Problemen Zeeuwse Kruis uit de wereld geholpen KATAPULTEN CPC krijgt 1,6 miljoen subsidie van overheid De Rabobank heeft méér voordelen dan alleen de lage hypotheek-rente! mEUWE DIRECTIE EN ORGANISA TIE Zeeuwse Kruis zoekt nieuwe huisvesting Rabobank Q UNIEK WA TERKRA CHTPROJECT ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1983 PZC/provincie 11 IS De dienst kraamzorg van de provinciale vereniging 'Het Zeeuwse Kruis'zit in de rode cijfers. Dat is een gevolg van de landelijke vermindering van het aantal verzorgingsdagen, het achterblijven van hel gewenste aatuurlijk verloop onder de medewerkenden en een te lage opbrengst per verzorgingsdag. Omdat financiële afwikkeling over 1081 198'' nog niet is, staat de omvang van de tekorten nog niet vast. Voorzitter J. de Kam B algemeen directeur P. den Boer moet rekening worden gehouden met lekorten van enkele tonnen. Het bestuur van de provinciale vereniging vindt dat er een speodige oplossing aioet komen voor de problemen. Daarbij worden voorshands ontslagen niet uitgesloten, al is daar zo beklemtoonde Den Boer op dit moment nog iets over bekend. Gestreefd wordt naar een oplossing die de werkgelegenheid aiet aantast. Bij de dienst kraamzorg in Zeeland werken ongeveer 160 mensen. Er zijn in de provincie 3 centra in Temeuzen voor Zeeuwsch-Vlaanderen. in Middelburg voor Walcheren en in Goes voor de Bevelanden en Noord-Zeeland. Voorzitter De Kam wijst erop dat de problemen in het hele land spelen. Het kraamzorgwerk wordt betaald door de ziekenfondsen en de pazrticullere ziektekostenverzekeraars. De tarieven worden vastgesteld door het centraal orgaan tarieven gezondheidszorg (COTGi en die zijn in feite niet kostendek kend. Er is afgesproken dat het aantal van 10 verzorgingsdagen per cliënt per 1 januari 1985 omlaag gaat naar 8. Daardoor zullen er minder mensen nodig zijn en daardoor weegt het feit dat er weinig doorstroming is onder het personeel, nog eens extra Dat geringe verloop wordt toegeschreven aan de slechte economische situatie ..Het landelijk beleid dat wordt uitgestippeld, is heel belangrijk voor datgene wat in Zeeland aan maatregelen nodig isaldus voorzitter De Kam GOES De interne proble men die sinds 1981 voor de nodige beroering zorgden in de provinciale vereniging Het Zeeuwse Kruis' zijn uit de wereld. Bestuur en mede- I iverkers hebben de strijdbijl I begraven. „De interne strub- v belingen en spanningen beho ren tot het verleden," aldus ten opgeluchte voorzitter J. de Kam („Ik voel me heel wat meer happy dan een poos ge leden") vrijdag. Eij maakte duidelijk dat er een vrij- Rl geheel nieuw directieteam is ge- tomid; dat er verbeteringen zijn aan gebracht iri de onderlinge communi- catie en interne organisatie: dat er dtsluitsel is gekomen over de hoogte ian de bestuurskosten; dat er een ondernemingsraad op komst is. De ïerknemersdelegatie die over een en ader met bestuur en directie onder- Undelde, heeft zichzelf inmiddels op geheven. Voorzitter De Kam en de nieuwe ligemeen directeur P. den Boerhenn- Krden eraan dat er sprake was van jirle probleemvelden, een verschil van sening tussen bestuur en medewer kenden over een reorganisatievoor- il van het bestuur, een aantal mede- 'kenden had bezwaar tegen het het bestuur gevoerde financieel er was een onderbezetting ont- jêtaan in het management van de hereniging. Het belangrijkste geschll- it was met name de structuur van directie. Het bestuur wilde één teur met een staf; de meerder- tid van de medewerkenden stond meerhoofdige directie voor, waar- 100k de verpleegkundige sector ver tegenwoordigd moest zijn commissie van goede diensten Blindenbach en J. de Voogd) weit acht voorstellen op tafel voor de roest wenselijke organisatiestruc tuur. Die werden uitgewerkt en verfijnd met hulp van de Zuidholland se kruisvereniging en een organisatie adviseur. In oktober '82 werd, in af wachting van een nieuwe opzet, een interimdirectie gevormd (onder voor zitterschap van adviseur