Geen verdere bezuiniging begroting vuilstortplaats Spoedig begin bouw van nieuw dorpshuis 's-Heer Arendskerke £aillissements- uitverkoop Westsingel 98, Goes Leen Kort eerste biljartkampioen ONDANKS VERZOEK VLISSINGEN/MIDDELBURG VRACHTAUTORIJBEWIJS SCHIPPER-PAARDEKOOPER FABERY DE JONGE Méér dan een bril oppassen is een bril afpassen! A.s. woensdag 28 sept. 9.00 uur begint de van Borst B.V., Westsingel 98 te Goes. Alle goederen worden rechtstreeks verkocht Zonder extra kosten en zolang de voorraad strekt. verlichting montage en installatiemateriaal ■k behang - wandbekleding verfwaren kwasten - gereedschappen alles wat er verder ten verkoop aangeboden wordt (geen telefonische informatie) Alleen geopend a.s. woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 9-17 uur; donderdagavond van 19-21 uur. De curator mr. J. A. M. Dietvorst, Westwal 1, Goes DINSDAG 27 SEPTEMBER 1983 u&aviki HEINKENSZAND De gemeenten Vlissingen en Middelburg vinden dat er flink bezuinigd moet worden op de begroting voor 1984 van de gemeenschappelijke regeling vuilstortplaats Midden-Zeeland. In een vergadering van bestuurders van deze gemeenschappelijke regeling, maandagmorgen in het gemeentehuis te Heinkenszand, lieten de vertegenwoordigers van Middelburg en Vlissingen weten dat er 32.500,- uit die begroting gehaald kan worden. Dat geld zou gevonden moeten worden in de posten beplantingen, onderhoud, grondwerk en het niet aanbrengen van een slagboominstallatie. De vertegenwoordigers van Vlissin- zuimgingen op de begroting door te gen en Middelburg werden echter voeren. L. H. de Leeuw van de ge- aileen, schriftelijk, bijgevallen door de meente Goes merkte zelfs wat de gemeente Veere. Van de overige deel- beplantingen betreft op dat die mo- nemers in de gemeenschappelijke re- menteel dringend verbetering be- geling had niemand de behoefte be- hoeft Aanleiding voor Vlissingen en Middelburg om op bezuinigingen aan te dringen was een brief van de vereni ging van Zeeuwse gemeenten, waarin eveneens voor een beperking van uit gaven door de gemeenten wordt ge pleit De Leeuw noemde die brief echter niet 'heilig'. Hij voegde er aan toe dat, in vergelijking met andere vuilstortplaatsen. midden-Zeeland nog niet eens zo duur is. Ook de voorzitter van de commissie voor de gemeenschappelijke regeling, drs G. C. G van den Heuvel, kantte zich tegen de bezuinigingen. Hij wees er op ten aanzien van het onderhoud van de stortplaats nog onderzocht moet worden, al hield hij nog een slag om de arm in verband met de finan- ciële cinsequenties. Als blijkt dat er inderdaad gevaarlijke sloffen van de stortplaats doorsijpe len naar het grondwater dan zullen er maatregelen genomen moeten wor den. aldus de voorzitter van de ge meenschappelijke regeling Maquette van het nieuwe dorpshuis in 's-Heer Arendskerke Watersportclub 'De Oosterschelde' in Wemeldinge weer opgericht WEMELDINGE De watersportver eniging 'De Oosterschelde' in Wemel dinge. die enige tijd geleden ter ziele is gegaan, is weer opgericht. Tijdens van de stortplaats en de groenvoorzie- een vergadering in hotel 'Vredebest', n*nS nu eenmaal normen zijn gesteld die overigens matig werd bezocht, d'e Sev°l£d moeten worden, werd dit besluit genomen. De heroprichters vinden namelijk dat CjOfïUR COlXtVOlR er een'spreekbuis'moet zijn tussen de Wat de slagboominstallatie betreft eigenaars van jachten en andere sportvaartuigen en de overheidsorga nen. Bovendien moet het met het oog op de toekomst, als de verbreding van het Kanaal door Zuid-Beveland is verwezenlijkt, mogelijk zijn om mee te praten en zo goed mogelijk de rechten van de watersporters te verdedigen. Tijdens de vergadering werd ook een werkgroep gekozen, die de wijziging van de statuten gaat voorbereiden. Tot wijziging is besloten, omdat de bestaande statuten spreken over ge wone (Nederlanders) en buitengewone leden (andere nationaliteiten). Deze laatste groep mag niet in het bestuur worden gekozen