september officieel geopend. Ter gelegenheid daarvan werd maandag de sport- en speldag voor de leerlingen gehouden. In de ochtenduren kon er worden gebasketbald en getafel tennist. In zwembad 'De Honte' werden zwemwed strijden gehouden. Soos voor homosexuele jongeren in Terneuzen TERNEUZEN Met ingang van zon dag 2 oktober wordt in het info centrum aan de Schoolweg 5 te Ter neuzen een soosmiddag voor homose xuele jongeren gehouden. Het is een wekelijks terugkerend gebeuren. De aanvang is 15.00 uur Uitkeringen Het aantal uitkeringstrekkers in Oostburg is dit jaar ongeveer verdub beld ten opzichte van 1982. Dat geldt voor zowel wwv- als rww-trekkers, al is er sprake van een verschuiving nvmvuas 6ViU1 wwv naar rww omdat steeds docld voor alle Schoondijkenaren, meer mensen langer dan twee jaar du- In de oecumene eeinteresseerd werkloos zijn. Hel college verwacht zjj„ ook in 1984 een verdere toename van De dag heeft iets van een 'kerkepad', |jet aantal uitkeringstrekkers. Ont want rip ririp kprkpphnnwpn van dat de eisen voor de Beeldende Run- - Schoondijke spelen een rol. In de stenaarsregeling (BKR) Hink ver- diefstal van zes visfuiken. De fuiken, hervormde kerk vindt het openings ?<*erpt zullen 's Middags hadden de leerlingen de keuze uit een fiets en bromfietspuzzeltocht, volleybal, badminton en sur fen. Ook vandaag (dinsdagi zijn er diverse sport- en spelactiviteiten gepland, onder andere een fietscross- wedstrijd, een behendigheidswedstrijd voor fietsen en bromfietsen en een voetbaltoernooi. SCHOONDIJKE Zaterdag 1 okto ber wordt in Schoondijke een oecu menische kerkedag gehouden, be- Visfuiken gestolen in Middelburg MIDDELBURG - L. A van de Z uit Vlissmgen heeft bij de gemeentepoli tie in Middelburg aangifte gedaan van diefstal van zes visfuiken. De fuiken, worden sluit het Oost- met een totale waarde van zevenhon- OOSTBURG De ver- ginnestraat wil vertrek- der commentaar is huizing van twee mi- ken. doorgestuurd aan pro- lieuhinderlijke bedrij- Oostburg verwacht bin- vincie en rijk. ten zal de gemeente nenkort al toestemming Oostburg ongeveer voor de sanering van Feijter verwacht dat 115.000 gulden kosten. 'Cruson Coatings'. Met Cruson Coatings nog dit Bet gaat om Cruson provinciale en njkssub- Jaar kan worden gesa- Coatings in Breskens en sidie blijft er voor de neerd. Doens-Vermue Doens-Vermue in IJzen- gemeente nog een be- staat voor 1984 op het dijke. 'Cruson Coatings' drag over van ongeveer programma. De ruim wil van het oude be- 30,000 gulden. „We zit- 115.000 gulden die Oost- drijfsterrein aan de ten eigenlijk op groen burg aan de sanering Westlandstraat naar in- licht te wachten", ver- van de twee milieuhin- dustrieterrcin 'Delta- telde wethouder A. de cierlijke bedrijven moet koek'verhuizen, terwijl Feijter maandag uitgeven zijn volgens De helzaadverwerkingsbe- Voor de verplaatsing Feijter voor een aan drijf Doens-Vermue uit van Doens-Vermue zienlijk deel veroorzaakt Je woonkern van IJzen- heeft de directie al een d°or de kosten van de dijke naar één centrale begroting ingediend bij 'ambtelijke begelei- locatie achter de Konin- de gemeente, die zon- ding' gedeelte plaats met muziek en zang. Er zijn daarna stands te bezichtigen van onder meer het Bijbelgenoot schap en de katholieke Bijbelstich ting. evenals van zending en missie en voorwerpen uit Israel. Dan komt de katholieke kerk aan de beurt. Daar wordt één en ander verteld aan de hand van dia's en geluidsband met als thema 'Pastoor wat doe je' Ook is