Problemen Zeeuwse Kruis wereld geholpen uit de KATAPULTEN CPC krijgt 1,6 miljoen subsidie van overheid De Rabobank heeft méér voordelen dan alleen de lage hypotheek-rente! Kraamzorg in de rode cijfers 'L> t822xV '•Lv.i lijt „1 V.y.v?v PZC/prov,ncie 11 mEUWE DIRECTIE EN ORGANISA TIE Zeeuwse Kruis zoekt nieuwe huisvesting Rabobank Q UNIEK WATERKRACHTPROJECT ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1983 De dienst kraamzorg van de provinciale vereniging 'Het Zeeuwse lis'zit in de rode cijfers. Dal is een gevolg van de landelijke vermindering ran het aantal verzorgingsdagen, het achterblijven van hel gewenste Ijatuurlijk verloop onder de medewerkenden en een te lage opbrengst per irgingsdag. Omdat de financiële afwikkeling over 1981/1982 nog niet ld is. staat de omvang van de tekorten nog niet vast. Voorzitter J. de Kam m algemeen directeur P. den Boer moet rekening worden gehouden met «korten van enkele tonnen. Hetbestuur van de provinciale vereniging vindt dat er een speodige oplossing noet komen voor de problemen. Daarbij worden voorshands ontslagen met uitgesloten, al is daar zo beklemtoonde Den Boer op dit moment nog -jets over bekend. Gestreefd wordt naar een oplossing die de werkgelegenheid iet aantast. Bij de dienst kraamzorg in Zeeland werken ongeveer 160 mensen. 3.C.1 j-usjGOES De interne proble- men die sinds 1981 voor de nodige beroering zorgden in nsijtie provinciale vereniging Het Zeeuwse Kruis' zijn uit Je wereld. Bestuur en mede- 0119 werkers hebben de strijdbijl tt begraven. „De interne strub- Huii telingen en spanningen beho- ren tot het verleden," aldus ten opgeluchte voorzitter J. ie Kam („Ik voel me heel wat meer happy dan een poos ge leden") vrijdag. Si] maakte duidelijk dat er een vrij- n,m geheel nieuw directieteam is ge- sjrmd; dat er verbeteringen zijn aan- «bracht in de onderlmge communi- 18 »tie en interne organisatie; dat er k uitsluitsel is gekomen over de hoogte ..aJjnn de bestuurskosten; dat er een f. bdememingsraad op komst is. De 4 ierkne ïemersdelegatie die over een en mogelijkheden om sa- stappen - laat staan van dan komt in de tweede flict te meer van groot belang is. nu er Oder met bestuur en directie onder- men met enkele andere besluiten - is geen spra- plaats gezamenlijke de komende tijd veranderingen op til Sndelde. heeft zichzelf inmiddels op- instellingen een jf~ T-"- - - if" T -3r; Hui ïfrl5f w t «env o Er zijn in de provincie 3 centra in Terneuzen voor Zeeuwsch-Vlaanderen. in Middelburg voor Walcheren en in Goes voor de Bevelanden en Noord-Zeeland Voorzitter De Kam wijst erop dat de problemen in het hele land spelen. Het kraamzorgwerk wordt betaald door de ziekenfondsen en de pazrticuliere ziektekostenverzekeraars. De tarieven worden vastgesteld door het centraal orgaan tarieven gezondheidszorg (COTG) en die zijn in feite niet kostendek kend. Er is afgesproken dat het aantal van 10 verzorgingsdagen per cliënt per 1 januari 1985 omlaag gaat naar 8. Daardoor zullen er minder mensen nodig zijn en daardoor weegt het feit dat er weinig doorstroming is onder het personeel, nog eens extra. Dat geringe verloop wordt toegeschreven aan de slechte economische situatie ..Het landelijk beleid dat wordt uitgestippeld, is heel belangryk voor datgene wat in Zeeland aan maatregelen nodig is". aldus voorzitter De Kam tuur. Die werden uitgewerkt en Naar aanleiding van de kritiek op het verfijnd