f oeristenbelasting Veere nnet elf procent omhoog 9 maanden GRATIS krediet én t PER MAAND Als u altijd al zo'n elektronische schrijfmachine wilde hebben, moet u die nü kopen. brother 12.895- Pleegzorgontmoeting inOostkapelle mad aarzelend akkoord Philips-top moet nog beslissen over plannen Vitrite 1 en 2 HYUNDAI, MOOI EN NIET STUK TE KRIJGEN (TIJDELIJK TOT 1 OKTOBER) 3 JAAR GARANTIE OP TECHNIEK- 6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE VROOMiDREESMANN DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1983 VEERE - De gemeenteraad van Veere is woensdagavond, met twee stemmen legen, akkoord gegaan met verhoging van de toeristenbelasting met elf procent. Dit betekent vijf cent meer per persoon per overnachting, het tarief ul met ingang van 1 januari 1984 vijftig cent bedragen. De raadsleden gingen gisteravond brief had gemaakt. „Want dat valt tiet over één nacht ijs. Uitvoerig werd nauwelijks te berekenen. Je kunt na- te verhoging besproken. Daarin werd melijk een hele mooie zomer, hebben cok de brief betrokken van het oud- met veel dagjesmensen, maar even- rydslid A. Pouwer, die zoals gemeld goed een slechte zomer met vrijwel geen dagrecreanten en dan gaat de rekensom van Pouwer niet op". Raadsvoorzitter burgemeester G. van Montfrans-Hartman zei ook zelf een voorstander te zijn van een trendma tige verhoging. ..Maar er zat een te groot verschil tussen de kosten en de lasten, we moeten die belasting wel met elf procent laten stijgen". Ook zij vond het zeer moeilijk om de dag- en de verblijfsrecreanten 'uit elkaar te halen'. „Onze gemeente is tenslotte ook een slechtwecraccomo- datie. Dus wij krijgen tevens toeris ten die in andere gemeenten verblij ven en daar voor de overnachting toeristenbelasting betalen. Wij zien ze alleen maar als dagjesmensen". OOk de burgemeester vond elf pro cent wel veel, „maar het is en en blijft toch maar vijf cent". Over de suggestie van het betaald parkeren zei ze: „Dat zullen we eerst eens grondig moeten bestuderen. Want je moet dan zorgen voor het creeèren van betaald parkeervoorzieningen en dat zal ook geld gaan kosten. De vraag blijft dan of die kosten opwe gen tegen de inkomsten die je uit betaald parkeren kunt ontvangen". Wat het idee van Van Nieuwenhuij- zen betrof om de belasting helemaal niet te verhogen zei de voorzitter: „Dat is prachtig gesproken, maar als PZC/streek fel voorstel deed de onkosten voor dag- en verblijfsrecreatie te scheiden. Mevrouw M. Brouwer-Te Roller (VVD in een van de tegenstemmers) vond bet principieel onjuist om gemeente re belastingen te verhogen zonder ■atdaarvoor de noodzaak duidelijk is ungetoond. „Ik vind in dit geval het bstje met lasten (tot een totaal van ruim vijf ton) dat het college ons voorschotelt discutabel. Het is een enorme opsomming geworden en ik me af of al die posten wel in dit thuishoren" Ze wilde wel in- itemmen met een trendmatige verho ring van twee a drie procent. CDA-fractievoorzitter C. Joziasse vond het erg moeilijk om een onder- scheid tussen dagjesmensen en ver blijfsrecreanten te maken. „Ik heb iéar echter ook geen oplossing voor. zou moi zijn als er een speciaal Sond zou bestaan voor de badplaatsen taaruit de voorzieningen die getrof fen worden voor de recreanten be- ald kunnen worden" Hij suggereer- net als de heer Pouwer in deze irant van woensdag, om te bekijken of er parkeergelden geheven kunnen vorden en dan met name van de dagsjesmensen. Mol (D'66/Gemeente Belang) ver lucht het college in ieder geval in de :«komst de toeristenbelasting Mts trendmatig te verhogen. de extra lasten die met de iomst van dag- en verblijfsrecerean- ten op de gemeente drukken, mogen sker niet verhaald worden op de egen inwoners. van Nieuwenhuijzen (PvdA) stemde ügen het voorstel. „Ik vind een trend matige verhoging