Beperking afvalstroom is dringend noodzakelijk Voorstel hogere belasting onroerend goed Westkapelle Gw donzen dekbed weer als nieuw PZC/ streek GEDEPUTEERDE OP KRINGLOOPMARKT: Commissie over gebruik huizen Vlissingen als recreatiewoning MET DRIE PROCENT PER 1 JANUARI Mulder binnenhuis y MAANDAG 19 SEPTEMBER 1983 OOST-SOUBURG - „We moeten toe naar minder afval. Dat kan onder meer door hergebruik van het afval en door vuilverbranding. Deze kringloopmarkt geeft inzicht in de moge lijkheden voor reductie van de afvalstroom. Ik hoop dan ook van harte dat na afloop meer mensen overtuigd zijn geraakt van de noodzaak van milieubesparing". Dit zei gedeputeerde J. P. Boersma zaterdag in zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van de Kringloopmarkt in Oost-Souburg, die was georganiseerd door de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie van de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging (KNNV). Voorafgaande aan de openingstoe spraak van de heer Boersma hield mevrouw E. A. Huibregtse-Van de Kerkhof van de werkgroep een korte inleiding. Zij zette hierin het doel van de kringloopmarkt uiteen. Zij somde een aantal milieurampen op waarbij de burgers nauwelijks invloed kunnen' uitoefenen. „Wat we wel zelf in de hand hebben is ons eigen huishouden wat we kopen, wat we wegdoen en hoe we leven". De mensen gooien vaak onbewust de meeste giftige zaken weg, aldus mevrouw Huibregtse, ter wijl dat helemaal niet nodig is „Die stoffen kunnen of hergebruikt wor den, of men had ze helemaal niet in huis hoeven halen". De werkgroep beoogde met de kringloopmarkt dan ook in de eerste plaats de mensen bewust te maken van het afvalpro bleem en in de tweede plaats aan te geven wat in het huishouden gedaan kan worden om de hoeveelheid afval te beperken. Mevrouw Huibregtse deed in haar toespraak een oproep aan de aanwezige raadsleden van vel schillende Walcherse gemeenten Raadslid Middelburg wil vrijstelling belasting minima MIDDELBURG - Het Middelburgse raadslid Derk Blom (Progressief Mid delburg) wil van het college van b en w in de Zeeuwse hoofdstad weten of het bereid is te bekijken of bepaalde belastingheffingen voor de mini- mum-inkomens afgeschaft kunnen worden. Hij verwijst in een brief aan het college naar een dergelijk initia tief van het gemeentebestuur van het Friese Opsterland. Blom denkt aan vrijstelling van on roerend goedbelasting. afvalstoffen heffing. riool- en hondenbelasting. Hij wil verder van het Middelburgse colle ge weten om hoeveel mensen in Mid delburg rond moeten komen van een minimum-inkomen en als het Opster- landse idee wordt overgenomen, hoe veel dat de gemeente aan inkomsten gaat kosten. Tenslotte vraagt het raadslid of het college het met hem eens is, dat de Opsterlandse constructie een van de weinige mogelijkheden is die een ge meente heeft, om de laagste inkomens daadwerkelijk te hulp te komen. voorzieningen te treffen voor het ge scheiden ophalen van huisvuil Na de opening maakte gedeputeerde Boersma in gezelschap van de organi satoren en genodigden een rondgang langs de in wijkgebouw 'De Schuur' opgestelde tentoonstelling met als ti tel 'Afval, hoop voor de toekomst' en langs de voor het wijkgebouw opge stelde kramen. De tentoonstelling gaf een beeld van de samenstelling van het huishoudelijk afval en van het geen daar nog mee gedaan kan wor den Bromfietspassagier gewond bij botsing in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een aanrijding op het Bellamypark in Vlissingen is za terdagmiddag omstreeks kwart voor vijf de 16-jarige D. van H. uit Vlissin gen licht gewond geraakt. Van II. was passagier op de door de 17-jarige E. van D. bestuurde bromfiets. Het ongeluk gebeurde toen de 28- jarige