i Oostburg bezuinigt in '84 minder dan gevreesd Oostburg wil aanbod cursussen stroomlijnen Leerlingen LTS Terneuzen hielden een sport- en speldag ONTWERP BEGROTING MET MEEVALLERS Peet den Boer (84) in Hansweert onderscheiden met koninklijk zilver Bedrijfsgezondheidszorg niet bij de districts gezondheidsdienst DINSDAG 27 SEPTEMBER 1983 PZC/ provincie 13 Daarom wil het gemeentebestuur een De 'meevallers' komen uit de hoek poot aantal bezuinigingsplannen on- van de rijksuitkeringen aan de ge- ;edaan maken. Het schrappen van meente iruim 90 000 gulden), de grote- lortingen komt vooral ten goede aan re provinciesubsidie aan de weg Oost- de posten 'vervoermiddelen' (25 mil- burg-Groede (ruim 40.000 gulden le), rioleringen (ook 25 mille), de aan- meer dan verwacht), en meer bespa- Khaf van een vacuumtoilet voor het ringen op de openbare verlichting strand (ruim 13.000 gulden), de zwem- (ruim 26.000 gulden). Daar staat weer jaden en de sporthal (tien mille min- tegenover dat de toeristenbelasting der korting), de gemeentelijke speel- twintigduizend gulden minder op- tuinen en speelweiden (ook tiendui- brengt dan eigenlijk de bedoeling was send gulden), de bibliotheek (9.000 omdat een forfaitaire verhoging voor gulden), de subsidie aan sportvereni- de campingeigenaren niet is doorge- gingen (ruim 9100 gulden minder om- gaan. iaag). de plantsoenen (8.000 gulden) Omdat de begroting voor 1984 'slui- (n het wegennet un totaal ruim 16.000 tend' is wil de gemeente de tarieven gulden). van reinigingsrechten, marktgelden, )e folkloristische dag in IJzendljke rioolrecht en leges 'bevriezen' op het krijgt volgend jaar een extra garantie- niveau van dit jaar. subsidie van 5000 gulden omdat de De personeelsstop bij de gemeente jrganisatoren entree willen heffen blijft ook het volgend jaar gehand- OOSTBURG De gemeente Oostburg hoeft volgend jaar minder te bezuinigen dan was verwacht. In de ontwerp-begroting voor 1984 meldt Oostburg een aantal meevallers die gezamenlijk 140.000 gulden opbrengen. Dat bedrag hoeft volgend jaar minder bezuinigd te worden. In het voor-ontwerp, dat dit voorjaar het levenslicht zag, werd nog uitgegaan van een besparing van 345.000 gulden. Dat bedrag kan nu worden verlaagd tot ruim twee ton. sector het dieptepunt is gepasseerd", zegt het Oostburgse college niettemin hoopvol. De pot 'algemene reserve' van het grondbedrijf is begin volgend dat dit in de toekomst ook by andere bouwplannen zal moeten gebeuren De gemeentelijke zwembaden die jaarlijks enorme tekorten hebben blij ven een zorgenkindje. De gemeente is gestart met besprekingen met de dorpsraad Groede om het toezicht in het plaatselijke zwembad te 'privati seren wat een besparing zou kunnen opleveren van ongeveer 10 000 gulden Ook bij de andere baden blijft het haafd. Baha'i's houden informatieavond in Middelburg Grondbedrijf Zorgen heeft de gemeente over de positie van het grondbedrijf. In de begeleidingsbrief bij de ontwerp-be groting wordt vastgesteld dat de om zet dit jaar de anderhalf miljoen MIDDELBURG De plaatselijke gulden niet zal overschrijden. De geestelijke raad van de baha'i's houdt helft is veroorzaakt door sociale wo- donderdag 29 september een infor- „ingbouw, de rest komt voor reke- matieavond in gebouw De Schakel ning van premie-bouw. san het Bachtensteene in Middel- Het volgend jaar wordt nog minder tog. Aanvang 20.00 uur. omzet verwacht, gezien de stagnatie