met hulp van de Zuidholland- financieel beleid liet het bestuur in- se kruisvereniging en een organisatie- tussen een registeraccountant en een Zeeuwse Kruis' niet hoger liggen dan dat Voorzitter De Kam verzekerde bestuurskosten bij 'Het adviseur. In oktober '82 werd, in af wachting van een nieuwe opzet, een interimdirectie gevormd (onder voor zitterschap van adviseur J Marcks, oud-marine-officier), die in juni '83 de werkzaamheden kon beëindigen De deskundige van de Nationale Kruis- bij vergelijkbare zusterorganisaties, vereniging een onderzoek instellen. Het misverstand erover ontstond Er is vooral gekeken naar de post doordat onder bestuurskosten ook bestuurskosten, die te .hoog zou zijn. andere kosten (zoals deskundigheids bevordering medewerkers en ac- Uit de rapportage (april '82) bleek dat countantskosten) waren begrepen. Voorzitter De Kam liet weten dat bestuursleden uit het nu afgesloten verpleegkundig directeur F Hermans ring van de financiële verslaglegging conflict geen persoonlijke consequen- erden door het bestuur overgeno- ties verbinden; er stapt niemand op vernieuwde directie bestaat sinds die er geen laakbare feiten waren gecon- tijd uit algemeen directeur Den Boer. slateerd. Aanbevelingen ter verbete verpleegkundig directeur F Hermar en medisch directeur D. Wieringa GOES De provinciale vereniging 'Het Zeeuw se Kruis' onderzoekt de nen De Kam en Den boer. om een verken ning. Van definitieve ,.We zijn met de werknemersdelegatie tot overeenstemming gekomen, dus het conflict is opgelost Dat wil niet zeggen dat het bestuur geen blaam treft. Wij zullen, net als anderen, best fouten gemaakt hebben Er waren verschillen van mening en daarover is een compromis bereikt Geven en nemen heeft hier duidelijk een rol gespeeld." betoogde De Kam. mogelijk es. dan Baat de Veranderingen voorkeur naar die oplos- De voorzitter van het kruiswerk wees sing uit. Lukt dat niet, erop dat het beëindigen van het con- irzitter De Kam en de nieuwe leen directeur P. den Boer herin- ien eraan dat er sprake was van AJ„1e probleemvelden; een verschil Q„jj lening tussen bestuur en medewer- (enden over een reorganisatievoor- het bestuur; een aantal mede- tenden had bezwaar tegen het het bestuur gevoerde financieel «leid; er was een onderbezetting ont daan in het management van de itreniging. Het belangrijkste geschil punt was met name de structuur van directie. Het bestuur wilde één !cteur met een staf: de meerder- ïld van de medewerkenden stond snmeerhoofdige directie voor. waar- iook de verpleegkundige sector ver- mwoordigd moest zijn. commissie van goede diensten Blindenbach en J. de Voogd *acht voorstellen op tafel voor de i Beest wenselijke organisatiestruc- i:a|rentoonstelling ea Cordes en Jabriëlle Lelieveld IIER1KZEE - In galerie Tussen de linKfivens aan de Visstraat 12 in Zierik- hangt nog tot 2 oktober werk van i Cordes uit Amsterdam en Ga- irzSlrièlle Lelieveld uit Zierikzee. Cordes stelt werk tentoon in aiengde technieken, abstract en il- btratief. Gebrielle Lelieveld heeft in geëxposeerde olieverven veelal de Kterschelde als onderwerp geno- en. iaierie Tussen de Havens is geopend taderdags van 13.00 tot 21.00 uur. Hdags van 13.00 tot 17.00 i van 10.00 tot 17.00 uur ke. Het betekent in elk kantoor te gaan bou- geval dat het plan voor wen. Daarbij wordt ge- een nieuw provinciaal dacht aan een bouw- bureau in Kapelle (plan plaats in het