De aanwezige leden vonden deze bepaling discriminerend, temeer daar van de 90 ligplaatsen in Wemeldinge tweederde in handen is van Belgen De werkgroep bestaat uit: L. Burger uit Wemeldinge, de heer C. Huisson uit Wemeldinge, de heer W. Phaff uit Wemeldinge, de heren Mampraeij en De Weerdt uit Belgiè en de heer Mallekote uit Kapelle. stelde hij dal die nodig is om er een goede controle door het personeel op de stortplaats op na te kunnen hou den. De begroting werd uiteindelijk met de stemmen van W. Wisse (Vlis singen) en H. Gillissen (Middelburg) tegen aangenomen. Op een ander punt kreeg de gemeente Middelburg wel haar zin. Dat betrof het verschil tussen de stortingstarieven voor ge meenten en voor particulieren. Gil lissen wees er op dat dat verschil steeds groter wordt en dat achtte hij niet gewenst. Van den Heuvel zegde toe dat bekeken zal worden wat men daar aan kan doen. Bij de mededelingen maakte de voor zitter gewag van een onderzoek dat is 'S-HEER ARENDSKERKE De bouw te kunnen beginnen, om het Arendskerke een groeikern is en dus soos. Deze ruimte kan ook voor ande- PLAN WORDT IN DRIE FASEN UITGEVOERD uitgevoerd i aanleiding van bo- plannen voor het nieuwe dorpshuis eerste deel medio '84 klaar te hebben. In de juiste zin van het woord is het geen totaal nieuw dorpshuis dat de stichting wil realiseren. Het plan om- re activiteiten gebruikt worden. Tf- voor de toekomst moet beschikken over voldoende en goede ruimte voor vens is er een plaats voor de peute- het verenigingsleven en de gymnas- speelzaal; hiervoor krijgt het oor- tiekende schooljeugd. spronkelijke schoolplein de nodige demverontreiniging op de stortplaats in 's-Heer Arendskerke verkeren Van den Heuvel noemde dat rapport, een vergevorderd stadium. Onlangs en verschillende leden van de com- kende de Goese gemeenteraad een missie waren dat met hem eens. niet subsidiebedrag van driehonderdvijf- vat een verbouwing en uitbreiding De Stichting Overlegorgaan trof de aanpassingen. De totale kosten zo wetenschappelijk Ze vonden het ligduizend gulden toe aan de Stich- van het oude schoolgebouw Saemen- eerste voorbereidingen voor een den geschat op achthonderdvjjfti|. vreemd dat alleen metingen op de ting Culturele Voorzieningen's-Heer spel. De eerste fase ide bouw bestaat nieuw gemeenschapscentrum. De ge- duizend gulden. Momenteel vindt i stortplaats waren gedaan en niet in de Arendskerke. Dit geld is bedoeld ais uit dne delen) is het bouwen van een omgeving van de stortplaats. Van den financiering voor de eerste fase. De grote zaal achter de voormalige Heuvel vond dat er ook wat verder stichting hoopt eind dit jaar met de school, fase twee is het optrekken van een kleiner gebouw aan de voorkant. WALCHEREN/BEVELANDEN meente Goes was enthousiast; temeer stichting het moeilijk te zeggen war- omdat gestreefd wordt naar één ac- neer één en ander voltooid zal zijn. dn commodatie per kern en ook omdat is afhankelijk van bijvoorbeeld een de exploitatie van de beide gebouwen eventuele bezwaarschriftenprocedu- tezeer in de papieren ging lopen. Ook stond de gemeente op de oprich- re Gehoopt wordt op eind 1986. Het plan is het dorpshuis te lala Fase drie tenslotte, omhelst het aan bouwen van een serre, verbouwing van de speelplaats en verscheidene aanpassingen in het hoofdgebouw. Als het nieuwe Saemenspel éénmaal kunnen in bepaalde gevallen alleen officieel aangemerkt als leerlingen- ting van een beheersorgaan, want de bouwen in het kader van het leerlin- verscheidene benodigde subsidies genwezen. De bouwput wordt dn toe Koopochtend bejaarden en gehandicapten Goes GOES De Goese vrouwenraad houdt morgen, woensdag, de maande lijkse koopochtend voor bejaarden en gehandicapten. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij me vrouw C Hoek-Smilde. Kloetingse- weg 31 in Goes (telefoon 16529) en mevrouw G de Bondt-Hoekstra, Ber kenstraat 80 in Goes (telefoon 16992). Drie aanhoudingen voor diefstal bromfietsen in Goes GOES De gemeentepolitie van Goes heeft in de loop van maandag drie inwoners van Walcheren aange houden, op verdenking van het ple gen van bromfietsdiefstallen. De 17- jarige A. S. B. uit Middelburg en de 20-jarige A. M. de B. uit Vlissingen werden door de congierge van het christelijk lyceum te Goes op heter daad betrapt, toen ze aan de Kamper foeliestraat uit de schoolberging een bromfiets probeerden te stelen. Na aanhouding bleek dat het tweetal ook op een gestolen bromfiets naar Goes was gekomen. Nader onderzoek wees vervolgens uit dat in de schuur van de B.'s woning een partij ontvreemde bromfietson derdelen lag Er werd nog een derde verdachte aangehouden, de 20-jarige I. S. O. de E uit Vlissingen. In de berging van de woning van een broer van De E stond eveneens een gesto len bromfiets. Reumapatienten maakten uitstapje GOES - De Reumapatientenvereni- ging Midden-Zeeland maakte zater dag een reisje naar Maastricht. Er gingen 71 personen mee, verdeeld over twee bussen. Aangekomen in Maastricht werd een boottocht over de Maas gemaakt. De reizigers kregen op de terugreis een diner aangeboden in 'Vredebest' in Wemeldinge Het was de eerst reis van de nog jonge vereniging De eer- stevolgende bijeenkomst is vrijdag 21 oktober in 'Open Hof in Vlissingen. vanaf 20.00 uur, Psychologe Ph. Eist houdt dan een lezing over partner relatie. Installatie nieuwe burgemeester van Kortgene KORTGENE De installatie van de nieuwe burgemeester van Kortgene, E. J. Hoogendijk -van Duijn, vindt 1 oktober plaats. Dat gebeurt in de raadszaal van het gemeentehuis in Kortgene, tijdens een bijzondere raadsvergadering. De bijeenkomst begint om 14 uur duurt tot circa 15 uur. Na een pauze, om 15.20 uur, zullen enkele aanwezi gen de nieuwe eerste burger toespre ken. In de avonduren is er nog een receptie voor de burgemeester in de Pompweie in Kortgene. Deze hijeen- komst duurt van 17 uur tot 16 uur. WEMELDINGE Leen Kort van de biljartvereniging De Smidse uit 's- Gravenpolder is de eerste kampioen van het nieuwe seizoen geworden. In de eindstrijd vijfde klas libre van het district Walcheren-De Bevelanden, tijdens het voorbije weekeinde in Wemeldinge door BVW georgani seerd, ging Kort in de eerste ronden met een kopgroep van vijf man mee. Toen gaandeweg het toernooi in dat peloton een aantal mensen met ver- liespartijen geconfronteerd werd, bleef Kort scoren. Daardoor kwalifi ceerde hij zich met Willem Maas en Rcné Seits voor een 'finale met drie'. En ook daarin bleef de speler van De Smidse overeind. Een regelrechte verrassing overigens die titel voor Kort. Hij was immers uit de voorwedstrijden slechts als achtste vier achtervolgers bleven op het c tot stand gekomen is. wordt het1 ouderde en te kleine Arendshuis ge sloopt De bouw. het beheer en de coördinatie is in handen van de spe en laatste man in de finalegroep te rechtgekomen. En ook het gemiddel de deed niet meteen verwachten dat Kort in de top zou finishen. Maar de tegen een beduidend lager moyenne architect A. Lmzell houdt zich bezig - - - aan. Daardoor werd de finalepartij met de planologie. Van zijn hand is Kort-Maas een formaliteit. En een ook de maquette van het totale plan. anti-climax omdat beide spelers, in een slechte toemooi-uitsmijter 46 beurten nodig hadden om over de streep te gaan (40-38 voor Kort). De Volgens de voorzitter van de stich- speler van De Smidse tilde daar min- ting, J. Leijs, is de Bevelandse woon- der aan. naast de titel verdiende hij de kern hard aan een nieuw dorpshuis gewestelijke uitzending. overige finalisten stelden in dit eerste kampioenschap teleur, bleven ver ver wijderd van de moyennes waarmee ze zich voor het slottoernooi plaatsten en in de lagere libreklassen is dan alles mogelijk. Door die mindere prestaties van de favorieten bleef een grote groep lange tijd dicht bijeen In die groep ook Piet Weststrate van Avontuur Goes, inval ler voor een zieke Nieuwdorp. West strate