Tijdens deze bijeenkomst zal uitleg in de vrijstaande sector en een ver- rorden gegeven over het Baha'i-ge- dere terugval van het aantal woning- loof en over de bloedige vervolgingen, wetwoningen. jaar nog" 857.000 gulden, ën die mag college naar besparingsmogelijkhe- niet veel kleiner worden omdat er den zoeken altijd een behoorlijke 'veiligheidsmar- Om de ingrijpende bezuinigingen in ge' moet zijn. Dit jaar werd al bijna de welzijnssector enigszins het hoofd anderhalve ton uit dit reservepotje te kunnen bieden onderzoekt Oost- gebruikt voor het saneren van plan burg de mogelijkheid de huisvesting 'Nabij 't Groote Gat' Het college en administratie van de SJC en het houdt rekening met de mogelijkheid Welzijn voor Ouderen te bundelen. Ook een 'inhoudelijk samengaan' van deze twee stichtingen sluit het Oost burgse college niet uit. 'Structurele wijzigingen' zijn nodig omdat het overgrote deel van de kosten van deze Instellingen worden veroorzaakt door salarissen Het sociaal-cultureel werk VLISSINGEN - De drumfanfare 'Al- moet van het rijk al vijftigduizend pha'uit Vlissingen behaalde het afge- gulden inleveren, maar om een ge lopen weekeinde een vierde plaats dwongen 'koude sanering' te voorko- tijdens een showcdhcours in het Bra- men wil de gemeente dat bedrag bantse Oosterhout De drumband volgend jaar nog bijpassen. De waar- wist 24.9 punten bijelkaar te halen, schuwende vinger wordt opgestoken. Vierde plaats voor Vlissingse drumband op Brabants concours Het showconcours was georganiseerd door de drumband 'Sint-Jan' uit Oos terhout. De eerste plaats ging naar Concentia uit Breda met 17 punten. Visfuiken gestolen in Middelburg MIDDELBURG - L. A van de Z. uit Vlissingen heeft bij de gemeentepoli tie in Middelburg aangifte gedaan van diefstal van zes visfuiken. De fuiken. Hel aantal uilkeringstrekkers „We dienen er echter rekening mee te houden dat bij verdergaande kortin gen in 1985 het wellicht met langer mogelyk is alle werksoorten in het vierjarenplan op de aangegeven wijze te blijven subsidiëren", schrijft het college in de aanbiedingsbrief. Het gecoördineerd bejaardenwerk krijgt waarschijnlijk 10.000 gulden minder van het ryk. Uitkeringen Maandag stonden er onder andere zwemwedstrijden op het programma. TERNEUZEN De nieuwe lts aan de Axelsestraat in s Middags hadden de leerlingen de keuze uit een fiets- Terneuzen wordt woensdag 28 september officieel en bromfietspuzzeltocht, volleybal, badminton en sur- geopend. Ter gelegenheid daarvan werd maandag de fen. sport- en speldag voor de leerlingen gehouden. In de Ook vandaag (dinsdag) zijn er diverse sport- en ochtenduren kon er worden gebasketbald en getafel- spelactiviteiten gepland, onder andere een fietscross- tennist. In zwembad 'De Honte' werden zwemwed- wedstrijd, een behendigheidswedstrijd voor fietsen en strijden gehouden. bromfietsen en een voetbaltoernooi T - -D-". uicioim van «o vjoiu.atu. »ui»i.u. iici aauvai uuivciiiiE^iidnncis 111 waaraan de aanhangers ervan in Iran Er zijn tekenen die erop wijzen dat met een totale waarde van zevenhon- Oostburg is dit jaar ongeveer verdub- blootstaan. >--*-1- ---«- -- - ---- - het gronduitgiftetempo in de vrije derd gulden, zijn tussen dinsdag en beid ten opzichte van 1982. Dat geldt donderdag gestolen uit één van de voor zowel wwv- als rww-trekkers, vesten in Middelburg, tegenover de al is er sprake van een verschuiving van wwv naar rww omdat