zogenaam- Eliwervei thans defini- de Magnolia-gebied te tief van de baan is. van- Goes, vlakbij het sta- wege financiële redenen tion. Als mogelijke Directeur Den Boer zegt nieuwbouw in aanmer king. Den Boer onder streepte dat een uitbrei ding van de huisves- tingsmogelykheden wel urgent is Als noodop lossing zijn er op het dak partners noemen zitter J. de Kam en alge dat er ten aanzien v oplossing meen directeur P. den nijpende ruimtepro- Boer: de regionale in- bleem 'een twee sporen- het ners gezet stelling voor ambulante beleid' geestelijke gezond heidszorg (het Zeeuw instituut geestelijke zondheid) en de dis tricts gezondheids- gevoerd wordt, eerste plaats wordt nog onderzocht of de er m enigerlei vorm uit- volksge- breiding mogelijk is op de huidige locatie aan de Goese Beatnxlaan. dienst, die in oprichting Achter het kantoorge- is. Wellicht dat ook het bouw van het kruiswerk Zeeuws consultatiebu reau voor alcohol en drugs kan aanhaken. Het gaat, zo beklemto- staat nog een complex- van een kledingbedrijf (dat in surseance van betaling vekeert). Als aanschaf van de pand zijn. Hij noemde in dit verband de invoering van de wet voorzieningen gezondheidszorg, die waarschijnlijk per 1 juli '84 voor het Zeeuwse kruis werk zal gelden. De regionalisatie van die wet zal ongetwijfeld gevolgen heb ben voor de huidige organisatie van het huidige kantoor het. werk: het is onder meer de vraag tijdelijk enkele contai- of de 10 basiseenheden allemaal blij ven. Voorts kan worden aangenomen dat de komst van een districts gezond heidsdienst in Zeeland een herschik king van activiteiten nodig en zinvol maakt. Te denken valt aan een over heveling van de diensten tuberculo sebestrijding en geslachtsziektenbe- harte strijding en jeugdgezondheidszorg ht. Ste- van kruiswerk naar gezondheids dienst. Op langere termijn kan er mogelijk verandering komen in de wijze waarop de gemeenschap via de algemene wet bijzondere ziektekos ten (awbz) het kruiswerk financieert. Landelijk wordt erover gepraat of die financiering een ander wettelijk kader moet krijgen. Een woordvoerder van de gemeente Goes zegt dat de bouw van een kantoor in het Magno- liagebied geen proble men geeft en door de gemeente v wordt toegeji dchouwkundig-p Etnolo gisch past zo'n activi teit ook prima in de ontwikkelingen die in de omgeving van het Goese station zijn voor- ADVERTENTIE' Geen verband tussen leukemie en kerncentrales ROTTERDAM (ANP) Bij kin deren die wonen en leven in de buurt van een kerncentrale komt niet meer leukemie voor dan bij kinderen die elders in Nederland wonen. In ons land worden geen geografische ver schillen in voorkomen van leu kemie vastgesteld. Dit is een van de resultaten van een epide miologisch onderzoek naar leu kemie onder kinderen, jonger dan 15 jaar. Het onderzoek is verricht door dokter H. A. van Steensel-Moll, die hierop is ge promoveerd tot doctor in de Seneeskundc aan de Erasmusu- niversiteit in Rotterdam. Uit het onderzoek, dat in samen werking is verricht met de Stich ting Nederlandse Werkgroep Leukemie bij kinderen, blijkt verder dat drie op de honderd duizend kinderen lijden aan deze meest voorkomende vorm van Itanker bij kinderen Leukemie wordt iets vaker vastgesteld bij Jongens dan bij meisjes Vijftig Procent van de leukemiepatien- tjes is bij vaststelling van de ^okte jonger dan vijf jaar. Uit een schriftelijke enquête de onder moeders van patientjes en tiet-patiëntjes blijkt dat bij moeders van kinderen die leuke mie hebben het gebruik van slaap- of kalmeringstabletten, contact met chemische stoffen m het beroep, hormoongebruik. röntgenfoto's en een dreigende tiskraam tijdens hun zwanger schap vaker voorkomen. Welke chemische stoffen hier mogelijk ^n rol bij spelen is niet bekend. 