redelijk, maar ik un me niet verenigen met een verho ging van maar liefst elf procent. Ik sect wel dat het om 'maar vijf cent' gaat. maar het blijft tegelijk elf pro- ttnl Ik bepleit dat Veere juist een voorbeeld geeft aan andere gemeen- an door de toeristenbelasting in het geheel niet te verhogen. De recreatie neigen land moet gestimuleerd wor- cen vindt de overheid, laten we daar Jan een handje bij helpen". Ook W. Duvekot (SGP/GPV/RPF) zag Bever een trendmatige verhoging van genoemde belasting. „Maar, ik zie ook vel in dat je dan erg moeilijk het verlies dat de gemeente op de recrea- 5e lijdt, in kunt lopen". Zoals eerder meld kost het toeristenseizoen 1983 de gemeente Veere ruim 175.000.- Duvekot zette verder vraagtekens bij c? berekeningen die Pouwer in zijn Disco EMM Middelburg MIDDELBURG De sportvereni ging EMM in Middelburg houdt mor gen, vrijdag, een disco-avond in 'Het Zuiderbaken' in Middelburg. De aan vang is 20.00 uur. Disco Puls verleent medewerking. Johnny and the Rocco's in de Piek VLISSINGEN - De rockgroep Johnny and the Rocco's geeft morgen, vrij dagavond, een concert in De Piek in Vlissingen. Het trio bestaat uit Bob Fish (zang en gitaar), Ian Bell (bas) en Jim Fisher (drums). Het gezelschap speelt authentieke ja ren vijftig-rock en werd ontdekt door Billy Lee Riley. Ze spelen vaak bij Rocky Bumette en Ronnie Hawkins en hopen deze maand hun vierde elpee uit te brengen. Ze beginnen aan een Europese tournee. Het concert beqint om 20.30 uur. CiAST EN PLEEGADRESSEN OOSTKAPELLE - Het Gast- en Pleeg- idressenproject Zeeland houdt zater- ig een pleegzorgontmoeting in en kasteel Westhove en in de recrea- ïuaal van Zonneveld in Oostkapel- fc. Deze bjeenkomst begint om 9.30 uren is om 17.00 uur afgelopen. Er is «n kinderopvang geregeld. Het pru- iramma is ingedeeld in de diverse keflijdsgroepen van de aanwezigen, ïoor de volwassenen is er tussen 9.30 wren 10.00 uur een ontvangst met loBe, Vervolgens opent drs J A. Spijker, directeur van de Stichting itugd Onder Dak. en centrale voor ïwggezinnen Zuid-Holland/Zeeland. Vanaf 10.15 uur krijgen drie sprekers woord. Allereerst houdt Rindert ïromhout, schrijver van jeugdboeken ^Middelburg, een inleiding over het "derwerp 'Wat vernachten kinderen/' kigerén van een pleeggezin'. Daarna sliet woord aan Jan Punselie, prak- tlkbegeleider bij de stichting Jeugd 8 Gezin in Middelburg, over 'Hoe je als plaatsende instelling tot sa pleeg/gastgezin en wat verwacht ervan. Tot slot gaat mevrouw V. 'erveen, consul van de Nederlandse 'ereniging van pleeggezinnen en be- Wiurslid van Jeugd onder Dak, in op let onderwerp Wat verwacht een ïeeggezin van een plaatsende instel- 8?. wat van een pleeggezin' toi 11.00 uur beginnen de gespreks groepen. ingedeeld per thema. Om 12.40 is er een gezamenlijke brood maaltijd. De bezoekers kunnen dan tevens terecht bij de informatiestand van ondermeer Jeugd Onder Dak en de Nederlandse vereniging van pleeg gezinnen. Om 14.15 volgt een geza menlijke bijeenkomst waarin een fo rumdiscussie wordt gehouden. Het forum bestaat uit de drie inleiders. Om 15.15 is de theepauze, gevolgd door een optreden van de theater groep 'Deurtje open-deurtje dicht'. Om 17.00 uur wordt de bijeenkomst besloten. Voor jongeren boven de twaalf jaar is het de bedoeling dat zij 's morgens de drie inleidingen volgen en daarna in groepen praten over verwachtingen en ervaringen over en in pleeggezin nen. Na de theepauze is er een gezellig samenzijn met muziek. Voor de kinde ren van zes tot twaalf jaar zijn ver schillende activiteiten zowel binnen als buiten geor. ganiseerd. Zij kunnen zich bezig houden met sportieve acti viteiten (voetballen, estafette-loopi, handenarbeid, films en een rondrit met paard en wagen. Voor de leeftijds groep van vier tot zes jaar staan