steeds meer mensen langer dan twee jaar werkloos zijn. Het college verwacht ook in 1984 een verdere toename van het aantal uitkeringstrekkers. Om dat de eisen voor de Beeldende Kun stenaarsregeling (BKR) flink ver scherpt zullen worden sluit het Oost- ZEVENTIG JAAR KERKORGANIST HANSWEERT - De 84-jarige orga nist Peet den Boer uit Hansweert was maandagavond zijn ontroe ring niet meer meester, toen bur gemeester H. Boer van Reimcrs- waal hem vertelde, dat hem als waardering voor zijn verdiensten voor de gemeenschap een konink lijke onderscheiding was toege kend. De heer Den Boer, die zijn 70-jarig jubileum als kerkorganist vierde, was zichtbaar geëmotio neerd toen de burgemeester hem de eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Na- ssau, op de jas speldde. Het zaaltje in Kaj Munk in Hans- weert was vol met belangstellen den; er waren stoelen te kort. Alvo rens tot de officiële handeling over te gaan, stond de burgemeester even stil bij de loopbaan van Peet den Boer. „Ik kan het niet nagaan", zei de burgemeester, „maar het zou me niet verwonderen als u de enige organist in Nederland bent die zijn 70-jarig jubileum kan vieren Het is een unicum". De hoge leeftijd van de jubilaris was voor de heer Boer aanleiding om de veranderingen in de loop der jaren onder de loep te nemen. Organist Den Boer had wellicht nog wel meegemaakt dat er geen electriciteit was, opperde de burgemeester. Dan de eerste wereldoorlog, vervolgens een eco nomische crisis, de inval van de Duitsers, de watersnood, een tijd van welvaart en tenslotte het tijd perk der electronica, waarin weer bezuinigd moet worden. „Allemaal veranderingen, maar één ding is niet veranderd, en dat is uw liefheb berij orgelspelen. Dat hebt u in dienst gesteld van de gemeenschap en dat is een groot iets", aldus burgemeester Boer. Domburgse Watergang. Hervormde vrouwen Ring Walcheren in Serooskerke bijeen SEROOSKERKE - De hervormde burgse college niet uit dat de kunste- café De Klos aan de Vlasmarkt in vrouwengroepen op Walcheren hou den donderdag 29 september hun jaarlijkse ringdag in Serooskerke. De dag begint om 10.00 uur met een dienst in de hervormde kerk 's Mid dags is er een bijeenkomst in het verenigingsgebouw. De groep van Sint Laurens voert dan een musical op Gelegenheids woord dominee Westkapelle WESTKAPELLE - Ds B van de Hei den, predikant van de gereformeerde gemeente in Woerden, houdt woens dag 28 september een gelegenheids woord in de kerk van de gerefomeerde gemeente aan de Koestraat in West kapelle, De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. NCVB Domburg naars die er nu nog gebruik van mogen maken straks een beroep op de bijstand zullen moeten doen. Bingo in 'De Zwaan' OOST-SOUBURG - De Molukse Werkgroep Souburg houdt zaterdag 1 oktober, in samenwerking met het buurthuis 'De Zwaan', een bingo avond in het buurthuis aan de Krom- wegesingel in Oost-Souburg. Aan de avond wordt muzikale medewerking verleend door de 'Sessionband' uit Oost-Souburg. De bingo-avond begint om 20 00 uur Expositie Middelburg MIDDELBURG - De in Lancaster (GB) geboren kunstenaar Chris Bums exposeert tot en met 31 oktober Middelburg. Het gaat om krijt- en potloodtekeningen, die Burns sinds in Middelburg heeft vervaardigd L. Q. PHERNAMBUCQ (CNV): OOSTDIJK De bedrijfsgezond-' heidszorg van de werknemers in Zee land mag in geen geval worden i DOMBURG De afdeling Domburg Jergebracht bij de