ei- een tentoonstelling van kerkelijke ge waden Het derde gedeelte van de dag wordt gevierd ln de gereformeerde kerk. Het programma vermeldt orgelspel, een toespraakje en zang. Na een gezamen lijke maaltijd iwaarvoor men brood gelieve mee te nemen) in 'Laus Deo' burgse college niet uit dat de kunste naars die er nu nog gebruik van mogen maken straks een beroep op de bijstand zullen moeten doen. derd gulden, zijn tussen dinsdag en donderdag gestolen uit één van de vesten in Middelburg, tegenover de Domburgse Watergang. ONDERZOEK GEMEENTE OOSTBURG Een vuiloverslagsta- tion in Oostburg zal in ieder geval wordt er een vesperdienst leen korte duurdM. uilva„en dan huldige avonddienst! Behouden In de kerk. Er lra„sporl van dc co„laincrs „aar de is deze dog een apart programma voor centrale stortplaats In Terneuzen. van de gemeente Oostburg naar de mogelijkheden het huis- en bedrijfs- vuil af te voeren naar Terneuzen. Volgens wethouder A. de Feijter ordt nog steeds gestudeerd op de erschillende moge- G0ES Ziekenhuis De Bevel anden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Sescio. KOUDEKERKE Der Boede. 10-11 air: uitzending radio Der Boede MIDDELBURG Molenwater, 9.30- uur: Miniatuur Walcheren. HAAMSTEDE De Bewaerschole, 14-17 uur: foto-expositie (t'm 28/9). 'Oud Schoondijke' vertoond. De oecumenische kerkedag die is op gezet door de drie Schoondijkse ker ken en waartoe het initiatief is geno men door één van de twee Schoon- k0"slgj, dijkse oecumenische gesprekskrlngen ijjkhederT is begint om 14 00 uur m de hervorm- Een oversiagstaUonmetjet is duurder de kerk. Het aanyangstijdsttp van de omdal de 6twee ÏUlltransporteurs filmvertoning is 19.00 uur. Aanschaf apparatuur informatieverwerking commissie Oostburg OOSTBURG De financiële com missie van Oostburg vergadert vrij- overslagstation. dag 30 september over de aanschaf kunnen zijn" van apparatuur voor geautomati seerde informatieverwerking. Daar mee is een bedrag gemoeid van ruim prijskaartjes, eens op een rijtje te 360.000 gulden. De commissieleden krijgen. Met die gegevens wil de ge- krijgen vooraf in besloten kring een meente weer met de twee concurre- Bron en Verstraeten/Verbrugge vol gens de wethouder elkaar nu fel be concurreren in de vervoersprijzen. Die bedragen zijn volgens de wethouder met erg reëel. ..Ik heb het gevoel dat ze veel te goedkoop werken, maar bewijzen kan ik dat natuurlijk niet Met normale prijzen voor het huidige transport zou het alternatief, een wei aantrekkelijk Een andere mogelijKnem is de bouw van een overslagstationnetje ln 'eigen beheer', of eventueel in samenwerking met de transporteurs Zowel Bron als Verstraeten/Verbrugge hebben grote Bezwaren tegen de bouw van een station op het .Oostburgse industrie terrein. De Feijter sluit niet uit dat het station op een ander terreintje zal verrijzen. Zelfs een locatie in Water landkerkje vlak bij het bedrijf van Bron sluit hij met uit, al zal deze locatie op bezwaren van omwonenden kunnen rekenen. De wethouder hoopt dat de gegevens begin oktober al in de commissie openbare werken besproken kunnen worden. Het onderzoek is opgezet om alle mogelijkheden, voorzien van een rende vuiltransporteurs om de tafel uiteenzetting over het voorstel. HEINKENSZAND De Stenge, 10-12 Bovendien staan enkele uitvloeisels gaan zitten. Als de ondernemers niet en 14-17 uur: werken uit de Vlissingse van de begroting voor het volgend willen meewerken aan een vuilover- kunstuitleen (fm 7/10). jaar op de agenda. De jaarprogram- slagstation zal de gemeente haar con- MIDDELBURG Zeeuws Museum, ma's van het sociaal-cultureel werk. clusies trekken en op eigen houtje een 10-17 uur: Nomadische bouwwerken en de verordening reinigingsheffingen besluit nemen. „Dan gaan we zelf een 1984 worden vastgesteld. Bovendien perscontainer aanschaffen. De ge- Gasthuis, 20-21,30 uur: uitzending Ra- van Jeroen van Westen en Thijs Ver- ra aart (Um 29/9). OOSTBURG St.