voor zowel biimeii als buiten spelletjes op het programma. En zij kunnen ook een ritje met paard en wagen maken. Voor de allerkleinsten zijn er crèhe- activiteiten. jJIDDELBURG/EINDHOVEN - De 'wfddirectie van de Nederlandse ge- •«nen over de plannen die in Mid- «Iburg bestaan tol concentratie van activiteiten van de Vitrite-lamp- 'wtenfabriek op het industrieter- fcin Arnestein. De heer J. Rcemers, ^voorlichter van Philips, deelde *toisdag desgevraagd mee dat een "Slissing van de top van het bedrijf 5111 alle waarschijnlijkheid deze Jüand ook niet meer te verwachten gemeld wil de directie van Vitri- jdatde oude fabriek Vitrite 1 aan de •jisbaai, in de binnenstad, wordt nfbroken. Vervangende nieuwbouw dan gepleegd moeten worden na- ?ide vrij nieuwe fabriek Vitrite 2 op ^industriegebied Arnestein in Mid- -flburg. De gemeenteraad van de ^'■wse hoofdstad ging maandag al '«oord met een voorstel om de grond van de Vitrite 1 aan te kopen. Bedoeling is (voorlopige plannen) om daar in de toekomst op uitgebreide schaal woningbouw te gaan plegen Ook de aanleg van een brugverbin- ding over de Maisbaai, ter ontlasting van de verkeersdruk op de Kaaien, behoort tot de mogelijkheden die overwogen worden De heer Reemers deelde woensdag nog mee dat in opdracht van de hoofddirectie eerst nog wat detailstu dies worden uitgevoerd Het gaat om een project waarmee vele miljoenen guldens gemoeid zijn en de top van Philips wil dan ook met over één nacht ijs gaan. Na eventuele goedkeu ring door de hoofddirectie moet ook de Raaa van Bestuur van Philips nog een besluit nemen. Nadat dit gebeurd is zal er volledig duidelijk zijn of de plannen in Mid delburg doorgang vinden of niet. we het niet doen zullen de lasten juist belasting hadden de Vecrse raadsle- op de schouders van onze eigen inwo- den woensdagavond geen enkele ners terecht komen en dat willen we moeite. OOk het voteren van 7200,- ten alle tijde voorkomen". voor het opknappen van de goten van Met een trendmatige aanpassing van de kerktoren in Serooskerke, bracht vier procent van de woonforensen geen discussie met zich mee. Bijstandsvrouwen houden bijeenkomst OOST-SOUBURG Hel comité Vrouwen in de Bijstand houdt 13 oktober in De Zwaan te Oost-Sou burg een open avond met als thema 'Taak en functie van de controlerend ambtenaar'. Daarbij komen onder meer ook de begrippen economische belangengroep en economische een heid aan de orde. L. Vorthoren. directeur van de ge meentelijke sociale dienst in Middel burg. houdt een inleiding, waarna gelegenheid is voor discussie. De bij eenkomst, die om 20.00 uur begint, is in samenwerking met FIOM-Zeeland. de stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouder schap, georganiseerd. Bazar hervormde vrouwen Zoutelande ZOUTELANDE - De hervormde vrou wengroep 'Stille kracht' in Zoutelan de opent de feestelijkheden rond het 50-jarig bestaan zaterdagmiddag met een bazar in gebouw 'Middendorp' Van twee tot negen uur kan men daar terecht voor onder meer handwerken, een Zeeuwse wafelbakkerij, ka- deautjes-paraplu. rad van avontuur, kunstkraam. bloemschikken en het beschilderen van allerlei voorwerpen Voorts is er gedragen kinderkleding (0-12 jaar) te koop. De vrouwengroep werkt al 50 jaar voor de kerk. verzorgt de verjaardagsbusjes en verkoopt zelf gemaakte handwerken. Het jubileum wordt 23 november gevierd in aanwe zigheid van de begsunstigers. Open avond Comité Vrouwen in de Bijstand en Fiom-Zeeland OOST-SOUBURG - Het Comité Vrou wen in de Bijstand houdt in samen werking met Fiom-Zeeland een open avond met als thema 'Taak en functie van de controlerend ambtenaar' De bijeenkomst wordt donderdag 13 ok tober gehouden in gebouw 'De Zwaan' in Oost-Souburg wn en begint om 20.00 uur. Aan de orde komen onder werpen als 'wat verstaat men onder