distrlcls gezond- van de NCVB kwam in het Schutters betdsdienst Zeeland, die volgend hol te Domburg bijeen onder leiding Jaar werkzaamheden begint. Deze van mevrouw D Labmyere-Bastiaan- aorf 'huls sespeciallseer. se De heer J A E Bruheim uit i' bedrijfsgezondheidsdiensten zoals Waarde liet dia's zien van Walcheren bedrijfsgezondheidsdienst Zee- en Zuid-Beveland De volgende bij- !an^ Dlt ste,de d»stnctsbestuurder eenkomst wordt woensdag 19 oktober Q' Phernambucq van het CNV gehouden in het Schuttershof. Me- ?eeland '"aandfS l'-'dens een verga- vrouw Simoncelli-Nieuwehuis laat dennK 'n Oostdijk van de CNY-afde- dan films zien over het Wereld Natuur K Reimerswaal. Fonds. Dc bijeenkomst begint om half Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen fesclo. KOUDEKERKE Der Boede, 10-11 lur: uitzending radio Der Boede. MIDDELBURG Molenwater. 9.30- 7 uur: Miniatuur Walcheren, lasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- ,je ;0OSTBURG St.-Antoniuszieken- ■huis-verpleeghuis De Stelle, 10-11.30 iur; uitzending radio Delta. TERNEUZEN Julianaziekenhuls, 20.15-22.15 uur: uitzending radio Juliana. VLISSINGEN Bethesda-St.-Jo- sephziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa. Bachten Komme, 19.30-21.30 uur. con- jlactavond Soos Gehandicapten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Roxy I. 20 uur. Brandende liefde, 16 jr. HAAMSTEDE De Bewaerschole, 14-17 uur: foto-expositie (t/m 28/9). HEINKENSZAND De Stenge. 10-12 en 14-17 uur: werken uit de Vlissingse kunstuitleen (t-'m 710), MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: Nomadische bouwwerken van Jeroen van Westen en Thijs Ver aart (bm 29/9). Zeeuwse Centrale Muziekbibliotheek, 9-17.30 uur: 'Lof en spot, tweehonderd vrouwenportretten', overzicht blad- muziekomslagen (t/m 30/9). Zeeuws Kunstenaarscentrum, 10- 17.30 uur: werken van Barbara Jean. Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. OOSTBURG Atelier 66, 10-12 en 14-18 uur: werken van Jan Ver- schoore. SAS VAN GENT Bibliotheek, 13.30- 17.30 uur. werken van Hanneke Bron wasser (Urn 30/10). acht. CDA Domburg OOSTKAPELLE - De afdeling Dom burg van het CDA vergadert woens dag 28 september in het hervormde Phernambucq meent dat nog teveel gemeenten het bedrijfsgezondheids- werk aan met-gespecialiseerde artsen overlaten. Dit zijn beunhazen in fei te". zei de districtsbestuurder. ..De Schouwse artsen, die onlangs scherp de districts gezondheidsdienst kriti- gemeentecentrum aan de Dorpsstraat seerden, moeten zich wel realiseren in Oostkapelle De bijeenkomst staat in het teken van de gemeentepolitiek. De drie CDA-raadsleden L Wattel (wethouder), ing S. J. Lous en W. Warners zullen het thema toelichten, waarna erover kan worden gedlscus- dat bijvoorbeeld toetredingskeurin gen, verzuimbegeleiding en werk- plaatsonderzoek nooit tot hun wezen lijke werkpakket hebben behoord". De districtsbestuurder keerde zich voorts tijdens de bijeenkomst tegen sieerd. De vergadering begint om acht ongeorganiseerde werknemers. „Dit uur 's avonds vakbeweging een doorn in het oog", betoogde Phernambucq. „Zonder zelf' maar emge positieve bijdrage te leve ren. wordt door de ongeorganiseerden op grote schaal geprofiteerd van de door hun georganiseerde collega's be reikte resultaten op sociaal terrein". De bestuurder noemde de ongeorga niseerden een negatief element in het noodzakelijk samenspel tussen werk nemers in de