l&eje Molenaar mocht mee na actie van medespelers Historische dag volleydames Zuidzande Geen best weekeinde Zeeuwse badmintonners Adrie de Jager: 10 keer autorallycross-kampioen Ir vifr* PZC/sP°rt IK LEVER Al/V LOTTO FORMULIER ALT'JD OPPJDIN. ZEKER IS zeker! wee weken cel fan der Velde STOPPER INSDAG 27 SEPTEMBER 1983 15 i ADVERTENTIE door ideu ITHENE Een blessure van John Bosman en een actie van de overige Ajacieden hebben rtoe geleid dat Keje Molenaar maandag toch is afgereisd naar Athene waar woensdagavond Hympiakos Piraeus de tegenstander is in het Europa-Cuptoernooi. De Volendammer werd ondag nog disciplinair gestraft omdat hij met zijn laconieke houding als invaller het verval an Ajax tegen Haarlem in de hand zou hebben gewerkt. folenaar zou daarom niet mee mogen aldus Libregts. ..maar ik wil woens- iar Griekenland Het conflict nam dagavond wel elf spelers in het veld Molenaar echter een gunstige hebben, die honderd procent fit zijn", '•fcndmg toen Bosman zondagmorgen De Rotterdamse trainer is niet hele- jdens de training een enkelblessure maal gerust op het tweede treffen met pliep en bovendien de volledige spe- de Schotten „We staan dan wel met itl» [ft name Rijkaard en aanvoerder choenaker vielen De Mos fel aan en t aakten hem duidelijk dat het niet 1st was om alleen Molenaar verant- 1 aordelijk te stellen voor het puntver- f5, De Mos is dan ook vooral door die cndeling van krachten en in mindere ate door het wegvallen van Bosman «rstag gegaan ook al omdat hij jeft ingezien dat Molenaar met zijn (jaar idonderdag wordt hij 25) en jn vierjarige ervaring bij Ajax een de weinigen met routine is in zijn Bge ploeg. 'erhelderend 'iai'lDat hebben de spelers hem ook heel lidelijk gezegd. Ook al begin ik op reservebank, waar ik vanuit ga, n nog is het belangrijk om iemand «ervaring achter de hand te heb- n", aldus Molenaar die in het „ver- dderende gesprek" maandagmor- trouwens zelf ook zijn fouten t toegegeven, id de Mos en hulptrainer Van Wijk tbben mij uitgelegd waarom mijn ouding niet professioneel is. Op de aning zou ik bijvoorbeeld teveel üjn eigen gang zijn gegaan en op- achten in een laag tempo hebben Igevoerd. Mij werd te verstaan gege- n dat dat met kan bij een club als iax. Mijn houding op de reservebank u ook niet correct zijn geweest. Ik st volgens hen te zeer merken dat ik st er niet mee eens was dat ik (passeerd was en bij besprekingen lik er steeds ongeïnteresseerd heb- i bijgezeten. Toen ik het allemaal hoorde moest ik hen wel gelijk •aai loienaar toonde zich maandag op rok- tgnaar Athene heel wat gemotiveer- 1 ooi- dan zaterdagavond in Haarlem r. en hij nog overwoog om naar een idere club over te stappen. S zie het nu weer zitten. Ik ben Hang blij dat ik mee mag. Als ik mag s op ".allen dan zal ik eerst een kwartier i graszoden uit het veld lopen. Nor aal gesproken ben ik geen goede maller omdat ik altijd een kwartier half uur nodig heb om warm te zeertaaien maar tegen Olympiakos zal ik Een zien dat het ook anders kan" 1-0 voor maar zoveel is dat nu ook weer niet. St Mirren is een onbereken bare ploeg en een voorsprong van één doelpunt kun je zo kwijt zijn Het is erg gevaarlijk ervan uit te gaan, dat wij nu al zeker zijn van de tweede ronde Het bereiken van die tweede ronde is voor ons niet