847 Variabele Rente Hypotheek met maandbetaling en gemeentegarantie Ruime keuze in hypotheken: de Variabele Rente Hypotheek de Rente Stabiel Hypotheek de Vaste Rente Hypotheek Alleen de Rabobank heeft zoveel verschillende hypotheken, u krijgt dus altijd de hypotheek die bij u past' Maak een afspraak met de hypo theek-specialist van de Rabobank voor een advies op maat. geld en goede raad SAS VAN GENT Dc n kende fabriek CPC Nederland in Sas proces Maakte de CPC vroeger voor Gent heeft van het ministerie het drogen van het produkt gebruik van economische zaken cht ton gekregen 1 gebroken. De noviteit_zit in het droog- '81' (ingesteld door het ministerie an economische zaken) voor haar ooruitslrcvend beleid ten aanzien au energiebesparingen. van stoom, nu worden de uitlaatgas sen van de warmtekrachtinstallatie Met ingang van 1 oktober is het verboden een katapult te hebben, die bod overigens terecht, voor het ge- als gevaarlijk moet worden beschouwd. Katapulten mogen ook niet val de katapulten worden gebruikt meer worden gemaakt, ingevoerd, verkocht of zelfs geschonken. Zij bij rellen. Hij meent dat er slechts leveren volgens de politie een ernstig gevaar op voor de veiligheid van een enkele in omloop is in Terneu- mensen en hebben geen enkel maatschappelijk aanvaardbare bestem ming. De katapult die duidelijk is bedoeld als speelgoed, bijvoorbeeld voor het oplaten van een vliegtuigje of parachute, is nog wel toegestaan. De andere moeten worden ingeleverd bij de politie, waarvoor een kleine vergoeding wordt gegeven. zen. die in een fabriek is gemaakt. ..Wie er een wil hebben gaat toch naar België. Daar wordt alles ge haald wat niet mag. Ook vuurwa pens en vuurwerkaldus de heer Rombouts. Overtredingen worden bestraft met kocht. ..Dat zal wel meevallen. Ik twee maanden hechtenis of een boe- denk niet dat er vijf binnen zullen te van 4000 gulden Het verbod is komen", aldus een politiewoord- een gevolg van een koninklijk be- voerder. sluit van 19 juli. waarbij de gevaar- De Vhssingse politie heeft evenmin lijke katapulten worden beschouwd enig besef van het aantal katapul- als ongewenste handwapens Het ten dat in de Scheldestad aanwezig gaat hierbij om de zogenaamde 'be- is Handelaar J A. de .Rie van drijfsmatige' katapulten', die dus in Sporthuis Olympia aan de Nieu- zegt nog nooit te hebben gemerkt een fabriek zijn gemaakt Daarvoor wendijk in Vlissingen heefter in het clal er in Terneuzen ook maar een wordt een vergoeding van vijf gul- verleden 'onnoemelijk veel' ver- den gegeven. Zelf gemaakte kata- kocht. Nu zijn ze volgens hem niet pulten worden vergoed met vijftig meer te koop. omdat de importeur cent en onderdelen met een dubbel- ze niet meer in de handel brengt. Inderdaad is dat onze vrees. Dat heb je nu eenmaal in een grensgebied. Je kunt dat nauwe lijks voorkomen", aldus een woordvoerder van de gemeentepo litie in Terneuzen, die overigens katapult is verkocht. „Ik kan me niet herinneren er een te hebben gezien in Terneuzen". aldus de poli tiewoordvoerder. tje De politie bepaalt, wanneer