-Antoniuszieken- Zeeuwse Centrale Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur.'Lof en spot, tweehonderd wegens een Ingrijpende aanpassing slist", zei wethouder De Feijter maan- vrouwenportretten', overzicht blad- van de verordening onroerend-goed- Ms-verpleeghuis De Stelle, 10-11.3 -ur' uitzending radio Delta. TERNEUZEN Julianaziekenhuis, 10.15-22.15 uur: uitzending radio luliana. moet 7.000 gulden worden uitgetrok- meente produceert maandelijks onge- ken voor een éénmalige taxatie, nodig veer 50 ton afval, dus het loont be- muziekomslagen (fm 30/9). Zeeuws Kunstenaarscentrum, 10- 17.30 uur: werken van Barbara Jean. TLISSINGEN Bethesda-St.-Jo- Ambachtencentrum Demerary, 9-17 üphziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen- uur: diverse ambachten en exposities. OOSTBURG Atelier 66. 10-12 en dag „Oostburg zal voor een bepaalde belasting. De vergadering begint vrij- prijs vuil aanbieden aan de transpor dag om 15.30 uur in het Oostburgse teurs. We zullen het economisch bekij- Jing I 3achten Komme, 19.30-21.30 uur: con- lactavond Soos Gehandicapten. filmvoorstellingen bergen op zoom Roxy 1,20 uur: Brandende liefde, 16 jr 14-18 uur: werken van Jan Ver- schoore. SAS VAN GENT Bibliotheek. 13.30- 17,30 uur: werken van Hanneke Bron wasser (fm 30/10). Boxy n, 20 uur Hot Bubblegum in TERNEUZEN Galerie Tierelantijn, kt leger. 16 jr. i ftnem'Actueel 1,20 uur: Merry Chirst- sas Mr. Lawrence, 16 jr. "mem'Actueel II, 20 uur Flash Dan- jekt 'Kwaliteit' (t'm 12 10). a.l. Cinem'Actueel III, 19.3 13-18 uur: keramiek van Joke Fleur (t'm 30/9). Hal 'Ter Schorre'. 11-21 uur fotopro- Museum, 9-12 en 13-17 en 19-21 uur 'Stad aan het water' (fm 12/10). VEERE Grote Kerk. 10-17 uur. Het landschap in de Delta (fm 30/9) Markt 12, 8-18 uur: schilderijen van Veere en watersporten door Angeli- que van den Born (fm 30/9). VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Nieuw tussen oud' (t'm 7/10). Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieeen en insekten. YERSEKE Atelier Dam twee'. 10- 18 uur' expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun stenaars. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Radio in oude en nieuwe stijl' (fm 18/12). HULPCENTKA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 iook voor mllieuklachteni Zeeuwsch-V laanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht erelkbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614. Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur INSTELLINGEN OM DE TAFEL OOSTBURG De gemeente Oost burg wil meer lijn brengen in het aanbod van een groot aantal cur sussen door uiteenlopende instel lingen als vrouwenorganisaties, de avondscholengemeenschap, de emancipatiegroeperingen, het ZIKV, de Zeeuwse Volksuniversi teit en de. sociale school. Het doel is de opzet van een soort 'educatief netwerk' waarin het aan bod van cursussen overzichtelijk wordt gepresenteerd in één folder en belangstellenden zich centraal kunnen aanmelden Dat zou de In woners van de gemeente meer dui delijkheid verschaffen