alleen in spor tief opzicht van groot belang maar ook financieel" Door de blessures van drie spelers uit de basis was Libregts maandag nog niet in staat de opstelling van zijn elftal te geven. Ivan Nielsen zal er woensdag in ieder geval wel bij zijn. De Deen. die bijna veertien dagen geleden in Paisley ook meedeed, maar wegens een schorsing voor vier com petitiewedstrijden niet beschikbaar was, is voor Libregts een belangrijke pion in de defensie. ..Nielsen is een breker, die bovendien in aanvallend opzicht voor gevaar kan zorgen Zo'n speler heb je tegen een ploeg als St OOSTBURG Dc Zeeuwse ploegen En vergeet ook het Cijferspel niet. Mirren nodig' Koeman speelt in de landelijke badmintoncompeti tie hebben voor de tweede opeenvol gende keer geen al te best weekeinde achter de rug, Als excuus kan gelden Erwin Koeman staat morgenavond in dat nogal wat teams met een invaller de basis opstelling van FC Groningen speelden. Als Zeeuwse derby stond in voor de Europa cup-ontmoeting met de derde klas de wedstrijd Aslroiden Atletico Madrid. De middenvelder is tegen 't Pluumpje op het programma, bevrijd van zijn blessure. De Gro- Het was een wedstrijd waar eingelijk ningse trainer Han Berger heeft nog weinig reuk of smaak aan zat. Het twijfels over Adri van Tiggelen, die was echt éénrichtingsverkeer. Als aar. de uitwedstrijd tegen FC Den excuus voor het met 7-1 verliezende Bosch een zware bloeduitstorting Goese Pluumpje kan gelden dat Ad overhield Berger zei maandag over- Proos erg werd gemist. Proos is afge tuigd te zijn. dat zjjn formatie de lopen weck geopereerd aan zijn knie achterstand van 1-2 tegen de Spaanse en hij zal voorlopig nog niet mee club zal wegwerken Atletico moet het kunnen doen. Met Ad Proos in de zonder aanhangers stellen. De club gelederen had er wellicht een 4-4 heeft geen enkele kaart aangevraagd uitslag ingezeten. Nu was Ineke Spec- kens de enige die voor "t Pluumpje wist te winnen. De andere zeven partijen werden met ruime meerder heid in twee sets gewonnen door de Souburgse spelers van Astrolden. EERSTE KLAS. AVANTI 1-HIGH SPEED 1, 4-7 AMSTERDAM Keje Molenaar i rechts op de foto), die dankzij een spelersactie toch met Ajax afreisde naar Griekenland, bekijkt hier het onderhoud dat zijn clubgenoot Jesper Olsen op de luchthaven Schiphol heeft met de marechaussee. Cruijff niet verschenen op rechtszitting DEN HAAG (ANP) Het Gerechts hof in Den Haag heeft het bevel aan de parketpolitie om voetballer Johan Cruijff op 5 oktober desnoods tegen zijn zin van huis mee te brengen om te getuigen in de Frisol-afTaire tegen de van miljoenenzwendcl verdachte John U., voormalige hoofdboekhou der van Frisol ingetrokken. Cruijff TWEEDE KLAS, was voor gisteren opgeroepen, maar v' ,P™ ,K *T' verscheen niet. Naar in de loop van de dag bleek had het parket van de procureur-generaal enkele foutjes gemaakt bij het oproe pen van de getuigen Cruijffs afwezig heid hoeft derhalve met aan kwade wil te worden toegeschreven. De voet baller zal naar het hof verwacht op 5 oktober uit eigen beweging verschij nen de derde keer Peggy Vitalis in een gemengd dubbel, samen met Marcel Lammers, zorgden voor een gelijkspel voor de Vlissingse ploeg. ZWALUWEN 2-WINGS 1, 3-5 Wings 1 is erin geslaagd om voor de tweede opeenvolgende keer te win nen Vorige week nog werd Rotter dam 3 verslagen, nu werd een minima le overwinning in de wedstrijd tegen Zwaluwen 2 behaald. Het herendub- bel en mixed en een enkelspel van Jeffrey Bacx gingen voor de Koude- kerkse ploeg verloren AVANTI 3-PIJNACKER 1, 3-5 Pijnacker beschikt over een sterk team Desondanks was er voor Avanti toch een mogelijkheid op 4-4. Opval lend was het spel van Lilian Zweedijk die, ondanks haar wat lage niveau, toch goed speelde. ZIERIKZEE 1-ZWALUWEN 3. 