een „Een jaar geleden was er al sprake Hij zegt verder vernomen te hebben katapult gevaarlijk is en w van een verbod en sindsdien is men van maatregelen in België, om ook met en zal dat van geval tot geval gestopt met de invoer", aldus de daar de handel in vuurwapens meer n banden te leggen door strenge- heel anders tegen vuurwapens wordt aangekeken Daar horen zij beoordelen. heer De Rie. Wat verstaat men onder een kata- Zijn klanten bevonden zich volgens re voorschriften. „Zekerheid daar- puit? De officiële omschrijving hem vooral onder de jeugd. De over heb ik echter nog niet. Het zou spreekt van een schiettuig, dat be- prijzen vanéerden van dertig tot wel wenselijk zijn. maar dan zit je staat uit een voorwerp waaraan een vijftig gulden of meer. ,,De katapul- altijd nog met Frankrijk, waar weer elastisch of veerkrachtig materiaal ten van dertig gulden hadden een is bevestigd, waarmee projectielen armsteun Die verkocht ik regelma- kunnen worden afgeschoten, die tig Die van vijftig gulden hadden traditioneel op de boerderij. Dat is ernstig lichamelijk letsel kunnen bovendien een pistoolgreep. Dan historisch gegroeid. Je mag er ook veroorzaken en dat met de hand had je ook nog katapulten met bijna overal vrij jagen, met uitzon- wordt bediend. We kennen ze van richtmiddelen. Die zijn nog veel dering van de strikt particuliere oorsprong waarschijnlijk nog uit duurder'aldus de heer De Rie. terreinen.aldus de politie van Ter- onze eigen jeugcUaren. in de vorm Het verbod betekent naar zijn zeg- neuzen. van een gesplitste tak. met een gen eigenlijk geen enkel omzetver- Veel van de bedrijfsmatige katapul- elastiek og een rubber band aan de lies voor zijn bedrijf. ..Het was ten zijn ingevoerd uit Duitsland uiteinden bevestigd. De trefkracht slechts een bij. -artikel Er zijn bo- door een importeur in Groningen, was gering en het bereik bleef vendien katapulten die nog wel zijn Een woordvoerder van dit bedrijf meestal beperkt lot enkele meters toegestaan, bijvoorbeeld die om vis- zegt ook geen enkel idee te hebben De tref zekerheid was afhankelijk voer in het water te schieten. Nee. van routine, vaste hand, maar voor- als de verkoop van luchtdrukwa al van geluk Meestal was het geluk pens of messen zou worden verbo- aan de kant van de argeloze slacht- den, dan zou pas echt sprake zijn offers Konijnen, eekhoorntjes, vo- van een omzetverlies' aldus de gels en andere dieren konden in heer De Rie paniek ontsnappen en volwassenen Dumphandel Den Entrepot in Ter keerden zich met verontwaardigd of Lkorpsen betwijfelen, dat katapulten zullen worden ingele verd. gezien de geringe vergoeding van vijf gulden en de hoge bedra gen die zijn betaald voor een be drijfsmatige katapult. Sommige politiekorpsen houden er echter wel rekening mee. dat veel jongens nog snel voor de inlevéringsperio- de zelf een of meerdere katapulten gaan maken, om dc vergoeding te kunnen innen. Zoals de handelaar in Terneuzen bij wijze van grap tapulten die hun projectiel met een neuzen is een van de weinige win- dacht aan een bestelling van dui- mjdig hun rug naar de belhamels, die hadden geprobeerd hun hoge hoed af te schieten. De schade bleef over het algemeen beperkt tot enke le modderspatten op de kleren Van kwade opzet was nauwelijks sprake. L echter geconfronteerd met ka- even groot kracht kunnen afschie- kels 'n Zeeuwsch-Vlaanderen die zenden, om die met een winst van ten