als ze wel iets voelen voor een bepaalde cursus. Bovendien kunnen de organisato ren van cursussen hun bezigheden meer op elkaar afstemmen zodat doublures worden voorkomen. Wel- zfinsambtenaar J Smeets van Oost burg hoopt dat dit najaar nog de eerste bijeenkomst van de betrok ken instellingen wordt gehouden „Het gaat om een soort administra tieve overkoepeling", legt hij uit. „Degenen die iets organiseren kun nen hun aanbod op elkaar afstem men, tijdstippen afspreken, cursis ten doorsturen, etcetera. Het komt nu nog maar al te vaak voor dat een instellingen alle moeite moeten doen genoeg cursisten te krijgen, terwijl een andere instelling met precies hetzelfde probleem zit" Verspilling Hij onderstreept dat de organisato ren van cursussen zelfstandig zul len blijven. „Het gaat erom dat zinvolle initiatieven gebundeld worden zodat ze haalbaar zijn. Nu vallen er steeds weer nieuwe plan nen in het water omdat er te w einig belangstelling voor bestaat. Het is goed mogelijk dat nieuwe initiatie ven wel van de grond komen als andere instellingen ervan op de hoogte zijn en erop kunnen inspe len". Smeets signaleert momenteel een 'zekere verspilling van energie' ZVU ht*i de gemeente vorig jaar al om zo'n educatief netwerk ge vraagd. Maar pas volgende maand wordt duidelijk wat er met de vol wassenen-educatie in het land gaal gebeuren, Daarna kan het netwerk worden opgezet. Smeets: „Achtergrond van die coör dinatie ln het regionaal cursus- senaanbod Is het feit dat we hier toch al in een dunbevolkte streek zitten. Als de initiatieven met wor den gebundeld dreigt verlies van mogelijkheden, zodat cursisten ge dwongen worden wekelijks naar Terneuzen te gaan". Een belangrijke rol in dat netwerk is weggelegd voor een 'educatief centrum' dat volgens Smeets ge makkelijk ingericht- zal kunnen worden in het nieuwe multifunctio neel centrum. Daar kunnen belang stellenden overzichtelijk kennisma ken met de mogelijkheden ln de regio, en zich bovendien voor alle aangeboden cursussen inschrijven. „Dat zou de volgende stap zijn", zegt Smeets. „als blijkt dat de in stellingen wM iets voelen voor zo'n coördinatie m het aanbod. Contactavonden gezinsverzorging land van Hulst HULST De gezinsverzorging van het centrum voor maatschappelijke dienstverlening in het land van Hulst houdt begin oktober twee contact avonden met de bevolking. De eerste wordt dinsdag 4 oktober gehouden in De Warande in Sint-Janstccn. De tweede contactavond is woensdag 12 oktober in het dorpscentrum in Vo gelwaarde. Beide bijeenkomsten be ginne/1 om 19.30 uur. De bedoeling van de gezinsverzorging Is om van de gebruiker en andere betrokkenen bedenkingen, opmerkin gen, wensen of suggesties te horen over het functioneren van de gezins verzorging. Het bestuur en de leiding zullen eveneens informatie verstrek ken over de laatste ontwikkelingen in de gezinsverzorging B en w Sluis hebben moeite met bedrag voor coördinator werklozenprojecten SLUIS Het Sluisr college van b en w heelt moeite met het hoge bedrag dat beschikbaar wordt gesteld voor het in vaste, dienst nemen van een coördinator van de regionale werklo zenprojecten. De man krijgt geduren de éen jaar - tot 1 oktober 1984 - een vaste haan met een salaris van ruim 63.000 gulden bruto. „Gelet op het aantal bereikte werklo zen, gerelateerd aan het totale aantal werklozen in de regio hebben wij toch wel moeite met een beschikbaar te stellen bedrag", schrijft het college in het voorstel aan de raad B en w van Sluis voelen de