3-5 Zierikzee 1 slaagde er weer met in om tot winst te komen, hetgeen betekent dat de ploeg nog zonder punten in de derde klas is Overigens is dat niet zo erg als men bedenkt dat Zierikzee Alle vier de heren enkels werden in vorig jaar nog in de districtscompeti- drie sets door de Middelburgers verlo ren. Danny Mol kampte met een voet- tie op de tweede plaats eindigde AVANTI 2-VUF SLUIZEN 1, 8-0 blessure en daar komt' het wellicht Vijf Sluizen kampte, evenals de Ne- door dat de Middelburgers er zelfs derlandse badmintonbond, met ziek- niet in slaagden om één punt te halen te en daardoor was het voor Avanti De dames haalden de winst binnen en een makkelijke 8-0 overwinning Tanja Tienpond slaagde er bovendien samen met Koen Valckemer in om een gemengd dubbel te winnen. VLIETWIJK 2-TERNEUZEN 1. 7-1 Een makkelijke overwinning vooi Vlietwijk 1. Terneuzen 1 kreeg hele maal geen kans om minstens een gelijkspel uit de strijd te slepen DERDE KLAS, FLYING SHUTTLE'57 2- MARA THON' 1. 4-4 Peggy Vitalis wist haar partij voor Marathon 1 te winnen Ook een heren- dubbel en een damesdubbel en voor 'eyenoord liijs Libregts, de trainer van Feyc- oord kampt voor de returnwed- Irijd voor de eerste ronde van het «mooi om de UEFA-beker, woens- tavond in het Jtotterdamse sta ll tegen het Schotse St. Mirren, t blessures. Sjaak Troost, André tafleu en Henk Duut zijn niet fit. roost en Stafleu maakten zondag de edstrijd tegen Go Ahead Eagles itt af. Troost heeft reeds geruime ijd last van een enkelblessure die leeds weer de kop opsteekt, en Sta- iu tobt met zijn voet. Duut kwam mdag zo ongelukkig ten val, dat het ipsel van zijn elleboog erg pijnlijk (feworden. Set zijn geen ernstige blessures". 'ijnen neemt intslag als aancoach KNWU 'EN' HAAG (ANP) Rene Pijnen reft ontslag genomen als baancoach «de Koninklijke Nederlandse Wie- eer-lrmnie (KNWU). -een brief aan de KNWU liet Pijnen 'eten, dat hij nog graag een aantal «zoenen als beroepsrenner rijdt en 't dat niet kan samengaan met de notie van baancoach. Pijnen, na 'ster Post de succesvolste zesdaagse- nner in Nederland, heeft tijdens de sreldkampioenschappen in 1982 dcester) en in 1983 (Zurich) de lanploeg begeleid. «EDA (ANP) De Bredase recht «k heeft maandag de 26-jarige [klrenner Johan van der Velde uil 'jsbergen veroordeeld tot zes we- m gevangenisstraf waarvan viei '«ken voorwaardelijk met een proef- ijd van twee jaar wegens poging tot llichting van twee verzekerings- «ïtschappijen en een valse aangifte diefstal bij de rijkspolitie in wdert. De officier van justitie had hc maanden gevangenisstraf geéist Mrvan twee voorwaardelijk en een toeltijd van twee jaar. *P 23 oktober 1982 fingeerde de ver- khte, die in geldzorgen verkeerde, tninbraak in zijn woning. Na aangif- 'bij de politie in Zundert claimde hij .iiil i een tussenpersoon bij twee verze il' Wngsmaatschappijen 28.000 gulden sic iade voor een gestolen peperduur et irloge, een gouden ring. sieraden en ieei «ie fietsframes. wc H geld werd met uitbetaald omdat (te" 'verdachte bij een nader gesprek op een st politiebureau uit eigen beweging &ende dat er helemaal geen inbraak U geweest. De verdachte had slech- Tü- 'adviseurs gehad. )gé rechtbank wees een aanbod Wstverlenmg, 75 uur helpen bij het Woeren van bejaarden en gehandi- 30C 'Pten af, omdat dit aanbod in geen houding stond tot de bewezen fei- GOES Adrie de Jager uit 's-Gravenpolder vierde tijdens de laatste wedstrijd van de autorallycrossclub Zuid-Bcveland lARCZB) een jubi leum. Hij behaalde op het het circuit aan dc Kattendijksedijk te Goes voor de tiende maal een kampioenschap. Acht kampioenschap. Acht maal werd hij eerste tijdens de titelstrijd van de ARCZB, één keer werd hij Zeeuws kampioen en één keer veroverde hij het kampioenschap van dè club uit Zecuwseh-Vlaanderen. De Jager realiseerde die kampioenschap- penserie in een tijd van tien jaar. Omdat hij in de klasse tussen 1000 en 1300 nauwelijks enige tegenstand ontmoette, stapte Adrie de Jager aan het begin van het juist afgelopen seizoen over naar een hogere klasse, die tussen 1300 en 1600 cc Daarin was vooral Oostburger Rini Buyck een belangrijke opponent, maar deze Zeeuws-Vlaming kon toch niet verhinderen, dat De Jager opnieuw de titel in de wacht sleepte. Tijdens de laatste wedstrijd gaven deze beide coureurs elkaar echter zo weini weinig toe, dat de jury van aankomst met anders restte dan beiden op een eerste plaats te klasseren tijdens de finale van de klasse 1300 tot 1600 cc In de klasse tot 1300 cc*was Ad Huissoon uit Heinkenszand een bijzondere kampioen Tot nu toe reed hij mee in de standaardklasse, maar in de eerste de beste competitie bij de opgevoerde wagens won fiij zowel de laatste wedstrijd als de titel Iets lager De uitslagen in de diverse klassen luiden als volgt standaard tot 1000 cc 1 Rini de Kam (Kamperland). 2 Sjaak Saarloos (Hansweerti, 3 Ben Dekker. Grijpskerke, 4 Ben van Eenennaam (Hansweerti. 5 Nico Flerloos een 17-jarige coureur uit Nisse die zUn eerste rallycross reed 1000-1300 standaard 1 Piet Verbart (Ovezandei. 2 Jan Verbart (Ovezande). 3 Wim Saarloos iHansweerti. 4 Kees de Nood 'Goesi. 5 Leon de Wit iMiddelburgi Grote verliezer in deze klasse was Leo Francke uit Kamperland, die als favoriet wegviel toen hij in de eerste manche moest uitvallen Opgevoerde wagens tot 1300 cc 1 Ad Huissoon iHeinkenszandi. 2 Han Braam (Lewedorpi 3 Kees de Jonge (Heinkenszand). 4 Herman Guiljam (Zaamslag), 5 Ton Kmjnonburg <Den Haagr. 1300-1600 cc 1 Adrie de Jager s-Gravenpolder i en Rini Buyck lOostburg). 3 Digny Lensen iGoes). 4 Roel Luchtmeyer (Aagtekerkei. 5 Peter Wijkhuis (Grijpskerke). 1600 cc en hoger 1 Ko Kasse iVeerei. 2 Rmus Dekker iZaamslagi. 3 Jan Pieter de Feijter (Westdorpei, 4 Jan Kasse (Veeret en 5 Jacky Buyck (Oostburgi De diverse kampioenen zijn standaard tot 1000 cc Chris Krijnssen (Goes), 1000 1300 cc: Piet Verbart. Opgevoerde wagens tot 1300 cc Ad Huissoon). 