automobilist P C. L. uit Vlissin gen over het Bellamypark reed en rechtsaf het Gorenwoud in wilde. Achter hem reed Van D. met zijn bromfiets die de auto juist op dat moment rechts wilde passeren Van D. kon niet meer tijdig stoppen en botste tegen de rechterkant van de auto. Zijn passagier liep daarbij een diepe snijwond in de linkerhand op. De bromfiets en de auto werden beide beschadigd. Dader ingooien ruit aangehouden MIDDELBURG - Bij rijwielhandel Van den D. op de hoek Gravenstraat' Zusterstraat in Middelburg werd za terdagavond omstreeks half elf een grote etalageruit ingegooid. De ruit heeft een waarde van 1200.-. De dader, de negentienjarige A. N. uit Middelburg, kon vijf minuten later door de politie worden aangehouden In de kramen werd dat nog eens in de praktijk aangetoond. Zo was er on der meer een kraam met vloerkleden die waren vervaardigd van vodden en een kraam van de kringloopwin kel Goes, waar allerhande artikelen, afkomstig uit het huisvuil, die weer geschikt zijn gemaakt om te worden gebruikt, te koop werden aangebo- Ledenvergadering CDA Arneniuiden ARNEMUIDEN De afdeling Arne- muiden van het CDA houdt vrijdag 23 september een ledenvergadering in de vergaderruimte van de gerefor meerde kerk in Arnemuiden. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Na de opening geeft J Kroon een toelichting op de gemeentebegroting voor 1984 Naar aanleiding daarvan kunnen vragen gesteld worden. De begroting wordt daarna behanddeld door de CDA-fractie. Kippendieven op heterdaad betrapt in Vlissingen VLISSINGEN - De Vlissingse ge meentepolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie mannen aan gehouden op verdenking van diefstal van een aantal kippen. De drie wer den aangehouden op het plein van de Franciscusscliool aan de Flamingo- weg met de gestolen kippen nog in hun bezit. De politie werd omstreeks twee uur in de nacht van zaterdag op zondag gewaarschuwd door een omwonende, die drie mannen op het dak van de school had gezien. Toen de politie een kijkje ging nemen trof men daar de Vlissingers B. E. G. W van H (18) en P G. V (25) en de Middelburger F. J. O (19) aan. De uit het kippenhok van de school gestolen dieren hadden zij nog in bezit De verdachten hadden de kippen inmiddels wel al de nek omgedraaid den. Verder werd in de kramen infor matie verstrekt over het gescheiden ophalen van huisvuil, composteren van organisch afval, de vervaardi ging van kringlooppapier, verwer king van gebruikt glas en op welke wijze men de hoeveelheid huishoude lijk afval kan beperken door een andere wijze van inkopen doen. Grote trekpleister tijdens de kringloopmarkt. die volgens de orga nisatoren door naar schatting 800 tot 1000 mensen werd bezocht, bleek de door de buurtvereniging Van Duy ven voorde opgezette kledingbeurs. In het nabij 'De Schuur' gelegen gebouw van 'Razzmatazz' was een rommelmarkt ingericht, die eveneens druk werd bezocht. Duits galjoen te bezichtigen in Middelburg MIDDELBURG - Het Duitse gal joen 'Galeone Everi' ligt vanaf vandaag, maandag, ter bezichti ging afgemeerd aan de Loskade in Middelburg. Belangstellen den kunnen daar het schip van daag en morgen bekijken. De 'Galeone Everi' is een replica van een Engelse driemaster uit 1680 en eigendom van de Duit ser Volker Kóhnc, die met be hulp van drie vrienden het schip bouwde. De 'Galeone Even' zal vandaag in de loop van de morgen een plaatsje innemen aan de Loska de, vlak voor de Stationsbrug. Het schip was eerder onder meer te bewonderen tijdens de brade rie in Vlissingen. De eigenaar van dit schip, een soort museum schip, maakt een rondreis door Europa en stelt het schip, tegen entreegeld, ter bezichtiging open. Men kan ook boeken voor een reisje met het galjoen. Met