vaste aanstelling en het bijbehorende salaris als 'een ons opgedrongen zaak' Het college bena drukt dan ook dat de aanstelling niet 'automatisch' verlengd zal worden. „Gelet op de kosten en de noodzaak tot bezuinigen op vele beleidsterrei nen zou dit ook niet juist zijn", staat ln het voorstel. „De aan te stellen projectleider zullen wij hiervan duide lijk op de hoogte stellen". Ondanks al die bezwaren en het ge voel dat deze beslissing is 'opgedron gen' vraagt het Sluise college de raad ln te stemmen met het voorstel. De gemeenteraadsvergadering begint donderdag 29 september om 19 30 Cursus lassen voor werklozen uit Axel en Sas van Gent SAS VAN GENT In het kader van het project 'Mensen zonder werk' gaal op woensdag 5 oktober de cur sus 'lassen' van start. Deze cursus wordt gegeven in de lts van Axel en staat open voor werklozen van Sas van Gent en Axel. Belangstellenden kunnen zich op woensdagochtend 5 oktober om 9 15 uur opgeven ln de lts of bij de project leider van 'Mensen zonder werk' in De Speye te Sas van Gent of De Halle ln Axel Bejaarden reis SAS VAN GENT De katholieke bejaardenbond te Sas van Gent maakt op woensdag 12 oktober een reis naar het Belgische Brabant. Daar wordt een bezoek gebracht aan de drulvenstreek en Gnmsbergen. Het vertrek vindt plaats vanaf De Rose- laer en is om twaalf uur. De terugreis wordt, rond 22.00 uur verwacht. Deel nemers aan de reis kunnen zich aan melden in De Roselaer op donderdag 29 september tussen 14.00 en 16.00 uur. Maandag '26 september houdt de katholieke bejaardenbond een prijs- kaarting ln De Roselaer en op 27 september in het bejaardentehuis Bolling BRESKENS De Breskense bolclub hield een bolling voor de leden De uitslagen zijr. 1 H Vermeulen. C. Salome. E. Pleters; 2 C. de Pauw, A. de Hullu. A. Verstraaten, 3 E. van Zeele. C. van de Bioeke. 4 P de koning. A Sutin. A M. de Zutter. 5 A de Ruys- scher. J Vorduyn, W. Taillie. PAARDENMARKT UTRECHT UTRECHT (ANPi Op de paardenmarkt ln Utrecht zijn maandag 236 paarden aan gevoerd. De prijzen lulden als volgt igulden per stuk, slachlpaarden per kg geslacht gewichti: luxe paarden 2900-3900, werk paarden 2200-3250. oude paarden 1725-2400. 3-Jarlge 1700-2650, 2-jarlge 1450-2500, veu lens 300-1300, hitten 650-1500, pony's 200- 900. oude slachlpaarden 4 30-6.00, jonge slachtpaarden 6 10-7.30 Handel: slachl paarden redelijk, pony's slecht. Veiling Bergen op Zoom, Maandag 26 september. Aardbeien per doosje 1.02-1.56: aardbeien per kilogram 2,50. bramen per doosje 75-77; pruimen per kilo 2,40-3.00; James Grieve 26-82, Goudremetten 82-1,00 Lombarts Calville 23-58; Cox d'Orange 71-1.40. Odin 70-84: Glorie van Holland 22-52. Lobo 26-33. Bonne Louis 29-71. Beuré Alexander Lucas 35. Beurre Hardy 51-60; Conference 54-80; Saint Temy 80-81. Doyenne du Cornier 80-1.04. aardappelen 10-79: bloemkool 28- 1.01. rode kool 22-59; witte kool 26, spits kool 72. savooy 13-31. andijvie 41-85; spina zie 60-1.25; breekpeen 14-35. knolselder per stuk 16: kroten 11. snijbonen kas 1.80-5.40; pnncessebonen 1,23-1.48: spruiten onge- schoond 35-1,60: prei 28-57. sla 12-21; kom kommers per stuk 23-86; komkommers per kilogram 66: tomaten 3,60-10,10; vleestoma ten 10,10-11.50, paprika per stuk 32-40. courgettes 1.60; broccoli 1.80-2,00; bos pe terselie 22; bos selderij 19 Marktbericht Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelie van maandag 26 september 1983. Bramen ln doosje I 98-1.