1300 tot 1600 cc Adrie de Jager en hoger dan 1600 cc Ko Kasse Badmintonbond heeft dringend geld nodig NIEUWEGEIN (ANP) De financiéle nood in de Badmintonbond is zo groot, dat er dringend geld nodig is om te voorkomen, dat de 15e oktober niet wordt gehaald. Op die datum vindt namelijk de algemene leden vergadering plaats, waarbij het be stuur van de bond structurele oplos singen wil aandragen voor de gere zen problemen. Die geldelijke steun is ook na de vergadering van maandag met verte genwoordigers van WVC. SNS. de gemeente Nieuwegein, NSF. de bank en de externe accountants nog niet verzekerd. De instanties zullen de gesprekken met de Badmintonbond afzonderlijk voortzetten Daarbij is vooropgesteld, dat de steun van de negen districten, waaruit de bond bestaat, verzekerd moet zijn. De betrokken partijen zijn het er over eens. dat de nationale bond zonder achterban geen reden van bestaan heeft. Voorzitter Paul Snellens, die als woordvoerder optreedt, wil die clau sulering niet opvatten als een waar schuwing aan het roerige district Zuid-Holland „Veeleer als een erken ning van het belang van de districten voor de nationale bond", aldus Snel lens. De medewerkers van het bonds- bureau zijn maandag opnieuw over de situatie geinformeerd VLISSINGEN Dc openingsdag van het nieuwe volleybalseizoen leverde in beide promotieklassen meteen en kele opvallende uitslagen op. Zo boekten de Even Kijken-dames voor het eerst in hun geschiedenis een overwinning op Morres 2 (3-2), ter wijl debutant Kikkers slechts met 3-2 verloren bij Mytilus 2. Bij de heren werden de Goese reserves in een vijf-puntenduel verslagen door het bezoekende Verdcgem. terwijl EVVC 2 in eigen huis met 3-1 de baas bleef over Scheldesport. De dames van debutant Kikkers hoeven beslist niet vantevoren al bang te zijn. Dat bleek zaterdagmiddag, toen de Aardcn- burgse ploeg een krappen 3-2 neder laag opliep tegen Mytilus 2, dat eer der dichtbij een 1-3 nederlaag is geweest dan bij een overwinning. Kikkers blijkt over beweeglijkheid, een prima opslag en een goed draaien de aanval te beschikken 'en wat wil je dan nog meer' formuleerde Mytilus- coach Klaas Sijp Je mag die meiden dan ook geen kans geven, anders ben je verkocht". Kansen bood Mytilus de gasten wel. namelijk in de tweede en derde set. waardoor het verrassend 1-2 werd Dat de eindzege tenslotte toch in Goes bleef, was te wijten aan de onzekerheid die de Kikkersploeg soms teisterde Daardoor werd een 10-12 stand in de vierde set bijvoor beeld omgebogen in 15-13 De setstan den waren. 15-6. 11-15, 11-15. 15-13 en 15-10 In Zuidzande beleefden de speelsters van Even Kijken een historisch dagje, want het bezoekende Morres 2 werd voor het eerst verslagen 3-2. In een erg spannende wedstrijd bleek het vooral de vechtlust en de overtuiging van Even Kijken die beslissend was. Vooral de niet verwachte 2-0 voor sprong stimuleerde de thuisclub om door te gaan. hoewel de derde set vooral door concentratieverlies uit handen gegeven moest wprden Vanaf de vierde set. draaide Even Kijken echter weer bij Vooral Josien de Feijter en Lennie Cools speelden hier bij een belangrijke rol. In de laatste set pakte Morres een beslissend lij kende 11-13 voorsprong, maar toen de thuisclub er toch nog in slaagde langszij te komen 114-14). kon het al niet meer stuk en via 16-14 trok Even Kijken definitief aan het langste eind. Athanatos won thuis met 3-1 van Marathon, EVVC 2 boekte zonder