de opbrengst daarvan hoopt de eigenaar uit de kosten te komen en in de toekomst een groter galjoen te bouwen VLISSINGEN - Het Vlissingse college van b en w is niet van plan ontheffing te verlenen voor het gebruik van 22 appartementen aan de Vredehoflaan als re creatiewoning. Dit blijkt uit de reactie van het college op het be roep dat namens de ei genaren is ingediend te gen het in juni genomen besluit geen ontheffing te verlenen. B en w stel len dan ook voor het beroep ongegrond te verklaren. Het voorstel komt vandaag, maan dag, ter sprake tijdens de vergadering van de commissie openbare werken en volkshuis vesting, die vanaf 19.30 uur wordt gehouden in het stadhuis. De eigenaren van de be treffende woningen zijn van mening dat inwilli ging van het onthef- fingsverzoek een beter woonklimaat tot gevolg heeft Bovendien vinden zij dat verlaging van de huursom, zoals was voorgesteld om toch tot verhuur van de apparte menten te komen, de kans vergroot dat de wijk daardoor een so ciaal zwakkere buurt zal worden B en w zien in de aangevoerde argu menten geen aanleiding alsnog vrijstelling van de verordening op de re creatiewoningen te ver lenen. De commissie behan delt verder een voorstel voor de vaststelling van het meerjarenprogram ma voor rehabilitatie van monumenten, waar onder de Vissershaven. Zoals gemeld wil het col lege bevorderen dat de raad een derde deel be schikbaar stelt van de totale kosten van her stel van de Vissersha ven. Die bedragen mini maal 5,2 miljoen gulden De financiële positie van het grondbedrijf is even eens punt van bespre king m de commissie vergadering Om ver dere verliezen door ren tebijschrijving te voor komen stellen b en w voor een deel van de bij de gemeente in bezit zijnde gronden te verko pen. Die verliezen zijn geraamd op in totaal ruim drie miljoen gul den. De commissie buigt zich verder over voorstellen voor de verkoop van een perceel grond in Pape gaaienburg en de be schikbaarstelling van kredieten voor de veran- ging van lichtmasten (25 000 gulden), sloop kopbebouwing Bellamy park (ruim 96.000 gul den) en uitvoering werken plan Grave- straat (bijna 120.000 gul den i. Zeeverkenners uit Bergen op Zoom snelsten op de Oosterschelde YERSEKE Op de Oosterschelde, voor de oude haven van Yerseke, hebben zaterdag 120 zeeverkenners van drie scoutinggroepen strijd gele verd om de Oosterscheldebeker en de Admiraliteitsbeker. Deze jaarlijks te rugkerende zeilwedstrijden bestaan uit vier ronden van 2,5 mijl elk. De titelhouder van vorig jaar, de Lelie- vlet van De Haaien van de Goese Jacob Valckegroep. moest de Ooster scheldebeker na afloop overdragen aan de bemanning van de vlet De Tijgerhaai, van de Karei Doorman- groep uit Bergen op Zoom. De boot wist de tien mijl af te leggen in een tijd van 59 minuten en 7 seconden. De Reimerswaalse wethou der J A. Nieuwenhuijse loste het startschot. De deelname aan de wedstrijd was niet zo groot als vorige keer; de Mid delburgse groepen Lutem en Paul Kruger lieten, vanwege de slechte weersomstandigheden enkele dagen voor de wedstrijd, verstek gaan. Za terdag was het. volgens de organisatie van het evenement (de Ridder Boude- wijngroep uit Yerseke), prima zeil- weer; windkracht 4 uit het west-zuid westen, gecombineerd met weinig golfslag. De zeilers van de Karei Door mangroep toonden zich verreweg de besten. Drie "van hun vletten legden beslag op de eerste drie plaatsen in de race om de Oosterscheldebeker. Tweede werd de vlet de Walrus en derde de Tonijn. In de andere klasse (de wilde vaart) was de Goese Jacob Valckegroep op permachtig; de Adreastos haalde de eerste prijs in 1 uur. 4 minuten en 32 seconden en won daarmee de wissel- prijs. uitgeloofd door de admiraliteit De