onderneming en de bedrijfstak. Hij ging er van uit dat het hen voornamelijk om het materiele voordeel te doen is. Hij vertelde voorts dat binnen het CNV thans wordt nagegaan op welke wijze het lidmaatschap van een vak organisatie meer zichbaar kan wor den gemaakt Phernambucq gaf aan dat aan verscheidene mogelijkheden wordt gedacht. „In het cao-overleg kunnen de vakbonden bijvoorbeeld een heffing op de totale loonsom bepleitenaldus de districtsbestuur der. „Uit dit geld kan een deel van de contributie worden terugbetaald" Verder wees hij op de mogelijkheid van een koppeling van vakbondsrech ten aan sociale zekerheid. B en w Sluis hebben moeite met bedrag voor coördinator werklozenprojecten SLUIS Het Slu'ise college van b en w heeft moeite met het hoge bedrag dat beschikbaar wordt gesteld voor het in vaste dienst nemen van een coördinator van dc regionale werklo zenprojecten. De man krijgt geduren de éën jaar - tot 1 oktober 1984 - een vaste baan met een salaris van ruim 63.000 gulden bruto. „Gelet op het aantal bereikte werklo zen. gerelateerd aan het totale aantal werklozen in de regio hebben wij toch wel moeite met een beschikbaar te stellen bedrag", schrijft het college ln het voorstel aan de raad. B en w van Sluis voelen de vaste aanstelling en het bijbehorende salaris als 'een ons opgedrongen zaak' Het college bena drukt dan ook dat de aanstelling niet 'automatisch' verlengd zal worden „Gelet op de kosten en de noodzaak tot bezuinigen op vele beleidsterrei nen zou dit ook niet juist zijn", staat in het voorstel. „De aan te stellen projectleider zullen wij hiervan duide lijk op de hoogte stellen" Ondanks al die bezwaren en het ge voel dat deze beslissing is 'opgedron gen' vraagt het Sluise college de raad in te stemmen met het voorstel. De gemeenteraadsvergadering begint donderdag 29 september om 19.30 uur. Optreden Divine in 'De Hooizolder' WESTKAPELLE - De Amerikaanse zanger en filmacteur Divine verzorgt zondagmiddag 2 oktober een optre den in disco De Hooizolder' In West kapelle De bekende artiest is gespe cialiseerd in het vertolken van vrou wenrollen Het optreden begint om 17.00 uur. Zandstroomcontact in Middelburg MIDDELBURG De Vrouwencon tactgroep Zandstroomcontact houdt woensdag 28 september de maande lijkse contactochtend Op het pro gramma staan een lezing en een dia vertoning over voetverzorging De bij eenkomst begint om half tien ln De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat ln Middelburg. Appeldienst Roxy II, 20 uur: Hot Bubblegum in TERNEUZEN Galerie Tierelantijn, het leger, 16 jr. - - Clnem'Actueel 1,20 uur- Merry Chirst- nas Mr. Lawrence. 16 jr. 13-18 uur keramiek van Joke Fleur It'm 30/9). Hal 'Ter Schorre', 11-21 uur: fotopro- lem'Actueel II. 20 uur Flash Dan- jekt 'Kwaliteit' (t'm 12 10). a.l. Cinem'Actueel III, 19.30 uur: Gandhi, tl GOES Grand. 20 uur: Porky's (II), 16 jr. HULST De Koning van Engeland. 20 uur: Gandhi, a.l20 uur Octopus- ty. a.l,20 uur: Brandende liefde, 16 jr. 20 uur: Alice, 18 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur Octo- pussy, a.l, TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Hot Bubblegum in het leger, a.l.; 20 uur: An officer and a gentleman. 12 jr, VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Brandende liefde, 16 jr. Alhambra II, 20 uur: An Bloem, 12 jr. TENTOONSTELLINGEN Museum, 9-12 en 13-17 en 19-21 uur 'Stad aan het water' (t'm 12/10). VEERE Grote Kerk. 10-17 uur: Het landschap in de Delta (t/m 30/9). Markt 12, 8-18 uur: schilderyen van Veere en watersporten door Angeli- que van den Bom (t/m 30/9) VLISSINGEN Museum. 