J. Marcks. oud-marine-officier), die in juni '83 de werkzaamheden kon beëindigen. De vernieuwde directie bestaat sinds die tijd uit algemeen directeur Den Boer. verpleegkundig directeur F. Hermans en medisch directeur D. Wiennga. Naar aanleiding van de kritiek op hel financieel beleid liet het bestuur in tussen een registeraccountant en een deskundige van de Nationale Kruis vereniging een onderzoek instellen. Er is vooral gekeken naar de post bestuurskosten, die te boog zou zijn, Uit de rapportage (april '82) bleek dat er geen laakbare feiten waren gecon stateerd. Aanbevelingen ter verbete ring van de financiële verslaglegging werden door het bestuur overgeno- j Tentoonstelling tea Cordes en Gabriëlle Lelieveld UER1KZEE - In galerie Tussen de Havens aan de Visslraat 12 in Zierik- w hangt nog tot 2 oktober werk van Bta Cordes uit Amsterdam en Ga- iriélle Lelieveld uit Zierikzee. Hea Cordes stelt werk tentoon in jtmengde technieken, abstract en ïl- tetratief. Gebrièlle Lelieveld heeft in ft geëxposeerde olie vei ven veelal de arisj Oosterschelde als onderwerp geno- an. n o:- Galerie Tussen de Havens is geopend '""terdags van 13.00 tot 2100 uur, ags van 13.00 tot 17.00 uur en sterdags van 10.00 tot 17.00 uur. ui» GOES De provinciale vereniging 'Het Zeeuw se Kruis' onderzoekt de mogelijkheden om sa men met enkele andere instellingen een nieuw kantoor te gaan bou wen. Daarbij wordt ge dacht aan een bouw plaats in het zogenaam de Magnolia-gebied te Goes, vlakbij het sta tion. Als mogelijke partners noemen voor zitter J. de Kam en alge meen directeur P. den Boer: de regionale in stelling voor ambulante geesteiijke gezond heidszorg (het Zeeuws instituut voor de geestelijke volksge zondheid) en de dis tricts gezondheids dienst, die in oprichting is. Wellicht dat ook liet Zeeuws consultatiebu reau voor alcohol en drugs kan aanhaken. liet gaat. zo beklemto nen De Kam en Den boer, om een verken ning. Van definitieve stappen - laat staan van besluiten.- is geen spra ke. Het betekent in elk geval dat het plan voor een nieuw provinciaal bureau in Kapelle (plan Eliwerve) thans defini tief van de baan is, van wege financiële redenen Directeur Den Boer zegt dat er ten aanzien van een oplossing voor het nijpende ruimtepro bleem 'een twee sporen beleid' gevoerd wordt. In do eerste plaats wordt nog onderzocht of er in enigerlei vorm uit breiding mogelijk is op de huidige locatie aan de Goese Beatrixlaan Achter het kantoorge bouw van het kruiswerk staat nog een complex van een kledingbedrijf (dal in surséance van betaling vekeert) Als aanschaf van de pand mogelijk is, dan gaat de voorkeur naar die oplos sing uit. Lukt dat met dan komt m de tweede plaats gezamenlijke nieuwbouw in aanmer king Den Boer onder streepte dat een uitbrei ding van de huisves- tingsmogelijkheden wel urgent is Als noodop lossing Zijn erop hel.dak van liet huidige kantoor tijdelijk enkele contai ners gezet. Een woordvoerder van de gemeente Goes zegt dat de houw van een kantoor in het Magno- liagcbied geen proble men geeft en door de gemeente van harte wordt toegejuicht. Ste debouwkundig-planolo gisch past zo'n activi teit ook prima in de ontwikkelingen die in de omgeving van hel Goese station zijn voor zien. men. Voorzitter De Kam verzekerde dat de bestuurskosten bij 'Het Zeeuwse Kruis' niet hoger liggen dan bij vergelijkbare zusterorganisaties. Het misverstand erover ontstond doordat onder bestuurskosten ook andere kosten (zoals deskundigheids bevordering medewerkers en ac- countantskostcn) waren begrepen. Voorzitter De Kam liet weten dat bestuursleden uit het nu afgesloten conflict geen persoonlijke consequen ties verbinden, er stapt niemand op ,,We zijn met de werknemersdelegatie tot overeenstemming gekomen, dus het conflict is opgelost. Dat wil niet zeggen dat het bestuur geen blaam treft. Wij zullen, net als anderen, best fouten gemaakt hebben. Er waren verschillen van mening en daarover is een compromis bereikt. Geven en nemen heeft