als sommige vuurwapens. Een katapulten verkopen. De sportshop enige guldens te kunnen inleveren katapult uit de fabriek kan zelfs wel van C. de Smit in Terneuzen heeft bij de politie, zo denken enkele eens krachtiger zijn dan een vuur- ze niet in de handel, maar heeft ook jongens in het klein en hopen zij wapen. Bovendien hebben enkele geen enkele vraag naar dit artikel twee kwartjes per katapult te ver katapulten een richtmechanismc. geconstateerd. Dit - waarmee feilloos op het doel kan tot J de Mul van sportshop Lode- worden gemikt. Agenten hebben wijk in Terneuzen. „Er is wel vraag dat tot bun schade ondervonden. De politie heeft de afgelopen jaren tegenstelling dienen. ..Als ik er tien maak heb ik nog altijd vijf gulden", aldus een van de 'straatbengels' uit Vlissin- naar, maai' ik verkoop ze niet, want gen. ik vind het een gevaarlijk artikel. - - „Wij beoordelen alle katapulten van namelijk een toenemend gebruik aal voor zover mij bekend is met gevai geval en ook hoeveel wij van katapulten geconstateerd bij voor de sport wordt gebruikt. Ik zou daarvoor geven" aldus het eom- katapulten geconstateerd bij baldadigheden, vernielingen op de openbare weg, maar ook bij groot- moeten doen, daarvoor geven", aldus het com- met weten wat men er mee zou mentaar va„ de poliUe Hljk za] rt™'n nien een raen op dle man|er waarsc^n,dk schalige ordeverstoringen, waar de ander geen kwaad wil doen", aldus dus niet worden, katapult, een geducht wapen tegen de heer De Mul agenten is gebleken. In Zeeland blijkt dat overigens wel mee te vallen De politie heeft dan ook geen enkel idee over het aantal De katapulten kunnen worden inge leverd in de periode van 1 tot en met 14 oktober De rijkspolitie treedt daarover nog in overleg met de Dumphandel Den Entrepot heeft enkele katapulten in voorraad, maar niet in de etalage liggen. Zijn betrokken gemeentebesturen, De katapulten, dal in dc: provincie in katapulten kosten slechts 5,95 gul- katapulten kunnen worden ingele- omloop is. „Onze mensen die lid zijn den. De heer Rombouts van de verd op de groepsbureau's, tussen van de mobiele eenheid hebben bij dumphandel beschrijft ze als een 8.00 en 18 00 uur rellen buiten de provincie wel het iuxc uitvoering van een boomtak reau gebruik van katapulten geconsta teerd". aldus de rijkspolitie in Mid- ZCgt delburg Ook de gemeentepolitie van Mid delburg heeft geen idee van het op de postbu- waarvoor nog een regeling an metaal, met een elastiek. Hij moet worden getroffen. nog nooit een te hebben In Vlissmgen kunnen katapulten op •crkocht. „Ze liggen er alleen maar werkdagen worden ingeleverd bij de oor het geval er iemand naar afdeling bijzondere wetten van de raagt, maar dal is nog nooit ge- Vlisslngse gemeentepolitie, waar aantal gevaarlijke katapulten in de beurd. Ik heb een brief gekregen men van 14.00 tot 17.00 uur terecht Zeeuwse hoofdstad „Volgens de in- van de Duitse leverancier dat ze kan. In Middelburg is de afdeling bijzondere wetten geopend van formatie van de handelaren slechts kunnen worden teruggestuurd, een tiental, maar eigenlijk sta3n wij maar deze gaan naar het poliliebu- voor een raadsel We hebben echter reau. Ze hebben r dens gekost bij de inkoop. Ik heb er de indruk dat er in Middelburg nii veel zijn verkocht De politie van Goes veronderstelt steld' dat, in de Ganzestad ook niet veel aan toe, bedrijfsmatige katapulten zijn ver- De heer Rombouts