10-12 30 en 13.30-17 uur: 'Nieuw tussen oud' (t/m 7/10). Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17 30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieeën en insekten. YERSEKE Atelier 'Dam twee', 10- 18 uur. expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun stenaars IJZENDIJKE Museum, 10-12 en AXEL Galerie Bellemans, 10-18 13 30-17 uur 'Radio in oudeen nieuwe illustraties van Fiel van der Veen stijl' (t'm 18/12). 'tot 1/10) oude kinderboeken •choolplaten. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 13,30-17 uur: werken van Wim Schutz Ifm 16/10). HOMBURG Biologisch Museum, 11-17 uur: 'De natuur in Zeeland' Hloemdijken in Zeeland' GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur. 'De middeleeuwse dorpskerken 'Ui Zuid-Beveland' it/m 30/10). Uinchcafé, 9-18, 9-21 uur: werken van toette Ottex (t/m 30/9). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 look voor mllleuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-30251, van 10.00-24 00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijr van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. INSTELLINGEN OM DE TAEEL OOSTBURG De gemeente Oost burg wil meer lijn brengen in het aanbod van een groot aantal cur sussen door uiteenlopende instel lingen als vrouwenorganisaties, dc avondscholengemeenschap, de emancipatiegroeperingen, het ZIKV, de Zeeuwse Volksuniversi teit en de sociale school. Het doel is de opzet van een soort 'educatief netwerk' waann het aan bod van cursussen overzichtelijk wordt gepresenteerd in één folder en belangstellenden zich centraal kunnen aanmelden. Dat zou de in woners van de gemeente meer dui delijkheid verschaffen als ze wel iets voelen voor een bepaalde cursus. Bovendien kunnen de organisato ren van cursussen hun bezigheden meer op elkaar afstemmen zodat doublures worden voorkomen. Wel- zynsambtenaar J. Smeets van Oost burg hoopt dat dit najaar nog de eerste bijeenkomst van de betrok ken Instellingen wordt gehouden. „Het gaat om een soort administra tieve overkoepeling" legt hij uit. „Degenen die iets organiseren kun nen hun aanbod op elkaar afstem men, tijdstippen afspreken, cursis ten doorsturen, etcetera. Het komt nu nog maar al te vaak voor dat een instellingen alle moeite moeten doen genoeg cursisten te krijgen, terwijl een andere instelling met precies hetzelfde probleem zit" Verspilling Hij onderstreept dat de organisato ren van cursussen zelfstandig zul len blijven. „Het gaat erom dat zinvolle initiatieven gebundeld worden zodat ze haalbaar zijn. Nu vallen er steeds weer nieuwe plan nen in het water omdat er te weinig belangstelling voor bestaat. Het is goed mogelijk dat nieuwe initiatie ven wel van de grond komen als andere instellingen ervan op de hoogte zijn en erop kunnen inspe len". Smeets signaleert momenteel een 'zekere verspilling van energie' ZVU had de gemeente vorig jaar al om zo'n educatief netwerk ge vraagd. Maar pas volgende maand wordt duidelijk wat er met de vol wassenen-educatie in het land gaat gebeuren Daarna kan het netwerk worden opgezet Smeets. „Achtergrond van die coör dinatie in het regionaal cursus- senaanbod is het feit dat we hier toch al m een dunbevolkte streek zitten Als de initiatieven niet wor den