Zeeuwse Stromen. Nieuwenhuijse reikte na afloop de Oosterscheldebe ker uit aan de bemanning van de Tijgerhaai. De trofee voor de snelste tijd van de dag ging eveneens naar deze tien zeilers. De bemanning van de Adreastos ontving de prijs uit handen van de admiraliteits-secreta- resse L. Schmelzer. Behalve wat lichte materiële schade (een gebroken giek en een gebroken verbinding tussen mast en grootzeil) verliep de race zonder incidenten. De organisatie sprak van een geslaagd evenement, waarbij de publieke belangstelling on danks het gure weer redelijk te noe- Auto's beschadigd bij botsing in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een aanrijding up de kruising van de Gerbrandvstraat en de Sloeweg zijn zondagmiddag omstreeks half drie twee personenau to's beschadigd. Het ongeluk ontstond toen de Middel burger G. C D die met zijn auto via de Sloeweg in de richting van de Van Woelderenlaan reed. plotseling moest stoppen omdat zich na de verkeers lichten een file had gevormd. De ach ter hem rijdende automobilist H. M. uit Duitsland kon niet meer tijdig stoppen en botste tegen de achterzij de van de auto van D Beide auto's werden licht beschadigd. WESTKAPELLE - De gemeenteraad van Westkapelle vergadert donder dag 29 september vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis in Westkapelle on dermeer over een voorstel tot verho ging van de gemeentelijke onroe- rend-goedbelasting met drie procent per 1 januari 1984. Tevens wordt gesproken over de vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van toeristenbelasting. Het tarief bedraagt op dit moment 45 cent per persoon per nacht Voor vaste caravans is dit bedrag 78,50 per jaar. Overnachtingen in een jeugdhuis worden belast met 15 cent per nacht. Het voorstel luidt om het tarief van 45 cent per nacht te handhaven Een verhoging naar 50 cent per nacht acht het college van b en w onverantwoord en een 'drie-procentsstijging' zou een bedrag van 46 cent per nacht opleve ren. Die verhoging is zo gering dat het nauwelijks de moeite loont daarvoor nieuw drukwerk aan te schaffen. Wel wordt een verhoging van 5 cent voor overnachtingen in een jeugdtehuis voorgesteld. Hiermee wordt dat tarief 20 cent per nacht. Het jaarlijkse tarief voor vaste caravans zou 86,50 worden door het gemiddeld aantal overnach tingen van 50 per op te schroeven naar 55 met een gemiddeld aantal personen van 3 5 Deze verhoging zou met ingang van 1 januari '84 van kracht worden. De raad moet zich tevens buigen over een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Molenwal, aan de Woningstichting Walcheren. Het gaat om een stuk grond van ongeveer 350 vierkante meter en een totale verkoopsom van 29.984,50 gulden. De Woningstichting Walcheren zal op het stuk grond woningen voor alleen staanden en tweepersoonshuishou dens bouwen. De bouw hiervan wordt opgedragen aan Maranus en Lievense uit Domburg De huurprijs van de toekomstige woningen zal net onder de 300 gulden per maand komen te liggen. Een tweede grondverkoop op de agen da betreft een stuk grond aan de Beatrixstraat Het gaat om een per ceel van ongeveer 18 vierkante meter en is bestemd voor de bouw van een garagebox De totale verkoopsom be draagt 2.502 gulden. Rampenplan Het rampenplan van de gemeente Westkapelle komt ook aan de orde. Dit plan werd opgesteld in overleg met een aantal regionale instanties en de gemeenten op Walcheren Het plan zou minimaal eens per jaar geheel ol gedeeltelijk uitgeprobeerd moeten worden om na te gaan hoe het functio neert. Goedkeuring van het rampen plan heeft intrekking van de rampen verordening Westkapelle (opgesteld in 1976) tot gevolg. Het laatste agen dapunt betreft de benoeming van ccn bestuurslid voor de gemeenschappe