handhaafde zich lang voorin, moest er tenslotte af, maar kan met zijn derde plaats terugzien op een goed toernooi De beslissing viel in feite in de voor laatste ronde. Leen Kort won die, de ciale moment hangen en keken naast ciaal daarvoor in het leven geroepen een achterstand van twee punten, ook stichting. De 's-Heer Arendskerkse Groei toe. Momenteel moeten de 25 vereni- Wedstrijdleiders Jaap Beenakker en Koos gingen inclusief de brandweer het Lankhout gaven de volgende eindstand: doen met het Arendshuis en het Sae- Leen Kort, De Smidse 12-1, 19-8; René, menspel. Te weinig, te oud en soms 't Raedthuys 8-1,099-10: Piet Weststrate, onhygiënisch, vindt Leijs: „De huidi- door stichtingen losgepeuterd wor- bouwplaats, zodat schoolgaande den. Zo kwam de Stichting Culturele bouwvakkers hier alvast ervaring op Voorzieningen 's-Heer Arendskerke kunnen doen. tot leven, na overigens eerst bij het verenigingsleven de behoefte aan een dergelijke stichting gepeild te heb ben. Het stichtingsbestuur bestaat uit vijl mensen; gestreefd wordt om dat op KAMPERLAND De afdeling Kam- negen te brengen Van de kant van de perland van de NCVB hield onda bewoners rezen er tijdens een hoorzit ting nogal wat problemen. Gevreesd werd onder andere voor geluidsover last en wegnemen van de in de tuintjes achter het nieuwe gymnastieklokaal. NCVB Kamperland hield bijeenkomst Avontuur 8-1, 057-9. Willem Maas. VEG ABV 8-1, 032-8, Rinus Baarends. ALM 8-0, 991-6. Rien Marie. VEG ABV 6-0, 940-10 Knjn Wielemaker, 't Raedthuys 6-0. 885-7. Eddy de Kort, VEG/ABV 0-0, 784-8 ge accommodatie is zonder meer on- leiding van presidente M. P. Burger* de Dreu de eerste bijeenkomst van het seizoen. Zij hield een meditatk uneschijn over Marcus 10. Na het huishoudelijks gedeelte vertelde de heer W. F. Lam mers uit Dinxperlo iets over het bilt Het totale complex bestaat uit drie deninstituut 'Bartimeus'. Donderdag hoofdgebouwen, waarbij het school- 13 oktober wordt in het Drenthehuis gebouw van buiten in takt gelaten in Geersdijk de streekvergadering ge wordt. De grote zaal wordt benut door houden. Het Noordbevelands man- sportverenigingen en de lagere nenkoor verleent dan muzikale meat- voldoende voor een kern van 1150 school Het gebouw aan de voorzijde werking. Woensdag 19 oktober word! inwoners". Secretaris J. P. Linden- is bedoeld als huisvesting i de het 35-jarig bestaan van de afdeling bergh tekent daarbij aan dat 's-Heer bejaardensocièteit en voor de jeugd- Kamperland van de NCVB gevierd. j_Jkv't- - ;U -'- ANWB-erkend halen met een Mercedes 1213 Westsingel 18-20, Goes. Tel. 01100-16808. HOFLEVERANCIER Kristal ook met zilver glazen karaffen JUWELIERS SINDS 1834 law Cirkslraal 30 - Goes De burgemeester van Borsele maakt ter voldoe ning aan het Jjepaalde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijk'e ordening bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadenng van 6 september 1983 heeft, besloten te verklaren dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor een perceel op het spoorwegemplacement aan de Platteweg te Drie wegen, kadastraal bekend' gemeente Borsele, sektie M. nummer 35, gedeeltelijk, èèn en ander zoals nader is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening Genoemd besluit en de daarbij behorende teke ning liggen ingaande 28 september 1983 voor een ieder ter gemeentesekretarie. bureau ruimtelijke ontwikkeling, Stenevate 10 te Heinkenszand, ter inzage Heinkenszand, 27 september 1983 De burgemeester voornoemd, w.g. drs. G. C G. van den Heuvel. Al zegt elke opticien: En mocht Uw nieuwe bril niet goed zitten..kom dan maar rustig terug.Wij proberen door extra secuur af te passen die afzakkende of pijn gevende monturen tot hoge uitzonderingen te beperken! ^OPT^K"JONGE^ Lange Vorststraat 40. Goes Telefoon 01100-11272 Opticien Optometrist OV Contactlensspecialist A.N V C -DE UnCIEN DIE HÉÉR DOET DAN UOET-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22