gebundeld dreigt verlies van mogelijkheden, zodat cursisten ge dwongen worden wekelijks naar Terneuzen te gaan". Een belangrijke rol in dat netwerk is weggelegd voor een 'educatief centrum' dat volgens Smeets ge makkelijk Ingericht zal kunnen worden in het nieuwe multifunctio neel centrum. Daar kunnen belang stellenden overzichtelijk kennisma ken met de mogelijkheden in de regio, en zich bovendien voor alle aangeboden cursussen Inschrijven „Dat zou de volgende stap zijn", zegt Smeets, „als blijkt dat de in stellingen wel iets voelen voor zo'n coördinatie in het aanbod Vlissingen VLISSINGEN Zondag 2 oktober wordt in de Sini-Jacobskerk ln Vlis singen de maandelijkse appèldienst gehouden Het onderwerp van deze dienst is 'Je geloof tonen9'. Voorgan ger is ds C M Krijger. Medwerklng verleent de interkerkelijke cantorij onder leiding van de heer Jakobse. De diens* begint om 10.00 uur. samen zang vanaf 9.45 uur Fietser gewond bij val in Middelburg MIDDELBURG - De 20-jarige P. B. uit Goes is maandagmiddag om streeks tien over half vijf ernstig ge wond geraakt bij een ongeluk op de Kleverskerkseweg in Middelburg De jongeman kwam door nog onbekende oorzaak met zijn flets ten val op het moment dat hij werd ingehaald door de 30-jarige automobilist J. C de H. uit Gapinge Met een ernstige hoofd wond is B. overgebracht naar het Gasthuis m Middelburg. Israël-avond in Middelburg MIDDELBURG Het bestuur van de Middelburgse wijk vereniging Zuid- West-Centrum' heeft een 'Israel- avond' georganiseerd, die woensdag 28 september om acht uur begint in De Brasserie aan de Lange Delft ln Middelburg. Twee vrijwilligers vertel len aan de hand van dia's over hun ervaringen ln twee kibboetsen in Is rael. Leden van het Israel-comlté de monstreren artikelen uit dat land PAARDENMARKT UTRECHT UTRECHT (ANP) Op de paardenmarkt in Utrecht zün maandag 236 paarden aan gevoerd. De prijzen lulden als volgt (gulden per stuk. slachtpaarden per kg geslacht gewicht i luxe paarden 2900-3900. werk paarden 2200-3250. oude paarden 1725-2400, 3-jange 1700-2650. 2-Jarige 1450-2500. veu lens 300-1300, hitten 650-1500. pony's 200- 900, oude slachtpaarden 4.30-6.00, Jonge slachtpaarden 8 10-7.30. Handel: slacht paarden redely k, pony's slecht. Veiling Bergen op Zoom, Maandag 26 september. Aardbeien per doosje 1,02-1.56; aardbeien per kilogram 2,50: bramen per doosje 75-77 pruimen per kilo 2.40-3.00; James Grieve 26-82; Goudreinetten 82-1.00 Lombarts Calville 23-58; Cox d'Orange 71-1.40. Odin 70-84. Glorie van Holland 22-52. Lobo 26-33, Bonne Louis 29-71, Beuré Alexsnder Lucas 39, Beurré Hardy 51-80; Conference 54-80. Saint Témy 80-81 Doyenne du Cormce 80-1.04 aardappelen 10-79: bloemkool 28- 1,01. rode kool 22-59: witte kool 26: spits kool 72. savooy 13-31. andijvie 41-85, spina zie 60-1.25; breekpeen 14-35, knolselder per stuk 16. kroten 11. snijbonen kas 1,80-5,40 pnncessebonen 1.23-1.48. spruiten onge schoond 35-1.60 prei 28-57. sla 12-21; kom kommers per stuk 23-86 komkommers per kilogram 66. tomaten 3.60-10.10, vleestoma ten 10,10-11,50. paprika per stuk 32-40. courgettes 1,60. broccoli 1.80-2.00; bos pe terselie 22. bos selderij 19 Marktbericht Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, vcilpunl Kapelle van maandag 26 september 1983. Bramen ln doosje I 98-1.