hier duidelijk een rol gespeeld." betoogde De Kam Veranderingen De voorzitter van het kruiswerk wees erop dat het beeindigen van het con flict te meer van groot belang is. nu er de komende tijd veranderingen op til zijn. Hij noemde in dit verband de invoering van de wet voorzieningen gezondheidszorg, die waarschijnlijk per 1 juli 84 voor het Zeeuwse kruis werk zal gelden. De regionalisatie van die wet zal ongetwijfeld gevolgen heb ben voor de huidige organisatie van het werk. het is onder meer de vraag of de 10 basiseenheden allemaal blij ven. Voorts kan worden aangenomen dat de komst van een districts gezond heidsdienst in Zeeland een herschik king van activiteiten nodig en zinvol maakt. Te denken valt aan een over heveling van de diensten tuberculo sebestrijding en geslaehtsziektenbe- strijding en jeugdgezondheidszorg van kruiswerk naar gezondheids dienst. Op langere termijn kan er mogelijk verandering komen in de wijze waarop de gemeenschap via de algemene wet bijzondere ziektekos ten (awbz) het kruiswerk financieert. Landelijk wordt erover gepraat of die financiering een ander wettelijk kader moet krijgen. 'ADVERTENTIE i Geen verband tussen leukemie en kerncentrales ROTTERDAM (ANP) Bij kin deren die wonen en leven in de buurt van een kerncentrale komt niet meer leukemie voor dan bij kinderen die elders in Nederland wonen. In ons land worden geen geografische ver schillen in voorkomen van leu kemie vastgesteld. Dit is een van de resultaten van een epide miologisch onderzoek naar leu kemie onder kinderen, jonger dan 15 jaar. Het onderzoek is verricht door dokter H. A. van Steensel-Moll, die hierop is ge promoveerd tot doctor in de geneeskunde aan de Erasmusu- niversitcit in Rotterdam. Uit het onderzoek, dat in samen werking is verricht met de Stich ting Nederlandse Werkgroep Leukemie bij kinderen, blijkt verder dat drie op de honderd duizend kinderen lijden aan deze meest voorkomende vorm van kanker bij kinderen. Leukemie wordt iets vaker vastgesteld bij jongens dan bij meisjes. Vijftig procent van de leukenuepaticn- Tjes is bij vaststelling van de aekte jonger dan vijf jaar Uit een schriftelijke enquête de onder moeders van patientjes en Wet-patiéntjes blijkt dat bij moeders van kinderen die leuke mie hebben het gebruik van slaap- of kalmeringstabletten, contact met chemische stoffen in het beroep, hormoongebruik. röntgenfoto's en een dreigende miskraam tijdens hun zwanger schap vaker voorkomen. Welke chemische stoffen hier mogelijk ccn rol bij spelen is niet bekend. 84/ variabele Rente Hypotheek met maandbetaling en gemeentegarantie Ruime keuze in hypotheken: de Variabele Rente Hypotheek de Rente Stabiel Hypotheek de Vaste Rente Hypotheek Alleen de Rabobank heeft zoveel verschillende hypotheken. U krijgt dus altijd de hypotheek die bij u past! Maak een afspraak met de hypo theek specialist van de Rabobank voor een advies op maat geld en goede raad SAS VAN GENT De maïs ve: kende fabriek CPC' Nederland in Sas proces Maakte de CPC vroeger voor van Gent heeft van het ministerie het drogen van het produkt gebruik lischc zaken een subsidie van stoom, nu worden de uitlaatgas- van acht ton gekregen gebroken. De noviteit zit in het droog- '81' (ingesteld door het an economische zaken) ooruitstrevend beleid te an energiebesparingen. Met ingang van 1 oktober is het verboden een katapult te hebben, die als gevaarlijk moet worden beschouwd. Katapulten mogen ook niet meer worden gemaakt, ingevoerd, verkocht of zelfs geschonken. Zij leveren volgens de politie een ernstig gevaar op voor de veiligheid van mensen en hebben geen enkel maatschappelijk aanvaardbare bestem ming. De katapult die duidelijk is bedoeld als speelgoed, bijvoorbeeld voor het oplaten van een vliegtuigje of parachute, is nog wel toegestaan. De andere moeten worden ingeleverd bij de politie, waarvoor een kleine vergoeding wordt gegeven. Overtredingen worden bestraft- met twee maanden hechtenis of een boe te van 4000 gulden. Het