Frieda Heijnen en met Wilma van Boven een 3-0 overwinning op Sc Morres en EVVC 1 had in Axel geen problemen: 0-3. Bij de heren trok allereerst de topper tussen de EVVC-reserves en het be zoekende Scheldesport de aandacht. In de eerste set. die de gasten met 9-15 wonnen, lukte er bij de Vlissingers niets, waardoor Scheldesport onge twijfeld aan winst begon te denken Toen' EVVC er vanaf de tweede set echter in slaagde via de eigen aanval Scheldesport onder druk te zetten, was het snel gedaan met de Terneu- zense afweer. Zelfs een attent reage rende veldverdediging kon toen geen redding meer brengen "Scheldesport is echter een tegenstander om voor op te passen meende EWC-aanvoerder Rob Kats na afloop Het eerste team van EWC speelde tegen het bezoekende Athanatos een bevredigende wedstrijd. Het grote probleem was vooral de concentratie te blijven vasthouden tegen een Atha natos. dat in totaal niet meer dan twaalf punten kon scoren Mytilus 1 had het in Goes twee sets lang erg moeilijk tegen een geconcentreerd en gevaarlijk serverend Even Kijken. Via 15 8 en 16-18 werd het 1-1. maar toen was de koek voor hel nog niet op volle oorlogssterkte spelende Even Kijken op De overtuiging verdween en via tweemaal 15-1 werd het gewoon 3-1. De Goese reserves kwamen in feite nog goed weg met het ene puntje dat Verdegem achter wilde laten Bij My tilus is sinds mei jongstleden erg veel veranderd Omzettingen in de diverse selecties hebben de reserveploeg practisch zonder echt goede aanval lers achtergelaten Toen Verdegem voorsprong kon niet in tot succes Simpel op 0-2 gekomen was. bleken de worden uitgebouwd en gezien het gastheren echter wel bereid het met spelbeeld mag dat alleen maar te- vechtlust te proberen en dat leverde recht heten hun tenslotte nog een puntje op In de laatste set kon Mytilus zelfs nog de Dynamo won in Aardenburg met 0-3 winst binnenhalen, maar een 14-13 van het debuterende Kikkers. j| mui-Hl. P J HOUSTRA Wife-swopping Het is een ietwat modem be grip: „Wife-swopping De term zal wel uit Amerika afkomstig zijn. maar dat wil niet zeggen dat „wife-swopping" niet ook m Engeland. Duitsland zo wel West als Oost), Frankrijk en de Flevopolder met vrucht kan worden toegepast. ..To swop" betekent ..ruilen", met een luchtje vanverkwanse len" eraan. „Wife-swopping" wil dan ook zeggen dat je, voor een avondje of zo. van vrouw ruilt. Loes van Bertus gaat een avondje „van dit en van datmet Henk, en Janny van Henk gaat een avondje „van dal en van dit" met Bertus. Meer van dattum overigens dan van dittum. als ik goed ben ingelicht. Voor hetzelfde geld zou je dus eigenlijk van „man-swopping" kunnen spreken, maar waar schijnlijk gaat het initiatiefin de meeste gevallen van de mannen uit, vandaar wife-swopping In Nederland kennen we nog een variant, die „coach-swopping" wordt genoemd. Hel bestuur van Helmond Sport was wat uitgekeken geraakt op trainer Jan Notermans, en wat doe je als je thuis te lang tegen een en hetzelfde schilderij hebt aangekeken? Je hangt er een ander voor in de plaats. Hel mond Sport liet het oog vallen op Jan Brouwer die bij Willem II in ongenade was gevallen, en wat deed Willem II toen? Willem II nam Jantje Notermans als trainer. Coach-swopping! En wat is nu het curieuze? Dat Helmond Sport, dat zo nodig