-. II 88, Industrie 1.60. voorverkoop Beurré Alexander Lucas I 75 85 £H. I 65 75 87-900. II 60 85 67 II 55 60 36 Voorverkoop conference II 65 75 92. TI 55'65 92. II 45/55 45. Cox's Orange Pippin; I 909 74. I 80/90 1.22. I 75/80 1.37, I 70'75 1.24-1.45.1 65-70 1.32.1 80'65 86-99, II 9073,11 80 90 1.12. U 75 80 1.28. II 70 75 1.- 1,33, II 65 70 97-1.09. II 60 65 74-83, II 55 60 35 Goudrelnette 195 69-92.1 85 95 97-98.1 75'É5 1.14. I 65 75 1.01, II 75 85 1.13, II 65-75 92 Odin 1180 69-76, II 70/80 85-92, II 65/70 86, li 60'85 45-52, I 70-80 95. I 65/70 78-83 James Grieve II 70 80 60. II 65 70 45 Ingrid Marts I 75 81. I 6575 73. I 60 65 46 Dovennë du Cornice II 8090 98-1,01. H 7080 1.16-1.21. JI 65 70 1,-. II 61) 60 71. Bonne Louisse I 70 80 1,34, I 60 70 98-1,03, I 55/60 68-72, I 50-55 34-36, II 60 70 77, H 55 60 57. II 50/55 31., Conference I 65 84.1 5565 96. II 65 71-79, H 55 65 73-76. II 45 55 31-38 Leglpout 175 8211 65 75 96 1 60 65 76.155 60 64. II 75 47. II65 75 56, II 6065 40. Saint Rémy II 50 60 35 Beurré Hardy. I 70/80 69, 1 65-70 56-58. I 60 65 42-47. II 80 42, II 70 80 45-63, U 65-70 41-51. II 60 65 41. II55 60 31. Frankenthaler 3.20 per kilo. Frambozen 1.40-2.10 Reine Victoria II 80-1.20. Groente kropsla 41. snijbonen 4.10-4.30, bloemkool' 50-95. prin cessebcnen 2,-. aardappelen 61-65. Groentenveiling Barrndrecht. 26 septem ber 1983. Aardappelen, bintje bonken 61-86. groot 30-46, eigenheimers 81-100. lckkerlanders 46, doree 75-80, bleekselderij 8-45. boeren kool 14-43. bospeen 85-1 70. broccoli 1.10- 3 60. Chinese kool 38-80. knolselderij 36-51. koolrapen'37-70. groene kool 64-79 witte 27-42, rode 28-62. gele 28-56, kroten 13-72. groene paparika 1.60-2 00. peterselie 21-94. postelein 2.5^ prei 83-1.01. rabarber 68, selderij 12-36, snijbonen 3.70-6.20. sperde- bonen 1 00-2.06, sperclebonen kas 3.20-4 50. spinazie 1 76-2 25- spitskool 3974. sulkér- mais 10-95 vleestomaten 8.00-12 20. cock- talltomatcn 9.80. uien bonken 60-80, grof 48-68, grof rood 99, middel 32-58, middel rood 72 drieling 23-46. drieling rood 17 pikler 20-34. geschoond 95-1.01. venkel 1.60- 360. winterpeen grof 25-50, middel 14-42, fijn 9-32, witlof kort 1 6.00-7.80. lang 1 5 40-6.90 kort 2 4.70-5 40. lang 2 4.60-5.80. klasse 3 3.00-4 70, Ijsbergsla 73-2.13. prul- men reine victoria 3 20-3.40. oogmeloenen fi si 2.40-3 50.8 1 70-3.20. 9 1.50-2 50.12 90-1.5p 15 40-1 00 ananasmeloenen 1 20-2 40. drui ven allcante 2.80-4.90. frankenthaler 2 2p- 3 50. pompoenen per kilo 10-50 ■operatieve Tuinbouwveiling 'Walche ren' B A. te Middelburg Marktbericht van maandag 26 september 1983 Aardappelen Bintje BO 46 GR 38-45. DR 16-18. KR 30-66 Appelen Goudrelnette II 80 90 84-85 Cox II 80 90 127. 70 80 151-155 James Grieve II 70 80 71-80 05 70 69 Alkmene H 80 90 104. 70 80 144 6070 110 Elstar4I 70 80 180. 65 70 137 Peren St -Remv II 6570 79. 55 65 39 Conference II 6570 82. 5565 48-59. Druiven 449-460 Paprika groen 242-247, rood 365-370. Tomten A 187-111, B199-115: C I 59-67 Tomaten A II 72-113. B II 80-118, C II 53-55 Pruimen 116-200 Meloenen 176 248 GROENTEN Andijvie 54-93 81a 50-54 Sperziebonen 162-255 Pronkbonen 135-145 Kassnybonen 488-516. Witte kool 57. Rode kool 59-76. Savoole kool 50-78. Spitskool 31-39. Prei 56-68. Winterpeen 24-52 Uien 34 44 Boskroten 30-32 BoMcldcnj 36-44 Peterselie kg 215-226 Maïskolven 16-45. Broccoli 258-352 Aubergines 267-278. Bloemkool 4 99-135. 6 75-121. 8 64-90,10 42 Komkommers 41'51 58-76; 51/61 86-85; 61/76 89-92

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13