verbod is een gevolg van een koninklijk be sluit van 19 juli, waarbij de gevaar lijke katapulten worden beschouwd als ongewenste handwapens. Het gaat hierbij om de zogenaamde 'be drijfsmatige' katapulten', die dus in een fabriek zijn gemaakt. Daarvoor wordt een vergoeding van vijf gul den gegeven. Zelf gemaakte kata pulten worden vergoed met vijftig cent en onderdelen met een dubbel tje, De politie bepaalt wanneer een katapult gevaarlijk is en wanneer niet en zal dat van geval tot geval beoordelen. Wat verstaat men onder een kata pult0 De officiële omschrijving spieekt van een schiettuig, dat bc staat uit een voorwerp waaraan een elastisch of veerkrachtig materiaal is bevestigd, waarmee projectielen kunnen worden afgeschoten, die ernstig lichamelijk letsel kunnen veroorzaken en dat met de hand wordt bediend. We kennen ze van oorsprong waarschijnlijk nog uit onze eigen jeugdjaren, in de vorm van een gesplitste tak, met een elastiek og een rubber band aan de uiteinden bevestigd. De trefkracht was gering en het bereik bleef meestal beperkt tot enkele meters. De tref zekerheid was afhankelijk van routine, vaste hand. maar voor al van geluk. Meestal was het geluk aan de kant van de argeloze slacht offers. Konijnen, eekhoorntjes, vo gels en andere dieren konden in paniek ontsnappen en volwassenen keerden zich met verontwaardigd of nijdig hun rug naar de belhamels, die hadden geprobeerd hun hoge hoed af te schieten De schade bleef over het algemeen beperkt tot enke le modderspatten op de kleren. Van kwade opzet was nauwelijks sprake. Tegenwoordig wordt de politie echter geconfronteerd met ka tapulten die hun projectiel met een even groot kracht kunnen afschie ten als sommige vuurwapens. Een katapult uil ue fabriek kan zelfs wel eens krachtiger zijn dan een vuur wapen Bovendien hebben enkele katapulten een richtmechanisme, waarmee feilloos op het doel kan worden gemikt Agenten hebben dat tot hun schade ondervonden. De politie heeft de afgelopen jaren namelijk een toenemend gebruik van katapulten geconstateerd bij baldadigheden, vernielingen op de openbare weg. maar ook bij groot schalige ordeverstoringen, waar de katapult een geducht wapejk tegen agenten is gebleken. In Zeeland blijkt dat overigens wel mee te vallen. De politie heeft dan ook geen enkel idee over het aantal katapulten, dat in Je provincie in omloop is. ..Onze mensen die lid zijn van de mobiele eenheid hebben bij rellen buiten de provincie wel het gebruik van katapulten geconsta teerd aldus de rijkspolitie in Mid delburg. Ook de gemeentepolitie van Mid delburg heeft geen idee van het aantal gevaarlijke katapulten in de Zeeuwse hoofdstad. „Volgens de in formatie van de handelaren slechts een tiental, maar eigenlijk staan wij voor een raadsel. We hebben echter de indruk dat er in Middelburg niet veel zijn verkocht De politie van Goes veronderstelt dat in de Ganzestad ook met veel bedrijfsmatige katapulten zijn ver kocht. „Dat zal wel meevallen Ik denk niet dat er vijf binnen zullen komen", aldus een politiewoord voerder. De Vlissingse politie heeft evenmin enig besef van het aantal katapul ten dat in de Scheldestad aanwezig is. Handelaar J. A. de Rie van Sporthuis Olympia aan de Nieu- wendijk in Vlissingen heeft er in het verleden 'onnoemelijk veel' ver kocht. Nu zijn ze volgens hem niet meer te koop. omdat de importeur ze niet meer in de handel brengt. „Een jaar geleden was er al sprake van een verbod en sindsdien is men gestopt met de invoer", aldus de heer De Rie. Zijn klanten bevonden zich volgens hem vooral onder de jeugd. De prijzen varieerden van dertig tot. vijftig gulden of meer. „De katapul ten van dertig gulden hadden een armsteun Die verkocht ik regelma tig, Die van vijftig gulden hadden bovendien een pistoolgreep. Dan had je ook nog katapulten met richtmiddelen Die zijn nog veel duurder", aldus de heer De Rie. Het verbod betekent naar zijn zeg gen eigenlijk geen enkel omzetver lies voor zijn bedrijf. „Het was