noemt het ver- 10 00 tot 12.00 en van 14 00 tot 16.00 uur en in Goes van 9.00 tot 12 00 en ran 13.30 tot 17 00 uur In Temeu- daarom nog een paar duizend be- zen kunnen de katapulten dag en ■gt hij daar voor de grap nacht worden ingeleverd bij de wachtcommandant aan het loket. Hans Tabbers nieuwe 'fluid bcd'-droger. Daarnaast voor dit doel aangewend Op deze is er een krediet van 768.01)0 gulden wijze wordt jaarlijks 1 795 kubieke verstrekt voor dit 'demonstratiepro- meter aardgas bespaard De nieuwe ject'. Hiermee is dan de helft van de droogmethode is twee weken geleden investeringskosten gedekt. in gebruik genomen en is binnen het bedrijf zelf ontwikkeld. Hiermee is De verstrekking van het geld gebeurt men tien maanden bezig geweest, op grond van een regeling uit 1977 J waardoor nieuwe energiebesparende xvan appareten. systemen of technieken en nieuwe toepassingen daarvan in aan- de subsidie is overigens wel dat uni- MIDDELBURG - Dc heer J. D. de Voogd, lid van het dagelijks bestuur v versiteiten en andere instellingen die prov" leent dat aan verbetering van de erkeersveiligheid op dc vorden gegeven. Hij zal bezighouden als daar om wordt zich. voor zover de provincie daarmee bemoeienis heelt, sterk maken om verzocht de gelegenheid moeten oplossingen uitgevoerd tc krijgen. De lieer Dc Voogd liet dat vrijdagmorgen krijgen onderzoek te doen of inzicht weten aan de wergroep „Veilig Zaamslag", waarmee hij overleg voerde. diTjaar 4,5'tii'Ujoen"u 1 tëëtrokkenv00r gegeven moet worden In de resultaten De traverse is een gemeentelijke weg. die tussen twee stukken provinciale weg zeven energiebesparende projecten in en voortgang van het project ligt De heer De Voogd toonde zich bereid mee te werken aan plannen, die de Nederland, waarvan de CPC er één is. Het rendement van de warmte- gemeente Terneuzen zou willen uitvoeren ter remming van het verkeer in het merking komen voor een subsidie en met wetenschappelijk onderzoek traverse door Zaamslag een hoge prioriteit r een krediet van elk maximaal 25 fijl |fi procent van de totale investerings kosten Minister Van Aardenne heeft overleggen over maatregelen op kortere termijn en dan wordt opnieuw met het gemeentebestuur van Terneuzen gepraat onder meer aan hand van een studie, die de provinciale waterstaat heeft gemaakt. Een oplossing van het probleem is niet meer te vinden in de aanleg van de weg van Driewegen naar Terhole Door een uitspraak van de Kroon op een beroep van het Zeeuws Coordinatieorgaan is dat uitgesloten. De statenleden mevrouw J. L A. Boogerd-Quaak en P. Scheele van D'66 hebben intussen aan het dageleiiks bestuur van de provincie schriftelijke vragen gesteld over de De CPC verwerkt mals volgens het natte procédé. Na het schoonmaken wordt de maïs geweekt, ontkiemd en krach (apparatuur, dat toch al hoog dorp. Dat is een oplossing voor de kortere termijn Op langere termijn zou gevolgen van de kroonuiLspraak. Zij informeren naar de situatie in Zaamslag was, is met dit project nog verder kunnen worden bezien of samen met dc gemeente Terneuzen een rondweg kan en ze willen weten wat er gaat gebeuren met de grond, die de provincie al heeft vergroot. Overigens kreeg dc CPC worden aangelegd. De werkgroep „Veilig Zaamslag" zal met de bevolking gekocht voor de aanleg van de weg Driewegen-Terhole enkele jaren geleden de 'Energieprijs H

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 41