economische eenheid en economische belangengroep'. De heer L. A. Vortho ren. directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst in Middelburg, zal een inleiding houden, waarna er gelegen heid is tot discussie. maandbedrag uw le t,1 m 9e 10e t- m 36e maand maand VOORDLLL 1200 LE f150- f251- 909,- 1200 GL f 181- f297,- 1044,- Nü heeft u de unieke kans voor slechts f 150,- per maand in een gloed nieuwe fraaigelijnde Hyundai Pony te rijden. Een ruime, moderne 5-deurs gezinswagen met een komfortabel interieur en een sterke, zuinige motor. Met een betrouwbare konstruktie, lage onderhoudskosten (grote beurt om de 20.000 km) en optimale anti-roest behandeling. Maar óók met maximale zekerheid van 3 jaar garantie op techniek en 6 jaar carrosseriegarantie tegen doorroesten van binnenuit. En doordat Hyundai voor u de eerste 9 maanden rente betaalt, rijdt u voor slechts f 150,- per maand in zo'n fraaie Hyundai Pony rond. Neem bijvoorbeeld het model van f 12.895,- dat u bij Hyundai* financiert tegen speciale kondities. U betaalt 30% aan (f 3895,-) of u ruilt uw huidige auto in als gehele of gedeeltelijke aanbetaling. Is uw auto meer waard dan die aanbetaling, dan kunt u het verschil zelfs uitbetaald krijgen. Blijft te financieren f 9000 - dat wordt afgelost tot een bedrag van f 3600,-, In de praktijk zal na 3 jaar de inruilprijs van uw auto altijd ruim boven deze 3600 - liggen, zodat u weer een flinke aanbetaling heeft voor een eventuele nieuwe auto. U lost dus in 36 maanden f 5400 - af, dat is f 150,- per maand, rente van de eerste 9 maanden neemt Hyundai voor zijn rekening, zodat uw maandlast slechts f 150,- is. Na 9 maanden gaat u de normale rente betalen en wordt uw maandlast f 251,-. Uw voor deel over de eerste 9 maanden is dus f 909,-! Al met al een bijzonder aan bod dat, zoals u in het voor beeld kunt zien, ook voor de overige typen bijzonder interes sant is. Maar u moet er wel snel bij zijn! (U kunt ook het gehele bedrag aflossen in 36 gelijke termijnen met hetzelfde voordeel.) HYUnDRI BERGEN OP ZOOM: Garage M. L van Dijke, Moerstraatsebaan 20-22. telefoon 01640-4 01 95. MIDDELBURG: Autobedrijf M de Dreu Co., Zusterstr 34, tel 01180-129 72/14261. OVEZANDE: Garage H.J Rijk, Hoofdstraat 93-95, telefoon 01195-236 751. de krant helpt u op weg Elektronisch Niet te verwarren met elektrisch. De voordelen, de machine weegt lichter, maakt praktisch geen geluid meer, en is bedrijfs- zekerder Vaste wagen Niet bewegend, en erg royaal: maximale papierbreedte 34 cm! De Brother CE-50 is uitgerust met een makkelijk wisselbaar lint cassette-systeem en voorzien van een internationaal toetsenbord met alles erop en eraan Brnther CE-50 Electrnnic Een topper in de nieuwe generatie schrijfmachines: de elektronische. Met dit wonderkind van de Japanse topfabriek Brother heeft u een van alle gemakken voorziene schrijfmachine. Eén waarmee het komfortabel, snel én efficiënt werken is. En waarvoor u tijdelijk een ongewoon lage prijs betaalt. Want voor nog geen duizend gulden koopt u héél véél schrijfmachine, en jarenlang typeplezier! Tiksnelheid Die is erg hoog: maximaal 13 tekens per sekonde' Korrektie De CE-50 korngeert automatisch tot maximaal één volledige regel Computer-printer De CE-50 is met behulp van een los leverbare ombouwset ook te gebruiken als computer-printer. Schrijfsysteem Voorzien van het uitgekiende, verwisselbare Margriet schijf systeem. En wilt u eens een ander lettertype, geen probleem! Want er zijn diverse schrifsoorten leverbaar voor 79.- per stuk Betaalservice Gespreide betaling is mogelijk in 3 maandelijkse termijnen, zonder renteberekening Ook financiering kan bij ons. Informeer eens aan de verzekeringsbalie W Aanbieding geldt zolang de voorraad strekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23