slechts een bij. -artikel. Er zijn bo vendien katapulten die nog wel zijn toegestaan, bijvoorbeeld die om vis- voer in het water te schieten. Nee. als de verkoop van luchtdrukwa pens of messen zou worden verbo den. dan zou pas echt sprake zijn van een omzetverlies", aldus de heer De Rie Dumphandel Den Entrepot in Ter- neuzen is een van de weinige win kels in Zeeuwsch-Vlaanderen die katapulten verkopen. De sportshop van C. de Smit in Temeuzen heeft ze niet in de handel, maar heeft ook geen enkele vraag naar dit artikel geconstateerd. Dit in tegenstelling tot J. de Mul van sportshop Lode- wijk m Temeuzen. „Er is wel vraag naar. maar ik verkoop ze met. want ik vind het een gevaarlijk artikel, dat voor zover mij bekend is niet voor de sport wordt gebruikt. Ik zou niet weten wat men er mee zou moeten doen, wanneer men een ander geen kwaad wil doen", aldus de heer De Mul. Dumphandel Den Entrepot heeft enkele katapulten in voorraad, maar niet in de etalage liggen. Zijn katapulten kosten slechts 5,95 gul den. De heer Rombouts van de dumphandel beschrijft ze als een luxe uitvoering van een boomtak van metaal, met een elastiek. Hij zegt er nog nooit een te hebben verkocht. „Ze liggen er alleen maar voor het geval er iemand naar vraagt, maar dat is nog nooit ge beurd. Ik heb een brief gekregen van de Duitse leverancier dat ze kunnen worden teruggestuurd, maar deze gaan naar het politiebu reau. Ze hebben maar enkele gul dens gekost bij de inkoop. Ik heb er daarom nog een paar duizend be steld". voegt hij daar voor de grap aan toe. De heer Rombouts noemt het ver bod overigens terecht, voor het ge val de katapulten worden gebruikt bij rellen. Hij meent dat er slechts een enkele in omloop is in Temeu zen. die in een fabnek is gemaakt. „Wie er een wil hebben gaat toch naar België. Daar wordt alles ge haald wat niet mag Ook vuurwa pens en vuurwerk", aldus de heer Rombouts. Inderdaad is dat onze vrees. Dat heb je nu eenmaal in een grensgebied. Je kunt dat nauwe lijks voorkomen", aldus een woordvoerder van de gemeentepo litie in Temeuzen, die overigens zegt nog nooit te hebben gemerkt dat er in Temeuzen ook maar een katapult is verkocht. „Ik kan me niet herinneren er een te hebben gezien in Temeuzen". aldus de poli tiewoordvoerder. Hij zegt verder vernomen te hebben van maatregelen in België, om ook daar de handel in vuurwapens meer aan banden te leggen door strenge re voorschriften. „Zekerheid daar over heb ik echter nog niet. Het zou wel wenselijk ziin. maar dan zit je altijd nog met Frankrijk, waar weer heel anders tegen vuurwapens wordt aangekeken Daar horen zij traditioneel op de boerderij. Dat is historisch gegroeid. Je mag er ook bijna overal vrij jagen, met uitzon dering van de strikt particuliere terreinen." aldus de politie van Ter- neuzen. Veel van de bedrijfsmatige katapul ten zijn ingevoerd uit Duitsland door een importeur in Groningen. Een woordvoerder van dit bedrijf zegt ook geen enkel idee te hebben van het aantal katapulten in Zee land. Handelaren en sommige politie korpsen betwijfelen, dat veel katapulten zuilen worden ingele verd, gezien de geringe vergoeding van vijf gulden en de hoge bedra gen die zijn betaald voor een be drijfsmatige katapult. Sommige politiekorpsen houden er echter wel rekening mee. dat veel jongens nog snel voor de inleveringsperio de zelf een of meerdere katapulten gaan maken, om de vergoeding te kunnen innen. Zoals de handelaar in Temeuzen bij wijze van grap dacht aan een bestelling van dui zenden, om die met een winst van enige guldens te kunnen inleveren bij de politie, zo denken enkele jongens in het klein en hopen zij twee kwartjes per katapult te ver dienen. „Als ik er tien maak heb ik nog altijd vijf gulden", aldus een van de 'straatbengels' uit Vlissin gen. „Wij beoordelen alle katapulten van geval tot geval en ook hoeveel wij daarvoor geven", aldus het com mentaar van de politie. Rijk zal men op die manier waarschijnlijk dus niet worden. De katapulten