-. II 88, industrie 1.60, voorverkoop Beurre Alexander Lucas: I 75 85 94, I 65/75 87-900, II 60-65 67, II 55*80 36 Voorverkoop conference II 65/75 92, II 55'65 92. II 45'55 45. Cox's ©range Pippin; I 909 74. I 80 90 1J22. I 7580 1,37. 1 70/75 1,24-1.45.165 70 1.32.160 65 86-9S. II90 73. II 80 90 1.12. II 7580 1,28. II 70'75 l. 1.33. II 6570 97-1,09, II 60 65 74-83, n 55/60 35 Goudreinette 195 69-92,1 85-95 97-98,175/85 1.14. I 65/75 1,01, II 75 85 1,13, II 65'75 92 Odin 1180 69-76, II70 80 85-92. II 6570 86. II 60 65 45-52. I 70 80 95 I 65 70 78-83 James Grieve II 70 80 80. II 65 70 45. Ingrid Maris I 75 81, I 65 75 73, I 60-65 46. Doyenné du Cornice II 80/90 98-1.01, II 70/80 1.16-1.21. II 65 70 1.-. II 60/65 71. Bonne Loulsse I 70'80 1.34. I 6070 98-1.03. I 55 60 68-72. I 5055 34-36. n 6070 77. H 55 60 57. JI 50 55 31.. Conference I 65 84.1 55 65 96. II 65 71-79. II 55 65 73-76, II 45-55 31-38. Leglpont: 175 82.1 65-75 96,160/65 76,155/60 64. II 75 47, II65/75 56, II 60/65 40 Saint Rémy II 50-60 35 Beurré Hardy I 7080 69. I 65 TO 56-58. I 60 65 42-47, II 80 42. II 70 80 45-63. II 6570 41-51, II 60'6541, II 55 6031 Frankenthaler. 3.20 per kilo. Frambozen 1,40-2,10. Reine Victoria II 80-1,20, Groente kropsla 41. snijbonen 4,10-4,30. bloemkool' 50-95, pnn cessebonen 2.-. aardappelen 61-65. Groentenveiling Barendrecht, 26 septem ber 1983. Aardappelen, bintje bonken 61-86, groot 30-46. eigenheimers 81-1.00. lekkerlanders 46. doree 75-80. bleekselderij 8-45. boeren kool 14-43. bospeen 85 1.70. broccoli 1.10- 3.60. Chinese kool 38-80. knolselderij 36-51, koolrapen 37-70. groene kool 64-79, wltté 27-42, rode 28-62. gele 26-56, kroten 13-72. groene paparlka 1.60-2.00. peterselie 21-94. postelein 2.51. prei 83-1.01. rabarber 68. selderij 12-36. snijbonen 3.70-6.20. sperc'.e- bonen 1.00-2 06. sperciebonen kas 3.20-4.50. spinazie 1 76-2 25- spitskool 3974, sulker- mais 10-95. vleestomaten 8.00-12 20, cock tailtomaten 9.80. uien bonken 60-80. grof 48-68. grof rood 99 middel 32-58. middel rood 72. dnehr.g 23-46. drieling rood 17. pikler 20-34. geschoond 95-1 01. venkel I 60- 3,60. winterpeen gTof 25-50. middel 14-42, fijn 9-32, witlof kort 1 6.00-7,80, lang 1 5,40-6.90. kort 2 4 70-5 40. lang 2 4 60-5.80, klasse 3 3 00-4 70. ijsbergsla 73-2 13. prui mer. reine victona 3.20-3 40. oogmeloenen 6 St 2.40-3.50.8 1.70-3.20. 9 1.50-2.50.12 90-1.50; 15 40-1.00; ananasmeloenen 1.20-2.40. drui ven allcante 2.80-4.90, frankenthaler 2.20-t 3.50. pompoenen per kilo 10-50. ugpentlevc Tuinbouwveiling 'Walche ren' B.A. Ie Middelburg. Marktbericht van maandag 26 september 1983. Aardappelen Bintje BO 46. GR 38-45; DR 10-18, KR 36-66. Appelen Goudreinette II80 90 84-85. Cox n 80 90 127: 70 80 151-155 James Grieve II 70 80 71-80, 6570 69 Alkmene II 80 90 104; 7Ü 80 144. 6070 110. Elstar II 7080 180. 65T0 137. Peren St.-Rcmy II 6570 79; 55 65 39. Conference II 05 70 82; 55/65 48-59. Druiven 449-460. Paprika groen 242-247. rood 365-370. Tomter. A 187-111B I 99-115: C I 59-67 Tomaten A II 72-113: B II 80-118: C 1153-55 Pruimen 116-200 Meloenen 176- 248. GROENTEN Andijvie 54-93. Sla 50-54. Sperziebonen 162-255 Pronkbonen 135-145. Kassnljbonen 488-516 Witte kool 57 Rode kool 59-76. Savoole kool 50-78 Spitskool 31-39. Prei 56-68. Winterpeen 24-52. Uien 34-44 Boskroten 30-32. BouelderiJ 3644. Peterselie kg 215-220. Maïskolven 16-45. BroccoW 258-352. Aubergines 287-278. Bloembol 4 99-135: 6 75-1218 64-90.10 42. Komkommers 41 51 58-76: 51 61 66-85; 6176 89-92

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 25