lijke regeling werkplaatsen Walche ren L Wou terse wil zijn bestuurslid maatschap bij de werkplaatsen beëin digen. Als plaatsvervangend be stuurslid werd derhalve aangewezen burgemeester H. A. van Maldegem. Hij is bereid de heer Wouters op te volgen. De raad wordt gevraagd bur gemeester Van Maldegem te benoe men als nieuwe vertegenwoordiger van de gemeente Westkapelje en de heer Wouters te benoemen tot plaats vervangend bestuurslid. gordijnen - tapijten De Vlissingse weihouder Wisse (l) en gedeputeerde Boersma imiddeni nemen een kijkje bij de kledingbeurs, ondtri van de kringloopmarkt in Souburg. Halve finales in bekerzaalvoetbal te Middelburg MIDDELBL'RG De bekercompeti tie van het zaalvoetbal in Middel burg begint vanavond, maandag, aan de halve finales. De vier overgeble ven teams zijn Hooizolder, Torna, Blauw Wit en Middelburg I. Hooizol der plaatste zich voor de voorlaatste ronde door een 7-2 overwinning op Amgas, Middelburg I schakelde CP Boys uit met 5-2 en Torna bekert verder door een 4-1 winst op Dauwen- daele I. Blauw Wit had zich geplaatst door een 4-3 zege op Veldzicht. Vanavond wordt de eerste halve fina lewedstrijd gespeeld tussen Hooizol der en Torna om 20.45 uur in sporthal Voorborch in Middelburg Woensdag avond 21 september treedt Blauw Wit aan tegen Middelburg, aanvang 19.30 uur. De finale staat voor maandag 26 sep tember op het programma. De finale wedstrijd begint om 20.30 uur. Diezelf de avond wordt om 19.30 uur de strijd om de derde en vierde plaats gestre den. eveneens in sporthal Voorborch. Uit woning in Nieuwland 1200 gulden gestolen MIDDELBURG - Uit een woning aan de Hogestelle in Nieuwen Sint Joos- land is tussen donderdag- en vrijdag avond twaalfhonderd gulden gesto len. Hel geld lag in een bureau op de eerste verdieping van de woning. Er werden geen sporen van inbraak ge vonden. De bewoners, de familie Van der H., waren op het moment van de diefstal afwezig. In de nacht van vrijdag op zaterdag raakte dc Middelburgse mevrouw A van E. (19) haar handtas kwijt in een bar. Zij had de tas even op een plankje gelegd. Toen ze enkele minuten later terugkwam was de tas verdwenen. Er zat een bedrag van 500.- in en een girobetaalpas. Zelfs het beste dekbed wordt na een aantal jaren gebruik wat minder veerkrachtig, wat dunner en daardoor wal minder warm Via onze speciaalzaak kunt u nu gebruik maken van de Damai dons-service, waarbij uw dekbed wordt bijgevuld met b.v lOOg.dons 's Ochtends gebracht, 's avonds weer als nieuw terug En dat voor een vriendelijke prijs. Komt u voor nadere inlichtingen even langs of bel ons ij|Mmm)mi ■mmuM| Dorpsplein 35, tel. 01185-2330 300 m2 woninginrichting Pantser... VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks drie uur geprobeerd in te breken in een radio- en televisiehandel aan de Scheldestraat in Vlissingen. Zij vernielden met behulp van een stoeptegel de etalageruit, maar werden toen gestuit door pen anderhalve centimeter dikke pantserruit die enkele centime ters achter de etalageruit is aan gebracht. Pogingen om die ruit opzfj te schuiven mislukten. Gewalteeid multipotket ack mei ^0^ uitritsmouv,en Chintz van 65 polyester/35 kotoen Marine, bleu of kaki Normaal 125.- I I V M® t/m as. zaterdag I I iW I Ds G. Gommer (SO) Emmen overleden OOSTKAPELLE - Op tijd is plotseling Gommer. gereformeerd Emmen Ds Gommer, die in Schoonebeek werd zijn loopbaan op 3 predikant van de meente in tot 1965, toen hij een beroep naar Buitenpost. In 1971 Ensched en sinds 1975 stond Emmen. De dag om half begraafplaats in Emmen. Kanvas bandplooibroek met stoere riem Katoen Olijf. noot. donkergrijs, brum, navy of oker Normaal 85 - l/m a.s zaterdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6