van Jan Notermans af moest, nu onderaan op de ranglijst ben gelt, en dat Willem II, dat Noter mans toen maar als trainer- coach geengageerd heeft, In de middenmoot meedraait en al een paar opmerkelijke uitslagen ge boekt heeft.' En er is nog zo'n geval van „coach-swopping" AZ'67 zag nico scheepmaker net niet meer zo zitten in Hans Eykenbroek en dong naar de gunsten van Piet de Visser, van Roda JC Piet de Visser dat wist iedereen was een enthou siaste, zeg maar bezeten trainer, en dat was precies wat het jonge elftal van AZ'67 nodig had. Piet de Visser kivam naar Alkmaar, en wat deed Roda JC? Het nam Hans Eykenbroek van AZ'67 over. Tweede geval van coach- swopping En wat was het resul taat? Na zeven wedstrijden stond Roda JC op de tweede plaats, tussen Ajax en Feye- noord in, en AZ'67 stond op de 12e plaats, tussen PEC Zwolle en Fortuna Sittard in. Bij Helmond Sport en Willem II heet het nu „Jantje lacht en Jantje huilt". En bij Roda JC en AZ'67 heet het nu „Hansje lacht en Pietje huilt" Roda JC kwam zondag bij Volen- dam nog heel goed weg met een 1—1-gelijkspel. Als er. net als bij het kunstrijden op de schaats, een tienkoppige jury op de tribu ne had gezeten die punten voor het vertoonde toekende, dan zou Volendam ongetwijfeld tot win naar zijn uitgeroepen. Maar de 1—1 was hoe dan ook toch een stuk beter dan de 4—0-nederlaag die AZ'67 twee weken geleden in Volendam leed Hoe moet dat nou met Piet de Visser''vroeg een van de sport journalisten vilein aan Hans Ey kenbroek, na afloop van Volen dam—Roda JC. Eykenbroek zei, dal hij trainer was van Roda JC. en daarom ook geen enkele band meer met AZ'67 had „Maar Piet de Visser nog wel met Roda JC", zei toen een van de journalisten. „Hoe dat zo?" vroeg Hans Ey kenbroek „Vorige week versprak hij zich na de wedstrijd", zei de journa list „Hij zei twee keer Roda JC in plaats van AZ'67" V ziet het dus niet iedere trainer is geschapen voor coach-swop ping. Zoals trouwens ook niet iedere vrouw voor wife-swop ping geschikt schijnt te zijn- Beeld uit de wedstrijd tussen EVVC en Athanatos Australia 2 wint America's Cup NEWPORT (AP ANP) De Australia 2, is maandag winnaar geworden van de America's Cup. Gedurende de zevende wedstrijd var dit zeilevenement maakte het jach- een come-back en brak het het 132 jarige Amerikaanse monopolie op de cup door een overwinning op 'Liber ty'. Met een verschil van 41 seconden ging de Australia 2 in de beslissende race als eerst door de finish. De Liberty leidde in de tweekamp met 2-0 en 3-1 alvorens de laatste dne races te verlie zen. Karateka's uit Zeeland vooraan HELMOND Ter gelegenheid van de nieuwe seizoenstart werken in Hel mond karatewedstrijden gehouden, waaraan ook een aantal Zeeuwen deelnam In meerdere gevallen ver schenen de karateka's uit deze pro vincie op het erepodium De beste prestatie leverde Vlissinger Richard Pluygers af Hij werd in de mid denklasse tweede. De andere resultaten luiden als volgt Jeugd 15-16 jaar 3e A. Kasteneer (school Van de Leur), lichtge wichtklasse. 3e Ruud Picasso (school Van de Leur), halfmiddengewicht. 3 J Salokor. klasse zwaar 3e D Krusen (school Van der Leuri, dames 4 Annet Lehman, 5 Petra de Vries en Marianne Roos. ijlen school Van der Leur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15