kunnen worden inge leverd in de periode van 1 tot en met 14 oktober. De rijkspolitie treedt daarover nog in overleg met de betrokken gemeentebesturen De katapulten kunnen worden ingele verd op de groepsbureau's, tussen 8 00 en 18.00 uur en op de postbu- reau's. waarvoor nog een regeling moet worden getroffen In Vlissingen kunnen katapulten op werkdagen worden ingeleverd bij de afdeling bijzondere wetten van de Vlissingse gemeentepolitie, waar men van 14 00 tot 17 00 uur terecht kan. In Middelburg is de afdeling bijzondere wetten geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur en in Goes van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.00 uur. In Temeu zen kunnen de katapulten dag en nacht worden ingeleverd bij de wachtcommandant aan het loket Hans Tabbers nieuwe 'fluid bed'-droger. Daarnaast is er een krediet van 768.000 gulden verstrekt voor dit 'demonstratiepro ject'. Hiermee is dan de helft van de investeringskosten gedekt. De verstrekking van hel geld gebeurt op grond van een regeling uit 1977 waardoor nieuwe energiebesparende appareten, systemen of technieken en nieuwe toepassingen daarvan in aan merking komen voor een subsidie en een krediet van elk maximaal 25 procent van de totale investerings kosten. Minister Van Aardenne heeft dit jaar 4.5 miljoen uitgetrokken voor zeven energiebesparende projecten in Nederland, waarvan de CPC er eën is De CPC verwerkt mais volgens het natte procédé. Na het schoonmaken wordt de mais geweekt, ontkiemd en haar sen van de warmtekrachtinstallatie voor dit doel aangewend Op dc wijze wordt jaarlijks 1 795 kubieke meter aardgas bespaard Dc nieuwe droogmethode is twee weken geleden in gebruik genomen en is binnen het bedrijf zelf ontwikkeld. Hiermee is men tien maanden bezig geweest, Voorwaarde voor hel verkrijgen van de subsidie is overigens wel dat uni versiteiten en andere instellingen die zich met wetenschappelijk onderzoek bezighouden als daar om wordt verzocht de gelegenheid moeten krijgen onderzoek te doen of inzicht gegeven moet worden in de resultaten en voortgang van het project. Het rendement van de «armtc- krachtapparatuur, dal toch al hoog was, is met dit project nog verder vergroot. Overigens kreeg de CPC enkele jaren geleden de 'Energieprijs MIDDELBURG - De heer .1.1). dc Voogd, lid van het dagelijks bestuur van de provincie, meent dat aan verbetering van de verkeersveiligheid op de traverse door Zaamslag een hoge prioriteit moet worden gegeven. Hij zal zich. voor zover de provincie daarmee bemoeienis heeft, sterk maken om oplossingen uitgevoerd te krijgen. De heer De Voogd liet dal vrijdagmorgen weten aan de wergrocp „Veilig Zaamslag", waarmee hij overleg voerde. De traverse is een gemeentelijke weg. die tussen twee stukken provinciale weg ligt. De heer De Voogd loonde zich bereid mee te werken aan plannen, die de gemeente Tcmcuzer. zou willen uitvoeren ter remming van hei verkeer in het dorp. Dat is een oplossing voor de kortere termijn Öp langere termijn zou kunnen worden bezien of samen met de gemeente Temeuzen een rondweg kan worden aangelegd. De werkgroep „Veilig Zaamslag" zal met de bevolking overleggen over maatregelen op kortere termijn en dan wordt opnieuw met het gemeentebestuur van Terneuzen gepraat, onder meer aan hand van een studie, die de provinciale waterstaat heeft gemaakt. Een oplossing van het probleem is niet meer te vinden in de aanleg van de weg van Driewegen naar Terhole. Door een uitspraak van de Kroon op een beroep van het Zeeuws Coordinatieorgaan is dat uitgesloten De statenleden mevrouw J L A. Boogerd-Quaak en P Scheele van D'66 hebben intussen aan het dageleijks bestuur van de provincie schriftelijke vragen gesteld over de gevolgen van de kroonuitspraak. Zij informeren naar de situatie in Zaamslag en ze willen weten wat er gaat gebeuren met de grond, die de provincie al heeft gekocht voor de aanleg van de weg Driewegen-Terhole.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11